Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 47, 48, 49  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2022 07:25:06 vasta tsitaadiga

link

Be Quiet jahutitel päris hea ühilduvus eri socketitega.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bumer
HV veteran

liitunud: 16.10.2004




sõnum 18.05.2022 22:40:40 vasta tsitaadiga

Tere,

pole küll päris õige teema kuna jupid juba olemas, aga küsin ikkagi. Nimelt on CM V850 SFX toide ja Asus ROG Strix 3080 O10G V2, millel 3x8pin toide. Asus ütleb et peaks kasutama kolme eraldi toidet, mitte jagatud kaablit. Antud toiteplokil on 4 CPU/PCIE pesa. Kaasas on 2 splitter PCIE ja 2 CPU kaablit. Kuna ainult üks CPU kaabel kasutuses, mõtlesin et kasutan ülejäänud kolme video jaoks. Kuna kaasas ainult kaks kaablit, võtsin ühe PCIE kaabli vanalt toiteplokilt. Kui kõik kolm ühendada, ei tee arvuti mitte ühte matsu. Kui kasutada kahte, millest ühe puhul siis mõlemat otsa, et kokku kolm saada, läheb arvuti kenasti tööle, aga see on see mida Asuse väitel teha ei tohiks. Seega ongi küsimus milles teema? Kui kõik 4 väljundit ühesugused, miks ei toimi kui kolme neist video jaoks kasutada?

Tänud!
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2022 23:57:32 vasta tsitaadiga

Kuidas see B550M Mortar nii palju maksab? Tahaks ühe kontorika kokku panna ja see küll overkill hind icon_lol.gif
Idee oleks, et masin kestaks kaua ja oleks võimalus tulevikus dGPU-ga igast graafilisi tööprogramme paremini jooksutada...
Mis mobo oleks bang for buck hetkel, mis toidaks kohe ja pikalt veel?

Muus osas mõtteis:
https://www.hinnavaatlus.ee/2234578/amd-socket-am4-ryzen-7-5750g/
https://www.hinnavaatlus.ee/2317265/patriot-ddr4-viper-steel-16gb-3600-2x8gb/
https://www.hinnavaatlus.ee/1394716/samsung-970-evo-plus-1tb-m2/ (või https://www.hinnavaatlus.ee/2204879/crucial-p5-plus-1tb-ct1000p5pssd8/ )
https://www.hinnavaatlus.ee/1611367/seasonic-focus-gx-750-750w-80plus-gold/
https://www.hinnavaatlus.ee/963036/fractal-design-focus-g-mini-black-window/ (odavamas otsas vist paremat pole? parem oleks samamoodi kahe faniga, eest meshiga ning esipaneelil võiks olla uusim Type-A ja lisaks üks Type-C... aknad ja tuled ei huvita)

Mobo osas https://www.hinnavaatlus.ee/1820507/msi-socket-am4-mag-b550m-bazooka/ ja kui säästa tahta, siis https://www.hinnavaatlus.ee/2266827/msi-socket-am4-b550m-pro-vdh/ ?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2022 00:21:45 vasta tsitaadiga

Bumer kirjutas:
Tere,

pole küll päris õige teema kuna jupid juba olemas, aga küsin ikkagi. Nimelt on CM V850 SFX toide ja Asus ROG Strix 3080 O10G V2, millel 3x8pin toide. Asus ütleb et peaks kasutama kolme eraldi toidet, mitte jagatud kaablit. Antud toiteplokil on 4 CPU/PCIE pesa. Kaasas on 2 splitter PCIE ja 2 CPU kaablit. Kuna ainult üks CPU kaabel kasutuses, mõtlesin et kasutan ülejäänud kolme video jaoks. Kuna kaasas ainult kaks kaablit, võtsin ühe PCIE kaabli vanalt toiteplokilt. Kui kõik kolm ühendada, ei tee arvuti mitte ühte matsu. Kui kasutada kahte, millest ühe puhul siis mõlemat otsa, et kokku kolm saada, läheb arvuti kenasti tööle, aga see on see mida Asuse väitel teha ei tohiks. Seega ongi küsimus milles teema? Kui kõik 4 väljundit ühesugused, miks ei toimi kui kolme neist video jaoks kasutada?

Tänud!

Vana PCIe kaablit ei soovita kasutada. Pinout võib olla erinev. Sul veab, et lihtsalt sisse ei lülitanud. Halvemal juhul oleks sinist suitsu ja sädemeid näinud. Väljundites pole probleemi.
Kahte on ok kasutada kui üks neist on kaheks jagatud. 3080 ei ole veel nii hull. Kui 3090Ti oleks, siis soovitaks pigem võimsamat toidet.
Võid uurida, et ehk saaks tootjalt paar ühilduvat PCIe kaablit juurde või siis kasutada nt cablemod ühilduvaid kaableid (pead nende kodulehelt ühilduvust kontrollima).
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bumer
HV veteran

liitunud: 16.10.2004




sõnum 19.05.2022 07:55:18 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Vana PCIe kaablit ei soovita kasutada. Pinout võib olla erinev. Sul veab, et lihtsalt sisse ei lülitanud. Halvemal juhul oleks sinist suitsu ja sädemeid näinud. Väljundites pole probleemi.


Tänud! Eks sinna on koer maetud jah et pinout erinev. Sai ilmselt lihtsalt eeldatud, et vast on ikka mingi standard, aga ju siis iga tootja teeb oma asja.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Logic
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 12:47:26 vasta tsitaadiga

1440p gaming. Poisid, mida osta, 6600xt(vb 6700xt?) ja oodata uut gen? 3070+/6800xt+ tundub juba selline korralik -50% kui aasta pärast müüa. Kui uus gen ongi nii hea kui räägitakse, siis 6600xt võiks teoorias oma hinda hoida kuna kõik praeguse ja lähituleviku mängud peaks min 60 FPS ära vedama? Kõik muu tundub nii mõttetult kallis.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 12:53:10 vasta tsitaadiga

Ma nüüd ei saa aru, et kas sul on seda kaarti praegu mängimiseks või aasta pärast mahamüümiseks vaja?
Kui mängimiseks, siis mis vahet seal on palju see pärast maksab. Maksab palju maksab. Kaart osteti ju mängimiseks.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cabbage
HV kasutaja
cabbage

liitunud: 07.02.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 13:56:06 vasta tsitaadiga

Muidugi ära vaata hinna/perf suhet ja kuidas kaart ajaga väärtust kaotab! #äraolevaene ! icon_lol.gif
Iroonia kõrvale jätta - 3060 on ka sarnases hinnaklassis tegelikult aga veidi vähem võimsust. Oleneb samas mida mängid ja kas kasutad freesync/gsync. Muidu mõttelõng tundub loogiline thumbs_up.gif 6600 xt praegu gaminguks tundub endalegi hea valik. Samas lähiajal uued kaardid tulemas ja ootan isiklikult pigem neid.

Logic kirjutas:
1440p gaming. Poisid, mida osta, 6600xt(vb 6700xt?) ja oodata uut gen? 3070+/6800xt+ tundub juba selline korralik -50% kui aasta pärast müüa. Kui uus gen ongi nii hea kui räägitakse, siis 6600xt võiks teoorias oma hinda hoida kuna kõik praeguse ja lähituleviku mängud peaks min 60 FPS ära vedama? Kõik muu tundub nii mõttetult kallis.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 14:26:29 vasta tsitaadiga

Logic kirjutas:
1440p gaming. Poisid, mida osta, 6600xt(vb 6700xt?) ja oodata uut gen? 3070+/6800xt+ tundub juba selline korralik -50% kui aasta pärast müüa. Kui uus gen ongi nii hea kui räägitakse, siis 6600xt võiks teoorias oma hinda hoida kuna kõik praeguse ja lähituleviku mängud peaks min 60 FPS ära vedama? Kõik muu tundub nii mõttetult kallis.

Mis sul praegu on? Kas jääb nõrgaks või mis on põhjus ostuks?
Kui sul kohe vaja, siis 6700XT või 3060.

Lisaks arvesta sellega, et uued kaardid võivad küll tulla aga isegi parimal juhul on nende saadavus kehva ja hinnad kõrgemad esimesed 1-2 kuud.
Seega piltlikult öeldes kui 40 seeria tuleb septembris (ainult 4070 ja kiiremad), siis Novembris saab ehk MSRP eest osta eeldusel, et kiibipuudus/logistika/krüpto jälle ei sega. 4060 jms tulevad samuti ilmselt järgmise aasta esimeses kvartalis.
AMD omad tulevad Q4 alles seega neid ei maksa samuti enne järgmise aasta esimest kvartalit oodata.
Lisaks olen täiesti kindel, et järgmise põlvkonna kaartide hinnad (MSRP) on kõrgemad niikuinii, kuna TSMC on hindu tõstnud ja katete säilitamiseks panevad AMD ja Nvidia kõrgema MSRP ehk tarbija maksab selle kinni.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Logic
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 15:23:43 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Logic kirjutas:
1440p gaming. Poisid, mida osta, 6600xt(vb 6700xt?) ja oodata uut gen? 3070+/6800xt+ tundub juba selline korralik -50% kui aasta pärast müüa. Kui uus gen ongi nii hea kui räägitakse, siis 6600xt võiks teoorias oma hinda hoida kuna kõik praeguse ja lähituleviku mängud peaks min 60 FPS ära vedama? Kõik muu tundub nii mõttetult kallis.

Mis sul praegu on? Kas jääb nõrgaks või mis on põhjus ostuks?
Kui sul kohe vaja, siis 6700XT või 3060.

Lisaks arvesta sellega, et uued kaardid võivad küll tulla aga isegi parimal juhul on nende saadavus kehva ja hinnad kõrgemad esimesed 1-2 kuud.
Seega piltlikult öeldes kui 40 seeria tuleb septembris (ainult 4070 ja kiiremad), siis Novembris saab ehk MSRP eest osta eeldusel, et kiibipuudus/logistika/krüpto jälle ei sega. 4060 jms tulevad samuti ilmselt järgmise aasta esimeses kvartalis.
AMD omad tulevad Q4 alles seega neid ei maksa samuti enne järgmise aasta esimest kvartalit oodata.
Lisaks olen täiesti kindel, et järgmise põlvkonna kaartide hinnad (MSRP) on kõrgemad niikuinii, kuna TSMC on hindu tõstnud ja katete säilitamiseks panevad AMD ja Nvidia kõrgema MSRP ehk tarbija maksab selle kinni.


Tööloom on, GTX 970. Vana ekraaniga oli ok, aga nüüd 1440p ja jääb ikka omajagu hätta. Eks plaan ongi hetkel mängimiseks kasutada ja vajadusel müün maha ja ostan uue geni. Arvatavasti 4060 hinnaklassis ning nagu sa isegi kirjutasid, siis 4060 on 2023 teema ning see veidi liiga kauge. Selles suhtes olen ma 2 jalaga maas ning saan aru, et mänge disainitaks siiski olemasolevaid kaarte meeles pidades. Ega hetkel ei ole otseselt vaja 3000 või 6000 seeriat, kuna 2000 seeria mängib kõik kenasti ära. 90 Vs 150 FPS head mängu kehvemaks ei tee ning samamoodi ei aita ta ka sitta läikima lüüa. Küsin moraalset tuge, kuna otseselt ei näe, et praeguse geni hinnad palju rohkem alla tuleks(pigem pannakse tootmine kinni), vähemalt mitte minu hinnaklassis. 3090 vanad vb hakkavad vaikselt müüma järgmise geni vaimustuses, aga ma usun, et 6600xt/6700xt omanikud on pigem rahul oma kaartidega ning nemad müüma ei hakka. Kaevurid muidugi teine teema ja kui ETH POS pomm ükskord lõhkeb, siis lähevad GPU-d nagunii vabalangusesse. Hetkel ongi valikus 3 varianti: 6600xt, 6700xt või 3060ti. Ise kaldun 6600xt poole, kuna selgelt odavaim. Hoian silma peal ka sellel 2080-l, mis peaks olema isegi pisut parem kui 6600xt. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11060835#11060835

bladerunner kirjutas:
Ma nüüd ei saa aru, et kas sul on seda kaarti praegu mängimiseks või aasta pärast mahamüümiseks vaja?
Kui mängimiseks, siis mis vahet seal on palju see pärast maksab. Maksab palju maksab. Kaart osteti ju mängimiseks.


Ma ei tea kuidas sinuga on, aga mina pole raha peale kuri.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 16:00:09 vasta tsitaadiga

Säästlik tahad olla, siis osta midagi hetkel eelmise põlvkonna üle keskmisest otsast.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2022 16:55:31 vasta tsitaadiga

bladerunner, Jep kui osta eelmise põlvkonna kaart ajal kui uued välja tulevad võib saada päris häid diile. Kui MSRP pidevalt tõstetakse, siis võibolla see ongi rahaliselt kasulikum variant selle asemel, et fomo'le alla vanduda ja hingehinna eest uut ostma tormata. Müüdi ju 2080Ti umbes 500-ga enne 30 seeria väljastamist, kuna teadmine oli, et 3070 hakkab maksma 500 ja on sama kiire või kiirem (vähem VRAM siiski).
Ise sain veel 2021 alguses 2080Ti 700-ga ja peale seda läksid asjad päris hulluks kui 3070 oli 1500+ jne.

Loodan ka nüüd, et hakatakse müüma 3080Ti alla 1000 ja 3090 kuskil 1000 kandis ehk kui 40 seeria välja tuleb. Korra juba oli 3090 foorumis 1300.- kuigi paljud küsivad ikka veel 2000.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snoppp
HV vaatleja
Snoppp

liitunud: 19.08.2015




sõnum 27.05.2022 16:41:10 vasta tsitaadiga

Oskab keegi mingit head kohta soovitada, kust komplektseid arvuteid osta? Vaatasin 1a, arvutitark jne, kuid seal tundub siiski üsna kehv hinna-kvaliteedi suhe.
Uurisin ka veel PCSpecialist lehte, kuid sealt tellides lisanduks veel ka käibemaks + tollimaks.

Kas Eestis ei ole mingit PCSpecialisti sarnast asja? Või kuskil mujal Euroopas?
Või kas nt Arvutitargast see "Arvutikomplekteerimine, detailide paigaldamine, juhtmete kinnitus, komponentide esmane koormustest" on seda väärt? Ehk siis kas teevad hea/puhta/korrektse töö?

Budget iseeneset oleks ca 2000€, aga siin juba mainiti ka, et "AM4 ei saa enam uusi prosesi ja asendatakse aasta teises pooles AM5-ga", seega kiiret pole. Võin AM5 vabalt ära oodata.
Tahaks, et keegi teine paneks kokku, et oleks hea ja puhas töö ning ei oleks ise süüdi kui ei tööta icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2022 17:22:28 vasta tsitaadiga

Iseehitamine on pool rõõmu icon_smile.gif

Arvutitark teeb normaalse töö, kui juhtmete paigutus ei meeldi siis saad seda rahulikult ise timmida pärast.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2022 18:19:03 vasta tsitaadiga

anubis, CPU cooleri timmimisega võib ka arvestada. Kahel korral olen sealt arvuti tellinud(esimene oli küll eelkäija arvutikeskus) ja mõlemal korral oli CPU cooler sitasti peale pandud.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.05.2022 23:03:20 vasta tsitaadiga

Õnneks on siis kasutajal võimalus näpuga näidata ja lasta korda teha.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2022 13:37:12 vasta tsitaadiga

Mis lisab kogu kogemusele üksjagu ebamugavust.

Endiselt: pigem ei ole meil jah pakkujaid, kes häid masinaid komplekteeriks...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 31.05.2022 01:20:48 vasta tsitaadiga

Kas peab tingimata Ryzen Pro seeria prose olema, et ECC mälud toimiks.... olen nagu aru saanud, et mitteametlikul kinnitusel pole vaja Pro seeria proset ja ECC toimib?
ASRock X470 Taichi https://www.asrock.com/mb/AMD/X470%20Taichi/index.asp#Specification
Teistel platetootjatel pole eriti kirjas, et ECC toetatud, on kirjas ECC non ECC mode vms.
Kas ECC tugi on mingi ASRock'i enda kompunnitud?

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 31.05.2022 09:55:40 vasta tsitaadiga

Asus on sellise listi oma FAQ all välja toonud: https://rog.asus.com/support/FAQ/1045186
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2022 10:01:50 vasta tsitaadiga

Ei ole vaja, mul toimib 5950x ja x570 plaadiga.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 01.06.2022 05:00:10 vasta tsitaadiga

Aga eelmainitud ASRock X470 Taichi.
1. Ma BIOS uuendusi suht vähe teinud platedele. Kui lasta uuem BIOS peale ja ei sobi, saab hiljem vanema ver BIOS'i uuesti lasta? Või on downgrade, osadel platedel saab, teistel ei saa? Osadel platedel pidi uuemate BIOS versioonidega ECC lubamine väljavõetud olema.

2. Soovitage siit mõnd ok G seeria proset, pole plaanis videokaarti eraldi panna (5700G?) või saab odavamalt ka midagi arvestatavat, päris nigelat ei tahaks https://www.asrock.com/mb/AMD/X470%20Taichi/index.asp#CPU
Kas box versioonil on samuti taoline kruvikas/njuutonmeeter kaasas nagu Threadripper'il?
On box versiooni jahuti väga hull?

3. ECC mälud tavaliselt väiksemate MHz'dega, alla mille ei peaks DDR4 vaatama? Mingit paremat 32GB komplekti linkige palun, mida eestist saada. Või on amazon.de hinnad oluliselt odavamad mäludel?

Pmst mul soov sellele TrueNAS peale ajada proovimiseks/katsetamiseks ja kui ei sobi siis läheb win peale.... hmm, pole veel uurida jõudnud kas 32GB vs 64GB RAM vahe võiks väga tuntav olla TrueNAS puhul?
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2022 07:49:48 vasta tsitaadiga

Longero,
1. Vanemaid ei tea aga minu X570 platel on uusima AGESA 1.2.0.7 versiooniga ECC sätted BIOS's olemas (olid ka varem) kuigi ma ei kasuta ECC mälusi.
Konkreetse plaadi osas pead uurima aga arvan, et ega neid ECC kasutajaid palju pole.

2. Kui sa tahad ainult pilti, siis pole mõtet 5700G võtta kui just miinimumnõue pole 8c/16t prose poolel.
AM4 ei ole sellist kruvikat kaasas kuna vajadus puudub. Inbox jahuti on jahutusvõimsuse poolest ok aga ei pruugi sobida neile kes absoluutset vaikust tahavad.

3. Ürita vähemalt 3200Mhz CL16 saada. Ma vaatan, et on isegi 3600Mhz CL16 tekkinud ja hinnadki pole astronoomilised. See oleks ilmselt parim kui pole erinõudeid välimusele, saadavusele või muule: https://geizhals.eu/?cat=ramddr3&xf=15903_DDR4%7E15903_mitECC%7E254_3600

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 03.06.2022 05:45:46 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Vaatasin neid Mushkin'i 32GB 3600MHz mälusi. Kas ikka on hea mõte, eriti kui tahta TrueNAS'i proovida jooksutada mis peaks stabiilne olema, ECC ja klokkimine. Need peaks klokitud mälud olema, 1,4 volti palju pole ve?
Kahjuks ma ei leidnud/oskand vaadata mis nad tegelikult originaalis on, st ilma klokita õige volt ja MHz.
Kodukas: MRC4E360GKKP16GX2 http://www.poweredbymushkin.com/Home/index.php/catalog/memory/redline/item/130-ddr4/1675-mrc4e360gkkp16gx2#specifications

geizhals leht: https://geizhals.eu/mushkin-redline-ecc-black-dimm-kit-32gb-mrc4e360gkkp16gx2-a2683595.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

Vähemalt toob G.SKILL oma kodukal sellised näitajad välja nagu SPD Speed ja SPD Voltage... linkisin suvalised non ECC mälud https://www.gskill.com/specification/165/168/1536045609/F4-3200C16Q-32GTZSK-Specification
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2022 07:16:22 vasta tsitaadiga

Longero, See, et XMP profiil jookseb JEDEC specist kõrgemal on klokkimine ainult nimeliselt. Mälutootja garanteerib täieliku stabiilsuse XMP profiiliga. Ükski tootja ei hakka tehases 2933 või 3200 rated kiipe 3600 peale ülekiirendama, et need siis tarbijale maha müüa. Võetakse 3600 rated kiibid ja tehakse XMP profiil nende põhjal. Sõltuvalt kiibi eripärast tarbija ise kas saab või ei saa siis neid oma lõbuks ülekiirendada (oc headroom). Rääkimata sellest, et tegu on ECC mäludega mille kogu point ongi veaparandus. Seega need on igal juhul stabiilsemad kui teised non-ECC 3600 CL16 mälud.

1.4v on täiesti ok 24/7 jooksutamiseks Ryzeniga. Muretsema peaks hakkama alates 1.6v numbrist.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2022 09:13:07 vasta tsitaadiga

https://www.kingston.com/en/memory/search?partid=KSM29ED8%2F32ME

Mul on sellised.

Jooksevad ECCga @1.35v
Frequency 1899.6 MHz (DDR4-3800) - Ratio 3:57
Timings 18-23-27-58-66-1 (tCAS-tRCD-tRP-tRAS-tRC-tCR)

https://valid.x86.fr/virmf5
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mata
HV vaatleja

liitunud: 04.02.2014




sõnum 05.06.2022 18:37:58 vasta tsitaadiga

Tere, sai siin foorumis ühele 3080 Ti pakkumisele OK öelduid ja nüüd vaja sellele mingid jupid ümber ehitada.

Miskit sai välja valitud ja lisatud alljärgnevasse pcpartpicker listi, sooviks tagasisidet.
https://pcpartpicker.com/list/pmsCwc

Plaanis kasutada peamiselt mängimiseks.
Lähiajal arvatavasti upgrade'ida ei plaani, vähemalt mitte graafikakaarti. Korra oli mõttes minna DDR5 ja seda toetava MOBO-ga ja 12600k'ga, et siis odavamalt 13th gen parema CPU peale minna, aga vast ikka jätan jälle generatsioone vahele.
Siiamaani olnud kasutusel i5-4570, GTX 1060 ja 8GB DDR3.

CPU: Sai valitud 12700k, kuna peamiselt plaanis mängida. Teine variant oleks 12900k et oleks kõike niipalju kui võimalik, aga vast minu puhul overkill, kuna content creation'it hetkel ei tee.
HSF: Dark Rock Pro 4 tundub olevat hästi hinnatud, sellel saab ühte puhurit ka liigutada et high-profile ram-i peale mahuks. Alternatiiv oleks vist NH-D15, aga see vist vajaks kindlasti low-profile RAM-i? DRP4 hakati alles hiljuti LGA1700 mounting bracketeid lisama, et sõltuvalt karbist võib vaja minna eraldi juurde tellida?
MOBO: Sai mingi budget emaplaat valitud, kuna spetsiifilisi asju väga vaja ei lähe ning ega ma suur overclockija ei ole
RAM: Sai mindud DDR4 MOBO ja RAM'iga, sest jäi mulje et hetkel DDR5 mängimise puhul miskit juurde ei anna, kui vähemalt sama hinnapunkti arvesse võtta. RAM-ist väga ei tea, 3600CL16 tundus selline hea hinna ja kvaliteediga, eriti kuna 12th gen puhul kõik üle 3200Mhz on overclockitud vms.
HDD: Oli soov mingi 6-8TB järele, sai miskit valitud.
SSD: Tundub olevat heade näitajatega, eriti antud hinna juures praegu. Lisatud Sata SSD on praegune, mille viskaks lihtsalt juurde teisejärguliste mängude jms jaoks.
GPU: 3080 Ti, ainuke lukus jupp.
PSU: 850W olevat soovituslik
CASE: P500A tundub olevat hea airflow ja noise parameetritega ning ei ole kõige kallim (ega odavam). Peaasi on, et valitud jupidega saaks hästi hakkama ja oleks pigem airflow ja noise optimized kui miskit väga uhket. Ei ole vaja, et see tulevikus toetaks mugavalt vesijahutamist vms.

Plaanis mingi uuem hiir ka endale osta, sai mingi sinna huvipärast lisatud hinnalaena.

Samuti plaanis osta uus monitor, mis suudaks selle riistvaraga miskit peale hakata, sest hetkel 2x 1080p@60Hz 21.5" IPS-id.
Kui kellelgi selles valdkonnas mingeid soovitusi, siis otsiks eelistatavalt miskit suurusjärgus 32-34" 120-144Hz 2160p. Hinnaläve oleks kuskil 600 euro juures, aga poleks kivisse raiutud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2022 00:17:04 vasta tsitaadiga

Mata, Jupid tunduvad kõik ok thumbs_up.gif
Monitori osas soovitan vaadata seda: https://www.techspot.com/bestof/4k-gaming-monitors-2022/

27" mudelid mahuvad paremini sinu hinnapiiri ja on kiiremad. 32" mudelid eksisteerivad aga on kallimad ja aeglasemad.
Samas hüpe 21" 1080p pealt 27" 4K peale võib olla liiga karm ja minu arvates on 27" liiga väike 4K jaoks. Vähemalt väljaspool mänge kui jutt käib teksti lugemisest.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cabbage
HV kasutaja
cabbage

liitunud: 07.02.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2022 07:27:18 vasta tsitaadiga

Hiir üle 100g on törts palju, eriti kui shootereid mängid natukenegi. Ma kõike hiiri pole proovinud aga glorious (endal model D) meeldib väga ja kiidetakse ka mujal.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mata
HV vaatleja

liitunud: 04.02.2014




sõnum 07.06.2022 10:20:13 vasta tsitaadiga

Hiire puhul lähen vast Razer Deathadder v2-ga.

Tomorrow, 27" 4K tundub tõesti natuke karm. Endal hetkel mõte liikunud sinna 1440p 34" ultrawide kategooriasse:
AOC 34" LCD CU34G2X
Gigabyte 34" LCD M34WQ-EK
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2022 09:12:46 vasta tsitaadiga

Tuttava tuttav tahab kasti kokku saada. Hinnapiir ~500€. AM4 baasil, kuna teisest arvutist AsRock B450M Pro4 emaplaat ja 2x4GB DDR4 3200 CL16 mälud on olemas.
Ei maininud mis mänge sellega pelama hakatakse. Teades tema tuttavat siis pakun Rust, Minecraft jms ehk siis mitte uusimaid AAA.

Vaja oleks:
Prose
Graafika
Kast
Toide

RGB pole vaja ja korpus võib olla odav. Osad asjad peab uuena ostma kuna kasutatuna neid ei liigu või ei riski osta.
Kuna Ryzeni 5000 seeria kasutatuna eriti ei liigu siis peab vist vaatama R5 5600 (non-X) poole.
Toiteks mõtlen äkki 550W Seasonic Focus-GX Gold. Kasutatuna ei riski eriti toidet osta.
Korpustega on keeruline. Eelistaks panna mingi mesh esiosaga korpuse millel on juba 2-3 venti eelpaigaldatud aga need paistavad enamuses RGB olevat.
Korpus võiks olla 30-50€ vahel.

Videokaardi peab ilmselgelt foorumist võtma, kuna 3050/6600 klassi eest 370+ välja käia on absurdne.

Prose+toide+korpus teeks uuena kokku kuskil ~315€ mis jätaks graafika jaoks umbes 185€.
Kuigi foorumis on ka müügis üks R5 3600+korpus komplekt 200 eest ja mõned sama mudeli toited 30-70€ vahemikus.

Kaarte vaadates, siis 1070 mudelid algavad 200 pealt, seega 185 eest saaks ehk 1060 6GB või RX 580 8GB klassi kaardi.
Kui prose+toide+korpus kasutatuna osta, siis pigistaks mingi 16 seeria mudeli välja ehk aga pole kindel kas see seda väärt on.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2022 10:53:45 vasta tsitaadiga

Ma paneks 15€ juurde ja ostaks omale jahedama-vaiksema ja tulevikukindlama 750W GX-i, mis päris ok hinnaga.

Korpuse osas:
rmc kirjutas:
Kuna Fractali Focus G Mini on reaalsuses 60+€ hetkesaadavuses, siis, mis mATX korpus seda asendaks? https://www.hinnavaatlus.ee/963036/fractal-design-focus-g-mini-black-window/

Korralik kooste, korralik ventilatsioon + kaks venti kaasas.
Ideaalis võiks veel IO olla värskem, kui mitte Type-C, siis vähemalt uusim Type-A...

EDIT: https://www.hinnavaatlus.ee/2130830/silverstone-ps15-pro-micro-atx-gehause-argb-tempered/
Tundub ka päris OK variant.


Poleks tellimisaeg pikem olnud, oleks tolle Silverstone-i prooviks ehitanud, ent sai Fractali teed mindud seekord taas...
Pika ooteajaga saab samas seda Fractalit mingi 40-ish hinnaga ka...

Samas kui 15€ nii suur vahe on, siis pigem pigitaks 1070 välja. See juba korralik kaart, alla selle veidi meh.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 10.06.2022 17:41:45 vasta tsitaadiga

Terv.
Kas see prose sobiks mu moboga kokku? Võtaks ta BIOS uuendamiseks ligi, aga mu X470 Taichi CPU support listis olev märge CPU Rev B2 ajab segadusse... selleks peab kindlalt teadma mis CPU rev'ga tegu on???
Ryzen 7 2700X https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11071871#11071871

X470 Taichi CPU support list siin https://www.asrock.com/mb/AMD/X470%20Taichi/index.asp#CPU
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2022 10:28:00 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Terv.
Kas see prose sobiks mu moboga kokku? Võtaks ta BIOS uuendamiseks ligi, aga mu X470 Taichi CPU support listis olev märge CPU Rev B2 ajab segadusse... selleks peab kindlalt teadma mis CPU rev'ga tegu on???
Ryzen 7 2700X https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11071871#11071871

X470 Taichi CPU support list siin https://www.asrock.com/mb/AMD/X470%20Taichi/index.asp#CPU

Ei, see rev on suva (kust üldse leidsid? Kui on "all" prose nime taga, siis iga nurga alt iga BIOSiga ja iga plaadiga läheb iga 2000 sarja prose tööle.
Endal üldse X470 peal 5950X ja kõik hästi

_________________
https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 15.06.2022 16:10:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Longero, See, et XMP profiil jookseb JEDEC specist kõrgemal on klokkimine ainult nimeliselt. Mälutootja garanteerib täieliku stabiilsuse XMP profiiliga. Ükski tootja ei hakka tehases 2933 või 3200 rated kiipe 3600 peale ülekiirendama, et need siis tarbijale maha müüa. Võetakse 3600 rated kiibid ja tehakse XMP profiil nende põhjal. Sõltuvalt kiibi eripärast tarbija ise kas saab või ei saa siis neid oma lõbuks ülekiirendada (oc headroom). Rääkimata sellest, et tegu on ECC mäludega mille kogu point ongi veaparandus. Seega need on igal juhul stabiilsemad kui teised non-ECC 3600 CL16 mälud.

1.4v on täiesti ok 24/7 jooksutamiseks Ryzeniga. Muretsema peaks hakkama alates 1.6v numbrist.


Sai siis need Mushkin Redline ECC (MRC4E360GKKP16GX2) 2 komplekti ää tellitud.
http://www.poweredbymushkin.com/Home/index.php/catalog/memory/redline/item/130-ddr4/1675-mrc4e360gkkp16gx2

Siin mingi ülevaade ka https://www.nikktech.com/main/articles/pc-hardware/memory-kits/12461-mushkin-redline-32gb-ddr4-3600mhz-cl16-dual-channel-kit-review

Kas need Mushkin'i dual channel mälud 2 komplekti toimetaks edukalt quad channel X399 Taichi peal?
Mul muidu quad channel mälud olemas, aga Mushkin'i MHz on kõvasti suuremad.
Jätaks need teised quad channel mälud pigem teise plate jaoks, aga kas nad dual channel platel käima lähevad ja toimetaks hästi? Või pole nii hea teha?
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2022 16:30:31 vasta tsitaadiga

Longero, Võimatu öelda. Pead järele proovima. Üldiselt on mälud tootja poolt siiski optimeeritud töötama nii nagu ette nähtud. Kuigi suht tavaline on jooksutada kahte kitti dual channelis (2x2 ja 4 pulka, mainstream). Mida teeks dual channeli jaoks mõeldud kit quad channeli peal või vastupidi jään vastuse võlgu.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 19.06.2022 00:54:09 vasta tsitaadiga

Ahah tänud. Eks proovin millalgi.
Sry, ajasin nata pada enne quad channel kiti kohapealt. Need hoopis on olemas M391A2K43BB1-CRC
https://www.amazon.com/Samsung-DDR4-2400-Server-Memory-M391A2K43BB1-CRC/dp/B07GCWR9K8
https://memory.net/product/m391a2k43bb1-crc-samsung-1x-16gb-ddr4-2400-ecc-udimm-pc4-19200t-e-dual-rank-x8-module/

Edit:
Mis nende kit'ide kasutamisega on. Kui tellitud eelpool mainitud "Mushkin Redline" kaks dual channel kiti. Seal kõik mälud ühesugused täpselt v peab mingit "arvet pidama" kui soovin hiljem ühe kiti välja võtta... et kaks mälu (st üks kit) on progetud koos töötama v on XMP profiil salvestatud igale mälule icon_rolleyes.gif ?
Või kui neli mälu vedelevad laual, võtan sealt kaks suvalist ja need on üks kit?
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erx37
HV vaatleja

liitunud: 26.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2022 13:42:09 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab midagi sel teemal kaasa rääkida?/soovitada
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=821285
Kuna ostuabi on ärifoorumis, siis kahjuks ei saa ma sinna ise järgmist postitust teha ja muuta ka ei ole võimalik.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2022 19:52:10 vasta tsitaadiga

Sama hinna puhul kas RM650x või RM750?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2022 20:32:31 vasta tsitaadiga

Nurjatu ex virutas ära minu arvuti, tahan väga uut, raha ka on kasti ja kuvari jaoks kuni 4000 eur, aga....

Oskab keegi kinnitada või ümber lükata minu kõhklust, et RTX 3080 ja muude juppide hind on praegu ikka veel oluliselt kõrgem MSRP-st et osta ja üleüldse tasub oodata (loe: kannatada) ära RTX 4080 tulemise ajani, et saada mänguarvutile parem hinna ja jõudluse suhe.

_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2022 20:57:31 vasta tsitaadiga

tumbuser, kui kohe tahad, siis korralik põhi ja järelturult nii palju kui raatsid maksta videokaart või siis mingisugune mõistlik vahesamm.
Kui kiiret ei ole, siis kannata veidi ja vaata, mis AMD uus generatsioon toob protsessorite jmt. osas.

Küsiks ise ka:
Milline kahe pesaga USB laadija auto sigaretisüütajasse võtta?
Oleks soov, et asi oleks võimalikult väikese jalajäljega, toimiks hästi ning ideaalis ei oleks ka suurel säravaid tulesid (st. kui need on, siis tagasihoidlikumad või vähemalt mitte sinised, sest sinine "karjub" eriti).

Laadimise osas ei vaja hüperkiirust, ent 2A võiks mõlemist august korraga tulla vähemalt.
Type-C ka ei köida hetkel veel suuremalt.

Ideaalis Eestist kohe saada.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2022 22:46:23 vasta tsitaadiga

Ma ise kasutasin Ankeri tooteid. Tellisin küll Amazonist ise. Viimati nt. https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/ANKER-MOBILE-CHARGER-CAR-POWERDRIVE-2-24W-DUAL-A2310G11-ANKER-575332
Sealt saaks tellida. Leiab ka ainult USB-C või USB-A/C kombosid.

Kui kiiresti vaja ja kasutatud kõlbab siis võin enda omast loobuda, ei kasuta seda hetkel, autol kõik pesad olemas.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2022 01:06:34 vasta tsitaadiga

Tänud info eest. Vaatasingi ise algselt Amazonist Ankeri väikest jubinat: https://www.amazon.de/-/en/Anker-Cigarette-Lighter-Charger-Black/dp/B07PGT7LSR/ ,ent toote jagu transpordi eest maksta tundub mõttetu.
Lähen vist praegu seda teed: https://www.hinnavaatlus.ee/1876212/xiaomi-mi-37w-dual-port-car-charger-autolaadija/
Tundub, et pole tulesid ka.

EDIT: https://www.youtube.com/watch?v=qSkvwbaXTZM&t=1m34s
Tuli siiski on, ent tagasihoidlikum kui sinine eredus.
Üks port muidugi tigu, ent kaks kiiret porti pole primaarne. Peaasi, et toidab.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2022 10:03:52 vasta tsitaadiga

tumbuser kirjutas:
Oskab keegi kinnitada või ümber lükata minu kõhklust, et RTX 3080 ja muude juppide hind on praegu ikka veel oluliselt kõrgem MSRP-st et osta ja üleüldse tasub oodata (loe: kannatada) ära RTX 4080 tulemise ajani, et saada mänguarvutile parem hinna ja jõudluse suhe.

Täpselt selle järgi otsustagi, et kui juba kannatad ja tahaks otstarbeliselt kasutama hakata, siis osta. Seda järgmist generatsiooni võibki ootama jääda. Peale 4000 seeriat tuleb kindlasti järgmine mis teeb eelmise odavamaks jne jne, aga vahepeal läheb elu mööda.

Ise panin hiljuti B550+5600X+RTX3080+512GB kasti kokku 1500€ eest (kaardid leiad siitsamast foorumist).
Pool aastat tagasi sai ainult videokaardi selle hinnaga. Ei kujutagi ette mis olukorras 4000€ peaks arvuti alla panema icon_biggrin.gif

_________________
https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2022 12:58:00 vasta tsitaadiga

Miks need vanad kasutatud i9-9900K prosed nii kirve hinnaga liiguvad, kui sama raha eest saab juba tutika i5-11600K + emaplaadi?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2022 15:29:12 vasta tsitaadiga

SKG, Tavaline Inteli teema, et kasutatud kraam eriti odavamaks ei lähe. See on ka paljuski seetõttu, et 9900K on 1151 v2 socketi kõige kõvem mudel ja parim upgrade. Seega seda tahavad kõik 1151 v2 omanikud kes emaplaati vahetada ei plaani. Sellest ka püsivalt kõrge hind.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2022 16:38:18 vasta tsitaadiga

Seda ma silmas pidasingi, et 9900K eest kusitakse nii korget hinda, et sama raha eest saab juba 2 polvkonda uuema ja kiirema prose + uue socketiga emaplaadi ka veel. Ehk siis parem upgrade. Makes no sense.. icon_smile.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
HV veteran

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2022 16:52:15 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Seda ma silmas pidasingi, et 9900K eest kusitakse nii korget hinda, et sama raha eest saab juba 2 polvkonda uuema ja kiirema prose + uue socketiga emaplaadi ka veel. Ehk siis parem upgrade. Makes no sense.. icon_smile.gif


Tere tulemast klubisse. i7-4790(k)ga sama teema, vennad tahavad saada vaata et uuema ja parema prose pluss plate hinda oma ruunatud junni eest - "binnitud", magus klokk. icon_lol.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2022 17:48:57 vasta tsitaadiga

Poest uue i5-11600K hind on seal 240-250 eur kanti. Soodsamad LGA1200 emaplaadid algavad 60 eurost. Ehk siis kokku 300-310 eur.

Koige soodsam jarelturu 9900K, mida nainud olen, oli 300 eur. Enamasti on kuulutused 400-700 eur kandis, ulme icon_biggrin.gif Paljud neist veel delided ehk siis kurat teab, mis pornot tehtud.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2022 17:18:57 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Tuttava tuttav tahab kasti kokku saada. Hinnapiir ~500€. AM4 baasil, kuna teisest arvutist AsRock B450M Pro4 emaplaat ja 2x4GB DDR4 3200 CL16 mälud on olemas.
Ei maininud mis mänge sellega pelama hakatakse. Teades tema tuttavat siis pakun Rust, Minecraft jms ehk siis mitte uusimaid AAA.

Vaja oleks:
Prose
Graafika
Kast
Toide

RGB pole vaja ja korpus võib olla odav. Osad asjad peab uuena ostma kuna kasutatuna neid ei liigu või ei riski osta.
Kuna Ryzeni 5000 seeria kasutatuna eriti ei liigu siis peab vist vaatama R5 5600 (non-X) poole.
Toiteks mõtlen äkki 550W Seasonic Focus-GX Gold. Kasutatuna ei riski eriti toidet osta.
Korpustega on keeruline. Eelistaks panna mingi mesh esiosaga korpuse millel on juba 2-3 venti eelpaigaldatud aga need paistavad enamuses RGB olevat.
Korpus võiks olla 30-50€ vahel.

Videokaardi peab ilmselgelt foorumist võtma, kuna 3050/6600 klassi eest 370+ välja käia on absurdne.

Prose+toide+korpus teeks uuena kokku kuskil ~315€ mis jätaks graafika jaoks umbes 185€.
Kuigi foorumis on ka müügis üks R5 3600+korpus komplekt 200 eest ja mõned sama mudeli toited 30-70€ vahemikus.

Kaarte vaadates, siis 1070 mudelid algavad 200 pealt, seega 185 eest saaks ehk 1060 6GB või RX 580 8GB klassi kaardi.
Kui prose+toide+korpus kasutatuna osta, siis pigistaks mingi 16 seeria mudeli välja ehk aga pole kindel kas see seda väärt on.

GPU hinnad langenud ja eelarve tõusnud 650€ peale. See avab võimaluse panna sisse vähemalt adekvaatne viimase põlvkonna prose ja kaart isegi uuena ostes:

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardordo
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2005




sõnum 08.08.2022 21:26:36 vasta tsitaadiga

Tere! Sooviks abi lauaarvuti juppide valimisega. Sooviks kõik mahutada viisakasse ja pisikesse korpusesse (Mini-ITX oleks eriti hea) ning komplekti hind võiks jääda enamvähem 1500€ piiresse (või siis ~1000€ ilma videokaardita). Jupid peaksid olema Arvutitargast.
Arvutit kasutataks peamiselt mängimiseks ning huvi on ka Paradoxi mängude vastu, mille puhul vist protsessor on küllaltki oluline. Programmidest tuleb vahel ette Matlabi kasutamist. Põhimonitoriks oleks plaanis jätta AOC G2590, seega kui antud monitori jaoks on budget overkill, siis sobib ka odavam variant.

Ehk on kellelgi soovitusi -- ise ei oska praegu isegi Inteli või AMD vahel valida. Aitäh! beer_yum.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 47, 48, 49  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.