Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 265, 266, 267 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.11.2025 22:21:52 vasta tsitaadiga

Kas vesiniku tehnoloogia on maha maetud?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2025 09:47:53 vasta tsitaadiga

https://www.bmwblog.com/2025/11/19/new-bmw-ix3-travels-1000-kilometers-without-recharging/
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2025 10:43:13 vasta tsitaadiga

Tüübid lülitasid juba poole peal välja kõik võimalikud voolutarbijad alates raadiost ja kliimaseadmest ning muust blingist icon_biggrin.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.11.2025 10:44:29 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Tüübid lülitasid juba poole peal välja kõik võimalikud voolutarbijad alates raadiost ja kliimaseadmest ning muust blingist icon_biggrin.gif

EV entusiasti jaoks ongi see tavapärane loogiline käitumine.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2025 12:37:12 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Tüübid lülitasid juba poole peal välja kõik võimalikud voolutarbijad alates raadiost ja kliimaseadmest ning muust blingist icon_biggrin.gif


Ilmselt valisid sõiduks ka sellise aja kui Kuu sobivas asukohas on. Kui Kuu põhjustab tõusu ja mõõna, siis ilmselt mõjutab ka kütusekulu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.11.2025 13:25:46 vasta tsitaadiga

Oi blin, esmasp võtsin auto laadijast, eile õhtuks oli aku "tühi", sõita sain 150km, jääk enne laadima panekut oli 100km. Krdi "äpist sooja" ja ummikud. Elektriauto on ummikus paras energiaröövel ikka, kõik kasulikud kilumeetrid lähevad kütteks. Hübriid teeb energakulu mõttes siin ärtust ära, "ahi" läheb tööle vaid sooja saamiseks (elektrit genereerib ka sel ajal muidugi) ja lülitub siis jälle välja. Kuigi vahepeal tekkis juba foobia, et "korra nädalas" laadimisega võib ka ilma kodus laadimisvõimaluseta kenasti läbi ajada, siis igapäevase kasutuse puhul talvel unusta ära, pigem peab see asi rippuma koguaeg laadijas, eriti, kui tahad "äpist sooja" kasutada. Hübriidil tõuseb talvel kütusekulu ka kohapeal ette soojendades mingi liitri võrra, elektriautol aga ligi kaks korda.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2025 13:32:53 vasta tsitaadiga

Markos, mis ühikutes sa kütusekulu mõõdad? Ei trolli, lihtsalt € ja kw/h ei ole 1:1 teisaldatavad kui eri kütteliike ja tehnoloogiaid mixida.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2025 13:52:48 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Hübriidil tõuseb talvel kütusekulu ka kohapeal ette soojendades mingi liitri võrra, elektriautol aga ligi kaks korda.
paneb mõtlema, milline raiskamine kütuse põletamine tegelikult on.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.11.2025 13:56:47 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Markos, mis ühikutes sa kütusekulu mõõdad? Ei trolli, lihtsalt € ja kw/h ei ole 1:1 teisaldatavad kui eri kütteliike ja tehnoloogiaid mixida.


Lõpuks saab kõik rahasse teisendada, elame näeme, päris talv pole veel alanudki, siin lihtsalt kütmise kulu domineerib, lume tõttu tekkivaid transmissioonikadusi veel ei ole.

tsitaat:
paneb mõtlema, milline raiskamine kütuse põletamine tegelikult on.


Sõltub, mehaaniliseks energiaks muundamine on jah, ülejääk läheb soojuseks, mida suvel ära kasutada ei saa, aga talvel jälle sellevõrra tõuseb ka spm'i efektiivsus, targalt lülitades hoiab hübriid ka talvel kütust kokku, sest nagu öeldud, kütteks põletatakse täpselt niipalju, kui vaja, mitte ei käiata mootorit koguaeg ringi ja ülejääk ei lähe ikkagi radiaatori kaudu õue. Elektri puhul tasub ikkagi meeles pidada, et "raiskamine" võib toimuda ka ahela alguses, seal, kus elektrit toodetakse.


viimati muutis Markos 20.11.2025 14:03:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.11.2025 13:58:13 vasta tsitaadiga

Ma ka ei saa aru, milles muus kui eurodes võrrelda?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.11.2025 09:20:59 vasta tsitaadiga

Täna läheb jälle laadija otsa icon_lol.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 21.11.2025 09:43:21 vasta tsitaadiga

Elektriauto lisakulu talvel salongisoojendamisse/jahutamisse tundub prendatava probleemina, kus esimene lahendus tootjate poolt oli soojuspumba lisamine. Aga sellega ei tatvitse piirduda, vaikselt tundub kus minnakse ka salongi perimeetri "soojustamise" teed, kus samamoodi nagu hoonetes, küttekulu ei ole niivõrd ja ainult kütteks valitud tehnoloogia&materjal (halupuit vs elekter vs gaas vs kaugküte jn) teema aga rohkem hoone soojapidavuse teema - tasub panustada soojakao vähendamisse.

Nii juba viskab ka Hiina elektriautode keskmise hinnaklassis sisse salonge kus on topeltklaasid, mida autoajakirjanikud üksteisevõidu väidavad olevat mürasummutamise ja premiumklassi trügimise teema. Aga vbl hiinlased läbi hammustanud, kus akust salongi kliimahoidmiseks energiat võttes ei tasu piirduda ainult soojuspumba lisamisega vaid tegeleda tasub ka piirete soojapidavusega, et seda salongi soojust/külma võimalikult vähe välja lekiks&kaotaks ja sellevõrra akupakki energiat alles jääks.
Kui seni on autotootjad tegelenud suuresti vanast inertsist ICE jõuallika asendamisega aku&elektrimoototitega, panustatakse ka tuuletakistuse vähendamisse, väiksema veeretakistusega rehvidesse, miks mitte tegeleda ka soojapidava salongiga, mille järgi ICE puhul vajadus niiväga ei olnud, ent EV puhul tuleb edasi "areneda"..

Ei tea kas Lexus nii arenenud on, vbl tasuks ette võtta lisasoojustustööd, klaase ehk ei tasu ise näppida (kuigi majade akendele mingid energiatsäästvad kiled on, mis kiirguslikku soojuskiirgust tuppa tagasi peegeldavad) aga uste- lae jm polstritetaguse saaks lisasoojustada, samamoodi kui sinna tootjalahendustele lisaks on mürasummutusmatte&vahte lisaks kleebitud.
Uuema garantiilise sõiduki puhul tasuks enne "villatamist&vahutamist" konsulteerida kuidas see tootjagarantiid mõjutaks, või mida peaks järgima või vältima icon_smile.gif
Tõsi küll hoonete soojustamistarkust, kus soojustatakse väljastpoolt - see ei mängi välja, tuleb rohkem inseneeriat ja raketiteadust tudeerida, kastepunktid, aurutõkked, hallitused, seened, mädanikud icon_biggrin.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 21.11.2025 09:44:50 vasta tsitaadiga

Soojuspumba efektiivne töövahemik on ka üsna väike, see mõjutab tegelikult päris vähe. Väikse akuga suure vahemaa sõitja muidugi tunneb rohkem kasu aga see kellel iga õhtu aku tühjaks ei saa, ei saagi praktiliselt selle kasust aru.
Mul volkar kütab aktiivselt ainult juhikohta kui üksi sõita, teine tsoon on siis eco reziimis. Mul akust väheks ei jää otseselt, ma ei saa aru et ilma pumbata küte palju kulutaks.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 21.11.2025 10:04:47 vasta tsitaadiga

Prillpapa, ei usu mina, et keegi autode soojustamisse panustab.
See proportsioon autoostjatest, kes hindab väiksema soojuskaoga autot vs odavamat autot on dramaatiliselt odavama poole kaldu. Siiani on kõik artika testid tehtud autodega ilma selle ekstra soojustamiseta - miks seda nüüd peaks keegi hindama hakkama.
Sooja saab nupust juurde keerata ja asi lahendatud.

Küll aga on absoluutselt kõik huvitatud vaiksemast autost. Eriti elektriautode puhul, kus iga nigin-nagin-kõrin rohkem esile tuleb. Töötasin varem autotööstuses, kus elektriautode leviku tõttu täiesti uusi disaine hakati tegema, kus varem ebaoluliseks peetud müra oli vaja vaiksemaks saada.

Pealegi kui auto on kere on valdavalt õhuke plekk, mis liigub suure kiirusega läbi külma õhu, siis see käitub sisuliselt nagu jahutusribi. Igasugune energiakulu vähendav polsterdus peaks olema sedavõrd paks, et siseruum kahaneks dramaatiliselt. Ja teha seda ka klientidele, kes ei ela arktilises kliimas - milleks?

Kui su elektriauto tarbib sujuval sõidul 20kW energiat 100kmh kulgemiseks ja sinu saunakeris on 6kW, mis oleks elektriauto salongi kütmiseks selgelt liiga palju. Webastod on ca 3kW minuarust. Siis see 20kW asemel 23kW tarbimine küll väga kedagi ei sega.

Parandage kui eksin.


viimati muutis -Koppel- 21.11.2025 10:18:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 21.11.2025 10:17:32 vasta tsitaadiga

Külma ilmaga on väljast ilusti näha kuidas parem polsterdus toimib.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.11.2025 11:24:45 vasta tsitaadiga

Matemaatiliselt, kui võtta arvesse keskmist kiirust ja energiakulu 100km kohta, siis kulub kütteks mingi 2.2kwh, see on siis koos eelsoojendustega, mil auto päriselt seisab.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2025 15:56:44 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Pealegi kui auto on kere on valdavalt õhuke plekk, mis liigub suure kiirusega läbi külma õhu, siis see käitub sisuliselt nagu jahutusribi. Igasugune energiakulu vähendav polsterdus peaks olema sedavõrd paks, et siseruum kahaneks dramaatiliselt. Ja teha seda ka klientidele, kes ei ela arktilises kliimas - milleks?


Suh, selleks tuleb soojustus paigaldada väljapoole:



Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.11.2025 17:00:02 vasta tsitaadiga

Kuna FB's läks mölaks siis lasin chatgpt'l välja arvutada, kaua peab elektriauto vs hübriid vastu keskmises talvistes tingimustes temperatuurivahemikus -5 - -15 kraadi seistes, nö küttereziimil. Elektriauto aku netomaht on 70kwh ja hübriidil 60l.

Elektriauto: Tunnikulu 1-7kwh, 0,5 - 3 päeva, maksumus (50s kwh) - keskmiselt 1,2€ tunnis.
Hübriid: Tunnikulu 0,2 - 0,7l, 3,5 - 12 päeva, maksumus (1,5€/l) - keskmiselt 60s tunnis.

Ehk, kui kasutada avalikke laadijaid, siis on elektriautoga ummikus istumine 2x kallim.

Tegin ka väikese võrdluse hübriid vs elektriauto suvi/talv 100km läbimise keskmise kulu ja selle muutuse kohta:

Täishübriid: Suvi 8,10€ 100km, talv 9,75 € 100km, suvi vs talv muutus +1,65 €
Elektriauto: Suvi 9,00€ 100km, talv 12,00 € 100km, suvi vs talv muutus +3,00 €

Ilma kodulaadijata ei taha olla, eriti talvel, kus tõuseb nii raha, kui ajakulu.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2025 22:30:35 vasta tsitaadiga

Hommikul külma salongiga tõmbab salongi soojendamiseks ~2.4kw, kui salong soe siis tõmbab kuskil 600-700W ja sedagi mitte pidevalt. Kui juba numbritesse mindi.

Bjorn magas autos ka 6h, välitemp -22, tunnis tarbis keskmiselt 1.92kw

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 23.11.2025 22:05:20 vasta tsitaadiga

Vaatan home assistantist et ükspäev kui panin pooleks tunniks ette kütma auto, siis sõi 7km ainult ära (96 pealt 89 peale). Õues oli mingi -1 vms, klaasid kõik jääs.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.11.2025 10:13:51 vasta tsitaadiga

Makstes üle 300 000 krooni müüdud elektriautodele hakatakse järgmisest aastast maksma käibemaksu: – Piirmäär on liiga madal.
Muudatus tähendab, et peaaegu kõik uued elektriautod Norras on uuest aastast kallimad.
Norrakad "hamsterdavad" aasta lõpuni EV autosi icon_razz.gif
Tundub nagu tuttav teema icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 10:35:35 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
[Siiani on kõik artika testid tehtud autodega ilma selle ekstra soojustamiseta - miks seda nüüd peaks keegi hindama hakkama.
Sooja saab nupust juurde keerata ja asi lahendatud.


Sõltub, päris nii lihtne see elu arktikas nüüd kaa pole. Ja soojustatse küll.
Kui sul välitemperatuur on -50 või rohkem, sa seda plekkuuti enam niisama lihstalt soojana ei hoia, kaod on liiga suured.
Iseasi, paljud sellise ekspeditsiooni laadseid asju teevad ja seda tehaseautodega. icon_smile.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.11.2025 10:36:20 vasta tsitaadiga

Ega see maja soojustamine ka mõttetu eksole, keera lihtsalt kuuma juurde.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 12:34:22 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
kui salong soe siis tõmbab kuskil 600-700W ja sedagi mitte pidevalt.

Maanteel 20kW võimsusega sõita ja arvestada inverteri kasutegurit 95% siis inverteri/aku/mootori jahutusveega kütab salongi 1kW võimsusega? Ei peagi lisaks kütma.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.11.2025 13:12:50 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
salatoimik kirjutas:
kui salong soe siis tõmbab kuskil 600-700W ja sedagi mitte pidevalt.

Maanteel 20kW võimsusega sõita ja arvestada inverteri kasutegurit 95% siis inverteri/aku/mootori jahutusveega kütab salongi 1kW võimsusega? Ei peagi lisaks kütma.


Eksid. Esiteks on see hajuvvõimsus soojusena suurusjärk 1-3%, ehk vajalik püsiv koormatud võimsus peaks sellisel juhul olema 100kw. Soojus tekib peamiselt suurel koormusel, mitte ühtlasel reziimil, seega selline lähemine ei päde ja praktikas nagu näha on see ka tehniliselt tõestatud. Teiseks, ei saa seda jääksoojust kõike 100% kätte. Mootori ja inverteri pealt võetakse soojusvahetiga sisend küll soojuspumba jaoks (aurustisse), aga see on köömes (mõnisada vatti heal juhul).


viimati muutis Markos 24.11.2025 15:04:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 24.11.2025 14:23:08 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ega see maja soojustamine ka mõttetu eksole, keera lihtsalt kuuma juurde.

Minu seisukoht oli, et 99% autoostjaid ei väärtustaks seda lisakulu, mis on vajalik auto soojustamiseks vaid selleks, et siis oleks salongi küttekulu väiksem ja seeläbi elektriauto range parem.
Kui maanteesõidul 20kW tarbival autol kulub salongi kütmiseks 2...3kW siis selle soojustamisega ei ole võimalik väga palju olukorda parandada. Palju sealt soojustamisega võita loodaks, 0,5kW ?
On ju mõttetu.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.11.2025 14:33:02 vasta tsitaadiga

Elektriautodes peaksid olema ikka radioaktiivsetest isotoopidest koosnevad väikesed küttekehad (nagu The Martians's) ja probleem solved, sõidulatus missugune ja akut saab ka hoida koguaeg toatemperatuuril. Lihtsad lahendused, aga tehtud ei saada noh.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 17:04:48 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Elektriautodes peaksid olema ikka radioaktiivsetest isotoopidest koosnevad väikesed küttekehad (nagu The Martians's) ja probleem solved, sõidulatus missugune ja akut saab ka hoida koguaeg toatemperatuuril. Lihtsad lahendused, aga tehtud ei saada noh.


Siis võiks selle pealt ju autot juba ka liigutada...aga kõik uus on ju tegelikult hästi unustatud vana:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Nucleon

Avarii, saaks muidugi huvitav olema.


_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.11.2025 17:12:55 vasta tsitaadiga

Ei, Pu-238 ei ole plahvatusohtlik, aga üliradioaktiivne ja väiksemgi leke oleks väga suur keskkonnareostus. Lisaks muidugi ei ole pu-238 kasutamine tsiviilkäibes võimalik.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.11.2025 17:13:04 vasta tsitaadiga

kellelgi oli ju ka variant, et lased toas kanistrid sooja vett täis ja siis viid autosse
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 23:42:34 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Ei, Pu-238 ei ole plahvatusohtlik, aga üliradioaktiivne ja väiksemgi leke oleks väga suur keskkonnareostus. Lisaks muidugi ei ole pu-238 kasutamine tsiviilkäibes võimalik.


ot:
Milleks end Pu-238’aga piirata, on palju teisi isotoope, milles on palju rohkem powwat…saab rohkem sooja ja auto liiguks kah kiiremini, orbiidile… icon_lol.gif
Ja tegelt oli see naljana mõeldud, plahvatust küll ei toimuks aga kui see sitt peaks niisama asfaldile laiali laotuma oleks juba piisavalt ebameeldiv. Lisaks radioaktiivsusele on Plutooniumi isotoobid ka veel natuke toksilised.


Selle koha pealt on sul muidugi õigus, tsiviilkäibesse sellist asja vaevalt et kunagi jõuaks, ka soojenduseks mitte.
Muuseas Ford plaanis kasutada siiski Uraani, mitte Plutooniumit.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.11.2025 01:15:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Selle koha pealt on sul muidugi õigus, tsiviilkäibesse sellist asja vaevalt et kunagi jõuaks, ka soojenduseks mitte.


No strontsium-90't kasutasid venelased poides ja majakates energiaallikana. Jõhkralt ohtlik isotoop ja eks tuligi jama, õnneks koristati ära. Aga ega, kui on soov elektriga jätkata autodes, siis polegi muud, kui ootame 2x suuremat (ja odavamat) akut, siis võib rahulikult kütte põhja keerata ja sõita nagu tavaautoga. Termodünaamika seadused on karmid, pole midagi teha. Täna läks auto jälle laadijasse (laup hommikul võtsin), sain sõita 149km, kui jäägi 100 peale viskas. Kui vaja pikka otsa sõita, siis unusta eelsoojendus ja pane kohe ajama, saad nii mõnegi kasuliku km juurde samal ajal, kui salong alles soojeneb.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2025 01:23:16 vasta tsitaadiga

Ford ei plaaninud midagi selle Nucleon kontseptsiooniga. See oli lihtsalt futuristlik visioon, kuidas võiks kauges tulevikus asi välja näha. PS Fallout mänguseeria sai ka oma autodele inspiratsiooni just Nucleonist, lisaks humoorilises võtmes et kui tulistasid seda autot siis järgnes väike tuumaplahvatus icon_razz.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 25.11.2025 01:38:43 vasta tsitaadiga

Ega jah, kui kütad salongi nullist 25 kraadi peale, sõidad paar kilomeetrit, siis jahtub masin täiesti maha,siis uuesti kütad nullist saunaks ja jälle sõidad mõne kilomeetri ja nii koguaeg, ega siis ilmselt ka kõige suurema akumahuga masinaga väga üle 100 kilomeetri läbisõitu välja ei vea, samamoodi oleks ka fossiiliga, et kui igal hommikul paned kaks tundi enne sõitma minekut mootori kohapeale tühikäigul tiksuma, et siis kilomeetri kaugusele tööle minna(selle aja peale saab ka diisli vast piisavalt soojaks) ja masin seal seisma jätta ning õhtul samamoodi, siis oled fossiilikaga niisamuti max paarsada kiltsa ja paak tühi seisus. Sellist läbisõidu asja peaks ikka reaalselt selle baasil hindama, kui sa kasutad seda läbisõiduvälpa ka sihipäraselt, ehk siis sõidad ka samal ajal, mitte ei tegele suurema osa ajast salongi soojendamisega, olgu siis elektri või fosssiili baasil. Radikaalselt võiks siis üldse öelda, et näe ei saagi elektriautoga talvel sõita üldse, läbisõit 0km, sest ma elan seal autos ja salongis peab stabiilselt 18 kraadi sees olema koguaeg icon_biggrin.gif .
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.11.2025 08:09:44 vasta tsitaadiga

Ega siis ice ei pea kütma soojaks sellise asja jaoks. Vaata mis juhtub kui kohe sõitma hakkad.
Kohapeal tiksumine kulutab päris autol vähem.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.11.2025 10:37:46 vasta tsitaadiga

new1 kirjutas:
Ega jah, kui kütad salongi nullist 25 kraadi peale, sõidad paar kilomeetrit, siis jahtub masin täiesti maha,siis uuesti kütad nullist saunaks ja jälle sõidad mõne kilomeetri ja nii koguaeg, ega siis ilmselt ka kõige suurema akumahuga masinaga väga üle 100 kilomeetri läbisõitu välja ei vea, samamoodi oleks ka fossiiliga, et kui igal hommikul paned kaks tundi enne sõitma minekut mootori kohapeale tühikäigul tiksuma, et siis kilomeetri kaugusele tööle minna(selle aja peale saab ka diisli vast piisavalt soojaks) ja masin seal seisma jätta ning õhtul samamoodi, siis oled fossiilikaga niisamuti max paarsada kiltsa ja paak tühi seisus. Sellist läbisõidu asja peaks ikka reaalselt selle baasil hindama, kui sa kasutad seda läbisõiduvälpa ka sihipäraselt, ehk siis sõidad ka samal ajal, mitte ei tegele suurema osa ajast salongi soojendamisega, olgu siis elektri või fosssiili baasil. Radikaalselt võiks siis üldse öelda, et näe ei saagi elektriautoga talvel sõita üldse, läbisõit 0km, sest ma elan seal autos ja salongis peab stabiilselt 18 kraadi sees olema koguaeg icon_biggrin.gif .


Sedasi mõtlevad inimesed kes pole kuulnud 230 V v WEBASTO võimalustest. Pool tundi tagasi läks siksile juhe sappa. Poole tunni pärast stardin linna. Kulu 1,45 kW icon_rolleyes.gif
Palju on el. kulu 12 V süsteemil?
https://www.autodoc.ee/webasto/13650879
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.11.2025 10:57:32 vasta tsitaadiga

Hübriididel on see asi üldse nii lahendatud, et lisaks on veel ptc küttekeha nagu elektriautodel. See hakkab käivitamisel kohe tööle ja seda võimalusel hübriidaku pealt. ICE käivitub muidugi ka, kunagi on see ju vaja soojaks saada. Aga kokkvõttes lähevad need asjad väga kiiresti soojaks ja mingeid webastosid jms ei ole vaja.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.11.2025 13:43:55 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
new1 kirjutas:
Ega jah, kui kütad salongi nullist 25 kraadi peale, sõidad paar kilomeetrit, siis jahtub masin täiesti maha,siis uuesti kütad nullist saunaks ja jälle sõidad mõne kilomeetri ja nii koguaeg, ega siis ilmselt ka kõige suurema akumahuga masinaga väga üle 100 kilomeetri läbisõitu välja ei vea, samamoodi oleks ka fossiiliga, et kui igal hommikul paned kaks tundi enne sõitma minekut mootori kohapeale tühikäigul tiksuma, et siis kilomeetri kaugusele tööle minna(selle aja peale saab ka diisli vast piisavalt soojaks) ja masin seal seisma jätta ning õhtul samamoodi, siis oled fossiilikaga niisamuti max paarsada kiltsa ja paak tühi seisus. Sellist läbisõidu asja peaks ikka reaalselt selle baasil hindama, kui sa kasutad seda läbisõiduvälpa ka sihipäraselt, ehk siis sõidad ka samal ajal, mitte ei tegele suurema osa ajast salongi soojendamisega, olgu siis elektri või fosssiili baasil. Radikaalselt võiks siis üldse öelda, et näe ei saagi elektriautoga talvel sõita üldse, läbisõit 0km, sest ma elan seal autos ja salongis peab stabiilselt 18 kraadi sees olema koguaeg icon_biggrin.gif .


Sedasi mõtlevad inimesed kes pole kuulnud 230 V v WEBASTO võimalustest. Pool tundi tagasi läks siksile juhe sappa. Poole tunni pärast stardin linna. Kulu 1,45 kW icon_rolleyes.gif
Palju on el. kulu 12 V süsteemil?
https://www.autodoc.ee/webasto/13650879

Kulu ei mõõdeta nii ning miks see 12V kulu peaks oluliselt erinev olema? Energia on sama, mingi natuke suurem kadu on jah kui 400V süsteemiga autos.


Markos kirjutas:
Hübriididel on see asi üldse nii lahendatud, et lisaks on veel ptc küttekeha nagu elektriautodel. See hakkab käivitamisel kohe tööle ja seda võimalusel hübriidaku pealt. ICE käivitub muidugi ka, kunagi on see ju vaja soojaks saada. Aga kokkvõttes lähevad need asjad väga kiiresti soojaks ja mingeid webastosid jms ei ole vaja.

Sõber ostis Arteoni ja imestasin, et see hakkab isegi aku pealt eelsoojendust tegema pumbaga.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.11.2025 15:03:55 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Oisu. kirjutas:
new1 kirjutas:
Ega jah, kui kütad salongi nullist 25 kraadi peale, sõidad paar kilomeetrit, siis jahtub masin täiesti maha,siis uuesti kütad nullist saunaks ja jälle sõidad mõne kilomeetri ja nii koguaeg, ega siis ilmselt ka kõige suurema akumahuga masinaga väga üle 100 kilomeetri läbisõitu välja ei vea, samamoodi oleks ka fossiiliga, et kui igal hommikul paned kaks tundi enne sõitma minekut mootori kohapeale tühikäigul tiksuma, et siis kilomeetri kaugusele tööle minna(selle aja peale saab ka diisli vast piisavalt soojaks) ja masin seal seisma jätta ning õhtul samamoodi, siis oled fossiilikaga niisamuti max paarsada kiltsa ja paak tühi seisus. Sellist läbisõidu asja peaks ikka reaalselt selle baasil hindama, kui sa kasutad seda läbisõiduvälpa ka sihipäraselt, ehk siis sõidad ka samal ajal, mitte ei tegele suurema osa ajast salongi soojendamisega, olgu siis elektri või fosssiili baasil. Radikaalselt võiks siis üldse öelda, et näe ei saagi elektriautoga talvel sõita üldse, läbisõit 0km, sest ma elan seal autos ja salongis peab stabiilselt 18 kraadi sees olema koguaeg icon_biggrin.gif .


Sedasi mõtlevad inimesed kes pole kuulnud 230 V v WEBASTO võimalustest. Pool tundi tagasi läks siksile juhe sappa. Poole tunni pärast stardin linna. Kulu 1,45 kW icon_rolleyes.gif
Palju on el. kulu 12 V süsteemil?
https://www.autodoc.ee/webasto/13650879

Kulu ei mõõdeta nii ning miks see 12V kulu peaks oluliselt erinev olema? Energia on sama, mingi natuke suurem kadu on jah kui 400V süsteemiga autos.


Markos kirjutas:
Hübriididel on see asi üldse nii lahendatud, et lisaks on veel ptc küttekeha nagu elektriautodel. See hakkab käivitamisel kohe tööle ja seda võimalusel hübriidaku pealt. ICE käivitub muidugi ka, kunagi on see ju vaja soojaks saada. Aga kokkvõttes lähevad need asjad väga kiiresti soojaks ja mingeid webastosid jms ei ole vaja.

Sõber ostis Arteoni ja imestasin, et see hakkab isegi aku pealt eelsoojendust tegema pumbaga.

Lisasoojus tekib bensiinist icon_idea.gif Elektrit kulutatakse vaid WEBASTO käivitamisel ja töös hoidmisel. Elektri kulu väga väike icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.11.2025 15:10:46 vasta tsitaadiga

No see on üks komponent süsteemist, korralik webasto süsteem võtab ikkagi piisavalt, muidu autod ei piiraks selle kasutamise aega.
Ja üleüldse võta siis juba endale elektriauto kui juhe sabas värk on okei.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.11.2025 15:29:15 vasta tsitaadiga

SCANIA 12v 50ah 800a X2 kütab 11 h mootori jahutusvedelikuga (väike ring) kabiini icon_eek.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2025 15:35:06 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
No see on üks komponent süsteemist, korralik webasto süsteem võtab ikkagi piisavalt, muidu autod ei piiraks selle kasutamise aega.
Ja üleüldse võta siis juba endale elektriauto kui juhe sabas värk on okei.


Korraliku Webasto süsteemi tarvet ei tea.
2kW kuivkero, võtab käivitumisel 6A ja hiljem kui juba käib kuskil 1.2A.
Pumpasid midagi ei ole, peale kütusepumba enda.
2x95Ah aku pealt, 2 ööpäeva jutti lasta koos külmikuga ei olnud probleem.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.11.2025 15:38:03 vasta tsitaadiga

No nii toorelt vist jah. Audis mäletan ikka käis terve elu selle töötamise ajal, kogu kliimasüsteem toimetas. Arvan, et teistes sõiduautodes ka samasugune värk kui tehasest sisse pandud.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 25.11.2025 16:59:50 vasta tsitaadiga

Webasto kannab samu puudusi mis ICE tervikuna - saastab, samuti see lisakütte variant ei ole odav, vanasti vist 1000€+ järelpaigaldatuna, samuti kasutatud sõidukitel tihti need webastod rikkis või ei toimi täielikult ja nende kui lisamugavuse remondi peale ka kulutada ei taheta.

Meenub kunagi sai neid TM ajakirja soomlaste talveauto teste loetud, seal mõõdeti ka salongisoojenduse efektiivsust, külma mootoriga käivitades kaua kulub aega soovitud salongitemperatuuri saavutamiseks. Mälu järgi märkimisväärsed erinevused võivad autoti olla, kuni selleni välja kus mõni mudel -25C välistemperatuuriga ei suudagi salongi soovitud soojuseni kütta, võid nupud põhja pöörata - ei tule rohkem.. icon_lol.gif
Lisaks mõõdeti mootori heitgaase, kus mootori külmkäivitusest kuni soojenenud mootori optimaalse töörežiimini on ajavahemik kus ICE mootorid külmalt toodavad oluliselt rohkem saastet, ka nendes tulemuste oli erinevusi.

Mõneti karminenud heitmenormid sõidukitetootjale on ka ICE autodel soojendamise keeruliseks teinud, et vähem saastada, tuleb vähem kütust põletada, ehk tekib ka vähem jääksoojust. Mis vist osadel moodsamatel säästlikel diislitel päädis olukorraga, kus sõidukit käivitades ei jõua mõistliku aja jooksul mootorit&salongi soojaks saada, eriti tühikäigul tiksudes. Lahendusena lisati salongikütteks elektrilised lisasoojendid mis aitaks natukenegi sooja salongi saada icon_smile.gif

Veel võib salongisoojenemine olla mõjutatud kus sõidukit tarbitakse, maal nt last 10km lasteaeda sõidutades, ei tarvitsegi autot soojaks saada, aga linnas tipptunnil võib see 10km olla 30-60 minutit, kus tiksutab juba enamus autosid soojaks.

Elu ikka mugavaks ära läinud, õues 0 kraadi ringis ja juba vihaselt foorumis tõmmatakse, kes enim autos külmetab, teadagi ikka elektriauto omanikud ju icon_biggrin.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2025 17:13:31 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
new1 kirjutas:
Ega jah, kui kütad salongi nullist 25 kraadi peale, sõidad paar kilomeetrit, siis jahtub masin täiesti maha,siis uuesti kütad nullist saunaks ja jälle sõidad mõne kilomeetri ja nii koguaeg, ega siis ilmselt ka kõige suurema akumahuga masinaga väga üle 100 kilomeetri läbisõitu välja ei vea, samamoodi oleks ka fossiiliga, et kui igal hommikul paned kaks tundi enne sõitma minekut mootori kohapeale tühikäigul tiksuma, et siis kilomeetri kaugusele tööle minna(selle aja peale saab ka diisli vast piisavalt soojaks) ja masin seal seisma jätta ning õhtul samamoodi, siis oled fossiilikaga niisamuti max paarsada kiltsa ja paak tühi seisus. Sellist läbisõidu asja peaks ikka reaalselt selle baasil hindama, kui sa kasutad seda läbisõiduvälpa ka sihipäraselt, ehk siis sõidad ka samal ajal, mitte ei tegele suurema osa ajast salongi soojendamisega, olgu siis elektri või fosssiili baasil. Radikaalselt võiks siis üldse öelda, et näe ei saagi elektriautoga talvel sõita üldse, läbisõit 0km, sest ma elan seal autos ja salongis peab stabiilselt 18 kraadi sees olema koguaeg icon_biggrin.gif .


Sedasi mõtlevad inimesed kes pole kuulnud 230 V v WEBASTO võimalustest. Pool tundi tagasi läks siksile juhe sappa. Poole tunni pärast stardin linna. Kulu 1,45 kW icon_rolleyes.gif
Palju on el. kulu 12 V süsteemil?
https://www.autodoc.ee/webasto/13650879

Webasto jaoks peab pistik koguaeg võtta olema icon_rolleyes.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.11.2025 19:24:48 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Oisu. kirjutas:
new1 kirjutas:
Ega jah, kui kütad salongi nullist 25 kraadi peale, sõidad paar kilomeetrit, siis jahtub masin täiesti maha,siis uuesti kütad nullist saunaks ja jälle sõidad mõne kilomeetri ja nii koguaeg, ega siis ilmselt ka kõige suurema akumahuga masinaga väga üle 100 kilomeetri läbisõitu välja ei vea, samamoodi oleks ka fossiiliga, et kui igal hommikul paned kaks tundi enne sõitma minekut mootori kohapeale tühikäigul tiksuma, et siis kilomeetri kaugusele tööle minna(selle aja peale saab ka diisli vast piisavalt soojaks) ja masin seal seisma jätta ning õhtul samamoodi, siis oled fossiilikaga niisamuti max paarsada kiltsa ja paak tühi seisus. Sellist läbisõidu asja peaks ikka reaalselt selle baasil hindama, kui sa kasutad seda läbisõiduvälpa ka sihipäraselt, ehk siis sõidad ka samal ajal, mitte ei tegele suurema osa ajast salongi soojendamisega, olgu siis elektri või fosssiili baasil. Radikaalselt võiks siis üldse öelda, et näe ei saagi elektriautoga talvel sõita üldse, läbisõit 0km, sest ma elan seal autos ja salongis peab stabiilselt 18 kraadi sees olema koguaeg icon_biggrin.gif .


Sedasi mõtlevad inimesed kes pole kuulnud 230 V v WEBASTO võimalustest. Pool tundi tagasi läks siksile juhe sappa. Poole tunni pärast stardin linna. Kulu 1,45 kW icon_rolleyes.gif
Palju on el. kulu 12 V süsteemil?
https://www.autodoc.ee/webasto/13650879

Webasto jaoks peab pistik koguaeg võtta olema icon_rolleyes.gif


icon_eek.gif
Lol.
Webastod on erinevad tarbitav pinge 12 V v 24 V. Sul seinas 12V icon_eek.gif
Webastod töötavad bensiini ja diislikütuse pealt.
Webastod on õhk/õhk ja vedelik/õhk tüüpi.
SCANIAL võimalus kütta kabiini auto jahutusvedeliku soojendava WEBASTOga (väike ring), lisaks eelsoojendada WEBASTOga mootori jahutusvedelikku (suur ring) st. mootorit.
Siin väikeste jahutusvedelik/õhk WEBASTOde elektri ja kütusekulu näidud.
https://www.autoekspert.ee/tooteinfo/eelsoojendid/webasto-thermo-top-evo

Huvitav, 0,8 kW puhuriga (230 V) saab siksi salongi mõne tunniga väga soojaks icon_rolleyes.gif
WEBASTOd on 2 - 10 kW icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2025 22:11:53 vasta tsitaadiga

No sorry, läks Defa-ga sassi. Ei pea kohe pead pakku lööma siis
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2025 23:52:12 vasta tsitaadiga

valge inimene vajutab webasto puldil nuppu ja auto soe, keda ei koti need kw, voldid, poldid diisel, pena
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.11.2025 00:56:23 vasta tsitaadiga

Norras on kasutusel/broneeritud 1 300 000 sõiduki registreerimismärki icon_eek.gif
Vist siiski vähem: Autode ja veoautode numbriseeria on 10000 kuni 99999, teiste sõidukite puhul aga 1000 kuni 9999.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 26.11.2025 23:19:56 vasta tsitaadiga

"Võrgus on võimsust piisvalt" icon_lol.gif
https://tehnika.postimees.ee/8368649/baltikumi-esimene-akuga-varustatud-elektriauto-laadija-tootab-lahendada-taristu-kitsaskohad
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 265, 266, 267 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.