Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 103, 104, 105 ... 128, 129, 130  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 51 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 35 ]
50/50
5%
 5%  [ 25 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 66 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 241 ]
hääli kokku : 418

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.11.2025 20:56:45 vasta tsitaadiga

SKG, no näed juba 3€ võitu icon_lol.gif
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 10:11:18 vasta tsitaadiga

Väga konsistentne, pc peal on asjad 25-30% keskmiselt soodsamad.
See on olnud nii kaua aastaid ja korduvalt siin testitud väga mahukalt.

E: also, parim hind mis pc peal leidsin on selline ja ca 30% odavam.
RDR 2 - €9.63 (eneba, koos 13% aks discount koodiga) - 14,99 - ~32%

Tegin paari minutiga lambi väljavõtte mõnest mängust AKSis(keskmine ca 29% vist):
COD BO7 – 50,62 – 58,12 – ~12,90%
Dynasty Warriors: Origins – 35,54 – 65,99 – ~46,17%
Arc Raiders – 26,14 – 32,74 – ~20,16%
Code Vein – 48,56 – 69,99 – ~30,62% (ei olnud PSi hinda aks-is, ggdealsis oli)
Assetto Corsa EVO - tba, EU universalis 5 - ei ole PSi peal


Ja see võtab kenasti kokku, selle mis on koguaeg tõsi olnud.
1. Mängud on keskmiselt märkimisväärselt odavamad.
2. Osasid mänge ei ole PSi peal (sama kehtib ka vastupidi, kuigi time exclusivity perioodi võrra reeglina)

Sõltuvalt mida mängid võib rohkem või vähem vedada.
Nagu ikka, mõlema platvormi puhul jätsin välja need hinnad, mis hõlmasid konto, mitte võtme ostu.
Nagu ikka, ei hakka arvestama sellisete nipitamistega nagu konto/mängude jagamine, mis pc on väga mugavad, aga taanduvad igaühe moraalsuse taha.
Muide ühe värske mõttena ütleks ka, et kui ostad pc mängud kontodena, siis pmt saad ka selle edasi müüa! Aga taaskord, moraalsuse küsimus, aga saad hangeldada ka pc peal soovikorral päris edukalt ning devi seisukohast teeb sama välja kui füüsiline hangeldamine icon_smile.gif

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.11.2025 10:12:29 vasta tsitaadiga

Kas steami kuubikule saab ka nendest kahtlastest kohtadest osta?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 10:13:03 vasta tsitaadiga

Miks ei peaks saama? Muidugi saab.
Kui koht ei meeldi, siis osta Enebast, hinnad 90% samad, aga nad väidavad, et näevad ekstra palju vaeva, et nende võtmed oleksid heast kohast pärit. No good guys of key sites.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 27.11.2025 10:15:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.11.2025 10:13:38 vasta tsitaadiga

Steamist? Steam OSiga?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 10:20:15 vasta tsitaadiga

Sul on brauserit vaja, et sealt osta, muud ei midagi.
Ostad ära ja sulle antakse mängu võti.
Mõni site on teinud ka "activate on steam" lingi, mis viib sind otse steami ja sisestab võtme sinu eest ja pead ainult OK vajutama pmt.

Janis, sulle ilmselt tuleb siis ka üllatusena nt et mul on Steam family share tehtud paari sõbraga ja saame pksteise mänge vabalt mängida iga kell. Seega kui tahta siis saaks mitte MP osta mitme peale vabalt, siis on veel soodsam.
...lisaks ja nüüd võiks keegi harida mind, kas PSi peal oli remotw play together?

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.11.2025 10:21:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:
aga nad väidavad, et näevad ekstra palju vaeva, et nende võtmed oleksid heast kohast pärit.



icon_lol.gif icon_lol.gif

Nagu vargad näevad ekstra vaeva mõnikord et varjata kauba päritolu

Tundub, et ilma varastamata ei paista see PC gaming kuskilt otsast odavam, alati on võrdluses mingite kahtlaste kohtade hinnad. Või siis mingid muud agad...ikka peab punnitama ma vaatan. Ja noh, kellele see üldse tegelikult tähtis on...
Ma võin võrdluseks tuua, et Apollos või mõnes muust plaadiriiulist mööda minnes alati jään seisma ja vaatan mis pakutakse, ma olen uusi plaate ostnud sealt tunduvalt soodsamalt kui järelturul pakutakse
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 10:26:57 vasta tsitaadiga

Tore, et sa ilmselt mitte midagi nendest siteidest ja võimalustest ei, aga kohe jõudsid tembeldada nad varastaks.
Või nimetad sa varasteks neid kes site kasutavad?

Apollo poe hinnad siis kõrvale tuua muidugi ideaalselt läheb selle kuvandiga kokku.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.11.2025 10:28:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:
et näevad ekstra palju vaeva, et nende võtmed oleksid heast kohast pärit.

Miks peab ekstra vaeva nägema legit asjadega? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 10:44:56 vasta tsitaadiga

Selle pärast, et maailmas on olemas nt krediitkaarti vargused ning on võimalik, et kui keegi pakub avalikule turule asjad müüki, siis ta on need asjad hankinud kelleltki varastatud krediitkaarti kasutades.
Osad poed - nt Eneba - näevad background checkidega rohkem vaeva, kui teised oma pakkujate osas.
Sama asi võib kehtida ka konsooli võtmetega või konsooli/steami kontodega. Mulle viimased on alati kahtlased tundunud, sest alati kõige odavamad võtmed on siis kui ostad konto, kus see mäng peal on ainult.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.11.2025 10:47:54 vasta tsitaadiga

Miks sa lihtsalt ei võrdle ametlikke hindasid mõlemal? See oleks palju õigem etalon.
See on ikka täielik taun seletus asjale praegu sul, tõestab et ikkagi peab kuskil kahtlastes kohtades kaevama et konkureerida.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 10:59:03 vasta tsitaadiga

Keegi ei käsi sinul sealt osta.
Aga fakt on see, et need site'id on olemas, on väga populaarsed ning avestatav osa võtmeid sealt kaudu liigub.
Seda nii pc kui konsooli võtmes.
Sinu isiklik arvamus/eelistus ei puutu asja.

See on ka nö ametlik kanal, sest kui see ei oleks, siis oleks need site'id oma miljonite useritega ammu juba kinni pandud.
Aga tore,et sa taaskord leiad võimalused meditsiinilisi diagnoose anda asjadele, millest sa midagi aru ei saa. beer_yum.gif

Minu vaates on sinu hinnangu andmise graafik umbes selline:

Jaanis saab teada mingist asjast -> Jaanisele ei meeldi see asi, sest ei sobi tema maailmaga kokku -> 1 min hiljem, ilma igasuguse süvenemiseta tembeldab Jaanis selle nähtuse ja seotud osapooled tagurlikuks
Tundub nagu sümpaatne suhtlus/mõtlemisviis, kas pole?

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 27.11.2025 11:02:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 27.11.2025 10:59:22 vasta tsitaadiga

Ei pea kahtlastes kohtades kaevama. Konsoolimänge ostan plaadil (sest mis mõte konsoolil muidu oleks).
Uuena on need enamasti kallimad kui PC mängud (v.a. üksikud soodukad, nt. GT7 10€).
Vanad mängud kasutatuna nii ja naa. 5€ PS3 mäng võib Steamis 10€ maksta, aga PC mängude plaate saab tihti sümboolse hinnaga (1-2€).

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.11.2025 11:06:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:
nö ametlik

icon_cool.gif

Alati peab ikka kuskilt nurgast painutama, et sobiks.

Siia võime kõrvale võrdlusesse vabalt panna siis kasutatud plaatide ostu-müügi konsoolide puhul. Päris hästi painutab hindasid.

von Wu kirjutas:
Ei pea kahtlastes kohtades kaevama. Konsoolimänge ostan plaadil (sest mis mõte konsoolil muidu oleks).
Uuena on need enamasti kallimad kui PC mängud (v.a. üksikud soodukad, nt. GT7 10€).
Vanad mängud kasutatuna nii ja naa. 5€ PS3 mäng võib Steamis 10€ maksta, aga PC mängude plaate saab tihti sümboolse hinnaga (1-2€).


GT7 ostsin Euronicsist 29 euroga. UFC5 oli Apollos 25 eur kui samal ajal järelturul oli alates 35 igal pool. Need letid on igasugu üllatusi täis kui on viitsimist vaadata.


tsitaat:
Jaanis saab teada mingist asjast -> Jaanisele ei meeldi see asi, sest ei sobi tema maailmaga kokku -> 1 min hiljem, ilma igasuguse süvenemiseta tembeldab Jaanis selle nähtuse ja seotud osapooled tagurlikuks
Tundub nagu sümpaatne suhtlus/mõtlemisviis, kas pole?


Tegelikult on nii, et sa oled üks paras kloun ja heast meelelahutusest ma ei ütle ära icon_wink.gif Mina olen oma konsooliga täiega rahul ja mul on väga suva kui keegi on oma PCga rahul, mina PCga rahul pole - sulle see viimane osa ei sobi icon_cool.gif


viimati muutis Janis 27.11.2025 11:08:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 13:10:24 vasta tsitaadiga

Eks siin on eelistuse küsimusi suuresti. Igal asjal oma plussid ja miinused.
Minu jaoks nt sel hetkel, kui emulatsioon heaks sai, tekkis kindel soov mitte ühtegi füüsilist plaati omada, sest minu jaoks füüsiline meedia on üks suur kohutus - võtab ruumi, peab hoidma, vaja kolakat kuhu see sisse toppida (mis omakorda vajab ruumi), kasutamine ebamugavam jne.
Samas, mõni jälle naudib seda protsessi - vaatab oma riiulit ja tunneb uhkust, pühib plaadi pealt lapiga tolmu, imetleb seda kuidas plaat libiseb masinasse ja vaikselt vurisema hakkab jne.
Aga kui me platvorme võrdleme, siis lähtuks platvormi võimalustest ja turu trendidest kus paslik.
Ma ütlen kus paslik, selle pärast, et see, et miljon inimest ühte moodi teevad, ei näita midagi platvormi võimaluste kohta (nt ostavad toidupoest mänge samal ajal kui interntis on avalikul turul tihtipeale palju laiemad/soodsamad võimalused)

Janis, katsuks äkki hoiduda sildistamisest. See loob vaimselt ebatervemat keskkonda.
See teema siin, ei ole teema sellest, mis Janisele meeldib vaid see teema on platvormide võrdlusest.
Sa võid osta kust tahad ja sulle võib meeldida mis iganes, aga antud teema raames, on see täpselt 1 inimese arvamus 8+ miljardi seas ja kuni sa seda ei toeta mingit üldistuvõimet pakkuva materjaliga, ei ole põhjust seda ka pidada millekski enamaks.
And thats ok, aga see toksiline kõnepruuk ei ole ok. Seega palun:
1. suhtle ilma diagnoose andmata (vargad, taunid, kloun jne)
2. kui sa räägid oma arvamusest, siis nimete seda nii, raamista oma arvamused öeldes ette, et "minu jaoks"
3. kui sul platvormide võrdlemise teemadel midagi kaudseltki relevantset pole öelda, võid ka lihtsalt vaadata või miks mitte, mine tee tassike teed või joonista värvipliiatsitega ilus pilt

tsitaat:
"sulle see viimane osa ei sobi icon_cool.gif"

Mul on täiesti ükskõik, millega sa oled rahul või millega mitte.
Küll aga minu meelest on vaimselt ebaterve see kuidas sa räägid oma valikutest ja üldistad oma isiklikku eelistust kui mingil objektviisel moel parimat, selle kõrval teisi halvustades.
Jääb mulje nagu sa oleks vanakooli 50+ vend, kes arvab, et vanemaid peab by default austama sõltumata sellest, mida nad suust välja ajavad, sest neil on alati õigus, sest nemad suhtlevad tõdedes.
Väga hea näide sellest on sinu lause "no tegelikult oled sa ..." , mis näitab selgelt, mis positsiooni sa vaimselt võtad teiste suhtes. Üks asi on isiklikult nõme olla, fain whatever, pärismaailmas ei pea suhtlema, aga see siin avalik ruum ja sellise suhtumisega kultiveerid sa siin halba keskkonda ja teed selle koha nõmedamaks kõigile.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 18:05:25 vasta tsitaadiga

Ma ostan edaspidi alati Selverist piima, kuna see tundub ametlikum koht olevat kui mingi rõlge odav Prisma või Maxima. icon_cool.gif
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 18:22:21 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
SKG, no näed juba 3€ võitu icon_lol.gif

See võit võib kujuneda osade mängude puhul olematuks kui arvesse võtta ka eelmainitud 3rd party müüjad.

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-red-dead-redemption-2-xbox-series-compare-prices/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 19:02:29 vasta tsitaadiga

Võtaks siis teema kokku, et nii konsoolidel kui PC-l on nii plusse kui miinuseid? icon_lol.gif
Isiklikult olles mõlemaga tegelenud, on minu eelistus nüüd konsool, kasutatud mängude jahtimine ja diilide leidmine pakub huvi ja rõõmu. Just SKG mainitud mugavus vs arvuti taga koogutamine ja troubleshootimine on oluline faktor.

-PC-l on parem graafika? Kindlasti on, konsoolil mängin aga performance režiimis, silmad nagunii ei suuda fidelity-ga mingit vahet näha jah, staatilisi pilte võrreldes näeks vahet küll, aga ausalt öeldes keskendun rohkem mängu sisule, mitte tekstuuride analüüsile.

-PC-l on rohkem kui 10 korda rohkem mänge kui konsoolidel? Jätab külmaks, aastas jõuaks ajaliselt ehk umbes 5 mängu mängida, soove on muidugi rohkem, leian konsoolikogust huvitavaid tiitleid ilma probleemideta ja jääb veidi varu.

Absoluutnumbritega neid sõdu ei võideta.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 22:05:41 vasta tsitaadiga

SKG, xboxil, kui konsoolisõja kaotanud, viletsama sortimendiga platvormil on tõesti vahest price parity.
Aga isegi see on vadavalt pc kasuks, PS5, mida nii teemas seni on peetud pigem konsooli poole esindajaks, nii heade hindadega reeglina ei ole.
Kui tahad xboxi hindadega võrrelda, siis peaks ka kogu selle teema kontekstis arvestama kas kahe konsooliga või siis arvestama xboxi puudujääkidega (nt mängud).

lightbluefox, mida sa nendest nimetatud tegevustest PC-ga teha ei saa? Also, ma ei mäleta nt millal ma viimati sel ajal midagi troubleshootisin, kui hoopis mängida tahtsin. Tundub kuidagi nii võõras teema.
Also, kui sulle juhuslikult sobivad need mängud, mis on tore, kui sa pead arvestma tõenäosusega suvalisele inimesele tänavalt mängu leidmisel, siis annab suurem sortiment oluliselt rohkem tunda.

Kas me räägime siis mingitest warhammeritest, europa universalistest või korralikust sim racing setupist või vr sortimendist/kogemusest või MMO-dest või vabavarast või lihtsalt tasuta stuffist (loe: Epic) või emulatsioonist jne.
Siin ei ole tegelikult konkurentsi. Isegi kui sa jätad kõik need nüansid välja, siis pc peale toodetakse ka häid mänge ca 80% rohkem. Olen seda siin aasta aastast võrrelnud ja seni maani on 80+ rated mängude suhe pc ja konsooli vahel olnud PS5 suhtes 6x - 11x umbes, kui minu mälu ei peta.
Ehk siis kõikide žanrite peale kokku, tuleb igal aasta välja PSi peale ca oletame 60 mängu, mis on 8/10 ratinguga ning pc peale tuleb neid 110.
Silmas pidades, et žanreid on mingi 10+, ei ole see sortiment eriti lai kokkuvõttes, kui uusi mänge ainult vaadata... xboxil oli alla 50 mälu järgi.

E:
PS5 2025 @ 72 mängu - https://www.metacritic.com/browse/game/ps5/all/current-year/metascore/?platform=ps5&page=3
PC 2025 @120 mängu - https://www.metacritic.com/browse/game/pc/all/current-year/metascore/?platform=pc&page=6

Close enough.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 27.11.2025 22:08:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 22:06:21 vasta tsitaadiga

Aeron, See väide on objektiivselt faktiliselt vale. Xbox Series konsoolidel on rohkem mänge ja palju parem tagasiühilduvus eelmiste mudelitega (Xbox ja Xbox 360). Kui sulle PS mängud rohkem meeldivad, siis on see sinu personaalne eelistus, mis ei puutu platvormide objektiivsel võrdlemisel teemasse. Xboxi valik on suurem, see on fakt.
Pole ainult PS5 "konsooli poole esindajaks" kunagi pidanud, ei maksa neid ideid teistele laiendada.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 22:11:17 vasta tsitaadiga

SKG, ok cool. Selge. Mul on ükskõik kumba konsooli eelistatakse, kuni selles ollakse konsistentne.
Ehk siis ei ole nii, et Sony eksklusiivid ja Xboxi hinnad jne. Või siis palun väga, valige mõlemad, aga siis kui hinnast või elutoast räägime tahaks näha 2x konsooli ja kola hinda + ärme räägime esteetilisest elutoast kus peab olema üks sub 20L ruumalaga vaikne kast.

FYI: 2025 saak xboxil 80+ rated mägnude osas on 42
https://www.metacritic.com/browse/game/xbox-series-x/all/current-year/metascore/?platform=xbox-series-x&page=2

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 27.11.2025 22:12:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 22:17:01 vasta tsitaadiga

Selle nimi on valikuvõimalus. Ei pea kinni jääma ühte kindlasse platvormi. Mõlemal omad plussid ja miinused (PS vs Xbox).

PS5+Series X on kokku alla 20L ja väga vaiksed. icon_razz.gif

Metacritic info jätab külmaks.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 22:22:44 vasta tsitaadiga

SKG, ei muidugi ei pea, aga kui me asju võrdleme, siis teeme seda süsteemselt.
Sul ei saa olla kodus üks esteetiline konsool, millel on Sony, MSi ja Nintendo sortiment, Nintendo hind ja formfactor, PS5 pro performance ning MSi mängude hinnad.
Juba mitu aastat tagasi öeldud ,et otsustagu konsooli vennad ära, kuidas nad tahavad olla esindatud - kas kahe konsooliga, või ühega konsoolidest või kas või kolmega - ning peame seda arutelu siis vastavalt.
Minule teadaolevalt, on seni olnud see põhiline süsteem millest räägitakse PS ja peamiseks argumendiks oli just eksklusiivide hulk.
Seega olen arvestanud seni oma peas, et kui ma võrlden asju konsooliga, siis ennekõike PS5-ga, sest see on see mis on kokku lepitud.
Minu poolest võib ükskõik kuidas seda võrdlust teha, aga põhiline on see, et see raam püsib paigas, sõltumata sellest millest me räägime.
Kui tahate, et oleks xbox, palun väga, siis ärme konsooli graafika puhul räägi ps5 prost ja mängude puhul Sony/nintendo eksklusiividest.
Kui tahate, et on mõlemat, siis palun arvestame sellega, et see inmene kes tahab mõlemat, peab ostma mõlemad, tal on elutoas kaks kasti ja tõenäoliselt 4 pulti jne.

E: my bad, see vist oli sub 10 või 12L, mida siin kunagi nõuti.
SKG kirjutas:
Metacritic info jätab külmaks.

Võib ju külmaks jätta , aga ei muuda asjaolu, et pc peale toodetakse iga aasta pea 2x rohkem (veidi paisutatud 72 vs 120) häid mänge kui psi peale ja pea 3x rohkem mänge kui xboxi peale.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 27.11.2025 22:23:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 22:24:19 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Minule teadaolevalt, on seni olnud see põhiline süsteem millest räägitakse PS ja peamiseks argumendiks oli just eksklusiivide hulk.
Seega olen arvestanud seni oma peas, et kui ma võrlden asju konsooliga, siis ennekõike PS5-ga, sest see on see mis on kokku lepitud.
Minu poolest võib ükskõik kuidas seda võrdlust teha, aga põhiline on see, et see raam püsib paigas, sõltumata sellest millest me räägime.
Kui tahate, et oleks xbox, palun väga, siis ärme konsooli graafika puhul räägi ps5 prost ja Sony eksklusiividest.
Kui tahate, et on mõlemad, siis palun arvestame sellega, et see inmene kes tahab mõlemat, peab ostma mõlemad, tal on elutoas kaks kasti ja tõenäoliselt 4 pulti jne.

Novot, sinu peas. Mina selliseid piire ega limiite endale ei sea. Sealhulgas MC 80+ skoorid jne.

Tootku meid "häid mänge" kasvõi 100x rohkem. Valikutest puudust ei tunne.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 22:30:32 vasta tsitaadiga

SKG, mul võib midagi muud ka peas olla, aga need on asjad mis on siit kunagi läbi käinud.
...ja nagu ütlesin, me võime neid reegleid muuta, oluline on see, et reeglid on, sest muidu on võrdlemine pointless.
Seega palun, kui te pole rahul võrldustega mis tuuakse, siis öelge, millega siis võrdlema peaks?


SKG kirjutas:
Tootku meid "häid mänge" kasvõi 100x rohkem. Valikutest puudust ei tunne.

Ilus egotsenriline maailm. Kui minul on ok, siis on kõigil. Ja mida ütleb see inimene kelle maitsele vastavat kraami nii palju pole?
Grand strategi või RTS sõber või MMO sõber või ...

Kui me räägime sortimendist, siis me ei saa lähtuda enda eelistustest vaid teoreetilisest konstrukt inimesest, kelle puhul on võrdväärne tõenäosus, et talle meeldib üksõik mis tüüpi mäng.
Muud moodi ma ei tea kuidas sortimenti võrrelda, sest üks ütleb, et tal on ok ja teine ütleb ,et tal ei ole ning pole midagi millest rääkida.
Kui me aga eeldame, et meie "kliendiks" on inimene kellele meeldivad kõik mängud võrdselt, siis tema vajadustest suuremat osa kattev plavorm on objektiivselt parim, sest ta automaatselt täidab ära ka väiksemate huvidega inimeste vajadused.
See ei ole reketiteadus vaid talupoja mõistus.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 27.11.2025 22:32:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 22:31:16 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, et siin mingid teemasisesed reeglid oleks. See siin on vabas vormis arutelu.

Need, keda konsoolidel pakutav valik tuhandete mängude hulgast ei rahulda, saavad omale PC osta ja oma Steami kontole kasvõi sadu mänge kokku osta, mida kunagi ei mängita icon_lol.gif


viimati muutis SKG 27.11.2025 22:35:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 22:33:12 vasta tsitaadiga

Aeron, PC ei ole vaikimisi kohandatud diivanikastiks, Steam machine üritab seda veidi muuta, eks ole näha kuidas neil läheb.
Mängude kohapealt, mul ei ole terve PS mängukogu läbi mängitud ja pole nii, et kui aastas ei tule sellele rohkem uusi mänge kui PC-le siis mõttetu kast icon_rolleyes.gif

Ma olen patient gamer, Skyrimi nt hakkasin eelmine aasta Xboxil mängima, millal see välja tuli? 2011. See pole just ka paari õhtu mäng. Fallout 4 - sama lugu. PS4 listis pole eriti midagi puutunud. Ei muretse, et millestki puudust tekib, liiati, et on lootust Xboxi tiitleid rohkem ka Sony leeris näha.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 22:40:24 vasta tsitaadiga

SKG, on võimalik, et see oli juba enne sinu aega, aga kas laiemas plaanis, kui sa kujutad ette, et tahad võrrelda midagi millegagi, siis peavad mõlemad pooled olema defineeritud selgelt ja võrldus peaks toimuma võrreldavate objektide omaduste põhiselt.
Võtme näieks kas või, et võrdleme autot ja lennukit.
Võiks siis otustada millist autot ja millist lennukit ja mis osas me neid võrdleme.
Kui otustame , et võrdleme nt škoda ocataviat, mis esindab keskmist enim levinud sõiduautot ja Boeing 737, mis esindab keskmist levinud reisilennukit, siis kogu selle võrlduse käiguks peaksime ju lähtuma nendest samadest mudelitest.
Kui räägime kiirusest, pole paslik öleda, et enim levinud sõiduauto on 2 uksega ja sõidab 400 km/h + ning hinanks on sub 25 000.
Ja lennuki puhul, et et see on kahe korruseline ja võtab kütust ainult 100L/100le.

lightbluefox kirjutas:
Aeron, PC ei ole vaikimisi kohandatud diivanikastiks, Steam machine üritab seda veidi muuta, eks ole näha kuidas neil läheb.
Mängude kohapealt, mul ei ole terve PS mängukogu läbi mängitud ja pole nii, et kui aastas ei tule sellele rohkem uusi mänge kui PC-le siis mõttetu kast icon_rolleyes.gif
Ma olen patient gamer, Skyrimi nt hakkasin eelmine aasta Xboxil mängima, millal see välja tuli? 2011. See pole just ka paari õhtu mäng. Fallout 4 - sama lugu. PS4 listis pole eriti midagi puutunud. Ei muretse, et millestki puudust tekib, liiati, et on lootust Xboxi tiitleid rohkem ka Sony leeris näha.


See on vist mingi 2000ndate alguse värk, et inimestel on tunne, et pc ei tööta arvuti taga.
Ma ei saa sellest aru ja oska muud öelda, kui et minu meelest töötab kenasti ,olen 15a umbes projektori taga pc-d elutoas kasutanud. Jah, ma pean käima panekul paari pulti kasutama, mitte ühte ning mul hiir seal (mitte sest peab, aga sest mõnusam on).

See sortimendi jutt on nii imelik siin alati olnud, aga sina seda ei tea ilmselt.
Kui see esimest korda tuli 10+ a tagasi, siis oli juttu, et sortiment on mega tähtis sest eksklusiivid. Ainult selle ümber jutt käiski.
PC pool üritas selgitada, et kuulge, siin on meil juba tol hetkel 20a pc gaming ajalugu ja kulda, mis on väärt kraam, aga siis ainult lõõbiti, et teil pole uusi mänge, selle pärast mängite.
Täna on siis nii, et pc-l on 40a ajalugu ja kümnetes kordades rohkem mänge ja eksklusiive ka seal hulgas loomulikult, aga nüüd ühtäkki pole kogus enam üldse oluline ja kõik on "võrdne".
Minu loogika on olnud, et pohlad mis on olnud või mis on sinu maitse, võtame teoreetilise inimese kellele meeldivad kõik mängud ja vaatame kumbal platvormil on suurem võimalus võimalikult suur hulka selliseid inimesi rahuldada.
See platvorm on de facto parima sortimendiga platvorm ning nimetame seda siis ka vastavalt.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 27.11.2025 22:48:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2025 22:46:18 vasta tsitaadiga

Seda "loogikat" järgides, mis on see kindel PC konfiguratsioon aastast 2020, millega sa oma peas PS5-ga võrdled? Eeldan, et selles konfis seega muutusi teha ei saa?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2025 23:10:19 vasta tsitaadiga

Me ei defineerinud seda minu teada selle geni alguses uuesti selgelt, aga jah, pmt peaks nii olema.
Kogu võrdlemise "kunst" on siin jäänud üsna kaugeks enamikule ja seega puudub ka konsistentsus.
Tehakse ringe samade teemade ümber ja muudetakse muutujaid ja kogu asi seisab paigal. Ei saagi progressi olla, kui muutujad muutuvad koguaeg.

Puusalt pakuks et ju see 2020 kast oleks mingi 5600x ja 3080 rtx + 32 gb rami ja 1 gb ssd vms olnud. Puusalt mingi selline 1500-1700 vahemikus masin.
Loomulikult kuna võrdlus toimub ühe konsooligeneratsiooni üleselt, siis peaks olema defineeritud ka mingi mängude hulk per aasta jne.

Mulle endale meeldiks palju enam teema kus me võrdleme ja vaatleme koos, mitte vastu.
On endalgi huvitav teada, kuidas mingi kooslus mingi hinna juures ajale vastu peab ja millise kooslusega on TCO madalaim ja millistel tingimustel.
Seda ei pea tegema konsool vs pc võtmes üldse, sest selleks et võrrelda ei pea vastandama.
Ja päeva lõpuks võid sa valida ka vähem optimaalsema platvormi enda subjektiivsetel põhjustel ja noone cares kuni ise õnnelik oled.
Teema nimi võiks olla pc ja konsoolid ning oleks hoopis mõnusam vibe.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 07:50:32 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Need, keda konsoolidel pakutav valik tuhandete mängude hulgast ei rahulda, saavad omale PC osta ja oma Steami kontole kasvõi sadu mänge kokku osta, mida kunagi ei mängita icon_lol.gif

Aga mis takistab ka konsoolide omanikel samamoodi sadu mänge kokku ostmast mida kunagi ei mängita - eriti kui samamoodi on head soodukad ja mingit hinnavahet pmst pole?

lightbluefox kirjutas:
Aeron, PC ei ole vaikimisi kohandatud diivanikastiks, Steam machine üritab seda veidi muuta, eks ole näha kuidas neil läheb.

On olnud ajad kus PC'd teleka taha panna oli teema aga need ajad on palju aastaid möödas. Täna on PC küljes kaks juhet - vool ja HDMI ja thats it ja sama läheb ka teleka külge - täpselt nagu konsoolil. Puldiga mängid samamoodi diivanil lösutades - lihtsalt glourious ultra seadetel, 120-165 kaadrit jne. icon_cool.gif

lightbluefox kirjutas:
Mängude kohapealt, mul ei ole terve PS mängukogu läbi mängitud ja pole nii, et kui aastas ei tule sellele rohkem uusi mänge kui PC-le siis mõttetu kast icon_rolleyes.gif

Paktiliselt keegi ei mängi kindla masina kõiki mänge, sest paljud on jurad, žhanr pole enda maitse a'la jalgpall või ralli ei koti ja kui ongi siis iga mäng selles žhanris pole enda maitse a'la need fo speed meeldib aga WRC teema ei kõneta jne. ehk siis see mis reaalselt huvitab kahandab kogu sortimenti kõvasti. Ehk fakt on see, et suurem valik on parem kuna on suurem shanss leida endale meelepärane asi ja valiku rohkuse mõttes on PC võitja - mitte üldine võitja vaid lihtsalt selles kriteeriumis. Nii lihtsalt on.

Suures plaanis on tänaseks juba aastaid PC ja konsoolide vahe hägustunud:

Kunagi oli konsool teleka teema ja PC monitori teema. Täna pole vahet - pane emb kumb mõlemile järgi.

Kunagi olid konsoolidel omad eksklusiivmängud ja PC'l omad - tegelt olid ka konsoolidel endil nö. omad mängud -täna tehakse pmst kõike kõigele. Ühest küljest on see hea - saad praktiliselt kõik mängitud omades ühte süsteemi. Teisest küljest on kuidagi see igale süsteemile omane mängude käekiri ära kadunud. Jahh nintendo on siin suurem erand aga no ei hakka Mario kart'i ja Zelda pärast mitmesotist konsooli + mänge ostma. Pigem kui kannatlik olla, saab neid niikuinii emulaatoriga mängida icon_cool.gif

Kunagi panid konsoolile kasseti või plaadi ja power ON nuppu ja mäng käis. Kuna pätsida ei saand siis konsoolide peal korralikult ka testiti mänge. PC'l pidid installima, sättima seadeid jne. Täna algselt installid ka konsooliga kümneid gigasid, täna lastakse ka konsoolimängudel bug'e läbi kuna saab hiljem pätsida jne.

Mitte niiväga kunagi aga ikkagi kunagi ehk alates PS3 oli mugav, et mängud tegid ise uuenduse, salvestused olid pilves jne. PC'ga pidid ise pätsima, kui tegid uninstalli aga tahtsid salvestusi säilitada siis pidi need üles otsima ja varundama jne. Täna Steam vms. keskkond aga toimib samalaadselt nagu konsool - uuendab ise, salvestused pilves ehk lased aastad hiljem mängu uuesti peale on salvestused olemas jne.

Samamoodi on modimine olnud alati PC only teema aga täna näeme seda mõnel määral ka konsoolidel.

Ehk nagu ütlesin siis tegelt on suures pildis piirid kõvasti hägustunud ja mõlemad osaliselt muutunud teise moodi.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.11.2025 08:31:39 vasta tsitaadiga

Siin gaming teemaks ja sa ütled, et PC küljes kasutatakse veel HDMId icon_eek.gif
Ma ei mäletagi, millal PC kontekstis HDMId kasutasin ja ma pole mingi gamer ka veel
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 10:09:15 vasta tsitaadiga

Janis, huvitav, et kõigest sellest sisust jäi sulle silma kaabli valik, mis sõltub rohkem teleka/ressiiviri seisendist kui pc-st...
Also, hdmi 2.1 teeb 4k 120 hz, mis sellel täpselt viga on? Minul on peamiseks ekraaniks LG G1 48 ja sellel ei ole display porti, aga saan hakkama.
Tänapäeva GPUd native resol väga tihti ei suuda 4k 120 teha. Frame geniga saaks, aga kui ma vähegi saan, siis mängin ilma.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 10:15:36 vasta tsitaadiga

Auron, ma pigem mõtlesin PCst veel kaugemale minna, kahjuks praegu on ajapuudus, aga pigem tekitaks huvi just hoopis PS3 või Xbox 360. Mängud maksavad viieka, valik on suur ja neid saab kohe mängida kui plaadi sisse paned, ei ole mingeid 100 gigaseid installe ja day one patche, lihtne.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 10:26:22 vasta tsitaadiga

Siis vist sinu thrill on tõesti vanavaras sukeldumine ja plaatide hoidmine ning ring of death ootamine, sest muidu sul oleks ühe korra ettevalmistatud pc koos xenia ja RPCS3-ga ning kõik mängud oled ühe korra play vajutamise kaugusel.
Seal juures tihti peale parema reso/fpsiga kui originaalid olid. Võib ka täiesti offline pc teha, sest kui need asjad ühe korra töötavad, siis pole vaja seal midagi uuendada, vb aeg-ajalt emulaatorit ennast, kui uus versioon tuleb.
https://xenia-emulator.com/
https://rpcs3.net/

Enamik neid mänge on muidugi pc peal ka olemas ja mõne euroga kättesaadavad.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 28.11.2025 10:28:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 10:27:39 vasta tsitaadiga

sai just hiljuti xeniat proovitud FM4 jaoks, väga ebastabiilne
sama lugu muide ka rpcs3-e ja GT5-ga

_________________
!!


viimati muutis renx09 28.11.2025 10:33:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 10:32:41 vasta tsitaadiga

nja, problemaatilisi title'id ikka on. siis peab natuke sätteid vaatama.
Siin on juttu sellest ka.

Link


...aga I guess siis on valiku koht, et kas on mugavam teha internetis uurimistööd või otsida mööda poode ja tegeleda kogu füüsilise konsooliga kaasnevaga.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 10:34:35 vasta tsitaadiga

soovitan mitte eeldada, et sätteid ei vaadatud ja proovitud
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 11:23:41 vasta tsitaadiga

Ma ei öelnudki, et sa seda ei teinud ja mõnikord ei olegi lahendust või peab lihtsalt veel otsima või on asi konkreetselt sinu rauas või mis iganes... happens.

Link

Linus arvab, et 699
Aeron kirjutas:
[b]Ma loodan ise, et hind jääb 500-700 vahele.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 28.11.2025 12:11:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 11:52:35 vasta tsitaadiga

See ring of fire teema oli algusmudelite asi mis ära parandati ja ikkagi ei saa aru miks on vägisi vaja kõike läbi PC ajada. Kuigi konsooliraud on selleks loodud ja kõik on valmis, See et saab, ei tähenda, et peab.

viimati muutis lightbluefox 28.11.2025 12:33:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 12:06:43 vasta tsitaadiga

lightbluefox, ei pea üldse midagi ajama, sa tee nii nagu sulle hea on.
Ma lihtalt väidean, pc peal saaks tõenäoliselt kogu xboxi unikaalse librari ühe päeva jooksul digitaalselt kätte ja toimima selliselt et valid menüüst mängu ja mängid.
Samal ajal kui konsooli enda peal pead sa neid mänge taga ajama, füüsiliselt talletama, hoidma, konsool võtab ruumi, osad asjad jooksevad halvemeni (osad vb ka paremini) jne.
Kuna suur osa sinu argumendist oli mängude jahtimise lust, siis sa tee nii edasi nagu teed.
Teine osa oli mugavus ja selle vaates ma arvan, et teed pc peale sama asja saavutamiseks oluliselt vähem tööd ning ma arvan, et ka igapäevaselt mugavam. Kiirem load, save stateid etc.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 12:46:34 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
SKG kirjutas:
Need, keda konsoolidel pakutav valik tuhandete mängude hulgast ei rahulda, saavad omale PC osta ja oma Steami kontole kasvõi sadu mänge kokku osta, mida kunagi ei mängita icon_lol.gif

Aga mis takistab ka konsoolide omanikel samamoodi sadu mänge kokku ostmast mida kunagi ei mängita - eriti kui samamoodi on head soodukad ja mingit hinnavahet pmst pole?

Otseselt ei takistagi.

Steam users have spent $19 billion on games they've never played
https://www.pcgamesn.com/steam/pile-of-shame
Aeron kirjutas:
Siis vist sinu thrill on tõesti vanavaras sukeldumine ja plaatide hoidmine ning ring of death ootamine, sest muidu sul oleks ühe korra ettevalmistatud pc koos xenia ja RPCS3-ga ning kõik mängud oled ühe korra play vajutamise kaugusel.
Seal juures tihti peale parema reso/fpsiga kui originaalid olid. Võib ka täiesti offline pc teha, sest kui need asjad ühe korra töötavad, siis pole vaja seal midagi uuendada, vb aeg-ajalt emulaatorit ennast, kui uus versioon tuleb.
https://xenia-emulator.com/
https://rpcs3.net/

Enamik neid mänge on muidugi pc peal ka olemas ja mõne euroga kättesaadavad.

Kummutame müüte. See on sul väga lihtsustatud ja eksitav argument, mis ignoreerib nüansse. RROD saab kergelt vältida kui osta konsool, mille tootmiskuupäev on peale 2008 keskpaika. Pseudoprobleem. Emulaatoritel kõik mängud? Naljakoht. PS3 heavy hitterid ei toimi siiani. Väga paljud mängud ei toimi, eriti just ekskusiivid. Ja isegi kui tööle saab, on mingid probleemid. Samuti näitas selle teema praktiline näide kui "äge" see Xbox 360 emuleerimine PC peal on. Selle asemel, et soetada originaalraud, kus kõik töötab nii nagu peab, mängida soovitud mängud läbi ja soovi korral uuesti maha müües, rahaliselt ilmselt nulli jäädes.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11627934#11627934

Lisaks on nüüd Xbox 360-le lisatud mitteametlik SSD tugi ehk siis stock konsooli saab väga lihtsalt SSD panna, mis teeb sest kastist kiireima kui kunagi varem. Endal mõlemad Xbox 360-ned SSD upgrade saanud thumbs_up.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11518465#11518465


viimati muutis SKG 28.11.2025 12:51:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 12:48:01 vasta tsitaadiga

renx09 kirjutas:
soovitan mitte eeldada, et sätteid ei vaadatud ja proovitud
ˇ
Btw, mis ikaldused sul olid? Ma huvipärast panin canary buildi peale ja lasin korraks käima ja kui mingi ruudukujuline varju anomaalia välja jätta, siis vähemalt paariminutiline test tundus ok.
Väga vähe saab muidugi muuta Xenia enda sätetes. Selle varju fixi jaoks peab kuskil mängu kaustas ühte faili muutma, uurin seda õhtul kui aega on.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 12:54:32 vasta tsitaadiga

SKG, neid n-ö eksklusiive on ja jääb järjest vähemaks. Mul on endalgi Steam'is mõned Sony mängud mis on algselt olnud n-ö eksklusiivselt PS peale mõeldud. Mida aeg edasi seda vähem neid erilisi eksklusiive on. Ok, Nintendo on üks erand mis VEEL vastuvoolu ujub.
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.


viimati muutis bugbrake 28.11.2025 12:54:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 12:55:35 vasta tsitaadiga

Kas keegi tõesti viitsib aastal 2025 veel mingeid ini faile redigeerida ja settinguid otsida ning katsetada, et tööle saada, selle asemel, et originaalraual probleemideta elamust nautida. Peab ikka masohhist olema icon_neutral.gif


---
bugbrake, jutt käis PS3 eksklusiividest.


viimati muutis SKG 28.11.2025 12:56:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 12:55:58 vasta tsitaadiga

SKG, ok fair, ma natuke utreerisin, aga teistpidi sa pead teadma, mis konsooli osta.
Mängude osas, jah, ilmselt KÕIK ei tööta, aga valdav enamik töötab kenasti ja see olukord muutub koguaeg paremaks, sest erinevalt vanadest konsoolidest, emulaatoritega töö jätkub (minulegi üllatuseks alles hiljuti tuli mingi update jälle)
Nt pmt kõik mängud millest sinu viidatud arutelus juttu on, paistab, et tänaseks töötavad...
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 28.11.2025 12:57:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 12:56:02 vasta tsitaadiga

SKG, mina küll viitsin icon_rolleyes.gif
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2025 12:57:50 vasta tsitaadiga

10-20 min per mäng videoõpetuste vaatamisele kulutada, ehk saab tööle icon_lol.gif

Aeron kirjutas:
aga teistpidi sa pead teadma, mis konsooli osta.

Esiteks, neid mis potentsiaalselt RROD teevad ja samas veel töös on, pole enam palju alles. Teiseks, kui on potentsiaalne RROD konsool, kuid on aastani 2025 toiminud, siis ta ilmselt jääbki käima kui 15-20 aasta jooksul midagi ei juhtunud.


viimati muutis SKG 28.11.2025 13:01:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 13:00:14 vasta tsitaadiga

Nja, sest oluliselt parem on osta füüsilist kola koju, jahtida füüsilise mäng taga vs paari registri väärtuse muutmine?
tsitaat:
10-20 min per mäng videoõpetuste vaatamisele kulutada, ehk saab tööle icon_lol.gif

Otsid õiget konsooli ja bargin bine/inimesi kuskilt marketitest tagaajada ja oodata kuni asjad kohale jõuavad, talletada füüsilisi diske, neid hoida ja nühkida, elutoas ruumi luua n+1 kastile icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif
Tundub tõesti apetiitne.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.11.2025 13:02:43 vasta tsitaadiga

SKG, sa eeldad et kõik mängud seda teevad va konsooli mängud. Jaa muidugi kõikide mängudega ma teen seda icon_lol.gif
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 103, 104, 105 ... 128, 129, 130  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.