|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Millega mängid? |
| Ainult konsooliga |
|
12% |
[ 51 ] |
| Rohkem konsooli kui PC-ga |
|
8% |
[ 35 ] |
| 50/50 |
|
5% |
[ 25 ] |
| Rohkem PC kui konsooliga |
|
15% |
[ 66 ] |
| Ainult PC-ga |
|
57% |
[ 241 ] |
|
| hääli kokku : 418 |
|
| autor |
|
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
17.12.2025 21:03:49
|
|
|
Ei väsi imestamist kui palju väärtust Epic oma mängudega PC le on tasuta toonud...
Ka selle aasta nimekiri pole paha...
Dec 11 – Hogwarts Legacy
Dec 18 – Jurassic World Evolution 2
Dec 19 – Desperados III
Dec 20 – Total War: WARHAMMER
Dec 21 – Tropico 5
Dec 22 – Chicken Police: Paint It Red!
Dec 23 – Loop Hero
Dec 24 – LEGO Batman
Dec 25 – Commander Keen
Dec 26 – Farming Simulator 22
Dec 27 – Slime Rancher 2
Dec 28 – Terraria
Dec 29 – Detroit: Become Human
Dec 30 – Mortal Kombat 11
Dec 31 – Red Dead Redemption 2
Konsoolide ja pc võrdluse teemas on muidugi raske sellele mingit konkreetset hinnalipikut külge panna, aga see on ikka väga tuus asi.
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
18.12.2025 00:31:26
|
|
|
Aeron, tundub üsna ahvatlev nimekiri, igatahes otsustasin endale kah lõpuks Epicu konto teha. Varem oli arvutis ainult Steam ja mõned vanemad mängud. Loodan et mu vaene läpakas (Legion 5, 4800H, RTX 2060, 16 GB ddr4, 1 TB ssd) saab nende mängudega kuidagi hakkama ja päris maha ei põle. Vaatasin et Hogwarts Legacy tahab saada 95 GB ketast. Üks Samsung 990 pro 2 TB vedeleb mul juba mõnda aega kasutult sahtlis, topin selle läpaka teise pesasse ja ruumipuudus saab lahendatud.
edit: Kontrollisin igaks juhuks kõigi mängude nõuded üle ja mu arvuti peaks nendega normaalselt hakkama saama. Red Dead Redemption 2 on plaadi peal konsooli jaoks olemas, aga jätsin pooleli. PS+ vahendusel proovisin natuke ka neid mänge, aga eriti ei meeldinud: Farming Simulator 22, Detroit: Become Human, Mortal Kombat 10. Ülejäänud mängud on minu jaoks tundmatud, v.a Total War seeria.
viimati muutis vigurvänt 18.12.2025 01:47:24, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
18.12.2025 00:52:32
|
|
|
| Mis väärtust see Epic siis PC leeri nii väga toonud on? Mõned tasuta mängud, mis on 102 korda erinevates 10€ - 20€ bundlete's juba viimased 5+ aastat figureerinud. Mis hinnaga? Täpselt selle sama BS hinnaga, mis konsoolide peal on hall argipäev, milleks on platvormil lukus olevad third party esklusiivid. Enne EGS-i välja ilmumist ei osanud sellist asja isegi unes näha. See on lihtsalt üks paljudest vastuolulistest asjadest, mille Epic Games oma manchildist CEO-ga, kelle kinnisideeks on vahendeid valimata Valve'ist parem olla, PC peale on toonud. Tülgastav firma.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
18.12.2025 02:23:11
|
|
|
Jättes poliitika kõrvale, on Epic toonud suure koguse tasuta kvaliteetseid mänge.
Ma kujutan ette, et eriti tore on see neile, kellel pole vahendeid, et osta seda mis süda lustib
Teistel on tore anda võimalus asjadele, mida mille peale muidu vb ei kulutaks.
Ma ei näe ühtegi põhjust, et midagi paha öelda, sest keegi ei käsi võtta ja võtmine ei maksa samas midagi.
Kui sa tahad poliitilist statementi teha võta kõik, mängi kõik läbi ja äkki mitte midagi mitte kunagi Epicust osta.
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
18.12.2025 07:34:24
|
|
|
| Devid ei saa sentigi
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
18.12.2025 16:15:23
|
|
|
Vale vastus, devid sai oma tasu juba kätte. See pole odav lõbu Epicu poolt.
Epicu huvi on nüüd võimalikult palju inimesi selle kulu eest enda platvormile saada.
Ja sinu koht on kas:
1. Olla rõõmus ja kasutada ning jääda EPICU kasutajaks ning anda neile raha õigustades tehtud inveseeringut ja toites Tencenti maailmavallutusi
2. Olla rõõmus ja kasutada ning jääda EPICU kasutajaks, aga mitte kunagi mitte midagi põhimõtteliselt osta selliselt süsteemselt õõnestades nende plaani ja Tencenti raha kulutades
3. Olla kibestunud ja mitte kasutada aga hakata Epicu kliendiks ja osta mänge aidates Tencentil raha teenida ja tekitades segadust, sest sa ei võta tasuta mänge
4. Olla kibestunud ja mitte Epicut kasutada ning rääkida foorumites, kui halb Epic on
Choose your own adventure.
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
18.12.2025 16:17:32
|
|
|
| See rakendus on kohutav, pigem väldiks kuigi mul vist üks mäng seal oli isegi.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirAskAlot
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.03.2011
|
18.12.2025 16:42:25
|
|
|
| 5. Olla lõbus ja ignoreerida EPeenICUt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
18.12.2025 18:23:56
|
|
|
| Aeron kirjutas: |
Jättes poliitika kõrvale, on Epic toonud suure koguse tasuta kvaliteetseid mänge.
Ma kujutan ette, et eriti tore on see neile, kellel pole vahendeid, et osta seda mis süda lustib
Teistel on tore anda võimalus asjadele, mida mille peale muidu vb ei kulutaks.
Ma ei näe ühtegi põhjust, et midagi paha öelda, sest keegi ei käsi võtta ja võtmine ei maksa samas midagi.
Kui sa tahad poliitilist statementi teha võta kõik, mängi kõik läbi ja äkki mitte midagi mitte kunagi Epicust osta. |
Teised DRM platvormid jagavad samuti tasuta mänge. GOG jagab isegi ilma DRM-ita.
Poliitika on ainult üks osa suures negatiivses kuvandis, mille Epic Games on omale suutnud viimase 6 aastaga luua. See, kui sa omale sinna juba konto teed, tähendab, et tahtmatult toetad seda üritust (suuremad kasutajanumbrid tähendavad suuremaid investeeringuid). Ära ole lemming.
Õnneks on nende Steam killer haledalt feilinud ja on täna pigem (endiselt) naljanumber. Mitmed mängutootjad on oma vigadest õppinud ja enam Epicu eksklusiivlepinguid ei sõlmi. Mõni ei vaevugi oma uut mängu nende platvormile enam panema. See muidugi ei tähenda, et keskmine mängur Epicu kombitsatest pääsenud oleks, sest on teisigi viise, kuidas nad sinuni jõuavad. EGS on ainult üks vahend.
Valin samuti SirAskAloti pkutud variant nr 5.
#FuckEpic
viimati muutis HPN 18.12.2025 18:48:52, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
18.12.2025 18:39:58
|
|
|
| Olen võibolla erand, aga tasuta jagatud kureeritud mängude pakid pole kunagi kottinud ja pole neid kunagi hoardinud. Jätavad täiesti külmaks. Kuigi konsoolidel ka tasulisi mänge aeg-ajalt tasuta jagatakse.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
18.12.2025 18:42:16
|
|
|
Seal peaks ainult fortnite olema
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
18.12.2025 20:01:22
|
|
|
| Huvipärast ikkagi vaatan, mida see tasuta Epicu kraam endast kujutab. Vähemalt leidsin ettekäände, et arvutile teine ketas juurde panna, mis oli kuidagi kasutult vedelema jäänud pärast konsoolimängude liigutamist teisele kettale. Nüüd tuleb selline aeg, kui mul telerist eriti midagi vaadata pole ja jääb vist rohkem aega igasugu muu juraga tegelemiseks. Tänane tasuta Epicu mäng on Jotunnslayer: Hordes of Hel, vilepuhujad pakkusid valesti (Jurassic World Evolution 2). Kusjuures tõmbasin enne ka Fortnite arvutisse, äkki sobib mulle paremini kui konsooli peal. Eks paistab, millal selle sodiga pikemalt tegeleda jõuan.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
18.12.2025 23:05:38
|
|
|
HPN, mitte keegi ei paku mitte midagi ligilähedastki.
Variant on jah, ka väga ok variant. Kuigi, kui epicule halba tahad, oleks tark neilt võtta kõik mida võtta annab ja mitte midagi vastu anda.
SKG, kõik ju oleneb. Ega mäng pole halb selle pärast, et ta on tasuta või mingis pakis. Keda kotib.
Hogwarts Legacy on 80+ MC/User skooriga mäng sõltumata sellest, kas ta on Epicus või mitte ja tasuta see saada on fantastiline.
Vilepuhujad jah, panid mööda mängudega, mingis mõttes ongi tore üllatuda iga päev uuesti.
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
18.12.2025 23:16:58
|
|
|
| Erandeid on aga enamasti pakutakse tasuta just neid, mida eriti ei taha.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
19.12.2025 08:07:58
|
|
|
| Steamist saaks sama asja purgisupi hinnaga.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 10:29:58
|
|
|
Proovi. Mitusada eurot kokku vähemalt.
530 mängu, isegi kui mängu hind on 1 €, on päris mitu eurot... Sul on mingi väga elitaarne purgisupp..
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 10:31:00
|
|
|
| Paljusid neist mängid?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 11:24:06
|
|
|
Nendest mängudest olen mänginud mingil määral ma arvan 10-15% ca läbi aegade ehk siis 50-75 mängu.
E: lugesin nimekirja üle, pildilolevatest olen 106 mänginud ehk siis ca 20%...
Aga see on kind of ebaoluline, küsimus on, mitu nendest mängudest on mängimist väärt ja see päris hea hulk.
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!|
viimati muutis Aeron 19.12.2025 11:24:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 11:24:10
|
|
|
| Päris suur hunnik prügi siis
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 11:37:45
|
|
|
Kibestunud much?
Ma kasvasin üles Falloutidega ja 1,2,3 on kõik omamoodi fantastilised.
Xcom 2 (MC 88 - prügi!) on minu üks kõigi aegade lemmik mänge.
Prey (MC 79 - prügi) ja Deus EX (MC 89 - prügi) ning Dishonored (MC - 88 prügi) on ka väga kõrgel kohal.
Plague Tale (MC - 81 prügi) oli suurepärane, Bioshockid (MC 88-96 -prügi) ka, Hitmanid (MC 79- 86 - prügi) ning Nioh (MC - 88 prügi).
Pillars of Eternity (MC - 89 prügi) oli pmt minu jaoks üks parimaid RPGsid peale klassikalist Baldurs gate'i, kuni selle remake tuli.
Tomb Raiderid (MC - ~85 prügi) on suurepärased jne list goes on.
Simple fun mängudest VOid bastarts (MC 81 - prügi) on väga mõnus, Mutant Year Zero (MC 79 prügi) ka, Rollercoaster tycoon (MC 81 - prügi) ning Guacamelee (MC 88 prügi), FTL (MC 84 prügi), Balloons TD (MC 79 prügi) ning Short Hike (mc - 88 prügi).
While ture õpetab actually programmeerimist mängu vormis - tõesti võigas! (MC 73 prügi)
Laps on lõputult matnud Rocketleague'i alla, hetkel mängib Harry Potterit, Slime rancher meeldis talle, Yookaleele kui noorem oli, Lego mängud, FEZ ning Subnautica.
...
Whats with the hate? Nii raske on sellest, PC peal saab tasuta nii toredaid asju või mille üle te (Janis, HPN) virisete täpsemalt?
Mis need superelitaarsed mitte-prügi mängud siis on? Mind väga huvitaks, mida lugupeetud Janis siis mängimisväärseks peab?
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!|
viimati muutis Aeron 19.12.2025 11:59:01, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 11:41:35
|
|
|
No need mängud mida ei mängi ehk siis eeldatavasti ei meeldi aga ikkagi olemas on, ongi ju pm prügi. Või sa kahmadki valimatult kõike kokku millel juures kiri tasuta?
Mul konsoolis ja tohhujaa tasuta mänge saada näiteks.
Ükskord tanklatöötaja sai kurjaks kui keeldusin mingi kampaania pakkumisest, kus sai ühe piruka tasuta lisaks. Ei tahtnud tema aru saada, et mul ei ole vaja ühte lisapirkuat võtta selleks, et ma saaks selle ära visata. Ma ei soovi ju selle pärast rohkem süüa, et see tasuta on. See olid sina?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 11:53:18
|
|
|
Katsu nüüd natuke mõelda vahelduseks.
See, et mina olen tuhandeid mänge mänginud elu jooksul,ei tähenda, et kõigil on olnud seda aega/võimalust jne.
Inimesele, kes neid mänge ei ole mänginud, on need kõik highly recommended sõltuvalt nende isiklikest eelistustest muidugi.
Asi on valikus ja selle kvaliteedis ning sa saad suurel hulgal häid kogemusi tasuta.
Valid sealt endale välja sobivad ja nii ongi.
Lisaks, mul on kaks last, kes teab mis eelistustega nad üles kasvavad,aga mul on neile pakkuda nii suur valik erinevaid kogemusi...
Ma ei ole see vend kes mängib ainult uusimaid asju selle paarikuulise aja akna sees, kui need parasjagu popid on.
Head mängud on head ka 1-5-10 või isegi 20a peale reliisi.
Ma olen xcomi alla 200h pannud, Pillarsi alla 70, Phoenix pointi alla 62, Batmani alla 55h, Defence Gridi alla 48h, Prey alla 48, Tombraideri alla 47, FTL alla 45, Deus Exi alla 40, Niohi alla 37 jne.
Kust sa võtad selle õiguse hakata minu kogemust või neid mänge prügiks sildistama? Kelleks sa ennast pead?
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 12:49:36
|
|
|
| Aeron kirjutas: |
Kust sa võtad selle õiguse hakata minu kogemust või neid mänge prügiks sildistama? Kelleks sa ennast pead? |
Kus ma sinu kogemust siin sildistatsin? Ma siin teemas vaatangi spetsjomm sinu pärast asju oma mätta otsast, muidu ikka üritan teistega arvestada
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 13:13:48
|
|
|
HPN, point proven. ty!
Janis, olen avatud sellele, et tõlgendan sind valesti. See ülevoolav negatiivsus on viiskalt öeldes olnud üllatav.
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 13:17:22
|
|
|
| Mina olen igati positiivne konsoolide osas. Aastatepikkune kogemus PCga selles vallas on jätnud negatiivse mulje.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 13:27:23
|
|
|
Sul on täielik õigus oma arvamusele ja võimalusele oma elus teha täpselt neid valikuid, mis sind õnnelikuks teevad.
AGA, selle asemel, et meid siin solgiga üle valada, võiksid võtta hetke ja oma väiteid sisuliselt selgitada.
Ma kuulen sind, sinu arvates on need 530 tasuta mängu, prügi. Ok, aga see tekitab suure küsimuse, et kuidas sa siis defineerid prügi? Mis teeb need mängud prügiks?
Mis on siis sinu arvates hea mäng? Kas asjaolu, et sinu jaoks on see prügi (ei ole ju välistatud, kui selgitused on mõistlikud ja personaalsed) tähendab see ka, et teiste jaoks on prügi?
Kas on mõistlik midagi sildistada prügiks, mis vb teistele on väärtuslik? kas poleks kenam lihtsalt öelda, et tulenevalt minu eelistustest ei pakuks see sortiment mulle väärtust?
Kas poleks mõistlikum astuda korra enda maailmast välja ning vaadata neid 530 mängu kui nähtust, millel on laiem mõju kui sina üksi ja selle üle arutleda hoopis?
Kas sa suudad seda? Kas sinu arvates kümneid 80+ rated suurepäraseid mänge tasuta mängimise võimalus saab olla miinuseks ühele platvormile?
Kui jah, siis millega sa seda põhjendad? Millised on alternatiivid, mis ei ole prügi?
Mind näiteks väga huvitaks, et kui 530 tasuta mängu, millest suur osa on väga kvaliteetsed on prügi, siis mis see hea asi on, millest ma pole aru saanud?
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 13:29:35
|
|
|
Kle ma ei vaata kunagi mingeid ratinguid, ole normaalne, mind ei huvita kas asi teistele meeldib, see peab mulle meeldima.
Prügi on asi siis kui seda vaja pole, mis siis palju see väärt on. Kui on tasuta asi, siis on eriti lihtne seda silti külge kleepida.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 14:01:22
|
|
|
Sa vist oled vales teemas siis ma kardan.
See teema siin on Konsoolid vs PC, mitte "mis Janise arvates hea või halb on"...
Ma saan aru, egost välja tulla on keeruline, aga proovi...
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 14:03:09
|
|
|
Jah, see on konsoolid vs pc ja ma olen otsustanud valida konsooli poole ja siin seda teema esindada. Täpselt samamoodi ajad sa oma arvamust siin, täiesti legit VS teema praegu
Või kas sulle ei sobi mu valikud?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 14:16:48
|
|
|
Hea Jaanis, sa oled oma asja ajamisest valesti aru saanud mulle tundub.
Mina tõin esile, et Epic on toonud PC mägnijatele 530+ tasuta suures osas head mängu ning minu meelest see on üks suur pluss.
Fakt on see, et see on juhtunud ja fakt on see, et need mängud on vähemalt mingil määral tõestatult (metaskoorid) kvaliteetsed.
Mulle meeldiks mõelda ka, et fakt on see, et head asja rohkem on parem, kuigi mõistan, kuidas selle lause üle saaks nuriseda.
Sina ei vastanud konsooli, kui platvormi positsioonilt, vaid hakkasid lihtsalt halvustama ja oma isiklikku seisukohta selgitama.
See ei puutu asja. Sest sa ei räägi konsoolist kui platvormist ega tegele sisulise argumenteerimise või alternatiivide pakkumisega.
Seega see jutt on kõik üleliigne, ebavajalik ja lisaks sellele emotsionaalselt ning intellektuaalselt kurnav, sest ta on põhjendamatult negatiivne ning sulle peab veel tagantjärgi selgitama ka, miks see nii on, mis on väitav ning ma olen kindel, kas teistele igav lugeda, sest sa ei panusta teema arengusse oma sõnavõttudega.
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 14:20:50
|
|
|
No see on sinu seisukoht. Päris õrnake kui halvustamist tundsid.
Seal võib ka miljon kolmesajase skooriga mängu olla, kui ma sealt midagi sobivat ei leia, siis ma ütlengi et mõttetu ja sitt Ma ei muuda oma meelt selle pärast, et sinu isiklik arvamus on midagi muud.
Ja see pole ka sinu jaoks ju 530 mängu tasuta vaid 50-75 kuna sa ju teisi pole mänginud.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 14:27:57
|
|
|
Janis, oeh....
No proovime siis veel korra.
1. See ei ole minu seisukoht, selle teema nimi on konsoolid vs pc ja selle point on platvormide tasandil (mitte indiviidi) asjadest rääkida (ja minu algne väide oli, et EPIC on PC-le palju väärtust toonud)
2. See võib kas või kõik olla mõetu sitt sinu jaoks, aga see ei muuda asjaolu ,et seal on väga suur kogus mänge, mis on gaming classics või lihtsalt head mängud ning SINU ISIKLIK ARVAMUS EI PUUTU ASJA, SEST ME RÄÄGIME PLATVORMIST ja ÜLDSUSEST ning nendest saab rääkida läbi üldistamise ja statistika, mitte isikliku arvamuse.
3. Need on minu jaoks 530 mängu tasuta, sest ma saan iga kell võtta üksõik millise nendest 530st mängust ja neid mängida. Sama loogika järgi, kui sul on riiulist 530 mängu ja sa oled mänginud 5, siis sul on 5 mängu ja kõik muu on saast või pole olemas. WTF?
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 14:29:09
|
|
|
Minu loogika järgi ma ei panegi endale riiulisse asju mida ma ei vaja.
Ja playstation plusiga on rohkem tasuta mänge. Tasuta selle pärast, et plus on olemas niikuinii
Ja toode, mis on mõeldud kasutajale ja meelelahtuseks peabki olema hinnatud kasutajate isiklikel eelistustel ja hinnangutel mitte mingi exceli tabeli järgi.
viimati muutis Janis 19.12.2025 14:31:01, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirAskAlot
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.03.2011
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 14:30:59
|
|
|
Mina mina mina mina.... zzz....
PS plus ei ole tasuta.
| Janis kirjutas: |
| Ja toode, mis on mõeldud kasutajale ja meelelahtuseks peabki olema hinnatud kasutajate isiklikel eelistustel ja hinnangutel mitte mingi exceli tabeli järgi. |
Sellise loogika järgi ei saaks ühegi meelelahtus toodet (film, mäng, muusika) hinnata kuidagi, sest kõik on ainult subjektiivne.
See on pädev paraku ainult indiviidi seisukohast, kui me hindame asju, siis me agregeerime nende erinevaid kvaliteete kokku ja võrdleme vastava valdkonna keskmistega ning anname üldise hinnangu toote kvaliteedile. Selle eesmärk ei ole mitte sulle kui indiviidile asja maha müüa, vaid selle eesmärk on anda nii objektiivselt kui võimalik edasi seda, et kas mäng on tehtud kvaliteetselt ja sellest tuletub see, et kvaliteetselt tehtud mängud meeldivad statistiliselt rohkematele inimestele. Seda saab kontrollida tagantjärgi vaadates kõige mõjukamaid/suuremaid mänge, mis reeglina on ka heade metaskooridega.
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!|
viimati muutis Aeron 19.12.2025 14:36:01, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 14:31:57
|
|
|
| Aeron kirjutas: |
PS plus ei ole tasuta. |
Ei ole aga ega ma ju seda nende mängude eesmärgil ei teinud. See et mängud ka veel seal juures on, on ju boonus, tasuta.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 14:37:42
|
|
|
See, et sa konsoolidel pead MP eest eradli maskma on lihsalt üks konsoolide miinus ja ei puutu antud juhul otseselt asja.
Saad ka PC peal gamepassi võtta ja siis võib need just kui välja taandada valemist, aga EPIC on täiesti omaette ja tasuta asi.
Sama moodi saad sa konsooli peal ilma gamepassita olla ning seda seisu peaksidki siis võrdlema EPICuga.
Ehk siis kui sul on konsool ilma gamepassita vs pc ilma gamepassita, siis pc puhul saad epicust kamaluga tasuta stuffi. konsooli puhul mitte.
Samuti selles olukorras ei saa sa konsooli peal MP-d mängida. PC peal, no probs.
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!|
viimati muutis Aeron 19.12.2025 14:39:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 14:38:36
|
|
|
A mängud on ikka ju niisama kaasas inimesele kellele pole need peamine eesmärk selle teenuse kasutamisel
Ja need omadused ei tee PCd paremaks.
viimati muutis Janis 19.12.2025 14:40:36, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 14:46:08
|
|
|
Janis, sorry, ma ei jaksa täna rohkem sinu küündimatusega tegeleda...
Kui sa ei suuda aru saada, kuidas asju võrrelda, miks stistikat kasutada jne vaatamata sellele, et seda on siin selgitatud ja lahti kirjutatud juba õige mitu korda, siis kahju küll.
SKG, tore, ära lae alla. Ei muuda asjaolu, et EPIC annab iga nädal ühe mängu ära ja aastas on 52 mängu. Koos jõulu buumiga kokku 60+ mängu. Mõnikord on pakid ka (2-3 mängu)... ja seda kõike mitte 40 eur eest, vaid 0.
Ma ei saa aru, miks see vestlus olemas üldse on.
See peaks välja nägema tegelikkuses nii.
- Epic on pakkunud PC kasutajatele 530 mängu, millest arvestatav osa on suurepärased.
- Jah. See on päris hea küll.
The End.
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!|
viimati muutis Aeron 19.12.2025 14:47:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 14:46:49
|
|
|
Ainuke asi, kuidas seda võrrelda saab, ongi isiklik eelistus
Muidu ainult sinu maailmas PC olekski olemas, milleks need konsooli tootjad üldse vaeva näevad kui sinu arvutused näitavad PC on neist parem? Sonyl pole üldse mõtet konsoole edasi toota kuna mingi Eesti tüüp ütleb, et mõttetu ja kallis ja ei tasu ära. Või on siis tarbijad niivõrd lollid? Ma pigem arvan, et asi on isiklikus eelistuses
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.12.2025 14:50:15
|
|
|
| Ma võin ise anda kui sa enam ei postita siis
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
19.12.2025 15:08:05
|
|
|
Siin on ka artikkel, millele viidatakse: https://www.gamefile.news/p/november-2025-console-sales-drop-black-ops-7
See on päris rets.
| tsitaat: |
Microsoft, Sony, and Nintendo all sold fewer consoles in the U.S. this November than in November 2024, according to sales tracking firm Circana, which published a bleak market update today.
Spending on gaming hardware for the month totaled $695 million, a 27% drop from the November 2024 total of $949 million.
It was the worst dollar amount for a November since 2005, Circana said.
The amount of actual consoles sold during the key holiday shopping month was even worse: the 1.6 million unit total amounted to the lowest reported by Circana (formerly NPD) since 1995’s 1.4 million
Xbox Series unit sales were down over 70% compared to last November.
PS5 down over 40%…
|
AI suht keerab kärgu kogu tehnoloogia sektorile. Kõik investeeringud lähevad andmekeskuste peale, et rohkem AI-d toota.
Kõik elektroonika läheb hinnas üles järgmine aasta ilmselt sh telefonid, arvutid etc.
_________________ Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!| |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
19.12.2025 15:55:35
|
|
|
| Nende tasuta mängudega kipub enamasti nii olema, et ega uusi ju keegi tasuta ei jaga ja need, mis jagatakse, on olnud võimalus varem juba läbi mängida. Aga hea kui keegi nende hulgast omale vajalikku leiab.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aeron
HV Guru

liitunud: 11.02.2002

|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
19.12.2025 18:41:18
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Paljusid neist mängid? |
Mis tähtsust sellel on? See debiilne jauramine on siit juba varem läbi käinud, et kui kellelgi on 100 mängu siis ta justkui oleks kohustatud neid korraga mängima. On mänge mille mängimiseni lihtsalt pole veel jõutud.
| Janis kirjutas: |
| No need mängud mida ei mängi ehk siis eeldatavasti ei meeldi aga ikkagi olemas on, ongi ju pm prügi? |
Meelevaldne jama. Kõiki asju mida tahaks mängida lihtsalt ei jõua >korraga< mängida. Ilmselgelt kui mul plaanis näiteks Stalker 2 mängida ja tal peaks mingi publisher sale tõttu -80% soodus olema siis võtan ta ligi ära - missest, et installini ja mängimiseni ei jõua äkki kuuaega, sest parasjagu paar muud asja käsil.
| Janis kirjutas: |
| Minu loogika järgi ma ei panegi endale riiulisse asju mida ma ei vaja. |
Ehk siis mängid igapäev kõiki mänge mis on riiulis, sest muidu need mida ei mängi on mõttetud või on ikka lubatud mitte kõiki asju korraga mängida?
Suures plaanis saan aru küll mida sa mõtled, et on inimesi kes kahmavad ligi iga tasuta vms. asja mida nad ei mängi ever.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|