Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.4 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 446, 447, 448 ... 492, 493, 494  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2025 23:27:43 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
ranel kirjutas:
pppd kirjutas:
suitsunurgas öeldi et Järvan tahab lubada bussirajale autod, kus parajasti iibe tõstmisega tegeletakse. Või umbes midagi sellist...

https://www.err.ee/1609880488/jarvan-lubaks-kahe-kaasreisijaga-autod-bussirajale

Või hoopis Bolti lobi ...

Taxi võis seal varasemalt ka sõita? ei?


Päris taksod võivad, Bolti "sõidujagajad" mitte. Sisuliselt tekitab see Bolti juhtidele vip rea.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 00:00:02 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Päris taksod võivad, Bolti "sõidujagajad" mitte. Sisuliselt tekitab see Bolti juhtidele vip rea.

Nagu juba korra kirjutasin, kui Bolti taksol on plafoon ja auto paremal küljel on vedaja nimi või kaubamärk siis võib ta sõita ühissõiduki rajal kui klient on peal.
Liiklusseadus kirjutas:
§ 37. Juhi kohustused ühissõidukiraja kasutamisel ja ühissõidukile eesõiguse andmisel

(1) Ühissõidukirajal võib sõita ühistranspordiseaduse kohast liinivedu teostava ühissõidukiga, sõitjat vedava ühistranspordiseaduse § 64 lõike 2 nõuetele vastava taksoga ja sõitjat vedava bussiga.

Ühistranspordiseadus kirjutas:
§ 64. Nõuded taksoveol kasutatavatele mootorsõidukitele
(1) Taksoveol kasutatavad mootorsõidukid peavad olema kantud liiklusregistrisse ja läbinud tehnonõuetele vastavuse kontrolli.
(2) Taksoveol võib teenindada sõitjat taksopeatusest ja kasutada sõitja vedamisel ühissõidukirada, kui sõidukile on paigaldatud plafoon ja sõiduki parempoolsel välisküljel on nähtav vedaja nimi või kaubamärgiseaduse § 5 tähenduses õiguskaitset omav vedajale kuuluv või talle lepingu alusel kasutada antud kaubamärk. Nõuded vedaja nime tähistamisele sõidukil kehtestab valdkonna eest vastutav minister määrusega.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 00:05:11 vasta tsitaadiga

Anti112, sa ei saa ise aru. Taksojuht võib olla ka Bolti juht. Bolti juht pole aga taksojuht.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 00:15:24 vasta tsitaadiga

Mis asi on see "taksojuht" ja millises seaduses selle ametimehe omadused siis kirjeldatud on?
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.12.2025 00:51:02 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Anti112, sa ei saa ise aru. Taksojuht võib olla ka Bolti juht. Bolti juht pole aga taksojuht.
Asjatu norimine. Iga bolti juht ei ole jah taksojuht, aga mõned võivad olla.
Ühissõidukiraja kasutamisel on tähtis vaid Ühistranspordiseaduse paragrahv 64 lõige 2. Sama parahgrahvi lõige 5 toob välja nõuded plafooni kasutamiseks (sõidukikaart).
Lisaks oli vähemasti vahepeal näha Bolti kirjaga plafoone, kuid need olid siiski seadusevastased ilma sõidukikaardita.
Kui norida tahta, siis on sõidukikaart kehtiv vaid taksoveoloaga ning kui taotlejaks on sõidukikaardi taotleja, siis on vajalik ka teenindajakaart.
Kokkuvõttes hunnik tingimusi, et olla legaalselt takso.
Sõidumeerik ja hinnakiri ei ole kohustuslikud ainult äpi vahendusel kliente teenindades.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 00:57:29 vasta tsitaadiga

Kõigil Bolti taksodel ja juhtidel on olemas sõidukikaart ja teenindajakaart, ilma nendeta ei lase Bolt üldse sõita.
Ja lisaks on Bolt Operations EE OÜl ka olemas taksoveoluba.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.12.2025 01:02:49 vasta tsitaadiga

Ehk siis kõik Bolti sõidukid on päris taksod?
Siis ei tohiks ju olla probleemi ühissõidukiraja kasutamisega.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 01:06:49 vasta tsitaadiga

Mis asi on "päris takso"? Ühissõidukiseadus ei sätesta eraldi sellist sõidukit. On erinevad sõidukid mida kasutatakse sõitjate veol.
Sõidukid, millega tohib sõita ühissõidukirajal on Liiklusseaduses ja Ühistranspordiseaduses kirjeladatud, vaata minu postitust eespool.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.12.2025 01:08:33 vasta tsitaadiga

Mõistet "takso" ei ole liiklusseaduses välja toodud, kuigi sellele on läbi seaduse erinevas kohas viiteid.
Mõtlesingi "päris takso" all masinaid, mis seaduslikult tohivad plafooni kanda.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 11:18:08 vasta tsitaadiga

A mis vahet seal on, sõidavad ju kõik kes tahavad. Kedagi huvitab? Bürokraatia... Paberil on kõik ilus, bussiread rattarajad jne... Aga päriselus? icon_lol.gif
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RedFusion
HV kasutaja
RedFusion

liitunud: 14.12.2009




sõnum 10.12.2025 11:49:31 vasta tsitaadiga

Mis te vaidlete, teile ju toodi seadusepunktid konkreetselt välja - seal, ma ütleks, on päris üheselt kirjas, kes võivad (ja kes mitte) icon_rolleyes.gif

Pigem see küsimus on selles, et kas see seadus peaks olema selline. Minu silmis, kuna Bolti juhid omavad sõiduki- ja teenindajakaarti (lisaks muud Bolti poolsed ja seadustest tulenevad nõuded), siis kliente vedades nad niikuinii teevad sisuliselt täpselt sama tööd, mida taksojuhid. Niiet miks nad ei peaks saama bussirida kasutada, tundub ju veits nonsenss. Välised tuled ja viled (plafoon, kirjad) peale ja siis kõik hästi? See umbes nagu et "kirjutan endale otsaette, et olen mees, muidu äkki ei usuta!".
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 12:55:11 vasta tsitaadiga

Taksojuhid võiks siis riigikeelt ka mõista ju, kui nad "taksod" tahavad olla. thumbs_down.gif
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 10.12.2025 13:00:03 vasta tsitaadiga

täpselt, taksojuht on ikka palju rohkem kui roolikeeraja, ta peab oskama ka investeerimisnõu anda ja suhetest rääkida, kõige selle jaoks on keeleoskus hädavajalik. Kui ei taha kliendiga rääkida, jäägu "sõidujagamise" juurde icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 13:09:01 vasta tsitaadiga

https://www.instagram.com/reel/DRASgx6jO_9/?igsh=eHM0YzQwczRkdzR6
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 10.12.2025 13:13:43 vasta tsitaadiga

RedFusion kirjutas:
Mis te vaidlete, teile ju toodi seadusepunktid konkreetselt välja - seal, ma ütleks, on päris üheselt kirjas, kes võivad (ja kes mitte) icon_rolleyes.gif

Pigem see küsimus on selles, et kas see seadus peaks olema selline. Minu silmis, kuna Bolti juhid omavad sõiduki- ja teenindajakaarti (lisaks muud Bolti poolsed ja seadustest tulenevad nõuded), siis kliente vedades nad niikuinii teevad sisuliselt täpselt sama tööd, mida taksojuhid. Niiet miks nad ei peaks saama bussirida kasutada, tundub ju veits nonsenss. Välised tuled ja viled (plafoon, kirjad) peale ja siis kõik hästi? See umbes nagu et "kirjutan endale otsaette, et olen mees, muidu äkki ei usuta!".

Kui endale dongi külge paned, siis ei ole ikka mees isegi kui kuulutad kõigile
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 13:47:00 vasta tsitaadiga

RedFusion kirjutas:
Mis te vaidlete, teile ju toodi seadusepunktid konkreetselt välja - seal, ma ütleks, on päris üheselt kirjas, kes võivad (ja kes mitte) icon_rolleyes.gif

Pigem see küsimus on selles, et kas see seadus peaks olema selline. Minu silmis, kuna Bolti juhid omavad sõiduki- ja teenindajakaarti (lisaks muud Bolti poolsed ja seadustest tulenevad nõuded), siis kliente vedades nad niikuinii teevad sisuliselt täpselt sama tööd, mida taksojuhid. Niiet miks nad ei peaks saama bussirida kasutada, tundub ju veits nonsenss. Välised tuled ja viled (plafoon, kirjad) peale ja siis kõik hästi? See umbes nagu et "kirjutan endale otsaette, et olen mees, muidu äkki ei usuta!".


Põhjus võib olla üsna praktiline. Lihtne on juba visuaalselt vaadata kas on plafoon ja kas autos on peale juhi veel mõni inimene.
Taksotunnusteta sõiduki puhul peaks ta kinni pidama ja kontrollima kas on ikka takso
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 15:33:57 vasta tsitaadiga

Ja see peaks olema politsei prioriteet?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 15:40:49 vasta tsitaadiga

Kas just prioriteet, aga teistpidi milleks meile üldse bussirajad, kui teoorias ei tohi seal sõita, aga praktikas sellele mingit karistust ei järgne.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 15:56:36 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
Mis asi on "päris takso"? Ühissõidukiseadus ei sätesta eraldi sellist sõidukit. On erinevad sõidukid mida kasutatakse sõitjate veol.
Sõidukid, millega tohib sõita ühissõidukirajal on Liiklusseaduses ja Ühistranspordiseaduses kirjeladatud, vaata minu postitust eespool.


No Bolti juhtide autodele ja päris taksodele olid nt millalgi erinevad tehnilised nõuded. Bolti autodel olid leebemad nõuded, kui päris taksodele. Siis lisaks ametikoolitus, mis päris taksode puhul nõutav. Lisaks ka tervisekontroll kutselisele juhile, mis Bolti juhtidel pole.
Lisaks päris taksojuhtidel peab olema taadeldud kehtiv taksomeeter. Bolti juhtidel on leebemad nõuded tehnoülevaatusel. Kindlasti on midagi veel, mis kohe pähe ei tule.

https://www.err.ee/538709/tartu-taksojuhid-peavad-hakkama-autosid-umber-vahetama

Samal ajal Boltis said rõõmsalt EURO 3 ja EURO4 masinad edasi sõita. Väidetavalt oli too aeg selle muudatuse lobistajad Elektritakso Tartus(plafoon, kes ka oma iseloomult oli Boltiga sarnane, sest ega ka nende juhid linnast midagi ei teadnud ja sõitsid samamoodi Waze järgi) ja Bolt.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RedFusion
HV kasutaja
RedFusion

liitunud: 14.12.2009




sõnum 10.12.2025 16:26:44 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kas just prioriteet, aga teistpidi milleks meile üldse bussirajad, kui teoorias ei tohi seal sõita, aga praktikas sellele mingit karistust ei järgne.

Jah no ma reide pole teinud, aga tundub, et kahjuks palju kasutatakse bussiradasid ära tavaautode/mittetaksode poolt, et kiiremini punktist A punkti B jõuda. Noh, ilmselt paljud siiski parempöörde tegemiseks.

ranel kirjutas:
Anti112 kirjutas:
Mis asi on "päris takso"? Ühissõidukiseadus ei sätesta eraldi sellist sõidukit. On erinevad sõidukid mida kasutatakse sõitjate veol.
Sõidukid, millega tohib sõita ühissõidukirajal on Liiklusseaduses ja Ühistranspordiseaduses kirjeladatud, vaata minu postitust eespool.

No Bolti juhtide autodele ja päris taksodele olid nt millalgi erinevad tehnilised nõuded. Bolti autodel olid leebemad nõuded, kui päris taksodele. Siis lisaks ametikoolitus, mis päris taksode puhul nõutav. Lisaks ka tervisekontroll kutselisele juhile, mis Bolti juhtidel pole. .

Kas see kutseline tervisekontroll on muidu kuidagi erinev mootorsõidukijuhi tervisetõendi taotlemisest?

Ja kas ametikoolitusel antakse ikka "starter pack" ka - nahkvest, pakk Marlboro ja lõhnakuusk? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 16:42:27 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Anti112 kirjutas:
Mis asi on "päris takso"? Ühissõidukiseadus ei sätesta eraldi sellist sõidukit. On erinevad sõidukid mida kasutatakse sõitjate veol.
Sõidukid, millega tohib sõita ühissõidukirajal on Liiklusseaduses ja Ühistranspordiseaduses kirjeladatud, vaata minu postitust eespool.


No Bolti juhtide autodele ja päris taksodele olid nt millalgi erinevad tehnilised nõuded. Bolti autodel olid leebemad nõuded, kui päris taksodele. Siis lisaks ametikoolitus, mis päris taksode puhul nõutav. Lisaks ka tervisekontroll kutselisele juhile, mis Bolti juhtidel pole.
Lisaks päris taksojuhtidel peab olema taadeldud kehtiv taksomeeter. Bolti juhtidel on leebemad nõuded tehnoülevaatusel. Kindlasti on midagi veel, mis kohe pähe ei tule.

Just nimelt olid.
Hetkel reguleerib taksoteenust vähemalt Tallinnas küll ainult Ühistranspordiseadus ja seal ei ole mingeid selliseid erisusi enam.
https://www.riigiteataja.ee/akt/123122024013


viimati muutis Anti112 10.12.2025 16:43:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 16:42:45 vasta tsitaadiga

Tervisekontrolli osas ma ei tea kas seal midagi rohkem kontrollitakse, aga kutselisel juhil on see iga 5 aasta tagant.
Taksojuht on ka kutseline juht selles kontekstis.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 16:46:38 vasta tsitaadiga

No kutseline tervisekontroll on iga 5 aasta tagant, tavajuhil iga 10 aasta tagant.

Mul on küll suurema masina pärast need.

Ka suure masina jaoks lube tehes jooksis see taksojuhi ametikoolitusega osati kokku. Rääkisid seal oma taksomeetrist, käitumisest, millised paberid peavad korras olema jne.


Anti112, kas sa oled Bolti juht? Sõnavõtt hetkel vähemalt tundub väga sedamoodi, et elatud Boltist.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 17:03:39 vasta tsitaadiga

Viimati sai lisatööna tehtud juba aastaid tagasi, aga hoian ennast endiselt teemaga kursis.
Seadusandlus on väga palju muutunud ja need kunagised nõuded ei kehti enam ja see piir "päris taksojuhi" ja "Bolti taksojuhi" vahel on muutunud üsna olematuks.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 17:15:41 vasta tsitaadiga

Tegelikult pole kunagi suurt vahet olnud. Lihtsalt alguses vaatasid Bolt ja Uber neile läbi sõrmede. Kuna jutt oli ka selline, et pole ju takso vaid sõidujagamine, siis ega keegi eriti käsi ka väänanud kui mupo ametnik näeb, et mäng käib üle tema pea ja pole vaja endale jama kaela tõmmata riskides sellega, et mingi poliitilise tellimusega talle endale sulg sappa pannakse.
Natuke hakkab asi vist paika loksuma. Aga ilmselt see erisus siiski jääb, et on ainult äpitaksod ja need taksod kes tänavalt ka kliente võivad võtta.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 17:24:21 vasta tsitaadiga

Võrus tellid "kaineka" FB kaudu.
Lampi katusel hoidvad magavad öösel.
Kui isegi õnnestub mõnega vestelda, siis Ei viitsi tulla.
Kui lubab tulla, siis mingis teises ajavööndis saabub. icon_lol.gif
Kui saabub icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 10.12.2025 17:26:18 vasta tsitaadiga

Eestile kohaselt sõidavad seal tulevikus kõik ja null järelvalvet, kuna see ei ole jõukohane - ehk siis ühissõidukite graafikud hakkavad olema täiesti paigast ära - istute oma peldikutega kõik busside taga, kuna bussid hakkavad kasutama ka üldtee osa - toimub rohkem reastumis üksteise vahele jne
liiklusesse tuleb rohkem autosid, kuna buss ega tramm ei ole enam mõistlikud

more lanes


Link

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.12.2025 17:38:36 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Lisaks päris taksojuhtidel peab olema taadeldud kehtiv taksomeeter.
Ainult siis, kui tahavad tee äärest või telefoni teel rahvast peale korjata, äpi vahendusel arvelduse korral ei pea olema.
Päris takso on nagu see, kes võib ühissõidukirajal ametlikult ka liigelda nagu ülejäänud ühistransport.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 18:18:01 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
täpselt, taksojuht on ikka palju rohkem kui roolikeeraja, ta peab oskama ka investeerimisnõu anda ja suhetest rääkida, kõige selle jaoks on keeleoskus hädavajalik. Kui ei taha kliendiga rääkida, jäägu "sõidujagamise" juurde icon_smile.gif


Mul on küll rohkem juhtunud, et taksojuhid küsivad investeerimisnõu, mitte ei anna seda. FI viimaste liigutuste valguses päris mure, loodan, et neil on hästi läinud ja keegi ei leia põhjust kaebust sisse anda; nad ju teavad kus ma elan icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 18:42:41 vasta tsitaadiga

RedFusion kirjutas:

Kas see kutseline tervisekontroll on muidu kuidagi erinev mootorsõidukijuhi tervisetõendi taotlemisest?

Ja kas ametikoolitusel antakse ikka "starter pack" ka - nahkvest, pakk Marlboro ja lõhnakuusk? icon_biggrin.gif


Esimese küsimuse vastus. C -, D -ja E kategooria tõendi jaoks pead kohale minema ja läbima kontrolli icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 19:24:18 vasta tsitaadiga

Perearst vaatas otsa, mõõtis vererõhku ja andis B tõendi 10ks ja C 5ks aastaks. Ma ei tea, mis ainult B puhul teisiti oleks. Hind ilmselt.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2025 21:38:57 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
Eestile kohaselt sõidavad seal tulevikus kõik ja null järelvalvet, kuna see ei ole jõukohane - ehk siis ühissõidukite graafikud hakkavad olema täiesti paigast ära - istute oma peldikutega kõik busside taga
Pigem nii läheb.Algul kampaania korras tehakse kuu aega kontrolli ehk ja siis on juba metsik lääs.

Nagu pool aastat tagasi tehti seadus, et korraks ka ei või kõnniteele seisma enam jääda - reaalsus pool aastat hiljem: Täpselt sama mis pool aastat varem, igalpool üks kõnniteedel peatumine ja parkimine käib.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2025 17:59:45 vasta tsitaadiga

Kui ma ei eksi, siis sihtpunkt on neil üks ja see sama ettevõte icon_idea.gif Võiksid siis enne instruktaaži anda, kuidas kohale sõita icon_idea.gif
https://sakala.postimees.ee/8377998/viljandi-vanalinna-eksinud-kaubaauto-murdis-kitsal-ristmikul-taas-liiklusmargi?cx_testId=168&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=1#cxrecs_s
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003




sõnum 11.12.2025 22:33:44 vasta tsitaadiga

Mille hea pärast seal see stop märk on kui lubatud on vaid parempööre…
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2025 22:37:05 vasta tsitaadiga

ajuNolk kirjutas:
Mille hea pärast seal see stop märk on kui lubatud on vaid parempööre…

Sest vasakult saab mööda tänavat tulla. Aga seal igas suunas mu mäletamistmööda STOP

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003




sõnum 12.12.2025 07:37:50 vasta tsitaadiga

Njah, nagu mingi ameerika, jääme kõik igaks juhuks seisma… võrdsete teede ristist võiks ju piisata…
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.12.2025 19:38:01 vasta tsitaadiga

https://www.delfi.ee/artikkel/120423308/fotod-turil-soitis-autojuht-ulekaigurajal-otsa-jalakaijale-kes-sai-raskelt-viga
Jalakäija on nagu betoonsein, kes ootamatult teele kargab
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2025 20:21:05 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
https://www.delfi.ee/artikkel/120423308/fotod-turil-soitis-autojuht-ulekaigurajal-otsa-jalakaijale-kes-sai-raskelt-viga
Jalakäija on nagu betoonsein, kes ootamatult teele kargab

Ikka ja jälle linnas imestan jalakäijate üle, kes sebrale astuvad nii, et isegi ei vaata, kas auto tulemas on või mitte. Minule täiesti arusaamatu käitumine, kui su poole liigub 2t rauakolakas. Lisaks veel tume riietus ja ei mingit helkurit. Väga tore, et õigus on, aga hauas pole selle õigusega midagi peale hakata. Eriti talvel praeguste ilmadega, kus keset linna must jää pole haruldane.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 12.12.2025 20:36:16 vasta tsitaadiga

Ükspäev sõitsin lennujaama kõrval pimedas, vihma sadas ja vastutulevate tuled tegid ka üldist nähtavust halvemaks. Ühe ülekäiguraja juures tundus kahtlane, et vastutulevad ei liigu, nagu seisaks, jäin ka igaks juhuks seisma sebra ees. Tuligi sealt jalakäija välja nagu betoonsein.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2025 20:38:35 vasta tsitaadiga

No sellest ei saa paljud aru, et vahet pole kellel õigus on, parem oleks nii käituda et oma nahk terveks jääb.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2025 23:17:32 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
No sellest ei saa paljud aru, et vahet pole kellel õigus on, parem oleks nii käituda et oma nahk terveks jääb.

Täpselt. Palju on Tartus näha seda ülekäigu rajale astumist nii, et isegi auto poole ei vaadata. Nagu Janis välja tõi, siis pimedas vahel on üldse keeruline näha.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2025 23:43:46 vasta tsitaadiga

Seda on nii palju et ei üllata ka enam. Aga siiani eranditult ainult noored. Ratturid veel vaatavad aga veits kõhe juba pimedas sitase ilmaga üle sebra sõita kus kiirem liikuja jääb lihtsalt piilari taha peitu.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2025 23:57:34 vasta tsitaadiga

Anne Prisma juures ringil vehkis alles hiljuti üks, et miks ma teda ei märkanud. Ise oli teinud kõik selleks, et ei märgataks - must ratas, mustad riided/kiiver ja mitte ühtegi tuld thumbs_up.gif
päästis mu hea silmanägemine hämaruses icon_biggrin.gif

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2025 00:25:14 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Seda on nii palju et ei üllata ka enam. Aga siiani eranditult ainult noored. Ratturid veel vaatavad aga veits kõhe juba pimedas sitase ilmaga üle sebra sõita kus kiirem liikuja jääb lihtsalt piilari taha peitu.

Vanemad ka ikka hallipäised.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2025 01:14:51 vasta tsitaadiga

Hallpeade tavamustriks on saanud et kui on nö kokkupõrkekursil siis mina näen, hakkan hoogu maha laskma, tema näeb, keerab selja ja jääb ootama kõnnitee kaugemas servas. Ja siis juba selge, pole mõtet passida, hooga läbi ja saavad kõik kiirelt üle thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2025 14:10:16 vasta tsitaadiga

Miks te siis ei vaata ülekäigurajale lähenedes kas seal on keegi ja hoogu maha ei võta
icon_rolleyes.gif

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2025 14:12:04 vasta tsitaadiga

Need 15m ülekäigurajast eemal üle sõidutee hängijad ajavad sitta keema. Sama laks, üleni tumedas, null helkurit, pimedas veel vihma sajab ja ikka on vaja elu ohtu seada ja ronida.
Viimastel nädakatel kahjuks maru palju selliseid lambaid näinud!

Võtaks selle 20 sekundit ja jalutaks valgustatud ülekäigurajale ja läheks ettenähtud korras üle, ei, milleks küll thumbs_down.gif

Velomehi ka näinud ilma ühegi valgusallika või peegeldita, sõeluvad veel kõnnitee ja sõidutee vahet, kuidas endal mugavam või kiiremini saab. Paar tõuksi ka selliselt ringi lasknud. icon_rolleyes.gif

Ja need vinged rattarajad icon_lol.gif Viimasel kuul vist kahte inimest näinud sõitmas ja üks nendest tuttav elupõline jala-/rattamees icon_lol.gif

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2025 14:19:19 vasta tsitaadiga

jalakäija jaoks on üsna selgelt öeldud, mismoodi tema poolt vaadates võiks tee ületamine toimuda.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2025 15:12:43 vasta tsitaadiga

iir kirjutas:
Miks te siis ei vaata ülekäigurajale lähenedes kas seal on keegi ja hoogu maha ei võta
icon_rolleyes.gif


Keegi pole väitnud, et autoga seda sõites ei tehta. Lihtsalt hämming jalakäijate poolt nagu sebra oleks mingi võluvits, kus endal 0 kohusetunnet. Mitte ainult autopoolse juhi veendumine, et sebra ületus tegelikult ka ohutu oleks.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2025 18:18:20 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
jalakäija jaoks on üsna selgelt öeldud, mismoodi tema poolt vaadates võiks tee ületamine toimuda.


Aga erinevalt autojuhist ei pea jalakäija liikluseksamit läbima. Kuigi võiks ju ja kui läbi ei saa, siis ilma saatjata liikuda ei tohi.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.4 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 446, 447, 448 ... 492, 493, 494  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.