Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 108, 109, 110 ... 128, 129, 130  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 51 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 35 ]
50/50
5%
 5%  [ 25 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 66 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 241 ]
hääli kokku : 418

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2025 19:12:58 vasta tsitaadiga

hitimees kirjutas:
hitimees kirjutas:
kas keegi teab kedagi, kes teab kedagi ja kes kedagi teab kellel on stiimtekk?

icon_question.gif
1a. tagasi.
steam machine on unborn child.


On olemas.
Musta Reede ajal ostsin veel teise, mis läheb kingikotti. 256GB LCD mudel on out of stock sellest ajast saadik. Järelikult rabati neid 300€ eest piisavalt.


edit:

https://www.ign.com/articles/video-game-physical-software-and-hardware-sales-just-had-the-worst-november-in-the-us-since-1995

Muidugi Xboxi puhul ei ole põhjuseks ainult konsooli hinna korduv tõstmine, vaid põhjuseid on mitmeid. Peamine põhjus on MS ise.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2025 21:03:49 vasta tsitaadiga

Ei väsi imestamist kui palju väärtust Epic oma mängudega PC le on tasuta toonud...
Ka selle aasta nimekiri pole paha...

Dec 11 – Hogwarts Legacy
Dec 18 – Jurassic World Evolution 2
Dec 19 – Desperados III
Dec 20 – Total War: WARHAMMER
Dec 21 – Tropico 5
Dec 22 – Chicken Police: Paint It Red!
Dec 23 – Loop Hero
Dec 24 – LEGO Batman
Dec 25 – Commander Keen
Dec 26 – Farming Simulator 22
Dec 27 – Slime Rancher 2
Dec 28 – Terraria
Dec 29 – Detroit: Become Human
Dec 30 – Mortal Kombat 11
Dec 31 – Red Dead Redemption 2

Konsoolide ja pc võrdluse teemas on muidugi raske sellele mingit konkreetset hinnalipikut külge panna, aga see on ikka väga tuus asi.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 18.12.2025 00:31:26 vasta tsitaadiga

Aeron, tundub üsna ahvatlev nimekiri, igatahes otsustasin endale kah lõpuks Epicu konto teha. Varem oli arvutis ainult Steam ja mõned vanemad mängud. Loodan et mu vaene läpakas (Legion 5, 4800H, RTX 2060, 16 GB ddr4, 1 TB ssd) saab nende mängudega kuidagi hakkama ja päris maha ei põle. Vaatasin et Hogwarts Legacy tahab saada 95 GB ketast. Üks Samsung 990 pro 2 TB vedeleb mul juba mõnda aega kasutult sahtlis, topin selle läpaka teise pesasse ja ruumipuudus saab lahendatud.

edit: Kontrollisin igaks juhuks kõigi mängude nõuded üle ja mu arvuti peaks nendega normaalselt hakkama saama. Red Dead Redemption 2 on plaadi peal konsooli jaoks olemas, aga jätsin pooleli. PS+ vahendusel proovisin natuke ka neid mänge, aga eriti ei meeldinud: Farming Simulator 22, Detroit: Become Human, Mortal Kombat 10. Ülejäänud mängud on minu jaoks tundmatud, v.a Total War seeria.


viimati muutis vigurvänt 18.12.2025 01:47:24, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 00:52:32 vasta tsitaadiga

Mis väärtust see Epic siis PC leeri nii väga toonud on? Mõned tasuta mängud, mis on 102 korda erinevates 10€ - 20€ bundlete's juba viimased 5+ aastat figureerinud. Mis hinnaga? Täpselt selle sama BS hinnaga, mis konsoolide peal on hall argipäev, milleks on platvormil lukus olevad third party esklusiivid. Enne EGS-i välja ilmumist ei osanud sellist asja isegi unes näha. See on lihtsalt üks paljudest vastuolulistest asjadest, mille Epic Games oma manchildist CEO-ga, kelle kinnisideeks on vahendeid valimata Valve'ist parem olla, PC peale on toonud. Tülgastav firma.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 02:23:11 vasta tsitaadiga

Jättes poliitika kõrvale, on Epic toonud suure koguse tasuta kvaliteetseid mänge.
Ma kujutan ette, et eriti tore on see neile, kellel pole vahendeid, et osta seda mis süda lustib
Teistel on tore anda võimalus asjadele, mida mille peale muidu vb ei kulutaks.
Ma ei näe ühtegi põhjust, et midagi paha öelda, sest keegi ei käsi võtta ja võtmine ei maksa samas midagi.
Kui sa tahad poliitilist statementi teha võta kõik, mängi kõik läbi ja äkki mitte midagi mitte kunagi Epicust osta.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.12.2025 07:34:24 vasta tsitaadiga

Devid ei saa sentigi
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 16:15:23 vasta tsitaadiga

Vale vastus, devid sai oma tasu juba kätte. See pole odav lõbu Epicu poolt.
Epicu huvi on nüüd võimalikult palju inimesi selle kulu eest enda platvormile saada.
Ja sinu koht on kas:
1. Olla rõõmus ja kasutada ning jääda EPICU kasutajaks ning anda neile raha õigustades tehtud inveseeringut ja toites Tencenti maailmavallutusi
2. Olla rõõmus ja kasutada ning jääda EPICU kasutajaks, aga mitte kunagi mitte midagi põhimõtteliselt osta selliselt süsteemselt õõnestades nende plaani ja Tencenti raha kulutades
3. Olla kibestunud ja mitte kasutada aga hakata Epicu kliendiks ja osta mänge aidates Tencentil raha teenida ja tekitades segadust, sest sa ei võta tasuta mänge
4. Olla kibestunud ja mitte Epicut kasutada ning rääkida foorumites, kui halb Epic on

Choose your own adventure.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.12.2025 16:17:32 vasta tsitaadiga

See rakendus on kohutav, pigem väldiks kuigi mul vist üks mäng seal oli isegi.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011



Online
sõnum 18.12.2025 16:42:25 vasta tsitaadiga

5. Olla lõbus ja ignoreerida EPeenICUt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 18:23:56 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Jättes poliitika kõrvale, on Epic toonud suure koguse tasuta kvaliteetseid mänge.
Ma kujutan ette, et eriti tore on see neile, kellel pole vahendeid, et osta seda mis süda lustib
Teistel on tore anda võimalus asjadele, mida mille peale muidu vb ei kulutaks.
Ma ei näe ühtegi põhjust, et midagi paha öelda, sest keegi ei käsi võtta ja võtmine ei maksa samas midagi.
Kui sa tahad poliitilist statementi teha võta kõik, mängi kõik läbi ja äkki mitte midagi mitte kunagi Epicust osta.


Teised DRM platvormid jagavad samuti tasuta mänge. GOG jagab isegi ilma DRM-ita.

Poliitika on ainult üks osa suures negatiivses kuvandis, mille Epic Games on omale suutnud viimase 6 aastaga luua. See, kui sa omale sinna juba konto teed, tähendab, et tahtmatult toetad seda üritust (suuremad kasutajanumbrid tähendavad suuremaid investeeringuid). Ära ole lemming.

Õnneks on nende Steam killer haledalt feilinud ja on täna pigem (endiselt) naljanumber. Mitmed mängutootjad on oma vigadest õppinud ja enam Epicu eksklusiivlepinguid ei sõlmi. Mõni ei vaevugi oma uut mängu nende platvormile enam panema. See muidugi ei tähenda, et keskmine mängur Epicu kombitsatest pääsenud oleks, sest on teisigi viise, kuidas nad sinuni jõuavad. EGS on ainult üks vahend.

Valin samuti SirAskAloti pkutud variant nr 5.
#FuckEpic


viimati muutis HPN 18.12.2025 18:48:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 18:39:58 vasta tsitaadiga

Olen võibolla erand, aga tasuta jagatud kureeritud mängude pakid pole kunagi kottinud ja pole neid kunagi hoardinud. Jätavad täiesti külmaks. Kuigi konsoolidel ka tasulisi mänge aeg-ajalt tasuta jagatakse.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 18.12.2025 18:42:16 vasta tsitaadiga

Seal peaks ainult fortnite olema icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 18.12.2025 20:01:22 vasta tsitaadiga

Huvipärast ikkagi vaatan, mida see tasuta Epicu kraam endast kujutab. Vähemalt leidsin ettekäände, et arvutile teine ketas juurde panna, mis oli kuidagi kasutult vedelema jäänud pärast konsoolimängude liigutamist teisele kettale. Nüüd tuleb selline aeg, kui mul telerist eriti midagi vaadata pole ja jääb vist rohkem aega igasugu muu juraga tegelemiseks. Tänane tasuta Epicu mäng on Jotunnslayer: Hordes of Hel, vilepuhujad pakkusid valesti (Jurassic World Evolution 2). Kusjuures tõmbasin enne ka Fortnite arvutisse, äkki sobib mulle paremini kui konsooli peal. Eks paistab, millal selle sodiga pikemalt tegeleda jõuan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 23:05:38 vasta tsitaadiga

HPN, mitte keegi ei paku mitte midagi ligilähedastki.
Variant on jah, ka väga ok variant. Kuigi, kui epicule halba tahad, oleks tark neilt võtta kõik mida võtta annab ja mitte midagi vastu anda.

SKG, kõik ju oleneb. Ega mäng pole halb selle pärast, et ta on tasuta või mingis pakis. Keda kotib.
Hogwarts Legacy on 80+ MC/User skooriga mäng sõltumata sellest, kas ta on Epicus või mitte ja tasuta see saada on fantastiline.

Vilepuhujad jah, panid mööda mängudega, mingis mõttes ongi tore üllatuda iga päev uuesti.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 23:16:58 vasta tsitaadiga

Erandeid on aga enamasti pakutakse tasuta just neid, mida eriti ei taha.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2025 23:40:40 vasta tsitaadiga

No mine selgita kellelgi ,et see on halb asi 0 eur eest. See on veel vana pilt, tänaseks on mitu päris viisakat asja juurde tulnud.
Laps hakkas just Hogwarts Legacy'it mängima. Tõesti kurb icon_razz.gif


Mängudest mida ma ise väga hea meelega siit mängin või olen läbi mänginud:
Spoiler Spoiler Spoiler


...ja siit listist jäi veel palju häid mänge välja, sest ma kõike ei viitsi mängida lihtsalt.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 08:07:58 vasta tsitaadiga

Steamist saaks sama asja purgisupi hinnaga.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 10:29:58 vasta tsitaadiga

Proovi. Mitusada eurot kokku vähemalt.
530 mängu, isegi kui mängu hind on 1 €, on päris mitu eurot... Sul on mingi väga elitaarne purgisupp..

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 10:31:00 vasta tsitaadiga

Paljusid neist mängid?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 11:24:06 vasta tsitaadiga

Nendest mängudest olen mänginud mingil määral ma arvan 10-15% ca läbi aegade ehk siis 50-75 mängu.
E: lugesin nimekirja üle, pildilolevatest olen 106 mänginud ehk siis ca 20%...
Aga see on kind of ebaoluline, küsimus on, mitu nendest mängudest on mängimist väärt ja see päris hea hulk.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 19.12.2025 11:24:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 11:24:10 vasta tsitaadiga

Päris suur hunnik prügi siis
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 11:37:45 vasta tsitaadiga

Kibestunud much?
Ma kasvasin üles Falloutidega ja 1,2,3 on kõik omamoodi fantastilised.
Xcom 2 (MC 88 - prügi!) on minu üks kõigi aegade lemmik mänge.
Prey (MC 79 - prügi) ja Deus EX (MC 89 - prügi) ning Dishonored (MC - 88 prügi) on ka väga kõrgel kohal.
Plague Tale (MC - 81 prügi) oli suurepärane, Bioshockid (MC 88-96 -prügi) ka, Hitmanid (MC 79- 86 - prügi) ning Nioh (MC - 88 prügi).
Pillars of Eternity (MC - 89 prügi) oli pmt minu jaoks üks parimaid RPGsid peale klassikalist Baldurs gate'i, kuni selle remake tuli.
Tomb Raiderid (MC - ~85 prügi) on suurepärased jne list goes on.
Simple fun mängudest VOid bastarts (MC 81 - prügi) on väga mõnus, Mutant Year Zero (MC 79 prügi) ka, Rollercoaster tycoon (MC 81 - prügi) ning Guacamelee (MC 88 prügi), FTL (MC 84 prügi), Balloons TD (MC 79 prügi) ning Short Hike (mc - 88 prügi).
While ture õpetab actually programmeerimist mängu vormis - tõesti võigas! (MC 73 prügi)

Laps on lõputult matnud Rocketleague'i alla, hetkel mängib Harry Potterit, Slime rancher meeldis talle, Yookaleele kui noorem oli, Lego mängud, FEZ ning Subnautica.

...

Whats with the hate? Nii raske on sellest, PC peal saab tasuta nii toredaid asju või mille üle te (Janis, HPN) virisete täpsemalt?
Mis need superelitaarsed mitte-prügi mängud siis on? Mind väga huvitaks, mida lugupeetud Janis siis mängimisväärseks peab?

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 19.12.2025 11:59:01, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 11:41:35 vasta tsitaadiga

No need mängud mida ei mängi ehk siis eeldatavasti ei meeldi aga ikkagi olemas on, ongi ju pm prügi. Või sa kahmadki valimatult kõike kokku millel juures kiri tasuta?

Mul konsoolis ja tohhujaa tasuta mänge saada näiteks.

Ükskord tanklatöötaja sai kurjaks kui keeldusin mingi kampaania pakkumisest, kus sai ühe piruka tasuta lisaks. Ei tahtnud tema aru saada, et mul ei ole vaja ühte lisapirkuat võtta selleks, et ma saaks selle ära visata. Ma ei soovi ju selle pärast rohkem süüa, et see tasuta on. See olid sina?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 11:53:18 vasta tsitaadiga

Katsu nüüd natuke mõelda vahelduseks.
See, et mina olen tuhandeid mänge mänginud elu jooksul,ei tähenda, et kõigil on olnud seda aega/võimalust jne.
Inimesele, kes neid mänge ei ole mänginud, on need kõik highly recommended sõltuvalt nende isiklikest eelistustest muidugi.
Asi on valikus ja selle kvaliteedis ning sa saad suurel hulgal häid kogemusi tasuta.
Valid sealt endale välja sobivad ja nii ongi.
Lisaks, mul on kaks last, kes teab mis eelistustega nad üles kasvavad,aga mul on neile pakkuda nii suur valik erinevaid kogemusi...
Ma ei ole see vend kes mängib ainult uusimaid asju selle paarikuulise aja akna sees, kui need parasjagu popid on.
Head mängud on head ka 1-5-10 või isegi 20a peale reliisi.

Ma olen xcomi alla 200h pannud, Pillarsi alla 70, Phoenix pointi alla 62, Batmani alla 55h, Defence Gridi alla 48h, Prey alla 48, Tombraideri alla 47, FTL alla 45, Deus Exi alla 40, Niohi alla 37 jne.
Kust sa võtad selle õiguse hakata minu kogemust või neid mänge prügiks sildistama? Kelleks sa ennast pead?

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 12:34:37 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Proovi. Mitusada eurot kokku vähemalt.
530 mängu, isegi kui mängu hind on 1 €, on päris mitu eurot... Sul on mingi väga elitaarne purgisupp..


https://store.steampowered.com/app/990080/Hogwarts_Legacy/
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 12:49:36 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

Kust sa võtad selle õiguse hakata minu kogemust või neid mänge prügiks sildistama? Kelleks sa ennast pead?


Kus ma sinu kogemust siin sildistatsin? icon_lol.gif Ma siin teemas vaatangi spetsjomm sinu pärast asju oma mätta otsast, muidu ikka üritan teistega arvestada
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 13:13:48 vasta tsitaadiga

HPN, point proven. ty!
Janis, olen avatud sellele, et tõlgendan sind valesti. See ülevoolav negatiivsus on viiskalt öeldes olnud üllatav.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 13:17:22 vasta tsitaadiga

Mina olen igati positiivne konsoolide osas. Aastatepikkune kogemus PCga selles vallas on jätnud negatiivse mulje.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 13:27:23 vasta tsitaadiga

Sul on täielik õigus oma arvamusele ja võimalusele oma elus teha täpselt neid valikuid, mis sind õnnelikuks teevad.
AGA, selle asemel, et meid siin solgiga üle valada, võiksid võtta hetke ja oma väiteid sisuliselt selgitada.
Ma kuulen sind, sinu arvates on need 530 tasuta mängu, prügi. Ok, aga see tekitab suure küsimuse, et kuidas sa siis defineerid prügi? Mis teeb need mängud prügiks?
Mis on siis sinu arvates hea mäng? Kas asjaolu, et sinu jaoks on see prügi (ei ole ju välistatud, kui selgitused on mõistlikud ja personaalsed) tähendab see ka, et teiste jaoks on prügi?
Kas on mõistlik midagi sildistada prügiks, mis vb teistele on väärtuslik? kas poleks kenam lihtsalt öelda, et tulenevalt minu eelistustest ei pakuks see sortiment mulle väärtust?
Kas poleks mõistlikum astuda korra enda maailmast välja ning vaadata neid 530 mängu kui nähtust, millel on laiem mõju kui sina üksi ja selle üle arutleda hoopis?
Kas sa suudad seda? Kas sinu arvates kümneid 80+ rated suurepäraseid mänge tasuta mängimise võimalus saab olla miinuseks ühele platvormile?
Kui jah, siis millega sa seda põhjendad? Millised on alternatiivid, mis ei ole prügi?
Mind näiteks väga huvitaks, et kui 530 tasuta mängu, millest suur osa on väga kvaliteetsed on prügi, siis mis see hea asi on, millest ma pole aru saanud?

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 13:29:35 vasta tsitaadiga

Kle ma ei vaata kunagi mingeid ratinguid, ole normaalne, mind ei huvita kas asi teistele meeldib, see peab mulle meeldima.
Prügi on asi siis kui seda vaja pole, mis siis palju see väärt on. Kui on tasuta asi, siis on eriti lihtne seda silti külge kleepida.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 14:01:22 vasta tsitaadiga

Sa vist oled vales teemas siis ma kardan.
See teema siin on Konsoolid vs PC, mitte "mis Janise arvates hea või halb on"...
Ma saan aru, egost välja tulla on keeruline, aga proovi...

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 14:03:09 vasta tsitaadiga

Jah, see on konsoolid vs pc ja ma olen otsustanud valida konsooli poole ja siin seda teema esindada. Täpselt samamoodi ajad sa oma arvamust siin, täiesti legit VS teema praegu thumbs_up.gif
Või kas sulle ei sobi mu valikud?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 14:16:48 vasta tsitaadiga

Hea Jaanis, sa oled oma asja ajamisest valesti aru saanud mulle tundub.
Mina tõin esile, et Epic on toonud PC mägnijatele 530+ tasuta suures osas head mängu ning minu meelest see on üks suur pluss.
Fakt on see, et see on juhtunud ja fakt on see, et need mängud on vähemalt mingil määral tõestatult (metaskoorid) kvaliteetsed.
Mulle meeldiks mõelda ka, et fakt on see, et head asja rohkem on parem, kuigi mõistan, kuidas selle lause üle saaks nuriseda.

Sina ei vastanud konsooli, kui platvormi positsioonilt, vaid hakkasid lihtsalt halvustama ja oma isiklikku seisukohta selgitama.
See ei puutu asja. Sest sa ei räägi konsoolist kui platvormist ega tegele sisulise argumenteerimise või alternatiivide pakkumisega.

Seega see jutt on kõik üleliigne, ebavajalik ja lisaks sellele emotsionaalselt ning intellektuaalselt kurnav, sest ta on põhjendamatult negatiivne ning sulle peab veel tagantjärgi selgitama ka, miks see nii on, mis on väitav ning ma olen kindel, kas teistele igav lugeda, sest sa ei panusta teema arengusse oma sõnavõttudega.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 14:20:50 vasta tsitaadiga

No see on sinu seisukoht. Päris õrnake kui halvustamist tundsid.
Seal võib ka miljon kolmesajase skooriga mängu olla, kui ma sealt midagi sobivat ei leia, siis ma ütlengi et mõttetu ja sitt icon_cool.gif Ma ei muuda oma meelt selle pärast, et sinu isiklik arvamus on midagi muud.
Ja see pole ka sinu jaoks ju 530 mängu tasuta vaid 50-75 kuna sa ju teisi pole mänginud.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 14:27:57 vasta tsitaadiga

Janis, oeh....
No proovime siis veel korra.

1. See ei ole minu seisukoht, selle teema nimi on konsoolid vs pc ja selle point on platvormide tasandil (mitte indiviidi) asjadest rääkida (ja minu algne väide oli, et EPIC on PC-le palju väärtust toonud)
2. See võib kas või kõik olla mõetu sitt sinu jaoks, aga see ei muuda asjaolu ,et seal on väga suur kogus mänge, mis on gaming classics või lihtsalt head mängud ning SINU ISIKLIK ARVAMUS EI PUUTU ASJA, SEST ME RÄÄGIME PLATVORMIST ja ÜLDSUSEST ning nendest saab rääkida läbi üldistamise ja statistika, mitte isikliku arvamuse.
3. Need on minu jaoks 530 mängu tasuta, sest ma saan iga kell võtta üksõik millise nendest 530st mängust ja neid mängida. Sama loogika järgi, kui sul on riiulist 530 mängu ja sa oled mänginud 5, siis sul on 5 mängu ja kõik muu on saast või pole olemas. WTF?

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 14:29:09 vasta tsitaadiga

Minu loogika järgi ma ei panegi endale riiulisse asju mida ma ei vaja.

Ja playstation plusiga on rohkem tasuta mänge. Tasuta selle pärast, et plus on olemas niikuinii

Ja toode, mis on mõeldud kasutajale ja meelelahtuseks peabki olema hinnatud kasutajate isiklikel eelistustel ja hinnangutel mitte mingi exceli tabeli järgi.


viimati muutis Janis 19.12.2025 14:31:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011



Online
sõnum 19.12.2025 14:30:25 vasta tsitaadiga

https://www.youtube.com/watch?v=lWqrsMRiQVw

Vabandust kui see on siit teemast juba läbi käinud. Pole niipalju vaba aega, et kogu seda tähtsat juttu siin jälgida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 14:30:59 vasta tsitaadiga

Mina mina mina mina.... zzz....
PS plus ei ole tasuta.

Janis kirjutas:
Ja toode, mis on mõeldud kasutajale ja meelelahtuseks peabki olema hinnatud kasutajate isiklikel eelistustel ja hinnangutel mitte mingi exceli tabeli järgi.

Sellise loogika järgi ei saaks ühegi meelelahtus toodet (film, mäng, muusika) hinnata kuidagi, sest kõik on ainult subjektiivne.
See on pädev paraku ainult indiviidi seisukohast, kui me hindame asju, siis me agregeerime nende erinevaid kvaliteete kokku ja võrdleme vastava valdkonna keskmistega ning anname üldise hinnangu toote kvaliteedile. Selle eesmärk ei ole mitte sulle kui indiviidile asja maha müüa, vaid selle eesmärk on anda nii objektiivselt kui võimalik edasi seda, et kas mäng on tehtud kvaliteetselt ja sellest tuletub see, et kvaliteetselt tehtud mängud meeldivad statistiliselt rohkematele inimestele. Seda saab kontrollida tagantjärgi vaadates kõige mõjukamaid/suuremaid mänge, mis reeglina on ka heade metaskooridega.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 19.12.2025 14:36:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 14:31:57 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

PS plus ei ole tasuta.


Ei ole aga ega ma ju seda nende mängude eesmärgil ei teinud. See et mängud ka veel seal juures on, on ju boonus, tasuta.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 14:37:42 vasta tsitaadiga

See, et sa konsoolidel pead MP eest eradli maskma on lihsalt üks konsoolide miinus ja ei puutu antud juhul otseselt asja.
Saad ka PC peal gamepassi võtta ja siis võib need just kui välja taandada valemist, aga EPIC on täiesti omaette ja tasuta asi.
Sama moodi saad sa konsooli peal ilma gamepassita olla ning seda seisu peaksidki siis võrdlema EPICuga.
Ehk siis kui sul on konsool ilma gamepassita vs pc ilma gamepassita, siis pc puhul saad epicust kamaluga tasuta stuffi. konsooli puhul mitte.
Samuti selles olukorras ei saa sa konsooli peal MP-d mängida. PC peal, no probs.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 19.12.2025 14:39:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 14:38:36 vasta tsitaadiga

A mängud on ikka ju niisama kaasas inimesele kellele pole need peamine eesmärk selle teenuse kasutamisel icon_cool.gif
Ja need omadused ei tee PCd paremaks.


viimati muutis Janis 19.12.2025 14:40:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 14:39:23 vasta tsitaadiga

Mul on Xbox Game Pass Essential subscription (40 eur/aasta). Sellega tuleb kaasa ~60 tasuta mängu. Pole neist veel ühtegi tõmmanud, kuna on tasuta. Mänge on palju, ei jõua kõiki pakkumisi proovida, niisama hoardima ka ei hakka.
https://www.ign.com/playlist/igneditorial/lists/xbox-game-pass-core-game-list
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 14:46:08 vasta tsitaadiga

Janis, sorry, ma ei jaksa täna rohkem sinu küündimatusega tegeleda...
Kui sa ei suuda aru saada, kuidas asju võrrelda, miks stistikat kasutada jne vaatamata sellele, et seda on siin selgitatud ja lahti kirjutatud juba õige mitu korda, siis kahju küll.

SKG, tore, ära lae alla. Ei muuda asjaolu, et EPIC annab iga nädal ühe mängu ära ja aastas on 52 mängu. Koos jõulu buumiga kokku 60+ mängu. Mõnikord on pakid ka (2-3 mängu)... ja seda kõike mitte 40 eur eest, vaid 0.

Ma ei saa aru, miks see vestlus olemas üldse on.
See peaks välja nägema tegelikkuses nii.

- Epic on pakkunud PC kasutajatele 530 mängu, millest arvestatav osa on suurepärased.
- Jah. See on päris hea küll.

The End.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 19.12.2025 14:47:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 14:46:49 vasta tsitaadiga

Ainuke asi, kuidas seda võrrelda saab, ongi isiklik eelistus icon_lol.gif
Muidu ainult sinu maailmas PC olekski olemas, milleks need konsooli tootjad üldse vaeva näevad kui sinu arvutused näitavad PC on neist parem? Sonyl pole üldse mõtet konsoole edasi toota kuna mingi Eesti tüüp ütleb, et mõttetu ja kallis ja ei tasu ära. Või on siis tarbijad niivõrd lollid? Ma pigem arvan, et asi on isiklikus eelistuses
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 14:48:40 vasta tsitaadiga

...ema anna padruneid...
_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.12.2025 14:50:15 vasta tsitaadiga

Ma võin ise anda kui sa enam ei postita siis
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 15:08:05 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:
https://www.youtube.com/watch?v=lWqrsMRiQVw
Vabandust kui see on siit teemast juba läbi käinud. Pole niipalju vaba aega, et kogu seda tähtsat juttu siin jälgida.

Siin on ka artikkel, millele viidatakse: https://www.gamefile.news/p/november-2025-console-sales-drop-black-ops-7
See on päris rets.

tsitaat:

Microsoft, Sony, and Nintendo all sold fewer consoles in the U.S. this November than in November 2024, according to sales tracking firm Circana, which published a bleak market update today.
Spending on gaming hardware for the month totaled $695 million, a 27% drop from the November 2024 total of $949 million.
It was the worst dollar amount for a November since 2005, Circana said.

The amount of actual consoles sold during the key holiday shopping month was even worse: the 1.6 million unit total amounted to the lowest reported by Circana (formerly NPD) since 1995’s 1.4 million

Xbox Series unit sales were down over 70% compared to last November.
PS5 down over 40%…


AI suht keerab kärgu kogu tehnoloogia sektorile. Kõik investeeringud lähevad andmekeskuste peale, et rohkem AI-d toota.
Kõik elektroonika läheb hinnas üles järgmine aasta ilmselt sh telefonid, arvutid etc.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 15:55:35 vasta tsitaadiga

Nende tasuta mängudega kipub enamasti nii olema, et ega uusi ju keegi tasuta ei jaga ja need, mis jagatakse, on olnud võimalus varem juba läbi mängida. Aga hea kui keegi nende hulgast omale vajalikku leiab.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 16:28:20 vasta tsitaadiga


_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2025 18:41:18 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Paljusid neist mängid?


Mis tähtsust sellel on? See debiilne jauramine on siit juba varem läbi käinud, et kui kellelgi on 100 mängu siis ta justkui oleks kohustatud neid korraga mängima. On mänge mille mängimiseni lihtsalt pole veel jõutud.

Janis kirjutas:
No need mängud mida ei mängi ehk siis eeldatavasti ei meeldi aga ikkagi olemas on, ongi ju pm prügi?

Meelevaldne jama. Kõiki asju mida tahaks mängida lihtsalt ei jõua >korraga< mängida. Ilmselgelt kui mul plaanis näiteks Stalker 2 mängida ja tal peaks mingi publisher sale tõttu -80% soodus olema siis võtan ta ligi ära - missest, et installini ja mängimiseni ei jõua äkki kuuaega, sest parasjagu paar muud asja käsil.

Janis kirjutas:
Minu loogika järgi ma ei panegi endale riiulisse asju mida ma ei vaja.

Ehk siis mängid igapäev kõiki mänge mis on riiulis, sest muidu need mida ei mängi on mõttetud või on ikka lubatud mitte kõiki asju korraga mängida?

Suures plaanis saan aru küll mida sa mõtled, et on inimesi kes kahmavad ligi iga tasuta vms. asja mida nad ei mängi ever.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 108, 109, 110 ... 128, 129, 130  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.