Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  telefonispämm (kõikvõimalikud müügipakkumised jms) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 48, 49, 50  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
montez
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 12.09.2025 09:43:55 vasta tsitaadiga

372 5387 7171 Delikaatsete isikuandmete õngitsemine = vastake 4 küsimusele. Esimene oli kuidas hindade oma tervist+ valikud.
Esimene helistaja kolmapäeval 10.09 teavitas, et 1) kõne salvestatakse, kliendisuhtluse huvides(see on tunnus maksepettusest, hiljem hakkad jätkutellimusi saama ja maksma, lõpetamise probleemidega) 2) kõne tuleb Directmarketing nimelisest või sarnase nimekujuga firmast. Tänane 12.09 helistaja oli kõnekeskuse taustamüraga. Esimene helistaja väitis, et number oli juhuslik ja genereeritud, excel sai sellega hakkama(aastaiid jätkuv valetamine telefonimüügi tegijatel). Kõne tekst oli mõlemal sama, mahaloetud, märksõnaga 2 minutit 4 küsimustele vastamisega. Helistaja firmanimi on tuttav 2018. aastaist(siia postitatud) ja jätkuvalt ei saa baasist välja, iga helistajaga on pahaselt räägitud.

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2025 15:24:05 vasta tsitaadiga

Sain ka selle kõne aknalaual vedelevale ettevõtte kohustuslikule kontaktile mis on kõnekaart. Teise küsimuse juures katkestas, sest minu vastus ei sobinud.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2025 19:17:19 vasta tsitaadiga

Täna sattus ka esimest korda petuspämm SMS.ina. Saatjaks justkui smartech.ee

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2025 17:15:34 vasta tsitaadiga

kuidas kellelegi telefonsikämmi kaela munnida?

https://tandhconsult.com/ <- kerid alla kuni vormini, sisestad asjad ja hakatakse helistama.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2025 16:49:19 vasta tsitaadiga

56650280 "tervisekassa"
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2025 11:53:06 vasta tsitaadiga

uus järgmine ring telefoniskämmi:

numbrid pole enam olulised, need on spoofitud niikuinii. heliseb eesti number, hakkab eestikeelne robot mulle ette lugema kuidas mulle on mingi soodustus märatud ja ma pean kindlasti kuulama lõpuni ja .. siis tuleb teine juturobot ja kuulutab, et ta on mingi professor kuskilt ning kuidas vitamiinide detoks ja liigkasutus mille tulemusena mulle see kõik.. siis läks süda pahaks ja katkestasin.

teine kõne on mingi mööblifirma numbrilt, kui telefon mulle helistaja mingi info välja kaevab, võtan vastu ja ütlen tavaliselt " tere ettevõte.." mingi venelane hakkab tootma zdrastvuite jero.. " ma siis ka mingid venekeelsed vägisõnad laivi, et izi pizduu palvan, sasii soijevo huju.. " ja lõpetas ise kõne.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lewis
HV kasutaja
Lewis

liitunud: 09.01.2005




sõnum 03.10.2025 14:15:30 vasta tsitaadiga

+372 55534260 Postimehe spämm. Kui küsiti, et mida tellin ja vastasin, et Delfi ja Geenius, siis lõpetati kõne icon_lol.gif
_________________
Mu ainumas Twitch kanal: https://www.twitch.tv/m6hh
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2025 18:40:33 vasta tsitaadiga

Nende lehespämmijatega on see lugu ka veel, et müügiagentuuril pole nimekirja, et kes on juba tellijad.
Ehk helistavad ja pakuvad (ja mitte üks kord) lehte mis mul juba tellitud.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 10:10:04 vasta tsitaadiga

aga kui ära lõpetad, siis kohe teavad, kuhu helistada
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 11:13:29 vasta tsitaadiga

Mulle tundub, et need lehtede spämmerid on mingid "partnerid" ehk spämmifirma ja neile kliendibaasi ei antagi.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2025 11:26:35 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mulle tundub, et need lehtede spämmerid on mingid "partnerid" ehk spämmifirma ja neile kliendibaasi ei antagi.

Olen sama arvanud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel0987
HV vaatleja

liitunud: 17.11.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2025 18:49:35 vasta tsitaadiga

Mulle helistanud kahel päeval Eesti suunakoodiga numbrid, käib paar piiksu, mingi võõrkeelne inimene räägib millestki millest aru ei saa ja kõne läheb kinni...kas see on mingi testimine numbritoimivuseks või midagi muud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2025 19:29:34 vasta tsitaadiga

Salvesta, pane salvestis.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2025 10:39:50 vasta tsitaadiga

Norra numbrile icon_idea.gif
+18556423984 Toll-free telephone number - EE.UU / Canadá icon_eek.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2025 10:54:14 vasta tsitaadiga

Spoofitud numbrid. Neid kuskile eraldi kirja panna pole mingit mõtet.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 22.10.2025 21:05:00 vasta tsitaadiga

ETTEVAATUST! ⟩ Veebipolitseinik hoiatab: uue petuskeem jätab ohvrid mõne sekundiga rahast ilma https://elu24.postimees.ee/8346478/ettevaatust-veebipolitseinik-hoiatab-uue-petuskeem-jatab-ohvrid-mone-sekundiga-rahast-ilma
Viskasin loo spoilerisse.
Spoiler Spoiler Spoiler


Kas siis Smart-ID tehingu vms kinnitamist vajava asja/teenuse pakkuja näeb mu pin koode?
Pole küll uurinud kuid mõtlesin, et koode teab ainult omanik ise ja kinnitamisel on asi krüptitud niiet teine osapool ei saaks su koode teada, st teine osapool näeb ainult seda, et asi kinnitati ja muud ei midagi.
Ma saaks aru kui telefoni teel jutu käigus küsiti koode, aga praegusel juhul inimene kinnitas end läbi Smart-ID äpi.
Või on see arttikkel loppama läinud, tundub nagu lugu oleks üks kuid lõpus jälle öeldakse, et telefoni teel vestluse käigus icon_rolleyes.gif

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud


viimati muutis Longero 22.10.2025 21:08:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 22.10.2025 21:08:14 vasta tsitaadiga

Ei midagi uut, ikka see vana skeem: tainapeadelt küsitakse koode ja need kohe annavadki. Ma ei anna kellelegi oma koode, helistagu kasvõi president või mõni teine suure süsinikujäljega universumi parasiit icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 22.10.2025 22:40:03 vasta tsitaadiga

Mulle helistas ka mõni päev tagasi 'Elektrilevi arvestivahetaja'. Eestikeelne meesterahvas ja teadis aadressi. Et millal kodus olen ja millal võib aga tulla. Kui ütlesin, et ei oska telefoni teel selle kohta midagi öelda - saatke asi meili, siis ühmas midagi väga pettunud häälega. Kas ta poolearuline tõesti arvas, et kui oleksingi mingi aja kokku leppinud, siis oleks mingiks kodeerimiseks võinud minna? Jeerum küll.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 22.10.2025 23:49:04 vasta tsitaadiga

Ma sain ennist sellest postimehe artiklist valesti aru. Põhirõhk oli suunatud mul PIN koodi lekkimisele, aga keegi teine logis panka sisse ja omanik kinnitas.

Ma olen tavaliselt nii teinud, et isegi kui on õige teavitus meilil koos lingiga siis ikkagi igaksjuhuks ei kasuta seda linki vaid login konkreetsesse kohta sisse ja asjatan ära.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 12:07:02 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
ETTEVAATUST! ⟩ Veebipolitseinik hoiatab: uue petuskeem jätab ohvrid mõne sekundiga rahast ilma https://elu24.postimees.ee/8346478/ettevaatust-veebipolitseinik-hoiatab-uue-petuskeem-jatab-ohvrid-mone-sekundiga-rahast-ilma
Viskasin loo spoilerisse.
Spoiler Spoiler Spoiler


Kas siis Smart-ID tehingu vms kinnitamist vajava asja/teenuse pakkuja näeb mu pin koode?
Pole küll uurinud kuid mõtlesin, et koode teab ainult omanik ise ja kinnitamisel on asi krüptitud niiet teine osapool ei saaks su koode teada, st teine osapool näeb ainult seda, et asi kinnitati ja muud ei midagi.
Ma saaks aru kui telefoni teel jutu käigus küsiti koode, aga praegusel juhul inimene kinnitas end läbi Smart-ID äpi.
Või on see arttikkel loppama läinud, tundub nagu lugu oleks üks kuid lõpus jälle öeldakse, et telefoni teel vestluse käigus icon_rolleyes.gif


Ei näe PIN koode. Ise kinnitad ju iga etapi, petturil pole vaja midagi teada.

Pettur alustab panka sisselogimist sinu kontole, PIN1 küsib SmartID sinult sinu telefonis. Sina ei vaata, milleks PIN küsitakse ja kinnitad võõra inimese algatatud autentimise sinu kontole icon_exclaim.gif

Pettur pääseb su pangakontole ja algatab ülekande maksimaalse limiidi ulatuses, PIN2 kinnitust küsib jälle SmartID sinu telefonis. Rumal inimene kinnitab võõra inimese algatatud tehingu ja jääb oma rahast ilma.

Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me.

Nagu ma varemgi öelnud olen, ainult enda algatatud autentimisi ja allkirjastamisi tohib kinnitada SmartID abil, mitte mingil juhul tundmatuid tehinguid ja autentimisi. Pettur lollitab sind ainult allika suhtes, turvaprotokolli rikud ise, kui tundmatuid tehinguid kinnitad enda nimel.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 12:59:19 vasta tsitaadiga

Kuidas pettur sul panga kasutajatunnust teab?
Mul smart-id logimine, kui küpsised pole aktiivsed, pean sisestama kasutajatunnuse ja isikukoodi.
Kui küpsised aktiivsed, siis ainult kasutajatunnuse.

Saan aru, et isikukoodi, koduse aadressi peiliks internetis välja, kuid kas inimesed panevad tõesti oma panga kasutajatunnuseks isikukoodi või nimi.perenimi kergemaks äraarvamiseks?
Või mingis pangas piisab ainult mobiili numbrist või isikukoodist?

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 13:49:00 vasta tsitaadiga

Ei tea. Aga üks variant, et asi toimub mitmes osas. Alustuseks helistab mingi "panga töötaja", ajab mingit süütut mula ja muuhulgas küsib kasutajatunnust. Selles etapis mingit pettust toime ei panda vaid õngitsetakse andmeid. Mitu päeva hiljem tahab keegi "elektriarvestit vahetama" tulla ja ohver ei pane neid kahte kõne kokku.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 13:52:23 vasta tsitaadiga

Söödetakse sisse mingi elektruarvesti või sim kaardi aegumisega, tehakse isikutuvastus. Kunagi betamax linkis ühe postimehe videoga artikli. Siis tehakse pangajuttu, et saada pin2. Siis tehakse veel mingit juttu.. kui esimese konksu alla neelad, huiatakse edasi KOHE, et aega mõelda ei oleks.. täpselt nagu need "sõitsin autoga, kiire oli, bla, laps karjus, raadio mängis, ei kuulanud.." lood olid.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 14:02:38 vasta tsitaadiga

Aga ikkagi kuidas nad panga kasutajatunnuse teada saavad?
Elektriarvesti vahetajal oleks üsna keeruline põhjendada, miks tal mu netipanga kasutajatunnust vaja on.
Swedis näiteks on see 6 suvalist numbrit ka ehk ei tuleta seda kuskilt kui ei tea.
SEB-s ja LHV-s võib muidugi õnne proovida kui tead, et näiteks epost on a'la peeter76@kuskil siis võib-olla on panga kasutajatunnus ka peeter76. Üsna kohvipaksu pealt oletamine muidugi.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 14:27:03 vasta tsitaadiga

"sisesta ISIKUKOOD või kasutajatunnus". ilmselt on midagi uuritud eelnevalt. b) helistad äriregistri info pealt. kõik olemas.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.10.2025 14:31:58 vasta tsitaadiga

napoleon, coopis piisab panka sisse logimiseks ainult isikukoodist, edasi tuleb juba smart-id või mobiil-id kinnitus teha
Kommentaarid: 188 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 168
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 14:33:43 vasta tsitaadiga

Seleta seda b varianti nüüd. Vahet pole kas helistaja on väidetavalt politseist, äriregistrist, maksuametist või kuskilt mujalt. Mitte mingit põhjust ega kohustust neile netipanga kasutajatunnust anda ei ole.
Kui nad midagi menetlevad, siis taotlevad kohtult loa ja saavad otse pangast mu pangakontol toimuva kohta info, ise ma neile ligipääsu küll ei pea andma.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 15:05:58 vasta tsitaadiga

otsi see betamaksi lingitud postimehe video mis politsei poolt tehti selleks, et näidata kuidas petturi vaatest asi töötab ja vaata ära. see seletab sulle paari asja.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pandabeer
HV Guru
Pandabeer

liitunud: 16.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 15:29:08 vasta tsitaadiga

*Nimi*: BABEJIC MILENA

*IBAN*: IT57H0760102200001075254340

*BIC*: BPPIITRRXXX

*Pank*: Bancoposta

*Riik*: Itaalia

*Ülekande tüüp: Kohene

*Ülekande põhjus*: Isiklik hädaolukord

Arvele kui kannaksin 150€ ootab mind ees 350000€ kasum? icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Numbriga +22959006847 nimega ~ Stephene Dedeyan ütleb nii.

On see tõesti nii? icon_eek.gif

kellelgi veel olnud temaga kokkupuudet ja oskab rääkida kaasa midagi?

_________________
Mul on kidra ja pahatihti paun täis alkot.
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 2 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 15:38:14 vasta tsitaadiga

Loomulikult. Ilmselt tekib veel mingeid probleeme ja on vaja täiendavaid ülekandeid sinna teha, aga kasum ka suureneb icon_biggrin.gif
Kasumi kättesaamiseks on ka vaja igasuguseid tasusid maksta, aga no mis see 10k ikka maksta on kui pärast miljoni saad icon_biggrin.gif

NB! vaadake kus teemas olete. Loomulikult jälle üks võimalus lollide käest raha ära võtta.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pandabeer
HV Guru
Pandabeer

liitunud: 16.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 16:17:35 vasta tsitaadiga

Juttu põhjal toovad välja raha maksmise suhtes seda, et annetavad inimestele, kes vajavad abi oma ettevõtte arendamiseks või orbude, lastekodude ja teiste abistamiseks.

Riigile pidavat hea olema.

_________________
Mul on kidra ja pahatihti paun täis alkot.
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 2 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 21:41:22 vasta tsitaadiga

Pandabeer kirjutas:
*Nimi*: BABEJIC MILENA

*IBAN*: IT57H0760102200001075254340

*BIC*: BPPIITRRXXX

*Pank*: Bancoposta

*Riik*: Itaalia

*Ülekande tüüp: Kohene

*Ülekande põhjus*: Isiklik hädaolukord

Arvele kui kannaksin 150€ ootab mind ees 350000€ kasum? icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Numbriga +22959006847 nimega ~ Stephene Dedeyan ütleb nii.

On see tõesti nii? icon_eek.gif

kellelgi veel olnud temaga kokkupuudet ja oskab rääkida kaasa midagi?


Kui rumal peab olema, et sellist jama uskuda, et punkt A: maksad 150€ ja punkt B: saad 350 000€ või hoopis 50 000 000€ selle eest?
Loomulikult töötab ainult punkt A ja B jääb lihtsalt olemata. Pettur teenis just 150€.

Kuna üks loll on juba leitud, siis järgneb kindlasti midagi uut suurema lubadusega.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.10.2025 21:44:25 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Pandabeer kirjutas:
*Nimi*: BABEJIC MILENA

*IBAN*: IT57H0760102200001075254340

*BIC*: BPPIITRRXXX

*Pank*: Bancoposta

*Riik*: Itaalia

*Ülekande tüüp: Kohene

*Ülekande põhjus*: Isiklik hädaolukord

Arvele kui kannaksin 150€ ootab mind ees 350000€ kasum? icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Numbriga +22959006847 nimega ~ Stephene Dedeyan ütleb nii.

On see tõesti nii? icon_eek.gif

kellelgi veel olnud temaga kokkupuudet ja oskab rääkida kaasa midagi?


Kui rumal peab olema, et sellist jama uskuda, et punkt A: maksad 150€ ja punkt B: saad 350 000€ või hoopis 50 000 000€ selle eest?
Loomulikult töötab ainult punkt A ja B jääb lihtsalt olemata. Pettur teenis just 150€.

Kuna üks loll on juba leitud, siis järgneb kindlasti midagi uut suurema lubadusega.


150 on päris odav kooliraha, las maksab. Võtab sõnatuks sellist asja siit lugeda muidug
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 25.10.2025 22:06:14 vasta tsitaadiga

Pandabeer kirjutas:
Juttu põhjal toovad välja raha maksmise suhtes seda, et annetavad inimestele, kes vajavad abi oma ettevõtte arendamiseks või orbude, lastekodude ja teiste abistamiseks.

Riigile pidavat hea olema.


Riigile on jah hea, pealegi on neil ilmselt dzhunglis päris oma riik, kuhu ametlikud võimud ei julge minnagi. Lastekodu toetavad sedasi, et ostava sealt intiimteenuseid. Ettevõtlust arendavad ka - eks ole see praegunegi ju seda icon_biggrin.gif

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2025 23:57:22 vasta tsitaadiga

ViskeRelv kirjutas:
napoleon, coopis piisab panka sisse logimiseks ainult isikukoodist, edasi tuleb juba smart-id või mobiil-id kinnitus teha

See juba omaette turvarist.
Äriregistrist/vmt tõmbad isikukoodi ja mobla numbri välja ja teed testi. Töötab panga autentimine, siis kukkud kohe helistama numbrile, et a la, pangast, telefoni numbri uuendamine süsteemis, teile peaks tulema kinnituse kood sellise numbriga. Aaa, juba tuli, meil vist süsteemis mingi tõrgw, oodake korraks, proovime uuesti. Nii, uus xxxx kood ja annad kuuma, kui lollike ära kinnitab.

Seepärast vist keegi ei pommigi, kuna seb ja eraldi kasutajatunnus, mida pole kuidagi võimalik isikuga siduda thumbs_up.gif

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pandabeer
HV Guru
Pandabeer

liitunud: 16.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2025 11:12:22 vasta tsitaadiga

Hea et pole maksnud midagist. thumbs_up.gif
_________________
Mul on kidra ja pahatihti paun täis alkot.
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 2 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2025 12:33:48 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Pandabeer kirjutas:
*Nimi*: BABEJIC MILENA

*IBAN*: IT57H0760102200001075254340

*BIC*: BPPIITRRXXX

*Pank*: Bancoposta

*Riik*: Itaalia

*Ülekande tüüp: Kohene

*Ülekande põhjus*: Isiklik hädaolukord

Arvele kui kannaksin 150€ ootab mind ees 350000€ kasum? icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Numbriga +22959006847 nimega ~ Stephene Dedeyan ütleb nii.

On see tõesti nii? icon_eek.gif

kellelgi veel olnud temaga kokkupuudet ja oskab rääkida kaasa midagi?


Kui rumal peab olema, et sellist jama uskuda, et punkt A: maksad 150€ ja punkt B: saad 350 000€ või hoopis 50 000 000€ selle eest?
Loomulikult töötab ainult punkt A ja B jääb lihtsalt olemata. Pettur teenis just 150€.

Kuna üks loll on juba leitud, siis järgneb kindlasti midagi uut suurema lubadusega.


Antud juhul on scammer ja asja üle võlli keeranud.
Aga alustava Ponzi puhul võib isegi saada midagi tagasi. Kujuta ette, et mõned lollid püütakse alustuseks õnge. Mingi hetk mõni tahab oma raha välja võtta. Maksavadki lollile välja. Loll tormab selle peale teistele lollidele rääkima kui hea teenimisvõimaluse ta leidis. Mõni kes veel päris lootusetu pole mokaotsast ütleb, et võib-olla on pettus. Aga loll näitab neile ette et päriselt tuli raha kontole. Nüüd tormab 10 lolli oma rahapakkidega scammeri juurde ilma et ta neid üldse kuidagi meelitama peaks.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2025 13:55:18 vasta tsitaadiga

Aga sedasi Ponzi töötabki ju icon_lol.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 26.10.2025 15:15:01 vasta tsitaadiga

ot:
Sajandi alguses panin samuti ponzidega oma õnne proovile ja põhiliselt tänu 12daily pro ponzile jäin isegi korralikult plussi. Vahetult enne selle kokku varisemist toppisin sinna veel päris palju raha sisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karlsson
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2025 09:44:23 vasta tsitaadiga

Elektrilevi skämm +37256842131. Vene keeles. Tegelikult kuulub see number ühele vene naisele.
On üldse mingit ravi sellele numbri võltsimisele?
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2025 09:48:48 vasta tsitaadiga

Karlsson kirjutas:
Elektrilevi skämm +37256842131. Vene keeles. Tegelikult kuulub see number ühele vene naisele.
On üldse mingit ravi sellele numbri võltsimisele?


Rahvusvaheliselt kehtestatud standardite ja seejärel haldustarkvara ümberkirjutamine, täpselt nagu meilispämmi ja -skämmi puhulgi.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2025 10:26:42 vasta tsitaadiga

Karlsson, ei ole.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 04:52:37 vasta tsitaadiga

„Räägi eesti keeles või pane kõne kinni“: telefonipetturid õõnestavad usaldust nii kullerite, politseinike kui ka pangatöötajate vastu
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120419057/raagi-eesti-keeles-voi-pane-kone-kinni-telefonipetturid-oonestavad-usaldust-nii-kullerite-politseinike-kui-ka-pangatootajate-vastu

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 24.11.2025 11:34:33 vasta tsitaadiga

Ilmselt, kui helistatakse pangast, oleks lihtne test võtta halistajalt minutiline keeleeksam. Mina võin temaga põhimõtteliselt ju vene keeles rääkidagi, kuid kas tema suudab lisaks sellele ka eesti ja inglise keeles suhelda? Pangad üldiselt ei võta umbkeelseid juhme tööle.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 24.11.2025 14:21:50 vasta tsitaadiga

Telefonikelmid pole jupp aega mind tülitanud, aga igasugu muud tegelased on kahtlaselt aktiivseks muutunud. Ükspäev tahtis mingi tibi hakata robottolmuimejaid pähe määrima, panin mula lihtsalt kinni. Järgmisel päeval helistati pangast ja uuriti kogumise kohta. Oli vist ikka ehtne pangatöötaja, igatahes teadis mu teise pensionisamba asukohta ja jutt konkreetsete summadeni või koodide küsimiseni ei jõudnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2025 14:31:03 vasta tsitaadiga

Panga osas lihtsalt natuke huumorirubriiki minev - paar nädalat peale kodulaenu ennetähtaegset tagastamist hakkasid väikelaenu pakkuma icon_biggrin.gif No mis terve mõistusega inimene maksaks kodulaenu enne tähtaega tagasi kui on näha, et lähitulevikus on vaja palju ebasoodsama intressiga väikelaen võtta.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 26.11.2025 16:29:48 vasta tsitaadiga

napoleon, Täiesti mõistlik ju. Pank sai signaali, et sul on võibolla natuke rohkem raha käes - järelkult peaks selle sinult katsuma kätte saada. Aga enne laenupakkumist oleks tulnud muidugi saata sind potentsiaalselt huvitavate pakkumiste reklaamid. Ja kui sa ikkagi vedu ei võta, võib viimaseks pakkuda investeerimisprogramme. icon_biggrin.gif


EDIT: Helistas just naishääl DHL-st, rääkis kerge vene aktsendiga üsna heas eesti keeles ja rääkis midagi tähitud kirja saabumisest. Tegin talle eksami inglise keeles - ei tema ei oska inglise keelt. Kui ma ütlesin, et DHL-s kindlasti ei tööta inglise keelt mitteoskavad inimesed, katsus ta esialgu midagi vastu vaielda, et 'tema töötab Euroopas' ja siis viskas toru ära. Numbriks suvaline Tele2 mobiil algusega 58.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 26.11.2025 17:04:28 vasta tsitaadiga

pank pakub seda laenu samamoodi ka klientidele, kellel saldo päris rasvaselt plussis on. Üks paremal järjel tuttav kunagi naljatas et nii kaua ta väidetava "pankadepoolse nuhkimise" pärast üldse ei muretse kuni need talle juhmi järjekindlusega autolaenu ja väikelaenu üritavad pähe määrida, üksainus saldopäring peaks vastuse andma et ei lähe kaubaks icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2025 23:03:17 vasta tsitaadiga

pangad üldiselt väga tahavad laenu anda nendele, kellel on raha laen tagasi maksta.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2025 17:46:25 vasta tsitaadiga

+37255534157
Mingi estvap või miskit, tädi hakkab ajama et mingi jõulukampaania käimas, ei kuuland lõpuni pakkusin vitamiine, oli väga üllatund et mis tal vitamiinidega pistmist ei ta ei taha osta
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Samapalju on mul ta kampaaniaga pistmist, nüüd vaatan vist mingi aurupuhasti klounid...

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  telefonispämm (kõikvõimalikud müügipakkumised jms) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 48, 49, 50  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.