A sama hästi võib ju patient gamer olla ja 10 aasta pärast selle 4090-i ja mängu kokku 100 euriga osta
No 10 aasta pärast on iGPU võimsam kui 4090 täna, seega raua osas see ei päde aga mängude puhul aasta-kaks oodata ei ole ennekuulmatu. Vaata nt Steami statistikat. Kui on hea mäng siis seda mängitakse 10-15 aastat hiljemgi kuigi see on tehnoloogiliselt vananenud ja 2000€ kaarte ostvad tegelased krimpsutavad nina selle peale.
c4v6 kirjutas:
Ma olin ka kunagi see vend, et mõtlesin- ah ei ole vaja, las ta olla, whadever, bla bla bla.
Üldiselt on igas kommuunis üks läbiv joon. Sellist "Ma kunagi" vaatan juttu räägivad need kellel kas ei ole raha, või siis neil ei ole raha ning piisavat huvi, sest kui on raha ning on ka huvi, siis üldiselt on lihtsam olla laineharja peal kui kusagil mujal. Algselt- jah, tuleb käia välja suurem plekk, kuid päeva lõpuks sealt edasi ei ole vahet. Müüd maha, paned veidi juurde, läheb jälle edasi.
Kui üldse seda raha välja ei käi, siis räägitaksegi surmani nendest oleksitest, agadest ning mis minu arust kõige tobedam, toodakse konteksist välja täiesti tobedaid fakte, argumente ning näiteid mis konkreetses valdkonnas mitte iial mitte midagi ei muuda peale teadmise. Konkreetselt arvutimaailmas me räägime ikkagi suure osa enamuse ajast FPSist ning mõningate indiviidide puhul ka renderdamise aegadest.
Kõik muu on heietamine.
Kas see pidi nüüd mingi ding olema nende vastu kes 4090 ei osta või?
Miks pidi see Ding olema? Kõik on öeldud seal mis öelda on vaja, see on ju suures mahus reaalsus.
Erandeid on alati, nagu ka see, et ma näiteks 3090ti kaardiga mängisin UT99 ilma isegi mõtlemata mis kaart mul on või mida iganes, milleks nagu higistada? Räige pinge on üleval, täiesti arusaamatu. Tehke mis te teete aga milleks see järjepidev heietamine?
Reaalsuses võidate ju täna lotoga sada tonni, see 4090 on teil ju ülehomme juba majapidamises, äärmisel juhul 7900XTXTXTXTX ka ning siis võrdlete veidi aega kui sedagi.
Mulle meeldivad kõik kolm suurt brändi ning jälgin kõike huviga kuid olen samal ajal realist samuti. Arusaamatuks jääb lihtsalt miks mingi osa seltskonnast kaitseb seisukohta isegi siis kui selle kohta ei ole enam võimalik seisukohta võtta jne, tobe, lapsik, kompleksiderohke.
Miks pidi see Ding olema? Kõik on öeldud seal mis öelda on vaja, see on ju suures mahus reaalsus.
Erandeid on alati, nagu ka see, et ma näiteks 3090ti kaardiga mängisin UT99 ilma isegi mõtlemata mis kaart mul on või mida iganes, milleks nagu higistada? Räige pinge on üleval, täiesti arusaamatu. Tehke mis te teete aga milleks see järjepidev heietamine?
Reaalsuses võidate ju täna lotoga sada tonni, see 4090 on teil ju ülehomme juba majapidamises, äärmisel juhul 7900XTXTXTXTX ka ning siis võrdlete veidi aega kui sedagi.
Mulle meeldivad kõik kolm suurt brändi ning jälgin kõike huviga kuid olen samal ajal realist samuti. Arusaamatuks jääb lihtsalt miks mingi osa seltskonnast kaitseb seisukohta isegi siis kui selle kohta ei ole enam võimalik seisukohta võtta jne, tobe, lapsik, kompleksiderohke.
Täiesti mõttetu loba mis ei anna teemale midagi juurde. Su jutul puudub igasugune point ja sisu.
Ja ma loen teie ( teid on mitu siin, kahtlustan isegi, et olete päris elus läbi käivad ) täiesti äravahetamiseni sarnast teksti siin, taaskord, üle kümne aasta ning see ei muuda mitte midagi, karavan läheb ikka edasi ning scart paneb teile endiselt puid alla kuna ilmselt mitte keegi teine ei viitsi.
Mina lõpetan siinkohal ning ootaks mõistliku arutelu edasiselt mitte seda kui palju transistoreid kusagil on, millist materjali kasutatakse soojusjuhtivuseks ning millises sektoris parasjagu keegi suurtest tegijatest alla jääb ning siis jälle 15 aastat hiljem come backi teeb, see on nii kasutu tekst lihtsalt.
No tehniliselt on juba täna MI300 näol mille AMD väljastab serveritele aasta teises pooles aga see on suur ja kallis. Consumer segmendis läheb veel aega. Näiteks tulevane 780M iGPU mida hakkavad kasutama Phoenix mobiilsed kiibid (<35W) on lekete kohaselt kiiruselt kuskil RTX 2050 dGPU kandis.
Seega desktop RTX 2060 jõudluseni veel ei ulatu. Ilmselt järgmise põlvkonnaga. 4 aasta pärast võimsam kui 3060 on realistlik. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Probleem on praegu pigem selles, et iGPU/APU on ~10x madalama TDPga kui GPU ja kasutatav CPUga jagatud mäluriba on ~5x madalam.
rdna3 või mitte aga 12cu ja 768 sp vs 3060 28sm ja 3584 sp peaks päris korralikult hätta jääma. ja seda enne igasuguseid kaalutlusi voolutarbe ja mälu osas.
iirc viimased kõlakad panid jõudluse sinna 40% kanti 3060-st ja see peaks olema üsna ideaalcase.
tpu paneb jõudluse osas a380 ja rx6400/gtx1650 kanti, mis speci pealt tundub ka enam-vähem õige kant. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Ma pigem mõtlesin igpu all neid mis prosega ühel chipil, nagu on ryzen 7000 seerial
Proovisin oma 7900x gpuga CS GOd pmst kõige madalama sättega 720p heal juhul 40fps
Seevastu 10 aasta tagune GTX780 saab väga kenasti hakkama ka high 1080p
Ma pigem mõtlesin igpu all neid mis prosega ühel chipil, nagu on ryzen 7000 seerial
Proovisin oma 7900x gpuga CS GOd pmst kõige madalama sättega 720p heal juhul 40fps
Seevastu 10 aasta tagune GTX780 saab väga kenasti hakkama ka high 1080p
See iGPU mis on 7000 seerias kõlab heal juhul pildi näitamiseks. Ainult 2CU. APU on umbes 8-14CU.
RTX4080/4090 läpakate ülevaated ka täna väljas.
RTX4090 on kena edasiminek +50%, kuid 3500€ min läpaka hind hetkel.
RTX4080 on ~2500€, see on ka nii ~30% kiirem kui 3080TI läpakas. _________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Keegi mängis pisut. Proovige ka. Oksudeerunud padid ostke jah õnne. Videokaardid eales ei tohiks niipalju maksta nagu seda 4090 max 800 eur peaks olema ja sedagi palju. Natuke jamad kaardiga saad oksudeerunud pade need on ju üliõrnad.
Link _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kas uute suurte GPUde (4080, 4090) puhul on mingit kasu, kui GPU kinnituse osa on laiem? Eriti kui emaplaadile otse kinnitada. Kas on vähem "GPU sag"i?
Näiteks sellel suurel Gigabyte kaardil on kinnituse laius ainult pool kaardi paksusest:
Spoiler
Samas mõnel teisel kaardil on selle kinnituse laius 3 mitte 2.
Laiem esikinnitus iseenesest ei pruugi stabiilsem olla kui selle kinnituskoht kaardi raami külge on ebapiisav..
Aga nendel suurtel GPU-del on enamusel on "anti-sag" tugi kaasas. Kui seda kasutada, siis ei oma esiosa erilist tähtsust.
Selle ratta uuesti leiutamise asemel oleks võinud kasutada EPS12V (300W 8pin) mida kasutavad emaplaadid ja serveri graafikakaardid. Aga kuna EPS12V on "vale" ühenduse all (SSI mitte PCI-SIG), siis viimane otsustas teha enda 12WHPWR vms jama.
Ja Inteli suurepärast engineeringut me teame. Näiteks mõttetu ATX12VO mis muudaks emaplaadid kallimaks liigutades osas PSU vooluahelast (3.3v ja 5v) emaplaadile. Õnneks see pole levinud ja loodetavasti levigi. Ei maksa unustada ka Itanium feili või mitmeid muid Inteli lahendusi mis pole (õnneks) kunagi levima hakanud või millega peame siiamaani tegelema.
Plusspunktid uute asjade proovimise eest aga isegi väike laps teab, et vooluga ei mängita.
Kui chainizized tahavad taiwani kallale minna siis ameeriklased lasevad tsmc pilbasteks ,et chainiizid omale ei saa. See oleks tervele maailmale paras laks kui seal madinaks läheb AMD, nvidia, autod, paras loss kõigile.
Chainiizidel puudub selline tehas nagu tsmc mida nad väga tahavad sealt saada. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kui chainizized tahavad taiwani kallale minna siis ameeriklased lasevad tsmc pilbasteks ,et chainiizid omale ei saa. See oleks tervele maailmale paras laks kui seal madinaks läheb AMD, nvidia, autod, paras loss kõigile.
Chainiizidel puudub selline tehas nagu tsmc mida nad väga tahavad sealt saada.
Kas postitad oma peas keerlevaid mõtteid, suvaliselt internetis ,suvalistesse foorumitesse või eksisid lihsalt foorumiga ?
Sõltus ka resost. 4K Quality peal oli üsna palju olukordi mida loeti viigiks. 1440p oli eelis DLSS-il aga Performance mode oli mõlemal paras jama.
mida hädisem quality mode, seda rohkem dlss paremat tulemust saab. mitte ainult selles kõnealuses testis vaid see on kogu aeg nii leitud olema. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Sõltus ka resost. 4K Quality peal oli üsna palju olukordi mida loeti viigiks. 1440p oli eelis DLSS-il aga Performance mode oli mõlemal paras jama.
Oot oot, kui ma nüüd tabelit vaatan siis 4K ja quality peal loeti viigiks 26'st 5'te - ma ei julgeks küll sellekohta öelda "üsna palju". Õigem oleks öelda, et FSR suutis mõnes testis võrdset tulemust näidata.
1440p quality peal tegi DLSS puhta töö olles parem kõigis testides ja 18 juhul 26'st mõõdukalt või kõvasti parem.
Selle osas muidu üpris konsensus ka olnud, ei?
Küsimus olnud pigem perf hiti osas, et, kas õigustab ainult ühe testimist, näitamaks graafikuid. _________________
DLSS on üldiselt ees olnud. Aga levin pole ikka piisavalt lai ja seal kus vaja on AMD ka piisavalt hea.
Kas FSR 2.0 on kehva lahendus? Ei
Ise lükkasin WZ näiteks Amd Sharpening sisse ja pilt poole parem, värelus väiksem ja pilt selgem(CoD TAA on ainult Filmic Grainiga...). DS remasteris oli FSR2.0 kohe tugi olemas, väga ok oli- pilt hea, perf hea kõik põhjas.
DLSS oli üks pea põhjuseid miks kaalusin ka rtx3070 aga nagu hetkel näha , siis sai parem valik siiski tehtud.
Eks igaüks peab ülevaadete põhjal ise +/- kokku lööma ja vaatama mis olulisem on...
DLSS oli üks pea põhjuseid miks kaalusin ka rtx3070 aga nagu hetkel näha , siis sai parem valik siiski tehtud.
nagu seda palju välja tuuakse, ja ka ise alguses küll teistpidi mainisid - fsr töötab nvidia kaartidel ka
aga huvitav, kas 4070 lõpuks saab olema 3080-le vastav järglane? jah, ainult 100 raha odavam msrp järgi aga vähemalt uuem tech, väiksem voolutarve (200 vs 320w on päris suur alanemine). seda praeguste kõlakate järgi umbestäpselt sama perfi juures.
peaks oma 3080 kiirelt maha lükkama, nende hinnad vist kukuvad veel nüüd ühe sammukese _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
DLSS oli üks pea põhjuseid miks kaalusin ka rtx3070 aga nagu hetkel näha , siis sai parem valik siiski tehtud.
nagu seda palju välja tuuakse, ja ka ise alguses küll teistpidi mainisid - fsr töötab nvidia kaartidel ka
aga huvitav, kas 4070 lõpuks saab olema 3080-le vastav järglane? jah, ainult 100 raha odavam msrp järgi aga vähemalt uuem tech, väiksem voolutarve (200 vs 320w on päris suur alanemine). seda praeguste kõlakate järgi umbestäpselt sama perfi juures.
peaks oma 3080 kiirelt maha lükkama, nende hinnad vist kukuvad veel nüüd ühe sammukese
Kui tuleb sama vram hulgaga või vähemaga, siis hold on to your RTX3080
Viilutaja, hea mõte;)
Siit edasi arutleda, siis keegi oskab arvata kui palju UE5 Ninite VRAMile mõjub? Eks arhitektuurilised eripärad hakkavad ka mängima...
Meil poes 6800XT ~660 euri, see sama kiire kui 3080..
Kui see 700+ maksma hakkab siis peab ikka kiirem olema või on sündinult surnud.
Seda öeldi 3090 (enne, kui kui GPU hinnad lakke läksid), 4090 ja 4080 kohta, aga ühegi puhul ei osutunud tõeks. Võibolla 3090Ti puhul tõesti läks nii, aga need vähesed eksemplaarid, mis toodeti, osteti lõpuks ikkagi ära. Bitcoin vist plaanib samuti ülesse poole ronida.
See 4070 on ikka väga lahja kaart, kui see võimekus on ainult 3080 levelil. 70 <b>seeria</b> kaart peaks olema samal levelil mis eelmise generatsiooni 80 ti.
See 4070 on ikka väga lahja kaart, kui see võimekus on ainult 3080 levelil. 70 <b>seeria</b> kaart peaks olema samal levelil mis eelmise generatsiooni 80 ti.
-140W on seda väärt!
Ja kui uuem mäng tahab kõrgemal resol või parima texture detaili juures üle 12gb vram, siis on ka see väiksem voolutarve asja eest onju. Laseb texture quality alla ja käib kah, mis siis et uus gen kaart.
Eks astutakse sama reha otsa, kui seda oli 3070 seeria. Mind hämmastab, et on siiski ostjaid, kes kaaluvad 700+ hinnaga kaarti, millel on alla 16gb vram aastal 2023. Aga eks valik on igaühel olemas. Eriti hea nali saab olema max texture quality + RT ja kui vram saab otsa jälle. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kui tuleb sama vram hulgaga või vähemaga, siis hold on to your RTX3080
täna ütlevad kõlakad, et kogu mälusüsteem sama, mis 4070ti. 12gb seega.
Kui seal RTX4070 mälu läbilase 192bit vs RTX3080 10GB (320bit) ja RTX3080 12GB (384bit), siis mingites kohtades on neil ikkagi eelist RTX4070 üle. Eriti RTX3080 12GB'l.
Kui tuleb sama vram hulgaga või vähemaga, siis hold on to your RTX3080
täna ütlevad kõlakad, et kogu mälusüsteem sama, mis 4070ti. 12gb seega.
Kui seal RTX4070 mälu läbilase 192bit vs RTX3080 10GB (320bit) ja RTX3080 12GB (384bit), siis mingites kohtades on neil ikkagi eelist RTX4070 üle. Eriti RTX3080 12GB'l.
oleneb päris palju. nvidia läks ka suure l2 cache teed, selle 12gb-ga peaks kaasas käima 36-48mb 3080/3090 6mb asemel. maht küll paar-kolm korda väiksem aga suuresti sama liigutus, mida amd tegi eelmine põlvkond, et jääda kitsamate mälusiinide juurde. ja ka amd tõi cached rx7000 seerias väiksemaks. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
londiste, mis sa kui objektiivsem vaatleja arvad sellest "NVidia paneb liiga vähe mälu kaartidele" teemast? Siiani valdavalt öeldud a'la "nii nõrgal kaardil ei peagi rohkem mälu olema" kaitseks, jne., ent käesolevalt tundub, et numbrid näitavad juba muud selgemalt? _________________
dollarites $599 teeb euroopas msrp hinnaks 650-660€.
Ma olen "optimist" ja pakun üle 700€, sest 4070 Ti maksab meil 799 MSRP juures 925€+ ehk siis hinnalisa 125. Pannes sama hinnalisa 4070 MSRP-le saab tulemuseks 725+
londiste, mis sa kui objektiivsem vaatleja arvad sellest "NVidia paneb liiga vähe mälu kaartidele" teemast? Siiani valdavalt öeldud a'la "nii nõrgal kaardil ei peagi rohkem mälu olema" kaitseks, jne., ent käesolevalt tundub, et numbrid näitavad juba muud selgemalt?
paneb vähe.
aga nad on teinud mingid valikud, mis teevad rohkem peale ladumise keeruliseks. ampere puhul eelkõige gddr6x, mida põlvkonna alguses oli vaid 1gb saada. gddr6x dikteerib siiani ka signaalitingimusi, mis teevad laiema mälusiini keerulisemaks-kallimaks kui siiani. ja täna on valikuks siis mälusiini laius, mis on optimeerimisülesanne, mille tulemus ütleb ära ka mälumahu ja seal ei pruugi olla häid tingimata õigeid lahendusi. lõppkasutajana jah, pangu nii lai siin ja palju mälu kui saab aga seal on täiesti põhjendatavad kaalutlused, miks mingi mälusiin mõistlik on.
sama valiku ees on ka amd nüüd kui hakkavad kaartidega ülevalt alla tooteliini tegema. nii gddr kui gddr6x on täna olemas 2gb tükkidena. rx7950 ja rtx4090 on mõlemad 24gb, sest 384bit ja 12 mälukivi. rx7900 on 20gb sest 320bit ja 10 kivi, muuseas väga sarnaselt eelmise põlve rtx3080le aga sai rahulikult kasutada 2gb kive. rtx4080 on 16gb sest 256bit ja 8 mälukivi (märkuseks, see on ju sama konf kui eelmise põlve rx6800/rx6900).
mul on 3080 10gb. siiani peab üldiselt paika, et neil tingimustel, kus mälu väheks jääb, ei saa see niikuinii hakkama.
on käputäis erandeid, mis enamasti mängudevi poolt lõpuks ära lahenduvad - hogwarts (mis tänaseks on okei), tlou (mida pole juhust olnud proovida aga seda aktiivselt patchitakse) ja diablo4 (mille high textures patchiti 16gb kaartidele sobivamaks ja eks näis, mis release ajaks tehakse).
Tomorrow kirjutas:
londiste kirjutas:
dollarites $599 teeb euroopas msrp hinnaks 650-660€.
Ma olen "optimist" ja pakun üle 700€, sest 4070 Ti maksab meil 799 MSRP juures 925€+ ehk siis hinnalisa 125. Pannes sama hinnalisa 4070 MSRP-le saab tulemuseks 725+
$799 teeb euroopas msrp hinnaks 880€. 4070ti-d on 890-900€ eest sisuliselt algusest peale saadaval olnud. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 12.04.2023 13:56:53, muudetud 2 korda
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.