|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Foxxx
HV veteran

liitunud: 22.10.2004
|
10.12.2023 14:28:43
|
|
|
| Vaatasin, et vahepeal on terve ports uusid Agesa versioone välja tulnud, hetkel tiksun 1.0.0.7c peal, aga viimati sain selle 100% stabiilseks kui memory context restore ära keelasin ja eco modest loobusin 7700X puhul. kellelgi kogemust, kas uued Agesad reaalselt on mälude osas stabiilsust tõstnud või pigem jutuks hea küll?
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
14.12.2023 18:40:19
|
|
|
kõik kiibitootjad teevad nii, juba aastaid, k.a. näiteks telefonitootjad et tuvastada rootimist, blokeerida firmware downgrade jne.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
14.12.2023 19:15:18
|
|
|
DeTHiCa., Esiteks see on vale. Kõigil prosedel ei ole mingit sisseehitatud fuse mis lendab kui BIOS-st või Windowsis (nende endi) tarkvara kasutades OC sisse lülitada.
Teiseks kõik telefonitootjad ei blokeeri bootloaderi lahtilukustamist ega rootimist. Lisaks EU seaduse alusel ei ole rootimine õigustus garantiist keeldumiseks.
See oleks sama absurdne kui MS või masina tootja (OEM, prebuilt, läpakas jne) keelduks garantiist, kuna kasutaja konto on administraatori õigustega.
Rääkimata sellest, et erinevad anticheat meetmed mida mängutootjad kasutavad omavad veelgi tugevamaid low-level õigusi süsteemile kui tavaline administraator.
Ja kolmandaks "teised teevad kaa" õigustus sobib viieaastase liivakasti, mitte 2000-10000€ toote müünud firma põhjendusse.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
17.12.2023 18:12:22
|
|
|
Saaks emaplaadile panna 4x i5 seeria protsessorit. Oleks ka rahul. Võiks olla nii, et saab üksteise peale laduda. Ja jahutuskanalid oleks igas proses, et alumist prose edasi jahutada.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
22.12.2023 12:25:46
|
|
|
See BIOSi mahutavus ei ole enam probleemiks, pole kunagi olnud, tegelikult. Ainus probleem on tootjate viitsimises platvormile BIOSi uuendusi väljastada.
Alati saab mingi vana põlvkonna toetatute hulgast üldse välja visata nagu AM4 tehti kui mahuprobleem ilmnes.
Mul on 2017 aastal ostetud suhteliselt odav AM4 plaat 5800X3D'ga kasutuses.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
27.12.2023 22:46:29
|
|
|
Kuulge AMD sõbrad.
Esimest korda puutun kokku.
Mul on alati sellised coolerid käinud peal millel tuleb ikkagi enda backplate panna või äärmisel juhul käivad kruvid AMD back plate auku.
Ma olen mitu AM5 masinat teinud ning AM4 sobivusega jahutid on ka AM5 plaadile läinud, sest enne kui ma esimest korda juba tegema hakkasin, siis googeldasin. Igal pool oli info, et AM4 ja AM5 on sama. Ka jahutite puhul ei ole erinevusi märganud.
Nüüd on mul aga TUF GAMING B650-PLUS emaplaat ning seal on mingi selline metallist backplate mis ära ei käigi. Ehk siis ainus võimalus on mul vägisi kasutada sellist coolerit millel on ainult need amd enda plastik bracketite külge kinnituvad klambrid?
E: Netist leiab veel hädalasi, tuleb välja, et nii ongi
https://www.reddit.com/r/ASUS/comments/zfncag/asus_tuf_b650_plus_wifi_backplate_removable/
Huvitav kas see on ainult ASUSe emaplaatide teema või, päris jabur.
Ainus AIO mis mu käest iial läbi käinud on koos nende amd enda klambritega on vist Thermaltake ja praegu kiirelt kammides tundub, et nii ongi
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terric
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2002
|
27.12.2023 22:59:44
|
|
|
| c4v6 kirjutas: |
Kuulge AMD sõbrad.
Esimest korda puutun kokku.
Mul on alati sellised coolerid käinud peal millel tuleb ikkagi enda backplate panna või äärmisel juhul käivad kruvid AMD back plate auku.
Ma olen mitu AM5 masinat teinud ning AM4 sobivusega jahutid on ka AM5 plaadile läinud, sest enne kui ma esimest korda juba tegema hakkasin, siis googeldasin. Igal pool oli info, et AM4 ja AM5 on sama. Ka jahutite puhul ei ole erinevusi märganud.
Nüüd on mul aga TUF GAMING B650-PLUS emaplaat ning seal on mingi selline metallist backplate mis ära ei käigi. Ehk siis ainus võimalus on mul vägisi kasutada sellist coolerit millel on ainult need amd enda plastik bracketite külge kinnituvad klambrid?
E: Netist leiab veel hädalasi, tuleb välja, et nii ongi
https://www.reddit.com/r/ASUS/comments/zfncag/asus_tuf_b650_plus_wifi_backplate_removable/
Huvitav kas see on ainult ASUSe emaplaatide teema või, päris jabur.
Ainus AIO mis mu käest iial läbi käinud on koos nende amd enda klambritega on vist Thermaltake ja praegu kiirelt kammides tundub, et nii ongi |
AM4 ja AM5 puhul nt. Noctua jahutid kasutavad emaplaadiga kaasas olevat tagaplaati.
Ja paigalduse korral on hea kui see ei liigu nagu AM4 korral on (lahtine).
Asus B650-E ei mäleta, et oleks probleem olnud (ei mäleta, kas oli eraldi või plaadi küljes aga kuna ASUS siis vist oli küljes).
Mis jahuti sul on millel AMD korral on eraldi tagaplaati vaja (AIO paistab teemaks, nendes ma võhik pole kasutanud)?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
28.12.2023 03:31:02
|
|
|
Antud juhul selline https://www.dutzo.com/products/cpu-coolers-aio/kori-argb-240/
Aga sain jah juba vastuse internetis sobrades, selline konflikt on täiesti olemas nende tootjate puhul kes millegipärast eeldavad enda backplatet AMD puhul. Millest see sõltub kas on eemaldatav või selline permanentne, metallist nagu antud hetkel ei ole teada, ilmselt random call.
Üldjuhul vist tundub, et AM5 puhul ongi levinumad need metallist, mitte eemaldatavad backplated ning sellisel juhul ainult AM4 sobivusega coolerid ei pruugi sobida.
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
07.01.2024 11:38:44
|
|
|
Päris huvitav graaf tegelikult. Eriti just Gigabyte osa. Endal läks ka see käiku. Hind oli hea, kena nägi välja, augud olemas. Lisaks kõik review-d näitasid, et B650 puhul praktiliselt parimad.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
07.01.2024 14:54:48
|
|
|
| ASUS on vist oma languses ise süüdi, kuna saagis oksa, millel istus.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.01.2024 19:18:41
|
|
|
ASUS on jah ise oma kaardid maha mänginud. BIOS on neil pikalt olnud parim aga pidevad probleemid koostekvaliteediga, kehvad VRM-id odavamatel plaatidel ja absurdselt kallid hinnad tähendavad seda, et kui mõned kõrgema otsa plaadid välja arvata mida ostavad vähesed, siis pole põhjust neid eriti ka soovitada.
Iga kiibistikku tuleb siiski eraldi vaadata. Üks tootja kes ühe kiibistiku launchi nahka keerab võib teisel parima tulemuse teha. Parim näide on MSI kelle X570 algsed mudelid olid kehvad ja nad tunnistasid seda ka ise.
Hiljem tehti vajalikud muudatused ja B550 oli MSI kui mitte parim, siis üks parimaid.
Gigabyte paistab, et on päris hästi õnnestunud B650 ja X670 plaatidega. Eriti Elite AX mudel mis on väga populaarne.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
07.01.2024 19:21:10
|
|
|
Võin nüüd peksa saada aga AsRock on minu arust kena ja sujuva comebacki teinud. Olen mitmeid A620 Pro RS plaate kasutanud odavamatel AM5 masinatel ning ma ei oska mitte ühtegi etteheidet leida, isegi VRM on mõistlik selle raha eest. Ma julgeks väita, et kindlasti parem valik kui Asuse B650
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.01.2024 19:35:06
|
|
|
Võibolla nad on asju paremaks teinud aga mulle jäi väga kehv mulje AsRockist kui tootjast kes blacklistis reviewerid kui need avastasid, et AsRocki plaatidel on väga kehv VRM. See käis küll vist peamiselt Inteli emaplaatide kohta.
Ühtlasi vähemalt B450 ajal ei meeldinud mulle nende BIOS aga kuna peale seda pole au olnud näppida, siis võibolla on seda parandatud.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
08.01.2024 18:57:07
|
|
|
| 8700G oleks magus küll, ehk siis 350 eur kanti tuleb ilmselt.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
12.01.2024 19:37:25
|
|
|
Veidi vanake nüüdseks see prose juba aga minu jaoks uus:
Keegi all core oc-d ei harrasta enam vist. Ei tea miks auto peal nii palju vcore-i prosest läbi lastakse.
4,85ghz Vcore 1,2v, Soc 1v, LLC Turbo. Üle 1,2v ei läinud ja 4875mhz-i peal viskas errori. Skoor on teisejärguline.
On palju kuumem kui 5900X oli aga mul vesi hooldamata ka 1,5 aastat.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
12.01.2024 19:59:28
|
|
|
Evil, ühe chiplet'iga multi-core koormusel kuumem kui kahega samal/sarnasel tarbimisel.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
12.01.2024 20:03:39
|
|
|
| ninzor kirjutas: |
Evil, ühe chiplet'iga multi-core koormusel kuumem kui kahega samal/sarnasel tarbimisel.  |
Ma olen teadlik sellest aga ta ei tohiks olla 10c kuumem sama vcore ja takti peal.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
12.01.2024 20:16:14
|
|
|
Evil, Allcore OC nõuab piisavalt volti, et tuumasid toita. Suurem volt omakorda tähendab rohkem kuumust pisikeses chipletis mis ei suuda seda piisavalt kiiresti ära juhtida (power density).
Ei saa välistada, et sa võid parema skoori saada hoopis undervoltiga. -20 igale tuumale annab madalamad tempid ja seetõttu hoopis boostib kõrgemale.
See on ka põhjus miks allcore OC ei ole tänapäeval enam eriti populaarne. Undervolti, mälude timmimise jms meetmetega saavutab parema ja jahedama tulemuse.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ninzor
HV veteran
liitunud: 15.06.2008
|
12.01.2024 20:28:28
|
|
|
Kui 3700X't peaks tavaliseks, 3900X tundus ikka väga jahe selle kõrval. 3900X kõvasti suurema voolutarbega ilma piiranguteta aga tunduvalt jahedam.
Aina pisemat ja pisemat lappi tuleb jahutada.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
12.01.2024 22:59:24
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Evil, Allcore OC nõuab piisavalt volti, et tuumasid toita. Suurem volt omakorda tähendab rohkem kuumust pisikeses chipletis mis ei suuda seda piisavalt kiiresti ära juhtida (power density).
Ei saa välistada, et sa võid parema skoori saada hoopis undervoltiga. -20 igale tuumale annab madalamad tempid ja seetõttu hoopis boostib kõrgemale.
See on ka põhjus miks allcore OC ei ole tänapäeval enam eriti populaarne. Undervolti, mälude timmimise jms meetmetega saavutab parema ja jahedama tulemuse. |
Ega ma otseselt vastu ei vaidle aga liiga palju tarka panemist ikkagi.
Läksid 3800x-i pealt 5800x3d peale nii, et konkreetseid prosesid omanud pole.
Ma olen omanud 3700x-i 2x, 3900x-i, 5900x-i ja nüüd 5800x-i.
Tõsi on, et 12-tuumalised olid jahedamad aga 3900x-i ja 3700x-i vahe oli palju väiksem kui 5900x-i ja 5800x-i vahe.
Minu võrdlused ja kogemused on puhtalt all core oc tulemus. Sama vcore, samad klokid ja sama jahutus.
Kui vesijahutuse hooldamisega ühele poole saan, siis saan targemaks.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
12.01.2024 23:47:00
|
|
|
3000 seeria jooksis kuskil 4-4.5Ghz kandis. 5000 seeria 4.5-5Ghz.
Eks see kah mõjutab temperatuure eri mudelite vahel isegi kui tootmisprotsess ja kivide suurus on sarnane.
5800X saab kõrgemale boostida, kuna power läheb ühe chipleti peale. 5900X on esiteks kehvemad chipletid vs 5800X ja teiseks peab jagama powerit kahe chipleti peale mis tähendab, et ei saa ühte nii karmilt suruda (vähemalt mitte käsitsi sätteid muutmata).
Palju huvitavam oleks see kui sa keeraksid ajutiselt BIOS-st ühe 5900X chipleti kinni ja siis vaataks kuidas on tempid ühe aktiivse koormamisel. Kahtlustan, et ikkagi madalamad kui 5800X, kuna isegi kinnikeeratud chiplet toimib omamoodi heatsinkina mis jagab kuumuse suurema area peale.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
13.01.2024 00:05:05
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
3000 seeria jooksis kuskil 4-4.5Ghz kandis. 5000 seeria 4.5-5Ghz.
Eks see kah mõjutab temperatuure eri mudelite vahel isegi kui tootmisprotsess ja kivide suurus on sarnane.
5800X saab kõrgemale boostida, kuna power läheb ühe chipleti peale. 5900X on esiteks kehvemad chipletid vs 5800X ja teiseks peab jagama powerit kahe chipleti peale mis tähendab, et ei saa ühte nii karmilt suruda (vähemalt mitte käsitsi sätteid muutmata).
Palju huvitavam oleks see kui sa keeraksid ajutiselt BIOS-st ühe 5900X chipleti kinni ja siis vaataks kuidas on tempid ühe aktiivse koormamisel. Kahtlustan, et ikkagi madalamad kui 5800X, kuna isegi kinnikeeratud chiplet toimib omamoodi heatsinkina mis jagab kuumuse suurema area peale. |
No ma tean kõike seda. Pole enam kahjuks 5900x-i millega testida aga üsna kindlasti on sul õigus, et 5900x oleks igal juhul jahedam. Õige cpu plokiga saaks asja paremaks küll.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
16.01.2024 14:20:33
|
|
|
Phoenix 2 on siis säästukad ja Phoenix 1 on paugupillid
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
16.01.2024 14:38:07
|
|
|
| Office PC
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
21.01.2024 23:59:27
|
|
|
Amd Ryzen 7 5800X@ 4,8ghz 1,2125v 30min R23:
Päris hea isend vist. Temp võiks 10c madalam olla muidugi.
Skoor shit kuna 4 firefox-i akent lahti jne.
Max 1,3v
Suht soojaks läheb ikka. 83c R23 ajal.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
22.01.2024 00:29:08
|
|
|
| kuigi ma oma 5600X sain 4.7GHz 24/7 peale kenasti, siis siin ma nüüd olen ja uurin, et kas teha samamoodi static OC 5700X-le või proovida PBO asja?
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
22.01.2024 01:00:51
|
|
|
| c4v6 kirjutas: |
Mida sellisest asjast arvata?
Mul ei ole varem eriti AMD prosedega kogemusi olnud, kasutanud olen mõningaid aga pikemalt ei ole pidanud, veel vähem süvenenud kuna kõik tundub nii teistmoodi kui intelil millega kodus olen rohkem.
5800x3d.
Emaplaat on x570 Tuf pro mingi bla bla bla.
Nagu piltidelt näha, siis protsessor hüppleb jaburalt boosti ja base clocki vahel? Tegemist on siis nö. tavakasutusega kus on lahti browser mõningase kolaga.
Probleem on selles, et mängides toimub täpselt sama teema. Kui ma nüüd CPU-Z alt stressi tööle panen, siis nagu näha on boosti all seal 4175-4250mhz ja joon on ilus sirge. Ma nagu eeldaks mängus ka midagi sellist?
Tavakasutuse puhul tähendab see jahtusventikate pidevat pöörete muutumist (no selle saaks kurviga siledamaks aga ei anna vastust küsimusele).
Mängides kõigub aga ka FPS selle järgi ja 1% low'des annab tunda.
Kas se on normaalne, kas sellele on rohtu?
Kui ma emaplaadi enda softiga kasutan näiteks seda OC featuuri, siis klokib ta prose 3600mhz peale lukku ära aga siis on clock koguaeg ilus ja sile 3600mhz ilma anomaaliateta.
 |
Mul on tänaseks veel 2 5800x3d põhja läbi käinud ning kõik kes toona vaatasid mulle, et chill bro, see ongi normaalne AMD ots ja imetabane tehnoloogia, siis...
Ei ole kummalgi teisel sellist jama olnud, üsna ilus väikeste hälvetega joon jookseb mängides ning viimasel proovisin seda palju kiidetud PBO -30 trikki teha, siis oli noodakelgu sirge joon 4450mhz all day long.
Nii nagu ma arvasin toona, ning nii nagu ma ka tajusin, siis jään endale kindlaks, et see ei olnud normaalne.
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rainer75
HV vaatleja
liitunud: 15.10.2015
|
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
22.01.2024 12:58:40
|
|
|
biosist saab 4.95GHz w? wtf
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
22.01.2024 13:45:34
|
|
|
| caramis kirjutas: |
biosist saab 4.95GHz w? wtf |
See pole 4,95ghz. Pigem max boost klokk. Isegi kui all core oc-d teha ja panna klokk paika siis cpu-z näitab seda max boost kordajat.
Ägedam on pigem see et mälude temperatuuri saab vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
22.01.2024 17:10:58
|
|
|
https://videocardz.com/newz/amd-discloses-zen4c-core-frequencies-for-ryzen-8000g-series
eks näis, kas kõlakas või on seal sisu ka.
| c4v6 kirjutas: |
Mul on tänaseks veel 2 5800x3d põhja läbi käinud ning kõik kes toona vaatasid mulle, et chill bro, see ongi normaalne AMD ots ja imetabane tehnoloogia, siis...
Ei ole kummalgi teisel sellist jama olnud, üsna ilus väikeste hälvetega joon jookseb mängides ning viimasel proovisin seda palju kiidetud PBO -30 trikki teha, siis oli noodakelgu sirge joon 4450mhz all day long.
Nii nagu ma arvasin toona, ning nii nagu ma ka tajusin, siis jään endale kindlaks, et see ei olnud normaalne. |
idles teevad mul nii 5800x3d kui 7800x3d täpselt samamoodi. Peakski olema täiesti normaalne käitumine, lihtsalt opportunistic kõrgetele klokkidele lükkamine, kust tuleb temp/powerlimit/voltage/utilization/jms põhjusel kiirelt allapoole tagasi.
mängudes sõltub palju mängust koostöös samade piiride tingimustega - kui pbo -30 aitab, siis piltlikult lihtsalt madalam voolutarve-kuumus ja saab rohkem kõrgemal taktil aega veeta.
mul 5800x3d muidugi näitab seda käitumist rohkem, sest jooksutan seda küll pbo -30 aga 76w power limitiga. mängude jaoks 95% juhtudel probleemi ei teki
x3d prosedel on piirid küllalt agressiivsed, kas näiteks temp isegi 60c pealt ei hakanud mängima? kui täitsa stabiilselt tweakida vaja, siis jahutus, undervolt ja kui ikka ei aita, siis võib ju natukene madalama takti püsivaks panna
erinevate isendite vahe on suur. laiemalt lugedes, vist ka siin teemas mainitud ja ise juba zen2 juures nähtud kuidas sama mudeli varajased isendid sakkisid aga hiljem või mudeli elukaare lõpust isendid olid palju paremad - näiteks püsivamad/kõrgemad taktid, madalam voolutarve jne.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
c4v6
HV veteran

liitunud: 15.05.2008
|
22.01.2024 21:23:36
|
|
|
Muud ma ei oska kommenteerida kui, et tõesti. Kaks ülejäänud isendit on olnud eelmisel aastal uuena ostetud ning see millega minu arust müstika toimus oli ostetud 1+ aastat varem.
_________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mina634
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.11.2023
|
22.01.2024 21:46:49
|
|
|
Mingi AMD Epycust veidike võimsam töötab juba mõnda aega:
Spoiler 
Kaks prose emaplaadil.
Emaplaat on: Giga Computing / MZ73-LM0-000 serveri emaplaat.
aga prose on AMD aga ei ole Epyc ?? Mingi AMD Sample 00000..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|