Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 258, 259, 260 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2022 20:15:12 vasta tsitaadiga

Keegi tycrociga põrandakütet on teinud nii, et laminaatparkett otse peale? Jääb krigisev ja ebaühtlase soojusega?
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2022 20:54:58 vasta tsitaadiga

UHP'le ei ole julgenud otse peale äsada jah. Jutu järgi tehtav, aga ei usu pikaajaliselt sellesse lahendusse. va. küttekaabliga lahendus.
Põrandakips või kerge valu peale ja siis alles... beer_yum.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2022 22:19:31 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Atlanticut kiitmast ei väsi. Aga Atlantic ja Thermor on vist tänaseks üks ja sama firma praktiliselt? Igatahes on "hooldusvaba" boiler oma kõrgemat hinda igati väärt.


Mulle hakkab interneti andmeil ka tunduma, et kõige targem on võtta Thermor, lihtsalt nõks suurem mudel. Eks katsetan.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2022 19:51:53 vasta tsitaadiga

Mugman, ah ei hakka siis tycrociga tegema.

Kipsivalu sisse torud vast. Kipsivalu ruudu hinda teab keegi öelda? 4cm paksus siis vast?

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2022 22:21:49 vasta tsitaadiga

Tycroci UHP on tegelt väga timm lahendus, kui saab paksuselt veel õhukse x-plani või kipsplaadi laotada liimise meetodil. Küttetoru kontuur paigalduspaneeli (nt uponori nubos) ja kipsivalu peale on ka igati hea lahendus...
Hinnakiri oleneb veidi asukohast aga paigaldus on võrdne enamasti betooni m2'ga.


viimati muutis Mugman 16.04.2022 09:40:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2022 22:38:36 vasta tsitaadiga

Mul seda ruumi on palju vaja. Hetkel muld paistab ja peabki mõtlema kui palju talasid allapoole lasta, otsingi erinevaid lahendusi.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2022 09:21:19 vasta tsitaadiga

The_Boss, mis sa sinna mulla peale plaanid panna? Et sa oma põrandaga maja alust maad või tuulutust kütma ei hakka.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2022 09:35:58 vasta tsitaadiga

Talad, kergkruus, laagid, osb.

Muidugi alati jääb ka võimalus põrandaküttele mitte kulutada ja radikas alles jätta. Aga see segaks lihtsalt ühte teist tulevikuplaani.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2022 09:45:22 vasta tsitaadiga

Laagide vahele ka midagi? Me ühes kohas lõikasime ja kleepisime penoplasti aga sinna kütet ei tulnud. Peno peale osb. Et see asi sul sealt alt hallitama ei hakkaks, peab tuul läbi käima jääma mingil määral. Muld tuleks liivaga asendada vms.. aga see võib tekitada sellise asja, et lisaks sellele, et sul on põrand pealt soe, kütad ka seda alust seal..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2022 10:04:02 vasta tsitaadiga

Vundamendis on 2 tuulutusava muidu. Mõtlesingi, kas vaja avatuks jätta või kinni panna.

Aga kergkruus mullast osbini välja, et laagid vahed ka siis.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2022 10:28:06 vasta tsitaadiga

targemad parandage mind nüüd aga niipalju kui mina olen aru saanud, on vaja muld sealt vahetl välja võtta kuna kõdub, seob niiskust jms. see mida me tegime oli umbes nii, et taladest allapoole oli umbes meeter tühja ruumi, sinna alla segasime lisaks olemasolevale hiiumaa liiva ehk kruusa, silusime ja igas seinas olid tuulutusaugud. majal vihmaveerenne polnud, veranda ja seina nurga kohalt oli põrandaaalune konkreetselt märg aga õnneks tuulutus mingil määral töötas. kui tuulutus oleks kinni olnud, oleks ilmselt kogu puit mäda olnud.

oled sa vaadanud, palju sul seal mullakihi paksus on? see maja võib ka olla tehtud lihtsalt ilma suure vundamendita maa peale. sul peaks seal olema olnud nn ujupõrand mille talad toetuvad kuskilt mingite tornikeste peale. neid ma olen kahes kohas näinud, mõlemal juhul on võetud lihtsalt lapikuid maakive ja üksteise peale laotud. hiiumaal lappisime need tornid lihtsalt liimvahuga ära. icon_lol.gif peenemalt tehes oleks ilmselt oleks olnud mõistlikum sellele postile vundament valada ja tellistest teha. tala pikkus oli 6+m, tahutud palk. toetus otstest vundamendile ning vahepeal oli kolm torni, et läbi ei hakkaks vetruma. eelnevalt ristlaage ei olnud. lauad olid pealt naelutatud ja altpoolt oli tehtud laudis, mis hoidis soojustuseks kasutatud liiva üleval. märkimisväärne osa laudisest oli kukkunud koos liivaga alla. me panime laagid peale, et peno vahele panna, talade kohapeal lõikasime pensosse pesad, et mahuks.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2022 11:10:18 vasta tsitaadiga

Kergkruus olevat igasuguste vammiliste jaoks kõikse mõnusam kasvukeskkond. Soovitatakse hoopis geotekstiili ja liiva. Tuulutus on asja juures võtmetähtsusega. Kuivas keskkonnas igasugused seened ja hallitus ei arene. Värskelt ilmunud majavammi raamatus https://www.apollo.ee/majavammist-puust-ja-punaseks.html on ka põrandakonstruktsioonide lahenduse skeeme. Peamine põhjus, miks igasugused seened tekivad: hakatakse suure hurraaga ehitama, arvestamata, et niiskus konstruktsiooni sisse pääseb, välja aga kahjuks enam mitte.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.04.2022 11:46:42 vasta tsitaadiga

Tuulutus tuleb jätta, mõistlikum sügavamale kaevata ja tuua kogu laagide möll madalamele. Kui vähegi võimalik tasub vana põrand kasutada ära õhkvahedega aluskihina ja sinna peale peno 20-25cm, sellisel juhul ei jää ja peno vahele puitu ehk nii soojustus parem kui kõik muud mädanemise riskid üsna olematud. Sisse läks aurutõke ja parketi aluskate.
Mis puudutab puidust laagide/talade/sarikate vahele peno panekut siis pigem olen vältinud, teinud siis pigem selle kõvema kivivillaga.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2022 13:01:32 vasta tsitaadiga

Natuke täpsustaks, et tegu pole otseselt mullaga vaid tundub pigem miski savikihi moodi see aluspind, mis prügi (liiv, kivid, klaas, rauamaagid ja midakõike veel) välja kaevates alt välja tuli. See kiht on maapinnast tunduvalt kõrgemal, äkki 20cm või nii. Vundament läheb päris kõrgele. Tuulutusavad mõned cm sellest savikihist kõrgemal. Talad istusid telliskivide peal kahest või kolmest kohast. Niiskusega küll eelnevalt probleemi ei tundunud, ainult eelmise omaniku ehitusvea tõttu voolas aknast ühte toa nurka vett ja seetõttu oli sealt põrand vajunud ja vajabki taastamist. Tuulutusavad olid ka toda alusmaterjal täis.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2022 13:41:45 vasta tsitaadiga

Siis seksis eelmine montija juba asju ära.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2022 18:35:42 vasta tsitaadiga

Keegi oskab soovitada firmat mis pakub täispimendavaid kassettruloosid koos mõõtmise ja paigaldusteenusega? Täispimendus peaks kindlasti olema selline et serva vahelt ei piilu valgust läbi
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 19.04.2022 18:37:13 vasta tsitaadiga

Sunorek
_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 20.04.2022 17:03:44 vasta tsitaadiga

Kas keegi siin projekteerija on või oskab soovitada?
Tahan maja eeskoja lamekatuse viilkatuseks muuta ja siis kogu eeskojale kasutusloa ka saada. On kunagi ilma projektita juurde ehitatud.

Samuti on vaja majal vahetada alumine palk, plommida laudaosa seina ja kogu maja katus vahetada. Kui tead häid meistreid, kel sel aastal aega oleks, siis anna märku.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 20:11:00 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kas keegi siin projekteerija on või oskab soovitada?


Joorait
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 20:52:33 vasta tsitaadiga

palgi vahetad ise ka ära. tallinnas olla loode tänaval nelja palgi vahetamise eest silma pilgutamata küsitud 16k/€ ja ka makstud. sul on vaja võtta lahti vooder, valmistada ette tõstekohad, läheb vaja ühte saagi. meil oli teritatud ketiga elektristihl. lõikasime vanasse palki augu, kruvitungid sisse, kahemeetrise kangiga kergitasime. me panime palgi asemele fibo, fibo ja palgi vahele isolaatori. kui palgi tahad asemele panna, pead palgi eelnevalt ette valmistama, tapiaugud tegema. keerad vahele. katuse paned sama. eterniit vä? eterniit.ee hea panna. plaadid käivad nätsuga servapidi 1 teise külge, katusesse käivad kruvidega. teemantkettaga lõikad vajadusel plaadid õigeks.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2022 18:00:19 vasta tsitaadiga

õhtust, keegi oskab öelda, kuskohast võiks portatiivsele kondile uue selle väljund õhutoru saada. Googeldades nagu ei jää midagi silma. Vana on päiksest vist nii rabadeks tõmmanud, et laguneb käes laiali.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2022 18:14:18 vasta tsitaadiga

mu naabrimees müüb agraarkeskus.ee
aga ka baltflex.ee ma usun.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2022 00:17:30 vasta tsitaadiga

Kas keegi on kokku puutunud "põranda kipsplaadiga"?

Nimelt käsil nõukaaegses korteris põrandate vahetus (hetkel alles lammutame)
Esijalgsete mõõtmiste tulemusel tuleks põrand tõsta betoonplaadist ca 6cm kõrgemale... kuna rahaga pole priisata, olen otsinud võimalikult soodsat ja "lihtsat" varianti selle teostamiseks.
Üks mitte niiväga tuttav ehitaja soovitaski siis kasutada kergkruusa tasandamiseks - mille peale omakorda 2 kihti põranda kipsplaati. Arvutuste kohaselt tuleks kordades odavam ja vist ka lihtsam kui uued laagid, vill ja osb... kuid see sõna kips teeb veidi ettevaatlikuks icon_biggrin.gif või see lihtsalt mu enda kiiks?

Mõtlen kuidas oleks sellise põranda vastupidavus pikas perspektiivis.

Kõige peale läheb LVT parkett mis on "must have", kuna tegu kööktoaga ja tavaline laminaat ei sobiks.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2022 08:56:26 vasta tsitaadiga

Topelt põrandakips töötab küll. Igaks juhuks manin ära, et põrandale käib tavalisest vähe paksem 2x kipsplaat või siis lausa spetsiaalsed 18-23mm kipsid. Tootjaltel on kodulehtedel juhised olemas põranda paigaldamiseks.
Nt Knauf: https://mdbapi.knauf.com/v1/pdf_download.php?action=download&a=454810&c=e58fec0a5a4b0a3fdb916204b7f487d2&p=g

_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2022 10:34:28 vasta tsitaadiga

Kust te putukavõrke akendele tellite?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 27.04.2022 10:46:47 vasta tsitaadiga

Igast toidupoest umbes saab
https://www.tesa.com/et-ee/tavatarbija/tesa-putukavork-aknale-comfort.html
Jääb üllatavalt hea tulemus isegi, alguses olin ka skeptiline sellise lahenduse üle.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2022 11:01:38 vasta tsitaadiga

Mul selline https://rulo.ee/metallist-raamiga-putukavork/
Eriti mugav, ei pea jamama teibiga jms. Kevadel panen raami akna külge, enne talve võtan maha.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2022 12:26:08 vasta tsitaadiga

maty, kus sa enne olid?
Täna tellisin aknamaailmast, mis hästi ei klapi, aga vähe järeleaidates käib kahh...
Aga pealinna hästi teenivatele vurledele on Sunorek.ee thumbs_up.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2022 13:09:27 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
mu naabrimees müüb agraarkeskus.ee
aga ka baltflex.ee ma usun.

Ei paista seal küll midagi

Käisin täna Bauhofi. Decora, K-Rauta ja espaki läbi ja mõned veel. Pole kuskil. Varsti peab Hiinast tellima hakkama.

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2022 13:23:44 vasta tsitaadiga

Lase 3D printida?
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2022 13:44:08 vasta tsitaadiga

pwn13, agraarkeskuses on kindlasti. See, et kodulehel ei ole, ei tähneda, et poleks doh.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2022 16:20:22 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
pwn13, agraarkeskuses on kindlasti. See, et kodulehel ei ole, ei tähneda, et poleks doh.gif

selge, kirjutan neile. vaatasin et tglt masinal veel mõni kuu garantiid, kirjasin hansaposti, eks näha mis nad vastavad, kui üldse.

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gerry
HV vaatleja

liitunud: 17.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2022 01:25:01 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
Kas keegi on kokku puutunud "põranda kipsplaadiga"?
...
Mõtlen kuidas oleks sellise põranda vastupidavus pikas perspektiivis.
Kõige peale läheb LVT parkett mis on "must have", kuna tegu kööktoaga ja tavaline laminaat ei sobiks.

Näinud mitut mis aastaid kestnud ja ise teinud ühe kuna ~6m pikal põhilisel liikumisalal oli aluspõrand nii kõver et laagidel uut põrandat teha ei kannatanud (originaalis oli laudpõrand mis toetus suvalistele liistudele).

Peale kipsi mahapanekut sai paar kuud seal redelite ja muu kolaga peal laamendatud ja kui põrandakatte paigalduse aeg saabus pühkisin kipsi puhtaks ja ühtegi vigastust ei olnud näha, see võrreldes tavakipsiga suht tihe ja raske ikka. Ainult pesumasinaga ruumidesse väidetavalt ei soovitata kuna vibratsioon võib ajajooksul kergkruusa paigast väristada masina alusest piirkonnast.

Järgi täpselt Jooraiti viidatud Knaufi juhendis toodud juhiseid (vali sealt endale sobiv tehniline lahendus) ja saab hea küll. Kasuta kindlasti põrandakipsi ja erilist rõhku pööra sellele et kruusa saad absoluutselt perfektselt tasaselt ja loodis maha pandud - nt kahe plaadi laiusel ala silud kruusa loodi ja asetad siis plaadid peale (üksi väga tüütu töö). Kui tundub et on veidi loodist väljas või alt tühi mingi piirkond siis tõsta plaat eemale ja proovi uuesti.
Kergkruusa fraktsioon vali vastavalt täidetavale sügavusele tootja speci järgi (eri fraktsioone ei sega!).

Kui allpool on ka naabreid siis enda kogemusest boonus et otse kipsil jalutamine oli naabritele kuuldamatu vs. nõukaaegne laagidel laudpõrand.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2022 21:35:18 vasta tsitaadiga

Gerry kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


icon_smile.gif endalegi tuli üllatuseks, et kui kõver on aluspõrand ning mis huvitavaid lahendusi oli leiutatud põranda "loodimiseks".

Kui hea mõte oleks kergkruusa sisse ära peita 2 elektrijuhet? Nimelt oleks vaja "korteri välisukse" juurest 2 uut juhet vedada põhimõtteliselt diagonaalis toa teise otsa. Juhtmed paneks eelnevalt mingi kõri sisse. Kogu see mõte tuli kuna hetkel külmkapp ja elektripliit kasutavad sama pistikut koos kõige muuga mis seal seinas - kuid ideaalis võiks olla eraldi kaitsmete all.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 28.04.2022 21:53:53 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
Kui hea mõte oleks kergkruusa sisse ära peita 2 elektrijuhet? Nimelt oleks vaja "korteri välisukse" juurest 2 uut juhet vedada põhimõtteliselt diagonaalis toa teise otsa. Juhtmed paneks eelnevalt mingi kõri sisse. Kogu see mõte tuli kuna hetkel külmkapp ja elektripliit kasutavad sama pistikut koos kõige muuga mis seal seinas - kuid ideaalis võiks olla eraldi kaitsmete all.

Kõri sees ei tohiks häda misket olla.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2022 22:22:47 vasta tsitaadiga

Kõri sees ok jah. Tean, et nt Soomes kasutatase kergkruusa kortermajade katuste soojustamisel tihti (sinna sisse hea peita vent.torusid jms) ning siis kõik teras kas roostevaba v bituumeniga kaetud, kuna see kruus pika aja peale söövitava toimega. Kergelt aluseline vist oli, kui õigesti mäletan.
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 29.04.2022 00:42:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:
... kuna hetkel külmkapp ja elektripliit kasutavad sama pistikut koos kõige muuga mis seal seinas - kuid ideaalis võiks olla eraldi kaitsmete all.


Nii palju võiks vahet teha, et pistik on juhtme otsas ja seinas on pistikupesa.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.04.2022 07:44:30 vasta tsitaadiga

Scott kirjutas:
tsitaat:
... kuna hetkel külmkapp ja elektripliit kasutavad sama pistikut koos kõige muuga mis seal seinas - kuid ideaalis võiks olla eraldi kaitsmete all.


Nii palju võiks vahet teha, et pistik on juhtme otsas ja seinas on pistikupesa.

Kas kõik on ikka hästi?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 08:29:31 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Scott kirjutas:
tsitaat:
... kuna hetkel külmkapp ja elektripliit kasutavad sama pistikut koos kõige muuga mis seal seinas - kuid ideaalis võiks olla eraldi kaitsmete all.


Nii palju võiks vahet teha, et pistik on juhtme otsas ja seinas on pistikupesa.

Kas kõik on ikka hästi?

Halvasti on, sest vint on maas, ja pirn ei põle. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 08:54:10 vasta tsitaadiga

Kõige hullem, kui LED põlema läheb. icon_lol.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 09:39:06 vasta tsitaadiga

ma oma sugulasest elektrikuga rääkides kasutan pistikupesa kohta väljendit notsu ja asi selge... icon_smile.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.04.2022 10:03:44 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
Eks nende elu raske jah
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2022 12:35:34 vasta tsitaadiga

Kõige odavam m2 hind ehitusplokk hetkel Tallinna(s) ümbruses?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2022 11:13:14 vasta tsitaadiga

Krohvitööde praegustest hindadest teab keegi miskit kosta? Mõtlen just töö m2 hinda. Oleks vaja silikaatvoodriga majal, mil pritskrohv seinas, uus kiht peale tõmmata, tõenäoliselt koos armeeringu jms.

Olen küll omal käel igast asju teinud, aga see on juba materjali poolest päris mitme tuhandene projekt vast ning ei hakkaks nii suure asja peal kätt harjutama icon_smile.gif

Vanal krohvi on mõrasid küll sees, aga siukseid lahtise krohviga kohti on väga vähe. Samas ehk peaks kogu vana kihi ikka maha kakkuma?

Korra muidugi käis mõte läbi, et tõmbaks silikaadi ka maha ning paneks välja villa + tuuletõkke ja kataks siis nt Cedraliga, aga see veel töömahukam. Samas erinevalt niisama krohvimisest saaks ka seinad veel soojemaks...

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2022 11:40:54 vasta tsitaadiga

Võrk ja segu ja anna minna.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.05.2022 22:09:06 vasta tsitaadiga

Lotharius kirjutas:
Korra muidugi käis mõte läbi, et tõmbaks silikaadi ka maha ning paneks välja villa + tuuletõkke ja kataks siis nt Cedraliga, aga see veel töömahukam. Samas erinevalt niisama krohvimisest saaks ka seinad veel soojemaks...

Ongi 2 varianti, et kas ka silikaat maha või lihtsalt krohvimine. Silikaadi taga ju õhkvahe
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2022 23:14:25 vasta tsitaadiga

Tüüblid, happekindlad kruvid, võrk seina, krohvima selle kandilisega, mis ta nimi oli, saab kiiremini.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2022 13:33:00 vasta tsitaadiga

Keegi oskab öelda, milline on kõige vähem seinast väljaulatuv ühes toos istuv kahese pesaga pistikupesa?
Sellise moega asjast jutt: https://www.ehituseabc.ee/ee/ppesa-rio-2-ne-maandusega-must
Oleks vaja, et selline asi istuks võimalikult seina ligi: https://www.ehituseabc.ee/ee/pikendusjuhe-2m-6pesa-seinakinnutus-must

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 11.05.2022 15:18:39 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Keegi oskab öelda, milline on kõige vähem seinast väljaulatuv ühes toos istuv kahese pesaga pistikupesa?
Sellise moega asjast jutt: https://www.ehituseabc.ee/ee/ppesa-rio-2-ne-maandusega-must
Oleks vaja, et selline asi istuks võimalikult seina ligi: https://www.ehituseabc.ee/ee/pikendusjuhe-2m-6pesa-seinakinnutus-must


Mul oli kunagi sarnast kompotti vaja.

Elektrik ühendas pikenduse otse seina ja pani harutoosi katte peale icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2022 16:24:02 vasta tsitaadiga

Nii getot lahendust ei tahaks igaksjuhuks, pärast probleemide puhul jagele kindlustusega jne.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 258, 259, 260 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.