Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.7 (Küsitlus: Mitut autot oled elu jooksul omanud?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 554, 555, 556
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitut autot oled elu jooksul omanud? Arvesta ainult nendega, mida omad või oled omanud
Mul on alles esimene auto
3%
 3%  [ 5 ]
2-3
29%
 29%  [ 47 ]
4-6
30%
 30%  [ 48 ]
7-10
18%
 18%  [ 29 ]
11-15
5%
 5%  [ 9 ]
16-20
5%
 5%  [ 8 ]
21-30
1%
 1%  [ 2 ]
31-40
2%
 2%  [ 4 ]
41-50
0%
 0%  [ 1 ]
Rohkem kui 50
3%
 3%  [ 5 ]
hääli kokku : 158

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 20.06.2026 18:19:55 vasta tsitaadiga

Look Right kirjutas:
Krt ei tahaks uskuda, et päris 5min tühikäigul töötamist õli mustaks värvib icon_biggrin.gif
Aga eks disla tahmab rohkem kindlasti jah kui bens.


5 min piisab täiesti, isegi vähem. Kõigil mu diiselautodel on siiani õli kohe pärast vahetust ja natukest tühikäigul töötamist sama must olnud kui enne.
Diislil tuleb hoolikamalt kilometraaži jälgida. Bensiinimootoril saab õli värvi järgi ka aru, et vaja vahetada.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2026 18:42:35 vasta tsitaadiga

Mõsitlik on ikka väljalastud õli laborisse analüüsi saata ja vastavalt tulemusele õlivahetuse välpasid kohendada /s
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.06.2026 18:44:41 vasta tsitaadiga

Gaasikal ei peagi siis kunagi vahetama õli, koguaeg nagu uus välimuselt
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2026 20:13:08 vasta tsitaadiga

HVO diisel sama, sellege sõites õli nagu ei vananekski. ~10000 km, lased vana välja, uus sisse ja vana kankusse tagasi ja ostasse müüki.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 21.06.2026 08:13:35 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Kas õli peakski nii ruttu mustaks minema? Mul täisealisel diislil paistab 1000km peal veel läbi, mõni ütleb et kohe peale vahetust on sama must kui enne icon_neutral.gif

Paistab ka hijem. Loomulikult kuskil 10+k km peal enam ei erista õli orginaalset tooni
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2026 11:06:30 vasta tsitaadiga

https://majandus.postimees.ee/8495066/suure-autotootja-radikaalne-otsus-vaikeste-bensiiniautode-tootmine-lopetatakse
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 01:42:22 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
https://majandus.postimees.ee/8495066/suure-autotootja-radikaalne-otsus-vaikeste-bensiiniautode-tootmine-lopetatakse


Fiati puhul polegi vahet...sellega anwyay, naisi ei saa, seega elektriauto ja kumminaine... icon_lol.gif

Magic kirjutas:
elukaz kirjutas:
Kas õli peakski nii ruttu mustaks minema? Mul täisealisel diislil paistab 1000km peal veel läbi, mõni ütleb et kohe peale vahetust on sama must kui enne icon_neutral.gif

Paistab ka hijem. Loomulikult kuskil 10+k km peal enam ei erista õli orginaalset tooni


Mulle üritas üks sell kunagi, jumala sirge nöga väita, et mu eelmise sajandi diisel on katki, sest õli oli peale 2500km läbimist veel sama värvi, mitte süsimust nagu tema 10a vanal roikal, peale 1000km... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 10:07:16 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt õlipump ei tööta, valad õli sisse ja karterisse ta jääb.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 22.06.2026 10:09:37 vasta tsitaadiga

See jah pigem ei ole naljakas
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 21:29:55 vasta tsitaadiga

Dunno, kui kaas tihendi vahetuseks maas käis, vaatasime nuka osakonna üle, kõik oli nagu uus.
Regullisime klapid ära ja ladusime kokku tagasi.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 22.06.2026 22:15:46 vasta tsitaadiga

Kui vähe sõitnud diiselauto peab olema, et pärast 2500 km läbimist õli veel must poleks?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 22:33:42 vasta tsitaadiga

Eks see oleneb mootorist. Mida suurem mootor(rohkem õli) ja kui talvel seitse korda päevas külmkäivitust ei tehta siis võib enamuses maanteel pikemaid sõite teinud mootor selle hoida puhtamana küll. Samas tänapäevaste õlide puhastav toime annab ka oma panuse.
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2026 22:46:19 vasta tsitaadiga

ilmselgelt mängivad rolli ka eelnevalt tehtud korralised. kui ikka karteris on kolm liitrit ja eelnevalt oled "nagu kord ja kohus" teinud 30k välpasid, pole palju vaja, et see õli ära määrida.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 22.06.2026 23:08:54 vasta tsitaadiga

Mu omadel alla 5l pole olnud, paaril ka 7-8l. Seda muidugi ei tea, mis välpasid enne tehti. Samas see 30k on vist viimase 10-15 aasta leiutis, vanematel manuaalis ikka vähem kirjas olnud.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.7 (Küsitlus: Mitut autot oled elu jooksul omanud?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 554, 555, 556
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.