Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 22.12.2024 03:38:30 vasta tsitaadiga

Mul on igapäevaseks kasutuseks mingi vanem monitor, 10+ aastat kindlasti vana, 23 tolli vist ja fullhd, iseenesest justkui ei kurda millegi üle ja ajab asja ära, ent tekkis selline mõte, et kas mingid uuemad tänapäevased on silmadele ka kuidagi paremad? Sellel siin taustavalgus ilmselt tavaliste torudega, mitte LED taustavalgus. See toode peaks olema nagu siin lingil https://www.lg.com/uk/monitors/tv-monitor/m2362dp-pz/ . Kui otseselt nagu ei kurda millegi üle ja silmale pole ka siiani justkui hakanud, kas siis oleks pointi värskendada mingisuguse tänapäevasema vastu?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2024 13:41:40 vasta tsitaadiga

Pilditeravus võiks tänastel IPS paneelidel ikka veidi parem olla + muidugi vilkumisvabad. Eks see ole ka individuaalne kes kuidas seda tajub.
Su viidatud LG on üldse TN paneeliga...

Osta foorumist kasvõi mõni kasutatud Dell Ultrasharp seeria monitor.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 22.12.2024 16:34:49 vasta tsitaadiga

Arvad, et silmadele võiks parem olla see monitor välja vahetada? Arvutasin umbkaudu, et mitu tundi ööpäevas keskeltläbi ekraani vahin ja noh, nii 8 tundi tuleb kokkuvõttes ära. Otseselt nagu ei kurda midagi hetkel ka selle moluga, ent eks vanus tuleb peale ja prille vms küll ei tahaks tulevikus kandma hakata seetõttu, et kehvem monitor seda varem võiks esile kutsuda. Et siis Dell Ultrasharp mingisugune seesugust nimetust kandev asjandus võiks märkimisväärselt parem olla? Või missugune toode oleks hetkel see niiöelda tipp silmade heaolu arvestades? Üle 23 tolli poleks väga suuremat vast vaja.
E: GPT soovitas seda https://www.hind.ee/p/dell-u2723qe/ , aga tundub vähe krõbe hind, kas oleks ülereageerimine tavaliseks netis surfamise monitoriks?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2024 15:09:53 vasta tsitaadiga

IPS on silmadele kindlasti parem aga 400+ selle peale kulutada tundub IMHO küll totter.
Nagu ütlesin, osta kasutatud monitor, vajadusel saad selle alati 10-20€ odavamalt maha müüa kui pilt tõesti ei sobi. Odavam lõbu kui 400+ sellele kulutada...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2024 01:02:09 vasta tsitaadiga

Milline ultrawide hetkel pädev on, üle 400-500 kulutada ei taha aga kui midagi hiiglama vägevat on 560€ siis see ei ole probleemiks kui selliseks.
Nõgus, sirge ei ole mureks olen kasutanud mõlemaid. Suurus, mida suurem seda uhkem aga alla 34" ei ole vist pointi.
Pilt võiks olla hea ja 480Hz taga ei aja, pole vist ühtegi mängu käima pannud paar aastat. OLED on vist seal kuskil 700€ juures aga pigem eelistaks mingit LED-ilist.
Tööl kasutan ThinkVision T34w ja väga uriseda ei ole nagu. 1440 reso on ka meeltmööda ja muud "kõrgust" ei otsi.

Infot liiga palju liikvel, sooviks nõuannet kes neid asju igapäevaselt vast rohkem jälgib.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2024 16:42:57 vasta tsitaadiga

Mida HV seltskond sellisest monitorist arvab nagu Dell G3223Q?
Kas selle raha eest saab gaminguks miskit paremat või mitte?
4K, 144Hz, Fast IPS, flat 32" screen icon_razz.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2024 16:35:39 vasta tsitaadiga

LG Unveils World's First Bendable 5K2K OLED Gaming Monitor With Dual Mode Support and DP 2.1
https://www.techpowerup.com/330321/lg-unveils-worlds-first-bendable-5k2k-gaming-monitor-with-dual-mode-support-and-dp-2-1

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2024 21:05:17 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
LG Unveils World's First Bendable 5K2K OLED Gaming Monitor With Dual Mode Support and DP 2.1
https://www.techpowerup.com/330321/lg-unveils-worlds-first-bendable-5k2k-gaming-monitor-with-dual-mode-support-and-dp-2-1


Hea kommentaar nende tulevase webos monitori kohta:"we don't need monitors with webOS, we need TVs without it......."

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2025 18:25:47 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
LG Unveils World's First Bendable 5K2K OLED Gaming Monitor With Dual Mode Support and DP 2.1
https://www.techpowerup.com/330321/lg-unveils-worlds-first-bendable-5k2k-gaming-monitor-with-dual-mode-support-and-dp-2-1


Reso osas mnjah aga ekraani suurus täitsa ok. Väiksemat ei tahakski. Selle jaoks peab vist iga uue põlvkonna halo nvidia kaardi ostma, muidu tuleb sätteid alla lasta mingi aja pärast. Üsna hea pixlite tihenduse arv OLED osas (123.49 PPI) sellise suurusega ning nõudlus GPU'le reso osas.


VESA kinnitas uue standardi. https://videocardz.com/press-release/vesa-introduces-adaptive-sync-1-1a-standard-with-new-dual-mode-for-gaming-monitors

Asjad veel kirjumaks ajada, veel logosid paneelide müüjatel lisada reklaamidele icon_lol.gif
Selle asemel, et mingi mõistlik korralik standard teha kaabli ühenduse ja kiiruse osas.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cheetah
HV veteran
Cheetah

liitunud: 12.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2025 20:28:56 vasta tsitaadiga

Lenovo Legion R45w-30

https://www.lenovo.com/ee/et/monitors/r45w-30/?orgRef=https%253A%252F%252Fwww.google.com%252F&srsltid=AfmBOooBa2fqSpm5HgEXBE0PrOgiEL9lamUOM2v4-OPQ1bjmx5q4FSe-

Kellelgi sellise asjaga on kokkupuudet olnud ? Või üleüldse lenovo monitoridega. Oma hinna eest tundub uhke asi (ca 700 euri vist oli ).

Või miskit mõistlikumat varianti soovitada kellelgi ? Vaja pigem CAD-i jaoks, tibake mängimise võimekust võiks ka olla, PS5 ja vb kunagi ka lauaarvuti. Ekraani suurusjärgu osas võiks asendada kahte 27" monitori.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2025 20:42:54 vasta tsitaadiga

Ega UW kui just sellist vaja töö jaoks pigem midagi väga odavamat ja paremat ei saagi. Tavaline VA paneel, sobib töö tegemiseks kuid on curved. VA'ga on teatud ghosting mängudes aga kui see ei häiri siis ok.

Ise soovitan redditist vaadata, kuna seal on lademetest hinnanguid ja ei ole review põhine, mis ei pruugi alati tõsi olla https://www.reddit.com/r/ultrawidemasterrace/comments/17wj6i7/thinking_of_joining_the_ultrawide_master_race/

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2025 19:08:14 vasta tsitaadiga

HDMI Forum Announces Version 2.2 of the HDMI Specification with 96 Gbps of Bandwidth
https://www.techpowerup.com/330567/hdmi-forum-announces-version-2-2-of-the-hdmi-specification-with-96-gbps-of-bandwidth

VESA to Update DisplayPort 2.1 With New Active Cable Specification for Up to 3X Longer DP80 Cables
https://www.techpowerup.com/330563/vesa-to-update-displayport-2-1-with-new-active-cable-specification-for-up-to-3x-longer-dp80-cables

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2025 22:53:44 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
VESA to Update DisplayPort 2.1 With New Active Cable Specification for Up to 3X Longer DP80 Cables
https://www.techpowerup.com/330563/vesa-to-update-displayport-2-1-with-new-active-cable-specification-for-up-to-3x-longer-dp80-cables
low loss? oehhh...
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2025 12:48:44 vasta tsitaadiga

HMDI 2.2 tundub seekord asjalik. 2m vähemalt kaabli pikkus sertifitseeritud kaablitega. Aga millal graafikakaardid seda toetama hakkavad noh 3-4 aastat vist, kuna Nvidia uus just tuli välja icon_smile.gif

Siin parem info
https://videocardz.com/newz/hdmi-2-2-to-offer-up-to-96gbps-bandwidth

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2025 13:10:21 vasta tsitaadiga

see at least 2m on kahtlane sõnastus seal.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 20.01.2025 18:31:27 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/story/samsung-and-nexon-collaborate-on-advanced-3d-gaming-technology-for-the-first-berserker-khazan/
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2025 13:46:33 vasta tsitaadiga

Silkland Launches First 2m & 3m VESA-Certified 80Gbps DisplayPort 2.1 Cables on Amazon
https://www.techpowerup.com/331588/silkland-launches-first-6-6-feet-vesa-certified-80gbps-displayport-2-1-cable-on-amazon

Esimesed sertifitseeritud 2m ja 3m kaablid thumbs_up.gif

Vastavalt 18€ ja 32€.
Võrdluseks, et kvaliteetne Club3D DP 2.1 kaabel pikkusega 1.2m maksab meil 26€, seega hind on hea ja peaaegu lineaarne kasv 1m pealt.
Mujal on odavaim 1.2m DP 2.1 kaabel 9.5€. 2m on 19€ aga see pole sertifitseeritud.

EDIT:


Link
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2025 01:22:55 vasta tsitaadiga

Kuna vaatan kaugelt, siis 32" molu pealt -> 43"-le üleminekuga näen @Full HD-ga, 125% scalinguga enamuse ära.
Winaero Tweakeris olen sättisinud enamus fondid ka 8->11/13 + 7+ Taskbar Tweakeri abil on taskbar-l suured ikoonid win 10-ga ja desktopi ikoonid on ka suuremad Tweakeri abil.
Tahaks 55", siis saaks 125%->100% scalingu maha keerata ja ei peaks lehtedel tihti 80% peale välja zoom-ma, et kõiki asju näha. Nagu näiteks Binance on üsna kribu ja alles 80% peal on browseris kõik asjad näha..

HV-st kahjuks ei leia seda 55" Samsungi molu.
Meeldib, et VA ja matt (Anti-Glare). Praegune 43" LG on IPS ja talvel on ekraan liiga hele, kuid Päikese käes ikka ei näe..

Olen Flux-i nimelise progega sättinud, et pool tundi enne Päikese loojangut/tõusu hakkab ekraan värve vaikselt soojendama/jahutama. Praegu, talvel on päeval @5100K ja öö @3500K värvi temp-d.

Suvel sätin päevase soojuse 5200-5400K peale. Öösel on Contrast ja Brightness ~20% peal mõlemad, päeval lisan juurde kuni 60%-ni. Üle selle muutub liiga heledaks pilt. Vana 32" BenQ oli MVA vist, mis mulle rohkem istus kui praegune IPS.
Praegu keldris on krüpto kaevuri taga see BenQ, icon_cool.gif 2014, kui see müüki tuli, siis ühe testija sõnul olla olnud parim BenQ üldse sinnamaani, mis tehtud, kuna BenQ-d polnud eriti head enamasti. icon_smile.gif

Mis ei meeldi, et jalga pole. icon_sad.gif https://www.hind.ee/p/samsung-lh55qmcebgc/

Kas sellele molule saab jala ka külge kruvida, või ainult seinakinnitused icon_question.gif
Kust leida soodsalt sobivat jalga, kui neid on?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2025 13:08:14 vasta tsitaadiga


Link


EDIT:


Link
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2025 14:55:33 vasta tsitaadiga

jaanjaapan kirjutas:

Mis ei meeldi, et jalga pole. icon_sad.gif https://www.hv.ee/p/samsung-lh55qmcebgc/

Kas sellele molule saab jala ka külge kruvida, või ainult seinakinnitused icon_question.gif
Kust leida soodsalt sobivat jalga, kui neid on?


Mu eelmise posti HV link on 404 avastasin.. Ok, nüüd ma näen, et siin foorumis hind ee autocorrectitakse HV-ks ümber, et lausa niimoodi..

Tagumine külg on selline:
Spoiler Spoiler Spoiler


Käib sinna külge jalg, või kuidas see molu laual püsti püsib? icon_confused.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 01.03.2025 15:04:43 vasta tsitaadiga

jaanjaapan, Koduka andmed thumbs_up.gif
https://www.samsung.com/levant/business/smart-signage/uhd-4k-signage/qmn-series-lh55qmnebgc-ue/

Mechanical Specification:

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2025 15:17:14 vasta tsitaadiga

busta kirjutas:
jaanjaapan, Koduka andmed thumbs_up.gif
https://www.samsung.com/levant/business/smart-signage/uhd-4k-signage/qmn-series-lh55qmnebgc-ue/

Mechanical Specification:

Spoiler Spoiler Spoiler


Hehe, tänud vastamast! Selle jala peab vist eraldi ostma, või igatahes kõigil müüjatel on ta pildil ilma jalata müügis.. See vist mingi uus standard, nagu enam ei ole iga printeriga ka kaasas pikki USB ja voolu kaableid, et kokku hoida. eusa_think.gif

200x200 VESA standardiga jala saan kuskilt eraldi osta siis?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 02.03.2025 02:20:28 vasta tsitaadiga

jaanjaapan, Asi on lihtne. Sul on 3 varianti, kaks neist on originaalkinnitused(jalad või seinakinnitus, mis ka vesa pmst) ja kolmas vesa kinnitus. Neid on olemas igasuguseid: https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=vesa+55%22+stand
Televiisor oli ilma jalata. Ei olnud varem sellise asjaga kokku puutunud. Läks pööratava ja kallutava jala peale.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 12:15:05 vasta tsitaadiga

see on mitte telekas vaid digital signage toode ehk seintele paigaldamiseks ja pidevalt pilti näitama mõeldud asi. sellisele asjale polegi mõtet kaasaoleval jalal, sest mõne üksiku erandiga lähevad need seinale.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 02.03.2025 14:21:58 vasta tsitaadiga

londiste, Otsiti jalga...
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 14:49:48 vasta tsitaadiga

Tänud vastamast kõigile!

Sain juba aru, et tüüpiliselt ostab näiteks MacDonalds 10 tk. selliseid oma burkside hindu kuvama kuskile restorani seinale. icon_smile.gif
Minusugused on vähemuses, kes tahaks kodus panna selle lauale ja siis 5m pealt selili voodist vaadata. Hiir on mul juhtmeta ja kasutan On-Screen keyboardi lühemateks tekstideks eusa_think.gif

Vaatasin teist sarnast molu veel: https://www.hinnavaatlus.ee/2735617/dell-55-lcd-p5524q/

Dell vs Samsung

Mõlemad on VA + anti-glare matt + puldi ja jala võimalus ka mõlemil siis. Dell-l saab äpi kaudu puldi puudumisel heledust/contrasti muuta hiirega.

Heledus + kontrast on ennelõunati 60-70% peal mõlemad enamus moludel, siis Päike paistab ekraani suunas. Päeva jooksul võtan heledust ja kontrasti alla kui päike aknast ekraani suunas enam ei paista ja liigub ekraani taha peale lõunat. Päikeseloojangu eel võtan mõlemit veel maha 20% ligi. + Loojangu eel tuleb flux proge ka juurde, mis värvi tempi samuti maha võtab ööseks. Öösel on toas hämar ja MONITORID enamasti 20% peal ja soojal temp-l.

Nii on silmadele kõige parem ja teistmoodi siin toas, kus 2 seina on aknaid ei saa Eesti kliimas, sest Päike liigub rohkem vasakult paremale kui üles-alla päeva jooksul. Eriti kevadeti-sügiseti. Tavlel on nagunii pime ja suvel on siis Päike piisavalt kõrgel, et mitte otse aknast sisse paista. Ei taha kardinaid ka eriti ette tirida, sest selle jubeda, pimeda talvega on Päikest või kasvõi valgustki taas suur rõõm näha ju! icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 02.03.2025 17:27:05 vasta tsitaadiga

Matid OLED telerid on lõpuks ka olemas. Ehk tasub mõnda sellist kaaluda? Saab sama raha eest parema pildiga (koos jalaga).
https://www.hinnavaatlus.ee/2780647/samsung-55-qe55s95d/

Aa, see Dell on odavam. Imselt ei ole infoekraani tarkvara sees.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2025 18:46:46 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Matid OLED telerid on lõpuks ka olemas. Ehk tasub mõnda sellist kaaluda? Saab sama raha eest parema pildiga (koos jalaga).
https://www.hinnavaatlus.ee/2780647/samsung-55-qe55s95d/

Aa, see Dell on odavam. Imselt ei ole infoekraani tarkvara sees.


See teler on ju 1331€ kõige odavamas poes.. Tahaks nii 800€-ga hakkama saada. eusa_think.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 02.03.2025 19:24:54 vasta tsitaadiga

Samsungi esitlusekraanid olid veel hiljuti ka ~1300€. Leidsin hind.ee lehelt üles, on tõesti hind langenud.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
saihtam
HV kasutaja
saihtam

liitunud: 11.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2025 22:20:20 vasta tsitaadiga

Plaan siis teha monitori uuendust ja suurelt kahe vahel
aw3225qf vs aw3423dwf, Ehk siis 4k 32 vs UW 34.
Hinna vahe tundub jäävat sinna 100 kohaliku raha kanti 900 vs 790.

Peamine kasutus on siis gaming ja kodukontor. On keegi mõlemat omanud või oskab rääkida neist natukene täpsemalt?

Saan aru et aw3225qf on uuem gen? See tundub kohati mõistlikum future proofing kohe 4k minna. GPUks on 7900xt ja tulevikus võibolla kui see aasta lõpp või järgmine aasta ehk õnnestu upgrade teha 4090 peale, elame näeme mis see GPU market tee.
Kas AMD osas AW monitorid head?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2025 01:28:32 vasta tsitaadiga

DWF on vanem mudel. See oli tegelikult üks esimesi OLED monitori mudeleid mis oli taskukohane (DW koos G-Sync mooduliga oli esimene), aga see oli kaks aastat tagasi.
700+ on liiga palju selle eest, kui on võimalik osta uuema (küll 16:9 1440p) paneeliga monitor 500 eest. Isegi uuemad OLED 34" UW monitorid sama resoga on sarnase või odavama hinnaga.
Pole mingit mõtet osta esimese põlvkonna toodet nii suure raha eest. QF paistab olevat ok oma raha eest olles odavuselt teine 4K OLED mudel.
Võrdlus: https://geizhals.eu/?cmp=3097692&cmp=2864248&active=1

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2025 23:31:45 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
DWF on vanem mudel. See oli tegelikult üks esimesi OLED monitori mudeleid mis oli taskukohane (DW koos G-Sync mooduliga oli esimene), aga see oli kaks aastat tagasi.
700+ on liiga palju selle eest, kui on võimalik osta uuema (küll 16:9 1440p) paneeliga monitor 500 eest. Isegi uuemad OLED 34" UW monitorid sama resoga on sarnase või odavama hinnaga.
Pole mingit mõtet osta esimese põlvkonna toodet nii suure raha eest. QF paistab olevat ok oma raha eest olles odavuselt teine 4K OLED mudel.
Võrdlus: https://geizhals.eu/?cmp=3097692&cmp=2864248&active=1


https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1741093201 ja täna teade uue mudeli kohta.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 05.03.2025 00:31:44 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/story/dell-alienware-qdoled-monitor-models-aw3425dw-aw2725d-aw2725q/
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
saihtam
HV kasutaja
saihtam

liitunud: 11.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2025 13:40:11 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
DWF on vanem mudel. See oli tegelikult üks esimesi OLED monitori mudeleid mis oli taskukohane (DW koos G-Sync mooduliga oli esimene), aga see oli kaks aastat tagasi.
700+ on liiga palju selle eest, kui on võimalik osta uuema (küll 16:9 1440p) paneeliga monitor 500 eest. Isegi uuemad OLED 34" UW monitorid sama resoga on sarnase või odavama hinnaga.
Pole mingit mõtet osta esimese põlvkonna toodet nii suure raha eest. QF paistab olevat ok oma raha eest olles odavuselt teine 4K OLED mudel.
Võrdlus: https://geizhals.eu/?cmp=3097692&cmp=2864248&active=1


https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1741093201 ja täna teade uue mudeli kohta.


Pole paha. Kuid vist ikkagi kaldu 4k poole. UW sounds fun aga see extra 4k detailsus mängudes pikas perspektiivis ole üle. Lisaks läheb arvatavasti teine monitor kõrvale. Ainuke asi, mis selle 4k AW osas muretsema paneb on, et uue toote kohta pole ammu enam update saanud. 900- ole muidugi korralik kopikas aga 4k monitor oleks päris pikaks
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2025 15:59:51 vasta tsitaadiga

aff kirjutas:
Kellel Asus XG27AQDMG siis võin jagada antud monitorile hardware unboxed kalibreeritud icc ja seadeid. Päris kena pildi saab. Nende Patreoni tellides leiab sealt kõikide nende poolt ülevaate saanud monitoride (204) kalibreeritud seaded.

Loomulikult on iga paneel erinev aga ise olen väga rahul, et ei pidanud vaeva nägema ja silmal ilus vaadata.

Kes Asus XG27AQDMG monitorile soovib võin jagada, PM. Teiste monitoridega leiate ehk ise ka selle 5 euri ja toetate kanalit.
Kuidas sa selle monitoriga üldiselt rahul oled? Lapsele uut gaming monitori vaja ja jäi silma, et Euronicssis on päris hea deal selle jaoks hetkel 499,99€.
https://www.euronics.ee/it/monitorid/monitorid/xg27aqdmg/asus-rog-strix-oled-xg27aqdmg-27-oled-qhd-240-hz-must-monitor

Teine võimalus oleks AOC Mini LED VA paneeliga, aga selle Asuse OLED-iga hinnavahe ainult 170€
https://arvutitark.ee/arvutid-ja-lisad/monitorid/aoc-monitor-q27g3xmn-27-inches-va-180hz-hdmi-dp-pivot-1323200
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kamma
HV kasutaja
Kamma

liitunud: 19.12.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2025 23:01:18 vasta tsitaadiga

Snaxez kirjutas:
Kuidas sa selle monitoriga üldiselt rahul oled? Lapsele uut gaming monitori vaja ja jäi silma, et Euronicssis on päris hea deal selle jaoks hetkel 499,99€.
https://www.euronics.ee/it/monitorid/monitorid/xg27aqdmg/asus-rog-strix-oled-xg27aqdmg-27-oled-qhd-240-hz-must-monitor


Osta ära!! See on suht ulme diil. Kõige odavam OLED monitor meie turul. Ja hea monitor on.

Rtings igati kiidab: https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/rog-strix-oled-xg27aqdmg

VA paneeli isiklikult ei soovita. Sellele kohane 'dark smearing' on suht jube asi ikka silmadele. Oleneb muidugi inimesest.
Ja enda kogemus jääb monitoritega mis juba vanad, võibolla uuemate VA paneelidega asi veits parem aga ei riskiks. OLED igati kordades parem.
Samuti need Mini LED taustavalguse tsoonid - neid on liiga vähe.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2025 03:38:59 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2025 12:34:04 vasta tsitaadiga

Ma võin kinnitada omalt poolt, et midagi muutus ka minu G9 samsungil. Umbes 5-6 kuud tagasi peale viimast firware update'i kadus ära ka see tüütu pixel refresh, mida tuli alguses peale ostu teha ca iga 2 nädala tagant ja kasutamise ajal. 3 korda küsis ja siis lõpuks pidi selle ära tegema. Võttis ca 8-10 minutit aega. Nüüd üle poole aasta ei ole kordagi seda enam ette tulnud ja mul kuvar töös iga päev ja palju tunde ka staatilist ehk windowsi aknaid.
Ma ei tea kas ta teeb nüüd puhkeolekus midagi või ei peagi enam tegema aga enam pole seda häirivat refreshi vaja teha. Burn in märke ka pole.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 08.03.2025 12:38:36 vasta tsitaadiga

Kamma kirjutas:
VA paneeli isiklikult ei soovita. Sellele kohane 'dark smearing' on suht jube asi ikka silmadele. Oleneb muidugi inimesest.


20 aasta tagune VA paneel (Samsung 214T) oli väga hea. Miks uuemad jubedad on?
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2025 13:22:11 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kamma kirjutas:
VA paneeli isiklikult ei soovita. Sellele kohane 'dark smearing' on suht jube asi ikka silmadele. Oleneb muidugi inimesest.


20 aasta tagune VA paneel (Samsung 214T) oli väga hea. Miks uuemad jubedad on?


Tolle aja kohta oli see jah väga hea, mul oli see monitor aastaid uuest peast. 8bit + rfc oli vist paneel. Paar kondekat läksid läbi ja tinutasin ise uued asemel ja toimis. Vist siiani tuttava käes töötab. Aga ghosting oli küll päris halb sellel.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 08.03.2025 13:35:13 vasta tsitaadiga

Ju ma siis ei mäleta või sattus keskmisest parem eksemplar.
Pärast seda on kõik IPS-id olnud, sest keegi ei soovita VA-d osta.


viimati muutis von Wu 08.03.2025 13:36:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2025 13:35:47 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
20 aasta tagune VA paneel (Samsung 214T) oli väga hea. Miks uuemad jubedad on?
214t ghosting oli isegi tavakasutuses silmaga näha. täna on asjad läinud palju paremaks aga kiiretes mängudes on seda siiani.
va probleem oli ja on värviüleminekud tumedates toonides. varjud ja tumedamad liikuvad asjad, eriti tumedal taustal ka, jätavad smearing-ghosting jälgi üle mitme kaadri. seda siis puhtalt monitori-paneeli pool.

kui ei sega või ei märka, siis ongi hästi ja va sobib. kui märkad, tuleb ise vaadata kui palju häirib icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2025 13:42:08 vasta tsitaadiga

Samsungi VA peaks G seerial parim VA implementatsioon olema.
Nüüd eksisteerib ka 2000:1 kontrastiga IPS Black mis kõrvaldab osaliselt ühe IPS suurima puuduse VA kõrval.
Kui IPS Black edasi arendatakse (240Hz juba olemas) ja suudetakse tõsta nt 4000:1 peale, siis võib VA samahästi kui surnuks lugeda.

Ühtlasi uue OLED monitori hind on juba 550 ainult (alles väljastatud mudel). Turg tavalistele LED paneelitüüpidele kahaneb kõvasti.
Kui pole mingi erinõue, siis miks peaks keegi ostma 600, 800 või 1000 maksva LED?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 08.03.2025 13:53:22 vasta tsitaadiga

Matte OLED monitore on väga vähe.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2025 14:03:17 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Matte OLED monitore on väga vähe.
https://rog.asus.com/us/monitors/above-34-inches/rog-swift-oled-pg42uq-model/
icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 08.03.2025 14:09:46 vasta tsitaadiga

Nii suurt ei kannata kasutada. 38" on max, mille puhul ei pea eriti pead pöörama.
Saab muidugi ka kaugemal istuda, aga siis on vaja pilti skaleerida ja kaob suure monitori mõte ära.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2025 18:14:27 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Matte OLED monitore on väga vähe.

LG WOLED paneeliga on pea kõik eranditult matt mudelid, või õigemini anti-glare kattega. Üksikud ASUS'e mudelid on vist spetsiaalselt glossy.
Muidugi neid on 27 mudelit vs QD-OLED 72 mudelit: https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&xf=11939_25%7E11955_OLED%7E18337_LG+Display
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 08.03.2025 19:45:31 vasta tsitaadiga

Kui lisada filtrisse UHD, siis jääb järele üks Asus ja 5 LG-d, mis erinevad värvi ja kõlarite poolest.
Õnneks ma monitori pimedas ei kasuta, seega IPS sobib küll.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2025 13:57:04 vasta tsitaadiga

Kamma kirjutas:
Snaxez kirjutas:
Kuidas sa selle monitoriga üldiselt rahul oled? Lapsele uut gaming monitori vaja ja jäi silma, et Euronicssis on päris hea deal selle jaoks hetkel 499,99€.
https://www.euronics.ee/it/monitorid/monitorid/xg27aqdmg/asus-rog-strix-oled-xg27aqdmg-27-oled-qhd-240-hz-must-monitor


Osta ära!! See on suht ulme diil. Kõige odavam OLED monitor meie turul. Ja hea monitor on.

Rtings igati kiidab: https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/rog-strix-oled-xg27aqdmg

VA paneeli isiklikult ei soovita. Sellele kohane 'dark smearing' on suht jube asi ikka silmadele. Oleneb muidugi inimesest.
Ja enda kogemus jääb monitoritega mis juba vanad, võibolla uuemate VA paneelidega asi veits parem aga ei riskiks. OLED igati kordades parem.
Samuti need Mini LED taustavalguse tsoonid - neid on liiga vähe.


Nüüd kahe vahel, kumba võtta. Samsal on 1st gen paneel vs Asusel 3rd gen.

34" Samsung G8 G85SD 1440p QD-OLED 175hz for 586,61 €
vs
27" Asus XG27AQDMG 1440p W-OLED 240hz for 499.99 €
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2025 16:49:02 vasta tsitaadiga

Kummaline võrdlus. Kui sulle monitori suurus ei ole üldse oluline ja paneel peamiselt, siis jah uuem kindla peale minek. Mul on muidu 2 generatsiooni QD-OLED paneel ja probleeme ei ole olnud peale 7 kuud kasutamist. 1 gen ei olnud hea, sest text fringering oli veits liiga nähtav. 2nd gen juba läks paremaks.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.