|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
montez
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.12.2002
|
12.09.2025 09:43:55
|
|
|
372 5387 7171 Delikaatsete isikuandmete õngitsemine = vastake 4 küsimusele. Esimene oli kuidas hindade oma tervist+ valikud.
Esimene helistaja kolmapäeval 10.09 teavitas, et 1) kõne salvestatakse, kliendisuhtluse huvides(see on tunnus maksepettusest, hiljem hakkad jätkutellimusi saama ja maksma, lõpetamise probleemidega) 2) kõne tuleb Directmarketing nimelisest või sarnase nimekujuga firmast. Tänane 12.09 helistaja oli kõnekeskuse taustamüraga. Esimene helistaja väitis, et number oli juhuslik ja genereeritud, excel sai sellega hakkama(aastaiid jätkuv valetamine telefonimüügi tegijatel). Kõne tekst oli mõlemal sama, mahaloetud, märksõnaga 2 minutit 4 küsimustele vastamisega. Helistaja firmanimi on tuttav 2018. aastaist(siia postitatud) ja jätkuvalt ei saa baasist välja, iga helistajaga on pahaselt räägitud.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
12.09.2025 15:24:05
|
|
|
Sain ka selle kõne aknalaual vedelevale ettevõtte kohustuslikule kontaktile mis on kõnekaart. Teise küsimuse juures katkestas, sest minu vastus ei sobinud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
13.09.2025 19:17:19
|
|
|
Täna sattus ka esimest korda petuspämm SMS.ina. Saatjaks justkui smartech.ee
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
17.09.2025 17:15:34
|
|
|
kuidas kellelegi telefonsikämmi kaela munnida?
https://tandhconsult.com/ <- kerid alla kuni vormini, sisestad asjad ja hakatakse helistama.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
23.09.2025 16:49:19
|
|
|
| 56650280 "tervisekassa"
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
02.10.2025 11:53:06
|
|
|
uus järgmine ring telefoniskämmi:
numbrid pole enam olulised, need on spoofitud niikuinii. heliseb eesti number, hakkab eestikeelne robot mulle ette lugema kuidas mulle on mingi soodustus märatud ja ma pean kindlasti kuulama lõpuni ja .. siis tuleb teine juturobot ja kuulutab, et ta on mingi professor kuskilt ning kuidas vitamiinide detoks ja liigkasutus mille tulemusena mulle see kõik.. siis läks süda pahaks ja katkestasin.
teine kõne on mingi mööblifirma numbrilt, kui telefon mulle helistaja mingi info välja kaevab, võtan vastu ja ütlen tavaliselt " tere ettevõte.." mingi venelane hakkab tootma zdrastvuite jero.. " ma siis ka mingid venekeelsed vägisõnad laivi, et izi pizduu palvan, sasii soijevo huju.. " ja lõpetas ise kõne.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lewis
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2005
|
03.10.2025 14:15:30
|
|
|
+372 55534260 Postimehe spämm. Kui küsiti, et mida tellin ja vastasin, et Delfi ja Geenius, siis lõpetati kõne
_________________ Mu ainumas Twitch kanal: https://www.twitch.tv/m6hh |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
03.10.2025 18:40:33
|
|
|
Nende lehespämmijatega on see lugu ka veel, et müügiagentuuril pole nimekirja, et kes on juba tellijad.
Ehk helistavad ja pakuvad (ja mitte üks kord) lehte mis mul juba tellitud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
06.10.2025 10:10:04
|
|
|
| aga kui ära lõpetad, siis kohe teavad, kuhu helistada
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
06.10.2025 11:13:29
|
|
|
| Mulle tundub, et need lehtede spämmerid on mingid "partnerid" ehk spämmifirma ja neile kliendibaasi ei antagi.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
06.10.2025 11:26:35
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Mulle tundub, et need lehtede spämmerid on mingid "partnerid" ehk spämmifirma ja neile kliendibaasi ei antagi. |
Olen sama arvanud.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel0987
HV vaatleja
liitunud: 17.11.2014
|
17.10.2025 18:49:35
|
|
|
| Mulle helistanud kahel päeval Eesti suunakoodiga numbrid, käib paar piiksu, mingi võõrkeelne inimene räägib millestki millest aru ei saa ja kõne läheb kinni...kas see on mingi testimine numbritoimivuseks või midagi muud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
17.10.2025 19:29:34
|
|
|
Salvesta, pane salvestis.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
18.10.2025 10:39:50
|
|
|
Norra numbrile
+18556423984 Toll-free telephone number - EE.UU / Canadá
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
18.10.2025 10:54:14
|
|
|
Spoofitud numbrid. Neid kuskile eraldi kirja panna pole mingit mõtet.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
22.10.2025 21:05:00
|
|
|
ETTEVAATUST! ⟩ Veebipolitseinik hoiatab: uue petuskeem jätab ohvrid mõne sekundiga rahast ilma https://elu24.postimees.ee/8346478/ettevaatust-veebipolitseinik-hoiatab-uue-petuskeem-jatab-ohvrid-mone-sekundiga-rahast-ilma
Viskasin loo spoilerisse.
Spoiler 
Eestis levib taas nutikas petuskeem, mille ohvriks võivad langeda ka kõige tähelepanelikumad inimesed. Veebipolitseinik Grete-Kelly Lipstok jagas sotsiaalmeedias hoiatavat näidet, kuidas pealtnäha usaldusväärse telefonikõne tõttu võib tühjeneda kogu pangakonto.
Grete-Kelly Lipstok kirjeldab olukorda, mis algas täiesti tavalisel hommikul: «Sõitsin autoga tööle. Raadio mängis juba mitmendat korda sama poplaulu ja panin selle kinni. Mõtlesin veel, et pärast tööd pean lapsele apteegist köharohtu ostma.»
Just siis helises telefon. Helistaja tutvustas end Elektrilevi töötajana ja pöördus Lipstoki poole nimepidi. Mees väitis, et tema korteris on vaja vahetada elektriarvesti, ning palus tal oma isik Smart-ID kaudu PIN1 abil tuvastada.
«Jäin just punase fooritule taha seisma ja tuli ka Smart-ID teavitus. Tuvastasin end kiiresti ja sõitsin edasi,» kirjeldas veebipolitseinik. Helistaja lubas saata lisainfot e-postiga ja see tundus usaldusväärne.
Mõni hetk hiljem helises telefon uuesti, see kõne tuli väidetavalt pangast. Kõneleja väitis, et Lipstok on teinud kahtlase ülekande, kuid pank olevat selle õnneks peatatud. Et olukord lahendada, paluti sisestada Smart-ID PIN2 kood, mille Lipstok ka sisestas.
«Nii jäingi ilma kogu rahast,» tunnistas ta. «Endale märkamatult andsin kelmidele nii PIN1 kui PIN2 koodi.»
Kuidas skeem töötab?
Kelmide taktika põhineb usaldusel ja kiirusel. Nad loovad realistliku stsenaariumi – näiteks Elektrilevi, panga või muu ametliku asutuse kõne –, kasutavad ohvri nime ning tekitavad olukorra, kus inimene tegutseb mõtlemata. Kõne ajal suudetakse isegi võltsida helistaja numbrit, et see näiks pärinevat ametlikult ettevõttelt.
Politsei soovitus: ära anna PIN-koode mitte kellelegi.
Lipstok rõhutab, et ükski pank ega muu asutus ei küsi kunagi telefonis Smart-ID PIN-koode.
«Kui kõne tundub kahtlane, pane kõne kohe kinni ja kontrolli info üle ametliku klienditoe kaudu. Rahast jääd ilma siis, kui ei kontrolli, mitte siis, kui kontrollid liiga palju,» rõhutab ta.
Kas siis Smart-ID tehingu vms kinnitamist vajava asja/teenuse pakkuja näeb mu pin koode?
Pole küll uurinud kuid mõtlesin, et koode teab ainult omanik ise ja kinnitamisel on asi krüptitud niiet teine osapool ei saaks su koode teada, st teine osapool näeb ainult seda, et asi kinnitati ja muud ei midagi.
Ma saaks aru kui telefoni teel jutu käigus küsiti koode, aga praegusel juhul inimene kinnitas end läbi Smart-ID äpi.
Või on see arttikkel loppama läinud, tundub nagu lugu oleks üks kuid lõpus jälle öeldakse, et telefoni teel vestluse käigus
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
viimati muutis Longero 22.10.2025 21:08:46, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
22.10.2025 21:08:14
|
|
|
Ei midagi uut, ikka see vana skeem: tainapeadelt küsitakse koode ja need kohe annavadki. Ma ei anna kellelegi oma koode, helistagu kasvõi president või mõni teine suure süsinikujäljega universumi parasiit
|
|
| tagasi üles |
|
 |
perenoel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.05.2004
|
22.10.2025 22:40:03
|
|
|
Mulle helistas ka mõni päev tagasi 'Elektrilevi arvestivahetaja'. Eestikeelne meesterahvas ja teadis aadressi. Et millal kodus olen ja millal võib aga tulla. Kui ütlesin, et ei oska telefoni teel selle kohta midagi öelda - saatke asi meili, siis ühmas midagi väga pettunud häälega. Kas ta poolearuline tõesti arvas, et kui oleksingi mingi aja kokku leppinud, siis oleks mingiks kodeerimiseks võinud minna? Jeerum küll.
_________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
22.10.2025 23:49:04
|
|
|
Ma sain ennist sellest postimehe artiklist valesti aru. Põhirõhk oli suunatud mul PIN koodi lekkimisele, aga keegi teine logis panka sisse ja omanik kinnitas.
Ma olen tavaliselt nii teinud, et isegi kui on õige teavitus meilil koos lingiga siis ikkagi igaksjuhuks ei kasuta seda linki vaid login konkreetsesse kohta sisse ja asjatan ära.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.10.2025 12:07:02
|
|
|
| Longero kirjutas: |
ETTEVAATUST! ⟩ Veebipolitseinik hoiatab: uue petuskeem jätab ohvrid mõne sekundiga rahast ilma https://elu24.postimees.ee/8346478/ettevaatust-veebipolitseinik-hoiatab-uue-petuskeem-jatab-ohvrid-mone-sekundiga-rahast-ilma
Viskasin loo spoilerisse.
Spoiler 
Eestis levib taas nutikas petuskeem, mille ohvriks võivad langeda ka kõige tähelepanelikumad inimesed. Veebipolitseinik Grete-Kelly Lipstok jagas sotsiaalmeedias hoiatavat näidet, kuidas pealtnäha usaldusväärse telefonikõne tõttu võib tühjeneda kogu pangakonto.
Grete-Kelly Lipstok kirjeldab olukorda, mis algas täiesti tavalisel hommikul: «Sõitsin autoga tööle. Raadio mängis juba mitmendat korda sama poplaulu ja panin selle kinni. Mõtlesin veel, et pärast tööd pean lapsele apteegist köharohtu ostma.»
Just siis helises telefon. Helistaja tutvustas end Elektrilevi töötajana ja pöördus Lipstoki poole nimepidi. Mees väitis, et tema korteris on vaja vahetada elektriarvesti, ning palus tal oma isik Smart-ID kaudu PIN1 abil tuvastada.
«Jäin just punase fooritule taha seisma ja tuli ka Smart-ID teavitus. Tuvastasin end kiiresti ja sõitsin edasi,» kirjeldas veebipolitseinik. Helistaja lubas saata lisainfot e-postiga ja see tundus usaldusväärne.
Mõni hetk hiljem helises telefon uuesti, see kõne tuli väidetavalt pangast. Kõneleja väitis, et Lipstok on teinud kahtlase ülekande, kuid pank olevat selle õnneks peatatud. Et olukord lahendada, paluti sisestada Smart-ID PIN2 kood, mille Lipstok ka sisestas.
«Nii jäingi ilma kogu rahast,» tunnistas ta. «Endale märkamatult andsin kelmidele nii PIN1 kui PIN2 koodi.»
Kuidas skeem töötab?
Kelmide taktika põhineb usaldusel ja kiirusel. Nad loovad realistliku stsenaariumi – näiteks Elektrilevi, panga või muu ametliku asutuse kõne –, kasutavad ohvri nime ning tekitavad olukorra, kus inimene tegutseb mõtlemata. Kõne ajal suudetakse isegi võltsida helistaja numbrit, et see näiks pärinevat ametlikult ettevõttelt.
Politsei soovitus: ära anna PIN-koode mitte kellelegi.
Lipstok rõhutab, et ükski pank ega muu asutus ei küsi kunagi telefonis Smart-ID PIN-koode.
«Kui kõne tundub kahtlane, pane kõne kohe kinni ja kontrolli info üle ametliku klienditoe kaudu. Rahast jääd ilma siis, kui ei kontrolli, mitte siis, kui kontrollid liiga palju,» rõhutab ta.
Kas siis Smart-ID tehingu vms kinnitamist vajava asja/teenuse pakkuja näeb mu pin koode?
Pole küll uurinud kuid mõtlesin, et koode teab ainult omanik ise ja kinnitamisel on asi krüptitud niiet teine osapool ei saaks su koode teada, st teine osapool näeb ainult seda, et asi kinnitati ja muud ei midagi.
Ma saaks aru kui telefoni teel jutu käigus küsiti koode, aga praegusel juhul inimene kinnitas end läbi Smart-ID äpi.
Või on see arttikkel loppama läinud, tundub nagu lugu oleks üks kuid lõpus jälle öeldakse, et telefoni teel vestluse käigus  |
Ei näe PIN koode. Ise kinnitad ju iga etapi, petturil pole vaja midagi teada.
Pettur alustab panka sisselogimist sinu kontole, PIN1 küsib SmartID sinult sinu telefonis. Sina ei vaata, milleks PIN küsitakse ja kinnitad võõra inimese algatatud autentimise sinu kontole
Pettur pääseb su pangakontole ja algatab ülekande maksimaalse limiidi ulatuses, PIN2 kinnitust küsib jälle SmartID sinu telefonis. Rumal inimene kinnitab võõra inimese algatatud tehingu ja jääb oma rahast ilma.
Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me.
Nagu ma varemgi öelnud olen, ainult enda algatatud autentimisi ja allkirjastamisi tohib kinnitada SmartID abil, mitte mingil juhul tundmatuid tehinguid ja autentimisi. Pettur lollitab sind ainult allika suhtes, turvaprotokolli rikud ise, kui tundmatuid tehinguid kinnitad enda nimel.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
25.10.2025 12:59:19
|
|
|
Kuidas pettur sul panga kasutajatunnust teab?
Mul smart-id logimine, kui küpsised pole aktiivsed, pean sisestama kasutajatunnuse ja isikukoodi.
Kui küpsised aktiivsed, siis ainult kasutajatunnuse.
Saan aru, et isikukoodi, koduse aadressi peiliks internetis välja, kuid kas inimesed panevad tõesti oma panga kasutajatunnuseks isikukoodi või nimi.perenimi kergemaks äraarvamiseks?
Või mingis pangas piisab ainult mobiili numbrist või isikukoodist?
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
25.10.2025 13:49:00
|
|
|
| Ei tea. Aga üks variant, et asi toimub mitmes osas. Alustuseks helistab mingi "panga töötaja", ajab mingit süütut mula ja muuhulgas küsib kasutajatunnust. Selles etapis mingit pettust toime ei panda vaid õngitsetakse andmeid. Mitu päeva hiljem tahab keegi "elektriarvestit vahetama" tulla ja ohver ei pane neid kahte kõne kokku.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.10.2025 13:52:23
|
|
|
Söödetakse sisse mingi elektruarvesti või sim kaardi aegumisega, tehakse isikutuvastus. Kunagi betamax linkis ühe postimehe videoga artikli. Siis tehakse pangajuttu, et saada pin2. Siis tehakse veel mingit juttu.. kui esimese konksu alla neelad, huiatakse edasi KOHE, et aega mõelda ei oleks.. täpselt nagu need "sõitsin autoga, kiire oli, bla, laps karjus, raadio mängis, ei kuulanud.." lood olid.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
25.10.2025 14:02:38
|
|
|
Aga ikkagi kuidas nad panga kasutajatunnuse teada saavad?
Elektriarvesti vahetajal oleks üsna keeruline põhjendada, miks tal mu netipanga kasutajatunnust vaja on.
Swedis näiteks on see 6 suvalist numbrit ka ehk ei tuleta seda kuskilt kui ei tea.
SEB-s ja LHV-s võib muidugi õnne proovida kui tead, et näiteks epost on a'la peeter76@kuskil siis võib-olla on panga kasutajatunnus ka peeter76. Üsna kohvipaksu pealt oletamine muidugi.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.10.2025 14:27:03
|
|
|
"sisesta ISIKUKOOD või kasutajatunnus". ilmselt on midagi uuritud eelnevalt. b) helistad äriregistri info pealt. kõik olemas.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
25.10.2025 14:31:58
|
|
|
| napoleon, coopis piisab panka sisse logimiseks ainult isikukoodist, edasi tuleb juba smart-id või mobiil-id kinnitus teha
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
25.10.2025 14:33:43
|
|
|
Seleta seda b varianti nüüd. Vahet pole kas helistaja on väidetavalt politseist, äriregistrist, maksuametist või kuskilt mujalt. Mitte mingit põhjust ega kohustust neile netipanga kasutajatunnust anda ei ole.
Kui nad midagi menetlevad, siis taotlevad kohtult loa ja saavad otse pangast mu pangakontol toimuva kohta info, ise ma neile ligipääsu küll ei pea andma.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.10.2025 15:05:58
|
|
|
otsi see betamaksi lingitud postimehe video mis politsei poolt tehti selleks, et näidata kuidas petturi vaatest asi töötab ja vaata ära. see seletab sulle paari asja.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pandabeer
HV Guru

liitunud: 16.12.2006
|
25.10.2025 15:29:08
|
|
|
*Nimi*: BABEJIC MILENA
*IBAN*: IT57H0760102200001075254340
*BIC*: BPPIITRRXXX
*Pank*: Bancoposta
*Riik*: Itaalia
*Ülekande tüüp: Kohene
*Ülekande põhjus*: Isiklik hädaolukord
Arvele kui kannaksin 150€ ootab mind ees 350000€ kasum?
Numbriga +22959006847 nimega ~ Stephene Dedeyan ütleb nii.
On see tõesti nii?
kellelgi veel olnud temaga kokkupuudet ja oskab rääkida kaasa midagi?
_________________ Mul on kidra ja pahatihti paun täis alkot. |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
2 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
25.10.2025 15:38:14
|
|
|
Loomulikult. Ilmselt tekib veel mingeid probleeme ja on vaja täiendavaid ülekandeid sinna teha, aga kasum ka suureneb
Kasumi kättesaamiseks on ka vaja igasuguseid tasusid maksta, aga no mis see 10k ikka maksta on kui pärast miljoni saad
NB! vaadake kus teemas olete. Loomulikult jälle üks võimalus lollide käest raha ära võtta.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pandabeer
HV Guru

liitunud: 16.12.2006
|
25.10.2025 16:17:35
|
|
|
Juttu põhjal toovad välja raha maksmise suhtes seda, et annetavad inimestele, kes vajavad abi oma ettevõtte arendamiseks või orbude, lastekodude ja teiste abistamiseks.
Riigile pidavat hea olema.
_________________ Mul on kidra ja pahatihti paun täis alkot. |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
2 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
25.10.2025 21:41:22
|
|
|
| Pandabeer kirjutas: |
*Nimi*: BABEJIC MILENA
*IBAN*: IT57H0760102200001075254340
*BIC*: BPPIITRRXXX
*Pank*: Bancoposta
*Riik*: Itaalia
*Ülekande tüüp: Kohene
*Ülekande põhjus*: Isiklik hädaolukord
Arvele kui kannaksin 150€ ootab mind ees 350000€ kasum?
Numbriga +22959006847 nimega ~ Stephene Dedeyan ütleb nii.
On see tõesti nii?
kellelgi veel olnud temaga kokkupuudet ja oskab rääkida kaasa midagi? |
Kui rumal peab olema, et sellist jama uskuda, et punkt A: maksad 150€ ja punkt B: saad 350 000€ või hoopis 50 000 000€ selle eest?
Loomulikult töötab ainult punkt A ja B jääb lihtsalt olemata. Pettur teenis just 150€.
Kuna üks loll on juba leitud, siis järgneb kindlasti midagi uut suurema lubadusega.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
25.10.2025 21:44:25
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Pandabeer kirjutas: |
*Nimi*: BABEJIC MILENA
*IBAN*: IT57H0760102200001075254340
*BIC*: BPPIITRRXXX
*Pank*: Bancoposta
*Riik*: Itaalia
*Ülekande tüüp: Kohene
*Ülekande põhjus*: Isiklik hädaolukord
Arvele kui kannaksin 150€ ootab mind ees 350000€ kasum?
Numbriga +22959006847 nimega ~ Stephene Dedeyan ütleb nii.
On see tõesti nii?
kellelgi veel olnud temaga kokkupuudet ja oskab rääkida kaasa midagi? |
Kui rumal peab olema, et sellist jama uskuda, et punkt A: maksad 150€ ja punkt B: saad 350 000€ või hoopis 50 000 000€ selle eest?
Loomulikult töötab ainult punkt A ja B jääb lihtsalt olemata. Pettur teenis just 150€.
Kuna üks loll on juba leitud, siis järgneb kindlasti midagi uut suurema lubadusega. |
150 on päris odav kooliraha, las maksab. Võtab sõnatuks sellist asja siit lugeda muidug
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
perenoel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.05.2004
|
25.10.2025 22:06:14
|
|
|
| Pandabeer kirjutas: |
Juttu põhjal toovad välja raha maksmise suhtes seda, et annetavad inimestele, kes vajavad abi oma ettevõtte arendamiseks või orbude, lastekodude ja teiste abistamiseks.
Riigile pidavat hea olema. |
Riigile on jah hea, pealegi on neil ilmselt dzhunglis päris oma riik, kuhu ametlikud võimud ei julge minnagi. Lastekodu toetavad sedasi, et ostava sealt intiimteenuseid. Ettevõtlust arendavad ka - eks ole see praegunegi ju seda
_________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
25.10.2025 23:57:22
|
|
|
| ViskeRelv kirjutas: |
| napoleon, coopis piisab panka sisse logimiseks ainult isikukoodist, edasi tuleb juba smart-id või mobiil-id kinnitus teha |
See juba omaette turvarist.
Äriregistrist/vmt tõmbad isikukoodi ja mobla numbri välja ja teed testi. Töötab panga autentimine, siis kukkud kohe helistama numbrile, et a la, pangast, telefoni numbri uuendamine süsteemis, teile peaks tulema kinnituse kood sellise numbriga. Aaa, juba tuli, meil vist süsteemis mingi tõrgw, oodake korraks, proovime uuesti. Nii, uus xxxx kood ja annad kuuma, kui lollike ära kinnitab.
Seepärast vist keegi ei pommigi, kuna seb ja eraldi kasutajatunnus, mida pole kuidagi võimalik isikuga siduda
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pandabeer
HV Guru

liitunud: 16.12.2006
|
26.10.2025 11:12:22
|
|
|
Hea et pole maksnud midagist.
_________________ Mul on kidra ja pahatihti paun täis alkot. |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
2 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
26.10.2025 12:33:48
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Pandabeer kirjutas: |
*Nimi*: BABEJIC MILENA
*IBAN*: IT57H0760102200001075254340
*BIC*: BPPIITRRXXX
*Pank*: Bancoposta
*Riik*: Itaalia
*Ülekande tüüp: Kohene
*Ülekande põhjus*: Isiklik hädaolukord
Arvele kui kannaksin 150€ ootab mind ees 350000€ kasum?
Numbriga +22959006847 nimega ~ Stephene Dedeyan ütleb nii.
On see tõesti nii?
kellelgi veel olnud temaga kokkupuudet ja oskab rääkida kaasa midagi? |
Kui rumal peab olema, et sellist jama uskuda, et punkt A: maksad 150€ ja punkt B: saad 350 000€ või hoopis 50 000 000€ selle eest?
Loomulikult töötab ainult punkt A ja B jääb lihtsalt olemata. Pettur teenis just 150€.
Kuna üks loll on juba leitud, siis järgneb kindlasti midagi uut suurema lubadusega. |
Antud juhul on scammer ja asja üle võlli keeranud.
Aga alustava Ponzi puhul võib isegi saada midagi tagasi. Kujuta ette, et mõned lollid püütakse alustuseks õnge. Mingi hetk mõni tahab oma raha välja võtta. Maksavadki lollile välja. Loll tormab selle peale teistele lollidele rääkima kui hea teenimisvõimaluse ta leidis. Mõni kes veel päris lootusetu pole mokaotsast ütleb, et võib-olla on pettus. Aga loll näitab neile ette et päriselt tuli raha kontole. Nüüd tormab 10 lolli oma rahapakkidega scammeri juurde ilma et ta neid üldse kuidagi meelitama peaks.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
26.10.2025 13:55:18
|
|
|
Aga sedasi Ponzi töötabki ju
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
26.10.2025 15:15:01
|
|
|
| ot: |
| Sajandi alguses panin samuti ponzidega oma õnne proovile ja põhiliselt tänu 12daily pro ponzile jäin isegi korralikult plussi. Vahetult enne selle kokku varisemist toppisin sinna veel päris palju raha sisse. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Karlsson
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
30.10.2025 09:44:23
|
|
|
Elektrilevi skämm +37256842131. Vene keeles. Tegelikult kuulub see number ühele vene naisele.
On üldse mingit ravi sellele numbri võltsimisele?
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
30.10.2025 09:48:48
|
|
|
| Karlsson kirjutas: |
Elektrilevi skämm +37256842131. Vene keeles. Tegelikult kuulub see number ühele vene naisele.
On üldse mingit ravi sellele numbri võltsimisele? |
Rahvusvaheliselt kehtestatud standardite ja seejärel haldustarkvara ümberkirjutamine, täpselt nagu meilispämmi ja -skämmi puhulgi.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
perenoel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.05.2004
|
24.11.2025 11:34:33
|
|
|
Ilmselt, kui helistatakse pangast, oleks lihtne test võtta halistajalt minutiline keeleeksam. Mina võin temaga põhimõtteliselt ju vene keeles rääkidagi, kuid kas tema suudab lisaks sellele ka eesti ja inglise keeles suhelda? Pangad üldiselt ei võta umbkeelseid juhme tööle.
_________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
24.11.2025 14:21:50
|
|
|
| Telefonikelmid pole jupp aega mind tülitanud, aga igasugu muud tegelased on kahtlaselt aktiivseks muutunud. Ükspäev tahtis mingi tibi hakata robottolmuimejaid pähe määrima, panin mula lihtsalt kinni. Järgmisel päeval helistati pangast ja uuriti kogumise kohta. Oli vist ikka ehtne pangatöötaja, igatahes teadis mu teise pensionisamba asukohta ja jutt konkreetsete summadeni või koodide küsimiseni ei jõudnud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
24.11.2025 14:31:03
|
|
|
Panga osas lihtsalt natuke huumorirubriiki minev - paar nädalat peale kodulaenu ennetähtaegset tagastamist hakkasid väikelaenu pakkuma No mis terve mõistusega inimene maksaks kodulaenu enne tähtaega tagasi kui on näha, et lähitulevikus on vaja palju ebasoodsama intressiga väikelaen võtta.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
perenoel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.05.2004
|
26.11.2025 16:29:48
|
|
|
napoleon, Täiesti mõistlik ju. Pank sai signaali, et sul on võibolla natuke rohkem raha käes - järelkult peaks selle sinult katsuma kätte saada. Aga enne laenupakkumist oleks tulnud muidugi saata sind potentsiaalselt huvitavate pakkumiste reklaamid. Ja kui sa ikkagi vedu ei võta, võib viimaseks pakkuda investeerimisprogramme.
EDIT: Helistas just naishääl DHL-st, rääkis kerge vene aktsendiga üsna heas eesti keeles ja rääkis midagi tähitud kirja saabumisest. Tegin talle eksami inglise keeles - ei tema ei oska inglise keelt. Kui ma ütlesin, et DHL-s kindlasti ei tööta inglise keelt mitteoskavad inimesed, katsus ta esialgu midagi vastu vaielda, et 'tema töötab Euroopas' ja siis viskas toru ära. Numbriks suvaline Tele2 mobiil algusega 58.
_________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
26.11.2025 17:04:28
|
|
|
pank pakub seda laenu samamoodi ka klientidele, kellel saldo päris rasvaselt plussis on. Üks paremal järjel tuttav kunagi naljatas et nii kaua ta väidetava "pankadepoolse nuhkimise" pärast üldse ei muretse kuni need talle juhmi järjekindlusega autolaenu ja väikelaenu üritavad pähe määrida, üksainus saldopäring peaks vastuse andma et ei lähe kaubaks
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
26.11.2025 23:03:17
|
|
|
| pangad üldiselt väga tahavad laenu anda nendele, kellel on raha laen tagasi maksta.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
08.12.2025 17:46:25
|
|
|
+37255534157
Mingi estvap või miskit, tädi hakkab ajama et mingi jõulukampaania käimas, ei kuuland lõpuni pakkusin vitamiine, oli väga üllatund et mis tal vitamiinidega pistmist ei ta ei taha osta
Samapalju on mul ta kampaaniaga pistmist, nüüd vaatan vist mingi aurupuhasti klounid...
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|