Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 208, 209, 210 ... 218, 219, 220  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat ja kõrgeid energia hindasid?
Jah, tingimusteta!
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem jah
8%
 8%  [ 6 ]
Pigem ei
16%
 16%  [ 12 ]
Kindlasti mitte!
67%
 67%  [ 49 ]
hääli kokku : 73

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
etk
HV kasutaja
etk

liitunud: 10.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2026 23:21:17 vasta tsitaadiga

greaper kirjutas:

Samas tuulikute kohta "Kusjuures Leedus on hinnatud meretuulepargi CfD-ga seotud riigiabi suuruseks 15 aasta vältel ca 193 miljonit eurot kogu perioodi peale kokku, mitte miljardeid eurosid, nagu on meil avalikkuses väidetud olevat meretuulepargi riigiabi kuluks," lausus Koit. ehk ca 13 miljonit aastas või nii.

Meil ke tegelikult hinnati meretuuleparkide toetuse reaalne kulu sinna paarisaja miljoni juurde selle 20a peale. Mis meedias konservide poolt räuskamiseks laiali loobiti oli nö must stsenaarium mil oleks pidanud kõik 20a olema börsi elektri hind alla 35€/MWh. Koos dotatsiooniga (~130 milli aastas) siis oleks olnud ~50€ tarbija arvel. Aga see oleks liiga kallis, vaja nutta kui jubedad ikka dotatsioonid on. Samas peaaegu pool (60 milli aastas) sellest maksame praegu nendele põlevkivijaamadele, mis ei ole võimelised ka tööl olles alla 150€ hinnaga elektrit tootma, aga samadele konservidele see dotatsioon on püha ja hea ja kõige õigem asi.


Märt., soovitaks uuesti tutvuda uuringuga, mida anubis jagas. Tuul on olemas, piisavalt ühtalselt ja piisavas võimsuses, et sellega tagada energiavarustatus. Akutehnoloogiad on olemad ja kergesti rakendatavad, et tagada ka ühtlustamine tarbimise ja tootmise vahele, kui ongi tundide võrra iilid nö paigast ära.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2026 23:45:15 vasta tsitaadiga

etk, suudad sina selle kohta tunnigraafiku leida? anubis ei viitsind läks tuvidega osavusmänge harjutama icon_sad.gif

Päikse käitumine on igaühel teada aga mida teeb kõrge meretuul? ööpäeva lõikes, kõrg-madarõhulohkudes, jäätunud merega, jäätunud labadega, need keskmistatud väärtused annavad ainult suure pildi aga ei midagi selle kohta millal ja kui pikki puudujääke tekib.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2026 23:53:21 vasta tsitaadiga

Ilm on hea! Nautige! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 00:04:55 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
etk, suudad sina selle kohta tunnigraafiku leida? anubis ei viitsind läks tuvidega osavusmänge harjutama icon_sad.gif

Päikse käitumine on igaühel teada aga mida teeb kõrge meretuul? ööpäeva lõikes, kõrg-madarõhulohkudes, jäätunud merega, jäätunud labadega, need keskmistatud väärtused annavad ainult suure pildi aga ei midagi selle kohta millal ja kui pikki puudujääke tekib.


Sa oled loll või mängid? Päris hästi igatahes mängid kui tahad tuleviku tunnigraafikuid. thumbs_up.gif

Tuvi.

Märt. kirjutas:
anubis kirjutas:
Absoluutne tuulevaikus.

Avamerel.

100m kõrgusel.

LOL

(miks keegi üldse vaevub teadustöid ja mõõtmisi tegema kui päris teadmised on kõik siin, internetifoorumis, kättesaadavad)

Spoiler Spoiler Spoiler


Munamäe tipus torni rõduloli suisel aal tuulevaikne. See on üle 300 meetri merepinnast.
Rannikul on briisid, kuni meri on lahti. Jääkaanega erilist temperatuuride erinevusest tekkivat tuult (briisi) pole.
Pidevad tuuled on alates, 5000 meetrist- jugavoolud.
Kui suur tootlikkus oli suurte külmade, aegu?
Miks, Rootsis tuulepargid on majandusraskustes?


Sa räägid sisuliselt kõige kaugemast punktist sisemaal, mandri-Eestis.

Geniaalne.

Küsimus ja viited olid avamerel 100m kõrgusel.

Rootsi tuuleparkide küsimus on seotud hiina rahastuse ja odava Norra hüdroenergia kättesaadavusega terve riigi piires ehitatud võrguühendustele Norraga mis muudab iga investeeringu energeetikasektorisse üsna madala tasuvusega projektiks.

Aga räägi veel meeme. Ma tean neid.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 00:07:11 vasta tsitaadiga

Hääled peas? Ma ei küsind tuleviku datat vaid sama asi nagu andsid aga tihedama resoga. Mitte homsed bingo numbrid vaid eilsed. Ainult pisike nüansivahe beer_yum.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 00:10:37 vasta tsitaadiga

Ei jõua uhhuudele samu viiteid jagada.

Ära peale võta thumbs_up.gif

Miks mitte keegi siin tuuleenergia võimaliku dotatsiooni (mida nad saavad juhul kui hind on 0-45 euri MWh vahemikus, kui alla või üle siis ei saa)vastu kiunuja ei ole siiani kordagi kommenteerinud 60 milli mis iga aasta põlevikivijaamadele lihtslalt niisama täispauk välja antakse. Kuna nad "tagavad" toodangu. Isegi kui ei taga sest on katki ja tarbija saab turult ostetud 4.5 milli lisakulu lisaks (viimase Auvere avarii näitel)?


viimati muutis anubis 08.03.2026 00:15:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 00:14:01 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Ei jõua uhhuudele samu viiteid jagada.

Ära peale võta thumbs_up.gif

Ei suuda linke visata?
Nõrk oled ve?
Ära jäta! Võitle ikka lõpuni! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 00:22:27 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Hääled peas? Ma ei küsind tuleviku datat vaid sama asi nagu andsid aga tihedama resoga. Mitte homsed bingo numbrid vaid eilsed. Ainult pisike nüansivahe beer_yum.gif


Ma andsin viite, ma andsin pildid sellest viitest koos variatsioonidega, ma andsin isegi tõenäosuse millal ja kui palju sellel kõrgusel selliseid madala tuulega anomaaliapäevi TERVE Läänemere peale esineb.

Aga.

Tead.

Sa ei taha neid, tegelikult. Sa tahad virtuaalselt verbaalselt kõhulahtisust mängida sama mõttemalliga onuheinodega kes kaasa plaksutavad kui seinale pritsib.

Lisaks, mulle tundub, et tegemist pole ka päris kaine jutuga. Sry.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 00:33:29 vasta tsitaadiga

Sa võid arvata mida tahad, ma küsin lihtsat asja, mitte päevi vaid tunde. Kui seda infot pole siis lihtsalt ütle, miks vaja mingit draamat keerutada?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 00:50:51 vasta tsitaadiga

Ma andsin viite kus on välja toodud 100m kõrgusel terve Läänemere kohta kõige täpsem võimalik andmestik.

Aga beer_yum.gif laupäeva õhtuks lugemise kõrvale.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 00:52:26 vasta tsitaadiga

Miks põikled vastusest kõrvale?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.03.2026 00:57:09 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Absoluutne tuulevaikus.

Avamerel.

100m kõrgusel.

LOL

(miks keegi üldse vaevub teadustöid ja mõõtmisi tegema kui päris teadmised on kõik siin, internetifoorumis, kättesaadavad)

Spoiler Spoiler Spoiler


Kas sooviksid lisada viite, millisest allikast joonis pärineb?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 02:19:00 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Alla 50%?

https://kasauvereonkatki.ee/#dashboard

18.05.2026 01:00 - 08.08.2026 01:00 on Auvere nullis ja see on planeeritud. Kui miskit juhtub siis tuleb veel juurde.

Aga vastus on, et Läänemerel on 100m kõrgusel päevasid, kus tuul on alla 5m/s, 10-15 päeva aastas. Ja need ei ole tervel Läänemerel korraga. Statistiliselt on need päevad enmasti juunis, mis ei ole väga probleemne meile, selles kontekstis.
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2950630125000249

Miks sa uhhuutad? Mingi sügavam probleem mis ei lase olla ja tahab väljendamist? Joo vett, äkki.


Väsitav. Tegelikult ka. Ja kurb. Eriti kui keegi ei viitsi lugeda ja vastused on chatgpt vormistatud.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etk
HV kasutaja
etk

liitunud: 10.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 02:26:11 vasta tsitaadiga

elukaz, pean kahjuks anubisega nõustuma selles osas, et sulle juba anti see mida sa küsid: andmestik mis näitab kui palju mingil päeval on võimalik tuulest energiat kätte saada. Sa aga jonnis nagu väike jõmpsikas, et "ma tahtsin seda ulgakommi punases paberis, itte rohelises" ja jääb arusaamatuks kas sa oled lihtsalt troll või loll. Üle viskab just see ebasiiras circle-jerk mida söepead siin ajavad. Siiralt energeetikast ja kliimast räägitaks, siis veel kannataks välja selgitada põmmpeale kümnendat korda kuidas elektrit genereeritakse tuulest ja kuidas seda siis tarbijatele saab pakkuda. Aga ei paista olema siiras see käitumine mitte.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 02:49:47 vasta tsitaadiga

Chatgpt on s*tt, härrased. Muideks.

Kasutage vähemalt (osaliselt) Eesti rahastusega ja natside sõjakurjategude loomisel või loomisega mittejoonduvaid mudeleid.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 02:53:41 vasta tsitaadiga

Täiskasvanud mees sellist iba ajamas kogu aeg, mingid natsi foobiad ees ja taga icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 08.03.2026 10:27:34 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Dogbert kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Põlevkivijaamad lähevad kinni niikuinii, kui turgu ei muudeta. Põlevkivikatelt ei saa 15 minutise intervalliga sisse-välja lülitada, ei sobi turuga, millel oleme. Gaas sobib paremini, niiet hakkame sõltuma gaasist. Rääkimata sellest, et enamik katlaid on täielikult amortiseerunud.


Gaas-soojusjaama (mida plaanitakse) ka ei saa tegelikult 15-minutise intervalliga.
Ei saagi, lihtsalt toimivad praegusel turul paremini kui põlevkivijaamad.

Ei toimi eriti, tehniliselt poolt vaadates. Füüsika ikka sama. Pole eriti vahet kas kütad vee auruks gaasi, põlevkivi või õliga - tegemist on ikkagi auruturbiini ning soojusvahetitega.

CO2 ja muude heitmete osakaal on muidugi teine ja puhtbürokraatia poolelt on asi "puhas" ega "saasta" aga see on puhtalt bürokraatia.

Tänased põlevkivijaamad kasutavad päris mehises koguses gaasi - põletid käivituvad gaasiga, köetakse üles töötemperatuurini ja siis tuleb juba purustatud põlevkivi peale (sest see on ikkagi odavam mingi piirini). Kannataks tegelikult kogu kremplit ka puhtalt gaasiga kütta kuniks boilerid kuumad ja aur turbiinidele peale jookseb.

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 10:54:49 vasta tsitaadiga

Väga hea intervjuu, soovituslik lugemine kõigile
https://www.err.ee/1609961384/juhan-parts-eesti-peab-leidma-tee-ideoloogilistest-dogmadest-valja

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 11:03:48 vasta tsitaadiga

Kas Juhan maksab selle 4.5 milli viimast ülekulu mida Auvere katkiminek tekitas oma taskust või läheb läheb kohe tarbija-maksumaksja kallale?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 11:24:46 vasta tsitaadiga

etk kirjutas:



Märt., soovitaks uuesti tutvuda uuringuga, mida anubis jagas. Tuul on olemas, piisavalt ühtalselt ja piisavas võimsuses, et sellega tagada energiavarustatus. Akutehnoloogiad on olemad ja kergesti rakendatavad, et tagada ka ühtlustamine tarbimise ja tootmise vahele, kui ongi tundide võrra iilid nö paigast ära.


Ja mis, sest uuringust kasu oli jaanuarist veebruari lõpuni, kus tuult, reaalselt ei piisanud?

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 11:57:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:

2026. aasta jaanuaris oli tuuleenergia tootmine Põhjamaades umbes 16% väiksem kui detsembris,
Balti riikides umbes 3% väiksem


16%
3%

Mõjutatud on eriliselt just avameretuulepargid, ma eeldan. /s

Auvere oli 100% maas ja mõjutatud.
https://kasauvereonkatki.ee/#dashboard
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.03.2026 12:08:32 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Väga hea intervjuu, soovituslik lugemine kõigile
https://www.err.ee/1609961384/juhan-parts-eesti-peab-leidma-tee-ideoloogilistest-dogmadest-valja


tsitaat:
Mario Draghi jäi oma raportis soovitas ehitada ühendusi, kuid Euroopa probleem on tootmisvõimekuse puudus. On utoopiline arvata, et me kanname sadade miljardite eurode eest päikeseenergiat Lõuna-Hispaniast Nordkappi. Ja siis kanname äkki tuult kuskilt Balti merest Lõuna-Saksamaale, need on utoopilised mõttetused, mis nõuavad lisaks väga perfektset inseneritehnilist lahendust, tegelikult on aga lihtsalt tootmisvõimsust puudu.


Mulle näib, et ta ei ole seda raportit päriselt lugenud.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etk
HV kasutaja
etk

liitunud: 10.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 12:49:16 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
etk kirjutas:



Märt., soovitaks uuesti tutvuda uuringuga, mida anubis jagas. Tuul on olemas, piisavalt ühtalselt ja piisavas võimsuses, et sellega tagada energiavarustatus. Akutehnoloogiad on olemad ja kergesti rakendatavad, et tagada ka ühtlustamine tarbimise ja tootmise vahele, kui ongi tundide võrra iilid nö paigast ära.


Ja mis, sest uuringust kasu oli jaanuarist veebruari lõpuni, kus tuult, reaalselt ei piisanud?

Spoiler Spoiler Spoiler


Kui sa märkasid, siis lisaks meie meretuuleparkidele ka meie tuumajaam ei tootnud jaanuaris ja veebruaris midagi.
Kui juba olematute asjade tootlikusele jutt läks icon_smile.gif

Tanel kirjutas:
Väga hea intervjuu, soovituslik lugemine kõigile
https://www.err.ee/1609961384/juhan-parts-eesti-peab-leidma-tee-ideoloogilistest-dogmadest-valja

Kuna hakkad nõudma, et see vanamees vastutusele võetaks meie sellesse energia-sitahunnikusse sokutamise eest? Või kuna on sinu partei poliitik, siis on prii poiss ja vastutus puudub?
Ei ole see Parts ega Reinsalu ega varasemalt su tsiteeritud Tammeraid midagi muud kui, sind tsiteerides-parafraseerides, "füüsikat eitavad, ideoloogid". Mõni hullem kui teine, sest maskeerib oma poliitpropagandat eksperdi sili taha samal ajal inimestele näkku valetades.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.03.2026 14:10:09 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Väga hea intervjuu, soovituslik lugemine kõigile
https://www.err.ee/1609961384/juhan-parts-eesti-peab-leidma-tee-ideoloogilistest-dogmadest-valja


Tulles tagasi Isamaa EL ja rohepörde demoniseerimise juurde, siis see sama Juhan oli Peaminister, kui Ignalina esimene blokk kinni pandi, ning Majandus- ja kommunikatsiooniminister, kui jaam lõplikult sulgeti. Olles selles ametis pea 7 aastat (mõned päevad vähem) on väga silmakirjalik hakata täna mingist TEJ rääkima, kui see siiani ei ole (ühiskonnas) prioriteet olnud.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 14:19:50 vasta tsitaadiga

Juhan pani Ignalina kinni? icon_eek.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 08.03.2026 14:42:32 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Juhan pani Ignalina kinni? icon_eek.gif


Juhan tegi kõik otsused jah, et Eesti poolt osalust ei tuleks (mis seal täpsed tingimused olid jne on teine teema).
Lisaks " Valitsus andis eelmisel kuul heakskiidu kahele mahukale dokumendile, millega Eesti võtab eesmärgi ehitada oma tuumajaam aastaks 2023." - aasta oli siis 2009. Ja mida Juhan tegi? See oli tema vastutada.

Saan aru, et mõnele narratiivi sobib, et "Ei hakka kedagi süüdistama aga reformierakond on süüdi" - siis on kohe jube õige jutt - aga reaalsuses on tegemist täpselt samasuguse (poliit)tolaga, kes energeetikast maad
ega mütsi ei jaga. Seda enam, kui tal oli võmalus, aga ise oli töll - siis ei ole mõtet tagantjärgi rusikatega vehkida.
Oleks, et mingigi lahendus oleks välja käidud (sisuline) - ei ole ju. Waaaah, reformierakond, waaaa! Tuumajaam good!

Reaalsus on see, et IRL (ega Isamaa) pole astunud mitte ühtegi sammu selleks, et see reaalsuseks saaks. Võimalusi on olnud küll ja veel.
Taastuv või rohejura on ajanud nad täpselt samamoodi, nagu kõik teised erakonnad.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 15:03:05 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Väga hea intervjuu, soovituslik lugemine kõigile
https://www.err.ee/1609961384/juhan-parts-eesti-peab-leidma-tee-ideoloogilistest-dogmadest-valja

Jürgen kah kohe platsis. Radikaliseerunud vanamehed. Ligi on juba nagu grafomaanikalduvustega purjuspostitaja Medvedev icon_lol.gif
https://www.facebook.com/100005962158897/posts/3227732817435425/
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 15:48:18 vasta tsitaadiga

Etz,
tsitaat:

greaper, aga milleks peaks üldse midagi doteerima?


Ideaalses maailmas ei peakski, aga reeglina on kõik dotatsioonide vastased seni, kuni neid ise vajama hakkavad icon_lol.gif
See auvere ennetav 40 miljonit aastas, kelle taskust sinu meelest tuleb? Veits on imelik lugeda, kuidas suured "konservatiivid" ja tuulikuvastased muudkui räägivad et see dotatsioon on saatanast ja eesti rahvas langeb kohe vaesusesse, aga samas 40 milkut aastas põlevkivile peale maksta pole probleem, 13 miljonit tuulikule aga maailmalõpp icon_lol.gif icon_lol.gif (utreerituud näide).

Rõhutan, et ei ole juhitava võimsuse vastane ja ideoloogiline tuuliku pooldaja, küll aga leian, et sellised auvere laadsed käkid ei ole lahendused. Ja nendega olgu pigem õudne lõpp, kui lõputu õudus. Salvestusvõimekus peaks olema järgmine teema (kindlasti peaksime baltimaadena koos ühe korraliku tuumaka ehitama), samuti, küsimus, kas eestil on vaja ühte ja mega kallist tuumajaama? On olemas ka väiksed ja kiirelt püstitatavad, kas poleks targem paari piirkonda need panna? Näiteks BWRX-300 laadne asi (By using modular construction, the BWRX-300 SMR can be built in just ~24-36 months and boasts a compact configuration, reducing the overall plant site by about 90% and using ~50% less concrete per unit of energy produced. That means faster, more cost-effective construction and a smaller environmental footprint.)

_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 19:34:53 vasta tsitaadiga

greaper kirjutas:
Veits on imelik lugeda, kuidas suured "konservatiivid" ja tuulikuvastased muudkui räägivad et see dotatsioon on saatanast ja eesti rahvas langeb kohe vaesusesse, aga samas 40 milkut aastas põlevkivile peale maksta pole probleem, 13 miljonit tuulikule aga maailmalõpp icon_lol.gif icon_lol.gif (utreerituud näide).


ot:
Esiteks, ma pole kuskilt otsast konserv…


Teiseks, kui meil on elektriturg ja börs, siis kogu see trall võiks käia ikkagi ilma dotatsioonita. Vabaturu põhimõttel.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 19:40:17 vasta tsitaadiga

greaper,
tsitaat:
Salvestusvõimekus peaks olema järgmine teema (kindlasti peaksime baltimaadena koos ühe korraliku tuumaka ehitama)
Mis seos on salvestusel ja tuumajaamal? Mingi seos neil sinu peas peab olema, muidu ei topiks sa neid ühte lausesse kokku, eriti veel sel viisil
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etk
HV kasutaja
etk

liitunud: 10.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 20:05:14 vasta tsitaadiga

Tuumajaama võimsuse reguleerimine on nii aeglane, et midagi peab seal kõrval olema, mis kiiremini suudab reageerida tarbimise kõikumisele. Salvestus sobib selleks üsna hästi, nagu sobib ta ka päikese ja tuule tootmise ühtlustamiseks tarbijate nõudlusega.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 21:04:55 vasta tsitaadiga

3x300MW tuumajaam oleks täiesti ok, akujaamasid poleks vaja.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 21:11:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Teiseks, kui meil on elektriturg ja börs, siis kogu see trall võiks käia ikkagi ilma dotatsioonita. Vabaturu põhimõttel.


Jah olen nõus. Aga sa ju ei arva ometi, et see põlevkivi energia on dotatsiooni vaba?
1.Keskkonnatasude "soodushind": Riik kehtestab tasud vee kasutamise, kaevandamise ja saastamise eest. Turumajanduses oleks need tasud suuremad
2.Investeeringutoetused riigieelarvest (tegemist on ju riigifirmaga, kust riik raha saab?)
3.Võrgutasu. Võrk on põlevkivijaamade jaoks juba ammu ehitatud (loe kulud on ammu ammu tagasi), kuid võrgutasu saavad nad ikka hetke hinna järgi
4.ja muidugi see teema, et hoiame neid jaamu reservis ja keegi peab ju ka selle kulu kinni maksma.
Ehk siis kogu dotatsioonide vahe on tuulikud- otsesed, põlevkivi kaudsed. JA kuna otsest on ilusti näha, siis osad karjuvadki, et tuulik paha.


tsitaat:

Mis seos on salvestusel ja tuumajaamal? Mingi seos neil sinu peas peab olema, muidu ei topiks sa neid ühte lausesse kokku, eriti veel sel viisil


See on selline mõte, et auverede ehitamise asemel peaksime panema raha, kas salvestusvõimsuste arendusse (need arenevad päris ägedalt) või väiksemate tuumajaamade ehitusse (või mõlemasse), gaasijaamade jms ehitamine tundub mulle isiklikult lihtsalt raha tuulde loopimine ja variant kuidas poliitik saab kiiresti linti lõikama. Ehk seos on asja mõttes, mitte neil omavahel. Mõte läks kirjapildist kiiremini edasi icon_lol.gif icon_lol.gif

tsitaat:

3x300MW tuumajaam oleks täiesti ok, akujaamasid poleks vaja.


esialgu jah, kuid kui vaadata kui kiiresti akud arenevad, siis miks mitte kasutada võimalust ja teatud ajal tasuta elektrit salvestada ja kasvõi elektrivõrgu sageduse hoidmiseks kasutada, aku reageerib väga kiiresti, ei ole vaja päevi või nädalaid, et käima tõmmata. HJetkel akutehnoloogia seda veel väga pikajaliselt ei võimalda, kuid meie hiina sõbrad teevad päris võimsaid hyppeid õiges suunas. Muidugi on ka veeel päikesepaneelid, mille arengul tasub samuti silma peal hoida https://ee.stanford.edu/shanhui-fans-nighttime-solar-panels , see on algus ja üsna tyhine võimsus, aga asjad arenevad kiirelt, kui algus on tehtud (vaata kui kaua läks aega, kui inimene tegi esimese proovi lennata ja millall inimene kuule jala maha pani? 65 aastat, päris julm icon_lol.gif ).

_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".


viimati muutis greaper 08.03.2026 21:13:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 21:13:32 vasta tsitaadiga

Aastaga saab ehitada 250MW/500MWh akujaama mis (terve regiooni) kogu päeval ülejäänud päikese suudab ühe-kahe tunni jooksul õhtuse tipu ajal võrku pressida ja ükski gaasijaam ei pääse turgu solkima. Seda ~€300M hinna juures. Pigem kukub hind.

https://renews.biz/98936/pacific-green-to-sell-250mw-australian-bess
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 08.03.2026 21:38:54 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
3x300MW tuumajaam oleks täiesti ok, akujaamasid poleks vaja.


Palju see maksumaksjale maksaks + mis hind tuleks? Niisama õhku visata võiks ka 3x1000 ehitada, noh, hea eksportida.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etk
HV kasutaja
etk

liitunud: 10.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 21:48:41 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
Tanel kirjutas:
3x300MW tuumajaam oleks täiesti ok, akujaamasid poleks vaja.


Palju see maksumaksjale maksaks + mis hind tuleks? Niisama õhku visata võiks ka 3x1000 ehitada, noh, hea eksportida.


Väidetavalt ~9 miljardit ja börsile müüksid elektrit hinnaga ~100€/MWh ehk siis kallim, kui eelmiste aastate börsi keskmine. Seega need suur osa ajast ei saaks turule või peaks neile peale maksma, et nad väiksema hinnaga turule end suruksid ja sellega turuhinda alla suruksid. Ja kuna tuumajaamade rahastustes arvestatakse väga pikkade perioodidega, siis ei ole tegu ~10 aastase dotatsiooni perioodiga mis seni meil taastuvenergial rakendatud ega ka 20a nagu meretuulepargile oleks olnud vaid pigem 30+ aastat.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 08.03.2026 21:54:10 vasta tsitaadiga

Korra läks keskmine hind 150€ ja juba oli selline paanika ...et riik peab kõik arved tasuma jne. Selle veidra (täiesti ajuvaba least võetud 3x300 MW) korral tuleks seal hind ilmselt täpselt samma auku, ca 150 (sest suur osa ajast see turul pole ja kulud on vaja katta).
"Akujaamasid" - mis toimivad turutingimustel ja ilma dotatsioonita - pole vaja. Yeah right. Turumajandus ja parempoolsus ruulib.

See on ikka täiesti ajuvaba, kuidas energeetikast mitte midagi jagavad inimesed arvavad, et teavad lahendusi.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.03.2026 22:16:30 vasta tsitaadiga

akude ja paneelide utiliseerimise jätame siis tulevastele põlvedele bounce.gif
ja tuulikute labadest teeeme ...

ostame Hiinas maavaradest toodetud paneele ja akusi ja siis arvame, et oleme väga keskkonnasõbralikud...

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 22:24:20 vasta tsitaadiga

Miks raha hiinlastele anda, ise tuleb ehitada.

Akude utiliseerimine on pigem rafineeritud tooraine ümbertöötlemine ja taaskasutamine, siiani kõik viitab kasumlikkusele. Paneelid on klaas ja alumiinium ja räni ja natuke vaske, suht kasulik kraam (ja paneelidega on see probleem, et nad kipuvad kestma suht lõputult, hetkeseisuga parima teadmise juures)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.03.2026 22:27:41 vasta tsitaadiga

Jerry kirjutas:
akude ja paneelide utiliseerimise jätame siis tulevastele põlvedele bounce.gif
ja tuulikute labadest teeeme ...

ostame Hiinas maavaradest toodetud paneele ja akusi ja siis arvame, et oleme väga keskkonnasõbralikud...


Jäämete probleem on samuti TEJ korral. Mulle ei ole jäänud muljet, et keegi vabaahtlikult oleks nõus naabri jäätmeid enda tagahoovis ladustama. Küsimus on seega, millest on lihtsam vabaneda (ümbertöödelda), kas radioaktiivsetest jäätmetest, tuulikulabadest või kasutatud akudest?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 22:32:53 vasta tsitaadiga

Kas kõikide jäätmete puhul on kogused ja nende tekkimise intervallid samad?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etk
HV kasutaja
etk

liitunud: 10.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 22:41:12 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kas kõikide jäätmete puhul on kogused ja nende tekkimise intervallid samad?

Ei ole, põlevkivil on suurimad kogused ja tihedaim teke, siis tuleb tuumajaam, siis tuulikud ja akud ning viimasena päikesepaneelid. Arvestatud muidugi teadaolevate eksisteerivate ümbertöötlus lahendustega.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2026 23:07:36 vasta tsitaadiga

Põlevkivituhast saab ehitusmaterjali.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2026 00:03:32 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Põlevkivituhast saab ehitusmaterjali.

Jap, saab tuhaplokke teha. Aga need kaevandused võtavad põhjavee ära. See on see häda.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2026 00:32:57 vasta tsitaadiga

etk kirjutas:
elukaz, pean kahjuks anubisega nõustuma selles osas, et sulle juba anti see mida sa küsid: andmestik mis näitab kui palju mingil päeval on võimalik tuulest energiat kätte saada. Sa aga jonnis nagu väike jõmpsikas, et "ma tahtsin seda ulgakommi punases paberis, itte rohelises" ja jääb arusaamatuks kas sa oled lihtsalt troll või loll. Üle viskab just see ebasiiras circle-jerk mida söepead siin ajavad. Siiralt energeetikast ja kliimast räägitaks, siis veel kannataks välja selgitada põmmpeale kümnendat korda kuidas elektrit genereeritakse tuulest ja kuidas seda siis tarbijatele saab pakkuda. Aga ei paista olema siiras see käitumine mitte.


Energia ja võimsus on väga erinevad kommid, vahe pole värvis vaid teine oleks rohkem nagu.. hamburger? Ei hakand seda 200 lehekülge läbi analüüsima aga üldmulje on et tegu on hinnanguga võimalikue saadaolevale energiakogusele, võimsusest pole vist juttu. Ehk siis suurte salvestusparkide puhul vahet poleks aga nagu me praeguse hinnakujunduse järgi näeme, päikseenergia prevaleerib ja nii kui loojas on hind püsti, ehk täna pole salvestust olemas. Kuidas käitub sama VARUSTUSallikana tuul, jääb küsitavaks antud uuringu valguses, resolutsioon on väga hõre, samade graafikutega võiks öelda et ka päike katab kevad-suvise energiavajaduse, aga miskipärast on ikka hommik ja õhtu särts 10x kallim. Ehk mu küsimus tihedama vaatlusandmestiku kohta käib selle pihta, millised on ööpäevased, jäätumisega seotud.... krt ma olen seda juba kirjutanud, kellega ma üldse räägin icon_neutral.gif

Kas kuskilt paistab välja et ma olen mingi tuulikuvaenaja? See meretuul tundub täitsa ok teema aga küsimus ongi neis kitsaskohtades, kas need on olemas ja kui on siis kui suured mis kompensatsioonivariandid on olemas, liitiumipõhise keemilise salvestuse peale väga ei panustaks, räägime ikka 10-100 GWh mastaabist. Kui just donbassi liitiumimaardlatele ei panusta.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2026 00:46:02 vasta tsitaadiga

100m kõrgusel avamerel ei ole tuulevaikust. Kindlasti ei ole seda korraga tervel Läänemerel.

Näe. Nii keeruline kokkuvõte.

Mine ja vaata nüüd tunnigraafikuid (?või peab minuti täpsusega üle käima?) kõigi ilmajaamade osas selleks, et selles veenduda.

Kui keegi jälle Soomest tuleb rääkima siis soovitan eelnevalt viidatud Läänemere 100m tuuleuuringut võrrelda selle kaardiga
https://www.researchgate.net/figure/Map-of-operating-wind-farms-in-Finland-22_fig4_352095943

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2950630125000249
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2026 00:47:12 vasta tsitaadiga

Kas on raske otse viidata tunnigraafikutele? Sry olen saamatu icon_redface.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2026 01:11:39 vasta tsitaadiga

10k postitust ja mitte ühtegi sõna eetrist mida maa meile annab.
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2026 01:22:10 vasta tsitaadiga

Anna tooli kirjutas:
10k postitust ja mitte ühtegi sõna eetrist mida maa meile annab.

Jah. Ma võtaks ka ühe laksu eetrit selle jama peale. Aga no pole. Poest ka ei saa. Täitsa jama kohe. icon_confused.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etk
HV kasutaja
etk

liitunud: 10.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2026 01:27:48 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:

Ehk siis suurte salvestusparkide puhul vahet poleks aga nagu me praeguse hinnakujunduse järgi näeme, päikseenergia prevaleerib ja nii kui loojas on hind püsti, ehk täna pole salvestust olemas. Kuidas käitub sama VARUSTUSallikana tuul, jääb küsitavaks antud uuringu valguses, resolutsioon on väga hõre, samade graafikutega võiks öelda et ka päike katab kevad-suvise energiavajaduse, aga miskipärast on ikka hommik ja õhtu särts 10x kallim. Ehk mu küsimus tihedama vaatlusandmestiku kohta käib selle pihta, millised on ööpäevased, jäätumisega seotud.... krt ma olen seda juba kirjutanud, kellega ma üldse räägin icon_neutral.gif

Kas kuskilt paistab välja et ma olen mingi tuulikuvaenaja? See meretuul tundub täitsa ok teema aga küsimus ongi neis kitsaskohtades, kas need on olemas ja kui on siis kui suured mis kompensatsioonivariandid on olemas, liitiumipõhise keemilise salvestuse peale väga ei panustaks, räägime ikka 10-100 GWh mastaabist. Kui just donbassi liitiumimaardlatele ei panusta.


Meretuuleparke meil ka ei ole. Sellepärast hind hüppabki icon_wink.gif
Ehk siis mõttetu argument kuigi tagamõte seal on õige. Ei saagi tuult ja päikest ilma salvestuseta. Iseasi küsimus kas salvestus peab olema keemiline ja kui peabki keemiline olema, kas just liitiumi põhine.
Päevase varieeruvuse mõttes energiahulgana piisaks ilmselt ühest Energiasalve sarnasest aga võimsusest jääks puudu niiet peaks mõned vanad söekaevandused ka ümber konverteerima pumphüdruks, siis võiks sinna 1.5-2GW võimsust kätte saada pöörleva rauana nagu ref ja mõned eelistaksid vanakooli viisil inertsi tagamiseks.
Aga nii meretuulel kui pumphüdrol kui ka tuumajaamal on meie kontekstis probleem liiga pika investeerimishorisondiga, mistõttu ei taha tüüpiline kärsitu kasumihai sinna raha panna. Teoorias püütakse praegu mingit meedet välja töötada, et see "turutõrge" ära klattida aga eks paistab kas midagi asjalikku ka saadakse paika või enne jõuab uus Valitsus ja Riigikogu koguneda ja vee peale tõmmata ning meid välisriikide energiaorjusesse jätta.
Pikaajalise salvestuse jaoks on nagunii vaja mingit gaasiahelat, sest teisi lahendusi meile ei ole õnnistatud, kuhu saaks TWh jagu energiat hoiule panna talve jaoks. Ebaeffektiivne on see ahel küll aga ülejääk energia kasutamisel on ka 15% efektiivsus parem kui 0%.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kliimamuutuste, rohepöörde ja energiapoliitika teema (Küsitlus: Kas pooldad valitsuse energiapoliitikat?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 208, 209, 210 ... 218, 219, 220  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.