Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 133, 134, 135  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 10:16:55 vasta tsitaadiga

Siin praegu on vaidlus teemal, et nimeline muutus ilma hinnamuutuseta või odavnemine on sama suur sigadus kui sota otsakeevitamine.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 10:50:21 vasta tsitaadiga

labidas kirjutas:
HVlased, miks on nii tähtis teistele seletada, kas üks kaart on hea edasiminek või mitte oma enda arvamuste järgi?
Mäletan aega, kus iga uus gen oli 100% perf tõus. Selle läätse läbi on kõik hetkel täielik jama.


Mis teha kui osadel on haugimälu. Stagnatsioon on korralik viimase seeriaga, kuna tegeliku palju parema jõudluse eest (jätame nimetused kõrvale) on hinnalisa korralik. Lisaks järgmine põlvkond on ka korralik delay ja ega sealt ka midagi head loota pole. Mõlemad on võtnud nõuks gameritele anda vähem perfi sama raha eest aga üritatakse rõhku panna DLSS ja FSR peale uute põlvkondadega. Kui neid tehnoloogiaid ei oleks, siis oleks edasiminek rasteris ja mingil määral ka RT üsna nutune.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 13:25:29 vasta tsitaadiga

kaspar737 kirjutas:
Oeh...

6800XT vs 7800XT, mälu hulk sama, perf sama, 150 dollarit odavam ning mõni väidab et see on hea diil ja edasiminek. Sellise juhul on ka 4070 hea diil ja edasiminek, sest perf sama, mälu 2GB rohkem, hind $100 odavam.

4070 ainult 18% kiirem kui 3070 ja kasutab 192bit mälusiini vs 3070 256bit olgugi, et nüüd 12GB vs 8GB tollal.
Samal ajal 3070 maksis 499 aga 4070 maksab 599 ja 70 seeria läheb iga põlvkond järjest kallimaks. 80 seeria läks seekord koguni 699 pealt 1200 peale ja see kasutab nüüd 103 kivi sama kui eelmine põlvkond kasutas 80 seeria 102 kivi.
Seega 7800XT tegi kivi osas samasuguse downgrade aga vähemalt muutus odavamaks.

7800XT vs 6800XT: Perf parem, kivi väiksem, voolutarve väiksem, hind madalam. 7800XT oleks muljetavaldavam kui 6800XT poleks eelmine seeria kasutanud N21 kivi mis oli tipp. 7800XT kasutab N32 mis on aste madalam vs N31.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 15:38:42 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Siin praegu on vaidlus teemal, et nimeline muutus ilma hinnamuutuseta või odavnemine on sama suur sigadus kui sota otsakeevitamine.


Ma ei näe sellist vaidlust. Ma näen vaidlust, et kui on kaart seerianimega X, mis kasutab tippkivi, viidud seeriasse Y, mis kasutab aste halvemat kivi, siis on see jabur marketing BS.

Tomorrow kirjutas:
7800XT vs 6800XT: Perf parem, kivi väiksem, voolutarve väiksem, hind madalam. 7800XT oleks muljetavaldavam kui 6800XT poleks eelmine seeria kasutanud N21 kivi mis oli tipp. 7800XT kasutab N32 mis on aste madalam vs N31.

7800XT oleks muljetavaldavam kui see oleks 7700XT nime all, nagu ta hirearhia alusel ka oleks olema pidanud, kui kaart, mis ei kasuta N31, vaid N32 kivi.

Arusaamatu, et nii pikalt jauratakse selle üle, mis tegelikult selge on.

Hea kaart, nimeporno halb. Kasutajad ei võida sellest kuidagi.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 16:15:17 vasta tsitaadiga

Hetkel jah siiski 7800XT uuena ostes parim 16GB kaart. Ja odavamalt leiab ära trööbatud 6800 ja 6800XT mis on kergelt aeglasemad või 6900XT/6950XT mis on kiiremad aga ka tunduvalt vooluahnemad ja kuumemad.
Uuematest kaartidest A770 on 80% aeglasem (ja mängude ühilduvus ikka kehvapoolne) vs 7800XT ja 4060 Ti 16GB on 40% aeglasem.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 16:55:35 vasta tsitaadiga

Tomorrow, kas see, et 6800 ja 6800XT on kergelt aeglasem ning 6900XT/6950XT on kiiremad kui 7800XT on normaalne, mõistlik?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 17:26:56 vasta tsitaadiga

6800 ja 6800XT saadavus selle MSRPga oli täiesti olematu. Ma sain ühe 6800XT reference kaardi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.09.2023 17:33:56 vasta tsitaadiga

Starfield mis kaasa antakse maksab lisaks omajagu, seda kaasa ei antaks oleks hind kohe odavam ka.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 18:42:26 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Tomorrow, kas see, et 6800 ja 6800XT on kergelt aeglasem ning 6900XT/6950XT on kiiremad kui 7800XT on normaalne, mõistlik?

Sõltub hinnast. Õige hinnaga on see õigustatav. Vale hinnaga võib 2x kiirem kaart olla kehv diil.

Fakt on see, et selles põlvkonnas pole ühelgi tootjal mingeid must have bang for buck kaarte a'la 6800 või 3080. Kuigi nagu välja toodud ei saanud pikka aega eelmainituid üldse ostagi vähem kui 2x-3x hinnalisaga.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.09.2023 19:04:51 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-4070-founders-edition/42.html
600-se hinnaga "Editors choice"

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-7800-xt/41.html
500-se hinnaga(+Starfield tasuta kaasa" "Highly recommended"

Ütleks küll, et vähemalt AMD-l on kõik hästi, kui see näkane ja aeglasem 4070 välja tuli siis oli samamoodi 6800XT olemas
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 19:36:03 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

4070 ainult 18% kiirem kui 3070 ja kasutab 192bit mälusiini vs 3070 256bit olgugi, et nüüd 12GB vs 8GB tollal.

Pigem ikka 25% kiirem. Mälusiini/mälu hulka/perfi/hinda võrrelda, siis suht sama lüke mis AMD tegi 5700XT->6700XT.
Tomorrow kirjutas:

7800XT vs 6800XT: Perf parem, kivi väiksem, voolutarve väiksem, hind madalam. 7800XT oleks muljetavaldavam kui 6800XT poleks eelmine seeria kasutanud N21 kivi mis oli tipp. 7800XT kasutab N32 mis on aste madalam vs N31.

4070 vs 3080: Perf sama, kivi väiksem, voolutarve kõvasti väiksem, hind madalam, DLSS FG kah veel lisaks. 3080 oli samuti erand oma xx102 kivi poolest, tavaliselt kasutab see seeria ikka 104 kivi.
Winterwind kirjutas:
https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-4070-founders-edition/42.html
600-se hinnaga "Editors choice"

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-7800-xt/41.html
500-se hinnaga(+Starfield tasuta kaasa" "Highly recommended"

Ütleks küll, et vähemalt AMD-l on kõik hästi, kui see näkane ja aeglasem 4070 välja tuli siis oli samamoodi 6800XT olemas

Ma küll ei mäleta, et 4070ga $70 Diablo 4 kaasa andmine HV rahva silmis selle kaardi positsiooni kuidagi parandanud oleks eusa_think.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 19:58:03 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
6800 ja 6800XT saadavus selle MSRPga oli täiesti olematu. Ma sain ühe 6800XT reference kaardi.

See, et kaevandajad kõik üles korjasid ning edasimüüjad hinnale juurde panid, ei puutu teemasse. MSRP on MSRP.
Juttu on ju tootja käitumisest.

Winterwind kirjutas:
Starfield mis kaasa antakse maksab lisaks omajagu, seda kaasa ei antaks oleks hind kohe odavam ka.

Selliseid diile on pidevalt. Vaevalt, et muutuks.

Tomorrow kirjutas:
rmc kirjutas:
Tomorrow, kas see, et 6800 ja 6800XT on kergelt aeglasem ning 6900XT/6950XT on kiiremad kui 7800XT on normaalne, mõistlik?

Sõltub hinnast. Õige hinnaga on see õigustatav. Vale hinnaga võib 2x kiirem kaart olla kehv diil.

Fakt on see, et selles põlvkonnas pole ühelgi tootjal mingeid must have bang for buck kaarte a'la 6800 või 3080. Kuigi nagu välja toodud ei saanud pikka aega eelmainituid üldse ostagi vähem kui 2x-3x hinnalisaga.

IMO ei õigusta segadust ka hinnaga. Muarust oleks see õigustatav vaid siis kui tekib mingi sisuline vahe, ent ei tekkinud. Lihtsalt lükati tuimalt lahjem kivi parema kivi nime alla ja kõik.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2023 19:58:43 vasta tsitaadiga

kaspar737, Ma võtsin TPU GPU Database numbrid. Jah kindlasti mingites oludes võib vahe olla 25% või rohkemgi aga TPU andmed on hea kiire vaadata kaartide kiiruseerinevusi ilma, et peaks hakkama ülevaateid välja otsima.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 27.09.2023 22:41:42 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Starfield mis kaasa antakse maksab lisaks omajagu, seda kaasa ei antaks oleks hind kohe odavam ka.


Ei usu. Starfield nad pm saavad pakkuda tasuta, vaevalt nad kaardi hinda langetaksid kui seda poleks.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 28.09.2023 08:10:02 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
Winterwind kirjutas:
Starfield mis kaasa antakse maksab lisaks omajagu, seda kaasa ei antaks oleks hind kohe odavam ka.


Ei usu. Starfield nad pm saavad pakkuda tasuta, vaevalt nad kaardi hinda langetaksid kui seda poleks.


See ei muudagi midagi. Mul pole mõtet sama kaarti minna sama hinna eest poest ostma, et Starfield saada.
Oleks 25-30% perfilisa ning Starfield lisaks, siis oleks isegi 6800xt->7800xt vahetuse peale mõtlema hakanud. Hetkel täiesti pointless.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2023 08:34:01 vasta tsitaadiga

25-30% perf lisa tähendab, et sa tahad 499ga RTX4080/7900XTX jõudlust?

Tundub veidi utoopiline nõudmine.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2023 11:06:15 vasta tsitaadiga

Kui võtta aluseks techpowerup pref skaala, siis haigutab siiani suur auk 7800XT ja 7900XT vahel. 6800XT vs 7800XT on 5% parem, mis on tõesti olematu. 6800XT vs 7900XT on 34% kiirem. Kui 7800xt oleks saanud kõrgema klassi kivi ja perf oleks olnud ca 15-20% parem vs 6800XT, siis oleks ma isegi kaalunud selle peale üle kolimist juhul kui hind ei oleks kasvanud veelgi. 7800XT on ainult siis mõistlik valik, kellel on mitu põlvkonda vana kaart veel ja ei olnud high-end.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2023 11:24:29 vasta tsitaadiga

7900GRE ei ole kiirem kui 7800XT kuigi kasutab suuremat kivi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 29.09.2023 09:25:26 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
25-30% perf lisa tähendab, et sa tahad 499ga RTX4080/7900XTX jõudlust?

Tundub veidi utoopiline nõudmine.

Täpselt nii on alati olnud ja peakski olema. 6700 xt vs 5700xt sama hinnaklass, 30% erinevust.
AMDlt pole midagi mõistlikku tulnud alates 5600x prose väljalaset, mille MSRPle oli juba korralikult otsa keevitatud. Vähemalt prosede vallas saab perfi lisagi korralikult juurde makstes. GPUde osas on lihtsalt stagnatsioon.
Aga noh, kui Dlzzzz 5000 kaasa ei tule ega rahvas tglt nagunii osta ei oskaks, vahet pole kas rasteris kasvõi 60% perf lisa tuleks sama raha eest...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 09:33:27 vasta tsitaadiga

5700XT oli Navi10, uue uarchi esimene kivi. Õige nimi oleks olnud Navi12 kivi suurust vaadates.

6700XT on Navi22.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soomer
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2006




sõnum 29.09.2023 10:07:36 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
5700XT oli Navi10, uue uarchi esimene kivi. Õige nimi oleks olnud Navi12 kivi suurust vaadates.
6700XT on Navi22.


6800 ja 6800xt oli sama suur kivi kui 6950XT - 520 mm2

-------------------------
7800XT on 346 mm2
6750 XT, 6700 ja 6700xt olid 335 mm2
-------------------------

7900+ on 529 mm2
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 10:33:55 vasta tsitaadiga

7900GRE ehk "6800" järglane kui sedasi võtta (põlvkonna suurima mainstream kivi kõige alumine müüdav konf) ei ole kiirem kui 7800XT kuid on palju kallim.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 11:45:26 vasta tsitaadiga

Kui 7800XT perfi võrrelda 6900XT'ga siis sõltuvalt resost on vahe TPU järgi ainult 2-4% 6900XT kasuks. Kas nüüd siis paistab nimi parem välja ?
Vanasti öeldi, et ega nimi/müts meest riku. IMHO vahet pole mis nimi kaardil on, kui jõudluse ja maksumuse hind ning energiatarve on paigas, siis on ju hästi. Suur OC ja hea undevoltimise potentsiaal+$99 Starfield premium kaasa on mõnusad bonused.
Kes siin mainivad, et 7800 XT on liiga väikese kivi peal, siis 7900 GRE suurema kiviga aga natuke aeglasema RAMiga performib kohati keveminigi kui 7800 XT. Selgelt tuleb mälu kiiruse pudelikael ette ja ainult suurema compute kiviga pole siin midagi teha. Nii kui panna kasvõi üks 64 bitine mälukanal juurde (4*64->5*64bit) nagu 7900 XT's tehtud ongi kohe 20% mälu ribalaiust ja testide järgi ka ca 20% jõudluse vahe sees. Midagi vahepealset ei saagi RDNA3'ga mõistlikult teha.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 12:03:03 vasta tsitaadiga

soomer kirjutas:
anubis kirjutas:
5700XT oli Navi10, uue uarchi esimene kivi. Õige nimi oleks olnud Navi12 kivi suurust vaadates.
6700XT on Navi22.


6800 ja 6800xt oli sama suur kivi kui 6950XT - 520 mm2

-------------------------
7800XT on 346 mm2
6750 XT, 6700 ja 6700xt olid 335 mm2
-------------------------

7900+ on 529 mm2


Navi31 on 529mm2 (7900XTX, 7900XT, 7900GRE)
Navi21 on 520mm2 (6950XT, 6900XT,6800XT,6800)

7900GRE = 7800XT (jõudluses)
$649 vs $499

Minul on hea meel, et AMD tõi turule 7800XT sellise hinnaga, keegi neid selleks ei sundinud ja ka konkurent pidi hinda kõvasti alla tõmbama.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 12:23:37 vasta tsitaadiga

Optimist, GRE on mingi Hiina regiooni peletis, minu jaoks seda kaarti ei eksisteeri. Kivi suurus ei anna midagi kui muud parameetrid tõmmatakse allapoole.
Lisaks vaidlen vastu, oleks saanud teha küll parema vahepealse kaardi just selle 7800XT näol. XTX on täitsa korralik perf kuigi ei õnnestunud selgelt AMD enda plaanidega perf per watt. Vabalt saanuks teha 7900XT (XTX asemel) ja 7800XT aga AMD ise segmenteeris mingi XTX variandi ja sellepärast ongi praegune põlvkond kesine valik. Mina isiklikult ei näe üldse mingit pointi 7900XT kaardil. Täiesti pointless oma hinnaga, kui osta üldse AMD high-end siis juba XTX ainult.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 12:39:13 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Minul on hea meel, et AMD tõi turule 7800XT sellise hinnaga, keegi neid selleks ei sundinud ja ka konkurent pidi hinda kõvasti alla tõmbama.


Sa võiks eristada heameelt selle kaardi turuletuleku ja hinna osas ning pahameelt, et nimeporno toimub. Kui kaart oleks 7700XT olnud, siis nimeporno üle jauramist ei oleks. Sa läbivalt ignoreerid seda ja loobid argumente, miks see kaart ikkagi hea on, vmt. - ongi, pole küsimustki, lihtsalt nimi vale.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 12:58:07 vasta tsitaadiga

7700XT on ju olemas või kuidas ta oma hetkel olemasolu ja konfi ja hinda ei õigusta?

30 euri odavam kui 6700XT ja 25%+ kiirem.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soomer
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2006




sõnum 29.09.2023 14:29:51 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
7700XT on ju olemas või kuidas ta oma hetkel olemasolu ja konfi ja hinda ei õigusta?
30 euri odavam kui 6700XT ja 25%+ kiirem.


7800XT on
150 euri odavam kui 6800xt ja 0%+ kiirem.
79 euri odavam kui 6800 ja 14%+ kiirem.
49 euri odavam kui 6750xt ja 25%+ kiirem.
-20 euri odavam kui 6700xt ja 30%+ kiirem.

Nii, et õiglane (konfi ja hinda õigustav) nimi oleks 7750xt?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 14:35:36 vasta tsitaadiga

7800XT on 256b/16GB kaart.

7750XT on OCtud 7700XT.

Mul on hea meel, et AMD seekord kaardist ja kivist vett välja ei pidanud pressima, sest nii 7700XT kui 7800XT on tegelikult paari hiireklõpsu kaugusel +15% lisajõudlust varuks.

Kuhjaga rohkem kui 6800-6900XT pakkusid.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 14:42:32 vasta tsitaadiga

Asi on 7800XT-s, mis kasutab 7700-taseme kiipi ja ei õigusta oma nime senises hirearhias. Väidad, et generatsiooni vahe peaks olema 5%?
Võttes aluseks TPU, siis 6800XT on 95% 7800XT perfist icon_lol.gif.

BTW. Sama pulga alusel on 6700XT 82% 7700XT perfist.

7900GRE on väga imelik kaart, ilmselge ka, et pole laiemas saadavuses.

Võrdle neid tabeleid lihtsalt kõikide mudelite vaatest: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11354517#11354517

See oleks halb old kui AMD keskklassi kaardid oleks ülihead tulnud? Veel parem tarbijatele ju..

EDIT:
anubis kirjutas:
7800XT on 256b/16GB kaart.

6800XT oli ka. Point?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 14:54:04 vasta tsitaadiga

AMD keskklassi kaardid tulidki head ju..? Odavamad kui varem ja sundisid konkurendi hinnas olulist korrektuuri tegema allapoole..

RX6800, RX6800XT, RX6900XT, RX6950XT kasutasid kõik sama Navi21 kivi. Navi22 poleks olnud konkurentsivõimeline.

RX6800 (mitte XT) polnud kahel esimesel aastal sisuliselt võimalik osta, kuna neid katkiseid kivisid oli vähe ja terveid kivisid sai müüa oluliselt suurema kattega - kuna mälukogus kaartidel oli sõltumata versioonist sama.

7900GRE pealt on näha, et pole neid katkiseid Navi31 kive samamoodi ning isegi kui oleks poleks tulemus kiirem kui 256b/16GB Navi32.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 14:56:01 vasta tsitaadiga

Ütlesin "ülihead", mis viitas "veel paremad"...
Ilmselt saaksid aru, kui ei oleks fight or flightis...

See, et 7800XT "oma eelkäijast" 6800XT-st 5% üle on, on OK?

7900GRE pealt on näha, et see on mingi eriline mutant. Vaata näitajaid-takte-jne. See ei ole kala ega liha.

_________________


viimati muutis rmc 29.09.2023 14:57:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 14:56:40 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
...Mina isiklikult ei näe üldse mingit pointi 7900XT kaardil. Täiesti pointless oma hinnaga, kui osta üldse AMD high-end siis juba XTX ainult.

7700XT ja 7900XT probleemi saab võtta kokku ühe sõnaga: chipletid. Kuna AMD paneb nüüd maailmas esimesena GPUsid väikestest chipletitest kokku, siis vigaseid kive on kordades vähem kui monoliiti tootes. See tähendab et 7800XT ja 7900XTX nudituid variante 7700XT ja 7900XT näol lihtsalt ei ole ladudesse kogunemas. AMD teab seda ja hinnastus on seega lõpp tarbijate ebasoodne.
Tõsine 1st world problem teema siin ikka mida siin pikalt turumuttide kombel jahuda "videokaardi nimi on s***" icon_lol.gif
Is the name 7800XT shitty ?
Spoiler Spoiler Spoiler

Now lets move on.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 14:59:59 vasta tsitaadiga

On tõesti jabur, et viskutakse AMD nimeporno kaitsele, samal ajal kui:
rmc kirjutas:
See, et 7800XT "oma eelkäijast" 6800XT-st 5% üle on, on OK?

jääb tähelepanuta...

Oleks kohe tunnistatud, et 7800XT on fail nimelt ja eelkäijaga konkureerimiselt, oleks ammu teema maas, ent osadel on nii tugev faboylus või teise tootja antipaatia, et peavad suruma icon_lol.gif
Ise kasutan ka AMD-d nii prosede kui GPU-de osas, ent ei ole tuim jaburuse ignoreerija, kohtlen kõiki tootjaid samade kriteeriumite alusel.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 15:08:56 vasta tsitaadiga

rmc Sama siin. Oman ka praegu AMD pros ja graafikat aga see ei tähenda, et ma ma ei kritiseeri edasiminekut või selle puudumist vs hind. Mul ka suva mis nimega see kaart lõpuks on, hind ja perf loeb vs eelmise põlvkonna samaväärne. Äkki jätaks selle nime ümber huiamise lõpuks ära. Kui me räägime kaartidest, siis me peame nimetama neid millest me räägime. Ise olen silma peal hoidnud XTX hindadel. Eks näis kas miskit muutub aasta lõpu poole või 2024 Q1. Hetkel ikkagi ei ole minu jaoks see väärt upgrade.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 15:36:45 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Odavamad kui varem ja sundisid konkurendi hinnas olulist korrektuuri tegema allapoole..


Ei ütleks et Nvidia olulise korrektuuri hinnas tegi, 4070 ei saanud isegi 10% hinnavähendust.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 15:46:05 vasta tsitaadiga

Ma ostsin ühele inimesele kasutatud 6900XT kuu aega tagasi sisuliselt sama hinnaga nagu praegu saaks uue 7800XT.

Kas 6900XT 500ga on hea ost? Jah, pigem on.
Kas sama hinnaga poest uue kaardina 7800XT on parem ost? Jah, pigem on.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 17:02:33 vasta tsitaadiga

Kas see, et 6800XT on ainult 5% aeglasem kui 7800XT on OK? Ma ütleks, et ei ole. 6900XT on omakorda 3% kiirem.

Miks 6900XT 500€-ga hea ost on muidu, kui:
anubis kirjutas:
Mul on hea meel, et AMD seekord kaardist ja kivist vett välja ei pidanud pressima, sest nii 7700XT kui 7800XT on tegelikult paari hiireklõpsu kaugusel +15% lisajõudlust varuks.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2023 17:11:43 vasta tsitaadiga

Siis polnud 7800XT veel saadaval.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 29.09.2023 22:34:40 vasta tsitaadiga

DSOG
Forspoken FSR 3 bench ja esmamuljed
https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/forspoken-amd-fsr-3-0-benchmarks-impressions/

Immortals of Aveum FSR 3 bench ja esmamuljed
https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/immortals-of-aveum-native-4k-vs-nvidia-dlss-3-vs-amd-fsr-3-0-benchmarks/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2023 11:37:18 vasta tsitaadiga

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-30-afmf-tech-preview
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 01.10.2023 00:25:32 vasta tsitaadiga

DSOG

Fluid Motion Frames Tech. Mõtted , muljed , selgitused . Soovitan lõpuni lugeda ja pealkirja järgi mitte kommenteerida.

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/amd-driver-based-fluid-motion-frames-tech-completely-useless/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2023 14:57:07 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Siis polnud 7800XT veel saadaval.


Sa ütled siis, et 6900XT ei ole enam 500€ hea ost? Sest jätsid teise mulje viimati öelduga icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2023 20:38:42 vasta tsitaadiga

Kui mul juba ei oleks 6800XT olemas, siis ma oleks ostnud igal juhul 6900XT selle raha eest ja skippinud praeguse rDNA3 või nvidia generatsiooni.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 01.10.2023 22:07:12 vasta tsitaadiga

Ma vaatasin Daniel Oweni video, ta ka vaimustuses ei olnud. Aga twgwmist on siiski preview tootega.
Kuna toimub draiveri tasemel siis on vähe infot et tast kasu oleks hetkel jah...
Edit, fsr3 jutt
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2023 22:49:57 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
anubis kirjutas:
Siis polnud 7800XT veel saadaval.


Sa ütled siis, et 6900XT ei ole enam 500€ hea ost? Sest jätsid teise mulje viimati öelduga icon_wink.gif


Sama rahaga? Jah, ei ole kasutatud RX6900XT sama hea ost kui uus 7800XT.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2023 15:55:04 vasta tsitaadiga


Link

Päris tore on nvidia gpu omanikuna oodata huviga amd FSR toe saabumist...

List of (to be) supported games:
https://www.dealntech.com/fsr-3-supported-gpus-games/

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2023 11:01:50 vasta tsitaadiga

AMD FSR 3 Is Coming to Consoles, Potentially Unlocking New Performance Levels, Though PS5 May Have a Problem
https://wccftech.com/amd-fsr-3-is-coming-to-consoles-potentially-unlocking-new-performance-levels-though-ps5-may-have-a-problem/

Pealkirjast olulisem on see info seal artiklis mis puudutab FSR3 jooksutamist väljapool Windowsi:

tsitaat:
FSR 3 uses a DX12-based replacement swapchain that handles the Optical Flow and Frame Generation workloads asynchronously. As explained in this GPU Open blog post, the Unreal Engine 5 plugin does offer an alternative option for non-Windows platforms, but it does not work asynchronously and will, therefore, offer inferior performance.


Ehk siis kirjelduse järgi toimib aga kehvemini, see pole hea Linuxi gamingu jaoks thumbs_down.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 03.10.2023 11:40:46 vasta tsitaadiga

Daniel Owen juba katsetas gtx1060 peal. Töötas aga 200ms 35 FPS juures.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2023 15:28:44 vasta tsitaadiga

200ms on päris ränk.
_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 133, 134, 135  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.