Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.4 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 324, 325, 326 ... 492, 493, 494  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 00:19:40 vasta tsitaadiga

Tänu kaamerale just mitte - emotsioonid ja emotsionaalne põnts kõrvale jättes on pole veokimees midagi valesti teinud. Ma tean, et see on keeruline aru saada - reguleeritud ristmikul ei ole sebral sellist mõju kui reguleerimata ristmikul.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 00:20:40 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Ugh, veokijuht on ainus, kes jagab eeskirju - roheline on ju.

marss autokooli tagasi - ülekäigurajal ei tohi peatunud autost mööduda.
Sa ei tea kunagi, mis põhjusel sõiduk on peatunud ülekäigu raja ees.
Seega, jalg pidurile ja hoog maha võtta, vajadusel tuleks ka ise peatuda enne ülekäigurada - isegi kui fooris roheline.


See kehtib ainult reguleerimata ülekäigul
tsitaat:
5) Kui reguleerimata ülekäiguraja ees on pärisuunavööndis kõrvalrajal seisma jäämas või jäänud sõiduk, ei tohi juht sellest sõidukist mööduda vahetult enne ülekäigurada ega ülekäigurajal, vaid peab ülekäiguraja ees seisma jääma.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 00:22:23 vasta tsitaadiga

Alari A. kirjutas:
Miks liiklus mingeid hulle täis on…. icon_confused.gif
Võta Taneli soovitus ja mine autokooli tagasi.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 00:26:13 vasta tsitaadiga

Nojaa, JOKK võib ju olla, aga just antud olukorda silmas pidades, ma ei sõidaks kunagi täispasaga üle ülekäiguraja, eriti kui teine auto on kõrvalreas seisma jäänud - isegi kui roheline fooris.

tsitaat:
§45. Juht peab andma jalakäijale teed: 6) tema sõiduteeületamise lõpetamisel, kuigi juhile on süttinud foori lubav tuli või reguleerija on andnud lubava märguande;

tsitaat:
§46. Lähenedes reguleerimata ülekäigurajale, peab juht vähendama kiirust või peatuma, et anda teed ülekäigurajal teed ületavale või ülekäigurajal teeületamisvõimalust ootavale jalakäijale.

§47. Kui reguleerimata ülekäiguraja ees on pärisuunavööndis seisma jäämas või seisma jäänud sõiduk, ei tohi juht sellest sõidukist mööduda vahetult enne ülekäigurada ega ülekäigurajal, jäämata seisma ülekäiguraja ees. Ülekäigurajale tohib sõita pärast käesoleva määruse § 46 nõuete täitmise võimalikkuses veendumist.

§48. Kui reguleerimata ülekäiguraja ees seisma jäänud sõiduki ja ülekäigurajale läheneva sõiduki vahele jääb vaba sõidurada, ei pea juht ülekäiguraja ees seisma jääma, kuid peab arvestama käesoleva määruse §-s 46 sätestatut.


Liikluses lihtsalt tähelepanelikum ja hoolivam olla thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 01.06.2024 00:29:01, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 00:28:35 vasta tsitaadiga

Tanel thumbs_up.gif
Panin Kadaka teel prouaga terve liikluse kinni, et krdi pardipere ùle tee aidata. Jumal oleks oma õigust nõdnud. Roheline oli.


viimati muutis Alari A. 01.06.2024 00:32:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 00:30:09 vasta tsitaadiga

võitja on see, kes õhtul elusalt ja tervelt koju jõuab icon_exclaim.gif

täitsa ürgaeg icon_lol.gif

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 00:39:46 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Nojaa, JOKK võib ju olla, aga just antud olukorda silmas pidades, ma ei sõida kunagi täispasaga üle ülekäiguraja, eriti kui teine auto on seisma jäänud - isegi kui roheline fooris.
Ma sõidan regulaarselt masinatega, milledes mu silmad on kas meeter kuni kolm maapinnast, seega julgen väita, et debiilik sõiduautos ei oleks pidanud seisma jääma või kui, siis signaali andma ja nina nõks paremale pöörama - veokamees oleks siis kindlasti pidurdada proovinud. Lambine pidurdamine püsiva (st mitte just süttinud) rohelisega ei ole mulle mingi signaal, et miskit on valesti, küll neid uimaselt startijaid või automaatkastiga "sidurit" otsivaid nähtud.
Ära vabanda mingi lollaka eest.

(ma tegelt tänu kogemusele ei mõista ka kogu aeg Oisut hukka, kohati on ikka tal videotes ka teised idikad)

Tanel kirjutas:
Liikluses lihtsalt tähelepanelikum ja hoolivam olla thumbs_up.gif
Lahja steitment, tunnista, et panid hooga pange, sest silmaring mõnes teemas väiksem kui mõnel teisel icon_smile.gif
Muidu selle hoolivuse ja tähelepanelikkuse soovitusega nõus, aga kohati on olukordi (kaamerasse jäädvustatult), mida teatud kogemusega vaadates on pilt hoopis teine kui ainult sõiduautoga liiklejad ette kujutavad.

Alari A. kirjutas:
Tanel thumbs_up.gif
Panin Kadaka teel prouaga terve liikluse kinni, et krdi pardipere ùle tee aidata. Jumal oleks oma õigust nõdnud. Roheline oli.
Ohutulesid kindlasti ei kasutanud, milleks nad mõeldud on - hädapeatus ja teiste informeerimine, et miskit on valesti.

Ära tooda mingit jama - pardipere ei liigu nii kiiresti kui see tüüp eelmises videos ja julgen väita, et ei tekkinud hetkekski ka sellist olukorda nagu selles veokivideos.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 00:43:26 vasta tsitaadiga

Oh, Oisule on kolleeg tekkinud icon_biggrin.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 00:43:49 vasta tsitaadiga

Sinu mõttemaailm on täitsa teine. Las olla beer_yum.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 00:57:08 vasta tsitaadiga

Nope, ma räägin (liiklus)kogemuste pealt, pole ka elukutseline rekkamees kunagi olnud. Kategooriad on juhiloal küll kõik olemas, kasutan ka.
Klassikaline B-kategooria silmaring on siin pigem võtmeks, aga las jääb, rohelisega tuleb igaks juhuks ikkagi pidurit tallata, misiganes olukord on - no nii igaks juhuks.

_________________
MTÜ Sõdurilt Sõdurile (FB-leht)
Ukraina (ja Eesti) vastupanuvõime toetamine läbi pisikeste tegude
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 01:18:56 vasta tsitaadiga

Ohtlikud on need juhid, kes liikluses osaledes silm peas punnis ainult oma õigust taga ajavad.
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.06.2024 01:46:15 vasta tsitaadiga

Punane tuli põleb jalakäijale muuvis kogu aeg, st. § 7. Fooritulede tähendus.
(1) Ümartuledega foor reguleerib sõidukite, jalakäijafoori puudumisel aga ka jalakäijate liiklust.
Tuled tähendavad järgmist:
4) punane keelab liikuda.
Sõidukitele samas roheline põleb muuvis kogu aeg icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 04:30:50 vasta tsitaadiga

Per.se läheb kui keegi hakkab oma "õigust ära andma" - jääb sedasi ülekäiguraja ette või parema käe ristis vasakult tulijat läbi laskma. Temal on asi enda jaoks selge aga see, mis tema kõrval ja taga toimub on täielik loto: nagu see veokas. Sõitis rohelisega.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 07:02:20 vasta tsitaadiga

laurx, me tuleme täna Tartut vallutama, liikle siis korralikult… thumbs_up.gif icon_lol.gif

Eesõigusest rääkides, mul sõber, kes nõuka ajal autokoolis käis, rääkis:
“Tema sõiduõpetaja olla öelnud, et suuremal on alati eesõigus, sest kui Kamaz su pooleks sõidab, võid oma eelisõiguse sinnasamusesse pista…”

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 01.06.2024 07:55:30 vasta tsitaadiga

No see rekkajuht täis taun ikka. Volvo juht/jalakäija ka veidi. Ikka juhtub kosmost. Aga rekkajuht oleks teiste kosmosest ühe kasti sõitnud selleasemel, et vähe pidurdada ja vaadata, et miks keset teed auto seisab rohelise tulega.
_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 01.06.2024 08:16:09 vasta tsitaadiga

rmz kirjutas:
Nope, ma räägin (liiklus)kogemuste pealt, pole ka elukutseline rekkamees kunagi olnud. Kategooriad on juhiloal küll kõik olemas, kasutan ka.
Klassikaline B-kategooria silmaring on siin pigem võtmeks, aga las jääb, rohelisega tuleb igaks juhuks ikkagi pidurit tallata, misiganes olukord on - no nii igaks juhuks.

Miks sellist debiili ajad siis? Sul ju peaks olema refleks juba et jääd ka seisma ülekäiguraja ees kui seal teine seismaa. Suva mis seadus ütleb praegu
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 08:26:38 vasta tsitaadiga

Üks mis tihti ununeb: roheline foorituli on lubav, mitte käskiv.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 08:43:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:

No see rekkajuht täis taun ikka. Volvo juht/jalakäija ka veidi.

kogu jama sai alguse ju Volvojuhist, naahui sa teed nii? icon_idea.gif
See on nigu pioneerid, kes vanamutti üle tee aitasid eusa_wall.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 01.06.2024 09:59:55 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
rmz kirjutas:
Nope, ma räägin (liiklus)kogemuste pealt, pole ka elukutseline rekkamees kunagi olnud. Kategooriad on juhiloal küll kõik olemas, kasutan ka.
Klassikaline B-kategooria silmaring on siin pigem võtmeks, aga las jääb, rohelisega tuleb igaks juhuks ikkagi pidurit tallata, misiganes olukord on - no nii igaks juhuks.

Miks sellist debiili ajad siis? Sul ju peaks olema refleks juba et jääd ka seisma ülekäiguraja ees kui seal teine seismaa. Suva mis seadus ütleb praegu
osadel juhtidel on kombeks ka fooride olemasolul sebra ees seisma jääda
olen ise mitmed korrad näidanud sellisele juhile käega foori poole, et vaadaku fooritulesid - minul jalakäiana punane ees, temal aga roheline lubav tuli
nii mõnigi juht on selgelt jahmunud, et foorituli eksisteerib....
ma ei tea millega nad tegelesid, et fooritulede olemasolu ei märganud
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 10:03:21 vasta tsitaadiga

Fakt on see, et tänu selliste volvoseppadele aetakse need lollid punasega üle tee jooksjad varem või hiljem alla.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 10:23:25 vasta tsitaadiga

Veokijuht pidi päris pime või telefonis olema, kui jalakäijat ei näinud. Normaalne veokijuht oleks pidurdanud, kui nägi, et inimene teele astub.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 10:58:38 vasta tsitaadiga

rmz, sa tapad inimese ära kuigi võimalus elu säästa ja põhjuseks, et sul on õigus sõita?
Sa oled idioot

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 01.06.2024 13:11:21 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
tsitaat:

No see rekkajuht täis taun ikka. Volvo juht/jalakäija ka veidi.

kogu jama sai alguse ju Volvojuhist, naahui sa teed nii? icon_idea.gif
See on nigu pioneerid, kes vanamutti üle tee aitasid eusa_wall.gif


Nõus, volvo juhist sai alguse aga see hetk kui rekkamees jalakäiat (kes ka eksis) alla tahtis ajada ei mängi enam see rolli kust see alguse sai.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 13:16:36 vasta tsitaadiga

Mulle arvan, et see Volvo juht ei teinud midagi valesti. Video kvaliteet on suht nigel, aga jalakäijal tundub olevat nina nutitelefonis. Selles mõttes õige, et Volvo juht aeglustas. Vastasel juhul oleks üle varvaste sõitnud. Hullemal juhul alla ajanud, kui aeglustanud poleks.
Aga veokajuhist saan täitsa aru. Ju ta hilinemas ja logistik vihane. Selle kõrval on paar inimelu köömes.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003




sõnum 01.06.2024 13:19:05 vasta tsitaadiga

Jalakäijast sai ju alguse. Sõimate siin üksteist idiootideks, häbi peaks teil olema…
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 13:59:44 vasta tsitaadiga

Jalakäija oli idioot, aga see ei anna õigust teda tänava peal ära tappa.
IMHO, kui juba näed, et üks auto peatub ülekäiguraja ees veidral kombel - kas ootamatult või rohelise tulega, siis on suht automaatselt temast ettevaatamatu/peatumata möödumine rumalus kuubis. Suurema tõenäosusega astus või kihutas tõuksiga keegi ülekäigurajale vaatamata keelavale tulele ja/või lähenevatele sõidukitele, kui et peatuja eksis fooritule vaatamisel või tal tekkis ootamatu rike just seal ja sel hetkel. icon_rolleyes.gif

Reeglid reegliteks ja õigused õigusteks, siin on tegemist reaktsiooniga ootamatule ohuolukorrale, mis suure tõenäosusega tekkis liiklusõnnetuse vältimiseks.

Ja ega lihtsalt keset tänavat sinust paremal või noh, antud juhul ohutussaare tõttu või näiteks ühesuunalisel tänaval vasakul oleva sõiduki ootamatu pidurdus ka vähem veider või kahtlane pole, sõltumata sellest kas seal on ülekäigurada või mitte. Jooksis laps või koer teele, ei küta ju peatunud sõidukist möödumise ohutuses veendumata üle temast?!

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 14:12:28 vasta tsitaadiga

varem või hiljem leiab see kahe pöidlaga või tõuksijuht niikuinii oma otsa. Kui ükskord sai juba "peatee", siis ega selline oma moodu jäta. Ja siis on kõik teised süüdi thumbs_down.gif

kord oli juhus, et nägin, et üks tõuksiidioot kihutab vaatamata reguleerimata ülekäigurajale. Sain pidama, aga kui see idioot oli mu ees, siis lasin signaali icon_lol.gif . Oskas küll tõuksi pealt maha tulla thumbs_up.gif , kuigi väheke rabistades

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.06.2024 16:14:45 vasta tsitaadiga

piix ma ei või. Vastassuunas tuleb pikk autoderivi vastu, sõidavad rohelise lubava tulega ja siis mingi tiinekal vaja hakata üle tee minema punase tulega icon_idea.gif Ohutussaar olemas, volli juht oleks pidanud edasi sõitma peale aeglustamist! Aga mitte teed andma punasega üle teed alustanud tiinekale! Kes oli jõudnud ohutussaarele ja jäi ka korraks seisma icon_idea.gif Tiinekas ise jooksis auto rataste alla icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 17:20:25 vasta tsitaadiga

Eile lendas üks eit oma vokiga mulle kurvilisel kitsal metsateel stop märgi alt korraliku lennuga ette ilma, et oleks peatunud või kasvõi vaadanud kas kedagi ei tule.
Oleks keegi samal ajal vastu tulnud oleksin eide alla ajanud mitte teisega laupa pannud.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 17:59:37 vasta tsitaadiga

Tartu Tiksoja raudtee ülesõidukoht pikemat aega kinni, punast põleb... Rong pole siit mööda sõitnud... LuxExpressi buss jääb kenasti graafikust maha
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hemmar
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 19:16:49 vasta tsitaadiga

Viimasel ajal liiga tihti silma jäänud ka ülekäigukohtade juures seisma jäävaid juhte. Viimati Allikul pani üks mu ees pidurid blokki, et kaks tee ääres ootavat last üle lasta. Selle peale siis lapsed sprintisid üle, ilma et oleks teise sõidusuuna poole vaadanud. Jälle kõik mis oleks võinud juhtuda + laste õpetamine, nagu neil oleks justkui eesõigus.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 19:33:11 vasta tsitaadiga

Valiks vähe sõnu idioodiks nimetamisega, eks?
Veokijut ei teinud midagi valesti, küll aga alustas rumal jalakäija ja temast ehmunud sõiduautojuht kogu laviini, mis lõppes siiski õnnelikult. Kes siin idioodiks nimetab - tunned mind isiklikult?

_________________
MTÜ Sõdurilt Sõdurile (FB-leht)
Ukraina (ja Eesti) vastupanuvõime toetamine läbi pisikeste tegude
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 01.06.2024 19:40:12 vasta tsitaadiga

rmz kirjutas:
Valiks vähe sõnu idioodiks nimetamisega, eks?
Veokijut ei teinud midagi valesti, küll aga alustas rumal jalakäija ja temast ehmunud sõiduautojuht kogu laviini, mis lõppes siiski õnnelikult. Kes siin idioodiks nimetab - tunned mind isiklikult?


Sa mine vii oma load hoiule ja hoidu igasuguste masinate juhtimisest kui sa ei näe suurt viga veokajuhi tegemistes (mitte tegemistes).

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 19:46:30 vasta tsitaadiga

Sa nägid, mida ta tegi? Olid kõrval? Äkki ta jalg oligi pedaalil valmis?
Veokite pidurdusteekond on vägagi lühike linnakiirustel äkkpidurdades..

Targutama on kõik kõvad, eriti oma piiratud silmaringi ulatuses.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 20:16:21 vasta tsitaadiga

Kui jalakäijad teaks kuidas teed ületada, oleks paljud neist terved ja elus.
Reguleeritud ja reguleerimata ülekäiguradade vahe on selles, et ühed on reguleeritud ja teised ei ole. Töötab eeldusel, et mõlemad osapooled teavad "kuidas töötab". Nagu ma ütlesin: hapuks läheb siis kui suvalt oma eesõigust ära hakatakse andma. Edasi: soovitatakse eesõigusest loobuda kui liiklussituatsioon "pole selge" - kas on peatee vms.. antud juhul olid reguleerimisvahendid kõigile näha. Küsimus tekib: mis oli selles olukorras nii ebaselge, et tuli hakata eesõigust ära andma? Millised liiklussituatsioonid veel üle mõistuse käivad?
Ma oma lapsi õpetan, et punasega ülekäigurajale ei astu isegi kui autot ei paista. Selliste olukordade vältimiseks vajaliku liiklusharjumuse tekitamiseks. Kui kuskil mingiks nämmutamiseks läheb taolistel teemadel räägin, miks ei peaks töiskasvanud laste nähes punasega üle jõlkuma..

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 01.06.2024 20:21:20 vasta tsitaadiga

rmz kirjutas:
Sa nägid, mida ta tegi? Olid kõrval? Äkki ta jalg oligi pedaalil valmis?
Veokite pidurdusteekond on vägagi lühike linnakiirustel äkkpidurdades..

Targutama on kõik kõvad, eriti oma piiratud silmaringi ulatuses.


No video järgi küll tundub, et kui oleks sealt volvo eest välja joostes komistanud ja kukkunud siis oleks üle sõidetud.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 20:24:38 vasta tsitaadiga

Olekski. Punane ei ole uus roheline.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 01.06.2024 20:35:44 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Olekski. Punane ei ole uus roheline.


Sinu loogika on siis, et kui keegi rikub seadust siis võib ta alla ajada?

Minuarust pole siin keegi öelnud, et volvo juht või jalakäija midagi õigesti tegi. Aga siin mõned, nüüd ka sina on asunud selle veokajuhi kaitsele, et ongi normaalne liiklemine see, et ajame alla kui mõni vales kohas/punasega tuleb.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 20:43:32 vasta tsitaadiga

Aga kui veokijuht vaatab, et roheline, vaatab korraks kõrvale ja juba on hilja kui täpset olukorda näeb?
Jah ajab lapse alla aga arvate tõesti, et tal on selle teadmisega kerge edasi elada? Nagu kirjutasin siis oleks sõiduka juht selle lapse palju suurema tõenäosusega alla ajanud sest ta ei näe üle eesseisva.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 01.06.2024 20:48:12 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Nagu kirjutasin siis oleks sõiduka juht selle lapse palju suurema tõenäosusega alla ajanud sest ta ei näe üle eesseisva.


Kahju, et sellise asja vastu midagi teha ei saa. Oh, wait. Aeglustada ja veenduda, et ega pole potentsiaalset ohtlikku olukorda kui keegi jääb keset teed seisma, eriti veel kõrgema riskiga kohtades.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 20:51:03 vasta tsitaadiga

Volvovend ei näe seda "potentsiaalset ohtlikku" olukorda või nutis istuv jalakäija?
Rongi ette jäävad ka alati need kõige süütumad.. mis sest, et lage ala, rongi ammu näha ja antakse veel signaali ka.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmz
HV kasutaja

liitunud: 09.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 21:05:55 vasta tsitaadiga

miq1988 kirjutas:
Winterwind kirjutas:
Nagu kirjutasin siis oleks sõiduka juht selle lapse palju suurema tõenäosusega alla ajanud sest ta ei näe üle eesseisva.


Kahju, et sellise asja vastu midagi teha ei saa. Oh, wait. Aeglustada ja veenduda, et ega pole potentsiaalset ohtlikku olukorda kui keegi jääb keset teed seisma, eriti veel kõrgema riskiga kohtades.
õigustatud ootus on selle asja nimi, kui sõidad püsiva rohelisega rahulikult otse. Noh, et teised aduvad ka maailma, kus nad hetkel viibivad ja järgivad ka suht ammu kehtima hakanud liiklusreegleid.
Kui see ei taha kohale jõuda, siis palun, hakkagi iga rohelisega sebrast üle sõites nii igaks juhuks aeglustama, ole mees. Maailm on kohe parem paik.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 21:33:15 vasta tsitaadiga

miq1988, kui ma pean kellegi peale näpuga näitama siis on see vulvamees.
tsitaat:

Kui jalakäijad teaks kuidas teed ületada, oleks paljud neist terved ja elus.
Reguleeritud ja reguleerimata ülekäiguradade vahe on selles, et ühed on reguleeritud ja teised ei ole. Töötab eeldusel, et mõlemad osapooled teavad "kuidas töötab". Nagu ma ütlesin: hapuks läheb siis kui suvalt oma eesõigust ära hakatakse andma. Edasi: soovitatakse eesõigusest loobuda kui liiklussituatsioon "pole selge" - kas on peatee vms.. antud juhul olid reguleerimisvahendid kõigile näha. Küsimus tekib: mis oli selles olukorras nii ebaselge, et tuli hakata eesõigust ära andma? Millised liiklussituatsioonid veel üle mõistuse käivad?

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 21:43:22 vasta tsitaadiga

Te kõik olete segaduses, kaameramees oli ainus kes nägi kõiki kolme aga ei andnud signaali.

maty kirjutas:
Tartu Tiksoja raudtee ülesõidukoht pikemat aega kinni, punast põleb... Rong pole siit mööda sõitnud... LuxExpressi buss jääb kenasti graafikust maha


Äike vist lõi kuskile releekappi, juba 17 ajal läks betooni punaseks. Räme kärakas käis just enne seda. Mingi 10 minti oodati siis hakkas 50-50 üle või kõrvale sõitmine.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2024 23:50:30 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
Tartu Tiksoja raudtee ülesõidukoht pikemat aega kinni, punast põleb... Rong pole siit mööda sõitnud... LuxExpressi buss jääb kenasti graafikust maha

Seal vist nüüd need vahvad tõkkepuud mis mõlemad suunad kinni paneb, et mööda ka ei saa? Kuigi need tõkkepuud peaks suht kergelt küljest kukkuma vist. Ma ei tea kas jalahoobist piisab aga bussiga veidi lükata saab tee vabaks icon_biggrin.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2024 00:14:08 vasta tsitaadiga

rmz, sa pane gaasi juurde, et valesti käituvatest jalakäijatest, tõuksijuhtidest jms. puduloiustest lahti saaks thumbs_up.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2024 00:33:55 vasta tsitaadiga

elukaz, keerasin otsa ringi ja sõitsin Betooni tn kaudu 18 ajal, Betooni tn tõkkepuud olid üleval, ju siis jõuti korda teha.
salatoimik, jep, hiljuti pandi sinna uued 4x tõkkepuud, et mööda ka ei saa sõita.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2024 00:51:47 vasta tsitaadiga

rmz kirjutas:
miq1988 kirjutas:
Winterwind kirjutas:
Nagu kirjutasin siis oleks sõiduka juht selle lapse palju suurema tõenäosusega alla ajanud sest ta ei näe üle eesseisva.


Kahju, et sellise asja vastu midagi teha ei saa. Oh, wait. Aeglustada ja veenduda, et ega pole potentsiaalset ohtlikku olukorda kui keegi jääb keset teed seisma, eriti veel kõrgema riskiga kohtades.
õigustatud ootus on selle asja nimi, kui sõidad püsiva rohelisega rahulikult otse. Noh, et teised aduvad ka maailma, kus nad hetkel viibivad ja järgivad ka suht ammu kehtima hakanud liiklusreegleid.
Kui see ei taha kohale jõuda, siis palun, hakkagi iga rohelisega sebrast üle sõites nii igaks juhuks aeglustama, ole mees. Maailm on kohe parem paik.
Veoautojuht on kutseline professionaal, peab oskama liikluses ohtlikke olukordi ette näha ja neid vältida. Kui ei oska, siis on aeg muu töökoht otsida.

Inimesed teevad liikluses koguaeg vigu, küll kergemaid, küll raskemaid, hea juht suudab neid vigu ennetada, kehv juht ei suuda. Veokijuht antud olukorras ei suutnud, vedas. Mõtle, kas tahad olla hea juht või kehv juht icon_wink.gif
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
av.
HV vaatleja

liitunud: 30.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2024 01:22:18 vasta tsitaadiga

rmz kirjutas:
miq1988 kirjutas:
Winterwind kirjutas:
Nagu kirjutasin siis oleks sõiduka juht selle lapse palju suurema tõenäosusega alla ajanud sest ta ei näe üle eesseisva.


Kahju, et sellise asja vastu midagi teha ei saa. Oh, wait. Aeglustada ja veenduda, et ega pole potentsiaalset ohtlikku olukorda kui keegi jääb keset teed seisma, eriti veel kõrgema riskiga kohtades.
õigustatud ootus on selle asja nimi, kui sõidad püsiva rohelisega rahulikult otse. Noh, et teised aduvad ka maailma, kus nad hetkel viibivad ja järgivad ka suht ammu kehtima hakanud liiklusreegleid.
Kui see ei taha kohale jõuda, siis palun, hakkagi iga rohelisega sebrast üle sõites nii igaks juhuks aeglustama, ole mees. Maailm on kohe parem paik.


No tra, kui sul jääb keegi keset teed lambist seisma siis üldse ei mõtle, et võis mingi oht olla? Pole vahet praegu ju mis tuli fooris on, jookseks kuskil koer ette vms. Näed, et kõrval reas auto jääb keset teed seisma ja lased samamoodi edasi? Mnn oled.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2024 01:27:23 vasta tsitaadiga

Ärge nüüd kurjustage. Keegi ei saanud ju surma. Mahume ju kõik koos sõbralikult liiklema, eksju?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.4 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 324, 325, 326 ... 492, 493, 494  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.