Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 568, 569, 570 ... 579, 580, 581  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2023 14:28:43 vasta tsitaadiga

Vaatasin, et vahepeal on terve ports uusid Agesa versioone välja tulnud, hetkel tiksun 1.0.0.7c peal, aga viimati sain selle 100% stabiilseks kui memory context restore ära keelasin ja eco modest loobusin 7700X puhul. kellelgi kogemust, kas uued Agesad reaalselt on mälude osas stabiilsust tõstnud või pigem jutuks hea küll?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2023 17:20:36 vasta tsitaadiga

AMD Ryzen 9 8945HS & Ryzen 5 8645HS “Hawk Point” APU Benchmarks Leak Out: Strong CPU & GPU Performance For A Refresh
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2023 20:12:37 vasta tsitaadiga

Overclocking AMD Ryzen Threadripper 7000 Series Doesn't Blow Warranty, But Blows a Hidden Fuse to Show It
https://www.techpowerup.com/316686/overclocking-amd-ryzen-threadripper-7000-series-doesnt-blow-warranty-but-blows-a-hidden-fuse-to-show-it

Dick move AMD thumbs_down.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006




sõnum 14.12.2023 18:40:19 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Overclocking AMD Ryzen Threadripper 7000 Series Doesn't Blow Warranty, But Blows a Hidden Fuse to Show It
https://www.techpowerup.com/316686/overclocking-amd-ryzen-threadripper-7000-series-doesnt-blow-warranty-but-blows-a-hidden-fuse-to-show-it

Dick move AMD thumbs_down.gif


kõik kiibitootjad teevad nii, juba aastaid, k.a. näiteks telefonitootjad et tuvastada rootimist, blokeerida firmware downgrade jne.
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2023 19:15:18 vasta tsitaadiga

DeTHiCa., Esiteks see on vale. Kõigil prosedel ei ole mingit sisseehitatud fuse mis lendab kui BIOS-st või Windowsis (nende endi) tarkvara kasutades OC sisse lülitada.

Teiseks kõik telefonitootjad ei blokeeri bootloaderi lahtilukustamist ega rootimist. Lisaks EU seaduse alusel ei ole rootimine õigustus garantiist keeldumiseks.
See oleks sama absurdne kui MS või masina tootja (OEM, prebuilt, läpakas jne) keelduks garantiist, kuna kasutaja konto on administraatori õigustega.
Rääkimata sellest, et erinevad anticheat meetmed mida mängutootjad kasutavad omavad veelgi tugevamaid low-level õigusi süsteemile kui tavaline administraator.

Ja kolmandaks "teised teevad kaa" õigustus sobib viieaastase liivakasti, mitte 2000-10000€ toote müünud firma põhjendusse.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2023 22:14:29 vasta tsitaadiga

Asus and ASRock reveal AMD's Ryzen 8000G 'Hawk Point' desktop APU specs
https://www.xda-developers.com/amd-ryzen-8000g-hawk-point-apu-specs-leak/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2023 23:09:12 vasta tsitaadiga

Väga võimalik, et need APU'd tulevad monstrum overclokkerid. Baastaktid on üsna tagasihoidlikud.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2023 09:16:12 vasta tsitaadiga

Pole küll otseselt AMD teema aga siiski:

64 GB DDR5 Modules Are Coming To Desktop PCs, Enabling Up To 256 GB Memory Capacities
https://wccftech.com/64-gb-ddr5-modules-coming-to-desktop-pcs-up-to-256-gb-memory-capacities/

Kahe slotiga plaatidel saab seega varsti jooksutada juba 128GB. Vajadus 4 pesaga plaatide järgi järjest kahaneb.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 17.12.2023 15:01:09 vasta tsitaadiga

Hiinlane pani sülearvutisse epyc prose:
https://liliputing.com/this-laptop-has-a-64-core-amd-epyc-processor/

https://finance.yahoo.com/news/liquid-cooled-laptop-features-amd-150142542.html

_________________
"Mine Time, Not Pollution!"
pulsebitcoin.win
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2023 17:16:32 vasta tsitaadiga

Ma ise mõtlesin, et teeks SP6 Epyc'uga ühe vaese mehe Threadripperi. Kui suurt single core jõudlust vaja pole, siis miks mitte icon_smile.gif.
Hetkel pole ainult SP6 plaate väga saadaval.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 17.12.2023 18:12:22 vasta tsitaadiga

Saaks emaplaadile panna 4x i5 seeria protsessorit. Oleks ka rahul. Võiks olla nii, et saab üksteise peale laduda. Ja jahutuskanalid oleks igas proses, et alumist prose edasi jahutada.
_________________
"Mine Time, Not Pollution!"
pulsebitcoin.win
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2023 04:21:39 vasta tsitaadiga

Graph Provides Valuable Insights to Ryzen User Upgrade Patterns Based on AMD Chipset Sales Share
https://www.techpowerup.com/316859/graph-provides-valuable-insights-to-ryzen-user-upgrade-patterns-based-on-amd-chipset-sales-share

B650 oodatult kõige populaarsem AM5 kiibistik.

AMD to Support AM5 Platform with New Products Till 2025 and Beyond
https://www.techpowerup.com/316941/amd-to-support-am5-platform-with-new-products-till-2025-and-beyond

See pole midagi uut. Seda öeldu juba varem. Zen 6 peaks veel olema AM5 aga kas Zen 7 vms on sõltub juba sellewt kuna DDR6 tuleb.
Pealegi nagu minevikus näha olnud, siis see, et socket jääb samaks ei tähenda, et kiibistikud toetavad kõiki vanu ja uusi prosesi.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2023 12:25:46 vasta tsitaadiga

See BIOSi mahutavus ei ole enam probleemiks, pole kunagi olnud, tegelikult. Ainus probleem on tootjate viitsimises platvormile BIOSi uuendusi väljastada.

Alati saab mingi vana põlvkonna toetatute hulgast üldse välja visata nagu AM4 tehti kui mahuprobleem ilmnes.

Mul on 2017 aastal ostetud suhteliselt odav AM4 plaat 5800X3D'ga kasutuses.
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 271
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 19:30:06 vasta tsitaadiga

AMD Will Make Its Current & Future Ryzen CPU Specs More Clear To Everyone, Including Proper Core Count, Clocks, Etc
https://wccftech.com/amd-make-current-future-ryzen-cpu-specs-clear-to-everyone-proper-core-count-clocks/

Alustama peaks sellest, et iga uus arhitektuur on oma seerianumbriga, sõltumata sellest kas tegu on X või G mudeliga.
A'la 9000 seeria on Zen 5 jne mitte, et osad G mudelid on 10000 seeria vms.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 22:46:29 vasta tsitaadiga

Kuulge AMD sõbrad.

Esimest korda puutun kokku.
Mul on alati sellised coolerid käinud peal millel tuleb ikkagi enda backplate panna või äärmisel juhul käivad kruvid AMD back plate auku.

Ma olen mitu AM5 masinat teinud ning AM4 sobivusega jahutid on ka AM5 plaadile läinud, sest enne kui ma esimest korda juba tegema hakkasin, siis googeldasin. Igal pool oli info, et AM4 ja AM5 on sama. Ka jahutite puhul ei ole erinevusi märganud.


Nüüd on mul aga TUF GAMING B650-PLUS emaplaat ning seal on mingi selline metallist backplate mis ära ei käigi. Ehk siis ainus võimalus on mul vägisi kasutada sellist coolerit millel on ainult need amd enda plastik bracketite külge kinnituvad klambrid?

E: Netist leiab veel hädalasi, tuleb välja, et nii ongi thumbs_down.gif
https://www.reddit.com/r/ASUS/comments/zfncag/asus_tuf_b650_plus_wifi_backplate_removable/

Huvitav kas see on ainult ASUSe emaplaatide teema või, päris jabur.
Ainus AIO mis mu käest iial läbi käinud on koos nende amd enda klambritega on vist Thermaltake ja praegu kiirelt kammides tundub, et nii ongi

_________________
Emotsionaalne suruja
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 27.12.2023 22:59:44 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Kuulge AMD sõbrad.

Esimest korda puutun kokku.
Mul on alati sellised coolerid käinud peal millel tuleb ikkagi enda backplate panna või äärmisel juhul käivad kruvid AMD back plate auku.

Ma olen mitu AM5 masinat teinud ning AM4 sobivusega jahutid on ka AM5 plaadile läinud, sest enne kui ma esimest korda juba tegema hakkasin, siis googeldasin. Igal pool oli info, et AM4 ja AM5 on sama. Ka jahutite puhul ei ole erinevusi märganud.


Nüüd on mul aga TUF GAMING B650-PLUS emaplaat ning seal on mingi selline metallist backplate mis ära ei käigi. Ehk siis ainus võimalus on mul vägisi kasutada sellist coolerit millel on ainult need amd enda plastik bracketite külge kinnituvad klambrid?

E: Netist leiab veel hädalasi, tuleb välja, et nii ongi thumbs_down.gif
https://www.reddit.com/r/ASUS/comments/zfncag/asus_tuf_b650_plus_wifi_backplate_removable/

Huvitav kas see on ainult ASUSe emaplaatide teema või, päris jabur.
Ainus AIO mis mu käest iial läbi käinud on koos nende amd enda klambritega on vist Thermaltake ja praegu kiirelt kammides tundub, et nii ongi


AM4 ja AM5 puhul nt. Noctua jahutid kasutavad emaplaadiga kaasas olevat tagaplaati.
Ja paigalduse korral on hea kui see ei liigu nagu AM4 korral on (lahtine).
Asus B650-E ei mäleta, et oleks probleem olnud (ei mäleta, kas oli eraldi või plaadi küljes aga kuna ASUS siis vist oli küljes).

Mis jahuti sul on millel AMD korral on eraldi tagaplaati vaja (AIO paistab teemaks, nendes ma võhik pole kasutanud)?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2023 03:31:02 vasta tsitaadiga

Antud juhul selline https://www.dutzo.com/products/cpu-coolers-aio/kori-argb-240/

Aga sain jah juba vastuse internetis sobrades, selline konflikt on täiesti olemas nende tootjate puhul kes millegipärast eeldavad enda backplatet AMD puhul. Millest see sõltub kas on eemaldatav või selline permanentne, metallist nagu antud hetkel ei ole teada, ilmselt random call.
Üldjuhul vist tundub, et AM5 puhul ongi levinumad need metallist, mitte eemaldatavad backplated ning sellisel juhul ainult AM4 sobivusega coolerid ei pruugi sobida.

_________________
Emotsionaalne suruja
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 01:06:09 vasta tsitaadiga

AMD's new Ryzen APUs show impressive single-core gains — Ryzen 5 8500G outperforms Ryzen 5 5600G by 32% in single-core benchmark
https://www.tomshardware.com/pc-components/cpus/amds-new-ryzen-apus-show-impressive-single-core-gains

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 11:38:44 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Graph Provides Valuable Insights to Ryzen User Upgrade Patterns Based on AMD Chipset Sales Share
https://www.techpowerup.com/316859/graph-provides-valuable-insights-to-ryzen-user-upgrade-patterns-based-on-amd-chipset-sales-share

B650 oodatult kõige populaarsem AM5 kiibistik.

AMD to Support AM5 Platform with New Products Till 2025 and Beyond
https://www.techpowerup.com/316941/amd-to-support-am5-platform-with-new-products-till-2025-and-beyond

See pole midagi uut. Seda öeldu juba varem. Zen 6 peaks veel olema AM5 aga kas Zen 7 vms on sõltub juba sellewt kuna DDR6 tuleb.
Pealegi nagu minevikus näha olnud, siis see, et socket jääb samaks ei tähenda, et kiibistikud toetavad kõiki vanu ja uusi prosesi.


Päris huvitav graaf tegelikult. Eriti just Gigabyte osa. Endal läks ka see käiku. Hind oli hea, kena nägi välja, augud olemas. Lisaks kõik review-d näitasid, et B650 puhul praktiliselt parimad.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 14:54:48 vasta tsitaadiga

ASUS on vist oma languses ise süüdi, kuna saagis oksa, millel istus.
_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 19:18:41 vasta tsitaadiga

ASUS on jah ise oma kaardid maha mänginud. BIOS on neil pikalt olnud parim aga pidevad probleemid koostekvaliteediga, kehvad VRM-id odavamatel plaatidel ja absurdselt kallid hinnad tähendavad seda, et kui mõned kõrgema otsa plaadid välja arvata mida ostavad vähesed, siis pole põhjust neid eriti ka soovitada.

Iga kiibistikku tuleb siiski eraldi vaadata. Üks tootja kes ühe kiibistiku launchi nahka keerab võib teisel parima tulemuse teha. Parim näide on MSI kelle X570 algsed mudelid olid kehvad ja nad tunnistasid seda ka ise.
Hiljem tehti vajalikud muudatused ja B550 oli MSI kui mitte parim, siis üks parimaid.

Gigabyte paistab, et on päris hästi õnnestunud B650 ja X670 plaatidega. Eriti Elite AX mudel mis on väga populaarne.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 19:21:10 vasta tsitaadiga

Võin nüüd peksa saada aga AsRock on minu arust kena ja sujuva comebacki teinud. Olen mitmeid A620 Pro RS plaate kasutanud odavamatel AM5 masinatel ning ma ei oska mitte ühtegi etteheidet leida, isegi VRM on mõistlik selle raha eest. Ma julgeks väita, et kindlasti parem valik kui Asuse B650
_________________
Emotsionaalne suruja
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 19:35:06 vasta tsitaadiga

Võibolla nad on asju paremaks teinud aga mulle jäi väga kehv mulje AsRockist kui tootjast kes blacklistis reviewerid kui need avastasid, et AsRocki plaatidel on väga kehv VRM. See käis küll vist peamiselt Inteli emaplaatide kohta.
Ühtlasi vähemalt B450 ajal ei meeldinud mulle nende BIOS aga kuna peale seda pole au olnud näppida, siis võibolla on seda parandatud.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2024 18:29:05 vasta tsitaadiga

AMD hõiskas CES-l: AMD Ryzen 8000G “Hawk Point” Desktop APUs Launched: Zen 4 CPU Combined With RDNA 3 GPU, 8700G $329, 8600G $229, 8500G $179
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2024 18:57:07 vasta tsitaadiga

8700G oleks magus küll, ehk siis 350 eur kanti tuleb ilmselt.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 568, 569, 570 ... 579, 580, 581  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.