|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
labidas
HV veteran

liitunud: 24.05.2009
|
08.02.2023 00:30:48
|
|
|
mõlemad hinnad on sõgedalt kõrged.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.02.2023 00:47:21
|
|
|
| kaspar737 kirjutas: |
| Viilutaja kirjutas: |
RTX4070Ti on 900€  |
Mis valesti on selle hinnaga? 4070Ti u 8% kiirem kui 6950XT, lisaks DLSS, kordades parem puhta RT perf ja 50W vähem voolutarvet. |
Sinu meelest on normaalne, et 104 kivi kasutav 12GB 192bit kaart maksab 900€?
Minu meelest ei ole. 6950XT on eelmise seeria tippmudel millel 16GB mälu ja 256bit mälusiin ja see on odavam kui 4070 Ti.
Võrreldes nt Nvidia enda eelmise seeria 3080-ga mis oli 10GB 320bit kaart ja maksis 700 (kasutatuna 500 kandis) või isegi 3080 Ti'ga võrreldes ei anna 4070 Ti eriti midagi juurde.
Sellise tempoga hinnad lähevad siis hakkab 4070 maksma 700+
4060 Ti 600+ ja 4050 500+
Kui keegi oleks aastaid tagasi öelnud, et xx50 klassi kaardi hind võiks isegi 500 ligi küündida oleks ma ta välja naernud.
Või see, et xx70 Ti eest tahetakse 900.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
08.02.2023 12:59:42
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| kaspar737 kirjutas: |
| Viilutaja kirjutas: |
RTX4070Ti on 900€  |
Mis valesti on selle hinnaga? 4070Ti u 8% kiirem kui 6950XT, lisaks DLSS, kordades parem puhta RT perf ja 50W vähem voolutarvet. |
Sinu meelest on normaalne, et 104 kivi kasutav 12GB 192bit kaart maksab 900€?
Minu meelest ei ole. 6950XT on eelmise seeria tippmudel millel 16GB mälu ja 256bit mälusiin ja see on odavam kui 4070 Ti.
Võrreldes nt Nvidia enda eelmise seeria 3080-ga mis oli 10GB 320bit kaart ja maksis 700 (kasutatuna 500 kandis) või isegi 3080 Ti'ga võrreldes ei anna 4070 Ti eriti midagi juurde.
Sellise tempoga hinnad lähevad siis hakkab 4070 maksma 700+
4060 Ti 600+ ja 4050 500+
Kui keegi oleks aastaid tagasi öelnud, et xx50 klassi kaardi hind võiks isegi 500 ligi küündida oleks ma ta välja naernud.
Või see, et xx70 Ti eest tahetakse 900. |
Mälusiini laius nüüd küll mingi näitaja pole, eriti kui L2 hulk on 12x kasvanud. Hind on paraku reaalsus, kui TSMC ainus korralik kiibitootja ning 5nm/4nm vahvel on u 3.5x kallim kui Samsungi 8nm oli. 4070Ti BOM tuleb samasse auku nagu 12GB GA102 kaardid, sellest ka vastav hind. Näeme täpselt sama asja ka 7900XT vs 6950XT puhul, kus hind tõuseb 15% ja perf tõuseb 15%.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zoig
HV veteran

liitunud: 22.02.2003
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
08.02.2023 15:14:58
|
|
|
Me kõik teame, et oleks AD104 256bit siiniga, tekkinuks Nvidial kiusatus 4070Ti-le ainult 8GB mälu panna. Ma olen ka üsna kindel, et see on Nvidia esimene generatsioon, millel vahemälu hulk sellise hüppe teeb, seepärast polegi mälusiini laius mingi näitaja. Radeon VII siin on 4096bit ning 5700XT siin oli ainult 256bit, ei mäleta küll, et see probleemiks oleks olnud.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.02.2023 18:25:14
|
|
|
| kaspar737 kirjutas: |
| Hind on paraku reaalsus, kui TSMC ainus korralik kiibitootja ning 5nm/4nm vahvel on u 3.5x kallim kui Samsungi 8nm oli. |
See vahvli hind on jama. See pole 3,5x kallim kui Samsungi 8nm. See on lihtsalt Nvidia järjekordne vale näitavmaks kui helded nad ikka on, et pole hindu tõstnud 3,5x.
| kaspar737 kirjutas: |
| 4070Ti BOM tuleb samasse auku nagu 12GB GA102 kaardid, sellest ka vastav hind. |
4090 BOM on võibolla 700 kandis. 4070 Ti seda kohe kindlasti ei ole, kuna tegu on palju väiksema kiviga ja kasutab poole vähem aeglasemat G6X mälu.
| kaspar737 kirjutas: |
| Näeme täpselt sama asja ka 7900XT vs 6950XT puhul, kus hind tõuseb 15% ja perf tõuseb 15%. |
6950XT MSRP oli 1100 samas kui 7900XTX oli 999. Huvitav kuidas AMD saab kallite TSMC vahlitega hinda kas langetada (vs 6950XT) või samana hoida (vs 6900XT).
Osad Zen 4 prosed isegi langesid hinnas vs 7nm (näiteks 5950X vs 7950X).
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
08.02.2023 18:45:23
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| See vahvli hind on jama. See pole 3,5x kallim kui Samsungi 8nm. See on lihtsalt Nvidia järjekordne vale näitavmaks kui helded nad ikka on, et pole hindu tõstnud 3,5x. |
Allikat?
| Tomorrow kirjutas: |
| 4090 BOM on võibolla 700 kandis. 4070 Ti seda kohe kindlasti ei ole, kuna tegu on palju väiksema kiviga ja kasutab poole vähem aeglasemat G6X mälu. |
Ma rääkisin GA102 kaartidest. 12GB 3080 maksis 800 dollarit, sarnase BOMiga 4070Ti maksab, üllatus-üllatus, sama palju.
| Tomorrow kirjutas: |
6950XT MSRP oli 1100 samas kui 7900XTX oli 999. Huvitav kuidas AMD saab kallite TSMC vahlitega hinda kas langetada (vs 6950XT) või samana hoida (vs 6900XT).
Osad Zen 4 prosed isegi langesid hinnas vs 7nm (näiteks 5950X vs 7950X). |
Täiesti tippkaartide hindades ongi kõrgem kasumimarginaal sees. Eelmine gen müüs AMD sama mäluhulgaga ning 72CU Navi 21 kaarti 35% soodsamalt kui 80CU Navi 21 kaarti, see gen müüvad aga 4GB vähema mäluga ning 84CU Navi 31 kaarti ainult 10% soodsamalt kui 7900XTX.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.02.2023 19:28:23
|
|
|
| kaspar737 kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| See vahvli hind on jama. See pole 3,5x kallim kui Samsungi 8nm. See on lihtsalt Nvidia järjekordne vale näitavmaks kui helded nad ikka on, et pole hindu tõstnud 3,5x. |
Allikat? |
Ainult kolmanda poole arvutused. Täpselt nagu TSMC ega Nvidia ei anna täpseid numbreid ei saa ka ostjad teha muud kui arvutada numbrid välja teadaolevate andmete põhjal:
Spoiler 
| kaspar737 kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| 4090 BOM on võibolla 700 kandis. 4070 Ti seda kohe kindlasti ei ole, kuna tegu on palju väiksema kiviga ja kasutab poole vähem aeglasemat G6X mälu. |
Ma rääkisin GA102 kaartidest. 12GB 3080 maksis 800 dollarit, sarnase BOMiga 4070Ti maksab, üllatus-üllatus, sama palju. |
10GB 3080 oli 700. Veidi laiem mälusiin ja ekstra mälukivi ei muuda kaarti 100 võrra kallimaks.
Ja 3080 GA102 oli 2x suurem kivi.
Spoiler 
| kaspar737 kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
6950XT MSRP oli 1100 samas kui 7900XTX oli 999. Huvitav kuidas AMD saab kallite TSMC vahlitega hinda kas langetada (vs 6950XT) või samana hoida (vs 6900XT).
Osad Zen 4 prosed isegi langesid hinnas vs 7nm (näiteks 5950X vs 7950X). |
Täiesti tippkaartide hindades ongi kõrgem kasumimarginaal sees. Eelmine gen müüs AMD sama mäluhulgaga ning 72CU Navi 21 kaarti 35% soodsamalt kui 80CU Navi 21 kaarti, see gen müüvad aga 4GB vähema mäluga ning 84CU Navi 31 kaarti ainult 10% soodsamalt kui 7900XTX. |
72 vs 80 ja 35% hinnavahe.
84 vs 96 ja 10% hinnavahe.
Seekord on jõudluse vahe suurem (16% TPU andmetel). Seega 7900XT on 10% odavam ja 16% aeglasem. See näitab ainult seda, et 6900XT oli ülehinnatud.
6800XT oli 6% aeglasem vs 6900XT. Samas võib öelda, et 6900XT eest küsiti eelmine kord liiga palju arvestades selle sama mälu hulka ja jõudlusevahet 6800XT-ga.
Seekord on 7900XTX hind rohkem vastavuses jõudlusega. Kumb on parem. Kas maksta 35% juurde, et saada 6% kiirem kaart sama mäluga või maksta 10% juurde, et saada 16% kiirem kaart 4GB lisamäluga?
Ma pole öelnudki, et 7900XT on hea diil või hea kaart selle raha eest. See nagu ka 4070 Ti peaks olema miinimum 100 ja parem 200 odavam praegusest.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
08.02.2023 21:13:04
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Ainult kolmanda poole arvutused. Täpselt nagu TSMC ega Nvidia ei anna täpseid numbreid ei saa ka ostjad teha muud kui arvutada numbrid välja teadaolevate andmete põhjal:
Spoiler 
|
Siin tuleb veel meeles pidada, et 4070Ti kasutab 100% funktsionaalset AD104 kivi ning on seega suurima kasumimarginaaliga consumer kaart selle kivi peal. 3080/3080 12GB kasutasid 68 ja 70 töötava SMiga kive, korralike kive (80/82/84SM) müüdi vastavalt 1.2k, 1.5k ja 2k dollari eest.
| Tomorrow kirjutas: |
10GB 3080 oli 700. Veidi laiem mälusiin ja ekstra mälukivi ei muuda kaarti 100 võrra kallimaks.
Ja 3080 GA102 oli 2x suurem kivi. |
Ja 12GB 3080 oli 800. Ok, võibolla jah 50 dollarit liiga kallis, kui 10GB 3080 sai 700 eest, aga vaata eelmise punkti pilte ja saad aru, et reaalselt 4070Ti kasumimarginaal on umbes sama, nagu 3080 (mida peeti ju väga heaks price/perf suhtega kaardiks).
| Tomorrow kirjutas: |
72 vs 80 ja 35% hinnavahe.
84 vs 96 ja 10% hinnavahe.
Seekord on jõudluse vahe suurem (16% TPU andmetel). Seega 7900XT on 10% odavam ja 16% aeglasem. See näitab ainult seda, et 6900XT oli ülehinnatud.
6800XT oli 6% aeglasem vs 6900XT. Samas võib öelda, et 6900XT eest küsiti eelmine kord liiga palju arvestades selle sama mälu hulka ja jõudlusevahet 6800XT-ga.
Seekord on 7900XTX hind rohkem vastavuses jõudlusega. Kumb on parem. Kas maksta 35% juurde, et saada 6% kiirem kaart sama mäluga või maksta 10% juurde, et saada 16% kiirem kaart 4GB lisamäluga?
Ma pole öelnudki, et 7900XT on hea diil või hea kaart selle raha eest. See nagu ka 4070 Ti peaks olema miinimum 100 ja parem 200 odavam praegusest. |
Jutu point oli selles, et ka AMD on pihta saanud vahvlite hinnatõusu tõttu. 90% toimivat Navi 21 kiipi kannatas 35% odavamalt müüa küll, 87.5% toimivat Navi 31 kiipi+4GB vähem mälu ja 1 vähem MCD on ainult 10% odavam.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.02.2023 21:32:45
|
|
|
| kaspar737 kirjutas: |
| Jutu point oli selles, et ka AMD on pihta saanud vahvlite hinnatõusu tõttu. 90% toimivat Navi 21 kiipi kannatas 35% odavamalt müüa küll, 87.5% toimivat Navi 31 kiipi+4GB vähem mälu ja 1 vähem MCD on ainult 10% odavam. |
See ei olnud seetõttu, et TSMC 7nm oleks tollal jõle odav olnud. See oli seetõttu nagu ma eespool mainisin põhjusel, et 6900XT oli lihtsalt ülehinnatud oma 1000 hinna juures.
90% toimiv N21 35% odavalt näitas ainult seda, et 6900XT oleks pidanud olema 750-800 kõige rohkem, kuna 6800XT oli 650 ja ainult ~6% aeglasem.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
08.02.2023 21:52:14
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| kaspar737 kirjutas: |
| Jutu point oli selles, et ka AMD on pihta saanud vahvlite hinnatõusu tõttu. 90% toimivat Navi 21 kiipi kannatas 35% odavamalt müüa küll, 87.5% toimivat Navi 31 kiipi+4GB vähem mälu ja 1 vähem MCD on ainult 10% odavam. |
See ei olnud seetõttu, et TSMC 7nm oleks tollal jõle odav olnud. See oli seetõttu nagu ma eespool mainisin põhjusel, et 6900XT oli lihtsalt ülehinnatud oma 1000 hinna juures.
90% toimiv N21 35% odavalt näitas ainult seda, et 6900XT oleks pidanud olema 750-800 kõige rohkem, kuna 6800XT oli 650 ja ainult ~6% aeglasem. |
Tippkaardid ongi tavaliselt ülehinnatud võrreldes sama kivi peal tehtud odavamate kaartidega. Titan RTX maksis 2500 dollarit, 2080Ti 1000 dollarit. Mälu küll poole vähem, aga perf ainult mõni protsent kehvem. 1070 oli 37% odavam kui 1080, sama mälu hulk ja perf u 83% 1080st. 970 vs 980 sarnane lugu jne. Ei meenugi, kas varem on olnud selline situatsioon, et 11% juurde makstes saad sama tootja kaardi, mis kuni 19% kiirem ning rohkema mäluga.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.02.2023 22:28:31
|
|
|
kaspar737, Samas 1080 Ti oli väljatulles ~3% kiirem ja ~71% odavam kui Titan X Pascal. Isegi kui see väljastati mõned kvartalid hiljem kui Titan. Titanil oli küll 1GB rohkem mälu ja veidi kõrgem mälu läbilase aga SM hulk oli neil kahel sama ja 1080 Ti oli kiirem tänu kõrgematele kelladele. Kasutasivad sama kivi.
Näiteks 1080 pealt 1080 Ti peale minnes oli perf vahe 22% aga ainult 16% kallim. 3GB rohkem mälu kah. Need olid küll erinevad kivid.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
09.02.2023 19:49:49
|
|
|
| kaspar737 kirjutas: |
| Viilutaja kirjutas: |
RTX4070Ti on 900€  |
Mis valesti on selle hinnaga? 4070Ti u 8% kiirem kui 6950XT, lisaks DLSS, kordades parem puhta RT perf ja 50W vähem voolutarvet. |
Siin on Sinu 4070Ti oma hiilguses
https://twitter.com/i/status/1623147278293934081
Lükkad selle vinge RT perfi ka sisse ja mälu saab otsa 900€+ eurone kaart.
Ning seda välja öeldud +8% kiirem kui 6950XT testi tahaks näha. Heal juhul mõni % kiirem mingil 1440p resol ja sisuliselt 1:1 4K peal.
RX6950XT täpselt samasse auku kui RTX3090Ti.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
09.02.2023 20:51:53
|
|
|
Järjekordne hästi optimiseeritud PC port, lükkad 1600x900 peal RT sisse (kusjuures ainult shadows, AO ja reflections, mitte isegi GI) ja mälukasutus tõuseb 4.6GB
Spoiler 
AMD peal RT täiesti katki:
Spoiler 
Ning TPU testides paistab, et mäluga probleemi pole:
Spoiler 
| Viilutaja kirjutas: |
Ning seda välja öeldud +8% kiirem kui 6950XT testi tahaks näha. Heal juhul mõni % kiirem mingil 1440p resol ja sisuliselt 1:1 4K peal.
RX6950XT täpselt samasse auku kui RTX3090Ti. |
https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-4070-ti-gaming-x/32.html
Arvuta 6900XT tulemustele 4-5% juurde.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
10.02.2023 12:49:11
|
|
|
midagi seal ei klapi.
klipis on 4070ti power usage kole madal, mis mälu otsa saades päris otseselt nii ei kuku tavaliselt.
tpu millegipärast ei näinud nii drastilisi probleeme mäluga - https://www.techpowerup.com/review/hogwarts-legacy-benchmark-test-performance-analysis/6.html
hwu testib jätkuvalt mingi am4 ryzeniga?
rt on see use case küll, kus kiire prose võib teha väga olulise vahe. tpu kasutab 13900k.
edit:
teine variant:
| techpowerup kirjutas: |
| Right on startup, before the main menu, the game presents you a "compiling shaders" screen that lasts for three to five minutes. Unfortunately the shaders that get compiled at this time are only the most essential ones. As you progress through the game you'll encounter serious drops in framerate (to unplayable levels) for about 30 seconds. Just stop and wait for the shader compiler to finish—this breaks the immersion of course and I wonder if this can't be solved more elegantly. I investigated a bit further and the game is compiling shaders in the background even during normal stutter-free gameplay, too, without affecting the game much. |
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
10.02.2023 13:55:30
|
|
|
Hahaha. Vaatasin ka seda HU videot. Korralik naer tuli, alla 12GB vram pole seal mängus midagi teha, kui tahad kõik kellad viled peale panna ja RT.
Ise proovisin enda 6800XT ultra wide 1440p max graafika ja koos RT + FSR 2.0 quality ja 60+ fps püsivalt ei mingit stutteringu ka. (5800X3D)
Aga ega ma seda RT väga oluliseks ei pea võimalik, et võtan maha, kuna väga suurt vahet ei ole siiski pildis. 16GB kaart tasus jälle ära tuleviku mõttes
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
viimati muutis Zonerman 10.02.2023 14:02:08, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
10.02.2023 13:59:03
|
|
|
| londiste kirjutas: |
midagi seal ei klapi.
klipis on 4070ti power usage kole madal, mis mälu otsa saades päris otseselt nii ei kuku tavaliselt.
tpu millegipärast ei näinud nii drastilisi probleeme mäluga - https://www.techpowerup.com/review/hogwarts-legacy-benchmark-test-performance-analysis/6.html
hwu testib jätkuvalt mingi am4 ryzeniga?
rt on see use case küll, kus kiire prose võib teha väga olulise vahe. tpu kasutab 13900k.
edit:
teine variant:
| techpowerup kirjutas: |
| Right on startup, before the main menu, the game presents you a "compiling shaders" screen that lasts for three to five minutes. Unfortunately the shaders that get compiled at this time are only the most essential ones. As you progress through the game you'll encounter serious drops in framerate (to unplayable levels) for about 30 seconds. Just stop and wait for the shader compiler to finish—this breaks the immersion of course and I wonder if this can't be solved more elegantly. I investigated a bit further and the game is compiling shaders in the background even during normal stutter-free gameplay, too, without affecting the game much. |
|
5800X3D ei ole kohe kindlasti nõrk 4K peal!
Mida sa ajad?
1440p peal jooksis see neil probleemidevabalt ja kui ka RT välja lükati 4K peal, siis ka ei olnud probleeme.
4K peal võid ka mingi 5600X'iga RTX4090 paaritada, ei näe väga FPS langust. Siin AM4 proset süüdistada on natuke kummaline
| kaspar737 kirjutas: |
Järjekordne hästi optimiseeritud PC port, lükkad 1600x900 peal RT sisse (kusjuures ainult shadows, AO ja reflections, mitte isegi GI) ja mälukasutus tõuseb 4.6GB
Spoiler 
AMD peal RT täiesti katki:
Spoiler 
Ning TPU testides paistab, et mäluga probleemi pole:
Spoiler 
| Viilutaja kirjutas: |
Ning seda välja öeldud +8% kiirem kui 6950XT testi tahaks näha. Heal juhul mõni % kiirem mingil 1440p resol ja sisuliselt 1:1 4K peal.
RX6950XT täpselt samasse auku kui RTX3090Ti. |
https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-4070-ti-gaming-x/32.html
Arvuta 6900XT tulemustele 4-5% juurde. |
Ei näe siin küll seda suurt vahet, et RTX4070Ti oleks RT's parem, et see tasuks ära vs RX6950XT!
Spoiler 
Tõesti, palju õnne RTX3080/3070 omanikud
Sellise tempoga aeguvad need alla 16GB mäluga Ampere kaardid eriti kiires tempos. Ning RTX4070Ti oma 12GB'a
Spoiler 
viimati muutis Viilutaja 10.02.2023 15:13:38, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
10.02.2023 14:14:47
|
|
|
Viilutaja, twitter on kohutav infoallikas lugemiseks. videot pole jõudnud veel vaadata, see on nüüd ka väljas.
neid näiteid on paar tükki olnud, kus 5800x3d vs 12900k/13900k tulevad veidrad vahed sisse, eriti rt-ga. praegu linke ei viitsi otsida, las see jääb.
edit:
hwu kasutab 7700x
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
10.02.2023 15:11:42
|
|
|
| londiste kirjutas: |
Viilutaja, twitter on kohutav infoallikas lugemiseks. videot pole jõudnud veel vaadata, see on nüüd ka väljas.
neid näiteid on paar tükki olnud, kus 5800x3d vs 12900k/13900k tulevad veidrad vahed sisse, eriti rt-ga. praegu linke ei viitsi otsida, las see jääb.
edit:
hwu kasutab 7700x |
Seda enam. Ei tohiks kuidagi piirata, hetke parim gaming cpu.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
10.02.2023 15:44:49
|
|
|
| Väga raske järeldada midagi selle mängu põhjal, tulemused on seinast seina. HUB näitab, et juba 1080p+RT peal jääb 10GB väheks, TPU näitab, et 8GB on piisav kuni 1440p+RT ning 10GB on 4K+RT jaoks piisav, Computerbase et 1080p+RT jaoks on 8GB piisav.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
10.02.2023 16:13:03
|
|
|
| kaspar737 kirjutas: |
| Väga raske järeldada midagi selle mängu põhjal, tulemused on seinast seina. HUB näitab, et juba 1080p+RT peal jääb 10GB väheks, TPU näitab, et 8GB on piisav kuni 1440p+RT ning 10GB on 4K+RT jaoks piisav, Computerbase et 1080p+RT jaoks on 8GB piisav. |
Kõikidest nendest saitidest on HUB andmed alati olnud kõige täpsemad. Computerbase ja TPU on alati kuskil puusse pannud ning ei uuenda oma andmeid (draivereid jne).
HUB'l on testid tehtud +53 kaardiga, värsked andmed ja draiverid.
Aga ilmselgelt on see mäng veel liiga uus ja kõikidel on draiveritega parandamisruumi.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
10.02.2023 16:51:05
|
|
|
Nvidial on RTuumi, AMDl VRAMmu ja kumbki RTga lõpuks hakkama ei saa.
Mechwarrioriga jäi ka silma, et Nvidia kaartidel soovitati esimese asjana RT ka DLSS välja lükata, muidu ei jäänd modidele ruumi...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
10.02.2023 16:56:05
|
|
|
| Vael kirjutas: |
Nvidial on RTuumi, AMDl VRAMmu ja kumbki RTga lõpuks hakkama ei saa.
Mechwarrioriga jäi ka silma, et Nvidia kaartidel soovitati esimese asjana RT ka DLSS välja lükata, muidu ei jäänd modidele ruumi... |
DLSS vähendab videomälu kasutust, muidu. Et ärme ikka päris lollust ka räägi kusagil internetis mingi lambijuku väljaöeldu põhjal.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
10.02.2023 17:49:48
|
|
|
Viilutaja, tpu vähemalt hogwartsi on testinud uuemate draiveritega
paar draiveriversiooni ja patchi edasi saab final formile lähemat olekut näha.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
10.02.2023 19:05:03
|
|
|
Veel üks asi, nvidia lasi välja uue draiveri selle mängu supporti kohta. AMD pole seda veel teinudki. Jutud liiguvad järgmien nädal tuleb optimeeritud draiver sellele mängule. Eks siis näeme, palju muutust tuleb juurde.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.06.2005
|
10.02.2023 21:57:27
|
|
|
| Zonerman kirjutas: |
Hahaha. Vaatasin ka seda HU videot. Korralik naer tuli, alla 12GB vram pole seal mängus midagi teha, kui tahad kõik kellad viled peale panna ja RT.
Ise proovisin enda 6800XT ultra wide 1440p max graafika ja koos RT + FSR 2.0 quality ja 60+ fps püsivalt ei mingit stutteringu ka. (5800X3D)
Aga ega ma seda RT väga oluliseks ei pea võimalik, et võtan maha, kuna väga suurt vahet ei ole siiski pildis. 16GB kaart tasus jälle ära tuleviku mõttes  |
Kui kõik mängud nii halvasti optimeeritud on siis varsti ei saagi keegi midagi mängida kui 24GB mälu ei ole. Arendajad ikka eriti laisaks läinud.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
10.02.2023 22:00:58
|
|
|
mälukasutus ei ole tingimata optimeerimise küsimus. nii nagu suurenevad meie nõuded resole ja sellele, milline tänapäevane mäng välja peab nägema, suurenevad ka igasuguste mälus hoitavate asjade mäluvajadused. kõige olulisemana selle juures vast tekstuuride suurus.
hogwartsil tundub olevat optimeerimisega probleeme aga mälukasutust sinna patta panna on minu arust vale.
iseasi on dx12/vulkan ja mälu otsa saamine ning selle handlemine. tpu w1zzard vist postitas screenshoti, kus a770 lihtsalt mäluvähedusse crashis, kui hogwarts liiga palju üritas mälu allokeerida
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.06.2005
|
10.02.2023 22:08:08
|
|
|
| londiste kirjutas: |
mälukasutus ei ole tingimata optimeerimise küsimus. nii nagu suurenevad meie nõuded resole ja sellele, milline tänapäevane mäng välja peab nägema, suurenevad ka igasuguste mälus hoitavate asjade mäluvajadused. kõige olulisemana selle juures vast tekstuuride suurus.
hogwartsil tundub olevat optimeerimisega probleeme aga mälukasutust sinna patta panna on minu arust vale.
iseasi on dx12/vulkan ja mälu otsa saamine ning selle handlemine. tpu w1zzard vist postitas screenshoti, kus a770 lihtsalt mäluvähedusse crashis, kui hogwarts liiga palju üritas mälu allokeerida  |
Palju õnne siis meile, kes me peame tulevikus neid 48Gb videokaarte hakkama ostma. Jälle põhjust hinda juurde keerata.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
11.02.2023 01:29:36
|
|
|
Kui selle suurema mälukasutusega saab ka reaalselt parema pildi ekraanile, siis kõik ju hästi.
Mõtetum oleks osta neid 20+GB vramiga gaming kaarte, kui neist reaalselt kasu pole, kuid maksad ikkagi mälu eest, mida reaalselt ei kasuta.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
11.02.2023 11:10:08
|
|
|
Pakun välja aastatepärast on ka 16gb luft sama saatus nagu 8gb ja 10gb. Need on uued jurad küll, kuid sinna see jõuab. Kõik arvavad kasutan väiksemat resot rohkem vram jääb vabakas siis eriti nii ei paista leitakse ikka võimalus see lõhki ajada.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
11.02.2023 11:40:01
|
|
|
No 10GB 3080 puhul ma vaidlesin rohkem selle üle, et 80 klassi kaart on ikka kõrgemas otsas. Nüüd on muidugi 90 ja 90 Ti samuti pluss vahel Titan aga fakt, et 3080 oli algselt 10GB samas kui 2080 Ti oli põlvkond varem 11GB ja 1080 Ti juba veel põlvkond varem samuti 11GB oli tobe 3080 puhul.
See oli see mis vastukarva oli. Hiljem küll väljastati ka 12GB 3080 aga Nvidia ei eksisteeri vaakumis. Kui konkurendi mälumahud on 8GB low end, 12GB midrange ja 16GB high end siis hakkavad ka Nvidia ostjad küsima, et miks ma rohkem maksan aga vähem mälu saan?
Lisaks oli kogu Ampere mälukoguste teema kaootiline. Näiteks 3060 oli 12GB. Tõsiselt. WTF moment. Lovelace omab küll rohkem mälu aga näpuotsaga rohkem.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
11.02.2023 12:05:40
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Lisaks oli kogu Ampere mälukoguste teema kaootiline. Näiteks 3060 oli 12GB. Tõsiselt. WTF moment. Lovelace omab küll rohkem mälu aga näpuotsaga rohkem. |
ei ole wtf moment. puhtalt tehnilised põhjused.
jah, product line näeb kohati veider välja aga sellest on ka raske mööda saada.
ma muidu mäletan, et ühe teise ja teemakohase tootja katseid ja cutting edge olemist uute mälutehnoloogiatega oled ka sina läbi aegade kõvasti kiitnud
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
11.02.2023 13:12:17
|
|
|
No mõned asjad peaks ikkagi üle kordama.
Mälu kasutus ja vajadus on kaks iseasja.
Kehvalt optimeeritud mäng võib tegelda selliste lollustega nagu koos oluliste tekstuuridega ka liiast ebaoluliste tekstuuride vram'i laadimine ja siis nende halb manageerimine. Hästi optimeeritud pelade puhul võib ka settingutega vram'i nö. lõhki ajada aga mäng töötab laitmatult.
Üldiselt kaartidele pannakse pigem niipalju vram'i kui on GPU jõudluse suhtes mõistlik (on ka erandeid kus mõtetult palju pandud nagu eelpool toodud 3060 oma 12GB'ga) - ei ole mõtet a'la 3080 kaardile panna 16GB, sest see kaart ei suudaks niikuinii sellist mälukogust vajavaid sätteid vedada.
Ehk jõuame sinna kus 4070Ti ei ole kuskilt otsast selline kaart mis peaks suutma uut ja nõudlikku open world mängu vedada@4K ja kigaultra sätetel ja veel koos RT'ga.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
11.02.2023 13:29:59
|
|
|
| IBOX4REAL kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
mälukasutus ei ole tingimata optimeerimise küsimus. nii nagu suurenevad meie nõuded resole ja sellele, milline tänapäevane mäng välja peab nägema, suurenevad ka igasuguste mälus hoitavate asjade mäluvajadused. kõige olulisemana selle juures vast tekstuuride suurus.
hogwartsil tundub olevat optimeerimisega probleeme aga mälukasutust sinna patta panna on minu arust vale.
iseasi on dx12/vulkan ja mälu otsa saamine ning selle handlemine. tpu w1zzard vist postitas screenshoti, kus a770 lihtsalt mäluvähedusse crashis, kui hogwarts liiga palju üritas mälu allokeerida  |
Palju õnne siis meile, kes me peame tulevikus neid 48Gb videokaarte hakkama ostma. Jälle põhjust hinda juurde keerata. |
Äkki lõpetaks idiootsuse ajamise. 16GB oli juba 2 AASTAT tagasi kaartidel, kui ma 6800XT ostsin. See et 10gb vram on nüüd väheks jäämas pole kellegi süü, kui tarbija enda valik. Osta high- end kaart nii vähese mäluga, kui eeline seeria oli juba nvidia tipul 11gb. 20GB ja üle selle ei näe ma lähima 3-4 aasta jooksul kindlasti normiks veel muutumas.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
11.02.2023 19:09:43
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Lisaks oli kogu Ampere mälukoguste teema kaootiline. Näiteks 3060 oli 12GB. Tõsiselt. WTF moment. Lovelace omab küll rohkem mälu aga näpuotsaga rohkem. |
ei ole wtf moment. puhtalt tehnilised põhjused.
jah, product line näeb kohati veider välja aga sellest on ka raske mööda saada.
ma muidu mäletan, et ühe teise ja teemakohase tootja katseid ja cutting edge olemist uute mälutehnoloogiatega oled ka sina läbi aegade kõvasti kiitnud  |
Tehniline põhjus ei ole mingi vabandus. Siis oleks pidanud olema 6GB kasutades kas kolme 2GB kivi või kuute 1GB kivi.
Samas PCB'l oli kaks "mälupesa" vaba mis oli kummaline.
3060'st oli üldse neli erinevat varianti: originaal 12GB, sama mälumahuga GA104 kivi kasutav (sama core conf), kiirem 3840SP GA106 versioon ja nuditud 8GB GA106.
Cutting edge ei ole see kuskilt otsast ja 192bit mälusiin koos tavalise G6 mäluga võimaldab erinevaid mahte.
| Auron kirjutas: |
| Üldiselt kaartidele pannakse pigem niipalju vram'i kui on GPU jõudluse suhtes mõistlik (on ka erandeid kus mõtetult palju pandud nagu eelpool toodud 3060 oma 12GB'ga) - ei ole mõtet a'la 3080 kaardile panna 16GB, sest see kaart ei suudaks niikuinii sellist mälukogust vajavaid sätteid vedada. |
12GB oleks pidanud olema baasmudel. Jah hiljem oleks võinud teha 10GB "säästuka".
| Auron kirjutas: |
| Ehk jõuame sinna kus 4070Ti ei ole kuskilt otsast selline kaart mis peaks suutma uut ja nõudlikku open world mängu vedada@4K ja kigaultra sätetel ja veel koos RT'ga. |
Miks ei ole? 4070 Ti on 3090 klassis kiiruse poolest seega peaks 4K Ultra hakkama saama küll. Muidugi mitte kõige uuemates mängudes ehk.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
11.02.2023 21:06:09
|
|
|
4k textures=/=4k monitor resolution.
Üks nõuab vähese perf hitiga rohkem VRAM, teine nõuab rohkem arvutusjüudkust vaatamata sellele palju datat VRAMis istub.
4k tekstuurid oleks võinud juba ammu norm olla, aga nvidia 4GB kaardid on tagasi hoidnud. Ei ole kedagi kurtmas näinud, et Witcher 3 lõpuks 4k paki uuenduse sai ning lisak Ultra+ seaded, ilma suurema perf hitita...
Ok nüüd on DirectStorage tulemas, VirtualMemory võib HDDl mingil määral mõttekas olla, aga ammu oleks aeg olnud (V)RAMst mänge jooksutada, see shader compilation nali on ikka paras StutterFest samas, kui RAM ja VRAM "mõistlikult" ehitatud PCs pooltühjalt seisab.
Väheke ot. aga samuti on ka igasugu installi pakid ajast ja arust. Vahet pole kui ulme prosa arvutis jõude istub, kui 10a tagasi kulus mängu/proge peale laskmisele 20min ,siis nüüd ka. (Ainuke erand siiani on olnud Origin kus hea prose + NVME SSD kahandasid sama mängu installi protsessi 3x arvuti uuendamisel).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
11.02.2023 21:55:02
|
|
|
| Auron kirjutas: |
Ehk jõuame sinna kus 4070Ti ei ole kuskilt otsast selline kaart mis peaks suutma uut ja nõudlikku open world mängu vedada@4K ja kigaultra sätetel ja veel koos RT'ga. |
Et siis 3090Ti replacement kaart ei olegi 4K sobilik?
Kas 3090TI'd ei mainitud kui 8K kaarti
See näitab, kui jabur see marketing Nvidia poolt on.
Ning siin muidugi osade poolt kiidetakse takka, et ülihea ost praeguse hinnaga 🤤
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
11.02.2023 22:17:23
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| Vael kirjutas: |
Nvidial on RTuumi, AMDl VRAMmu ja kumbki RTga lõpuks hakkama ei saa.
Mechwarrioriga jäi ka silma, et Nvidia kaartidel soovitati esimese asjana RT ka DLSS välja lükata, muidu ei jäänd modidele ruumi... |
DLSS vähendab videomälu kasutust, muidu. Et ärme ikka päris lollust ka räägi kusagil internetis mingi lambijuku väljaöeldu põhjal. |
Vähendab? Mu 3050 istub pidevalt 4GB piiril, vahet pole, kas kasutada DLSS'i või mitte. Pildi järgi ma pole aru saanud, et midagi teistmoodi oleks. Keeran sätteid sinna ja tänna.
Ahjaa, superior 4090 megasupereurosid kulutanud kasutaja meil siin ju
Spoiler 
kas saaks scartile eluaegse bänni anda amd teemades?
Käib ja trollib ainult, kunagi tarka juttu ei räägi.
Pole esimene kord kui seda soovitud on
Teistele, on olemas AMD vs nVidia teema, kolige sinna!
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kapuuts
HV vaatleja
liitunud: 25.09.2004
|
12.02.2023 10:01:57
|
|
|
Nvidia reklaamis 4070Ti-d kui puhtalt 1440p kaarti, mida see ka on.
| Viilutaja kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
Ehk jõuame sinna kus 4070Ti ei ole kuskilt otsast selline kaart mis peaks suutma uut ja nõudlikku open world mängu vedada@4K ja kigaultra sätetel ja veel koos RT'ga. |
Et siis 3090Ti replacement kaart ei olegi 4K sobilik?
Kas 3090TI'd ei mainitud kui 8K kaarti
See näitab, kui jabur see marketing Nvidia poolt on.
Ning siin muidugi osade poolt kiidetakse takka, et ülihea ost praeguse hinnaga 🤤 |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
12.02.2023 12:00:34
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
| Ehk jõuame sinna kus 4070Ti ei ole kuskilt otsast selline kaart mis peaks suutma uut ja nõudlikku open world mängu vedada@4K ja kigaultra sätetel ja veel koos RT'ga. |
Miks ei ole? 4070 Ti on 3090 klassis kiiruse poolest seega peaks 4K Ultra hakkama saama küll. Muidugi mitte kõige uuemates mängudes ehk. |
3090 teeb sellesamases mängus samade settingute peal 25 - 30 kaadrit mis on BS. Ehk siis vram otsa ei saa aga ongi näha seda kuidas GPU ei jaksa. Ehk siis inimesed pangu settingud sedasi, et praktiliselt alla 60 kaadri ei kuku - seda mis sätteid selleks ohverdatakse on igaühe enda valida mis vähemtähtis. Kui siis ka vramist väheks jääb (eeldusel, et pole mängu enda allokeerimise kala mis patchitav) siis võin nõustuda, et jahh - kaardil jõudu on aga mälu ei jagu.
4070Ti saabki üldjuhul uutes mängudes 4K ultra settingutega hakkama aga mitte koos RT'ga. Kui saaks siis oleks ju 80 ja 90 seeria kaardid pointless.
| Viilutaja kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
Ehk jõuame sinna kus 4070Ti ei ole kuskilt otsast selline kaart mis peaks suutma uut ja nõudlikku open world mängu vedada@4K ja kigaultra sätetel ja veel koos RT'ga. |
Et siis 3090Ti replacement kaart ei olegi 4K sobilik?
Kas 3090TI'd ei mainitud kui 8K kaarti
See näitab, kui jabur see marketing Nvidia poolt on.
Ning siin muidugi osade poolt kiidetakse takka, et ülihea ost praeguse hinnaga 🤤 |
3090Ti replacement on ju igati 4K sobilik. Samuti >võimaldab< 3090Ti mängida 8K peal. Keegi pole lubanud, et nende resode peal saab kõige nõudlikumates mängudes kasutada megaultra RT üüber sätteid.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
12.02.2023 21:32:42
|
|
|
3090TI saab paremini hakkama hetkel 4K RT'ga kui RTX4070Ti. See oli mu point, kuid nivida marketing ju näitas, et RTX4070Ti on sama hea kui RTX3090Ti, ikka ei ole küll
Kui me ei räägi voolukasutusest, kuid selles osas 8nm vs 4nm on kohatu võrdlus.
Ometigi reklaamiti 3090 kaarte 8K reso'ga, seega ei ole kohatu siis proovida 4070Ti'd võrrelda 4k resol 3090Ti'ga. Sest Nvidia oma reklaamides tõi seda kui 1:1'le kaarti, aga vot 900€ hinnaga vs 1500€ (RTX3090), et ostke poisid - odavalt saate 4K kaardi.
Ning 2023'aastal 12GB kaardi eest küsida 900€ ja seda veel maksta- ainult die hard Nvidia fännid õigustavad, keda endiselt on siin Maarjamaal ka väga palju.
Ainuke kaart, mis oma pappi väärt hetkel ka on- RTX4090. Teised kaardid on täiesti pointless Nvidalt.
Teine kaart on 7900XTX.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
13.02.2023 10:02:43
|
|
|
Viilutaja, point remains - pangu sätted sedasi, et fps oleks valdava enamuse ajast 60+ ja ainult harva kukuks alla 60'ne - kas siis ka mälust puudub tuleb? Toppida sätteid kus niikuinii fps on a'la 25 ja siis vinguda on pointless.
Enivei kui uut "mid-high end" kaarti võrreldakse eelmise tipuga siis ilmselgelt peetakse silmas raw perfi mitte seda kui mingi vram extensive asjaga aetakse mälu umbe.
Ja nohh omaette tase on teha ka põhjapanevaid järeldusi paar päeva väljasolnud toore pela näol misn on mingi 1% usecase. Ootab esimese patchi ja tootjate tüürelid äkki ära.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
13.02.2023 10:37:51
|
|
|
väga vs teemaks ära läinud.
| ot: |
hogwartsi teema jätkuks-lõpetuseks - sellel mängul on mingid oma probleemid stutteriga ja isegi kui fps on kõrge, siis tunnetuslik stutter jääb ikka sisse.
see pigem ei ole seotud ainult mäluga - mängisin küll ultra settingutega aga proovisin erinevaid resosid ja erinevat tekstuurisettingut. low textures, muu ultra ja 1080p on mälukasutus 8gb alla ja ikka on stutter. detailid üles ajades mälukasutus 9.3-9.5gb (üle hetkelise 9.6gb ei ole näinud) ning ka aeg-ajalt suured ja pikad (sekundid kuni kümned sekundid) fps dropid (8, 17, 24 fps peale). pakun, et shader compilation on korralik probleem. lisaks on mängu mäluhaldus pehmelt öeldes rabe. suured slowdownid on natukene sõltuvad tekstuurisettingust aga mitte väga stabiilselt. enamasti on suur slowdown mingil area vahetusel, ehk eeldaks uusi shadereid, uusi tekstuure ja kõige selle suuremat vahetamist. aga miks see nii kehvasti-märgatavalt toimub, ma ei tea.
3080 10gb seda ultra settingutel 4k resol vedama ei ole mõistlikult võimeline olenemata kasutatud mälu hulgast. ka 1440p ja 1080p peal need stutterid ja pikad dropid on väga-väga tüütud.
lõpuks mängisin 2160p ja dlss quality (ehk siis eeldatavasti 1440p base reso) ja käisin texture settingutega edasi-tagasi. low oli mälukasutus 8.5gb, ultra 9.3-9.5gb. peale paari tundi mängimist ja aeg-ajalt texture settingut muutes töötas high ja lõpuks ultra textures ning slowdownid olid väga harvad. go figure.
ahjaa, mälu otsa saamist nägin ka. panin mängu käima, see autodetectis ultra settingud, klikkisin apply... ja mäng crashis teatega, et üritas liiga palju mälu allokeerida. menüüst
suuremate järelduste jaoks on vaja nii mängu patsud kui ilmselt veel mõned draiveriversioonid ära oodata. pigem leitakse asju, mida selles parandada. |
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 13.02.2023 10:38:42, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soomer
HV vaatleja
liitunud: 07.05.2006
|
13.02.2023 10:38:08
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| väga vs teemaks ära läinud.[/ot] |
Ei ole VS teema..
Puhas nVidia teema ju paistab olevat
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
13.02.2023 19:22:02
|
|
|
| ViskeRelv kirjutas: |
| Scart kirjutas: |
| Vael kirjutas: |
Nvidial on RTuumi, AMDl VRAMmu ja kumbki RTga lõpuks hakkama ei saa.
Mechwarrioriga jäi ka silma, et Nvidia kaartidel soovitati esimese asjana RT ka DLSS välja lükata, muidu ei jäänd modidele ruumi... |
DLSS vähendab videomälu kasutust, muidu. Et ärme ikka päris lollust ka räägi kusagil internetis mingi lambijuku väljaöeldu põhjal. |
Vähendab? Mu 3050 istub pidevalt 4GB piiril, vahet pole, kas kasutada DLSS'i või mitte. Pildi järgi ma pole aru saanud, et midagi teistmoodi oleks. Keeran sätteid sinna ja tänna.
Ahjaa, superior 4090 megasupereurosid kulutanud kasutaja meil siin ju
Spoiler 
kas saaks scartile eluaegse bänni anda amd teemades?
Käib ja trollib ainult, kunagi tarka juttu ei räägi.
Pole esimene kord kui seda soovitud on
Teistele, on olemas AMD vs nVidia teema, kolige sinna! |
Rohud jäid võtmata jälle kellelgi? DLSS renderdab sisemiselt mängu madalamal resol ning siis upscaleb tänu tensor coredes toimetavale AI'le uuesti tekstuurid kõrgemaks kui oleks olnud native.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
labidas
HV veteran

liitunud: 24.05.2009
|
13.02.2023 21:49:40
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| ViskeRelv kirjutas: |
| Scart kirjutas: |
| Vael kirjutas: |
Nvidial on RTuumi, AMDl VRAMmu ja kumbki RTga lõpuks hakkama ei saa.
Mechwarrioriga jäi ka silma, et Nvidia kaartidel soovitati esimese asjana RT ka DLSS välja lükata, muidu ei jäänd modidele ruumi... |
DLSS vähendab videomälu kasutust, muidu. Et ärme ikka päris lollust ka räägi kusagil internetis mingi lambijuku väljaöeldu põhjal. |
Vähendab? Mu 3050 istub pidevalt 4GB piiril, vahet pole, kas kasutada DLSS'i või mitte. Pildi järgi ma pole aru saanud, et midagi teistmoodi oleks. Keeran sätteid sinna ja tänna.
Ahjaa, superior 4090 megasupereurosid kulutanud kasutaja meil siin ju
Spoiler 
kas saaks scartile eluaegse bänni anda amd teemades?
Käib ja trollib ainult, kunagi tarka juttu ei räägi.
Pole esimene kord kui seda soovitud on
Teistele, on olemas AMD vs nVidia teema, kolige sinna! |
Rohud jäid võtmata jälle kellelgi? DLSS renderdab sisemiselt mängu madalamal resol ning siis upscaleb tänu tensor coredes toimetavale AI'le uuesti tekstuurid kõrgemaks kui oleks olnud native. |
Tänapäeval 4GB vist vahet pole mis mängu mängid, alati on see kõik ära kasutatud. Mis reso, seadete, dlss seadete ja mänguga sa seda testisid?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxveix
HV Guru

liitunud: 01.05.2004
|
|
| Kommentaarid: 310 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
270 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Braien
HV Guru

liitunud: 02.02.2009
|
16.02.2023 08:05:25
|
|
|
Ma ootaks ennem ametliku vastust, alles driverid tapsid videokaarte ka...
_________________ Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like? |
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|