|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
14.04.2022 20:15:12
|
|
|
Keegi tycrociga põrandakütet on teinud nii, et laminaatparkett otse peale? Jääb krigisev ja ebaühtlase soojusega?
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mugman
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2015
|
14.04.2022 20:54:58
|
|
|
UHP'le ei ole julgenud otse peale äsada jah. Jutu järgi tehtav, aga ei usu pikaajaliselt sellesse lahendusse. va. küttekaabliga lahendus.
Põrandakips või kerge valu peale ja siis alles...
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
14.04.2022 22:19:31
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Atlanticut kiitmast ei väsi. Aga Atlantic ja Thermor on vist tänaseks üks ja sama firma praktiliselt? Igatahes on "hooldusvaba" boiler oma kõrgemat hinda igati väärt. |
Mulle hakkab interneti andmeil ka tunduma, et kõige targem on võtta Thermor, lihtsalt nõks suurem mudel. Eks katsetan.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
15.04.2022 19:51:53
|
|
|
Mugman, ah ei hakka siis tycrociga tegema.
Kipsivalu sisse torud vast. Kipsivalu ruudu hinda teab keegi öelda? 4cm paksus siis vast?
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mugman
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2015
|
15.04.2022 22:21:49
|
|
|
Tycroci UHP on tegelt väga timm lahendus, kui saab paksuselt veel õhukse x-plani või kipsplaadi laotada liimise meetodil. Küttetoru kontuur paigalduspaneeli (nt uponori nubos) ja kipsivalu peale on ka igati hea lahendus...
Hinnakiri oleneb veidi asukohast aga paigaldus on võrdne enamasti betooni m2'ga.
viimati muutis Mugman 16.04.2022 09:40:00, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
15.04.2022 22:38:36
|
|
|
Mul seda ruumi on palju vaja. Hetkel muld paistab ja peabki mõtlema kui palju talasid allapoole lasta, otsingi erinevaid lahendusi.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
16.04.2022 09:21:19
|
|
|
The_Boss, mis sa sinna mulla peale plaanid panna? Et sa oma põrandaga maja alust maad või tuulutust kütma ei hakka.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
16.04.2022 09:35:58
|
|
|
Talad, kergkruus, laagid, osb.
Muidugi alati jääb ka võimalus põrandaküttele mitte kulutada ja radikas alles jätta. Aga see segaks lihtsalt ühte teist tulevikuplaani.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
16.04.2022 09:45:22
|
|
|
Laagide vahele ka midagi? Me ühes kohas lõikasime ja kleepisime penoplasti aga sinna kütet ei tulnud. Peno peale osb. Et see asi sul sealt alt hallitama ei hakkaks, peab tuul läbi käima jääma mingil määral. Muld tuleks liivaga asendada vms.. aga see võib tekitada sellise asja, et lisaks sellele, et sul on põrand pealt soe, kütad ka seda alust seal..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
16.04.2022 10:04:02
|
|
|
Vundamendis on 2 tuulutusava muidu. Mõtlesingi, kas vaja avatuks jätta või kinni panna.
Aga kergkruus mullast osbini välja, et laagid vahed ka siis.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
16.04.2022 10:28:06
|
|
|
targemad parandage mind nüüd aga niipalju kui mina olen aru saanud, on vaja muld sealt vahetl välja võtta kuna kõdub, seob niiskust jms. see mida me tegime oli umbes nii, et taladest allapoole oli umbes meeter tühja ruumi, sinna alla segasime lisaks olemasolevale hiiumaa liiva ehk kruusa, silusime ja igas seinas olid tuulutusaugud. majal vihmaveerenne polnud, veranda ja seina nurga kohalt oli põrandaaalune konkreetselt märg aga õnneks tuulutus mingil määral töötas. kui tuulutus oleks kinni olnud, oleks ilmselt kogu puit mäda olnud.
oled sa vaadanud, palju sul seal mullakihi paksus on? see maja võib ka olla tehtud lihtsalt ilma suure vundamendita maa peale. sul peaks seal olema olnud nn ujupõrand mille talad toetuvad kuskilt mingite tornikeste peale. neid ma olen kahes kohas näinud, mõlemal juhul on võetud lihtsalt lapikuid maakive ja üksteise peale laotud. hiiumaal lappisime need tornid lihtsalt liimvahuga ära. peenemalt tehes oleks ilmselt oleks olnud mõistlikum sellele postile vundament valada ja tellistest teha. tala pikkus oli 6+m, tahutud palk. toetus otstest vundamendile ning vahepeal oli kolm torni, et läbi ei hakkaks vetruma. eelnevalt ristlaage ei olnud. lauad olid pealt naelutatud ja altpoolt oli tehtud laudis, mis hoidis soojustuseks kasutatud liiva üleval. märkimisväärne osa laudisest oli kukkunud koos liivaga alla. me panime laagid peale, et peno vahele panna, talade kohapeal lõikasime pensosse pesad, et mahuks.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
16.04.2022 11:10:18
|
|
|
| Kergkruus olevat igasuguste vammiliste jaoks kõikse mõnusam kasvukeskkond. Soovitatakse hoopis geotekstiili ja liiva. Tuulutus on asja juures võtmetähtsusega. Kuivas keskkonnas igasugused seened ja hallitus ei arene. Värskelt ilmunud majavammi raamatus https://www.apollo.ee/majavammist-puust-ja-punaseks.html on ka põrandakonstruktsioonide lahenduse skeeme. Peamine põhjus, miks igasugused seened tekivad: hakatakse suure hurraaga ehitama, arvestamata, et niiskus konstruktsiooni sisse pääseb, välja aga kahjuks enam mitte.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
16.04.2022 11:46:42
|
|
|
Tuulutus tuleb jätta, mõistlikum sügavamale kaevata ja tuua kogu laagide möll madalamele. Kui vähegi võimalik tasub vana põrand kasutada ära õhkvahedega aluskihina ja sinna peale peno 20-25cm, sellisel juhul ei jää ja peno vahele puitu ehk nii soojustus parem kui kõik muud mädanemise riskid üsna olematud. Sisse läks aurutõke ja parketi aluskate.
Mis puudutab puidust laagide/talade/sarikate vahele peno panekut siis pigem olen vältinud, teinud siis pigem selle kõvema kivivillaga.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
16.04.2022 13:01:32
|
|
|
Natuke täpsustaks, et tegu pole otseselt mullaga vaid tundub pigem miski savikihi moodi see aluspind, mis prügi (liiv, kivid, klaas, rauamaagid ja midakõike veel) välja kaevates alt välja tuli. See kiht on maapinnast tunduvalt kõrgemal, äkki 20cm või nii. Vundament läheb päris kõrgele. Tuulutusavad mõned cm sellest savikihist kõrgemal. Talad istusid telliskivide peal kahest või kolmest kohast. Niiskusega küll eelnevalt probleemi ei tundunud, ainult eelmise omaniku ehitusvea tõttu voolas aknast ühte toa nurka vett ja seetõttu oli sealt põrand vajunud ja vajabki taastamist. Tuulutusavad olid ka toda alusmaterjal täis.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
16.04.2022 13:41:45
|
|
|
Siis seksis eelmine montija juba asju ära.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
19.04.2022 18:35:42
|
|
|
| Keegi oskab soovitada firmat mis pakub täispimendavaid kassettruloosid koos mõõtmise ja paigaldusteenusega? Täispimendus peaks kindlasti olema selline et serva vahelt ei piilu valgust läbi
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
19.04.2022 18:37:13
|
|
|
Sunorek
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
20.04.2022 17:03:44
|
|
|
Kas keegi siin projekteerija on või oskab soovitada?
Tahan maja eeskoja lamekatuse viilkatuseks muuta ja siis kogu eeskojale kasutusloa ka saada. On kunagi ilma projektita juurde ehitatud.
Samuti on vaja majal vahetada alumine palk, plommida laudaosa seina ja kogu maja katus vahetada. Kui tead häid meistreid, kel sel aastal aega oleks, siis anna märku.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
20.04.2022 20:11:00
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Kas keegi siin projekteerija on või oskab soovitada? |
Joorait
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
20.04.2022 20:52:33
|
|
|
palgi vahetad ise ka ära. tallinnas olla loode tänaval nelja palgi vahetamise eest silma pilgutamata küsitud 16k/€ ja ka makstud. sul on vaja võtta lahti vooder, valmistada ette tõstekohad, läheb vaja ühte saagi. meil oli teritatud ketiga elektristihl. lõikasime vanasse palki augu, kruvitungid sisse, kahemeetrise kangiga kergitasime. me panime palgi asemele fibo, fibo ja palgi vahele isolaatori. kui palgi tahad asemele panna, pead palgi eelnevalt ette valmistama, tapiaugud tegema. keerad vahele. katuse paned sama. eterniit vä? eterniit.ee hea panna. plaadid käivad nätsuga servapidi 1 teise külge, katusesse käivad kruvidega. teemantkettaga lõikad vajadusel plaadid õigeks.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
26.04.2022 18:00:19
|
|
|
õhtust, keegi oskab öelda, kuskohast võiks portatiivsele kondile uue selle väljund õhutoru saada. Googeldades nagu ei jää midagi silma. Vana on päiksest vist nii rabadeks tõmmanud, et laguneb käes laiali.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
27.04.2022 00:17:30
|
|
|
Kas keegi on kokku puutunud "põranda kipsplaadiga"?
Nimelt käsil nõukaaegses korteris põrandate vahetus (hetkel alles lammutame)
Esijalgsete mõõtmiste tulemusel tuleks põrand tõsta betoonplaadist ca 6cm kõrgemale... kuna rahaga pole priisata, olen otsinud võimalikult soodsat ja "lihtsat" varianti selle teostamiseks.
Üks mitte niiväga tuttav ehitaja soovitaski siis kasutada kergkruusa tasandamiseks - mille peale omakorda 2 kihti põranda kipsplaati. Arvutuste kohaselt tuleks kordades odavam ja vist ka lihtsam kui uued laagid, vill ja osb... kuid see sõna kips teeb veidi ettevaatlikuks või see lihtsalt mu enda kiiks?
Mõtlen kuidas oleks sellise põranda vastupidavus pikas perspektiivis.
Kõige peale läheb LVT parkett mis on "must have", kuna tegu kööktoaga ja tavaline laminaat ei sobiks.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
27.04.2022 10:34:28
|
|
|
Kust te putukavõrke akendele tellite?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
27.04.2022 12:26:08
|
|
|
maty, kus sa enne olid?
Täna tellisin aknamaailmast, mis hästi ei klapi, aga vähe järeleaidates käib kahh...
Aga pealinna hästi teenivatele vurledele on Sunorek.ee
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
27.04.2022 13:09:27
|
|
|
Ei paista seal küll midagi
Käisin täna Bauhofi. Decora, K-Rauta ja espaki läbi ja mõned veel. Pole kuskil. Varsti peab Hiinast tellima hakkama.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007
|
27.04.2022 13:23:44
|
|
|
Lase 3D printida?
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
27.04.2022 13:44:08
|
|
|
pwn13, agraarkeskuses on kindlasti. See, et kodulehel ei ole, ei tähneda, et poleks
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
27.04.2022 16:20:22
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
pwn13, agraarkeskuses on kindlasti. See, et kodulehel ei ole, ei tähneda, et poleks  |
selge, kirjutan neile. vaatasin et tglt masinal veel mõni kuu garantiid, kirjasin hansaposti, eks näha mis nad vastavad, kui üldse.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gerry
HV vaatleja
liitunud: 17.04.2012
|
28.04.2022 01:25:01
|
|
|
| Creat_1 kirjutas: |
Kas keegi on kokku puutunud "põranda kipsplaadiga"?
...
Mõtlen kuidas oleks sellise põranda vastupidavus pikas perspektiivis.
Kõige peale läheb LVT parkett mis on "must have", kuna tegu kööktoaga ja tavaline laminaat ei sobiks. |
Näinud mitut mis aastaid kestnud ja ise teinud ühe kuna ~6m pikal põhilisel liikumisalal oli aluspõrand nii kõver et laagidel uut põrandat teha ei kannatanud (originaalis oli laudpõrand mis toetus suvalistele liistudele).
Peale kipsi mahapanekut sai paar kuud seal redelite ja muu kolaga peal laamendatud ja kui põrandakatte paigalduse aeg saabus pühkisin kipsi puhtaks ja ühtegi vigastust ei olnud näha, see võrreldes tavakipsiga suht tihe ja raske ikka. Ainult pesumasinaga ruumidesse väidetavalt ei soovitata kuna vibratsioon võib ajajooksul kergkruusa paigast väristada masina alusest piirkonnast.
Järgi täpselt Jooraiti viidatud Knaufi juhendis toodud juhiseid (vali sealt endale sobiv tehniline lahendus) ja saab hea küll. Kasuta kindlasti põrandakipsi ja erilist rõhku pööra sellele et kruusa saad absoluutselt perfektselt tasaselt ja loodis maha pandud - nt kahe plaadi laiusel ala silud kruusa loodi ja asetad siis plaadid peale (üksi väga tüütu töö). Kui tundub et on veidi loodist väljas või alt tühi mingi piirkond siis tõsta plaat eemale ja proovi uuesti.
Kergkruusa fraktsioon vali vastavalt täidetavale sügavusele tootja speci järgi (eri fraktsioone ei sega!).
Kui allpool on ka naabreid siis enda kogemusest boonus et otse kipsil jalutamine oli naabritele kuuldamatu vs. nõukaaegne laagidel laudpõrand.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
28.04.2022 21:35:18
|
|
|
| Gerry kirjutas: |
Spoiler 
| Creat_1 kirjutas: |
Kas keegi on kokku puutunud "põranda kipsplaadiga"?
...
Mõtlen kuidas oleks sellise põranda vastupidavus pikas perspektiivis.
Kõige peale läheb LVT parkett mis on "must have", kuna tegu kööktoaga ja tavaline laminaat ei sobiks. |
Näinud mitut mis aastaid kestnud ja ise teinud ühe kuna ~6m pikal põhilisel liikumisalal oli aluspõrand nii kõver et laagidel uut põrandat teha ei kannatanud (originaalis oli laudpõrand mis toetus suvalistele liistudele).
|
endalegi tuli üllatuseks, et kui kõver on aluspõrand ning mis huvitavaid lahendusi oli leiutatud põranda "loodimiseks".
Kui hea mõte oleks kergkruusa sisse ära peita 2 elektrijuhet? Nimelt oleks vaja "korteri välisukse" juurest 2 uut juhet vedada põhimõtteliselt diagonaalis toa teise otsa. Juhtmed paneks eelnevalt mingi kõri sisse. Kogu see mõte tuli kuna hetkel külmkapp ja elektripliit kasutavad sama pistikut koos kõige muuga mis seal seinas - kuid ideaalis võiks olla eraldi kaitsmete all.
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
28.04.2022 21:53:53
|
|
|
| Creat_1 kirjutas: |
| Kui hea mõte oleks kergkruusa sisse ära peita 2 elektrijuhet? Nimelt oleks vaja "korteri välisukse" juurest 2 uut juhet vedada põhimõtteliselt diagonaalis toa teise otsa. Juhtmed paneks eelnevalt mingi kõri sisse. Kogu see mõte tuli kuna hetkel külmkapp ja elektripliit kasutavad sama pistikut koos kõige muuga mis seal seinas - kuid ideaalis võiks olla eraldi kaitsmete all. |
Kõri sees ei tohiks häda misket olla.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007
|
28.04.2022 22:22:47
|
|
|
Kõri sees ok jah. Tean, et nt Soomes kasutatase kergkruusa kortermajade katuste soojustamisel tihti (sinna sisse hea peita vent.torusid jms) ning siis kõik teras kas roostevaba v bituumeniga kaetud, kuna see kruus pika aja peale söövitava toimega. Kergelt aluseline vist oli, kui õigesti mäletan.
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
29.04.2022 00:42:34
|
|
|
| tsitaat: |
| ... kuna hetkel külmkapp ja elektripliit kasutavad sama pistikut koos kõige muuga mis seal seinas - kuid ideaalis võiks olla eraldi kaitsmete all. |
Nii palju võiks vahet teha, et pistik on juhtme otsas ja seinas on pistikupesa.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
29.04.2022 07:44:30
|
|
|
| Scott kirjutas: |
| tsitaat: |
| ... kuna hetkel külmkapp ja elektripliit kasutavad sama pistikut koos kõige muuga mis seal seinas - kuid ideaalis võiks olla eraldi kaitsmete all. |
Nii palju võiks vahet teha, et pistik on juhtme otsas ja seinas on pistikupesa. |
Kas kõik on ikka hästi?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
29.04.2022 08:29:31
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Scott kirjutas: |
| tsitaat: |
| ... kuna hetkel külmkapp ja elektripliit kasutavad sama pistikut koos kõige muuga mis seal seinas - kuid ideaalis võiks olla eraldi kaitsmete all. |
Nii palju võiks vahet teha, et pistik on juhtme otsas ja seinas on pistikupesa. |
Kas kõik on ikka hästi? |
Halvasti on, sest vint on maas, ja pirn ei põle.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
29.04.2022 08:54:10
|
|
|
Kõige hullem, kui LED põlema läheb.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laifstaile
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.05.2005
|
29.04.2022 09:39:06
|
|
|
ma oma sugulasest elektrikuga rääkides kasutan pistikupesa kohta väljendit notsu ja asi selge...
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.04.2022 10:03:44
|
|
|
Eks nende elu raske jah
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
03.05.2022 12:35:34
|
|
|
| Kõige odavam m2 hind ehitusplokk hetkel Tallinna(s) ümbruses?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
04.05.2022 11:13:14
|
|
|
Krohvitööde praegustest hindadest teab keegi miskit kosta? Mõtlen just töö m2 hinda. Oleks vaja silikaatvoodriga majal, mil pritskrohv seinas, uus kiht peale tõmmata, tõenäoliselt koos armeeringu jms.
Olen küll omal käel igast asju teinud, aga see on juba materjali poolest päris mitme tuhandene projekt vast ning ei hakkaks nii suure asja peal kätt harjutama
Vanal krohvi on mõrasid küll sees, aga siukseid lahtise krohviga kohti on väga vähe. Samas ehk peaks kogu vana kihi ikka maha kakkuma?
Korra muidugi käis mõte läbi, et tõmbaks silikaadi ka maha ning paneks välja villa + tuuletõkke ja kataks siis nt Cedraliga, aga see veel töömahukam. Samas erinevalt niisama krohvimisest saaks ka seinad veel soojemaks...
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
04.05.2022 11:40:54
|
|
|
Võrk ja segu ja anna minna.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
07.05.2022 22:09:06
|
|
|
| Lotharius kirjutas: |
| Korra muidugi käis mõte läbi, et tõmbaks silikaadi ka maha ning paneks välja villa + tuuletõkke ja kataks siis nt Cedraliga, aga see veel töömahukam. Samas erinevalt niisama krohvimisest saaks ka seinad veel soojemaks... |
Ongi 2 varianti, et kas ka silikaat maha või lihtsalt krohvimine. Silikaadi taga ju õhkvahe
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
07.05.2022 23:14:25
|
|
|
Tüüblid, happekindlad kruvid, võrk seina, krohvima selle kandilisega, mis ta nimi oli, saab kiiremini.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kyrvas
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2005
|
11.05.2022 15:18:39
|
|
|
Mul oli kunagi sarnast kompotti vaja.
Elektrik ühendas pikenduse otse seina ja pani harutoosi katte peale
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
11.05.2022 16:24:02
|
|
|
Nii getot lahendust ei tahaks igaksjuhuks, pärast probleemide puhul jagele kindlustusega jne.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|