Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 133, 134, 135  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2022 16:23:01 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
5nm 300mm vahvel on väidetavalt $17k.


Minumeelest AdoredTV oma viimases videos hindas 5nm'i 300mm vahvlit 9.5k-10k vahele mingitest allikatest. Ei usu, et 5nm endiselt 17k kandis on, see oli mingi 2020.a. võibolla.
Hetkel peaks 3nm seal 17k kandis olema.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2022 22:57:03 vasta tsitaadiga

taktsageduste ja voolutarbe osas, esitluses on decoupled clocks slaid, mis ütleb 2.3ghz shaderite taktsagedus ja selle all kuni 25% voolusäästu. 2.5 ja 2.3 vahe on 8%.

edit:
anandtech kirjutab, et mcm kokkupanekuks on elevated fanout bridge 2.5d. sama, mis cdna2 ja ka selle slaid on juurde pandud:
Spoiler Spoiler Spoiler

huvitav küsimus on nende infinity linkide voolukulu. ryzenite infinity fabric on nähtavasti 1 pj/bit aga see käib üle substrate. natukene ringi vaadates tundub, et teistel (väiksemate bandwidthidega) interconnectidel on ka rohkem kiibisisestel juhtudel see paremal juhul 0,5 pj/bit. see peaks kõigi eelduste kohaselt olema ka mängitav vahemik. suuremat ma ei usu, see oleks liiga suur mõju. väiksem vist ei ole reaalne. (edit: 5.3TB/s ja 0.5-1 pJ/b on 21-42w)

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 01:22:09 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
rmc kirjutas:
Lekked hakkavad tulema, mille osas tuleb soola võtta. Youtube-i videoid, kus pole reaalselt näha jooksvat metricut, ei soovita tõsiselt võtta. Neid fake-ribadega videoid on palju. Klikimagnetid.
Kahjuks reaalselt NDA langeb ilmselt väga vähe enne 13.12.


Nädal enne on ju lastud benchidele ja kaartidele lähemalt ligi suuremad reviewerid , maalt ja hobusega ning tavalistele linnavurledele kehtib see 13.12 kuupäev.


Tegelt on isegi varem lastud erinevad osapooled ligi, ent NDA kukub, jah, parimal juhul nädal varem ehk. Sesmõttes vb. oli halb väljendus, et pidasin silmas "vähe" praeguse ja detsembri vahel.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 11:19:56 vasta tsitaadiga


Link


---
https://videocardz.com/newz/amd-confirms-rx-7900-xtx-is-rtx-4080-competitor-fsr3-may-be-supported-by-pre-rdna3-architectures

eat.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 14:21:57 vasta tsitaadiga

Milles on probleem kui RTX 4080 MSRP on 1200$?
Kui 4090-ga ei konkureeri, siis puudub GPU-de turul konkurents? icon_lol.gif
&, milles on probleem kui käesolev on sellise suuna esimene generatsioon?

St., ma ei saa aru, miks käesolev seis halb on?
(Kuigi arvestades, et reaalne seis selgub siis kui pärisvõrdlusi näeme, ent see võib siia-sinna kallutada).

See, et konkreetset rasteri perfi ei võrrelda, on muidugi jabur, ent see on ju kogu techi teema puhul tavaline, et tegeletakse silmamoondusega presekatel.

"Anyone in the 1000$ range will just spend the extra 600$" on maksimaalselt absurd suhtumine. Palju on neid, kes nüüd lubavad endale kallima GPU kui tavaliselt ja stretchivad piiri tonnini, 60% omakorda juurde panna on ikka väga drastiline vahe.
See muidugi huvitav, et RT osas mainib, kuidas see pole väga oluline eniveis, sest ta pole näinud mängu, kus ta seda absoluutselt vajaks ning see on tulevik icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 14:38:30 vasta tsitaadiga

See Coreteks video on oma hinnanguga täiesti seinast seina. Pettumus meeletu, kuna tema chiplet ennustus oli täesti mööda. Ok arusaadav, hapud viinamarjad. Aga siis jälle kiidab, et 4K segmendis on 7900 seeria kaardid jällegi hea varian, kuna tunduvalt odavam kui 4090 ja 4080 kohta ta ei kiitnud samuti, isegi kui tuleb kallim kui 7900. Võiks nagu enne oma video avaldamist selgusele jõuda, et kui 1k on liiga kallis ja pane veel 1 kilo juurde, et 4090 saada (+600 daala on lihtsalt ajuvaba võrdlus, keegi ei saa enam sellise hinnagaa) või osta hoopis mingi 500-600 eest, kuna se on õige segment, kes ei taha palju maksta?

Minule jäi selline mulje, et tal täiega keeb sees ja ei suuda ära otsustada kumb siis on greatest failure või ei. Seni kuni 4K segmendis muid variante pole, on kasvõi 7900XT ok variant. Ootame reaalsed testid ära, siis on kõik selge, mis asi mis hinda tegelikult väärt on.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 14:49:43 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et ta purjetab lihtsalt sellise vastanduva ja konfliktselt tõmbleva stiili pealt vaatajaid-pooldajaid leida. Controversy sells
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 15:07:56 vasta tsitaadiga

Ma kaldun arvama, et lihtsalt üritab head nägu jätta ja oma ennustuse puusse panekut veidigi paremaks teha. NAAF oma viimases videos vabandas, et eksis täiega, millesse ta ise uskus. Nii peabki, kui ei läinud nagu lootis lähme eluga edasi, mitte ei hakak vabandusi otsima või kägu ajama. Ehk siis jah üritab oma poolehoidjaid hoida ja säilitada müügiargumenti kanalil edasi kui tech spets.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 05.11.2022 15:35:51 vasta tsitaadiga

rmc, sa rikkusid nüüd Scarti orgasmi ära... teine oli ju nii õnnelik, et üks juutuuber nimetas AMD uut videokaarti suurimaks läbikukkumiseks... icon_razz.gif
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soomer
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2006




sõnum 05.11.2022 16:00:52 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Ma kaldun arvama, et lihtsalt üritab head nägu jätta ja oma ennustuse puusse panekut veidigi paremaks teha. NAAF oma viimases videos vabandas, et eksis täiega, millesse ta ise uskus. Nii peabki, kui ei läinud nagu lootis lähme eluga edasi, mitte ei hakak vabandusi otsima või kägu ajama. Ehk siis jah üritab oma poolehoidjaid hoida ja säilitada müügiargumenti kanalil edasi kui tech spets.


Neutraalsed ülevaated ongi sellised mis vaatavad olukorda mõlemat poolelt, ning katavad nii eelised kui puudused. Kas ühele poole kallutatud ülevaated (Tõstavad ainult negatiivsed aspektid üles, või tõstavad ainult positiivsed aspektid üles) on parem?

See "ennustus" ei ole kuidagi tema "viga", see on pigem eeldus, et kui arendaja avalikustan, et võetakse kasutusele Chipletsid, siis ka PÄRISELT võetakse kasutusele chipletsid. Ning siis ta illustreeris millised erinevad võimalused võiksid tulla.
Aga nüüd ongi täiesti metsa reaalsus, et tegelt tehti ÜHE chipletsiga chiptelsi. See on nagu ühe tuumaline mitme tuumaline CPU, või mitmetuumaline CPU, kus ainult ühe tuuma sees on CPU core, ja teiste sees on ainult mälukiibid icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 16:04:21 vasta tsitaadiga

Ma ise mõtlen, et AMD oleks võinud jätta selle chiplets designi mingitele Navi33 kividele, las seal katsetavad lõpptarbija peal. Ning teinud highend endiselt monoliitse peale. Hetkel nõustun Coreteksi selle öelduga, et mis point sellel chipleti designil oli, kui see ei too kaasa paremat perfi ning samal ajal ei too ka hinda lõppkasutajale alla (chiplets designi üks pointidest point).
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 16:42:11 vasta tsitaadiga

Miks ei too?

Kõigi märkide järgi on 2x väiksema ja rohkem kui 2x korda odavama kiviga kaart jõudluselt väga lähedal sellele 60% kallimale. Seda 60% MSRPst millega seda kallimat kaarti keegi ei müü.

AMD kasutab ka odavamat mälu ja lihtsamat jahutust ning toiteahelat kuna kaart ei ole selline rakett.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 17:20:32 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Ma ise mõtlen, et AMD oleks võinud jätta selle chiplets designi mingitele Navi33 kividele, las seal katsetavad lõpptarbija peal. Ning teinud highend endiselt monoliitse peale. Hetkel nõustun Coreteksi selle öelduga, et mis point sellel chipleti designil oli, kui see ei too kaasa paremat perfi ning samal ajal ei too ka hinda lõppkasutajale alla (chiplets designi üks pointidest point).

Ma ei tea mida seal ülevaates suitsetatud on aga mida suurem kivi seda kordades suurem kasu chiplettide arhitektuurist. Näiteks 1000 mm² kivi on kordades odavam toota 500+10x50mm² jupina. Pisikeste kividega ei anna see chipletiteks rappimine tuntavat saadavuse eelis vahvlil ja AMD tegi väga õigesti, et seal monoliitse juurde jäi. 7900XTX maksab alla tuhande, IMO on see päris kõva eelis RTX4090 ees. Ma olen suht kindel, et kõik suured kivid hakkavad varsti chipletite sarnast arhitektuuri kasutama, ka Intel ja nVidia. 64 tuumaseid chipletitega kokku ehitatud AMDi EPYC serveriprosesid aastaid tööl kasutanud ja need on pagana ägedad juba mitmendat generatsiooni järjest.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soomer
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2006




sõnum 05.11.2022 17:35:02 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Ma ei tea mida seal ülevaates suitsetatud on aga mida suurem kivi seda kordades suurem kasu chiplettide arhitektuurist. Näiteks 1000 mm² kivi on kordades odavam toota 500+10x50mm² jupina.


Jah, aga vaata AMD videot uuesti, Neil ongi ainult ÜKS GPU compute chiplet, kus on tuumad sees. See ei ole sama arhitektuur nagu EPYC, kus on reaalselt mitu eraldi CPU compute chipleti.

Edit:
"AMD's RDNA3 chiplet approach includes two components: the Graphics Chiplet Die or GCD, which houses the main WGPs and processing hardware; plus multiple Memory Chiplet Dies or MCDs, which include the infinity cache and memory controllers. On the flagship 7900 XTX we get one GCD plus six MCDs, while the 7900 XT features a cut down GCD plus five MCD"

Spoiler Spoiler Spoiler


Allikas: https://www.techspot.com/news/96554-amd-radeon-rx-7900-xtx-7900-xt-launched.html
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 18:07:48 vasta tsitaadiga

soomer kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Ma kaldun arvama, et lihtsalt üritab head nägu jätta ja oma ennustuse puusse panekut veidigi paremaks teha. NAAF oma viimases videos vabandas, et eksis täiega, millesse ta ise uskus. Nii peabki, kui ei läinud nagu lootis lähme eluga edasi, mitte ei hakak vabandusi otsima või kägu ajama. Ehk siis jah üritab oma poolehoidjaid hoida ja säilitada müügiargumenti kanalil edasi kui tech spets.


Neutraalsed ülevaated ongi sellised mis vaatavad olukorda mõlemat poolelt, ning katavad nii eelised kui puudused. Kas ühele poole kallutatud ülevaated (Tõstavad ainult negatiivsed aspektid üles, või tõstavad ainult positiivsed aspektid üles) on parem?

See "ennustus" ei ole kuidagi tema "viga", see on pigem eeldus, et kui arendaja avalikustan, et võetakse kasutusele Chipletsid, siis ka PÄRISELT võetakse kasutusele chipletsid. Ning siis ta illustreeris millised erinevad võimalused võiksid tulla.
Aga nüüd ongi täiesti metsa reaalsus, et tegelt tehti ÜHE chipletsiga chiptelsi. See on nagu ühe tuumaline mitme tuumaline CPU, või mitmetuumaline CPU, kus ainult ühe tuuma sees on CPU core, ja teiste sees on ainult mälukiibid icon_biggrin.gif


Ma ei vaidle selle osas, et kriitikat teha. Selles suhtes on Koreteksil õigus, et tehti mingi hoopis teine x lahendus, mis pole ka päris see, mida eeldati AMD patentidest. Lihtsalt tuimalt liiaga palju rantis oleks saanud video palju lühemalt teha ja rohkem asjaliku, nagunii oli ka postiviine pool just nimelt hind ja selles kategoorias midagi uut samaväärset hetkel pole valida.

Ma ise samuti eeldasin chipleti disaini aga ma ei võtnud seda kui raudkindlat tõde enne AMD enda reliisi nagu paljud tech YT seda söögi alla ja peale lasid. Eks nüüd ongi raske seedida, et mis juhtus ja tehakse selliseid videosid. Midagi pole siin kahjuks ka arutada, sest me ei tea siiani tagamaid MIKS selline tee valiti. Tõenäoliselt olid muud põhjused, mida me ei tea ja mille tõttu algne plaan ei sobinud ning nii kiirelt ellu viia. Aga see on jälle spekulatsioon.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 18:22:25 vasta tsitaadiga

Tüübid eksisid oma väljamõeldistes ja nüüd väidavad, et AMD ei tea mida ta teeb.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 18:59:39 vasta tsitaadiga

soomer kirjutas:
Optimist kirjutas:
Ma ei tea mida seal ülevaates suitsetatud on aga mida suurem kivi seda kordades suurem kasu chiplettide arhitektuurist. Näiteks 1000 mm² kivi on kordades odavam toota 500+10x50mm² jupina.


Jah, aga vaata AMD videot uuesti, Neil ongi ainult ÜKS GPU compute chiplet, kus on tuumad sees. See ei ole sama arhitektuur nagu EPYC, kus on reaalselt mitu eraldi CPU compute chipleti.

Edit:
"AMD's RDNA3 chiplet approach includes two components: the Graphics Chiplet Die or GCD, which houses the main WGPs and processing hardware; plus multiple Memory Chiplet Dies or MCDs, which include the infinity cache and memory controllers. On the flagship 7900 XTX we get one GCD plus six MCDs, while the 7900 XT features a cut down GCD plus five MCD"

Spoiler Spoiler Spoiler


Allikas: https://www.techspot.com/news/96554-amd-radeon-rx-7900-xtx-7900-xt-launched.html

Chiplet on chiplet, vahet pole mis seal sees on, tuumad või mõni muu loogika. Ja sellel GPU-l on 7 chipleti kokku. Ma ei saa aru mis teil veel vaja on?
Ja küll tulevad järgmised generatsioonid ka ehk sellised, kus on tuumad ka pooleks löödud, ootame-näeme.
https://wccftech.com/amd-rdna-3-navi-31-gpu-block-diagram-detailed-1st-chiplet-gaming-gpu-perf-watt-larger-l0-l1-l2-cache-better-ray-tracing/
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.11.2022 20:54:22 vasta tsitaadiga

No selles osas on coreteksil õigus, et Ryzen oli edukas just seetõttu, et omas kahte compute chipleti Ryzen 9 seerias. Vastasel korral oleks olnud limiteeritud 8c/16t peale. Kuigi 2017 aastal oli ka 8c/16t rohkem kui Intel pakkus. Lihtsalt ilma teise compute chipletita oleks Intel varem MT jõudluses mööda läinud. Ja selle kahega oli ka tükk aega probleeme just mängudes. Ja seda veel prosel. Graafikal on see veelgi keerulisem.
Loodame siis, et järgmise seeriaga on kaks CGD juba aga sinna läheb mitu aastat.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2022 22:57:22 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Ma ise mõtlen, et AMD oleks võinud jätta selle chiplets designi mingitele Navi33 kividele, las seal katsetavad lõpptarbija peal. Ning teinud highend endiselt monoliitse peale. Hetkel nõustun Coreteksi selle öelduga, et mis point sellel chipleti designil oli, kui see ei too kaasa paremat perfi ning samal ajal ei too ka hinda lõppkasutajale alla (chiplets designi üks pointidest point).
nagu Optimist juba täpsustas, väikeste kividega pole chipletidel üldse/erilist mõtet.

mcm tegemisel on täpselt kaks põhjust:
1. hind
2. reticle size
kõik muu on tehtud kompromissi negatiivne pool.

Tomorrow kirjutas:
No selles osas on coreteksil õigus, et Ryzen oli edukas just seetõttu, et omas kahte compute chipleti Ryzen 9 seerias. Vastasel korral oleks olnud limiteeritud 8c/16t peale. Kuigi 2017 aastal oli ka 8c/16t rohkem kui Intel pakkus. Lihtsalt ilma teise compute chipletita oleks Intel varem MT jõudluses mööda läinud.
ryzen oli edukas, sest rohkem tuumasid ja hea hind. kaks compute chipleti on alles aasta 2019 ja ryzen 3000 teema - ning ei olnud ning ole ilma tulenevate kompromissideta rääkimata sellest, et ma ei kirjutaks kuidagi ryzeni edu 2 chipletiga mudelitele. ning teisest küljest siis ryzen oli/on edukas kuna kogu see 7nm ümber käinud värk.
threadripperid ja epycud on teine teema ja seal on teine dünaamika turul.
amd-l ei ole praegu nvidialt loota selliseid ära kasutamist ootavaid haigutavaid auke.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2022 23:31:08 vasta tsitaadiga


Link

Mõtted ja ennustused.

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 00:35:18 vasta tsitaadiga

tl;dw
7900xt(x):
- jagatud ressursid (shader, ai, rt) kui judinaid tekitav väljend. toob välja dual-issue shaderite sarnasuse amperega.
- architected to exceed 3ghz ja taktijutud. märgib seda 200mhz vs 25% power slaidi. frontend kõrgem takt kuna shader array toitmine on bottleneck.
- eeldab, et 7900xtx kaotab 4090le 20% aga on 4080st kõvasti ees.
edasine:
- die space not an issue
- probleem: voolutarve. rohkem uniteid madalal taktil on kiirem. mcd-gcd liiklus on voolutarve
- arvab, et tuleb rohkem infinity cache ja effective bandwidth increases
- spekuleerib 7950xtx: 500mm, 12k/24k shaderit, double frontend, sama 384-bit mälusiin, mcd-s 1-hi cache, 50% faster ja 450w (võib-olla n4p)
- eelmises videos juba rääkis, et tõeline amd kõrgema otsa gpu tuleb järgmine aasta
- 7900xtx on 4800 competitor aga palju parem, 70mm^2 väiksem aga 20% kiirem kui amd-d uskuda
- vaata kui lähedale 4090-le saab, poole väiksema kiviga. mcd ei loe, sest pole põhilise kivi peal
- seda pidas ta siis silmas kui arvas, et amd võidab next gen kui see gen ka kaotab mingi 20%
- 7950xtx 1500 raha eest oleks 30% kiirem kui 4090

edit:
paneb päris mitmes olulises punktis võssa. lihtsamate ja esimeste näidetena:
- 1-hi mcd ei tähenda effective bw increase. kui tähendab, siis peab siin või selle kiirus suurenema (=kõrgem power cost)
- see 70+mm^2 väiksem aga kiirem on bs, mcd-d loevad omajagu.
- hüpoteetilise 7950x double frontend on keerulisem probleem kui selle sõnastamine
- kaks korda rohkem shadereid ja madalam takt +50% perf saamiseks on nii ja naa aga sõltub sellest, kus navi31 takt on ja kus see efektiivsuskõveral asub. +100w juures võib isegi tehtav olla. (ja nagu ma eelnevalt ütlesin, ma ei usu, et n4p selles osas aitab)

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 07.11.2022 00:42:45, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 00:38:33 vasta tsitaadiga

Mulle on Adored alati sümpaatsem olnud kui paljud teised tech yt. Selles suhtes on minu hinnangul väga vallidne kogu see arutelu seal videos. Ma ise ka peale esitlust hakkasin kukalt kratsima, et 375w ja kõik teised tech kanalid kisasid, et nad ei pannud rohkem võimsust, kuna ei skaleeru. Midagi selles jutus ei klapi, sest siis ei oleks nad üldse seda teed täinud ja teinud veel ühe generatsiooni monoliidi. Igatahes huvitav saab olema ja aeg näitab, kuid 4080 konkurents saaab huvitav olema igal juhul.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 00:47:46 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Ma ise ka peale esitlust hakkasin kukalt kratsima, et 375w ja kõik teised tech kanalid kisasid, et nad ei pannud rohkem võimsust, kuna ei skaleeru. Midagi selles jutus ei klapi, sest siis ei oleks nad üldse seda teed täinud ja teinud veel ühe generatsiooni monoliidi.
saad valesti aru.
rohkem võimsust (eeldusel, et sa power limitit selle all silmas pead) täiesti kindlasti ei pandud selle pärast, et ei skaleeru. amd enda slaid ütleb, et 2.5 > 2.3ghz on -25% powerit. 8% takti ja 25% voolu tähendab, et see on efektiivsuskõveral järsu tõusu peal. sealt edasi ei ole mõtet minna. 7900+xtx spec ütleb 2.3ghz. kui see on 2.5ghz, siis on olukord veel hullem.
monoliitne või chiplet ei muuda selles arutluses mitte midagi.

kindlasti oli variant jääda sinna 250w või 300w peale ning saada oluliselt parem efektiivsus. aga siis võib karta, et ka 4080 (320w) jahtimine olnuks raske üritus. keskmise mänguri jaoks on voolutarve omajagu kõrvaline mure niikuinii ja selline 300-350 kõrges otsas on eelmise põlvkonna poolt juba massidesse viidud.
kui teiselt poolt näidet tahad, vaata 4090. ülevaated reas näitavad, et 350w power limit tähendab 8-9% jõudluskadu, halvemal juhul (ja osalt isegi mitte seda).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 01:04:56 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Ma ise ka peale esitlust hakkasin kukalt kratsima, et 375w ja kõik teised tech kanalid kisasid, et nad ei pannud rohkem võimsust, kuna ei skaleeru. Midagi selles jutus ei klapi, sest siis ei oleks nad üldse seda teed täinud ja teinud veel ühe generatsiooni monoliidi.
saad valesti aru.
rohkem võimsust kindlasti ei pandud selle pärast, et ei skaleeru. amd enda slaid ütleb, et 2.5 > 2.3ghz on -25% powerit. 7900+xtx spec ütleb 2.3ghz. 8% takti ja 25% voolu tähendab, et see on efektiivsuskõveral järsu tõusu peal. sealt edasi ei ole mõtet minna.
monoliitne või chiplet ei muuda selles arutluses mitte midagi.


Loe mu kommentaari uuesti. Mina ei väitnud, et ei skaleeru vaid paljud teised youtube's ja live streamis jne kommentaariumites väideti põhjuseks miks ei skaleeru hästi ja sellepärast ka kellad madalad jne. Minu jaoks tundus see kahtlane ja pigem ma arvasin põhjus on miski muu. Esialgu toovad 4080 segmendi jaoks, kuna seda tõnäoliselt oli lihtsam uus arhidektuuri lahendus valmis saada AMD enda soovile (ja see ongi perf per watt edasi minek). On täiestsi võimalik, et ka 3ghz kuulujutt võis olla tõsi aga see oligi katsetus ja nad ei reliisinud, kuan ei vastanud nende endi ootusele perf per watt. Eks me saame uuel aastal teada kas oligi see plaan või ei.
Monoliidi all pidasin silmas, et jätkasid sama lahendust lihtsalt parem node ja teised täiendused aga sama arhitektuur. Kuna seda enam ei ole, siis võrldust ei saa ka enam teha ja see muudabki.

Mis puutub kesmisesse mängurisse siis võimsustarbmine ongi oluline icon_smile.gif
Mine loe Navi või ka nvidia postitusi, korralik undervoltimine ja power limit käib. Täesti loomulik, et mida vähem võimsust kaardile anda, seda vähem jahutada vaja, lisaks ka vähem soojust eraldub. Elektri kokkuhoid on teisijärguline, kes maksavad ca 600-1k kaardi eeset juba. Seda teemat on viimased aastad väga palju arutatud ja järjest rohkem otsitakse kohe uue kaardi puhul, palju saab alal tuua ilma, et perf väga palju alla läheks. See on peamine point mitte elektri tarbmine.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 01:34:14 vasta tsitaadiga

perf/w edasiminek on rdna3 puhul üsna garanteeritud kui midagi ise tuksi ei keera. n7 > n5 peaks automaatne 15-20% voolusäästu ikka olema. kui tsmc enda urundusnumbreid tahame uskuda, siis kas 20% kiirem või 40% vähem voolu.
navi31 taktsagedusi vaadates ja tsmc numbreid järgides 40%+ voolusäästu otse uuemast tootmistprotsessist icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.11.2022 08:27:33 vasta tsitaadiga

Ma veidi kahtlen selles jutus, et 7900XTX on 4080 konkurent. Kui see oleks 4080 konkurent, siis miks pole selle nimi 7800XT näiteks? Eelmine põlvkond oli RX 6800 just RTX 3080 konkurent. Mõlemad "8" klassi kaardid.
Pealegi XTX on ajalooliselt olnud AMD tipu kaartide nimetus. Seega pigem tundub saving face stateegia. Kindlasti nad üritasid sihtida 4090 perfi aga kardetavasti efektiivsuskõver on selline, et voolukulu oleks suurenenud drastiliselt üle 2.5Ghz.

Ja suure voolukuluga on selline asi, et tootjal on kaks valikut. Kui sa oled konkurendist aeglasem, siis pole mõtet üle piiri minna, sest kui sa ikka kaotad perfis ja voolukulu seejuures on samuti suur, siis see jätab väga halva mulje.
Ja kui sa oled kiirem siis antakse see andeks a'la 4090. AMD valis parema variandi ja teenib madalama voolukulu eest plusspunkte. Eriti meil Euroopas kus energiahinnad on taevas.

Kui Navi 31 teeks samasuguseid ~2.8Ghz ja suuremaid kellasid, siis oleks üsna võrdne perf 4090-ga aga ka voolukulu oleks sama või hullem.
Hetkel tundub, et aasta pärast tuleb siis 7950XTX refresh ja Nvidia ilmselt väljastab ka 4090 Ti mis on ~10% kiirem kui 4090.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 11:15:08 vasta tsitaadiga

AMD teadis juba ette, et nad ei konkureeri 4090'ga, siis see väide, et miks nad 7800 ei kasutanud nimes ei päde. Võibolla tahtsid eristuda, et uus arhitektuur ning muudavad nime, ei tea põhjust (insert marketing reasoning here). Aga see, kui nad teadsid ette juba pikalt peale 4090 reliisi, et nende hetke kaardid ei ole selle targeti jaoks, siis nad oleks vabalt saanud muuta nime. Neil oli piisavalt aega selleks. Teine põhjus on see, et nad ei plaanigi rohkem kaarte tuua peale vb selle 7950 ja siis oleks ebaloomulik nimetada 7800 ja 7900xt kui nad mõlemad on väga lähedal oma hinna ja perfiga. Seega loogiline samm 7900 nimetada. Kusjuures ei tasu unustada ka fakti, et Nvidia pole siiani toonud välja 4080 seeriat ja see võis olla peamine põhjus, kuna AMD väitis, et nad tahtsid selle vastu slaide näidata aga nvidia polnud reliisinud.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 14:15:04 vasta tsitaadiga

Võiks ju lasta SAPPHIRE-il teha TOXIC variandi kaardist, mis tarbib metsikult ja perfib samuti icon_lol.gif

Mujaoks on küsimus, kas AMD jääb alla vaid 3090-le või ka 3080Ti-le...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 15:40:54 vasta tsitaadiga

marketing reasons. ma pakun, et lihtsalt hinnaklass eeldab 7900 olemist ja kõik. kui loodavad ka 4080st veenvalt kiiremad olla, siis on 7900 veel eriti sobiv nimi.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 16:40:03 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
marketing reasons. ma pakun, et lihtsalt hinnaklass eeldab 7900 olemist ja kõik. kui loodavad ka 4080st veenvalt kiiremad olla, siis on 7900 veel eriti sobiv nimi.


Nõus täpselt sama mõttekäik. Võibolla tahavad mingi erilise huvi pärast tuua hoopis 7800X3D ja siis hea promoda icon_biggrin.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 07.11.2022 16:57:20 vasta tsitaadiga

Huvitav kumb voolutarbimise koha pealt mõistlikum oleks? 2x 320mm2 GDC ühe PCB CF või muud lahendust tegemas, või 1 suurem >500mm2 GDC.
Panustaks isegi 2xGDC lahendusele rohkem. Kui nad juba kiibikeste teed läksid, siis see tuleb palju odavam rahaliselt kui hakata üht suurt eraldi kivi juurde arendama.
Isegi kui kasutaks vana head CF, siis 2x MDC kive tähendaks,et suht lähedalt oleks kiirest Imfinity Cachest mälust andmeid võtta, lisaks veel 48GB GDDR6te. Pmst kogu mängu saaks VRAMi laadida. See kui sealt 30% jõudlusekadu tuleks, tähendaks ikkagi +70% ideaalsel juhul 7900xtx jõudlusele lisa.
Samuti on 2023 tulemas Hybrid misiganes lahendus, mis peaks viidet 3x vähendama.
Kui juba unistuste lahendusi pakkuma hakata;)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 17:03:49 vasta tsitaadiga

voolutarbimise koha pealt? üks suurem >500mm gdc.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 17:23:47 vasta tsitaadiga

Üks suurem ikka parem, sest mida kaugemale asju veetakse üksteisest seda suurem kulu on energiale, et asju liigutada.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 07.11.2022 17:57:49 vasta tsitaadiga

Jaa aga kui jutt käib 450W, see 15W siia sinnapoole?
Samas saab 2x GDC puhul takti allapoole tõmmata, ilma teoreetilises jõudluse eelises palju kaotamata.
Ses suhtes oleks huvitav olnud kui Jim oleks mõlemad arvutuskäigud välja käind...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 18:04:46 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Jaa aga kui jutt käib 450W, see 15W siia sinnapoole?
Samas saab 2x GDC puhul takti allapoole tõmmata, ilma teoreetilises jõudluse eelises palju kaotamata.
Ses suhtes oleks huvitav olnud kui Jim oleks mõlemad arvutuskäigud välja käind...


See ei ole 15w vaid pigem 80W kanti!
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2022 18:29:12 vasta tsitaadiga

amd ütles, et efektiivne läbilase on 5.3TBaiti/s. ma eeldan, et see on maksimaalne kiirus sest urundus. kui see on ka tegelikult efektiivne, mitte maksimaalne, siis on maksimaalne suurem ja seega olukord hullem.

interconnecti voolutarvet iseloomustatakse reeglina pJ/bit (pikodžauli biti kohta). 1 džaul on 1 vatt 1 sekundi jooksul. piko on 10^-12, tera on 10^12.
1 pJ/b korral 1 Tb/s (terabit sekundis) tarbib sekundi jooksul 1W. bait on 8 bitti, 1 pJ/b juures tarbib 1 TB/s (terabait sekundis) sekundis 8W.

pikemate keeruliste siinide korral kivi enda peal pakutakse andmete ülekandekuluks ~0.5 pJ/b. on ka väiksemaid pakutud, kaasa arvatud kivide vahel üle räni (interposeri või emib) aga 0.5 peaks olema mõistlik baseline.
kivist välja minnes läheb see suuremaks. ryzenite infinity fabricul (mis on päris vooluefektiivne lahendus) kulu kivide vahel üle prose pinna on 2 pJ/b.
(kõrvalmärkusena, see ryzeni infinity fabric on kahesuunaline 42.7GB/s ehk 85,4GB/s ja 0.6832 Tb/s - 1.37W/s. neid linke oli seal iirc 5 või 6)

nagu ma kuskil eespool kirjutasin, eeldaksin selle andmete ringiliigutamise kuluks 0.5-1 pJ/b. adoredtv jim pakub veidi laiema 0.5-2 pJ/b.
5.3 TB/s * 0.5 pJ/b = 21.2 W
5.3 TB/s * 1 pJ/b = 42.4 W
5.3 TB/s * 2 pJ/b = 84.8 W

arvutused lühendatud, ühikud on siin-seal võib-olla tehniliselt veidi valed ja eks selles on omajagu hinnangut.
aga suurusjärk ja tulemus peavad õiged olema.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 17:18:14 vasta tsitaadiga

Kas keegi 1usmuse Hydra tööriistaga oma kaarti ka timminud on? Kui jah, siis mis testide/ajaga sealt stabiilse tulemuse saanud olete?
Olen siin 2 päeva seda (Hydra 1.2F PRO) jooksutanud erinevate sätetega, aga no ei tule sealt stabiilset tulemust (Firestrike Ultra või Shadow of the Tomb Raider benchmark ikka crashivad).
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 17:41:11 vasta tsitaadiga

Tarts5 kirjutas:
Kas keegi 1usmuse Hydra tööriistaga oma kaarti ka timminud on? Kui jah, siis mis testide/ajaga sealt stabiilse tulemuse saanud olete?
Olen siin 2 päeva seda (Hydra 1.2F PRO) jooksutanud erinevate sätetega, aga no ei tule sealt stabiilset tulemust (Firestrike Ultra või Shadow of the Tomb Raider benchmark ikka crashivad).


Veidi vale teema ei ole selle jaoks? Tegemis on Navi teemaga mitte cpu. Lisaks mina seda ei kasutanud oma eelmisel prosel. See esimene project CTR mis iganes crashis ka mul siis kogu aeg ja ei saanud toimima. Minu hinnangul oli tegemist mingi jura katsega. Paljudel oli probleeme.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 17:44:04 vasta tsitaadiga

Hydra 1.2 sisaldab ka GPU overclockimist, näide. Esialgne 1.0 versioon oli vist jah ainult CPU jaoks.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Celos
Kreisi kasutaja
Celos

liitunud: 23.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 17:44:13 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Veidi vale teema ei ole selle jaoks?


Ei ole.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.11.2022 17:52:19 vasta tsitaadiga

Linus tegi ka mingi aeg video selle kohta. Probleem kõigi 1usmuse tööriistadega on see, et jah alguses on suur hype. Siis istub tükk aega betas ja siis tuleb järgmine tööriist välja ja vana ei saa enam mingeid uuendusi. Case in point: DRAM Calculator. Seda pole aastaid enam uuendatud. Vahepeal on mitu seeriat prosesi väljastatud ja DDR5 aga see ei toeta neid ametlikult ja DDR5 jaoks on see mõistagi kasutu.

CTR prosede jaoks ei ole paremas seisus, sest nüüd on Hydra peale edasi mindud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 17:54:53 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Linus tegi ka mingi aeg video selle kohta. Probleem kõigi 1usmuse tööriistadega on see, et jah alguses on suur hype. Siis istub tükk aega betas ja siis tuleb järgmine tööriist välja ja vana ei saa enam mingeid uuendusi. Case in point: DRAM Calculator. Seda pole aastaid enam uuendatud. Vahepeal on mitu seeriat prosesi väljastatud ja DDR5 aga see ei toeta neid ametlikult ja DDR5 jaoks on see mõistagi kasutu.

CTR prosede jaoks ei ole paremas seisus, sest nüüd on Hydra peale edasi mindud.


Ma ei hakka isegi proovima oma Navi peal. Nagu ma mainisin, ebastabiilne crap oli enne ja 1smus jätti selle sinnapaika. Kui mõnedel toimib siis hästi aga sellest palju ei räägita. Alles nüüd sain teada, et üritatakse nüüd gpu peal seda katsetada.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 21:11:56 vasta tsitaadiga

Ma saan nii aru, et need erinevad projektid on tal olnud jätkuks, st. ühelt kolitakse teisele. HYDRA puhul on veidi loogiline ka, kui see on laiem suite ja varasemadki on vist laiapõhjalisemaks ainult arenenud.

Ise just mõnda aega tagasi uurisin asja, ent ei hakka Patreoni kontot tegema selle jaoks.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 22:38:06 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ise just mõnda aega tagasi uurisin asja, ent ei hakka Patreoni kontot tegema selle jaoks.


Otsi Youtubest videot konkreetselt selle Hydra 1.2 kohta, üks esimesi videosi ja esimene pinned kommentaar on download link...
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2022 22:42:54 vasta tsitaadiga

Leidsin ise ka mingeid videoid ja kommentaare, jne., ent allikad ei tundunud usaldusväärsed..
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2022 21:44:15 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/301071/amd-explains-the-economics-behind-chiplets-for-gpus
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2022 23:02:42 vasta tsitaadiga

rene p kirjutas:
https://www.techpowerup.com/301071/amd-explains-the-economics-behind-chiplets-for-gpus
silma jäänud huvitavamaid asju:
tsitaat:
3.5 TB/s effective bandwidth for less than 5% of gpu power consumption
5% on 15-20w ja 5.3 > 3.5. see 40-50w või rohkem kõlab järjest reaalsemana.

latency hit on ~10%. iirc oli infinity cache ~110ms, seega ~10ms lisaviidet.
selle probleemi lahendus on kõrgem takt, mis viib viite isegi madalamale vs navi21.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.11.2022 08:44:45 vasta tsitaadiga

AMD Takes Pot Shots At NVIDIA's Upcoming RTX 4080: Official Comparison Against The Radeon RX 7900 XT
https://wccftech.com/amd-takes-pot-shots-at-nvidias-upcoming-rtx-4080-official-comparison-against-the-radeon-rx-7900-xt/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2022 13:17:00 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
AMD Takes Pot Shots At NVIDIA's Upcoming RTX 4080: Official Comparison Against The Radeon RX 7900 XT
https://wccftech.com/amd-takes-pot-shots-at-nvidias-upcoming-rtx-4080-official-comparison-against-the-radeon-rx-7900-xt/


Seal all on ka küsitlus eeldusel, et nvidia power connector on lahenduse saanud.
Kommentaarid on üleliigsed

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2022 16:10:37 vasta tsitaadiga

Ja siis 2 aasta pärast võrdleme Steami hardware surveyt ning Nvidia 40 seeria 5x levinum kui AMD 7000 seeria icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 133, 134, 135  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.