Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 22:04:49 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
A sama hästi võib ju patient gamer olla ja 10 aasta pärast selle 4090-i ja mängu kokku 100 euriga osta icon_biggrin.gif

No 10 aasta pärast on iGPU võimsam kui 4090 täna, seega raua osas see ei päde aga mängude puhul aasta-kaks oodata ei ole ennekuulmatu. Vaata nt Steami statistikat. Kui on hea mäng siis seda mängitakse 10-15 aastat hiljemgi kuigi see on tehnoloogiliselt vananenud ja 2000€ kaarte ostvad tegelased krimpsutavad nina selle peale.
c4v6 kirjutas:
Ma olin ka kunagi see vend, et mõtlesin- ah ei ole vaja, las ta olla, whadever, bla bla bla.

Üldiselt on igas kommuunis üks läbiv joon. Sellist "Ma kunagi" vaatan juttu räägivad need kellel kas ei ole raha, või siis neil ei ole raha ning piisavat huvi, sest kui on raha ning on ka huvi, siis üldiselt on lihtsam olla laineharja peal kui kusagil mujal. Algselt- jah, tuleb käia välja suurem plekk, kuid päeva lõpuks sealt edasi ei ole vahet. Müüd maha, paned veidi juurde, läheb jälle edasi.

Kui üldse seda raha välja ei käi, siis räägitaksegi surmani nendest oleksitest, agadest ning mis minu arust kõige tobedam, toodakse konteksist välja täiesti tobedaid fakte, argumente ning näiteid mis konkreetses valdkonnas mitte iial mitte midagi ei muuda peale teadmise. Konkreetselt arvutimaailmas me räägime ikkagi suure osa enamuse ajast FPSist ning mõningate indiviidide puhul ka renderdamise aegadest.

Kõik muu on heietamine.

Kas see pidi nüüd mingi ding olema nende vastu kes 4090 ei osta või?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 22:20:53 vasta tsitaadiga

Miks pidi see Ding olema? Kõik on öeldud seal mis öelda on vaja, see on ju suures mahus reaalsus.
Erandeid on alati, nagu ka see, et ma näiteks 3090ti kaardiga mängisin UT99 ilma isegi mõtlemata mis kaart mul on või mida iganes, milleks nagu higistada? Räige pinge on üleval, täiesti arusaamatu. Tehke mis te teete aga milleks see järjepidev heietamine?
Reaalsuses võidate ju täna lotoga sada tonni, see 4090 on teil ju ülehomme juba majapidamises, äärmisel juhul 7900XTXTXTXTX ka ning siis võrdlete veidi aega kui sedagi.


Mulle meeldivad kõik kolm suurt brändi ning jälgin kõike huviga kuid olen samal ajal realist samuti. Arusaamatuks jääb lihtsalt miks mingi osa seltskonnast kaitseb seisukohta isegi siis kui selle kohta ei ole enam võimalik seisukohta võtta jne, tobe, lapsik, kompleksiderohke.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 22:26:07 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Miks pidi see Ding olema? Kõik on öeldud seal mis öelda on vaja, see on ju suures mahus reaalsus.
Erandeid on alati, nagu ka see, et ma näiteks 3090ti kaardiga mängisin UT99 ilma isegi mõtlemata mis kaart mul on või mida iganes, milleks nagu higistada? Räige pinge on üleval, täiesti arusaamatu. Tehke mis te teete aga milleks see järjepidev heietamine?
Reaalsuses võidate ju täna lotoga sada tonni, see 4090 on teil ju ülehomme juba majapidamises, äärmisel juhul 7900XTXTXTXTX ka ning siis võrdlete veidi aega kui sedagi.


Mulle meeldivad kõik kolm suurt brändi ning jälgin kõike huviga kuid olen samal ajal realist samuti. Arusaamatuks jääb lihtsalt miks mingi osa seltskonnast kaitseb seisukohta isegi siis kui selle kohta ei ole enam võimalik seisukohta võtta jne, tobe, lapsik, kompleksiderohke.

Täiesti mõttetu loba mis ei anna teemale midagi juurde. Su jutul puudub igasugune point ja sisu.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
HV veteran
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2023 22:33:32 vasta tsitaadiga

Ja ma loen teie ( teid on mitu siin, kahtlustan isegi, et olete päris elus läbi käivad ) täiesti äravahetamiseni sarnast teksti siin, taaskord, üle kümne aasta ning see ei muuda mitte midagi, karavan läheb ikka edasi ning scart paneb teile endiselt puid alla kuna ilmselt mitte keegi teine ei viitsi.
Mina lõpetan siinkohal ning ootaks mõistliku arutelu edasiselt mitte seda kui palju transistoreid kusagil on, millist materjali kasutatakse soojusjuhtivuseks ning millises sektoris parasjagu keegi suurtest tegijatest alla jääb ning siis jälle 15 aastat hiljem come backi teeb, see on nii kasutu tekst lihtsalt.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
squizzer
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2019




sõnum 03.02.2023 00:04:24 vasta tsitaadiga

Tomorrow, 10a pärast pole igpu võimsam kui isegi 3060st, päris kindlasti!
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2023 01:07:25 vasta tsitaadiga

4 aasta pärast on iGPU/APU võimsam kui 3060.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 03.02.2023 07:02:48 vasta tsitaadiga

3 aasta pärast on igpu/apu võimsam kui 5090ti super mega oc edition.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2023 13:41:08 vasta tsitaadiga

No tehniliselt on juba täna MI300 näol mille AMD väljastab serveritele aasta teises pooles aga see on suur ja kallis. Consumer segmendis läheb veel aega. Näiteks tulevane 780M iGPU mida hakkavad kasutama Phoenix mobiilsed kiibid (<35W) on lekete kohaselt kiiruselt kuskil RTX 2050 dGPU kandis.
Seega desktop RTX 2060 jõudluseni veel ei ulatu. Ilmselt järgmise põlvkonnaga. 4 aasta pärast võimsam kui 3060 on realistlik.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2023 15:14:34 vasta tsitaadiga

780M
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-780m.c4020
Spoiler Spoiler Spoiler


3060
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-3060.c3682
Spoiler Spoiler Spoiler


Probleem on praegu pigem selles, et iGPU/APU on ~10x madalama TDPga kui GPU ja kasutatav CPUga jagatud mäluriba on ~5x madalam.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2023 22:29:35 vasta tsitaadiga

Ampere ja RDNA3 TFLOPSe küll mõtet võrrelda pole, liialt erinevad arhitektuurid. RDNA5 iGPU aastal 2027 kiirem kui 3060 võiks realistlik olla küll.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2023 18:08:44 vasta tsitaadiga

NVIDIA RTX 6000 Ada has been tested in 3DMark
https://videocardz.com/newz/nvidia-rtx-6000-ada-has-been-tested-in-3dmark

Huvitavam sealt on see pilt:
Spoiler Spoiler Spoiler


Kui tahta saab 12VHPWR kaardi otsa lükata küll.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2023 23:40:43 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
780M
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-780m.c4020
Spoiler Spoiler Spoiler


3060
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-3060.c3682
Spoiler Spoiler Spoiler


Probleem on praegu pigem selles, et iGPU/APU on ~10x madalama TDPga kui GPU ja kasutatav CPUga jagatud mäluriba on ~5x madalam.
rdna3 või mitte aga 12cu ja 768 sp vs 3060 28sm ja 3584 sp peaks päris korralikult hätta jääma. ja seda enne igasuguseid kaalutlusi voolutarbe ja mälu osas.
iirc viimased kõlakad panid jõudluse sinna 40% kanti 3060-st ja see peaks olema üsna ideaalcase.
tpu paneb jõudluse osas a380 ja rx6400/gtx1650 kanti, mis speci pealt tundub ka enam-vähem õige kant.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
squizzer
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2019




sõnum 05.02.2023 18:59:17 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
4 aasta pärast on iGPU/APU võimsam kui 3060.


Ma pigem mõtlesin igpu all neid mis prosega ühel chipil, nagu on ryzen 7000 seerial
Proovisin oma 7900x gpuga CS GOd pmst kõige madalama sättega 720p heal juhul 40fps
Seevastu 10 aasta tagune GTX780 saab väga kenasti hakkama ka high 1080p
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2023 19:44:00 vasta tsitaadiga

squizzer kirjutas:
anubis kirjutas:
4 aasta pärast on iGPU/APU võimsam kui 3060.


Ma pigem mõtlesin igpu all neid mis prosega ühel chipil, nagu on ryzen 7000 seerial
Proovisin oma 7900x gpuga CS GOd pmst kõige madalama sättega 720p heal juhul 40fps
Seevastu 10 aasta tagune GTX780 saab väga kenasti hakkama ka high 1080p

See iGPU mis on 7000 seerias kõlab heal juhul pildi näitamiseks. Ainult 2CU. APU on umbes 8-14CU.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2023 19:04:57 vasta tsitaadiga

RTX4080/4090 läpakate ülevaated ka täna väljas.
RTX4090 on kena edasiminek +50%, kuid 3500€ min läpaka hind hetkel.
RTX4080 on ~2500€, see on ka nii ~30% kiirem kui 3080TI läpakas.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2023 13:56:50 vasta tsitaadiga

DLSSTweaks Wrapper Can Force DLAA Into Most DLSS Titles, Lets Users Tweak Presets
https://wccftech.com/dlsstweaks-wrapper-can-force-dlaa-into-most-dlss-titles-lets-users-tweak-presets/
https://github.com/emoose/DLSSTweaks/releases

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2023 13:15:29 vasta tsitaadiga

Keegi mängis pisut. Proovige ka. icon_lol.gif Oksudeerunud padid ostke jah õnne. Videokaardid eales ei tohiks niipalju maksta nagu seda 4090 max 800 eur peaks olema ja sedagi palju. Natuke jamad kaardiga saad oksudeerunud pade need on ju üliõrnad.

Link

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kraaks
HV kasutaja


liitunud: 04.02.2002




sõnum 11.03.2023 00:50:57 vasta tsitaadiga

mnjah ,just mõtlesin osta 4090, kuigi vajadust pole, peab vist ootama icon_eek.gif
_________________
lillekasvatus.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2023 15:22:40 vasta tsitaadiga

Kas uute suurte GPUde (4080, 4090) puhul on mingit kasu, kui GPU kinnituse osa on laiem? Eriti kui emaplaadile otse kinnitada. Kas on vähem "GPU sag"i?

Näiteks sellel suurel Gigabyte kaardil on kinnituse laius ainult pool kaardi paksusest:

Spoiler Spoiler Spoiler


Samas mõnel teisel kaardil on selle kinnituse laius 3 mitte 2.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 11.03.2023 15:29:49 vasta tsitaadiga

Laiem esikinnitus iseenesest ei pruugi stabiilsem olla kui selle kinnituskoht kaardi raami külge on ebapiisav..
Aga nendel suurtel GPU-del on enamusel on "anti-sag" tugi kaasas. Kui seda kasutada, siis ei oma esiosa erilist tähtsust.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2023 16:42:22 vasta tsitaadiga

Intel Readies ATX 12VHPWR Connector Revision to Address Improper-Contact Fire Hazards
https://www.techpowerup.com/305837/intel-readies-atx-12vhpwr-connector-revision-to-address-improper-contact-fire-hazards

Selle ratta uuesti leiutamise asemel oleks võinud kasutada EPS12V (300W 8pin) mida kasutavad emaplaadid ja serveri graafikakaardid. Aga kuna EPS12V on "vale" ühenduse all (SSI mitte PCI-SIG), siis viimane otsustas teha enda 12WHPWR vms jama.
Ja Inteli suurepärast engineeringut me teame. Näiteks mõttetu ATX12VO mis muudaks emaplaadid kallimaks liigutades osas PSU vooluahelast (3.3v ja 5v) emaplaadile. Õnneks see pole levinud ja loodetavasti levigi. Ei maksa unustada ka Itanium feili või mitmeid muid Inteli lahendusi mis pole (õnneks) kunagi levima hakanud või millega peame siiamaani tegelema.

Plusspunktid uute asjade proovimise eest aga isegi väike laps teab, et vooluga ei mängita.

EDIT:

Reference NVIDIA GeForce RTX 4070 Rumored to Launch at $749
https://www.techpowerup.com/305952/reference-nvidia-geforce-rtx-4070-rumored-to-launch-at-usd-749

Paistab, et Nvidia kavatseb jätkata absurdsete hindadega. 800+ 4070. Naljanumber.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2023 20:43:25 vasta tsitaadiga

Kui chainizized tahavad taiwani kallale minna siis ameeriklased lasevad tsmc pilbasteks ,et chainiizid omale ei saa. See oleks tervele maailmale paras laks kui seal madinaks läheb AMD, nvidia, autod, paras loss kõigile.
Chainiizidel puudub selline tehas nagu tsmc mida nad väga tahavad sealt saada.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011



Online
sõnum 17.03.2023 13:00:00 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Kui chainizized tahavad taiwani kallale minna siis ameeriklased lasevad tsmc pilbasteks ,et chainiizid omale ei saa. See oleks tervele maailmale paras laks kui seal madinaks läheb AMD, nvidia, autod, paras loss kõigile.
Chainiizidel puudub selline tehas nagu tsmc mida nad väga tahavad sealt saada.


Kas postitad oma peas keerlevaid mõtteid, suvaliselt internetis ,suvalistesse foorumitesse või eksisid lihsalt foorumiga ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2023 09:13:38 vasta tsitaadiga

16-pin Power Connector Optional for GeForce RTX 4070, Partners Free to Use 8-pin PCIe
https://www.techpowerup.com/306178/16-pin-power-connector-optional-for-geforce-rtx-4070-partners-free-to-use-8-pin-pcie

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2023 20:33:33 vasta tsitaadiga

https://videocardz.com/newz/amd-fsr2-vs-nvidia-dlss2-comparison-shows-only-one-winner

Visual testis "HardwareUnboxed" poolt käis läbi 26 mängu kolmel eri resul ja mitte ükski test result ei olnud FSR visuaalselt parem DLSS lahendusest.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2023 21:49:01 vasta tsitaadiga

Sõltus ka resost. 4K Quality peal oli üsna palju olukordi mida loeti viigiks. 1440p oli eelis DLSS-il aga Performance mode oli mõlemal paras jama.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2023 22:09:18 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Sõltus ka resost. 4K Quality peal oli üsna palju olukordi mida loeti viigiks. 1440p oli eelis DLSS-il aga Performance mode oli mõlemal paras jama.
mida hädisem quality mode, seda rohkem dlss paremat tulemust saab. mitte ainult selles kõnealuses testis vaid see on kogu aeg nii leitud olema.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2023 20:54:49 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Sõltus ka resost. 4K Quality peal oli üsna palju olukordi mida loeti viigiks. 1440p oli eelis DLSS-il aga Performance mode oli mõlemal paras jama.


Oot oot, kui ma nüüd tabelit vaatan siis 4K ja quality peal loeti viigiks 26'st 5'te - ma ei julgeks küll sellekohta öelda "üsna palju". Õigem oleks öelda, et FSR suutis mõnes testis võrdset tulemust näidata.

1440p quality peal tegi DLSS puhta töö olles parem kõigis testides ja 18 juhul 26'st mõõdukalt või kõvasti parem.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2023 22:07:34 vasta tsitaadiga

Selle osas muidu üpris konsensus ka olnud, ei?
Küsimus olnud pigem perf hiti osas, et, kas õigustab ainult ühe testimist, näitamaks graafikuid.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 11.04.2023 12:07:28 vasta tsitaadiga

DLSS on üldiselt ees olnud. Aga levin pole ikka piisavalt lai ja seal kus vaja on AMD ka piisavalt hea.
Kas FSR 2.0 on kehva lahendus? Ei
Ise lükkasin WZ näiteks Amd Sharpening sisse ja pilt poole parem, värelus väiksem ja pilt selgem(CoD TAA on ainult Filmic Grainiga...). DS remasteris oli FSR2.0 kohe tugi olemas, väga ok oli- pilt hea, perf hea kõik põhjas.

DLSS oli üks pea põhjuseid miks kaalusin ka rtx3070 aga nagu hetkel näha , siis sai parem valik siiski tehtud.

Eks igaüks peab ülevaadete põhjal ise +/- kokku lööma ja vaatama mis olulisem on...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2023 12:19:03 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
DLSS oli üks pea põhjuseid miks kaalusin ka rtx3070 aga nagu hetkel näha , siis sai parem valik siiski tehtud.
nagu seda palju välja tuuakse, ja ka ise alguses küll teistpidi mainisid - fsr töötab nvidia kaartidel ka icon_razz.gif

aga huvitav, kas 4070 lõpuks saab olema 3080-le vastav järglane? jah, ainult 100 raha odavam msrp järgi aga vähemalt uuem tech, väiksem voolutarve (200 vs 320w on päris suur alanemine). seda praeguste kõlakate järgi umbestäpselt sama perfi juures.
peaks oma 3080 kiirelt maha lükkama, nende hinnad vist kukuvad veel nüüd ühe sammukese icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2023 14:26:03 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Vael kirjutas:
DLSS oli üks pea põhjuseid miks kaalusin ka rtx3070 aga nagu hetkel näha , siis sai parem valik siiski tehtud.
nagu seda palju välja tuuakse, ja ka ise alguses küll teistpidi mainisid - fsr töötab nvidia kaartidel ka icon_razz.gif

aga huvitav, kas 4070 lõpuks saab olema 3080-le vastav järglane? jah, ainult 100 raha odavam msrp järgi aga vähemalt uuem tech, väiksem voolutarve (200 vs 320w on päris suur alanemine). seda praeguste kõlakate järgi umbestäpselt sama perfi juures.
peaks oma 3080 kiirelt maha lükkama, nende hinnad vist kukuvad veel nüüd ühe sammukese icon_biggrin.gif


Kui tuleb sama vram hulgaga või vähemaga, siis hold on to your RTX3080 icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 11.04.2023 15:57:00 vasta tsitaadiga

Viilutaja, hea mõte;)
Siit edasi arutleda, siis keegi oskab arvata kui palju UE5 Ninite VRAMile mõjub? Eks arhitektuurilised eripärad hakkavad ka mängima...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli24
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2010




sõnum 11.04.2023 16:46:23 vasta tsitaadiga

See 4070 on ikka väga lahja kaart, kui see võimekus on ainult 3080 levelil. 70 seeria kaart peaks olema samal levelil mis eelmise generatsiooni 80 ti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2023 17:33:27 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Kui tuleb sama vram hulgaga või vähemaga, siis hold on to your RTX3080 icon_biggrin.gif
täna ütlevad kõlakad, et kogu mälusüsteem sama, mis 4070ti. 12gb seega.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2023 19:37:28 vasta tsitaadiga

londiste, Lekked näitasid ka 8GB seega võibolla kaks varianti. Samas võimalik, et see 8GB on 4060/Ti
12GB on ka suht miinimum arvestades seda, et see hakkab meil ilmselt üle 700€ maksma.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2023 19:46:38 vasta tsitaadiga

Meil poes 6800XT ~660 euri, see sama kiire kui 3080..
Kui see 700+ maksma hakkab siis peab ikka kiirem olema või on sündinult surnud.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2023 19:59:17 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Meil poes 6800XT ~660 euri, see sama kiire kui 3080..
Kui see 700+ maksma hakkab siis peab ikka kiirem olema või on sündinult surnud.


Seda öeldi 3090 (enne, kui kui GPU hinnad lakke läksid), 4090 ja 4080 kohta, aga ühegi puhul ei osutunud tõeks. Võibolla 3090Ti puhul tõesti läks nii, aga need vähesed eksemplaarid, mis toodeti, osteti lõpuks ikkagi ära. Bitcoin vist plaanib samuti ülesse poole ronida.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2023 21:45:31 vasta tsitaadiga

HPN, Paraku jah lolle on piisavalt kes ostavad ja on veel õnnelikud. Bitcoin ei puutu asjasse, kuna kaartidega pole seda kaevandatud kaua aega juba.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2023 21:50:07 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Meil poes 6800XT ~660 euri, see sama kiire kui 3080..
Kui see 700+ maksma hakkab siis peab ikka kiirem olema või on sündinult surnud.


mujalt saab selle raha eest 6950xt mis veel törts kiirem ka
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2023 22:03:46 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
HPN, Paraku jah lolle on piisavalt kes ostavad ja on veel õnnelikud. Bitcoin ei puutu asjasse, kuna kaartidega pole seda kaevandatud kaua aega juba.


Bitcoini hind dikteerib teiste, GPU-dega kaevandatavate, altcoinide väärtuse kõverat.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 12.04.2023 10:33:28 vasta tsitaadiga

rauli24 kirjutas:
See 4070 on ikka väga lahja kaart, kui see võimekus on ainult 3080 levelil. 70 <b>seeria</b> kaart peaks olema samal levelil mis eelmise generatsiooni 80 ti.



-140W on seda väärt!

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 10:35:53 vasta tsitaadiga

2a hiljem sama hinnaga, ma kahtlen
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 11:20:18 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
rauli24 kirjutas:
See 4070 on ikka väga lahja kaart, kui see võimekus on ainult 3080 levelil. 70 <b>seeria</b> kaart peaks olema samal levelil mis eelmise generatsiooni 80 ti.



-140W on seda väärt!


Ja kui uuem mäng tahab kõrgemal resol või parima texture detaili juures üle 12gb vram, siis on ka see väiksem voolutarve asja eest onju. Laseb texture quality alla ja käib kah, mis siis et uus gen kaart.

Eks astutakse sama reha otsa, kui seda oli 3070 seeria. Mind hämmastab, et on siiski ostjaid, kes kaaluvad 700+ hinnaga kaarti, millel on alla 16gb vram aastal 2023. Aga eks valik on igaühel olemas. Eriti hea nali saab olema max texture quality + RT ja kui vram saab otsa jälle.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 12:39:33 vasta tsitaadiga

dollarites $599 teeb euroopas msrp hinnaks 650-660€.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 12:57:05 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Kui tuleb sama vram hulgaga või vähemaga, siis hold on to your RTX3080 icon_biggrin.gif
täna ütlevad kõlakad, et kogu mälusüsteem sama, mis 4070ti. 12gb seega.

Kui seal RTX4070 mälu läbilase 192bit vs RTX3080 10GB (320bit) ja RTX3080 12GB (384bit), siis mingites kohtades on neil ikkagi eelist RTX4070 üle. Eriti RTX3080 12GB'l.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 13:02:45 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Kui tuleb sama vram hulgaga või vähemaga, siis hold on to your RTX3080 icon_biggrin.gif
täna ütlevad kõlakad, et kogu mälusüsteem sama, mis 4070ti. 12gb seega.

Kui seal RTX4070 mälu läbilase 192bit vs RTX3080 10GB (320bit) ja RTX3080 12GB (384bit), siis mingites kohtades on neil ikkagi eelist RTX4070 üle. Eriti RTX3080 12GB'l.
oleneb päris palju. nvidia läks ka suure l2 cache teed, selle 12gb-ga peaks kaasas käima 36-48mb 3080/3090 6mb asemel. maht küll paar-kolm korda väiksem aga suuresti sama liigutus, mida amd tegi eelmine põlvkond, et jääda kitsamate mälusiinide juurde. ja ka amd tõi cached rx7000 seerias väiksemaks.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 13:10:45 vasta tsitaadiga

londiste, mis sa kui objektiivsem vaatleja arvad sellest "NVidia paneb liiga vähe mälu kaartidele" teemast? Siiani valdavalt öeldud a'la "nii nõrgal kaardil ei peagi rohkem mälu olema" kaitseks, jne., ent käesolevalt tundub, et numbrid näitavad juba muud selgemalt?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 13:12:47 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
dollarites $599 teeb euroopas msrp hinnaks 650-660€.

Ma olen "optimist" ja pakun üle 700€, sest 4070 Ti maksab meil 799 MSRP juures 925€+ ehk siis hinnalisa 125. Pannes sama hinnalisa 4070 MSRP-le saab tulemuseks 725+
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2023 13:49:50 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
londiste, mis sa kui objektiivsem vaatleja arvad sellest "NVidia paneb liiga vähe mälu kaartidele" teemast? Siiani valdavalt öeldud a'la "nii nõrgal kaardil ei peagi rohkem mälu olema" kaitseks, jne., ent käesolevalt tundub, et numbrid näitavad juba muud selgemalt?
paneb vähe.

aga nad on teinud mingid valikud, mis teevad rohkem peale ladumise keeruliseks. ampere puhul eelkõige gddr6x, mida põlvkonna alguses oli vaid 1gb saada. gddr6x dikteerib siiani ka signaalitingimusi, mis teevad laiema mälusiini keerulisemaks-kallimaks kui siiani. ja täna on valikuks siis mälusiini laius, mis on optimeerimisülesanne, mille tulemus ütleb ära ka mälumahu ja seal ei pruugi olla häid tingimata õigeid lahendusi. lõppkasutajana jah, pangu nii lai siin ja palju mälu kui saab aga seal on täiesti põhjendatavad kaalutlused, miks mingi mälusiin mõistlik on.

sama valiku ees on ka amd nüüd kui hakkavad kaartidega ülevalt alla tooteliini tegema. nii gddr kui gddr6x on täna olemas 2gb tükkidena. rx7950 ja rtx4090 on mõlemad 24gb, sest 384bit ja 12 mälukivi. rx7900 on 20gb sest 320bit ja 10 kivi, muuseas väga sarnaselt eelmise põlve rtx3080le aga sai rahulikult kasutada 2gb kive. rtx4080 on 16gb sest 256bit ja 8 mälukivi (märkuseks, see on ju sama konf kui eelmise põlve rx6800/rx6900).

mul on 3080 10gb. siiani peab üldiselt paika, et neil tingimustel, kus mälu väheks jääb, ei saa see niikuinii hakkama.
on käputäis erandeid, mis enamasti mängudevi poolt lõpuks ära lahenduvad - hogwarts (mis tänaseks on okei), tlou (mida pole juhust olnud proovida aga seda aktiivselt patchitakse) ja diablo4 (mille high textures patchiti 16gb kaartidele sobivamaks ja eks näis, mis release ajaks tehakse).

Tomorrow kirjutas:
londiste kirjutas:
dollarites $599 teeb euroopas msrp hinnaks 650-660€.
Ma olen "optimist" ja pakun üle 700€, sest 4070 Ti maksab meil 799 MSRP juures 925€+ ehk siis hinnalisa 125. Pannes sama hinnalisa 4070 MSRP-le saab tulemuseks 725+
$799 teeb euroopas msrp hinnaks 880€. 4070ti-d on 890-900€ eest sisuliselt algusest peale saadaval olnud.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 12.04.2023 13:56:53, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Lovelace (AD102/AD103/AD104/AD106/AD107) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.