|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitut autot oled elu jooksul omanud? Arvesta ainult nendega, mida omad või oled omanud |
| Mul on alles esimene auto |
|
3% |
[ 5 ] |
| 2-3 |
|
29% |
[ 47 ] |
| 4-6 |
|
30% |
[ 48 ] |
| 7-10 |
|
18% |
[ 29 ] |
| 11-15 |
|
5% |
[ 9 ] |
| 16-20 |
|
5% |
[ 8 ] |
| 21-30 |
|
1% |
[ 2 ] |
| 31-40 |
|
2% |
[ 4 ] |
| 41-50 |
|
0% |
[ 1 ] |
| Rohkem kui 50 |
|
3% |
[ 5 ] |
|
| hääli kokku : 158 |
|
| autor |
|
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
20.06.2026 18:19:55
|
|
|
| Look Right kirjutas: |
Krt ei tahaks uskuda, et päris 5min tühikäigul töötamist õli mustaks värvib
Aga eks disla tahmab rohkem kindlasti jah kui bens. |
5 min piisab täiesti, isegi vähem. Kõigil mu diiselautodel on siiani õli kohe pärast vahetust ja natukest tühikäigul töötamist sama must olnud kui enne.
Diislil tuleb hoolikamalt kilometraaži jälgida. Bensiinimootoril saab õli värvi järgi ka aru, et vaja vahetada.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
20.06.2026 18:42:35
|
|
|
| Mõsitlik on ikka väljalastud õli laborisse analüüsi saata ja vastavalt tulemusele õlivahetuse välpasid kohendada /s
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.06.2026 18:44:41
|
|
|
| Gaasikal ei peagi siis kunagi vahetama õli, koguaeg nagu uus välimuselt
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004

|
20.06.2026 20:13:08
|
|
|
| HVO diisel sama, sellege sõites õli nagu ei vananekski. ~10000 km, lased vana välja, uus sisse ja vana kankusse tagasi ja ostasse müüki.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
21.06.2026 08:13:35
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
Kas õli peakski nii ruttu mustaks minema? Mul täisealisel diislil paistab 1000km peal veel läbi, mõni ütleb et kohe peale vahetust on sama must kui enne  |
Paistab ka hijem. Loomulikult kuskil 10+k km peal enam ei erista õli orginaalset tooni
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
22.06.2026 01:42:22
|
|
|
Fiati puhul polegi vahet...sellega anwyay, naisi ei saa, seega elektriauto ja kumminaine...
| Magic kirjutas: |
| elukaz kirjutas: |
Kas õli peakski nii ruttu mustaks minema? Mul täisealisel diislil paistab 1000km peal veel läbi, mõni ütleb et kohe peale vahetust on sama must kui enne  |
Paistab ka hijem. Loomulikult kuskil 10+k km peal enam ei erista õli orginaalset tooni |
Mulle üritas üks sell kunagi, jumala sirge nöga väita, et mu eelmise sajandi diisel on katki, sest õli oli peale 2500km läbimist veel sama värvi, mitte süsimust nagu tema 10a vanal roikal, peale 1000km...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004

|
22.06.2026 10:07:16
|
|
|
| Ilmselgelt õlipump ei tööta, valad õli sisse ja karterisse ta jääb.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
22.06.2026 10:09:37
|
|
|
| See jah pigem ei ole naljakas
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
22.06.2026 21:29:55
|
|
|
Dunno, kui kaas tihendi vahetuseks maas käis, vaatasime nuka osakonna üle, kõik oli nagu uus.
Regullisime klapid ära ja ladusime kokku tagasi.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
22.06.2026 22:15:46
|
|
|
Kui vähe sõitnud diiselauto peab olema, et pärast 2500 km läbimist õli veel must poleks?
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004

|
22.06.2026 22:33:42
|
|
|
Eks see oleneb mootorist. Mida suurem mootor(rohkem õli) ja kui talvel seitse korda päevas külmkäivitust ei tehta siis võib enamuses maanteel pikemaid sõite teinud mootor selle hoida puhtamana küll. Samas tänapäevaste õlide puhastav toime annab ka oma panuse.
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
22.06.2026 22:46:19
|
|
|
ilmselgelt mängivad rolli ka eelnevalt tehtud korralised. kui ikka karteris on kolm liitrit ja eelnevalt oled "nagu kord ja kohus" teinud 30k välpasid, pole palju vaja, et see õli ära määrida.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
22.06.2026 23:08:54
|
|
|
Mu omadel alla 5l pole olnud, paaril ka 7-8l. Seda muidugi ei tea, mis välpasid enne tehti. Samas see 30k on vist viimase 10-15 aasta leiutis, vanematel manuaalis ikka vähem kirjas olnud.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
23.06.2026 13:20:10
|
|
|
Sai kulgetud...siksiga...17,5 tunniga...bensiinikuluks Peetris tankides 0,696766917 l/sajale
link
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
23.06.2026 13:22:02
|
|
|
Ma ei teadnudki, et siks ka treileril vedades kütust vötab
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
23.06.2026 14:06:49
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Mu omadel alla 5l pole olnud, paaril ka 7-8l. Seda muidugi ei tea, mis välpasid enne tehti. Samas see 30k on vist viimase 10-15 aasta leiutis, vanematel manuaalis ikka vähem kirjas olnud. |
Dunno, mul on 11.7 vms.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TregS
HV vaatleja
liitunud: 08.07.2022
|
23.06.2026 15:06:35
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Kui vähe sõitnud diiselauto peab olema, et pärast 2500 km läbimist õli veel must poleks? |
Mai tea mul 450000 kellal 2018 aasta masin peale 3000 ka suht kuldne, tõsi vahetan alati 8000km tagant.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
23.06.2026 22:37:21
|
|
|
Spoiler 
| Mobile Autokeskus kirjutas: |
🚗💸 𝗔𝘂𝘁𝗼𝗺𝗮𝗸𝘀 𝗿𝗼𝗵𝗸𝗲𝗺 𝗸𝘂𝗶 𝗽𝗼𝗼𝗹𝗲 𝘀𝗼𝗼𝗱𝘀𝗮𝗺𝗮𝗹𝘁
Meie 𝘃𝗲𝗲𝗹 nii ei ole teinud, küll aga paljud juba on, sh ka automüügiettevõtted
Kuna teemat on korduvalt tõstatatud, räägitud ja tehtud järelpärimisi nii ametnikele kui ka valitsusliikmetele, eelkõige selleks, et anda aega probleemiga tegelemiseks, aga kuna midagi ei paista muutuvat, anname sellest nüüd avalikkusele teada📣
❓ 𝗠𝗶𝗸𝘀? Sest tegemist on 𝘀𝗲𝗮𝗱𝘂𝘀𝗲𝗮𝘂𝗴𝘂𝗴𝗮, mis töötab riigi enda kahjuks. Selle tulemusena ei suuda riik tagada 𝗮𝘂𝘀𝗮𝘁 𝗸𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝗲𝗻𝘁𝘀𝗶 𝗲𝘁𝘁𝗲𝘃õ𝘁𝗹𝘂𝘀𝗲𝘀, mis omakorda tekitab maksude vähemlaekumise ahelreaktsiooni (käibemaks, tööjõumaksud jm) ⚖️
Siinkohal me ei mõista otseselt hukka neid, kes kõnealust „nippi“ kasutavad, sest tegemist on 𝘁ä𝗶𝗲𝘀𝘁𝗶 𝗹𝗲𝗴𝗮𝗮𝗹𝘀𝗲 𝘁𝗲𝗴𝗲𝘃𝘂𝘀𝗲𝗴𝗮, mille ametnik kui riigi esindaja heaks kiidab. Aga see ei ole mitte kuidagi okei 🤬
Et nagu tegelikult ka – 𝗣𝗼𝗿𝘀𝗰𝗵𝗲 𝗖𝗮𝘆𝗲𝗻𝗻𝗲, 𝗕𝗠𝗪 𝗫𝟳, 𝗩𝗪 𝗧𝗼𝘂𝗮𝗿𝗲𝗴 jt tuleb lihtsalt vormistada 𝗲𝗹𝗮𝗺𝘂𝗸𝘀 ja registreerimistasu on 𝗸𝗮𝗸𝘀-𝗸𝗼𝗹𝗺 𝗸𝗼𝗿𝗱𝗮 𝘃ä𝗶𝗸𝘀𝗲𝗺... 🙈
🤔 𝗞𝘂𝗶𝗱𝗮𝘀?
Nimelt, kui sõiduki liik/kategooria on 𝗘𝗹𝗮𝗺𝘂, ei arvestata maksu genereerimisel 𝗸𝗮𝗮𝗹𝘂𝗸𝗼𝗺𝗽𝗼𝗻𝗲𝗻𝘁𝗶. Nii lihtne see ongi
💶 Lisame ühe näite – automaks oleks pidanud olema 𝟱𝟵𝟳𝟳,𝟮𝟱 €, aga välisriigist toodud sõiduk sai arvele ehk registreeritud summaga 𝟮𝟯𝟵𝟰,𝟵𝟱 €.
Sarnaseid tehinguid on tänaseks juba tegelikult liiga palju. Tegemist on avaliku infoga ja igaüks saab ise vaadata Transpordiameti statistikast
Inimlikult on täiesti mõistetav soov saada omale sõiduk soodsamalt. Milleks maksta rohkem, kui on võimalus saada vähemaga hakkama? Olgu tegemist sõbralt sõbrale müügiga või tellimisel välisriigist toodava autoga – auto ise jääb täpselt samaks, lihtsalt registriandmetes on ü𝗸𝘀 𝗿𝗶𝗱𝗮 𝗲𝗿𝗶𝗻𝗲𝘃
Ostja vaatab lõpphinda. Kui täpselt sama sõiduki puhul üks müüja küsib mitu tuhat eurot rohkem, siis on üsna selge, kelle käest mitte osta
👉 Seega meie toredad poliitikud, kes te siin valimiste eeltööd juba teete – võtke ka see teadmine kaasa!
🏕️ Praegu tundub, et Eesti saab taas ühe nr 1 staatuse ehk riigiks, kus elanike kohta on kõige rohkem 𝗺𝗮𝘁𝗸𝗮𝘀õ𝗶𝗱𝘂𝗸𝗲𝗶𝗱.
📊 Ja taaskordne näide statistikast – numbrid on kõik kenasti kirjas, aga tegelik olukord neile ei vasta.
#automaks #autoturg #automüük #auskonkurents #ettevõtlus #Transpordiamet #maksud #Eesti #seaduseauk #elamu #matkasõiduk |
link
_________________ HV kasutajatele suunatud Discordi server |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
24.06.2026 16:00:41
|
|
|
Eilse jaanijooksu üks jaanika oli tal garage ukse taga.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.06.2026 15:00:16
|
|
|
Paistab, et ainul rumalad vinguvad automaksu üle. Leidlikumad teevad nii:
| tsitaat: |
Automüügiettevõtte Mobile Autokeskuse teatel kasutavad osa autoostjaid ja -müüjaid ära seaduseauku, mille järgi maksustatakse liiklusregistris „elamu“ kerenimetusega M1-kategooria sõiduk N1-kategooria maksumäära alusel. See tähendab, et registreerimistasu arvutamisel ei rakendu sellisele sõidukile tavalise sõiduauto massikomponent.
Seetõttu vormistataksegi näiteks Porsche Cayenne’i, BMW X7 või Audi Q7 tüüpi luksusmaastureid autoelamutena.
Transpordiameti registrist järeldub, et Eestis on matkaautona arvele võetud üheksa BMW-d, kolm Audit ja üks Porsche.
Praktikas tähendab see ostjale märkimisväärset rahalist säästu. Näiteks 2022. aasta BMW X7, mille CO₂ heitkogus on 291 g/km ja täismass 3295 kg, registreerimistasu oleks M1-kategooria sõiduautona 5977,25 eurot. Kui aga identsete tehniliste näitajatega sõiduk võtta arvele autoelamuna, kujuneb registreerimistasuks üle kahe korra väiksem summa, 2394,95 eurot.
Loe edasi: https://arileht.delfi.ee/artikkel/120593116/seaduseauk-voimaldab-luksusmaasturite-registreerimistasu-vahendada-enam-kui-poole-vorra |
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
25.06.2026 15:41:33
|
|
|
Soomest küsod vero tagasi või ümberasuja vara või..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
26.06.2026 07:27:10
|
|
|
Eile AKs rääkis miski ametnik, et nad kontrollivad ja kui auto vastab Euroopa elamu nõuetele, siis sellena ta arvele ka võetaks. Ennast ka väga huvitaksd, et mis nõuded need siis on.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003
|
26.06.2026 07:52:03
|
|
|
miks sa ei küsind tolle ametniku käest
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
26.06.2026 10:33:12
|
|
|
Istmed lähevad pikali, siis saab magada....järelikult matkaauta....
Tegelikult pole aimu ka
Äkki ai teab
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003
|
26.06.2026 10:59:15
|
|
|
jeesus188, sul on ju uus auto
ja ai mingu piixu
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003
|
26.06.2026 11:04:48
|
|
|
CnZ, jood vä
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
26.06.2026 11:06:29
|
|
|
| Taheti saada näiteid, kuidas pakiautona arvele
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
26.06.2026 11:14:51
|
|
|
| B6 kirjutas: |
jeesus188, sul on ju uus auto
ja ai mingu <b>piixu</b> |
Mul on tavaline, mitte matkaauto
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
26.06.2026 14:19:06
|
|
|
aga osta siis omale matkaauto X7
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120593288/bmw-elamut-muuv-ettevotja-ainus-kelle-peale-pahane-olla-on-eesti-riik
| tsitaat: |
| Automüüja Upcar on Eesti ühte tuntumasse automüügiportaali üles pannud kuulutuse, kus müüb uhket sõiduautot BMW X7. Auto on erilist rohelist värvi, selle kapoti all uriseb 4,4liitrine bensiinimootor. Nagu kõik seda tüüpi autod, on ka see märgitud universaalkerega sõidukiks. Ent ainult kuulutusel. Sest transpordiametis on bemari keretüübiks registreeritud elamu ehk tegu peaks olema matkaautoga. |
Tegelikult näitab see riigi hambutust, et auto saab vajadusel kasvõi lennukina arvele võtta, kui tiivad külgedele kleepida.
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012

|
26.06.2026 14:22:07
|
|
|
Riik ei ole hambutu, seadused on auklikud
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
26.06.2026 14:22:45
|
|
|
| tsitaat: |
Kuidas aga on üldse võimalik, et tänavu on transpordiametis elamutena arvele võetud muuhulgas BMW X7, X6, X5, X3, 6 Jeep Grand Cherokeed, 5 Volkswagen Touaregi, Volvo XC90, Audi Q7 jne?
Havamaa jaoks on asja juures kõige koledam see, kui lihtne on seda kõike teha. Tema sõnul piisab auto matkaautoks muutmiseks sellest, kui auto pagasnikusse susata priimus ja kraanikauss!
Ja ongi kõik! Matkaauto valmis!
„Absurd kuubis!“ ütleb Havamaa. |
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
26.06.2026 14:33:47
|
|
|
võiks see tehase N1 tagasi tulla. Koerakuudid olid jamad, sisuliselt tavamasinas trellid ees.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
26.06.2026 18:00:22
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
Riik ei ole hambutu, seadused on auklikud  |
| AI arvab kirjutas: |
Mõistel „riigi hambutus“ või väljendil „hambutu riik“ on Eesti keeleruumis kaks täiesti erinevat tähendust: ülekantud (metafoorne) tähendus ja otsene tervisepoliitiline tähendus.
1. Ülekantud tähendus: Riigi suutmatus ja nõrkus (Metafoor)
Kõige sagedamini kasutatakse seda väljendit poliitikas, meedias ja õiguses, tähistamaks riigi võimetust, jõuetust või suutmatust oma seadusi ja reegleid täide viia.
Mida see tähendab? Riigil on küll olemas seadused, reeglid või kohtuotsused (olemas on „suu“), kuid puudub reaalne jõud või mehhanism kurjategijate karistamiseks, kahjude sissenõudmiseks või riigi huvide kaitsmiseks (puuduvad „hambad“, millega hammustada).
Näide elust: Meedias räägitakse riigi hambutuse ilmekast näitest sageli siis, kui suurkelmid või riigile hiiglaslikke kahjusid tekitanud isikud ei maksa aastakümnete jooksul sentigi tagasi, sest riigil puuduvad hoovad nende ametliku sissetulekuta varade arestimiseks. Sarnaselt nimetatakse „hambutuks“ otsuseid, mis on liiga üldsõnalised ega muuda reaalselt midagi.
2. Otsene tähendus: Elanikkonna halb suutervis (Tervisepoliitika)
Teises kontekstis kasutatakse väljendeid „hambutu riik“ ja „hambutu rahvas“ irooniliselt või kriitiliselt riikliku hambaravi- ja sotsiaalpoliitika kohta.
Mida see tähendab? See viitab olukorrale, kus riiklik ravikindlustus (Tervisekassa) ei toeta täiskasvanute hambaravi piisavalt, mistõttu käib hambaravi ja proteesimine paljudele inimestele üle jõu ning suur osa elanikkonnast kaotab rahaliste vahendite puudumisel hambad.
Näide elust: Arutelud teemal, et „kõigile natuke“ jagatavad hambaravihüvitised ei lahenda nende inimeste probleeme, kellel on suus täielik hambutus, kuna proteeside ja ravi tegelikud kulud on tohutud. |
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
26.06.2026 18:22:55
|
|
|
On seda tehisaru pläusti vaja igale poole toppida?
Sellekohane teema on olemas, jorisege seal.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|