|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
29.09.2025 15:44:17
|
|
|
| M00t kirjutas: |
| RustyZ kirjutas: |
| M00t kirjutas: |
| beastbeats kirjutas: |
Miks sa arvad, et Spigen'i ümbrist kasutades selline vigastus peaks tekkima? |
Ümbrise eesmärk on kaitsta vigastuste eest. Arvestades, et selle aasta telefon on eriti pehmest materjalist, ei tundu mõistlik, et ka ümbris on pehme. Spigenil on eraldi ka pehme ümbris, seega oleks eeldanud, et need üksteisest rohkem erinevad. |
Teeme nüüd selle küll selgeks et tegu ei ole “eriti pehme” materjaliga.
Mul on kotis kaasas loksunud terve aasta üks tavaline 16 ja ainsad kriimud on ekraani peal väiksed vaevunähtavad. 16 ja kõik eelnevad ka alumiiniumist. |
Mitu korda oled maha pillanud ja kas deformeerus? |
Ma olen väga kehv telefoni hoidja ja ausalt ei loe neid kordi. Kui võrrelda mu titaanist mudeleid ja alumiiniumist siis kindlasti on titaan vähemate täketega olnud (kui üldse) aga “eriliselt pehme” materjal see alumiinium kindlasti ei ole ja ei tasu hirmu külvata.
Paari kuu pärast annab teada kui palju uut Pro Maxi lõhkunud olen.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RedFusion
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2009
|
29.09.2025 16:48:43
|
|
|
| RustyZ kirjutas: |
| JohnnyP kirjutas: |
| Tutikal IPhone 16-l mitu päeva järjest aku päeva lõpuks kusagil 40% protsendi juures. Ei saanud aru mis värk on, telefon ise praktiliselt museaal. Üksikud kõned päevas, vahest löön Chrome või Google Mapsi lahti ja kõik. Võtan patarei info ette ja näitab 33% akukasutust Google Mapsi poolt, 30 min screen time. Tundub nagu hooajaväline aprillinali aga no proovisin päeva hoopis Apple'i enda Mapsirakendusega askeldada ja päeva lõppedes aku pea 70% juures. S23-ga küll sellist energiatarvet ei täheldanud, on siin midagi peale vandenõu teoretiseerimise teha? |
Google Maps on sisuliselt vajalik ainult rohkemate lambikohvikute leidmiseks reisil
Apple Maps on väga hea juba, eriti carplays. Nüüd on seal võimalus lisada teavitusi - kiiruse mõõtmine, teeremont, traffic jne nagu wazeski ainult et a ei oska öelda palju sinna seda infot reaalselt hetkel jõuab. Ise kasutan linnas Apple Mapsi ja maanteel Wazei. Kui jala liigun vaja orienteeruda siis ka Apple Mapsi |
See on huvitav, peaks Apple Mapsi uuesti ehk katsetama siis mingihetk. Ise navigeerimiseks pea alati kasutan Waze'i ning Google Maps rohkem siis kasulik, kui tahan mingit kindlat asutust/ettevõtet otsida või nende kohta review'sid lugeda. Miks ma hetkel Apple Mapsi ei kasuta üldse, on see, et tundus olevat seal vähem igasugu asutusi kirjas, nt poed, restoranid jms. Lisaks siis see Waze funktsioonide puudumine, aga kui see nüüd olemas on, siis tasub proovida - mulle tegelt Apple Mapsi UI meeldib rohkem kui Google Mapsis ning see on iPhones palju kiirem samuti. Kas navigeerimine Eestis on ka sama täpne ja mugav, kui Google rakendustel?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
29.09.2025 17:05:48
|
|
|
| RedFusion kirjutas: |
| RustyZ kirjutas: |
| JohnnyP kirjutas: |
| Tutikal IPhone 16-l mitu päeva järjest aku päeva lõpuks kusagil 40% protsendi juures. Ei saanud aru mis värk on, telefon ise praktiliselt museaal. Üksikud kõned päevas, vahest löön Chrome või Google Mapsi lahti ja kõik. Võtan patarei info ette ja näitab 33% akukasutust Google Mapsi poolt, 30 min screen time. Tundub nagu hooajaväline aprillinali aga no proovisin päeva hoopis Apple'i enda Mapsirakendusega askeldada ja päeva lõppedes aku pea 70% juures. S23-ga küll sellist energiatarvet ei täheldanud, on siin midagi peale vandenõu teoretiseerimise teha? |
Google Maps on sisuliselt vajalik ainult rohkemate lambikohvikute leidmiseks reisil
Apple Maps on väga hea juba, eriti carplays. Nüüd on seal võimalus lisada teavitusi - kiiruse mõõtmine, teeremont, traffic jne nagu wazeski ainult et a ei oska öelda palju sinna seda infot reaalselt hetkel jõuab. Ise kasutan linnas Apple Mapsi ja maanteel Wazei. Kui jala liigun vaja orienteeruda siis ka Apple Mapsi |
See on huvitav, peaks Apple Mapsi uuesti ehk katsetama siis mingihetk. Ise navigeerimiseks pea alati kasutan Waze'i ning Google Maps rohkem siis kasulik, kui tahan mingit kindlat asutust/ettevõtet otsida või nende kohta review'sid lugeda. Miks ma hetkel Apple Mapsi ei kasuta üldse, on see, et tundus olevat seal vähem igasugu asutusi kirjas, nt poed, restoranid jms. Lisaks siis see Waze funktsioonide puudumine, aga kui see nüüd olemas on, siis tasub proovida - mulle tegelt Apple Mapsi UI meeldib rohkem kui Google Mapsis ning see on iPhones palju kiirem samuti. Kas navigeerimine Eestis on ka sama täpne ja mugav, kui Google rakendustel? |
Ma ei oska 100% väita et asutuste kogus sama on aga samas endale vajalike asju olen alati sealt leidnud.
See teavituste asi - varem olid teetööd nt olemas juba aga mitte kõik. Liiklustihedus ka juba ammu olemas ja saab kenasti hakkama kuigi Waze’is on vist infot rohkem.
Aeg annab arutust - kasutan nüüd testiks pikematel trassidel ka seda mingigetj ha vaatab palju neid kasutajate teavitusi sinna üldse jõuda võiks.
Mulle meeldib Mapsi juures see et ristmikel ja väikse hooga Zoomib sisse ja majad 3d-s ehk siis visuaalselt ka äge - võibolla mõnele kasulik ka.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
30.09.2025 01:02:18
|
|
|
| d3t, Ega ei olegi. Seepärast ma ise ka ei häbene Amazonist tellida. On teatud vidinaid mida kohapeal ei ole või kui on siis kirvehinnaga. Viimati sai nii tellitud Firewire to USB adapter kingituseks. Amazonis ca 17€ aga kohapeal mingi 36€ või 38€. Ei näe mõtet, miks peaksin kohapealt tellima kui sealt saab odavamalt isegi koos saatekuluga. Varem oli nii, et kohapealsed müüsid sama hinnaga mis Amazonis, lihtsalt saatekulu oli kohe hinna sees. Nüüd aga on hinnad märksa kõrgemad kui Amazonis ja viimane motivaator kohalikku "vahendajat" toetada on kadunud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
01.10.2025 08:36:42
|
|
|
Palju juttu prost, aga on keegi AIR ka endale soetanud?
Redditi järgi on AIR paljude seniste pro/promax kasutajate senised põhimõtted ümber lükanud.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
01.10.2025 08:46:19
|
|
|
Millised põhimõtted kui saladus pole?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
01.10.2025 08:48:08
|
|
|
Sellise jubed asja ostjal saab üldse mingeid põhimõtteid olla?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
01.10.2025 09:33:59
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Millised põhimõtted kui saladus pole? |
Et kasutasmugavus ja kergus nii suure telefoni osas on piisavalt meeldiv, et ollakse valmis tegema kompromisse muude pro pakutavate hüvede osas (kaamera, aku jms).
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Inspiro
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.05.2012
|
01.10.2025 09:38:49
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Sellise jubed asja ostjal saab üldse mingeid põhimõtteid olla?  |
Ilu on vaataja silmades. Ära ole kade, mina ei ole kade selle üle kui sina mingit jubedust endale ostad
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
01.10.2025 11:55:32
|
|
|
| Air näikse olevat sätitud plusi asemele, mida sel hooajal kahjuks ei tulnud. Odavam alternatiiv maxi asemel, kui too kalliks jääb ja ekraani suurus on oluline. Paraku ühe kaameraga ja nõrgema akuga. Disain on üldjuhul savi, nagunii läheb kest ümber.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
01.10.2025 11:58:01
|
|
|
| Inspiro kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
Sellise jubed asja ostjal saab üldse mingeid põhimõtteid olla?  |
Ilu on vaataja silmades. Ära ole kade, mina ei ole kade selle üle kui sina mingit jubedust endale ostad  |
Ei ole üldse kade aga ma võin ikka arvata, et see on väga koledalt välja kukkunud. Äkki selle puhul ka aeg parandab seda arvamust
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
01.10.2025 12:04:36
|
|
|
17 nö "tavamudelit" vist ei osta siin HV-s keegi? Ainult Pro/PM ?
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
01.10.2025 12:08:05
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| 17 nö "tavamudelit" vist ei osta siin HV-s keegi? Ainult Pro/PM ? |
Ainult seda ostakski, paraku Plusi ei tulnud ja nüüd pole enam kiiret, XS Max käib edasi (uskumatult hea telefon).
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
01.10.2025 13:00:39
|
|
|
| Anti kirjutas: |
Palju juttu prost, aga on keegi AIR ka endale soetanud?
Redditi järgi on AIR paljude seniste pro/promax kasutajate senised põhimõtted ümber lükanud. |
Mul võimalus Airi testiks runida veidi. Täna esimene päev. Esmaemotsioon on et...kas mul ikka on seda kolme kaamerat ja muud pudipadi vaja? Et nagu telefon on kiire, pilti teeb hästi, kell on 13:00, laadimast võtsin kell 7 ja akut on veel 83% kuigi alati esimestel päevadel on akukasutus suurem ja ma olen suht korralik doomscroller ja igasuguse sisu tarbija ka.
Ja no see kergus ja õhukesus on käes lihtsalt nii mõnus, et viska või Pro Max nurka 6,5 tolli on siuke kuldne kesktee ka ekraani suhtes.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
01.10.2025 13:09:07
|
|
|
| tsitaat: |
| Ja no see kergus ja õhukesus on käes lihtsalt nii mõnus, et viska või Pro Max nurka icon_biggrin.gif 6,5 tolli on siuke kuldne kesktee ka ekraani suhtes. |
Kuidas laua pealt kätte saad, libistad üle ääre või puhud püsti ?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
01.10.2025 13:10:45
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| 17 nö "tavamudelit" vist ei osta siin HV-s keegi? Ainult Pro/PM ? |
17 tavamudel seekord kõige rohkem ahvatlebki.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
01.10.2025 14:11:47
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| tsitaat: |
| Ja no see kergus ja õhukesus on käes lihtsalt nii mõnus, et viska või Pro Max nurka icon_biggrin.gif 6,5 tolli on siuke kuldne kesktee ka ekraani suhtes. |
Kuidas laua pealt kätte saad, libistad üle ääre või puhud püsti ? |
No see õhuke on ikka selline petlik - kaamera osa on nagu tikutops. Aga vajuta ainult telefoni ülemisele osale ja hüppab ise laua pealt üles!
_________________ - censored - |
|
| Kommentaarid: 270 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
237 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Polaroid
HV vaatleja
liitunud: 11.09.2022
|
01.10.2025 14:14:40
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| tsitaat: |
| Ja no see kergus ja õhukesus on käes lihtsalt nii mõnus, et viska või Pro Max nurka icon_biggrin.gif 6,5 tolli on siuke kuldne kesktee ka ekraani suhtes. |
Kuidas laua pealt kätte saad, libistad üle ääre või puhud püsti ? |
Peab tugevamat sügist tuuleiili ootama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
01.10.2025 14:39:44
|
|
|
| mega kirjutas: |
| Markos kirjutas: |
| tsitaat: |
| Ja no see kergus ja õhukesus on käes lihtsalt nii mõnus, et viska või Pro Max nurka icon_biggrin.gif 6,5 tolli on siuke kuldne kesktee ka ekraani suhtes. |
Kuidas laua pealt kätte saad, libistad üle ääre või puhud püsti ? |
No see õhuke on ikka selline petlik - kaamera osa on nagu tikutops. Aga vajuta ainult telefoni ülemisele osale ja hüppab ise laua pealt üles!  |
Päris tikutops pole. Aga nüüd mõelda siis Pro tuleb lihtsamalt kätte jah
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
01.10.2025 15:00:57
|
|
|
| Kõlari kvaliteet on ka üks suur erinevus Air ja Pro vahel.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
01.10.2025 16:22:08
|
|
|
| M00t kirjutas: |
| Kõlari kvaliteet on ka üks suur erinevus Air ja Pro vahel. |
Eriti selle aasta Pro - sellel kuidagi väga head kõlarid.
Aga Airi kõlar halb pole - lihtsalt seda on 1. Samas ma telefonist mingit youtube videot v tiktatki vaatan siis väga ei morjenda. Lennukis fiomi vaatamiseks on klapid, muusikaks ka.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
01.10.2025 17:27:58
|
|
|
| Anti kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| Millised põhimõtted kui saladus pole? |
Et kasutasmugavus ja kergus nii suure telefoni osas on piisavalt meeldiv, et ollakse valmis tegema kompromisse muude pro pakutavate hüvede osas (kaamera, aku jms). |
Need asjad mind eriti ei eruta suures plaanis.
Pro max ei ole suur ja raske vaid normaalne
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
01.10.2025 17:35:50
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Anti kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| Millised põhimõtted kui saladus pole? |
Et kasutasmugavus ja kergus nii suure telefoni osas on piisavalt meeldiv, et ollakse valmis tegema kompromisse muude pro pakutavate hüvede osas (kaamera, aku jms). |
Need asjad mind eriti ei eruta suures plaanis.
Pro max ei ole suur ja raske vaid normaalne  |
Inimeste eelistused ja vajadused on erinevad, samuti ka ettekujutus normaalsusest.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RedFusion
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2009
|
03.10.2025 10:47:49
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Air näikse olevat sätitud plusi asemele, mida sel hooajal kahjuks ei tulnud. Odavam alternatiiv maxi asemel, kui too kalliks jääb ja ekraani suurus on oluline. Paraku ühe kaameraga ja nõrgema akuga. Disain on üldjuhul savi, nagunii läheb kest ümber. |
Jah, ainult et see odavam alternatiiv maksab 1200€+. Ma ei suudaks endale õigustada sellise hinnaga telefoni ostu nagu iPhone Air, kui sel on ainult üks kaamera. Paraku juba ülilainurkkaamera puudumine oleks korralik dealbreaker. Sellise hinna juures on paraku nii väike aku ja kehvad kõlarid ka suured miinused. Kuigi jah, testide põhjal pole aku kehv, aga erinevus Pro mudeliga on siiski piisavalt märkimisväärne. Jõudlus pidavat olema suht okei, tavamudelile jääb veits alla, aga eks näis mis kuumus/suurem koormus teeb ja kas pikaajaline kestvus on väga hea. Minu jaoks see, et telefon on õhem ja veidi ilusam, ei ole nii suur asi ja kindlasti neid miinuseid üles ei kaalu.
Eks see Air paras ilu ja edevuse asi ole. Kui disain ja õhuke olemine on olulised ning kaamera mitte nii oluline, siis on Air variant. Aga praktiline inimene pigem ostab 17 või 17 Pro. Üks oluline erinevus Airil on siiski titaanist kere - mul on kahju, et see Pro mudelitel ära kaotati. See on Apple poolt kaval lüke - panna musta värvi ja titaanist kere ainult Airile, mitte Prole. Kuigi kui kasutad kaant, pole väga suurt vahet, aga Airi puhul ma ei näeks tõesti mõtet kaaned ümber panna, et peita välimust ja teha telefon paksemaks. Sellisel juhul ma küll Airi ostul mingit mõtet ei näe
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d_m
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2002
|
03.10.2025 12:15:23
|
|
|
| Nüüd 2 nädalat hiljem kui müük läks lahti (eeltellimine küll veel omakorda varem), on siin keegi juba mõne uue telefoni kätte ka saanud?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lewis
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2005
|
03.10.2025 13:36:29
|
|
|
| d_m kirjutas: |
| Nüüd 2 nädalat hiljem kui müük läks lahti (eeltellimine küll veel omakorda varem), on siin keegi juba mõne uue telefoni kätte ka saanud? |
Mina sain oma paki C&C eeltellimusega 21 september kätte igaljuhul. Lasin automaati saata.
_________________ Mu ainumas Twitch kanal: https://www.twitch.tv/m6hh |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mirage
HV veteran
liitunud: 10.09.2003
|
03.10.2025 13:50:43
|
|
|
| d_m kirjutas: |
| Nüüd 2 nädalat hiljem kui müük läks lahti (eeltellimine küll veel omakorda varem), on siin keegi juba mõne uue telefoni kätte ka saanud? |
Telia tellimusele tekkis tarneaeg.
_________________ Terrorists have two eyes, pandas have two eyes. Coincidence? I think not!
><(((°> |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
03.10.2025 14:00:10
|
|
|
| Päris hea. 1TB mäluga 13pro tuli kohale aprillis.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
03.10.2025 14:10:55
|
|
|
| RedFusion kirjutas: |
| Markos kirjutas: |
| Air näikse olevat sätitud plusi asemele, mida sel hooajal kahjuks ei tulnud. Odavam alternatiiv maxi asemel, kui too kalliks jääb ja ekraani suurus on oluline. Paraku ühe kaameraga ja nõrgema akuga. Disain on üldjuhul savi, nagunii läheb kest ümber. |
Jah, ainult et see odavam alternatiiv maksab 1200€+. Ma ei suudaks endale õigustada sellise hinnaga telefoni ostu nagu iPhone Air, kui sel on ainult üks kaamera. Paraku juba ülilainurkkaamera puudumine oleks korralik dealbreaker. Sellise hinna juures on paraku nii väike aku ja kehvad kõlarid ka suured miinused. Kuigi jah, testide põhjal pole aku kehv, aga erinevus Pro mudeliga on siiski piisavalt märkimisväärne. Jõudlus pidavat olema suht okei, tavamudelile jääb veits alla, aga eks näis mis kuumus/suurem koormus teeb ja kas pikaajaline kestvus on väga hea. Minu jaoks see, et telefon on õhem ja veidi ilusam, ei ole nii suur asi ja kindlasti neid miinuseid üles ei kaalu.
Eks see Air paras ilu ja edevuse asi ole. Kui disain ja õhuke olemine on olulised ning kaamera mitte nii oluline, siis on Air variant. Aga praktiline inimene pigem ostab 17 või 17 Pro. Üks oluline erinevus Airil on siiski titaanist kere - mul on kahju, et see Pro mudelitel ära kaotati. See on Apple poolt kaval lüke - panna musta värvi ja titaanist kere ainult Airile, mitte Prole. Kuigi kui kasutad kaant, pole väga suurt vahet, aga Airi puhul ma ei näeks tõesti mõtet kaaned ümber panna, et peita välimust ja teha telefon paksemaks. Sellisel juhul ma küll Airi ostul mingit mõtet ei näe  |
1. vajadused on erinevad
2. Ultra-wide kaamera enamustele dealbreaker ei ole, sest pigem kasutatakse tavakaamerat plus natuke zuumida on ikka vaja. Seega see on väga väga personaalne
3. Aku ei ole kehv, numbrite järgi 16 Pro tasemel, reaalselt kasutan hetkel juba 3ndat päeva (vist) ja näiteks eile oli veel 50% 23:00 alles, üleeile veidi vähem. Arvestades et paar esimest päeva on aku kasutus alati suurem ka (opsysi tegemised) siis on see väga hea.
4. On 1 kõlar ja see on pigem miinus kui oled Pro kõlaritega harjunud, aga see kõlar ei ole kindlasti halb. See teeb väga normaalset heli et suvalisi videosid vahtida ja tiktakis surfata.
5. Prol kaotati titaanist kere et eelistada kauakestvat jõudlust - parem jahutus võrdub väiksem downthrottling. Tervitatav uuendus kindlasti neile kes Prod eesmärgipäraselt kasutavad.
Üldiselt on mul suht suur struggle hetkel. Kuna on võimalus Pro Maxi edasi kasutada ja Airist loobuda siis ilmselt ma teen seda, aga ma olen proovinud leida põhjust miks seda teha ja ainus on see, et ma olen suur video ja fotohuviline ja põhiliselt reisidel ja üritustel meeldib teha maksimaalselt varieeruvat sisu (suum annab paremad vaatenurki, ultrawide annab macro ja ägedad linnapildid näiteks jne). Lisaks Pro Maxi akukestvus on loomulikult omaette klass - reisidel oluline. Air on käes olnud lihtsalt niivõrd mõnus - just see kogemus kui kerge ja õhuke ta on. Tuleb välja eriti trükkimisel ja doomscrollimisel voodis Taskus ka vaat et ei tunnegi.
Ideaalis jookseks igapäevaselt Airiga ringi, äriasjus viisakas ka, pintsaku taskus mugav, suvel lühkaga ka mugav. Ja siis reisidele võtaks Pro..aga no kahte telefoni omada on too much.
Seega kui esialgu tundub et edevuse asi...siis mulle on pigem edevus mu Oranz Pro Max, mitte see Air
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vadjarav
Uus kasutaja
liitunud: 03.10.2025
|
03.10.2025 14:16:40
|
|
|
| d_m kirjutas: |
| Nüüd 2 nädalat hiljem kui müük läks lahti (eeltellimine küll veel omakorda varem), on siin keegi juba mõne uue telefoni kätte ka saanud? |
18 septeber C&C-st tellitud. Hetkel vaikus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d_m
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2002
|
03.10.2025 14:49:16
|
|
|
| Lewis kirjutas: |
| d_m kirjutas: |
| Nüüd 2 nädalat hiljem kui müük läks lahti (eeltellimine küll veel omakorda varem), on siin keegi juba mõne uue telefoni kätte ka saanud? |
Mina sain oma paki C&C eeltellimusega 21 september kätte igaljuhul. Lasin automaati saata. |
Wow, eriti hästi!
| vadjarav kirjutas: |
| d_m kirjutas: |
| Nüüd 2 nädalat hiljem kui müük läks lahti (eeltellimine küll veel omakorda varem), on siin keegi juba mõne uue telefoni kätte ka saanud? |
18 septeber C&C-st tellitud. Hetkel vaikus. |
Sama siin.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hugo
HV veteran
liitunud: 01.12.2005
|
03.10.2025 15:48:40
|
|
|
| Võite ju lisada ka mis telef keegi tellis , et mis siis see popp uus mudel kõigil on ? 🙂
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vadjarav
Uus kasutaja
liitunud: 03.10.2025
|
03.10.2025 16:09:44
|
|
|
| hugo kirjutas: |
| Võite ju lisada ka mis telef keegi tellis , et mis siis see popp uus mudel kõigil on ? 🙂 |
iPhone 17 Pro Max 256 sinine
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lewis
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d_m
HV kasutaja
liitunud: 24.08.2002
|
03.10.2025 16:46:31
|
|
|
| 17 Pro Max (Cosmic Orange)
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
03.10.2025 18:37:35
|
|
|
19.09 hommikul oli mõningaid nii Pro/Max kui ka tavamudeleid nii Euronics-s kui ka Klick-s saada. C&C oli ka mõned mudelid kohal.
Marssisin Viru Klick-i kohale ja pärast mõningat võimlemist (kuna mudelit oli ainult nende Lasnamäe esinduses ja sealt tuli S/N/IMEI edastada) sain makstud, tšeki näppu ning õhtul korjasin telefoni Lasnamäelt peale.
Tava 17 siis, läks kingituseks.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RedFusion
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2009
|
04.10.2025 10:27:26
|
|
|
| RustyZ kirjutas: |
1. vajadused on erinevad
2. Ultra-wide kaamera enamustele dealbreaker ei ole, sest pigem kasutatakse tavakaamerat plus natuke zuumida on ikka vaja. Seega see on väga väga personaalne
3. Aku ei ole kehv, numbrite järgi 16 Pro tasemel, reaalselt kasutan hetkel juba 3ndat päeva (vist) ja näiteks eile oli veel 50% 23:00 alles, üleeile veidi vähem. Arvestades et paar esimest päeva on aku kasutus alati suurem ka (opsysi tegemised) siis on see väga hea.
4. On 1 kõlar ja see on pigem miinus kui oled Pro kõlaritega harjunud, aga see kõlar ei ole kindlasti halb. See teeb väga normaalset heli et suvalisi videosid vahtida ja tiktakis surfata.
5. Prol kaotati titaanist kere et eelistada kauakestvat jõudlust - parem jahutus võrdub väiksem downthrottling. Tervitatav uuendus kindlasti neile kes Prod eesmärgipäraselt kasutavad.
Üldiselt on mul suht suur struggle hetkel. Kuna on võimalus Pro Maxi edasi kasutada ja Airist loobuda siis ilmselt ma teen seda, aga ma olen proovinud leida põhjust miks seda teha ja ainus on see, et ma olen suur video ja fotohuviline ja põhiliselt reisidel ja üritustel meeldib teha maksimaalselt varieeruvat sisu (suum annab paremad vaatenurki, ultrawide annab macro ja ägedad linnapildid näiteks jne). Lisaks Pro Maxi akukestvus on loomulikult omaette klass - reisidel oluline. Air on käes olnud lihtsalt niivõrd mõnus - just see kogemus kui kerge ja õhuke ta on. Tuleb välja eriti trükkimisel ja doomscrollimisel voodis Taskus ka vaat et ei tunnegi.
Ideaalis jookseks igapäevaselt Airiga ringi, äriasjus viisakas ka, pintsaku taskus mugav, suvel lühkaga ka mugav. Ja siis reisidele võtaks Pro..aga no kahte telefoni omada on too much.
Seega kui esialgu tundub et edevuse asi...siis mulle on pigem edevus mu Oranz Pro Max, mitte see Air  |
Jah no arusaadav, eks ma pigem mõtlesin seda, et hinna/kvaliteedi suhe on üsna paigast ära, aga kindlasti sellele telefonile on oma sihtgrupp. Ma ise pildistan palju (kodus, tööl, õues jne) ning kasutan pidevalt ülilainurka, et rohkem kaadrisse saada ja macrosid teha. Niiet Air oleks kindel no-go.
Kas see iOS26 läks uuendusega paremaks? Ma pole julgenud veel tõmmata just selle jutu pärast, et ilgelt palju bugisid pidi olema...
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
04.10.2025 10:30:22
|
|
|
Millised bugid? Pole tähele pannud. Välimisega hakkab lõpuks ära harjuma
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
04.10.2025 10:58:40
|
|
|
Uue fööniga tuli kaasa ka 3 kuud tasuta Apple TV ja Apple Music
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mirage
HV veteran
liitunud: 10.09.2003
|
04.10.2025 18:47:45
|
|
|
Switchover 15 pro pealt ei läinud ilma kändudeta, algse seadistamise käigus ei saanud 17 pro tarkvara uuendamisega hakkama (lihtsalt seisis uuendamise juures) ja ilma seda tegemata ei toiminud ühe telefoni pealt teisele andmete tõstmine (seda on varem ka juhtunud, kui ios versioonid erinevad). Kui icloud'i täies mahus varundamise jaoks ei kasuta, siis on see probleem.
Lahendus tundub olevat enne uuena seadistada ja uuendus ära teha, siis reset ja transfer.
_________________ Terrorists have two eyes, pandas have two eyes. Coincidence? I think not!
><(((°> |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
05.10.2025 10:06:51
|
|
|
17 PM 256GB hõbedane
Euronicsist eeltellimus 12 September, kätte sain 27 September pakikast
Olles nüüd mõnda aega seda näppinud siis pean nentima et ümaramad servad siiski käes palju mugavam kui 16 PM. Aku kestvuse erinevus on tuntav. Makrofotod ma ei tea kas platseebo aga tunduvad teravamad. Kõlarid ka selgelt paremad. Kahju et eSIM only mudelit pole euroopas valikus, oleks tibake suurema aku saanud.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006
|
07.10.2025 14:10:47
|
|
|
heretic666, huvitav, et kõlarid paremad on, sest see ei tulnud mitte kuskil reviewdes välja, aga see oluline mu jaoks küll
mulle tuli teatis C&C-lt, et 17PM 256GB sinine kohal kolmapäeval, aga olin reisil ja nüüd jõuabki alles esmaspäeval järele minna
õnneks sai hästi ajastatud ümbrise tellimusega, mis tuli ka Hiinast 3 nädalat: https://macarooon.com/products/iphone-17-pro-max-magsafe-leather-case?variant=51660259459361
järgmine kord ikka vaatan üle, et ettevõte ei tarniks asju Hiinast, sest jube tüütu, kui dropshipitakse sellise hinna eest ka veel
edit:// Kõik käes ja väga ilus. Suurim erinevus vist üldsegi tundub kaal teraselt alumiiniumile. Kõlarid on palju suurema range'iga ja täpsema kõlapildiga, bassisemad, aga ka tundub vähem ilusat EQ-d mis oli 13PM-il. Performance on ka märkimisväärselt parem, mis on vajalik selle glass UI jaoks. Meeldib ka Always-On display, mis muudab mu workflowd. Aga kokkuvõtvalt ikka naljakas kui vähe on muutusi 4 aasta jooksul. Huvitav, et kas nüüd enne 2030 ei tasu üldse hakata uurimagi, et mis telefonides muutunud on? Tekitab küsimuse, et kas apple ühel hetkel kaotab numbri üldse telefonide tagant ära, sest vahet pole mis aasta iphone sul on, kuna muutused on niivõrd marginaalsed. Eks nad seda juba teevad Airiga vist.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pässapoiss
HV vaatleja
liitunud: 05.02.2012
|
07.10.2025 15:57:33
|
|
|
| miga kirjutas: |
Uue fööniga tuli kaasa ka 3 kuud tasuta Apple TV ja Apple Music  |
Vend mul soetas AW11 ja sai ka 3-kuulise tasuta perioodi. Endale soetasin AW11 ja pods 3prod, aga tasuta mulle ei pakutud midagi. Ju ma siis maksejõuline klient Apple arvates
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002

|
07.10.2025 16:08:56
|
|
|
Oled juba neid teenuseid kasutanud ehk? See tasuta kraami pakkumine tuleb neile kes ei kasuta/ole kasutanud varem imho
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
07.10.2025 16:18:43
|
|
|
| Ma olen korduvalt saanud AppleTV 3 kuulist perioodi, telefoniga.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pässapoiss
HV vaatleja
liitunud: 05.02.2012
|
07.10.2025 16:27:56
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| Oled juba neid teenuseid kasutanud ehk? See tasuta kraami pakkumine tuleb neile kes ei kasuta/ole kasutanud varem imho |
Eks ikka olen jah, aga mul on nagu meeles, et olen eelnevalt erinevate seadme ostudega saanud 3-kuud tasuta. Eks elan üle, aga Apple Musicut oleks 3 kuud kasutanud hea meelega. Ei ole ma Spotifyga sõbraks saanud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006
|
07.10.2025 17:15:31
|
|
|
| Ma tahtsin tasuta Apple Arcade'i nagu eelmine kord sain, aga seda ei pakutud.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lewis
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2005
|
07.10.2025 20:22:32
|
|
|
Kui ma siit https://rhinoshield.eu telliks oma 17 Pro isendile kaitseklaasi. Kas see oleks liiga overkill hinna poolest? Korpusega olen väga rahul mis täna kohale jõudis. Kuna see mu esimene õun elus, siis ei julge kohe alist mingeid lambi asju tellida ekraanile. Kellel kogemusi mida näiteks kasutab ja on rahul tehku häält. Aitäh!
_________________ Mu ainumas Twitch kanal: https://www.twitch.tv/m6hh |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nestev
HV kasutaja
liitunud: 10.10.2007
|
07.10.2025 21:22:16
|
|
|
17 PM 256GB hõbedane
Euronicist 13.09.2025 tellimus "vormistatud" ja 7.10.2025 pole veel kipu ega ka kõppu.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
07.10.2025 22:02:23
|
|
|
| Lewis kirjutas: |
| Kui ma siit https://rhinoshield.eu telliks oma 17 Pro isendile kaitseklaasi. Kas see oleks liiga overkill hinna poolest? Korpusega olen väga rahul mis täna kohale jõudis. Kuna see mu esimene õun elus, siis ei julge kohe alist mingeid lambi asju tellida ekraanile. Kellel kogemusi mida näiteks kasutab ja on rahul tehku häält. Aitäh! |
ma tavaliselt kaitseklaasi lasknud iDealis paigaldada, seni pole probleeme olnud. Paistab et hind on seal 30-35 euro ringis.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|