|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
20.03.2022 16:19:16
|
|
|
--
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 15.06.2024 00:58:11, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Albert4584
HV vaatleja
liitunud: 08.02.2009
|
20.03.2022 17:33:34
|
|
|
Uhh... Tundus, et võib olla kaabli viga selle arvutisse mineva pistiku juures... Katkusin öösel lahti selle pistiku (kollase kandilise). Lammutasin laiali, võtsin jupi kaablit vahelt välja, tinutasin kokku ja - aku vähemalt laeb! (aga ainult sleepis või offis - kui arvuti sees ja toitekaabel järgi, siis ei tunne laadijat ära ja käib ainult aku pealt).
Ütleb samasugust asja nagu üleval NightStrikeri pilt.
Vähemalt sain nii kaugele, et täna-homme saab kuidagimoodi töö tehtud, uus laadija tuleb nii või teisiti hankida, vähemalt kõige kriitilisema aja saan aku pealt ehk tehtud.
Kaevasin ka netis pisut. Pakutakse igasuguseid lahendusi. Näiteks control panelist Battery driverite disablemist (control panelist näen, aga disableda ei saa - töö arvuti, see raip, nõuab adminni õigusi). Samamoodi ei saa troubleshootida windowsis "powerit" - tahab adminni õigusi... Iseasi, kas admin saab driverite updatemisega asja tööle... Ma ei tunne eriti läpparite hingeelu. Aga tundub, et laadija on "korras" ja aku ka, lihtsalt süsteem paneb segast?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
20.03.2022 18:11:27
|
|
|
Jätsid takisti seal pistikus tagasi joomata. See kõige tähtsam workstationi puhul.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Albert4584
HV vaatleja
liitunud: 08.02.2009
|
20.03.2022 18:24:38
|
|
|
Takistit nagu ei torkinud ja laias laastus jäi see pisitik ühte tükki... jootsin kaugemalt... Aga katsetan homme uuesti lahtivõtmist ja siis vist juba kaevun sügavamale. Võimalik, takistis ongi jama?
Igal juhul - aitüma!
Võtsin sellest takisti mittejootmisest kinni ja googeldasin.... küllaga pilte ja skeeme. Kui tõesti takisti jama, siis saab isegi vast töölooma sellest laadijast.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
20.03.2022 18:26:49
|
|
|
Jah, kui ta laadijat näeb, aga võimsust ei tuvasta, siis on takisti või sellega seotud ahela viga.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Albert4584
HV vaatleja
liitunud: 08.02.2009
|
20.03.2022 18:55:41
|
|
|
mnjaa... kui teaks veel, mis takisti sinna panna... ju vist kuskilt netist ka leitav, praegu esimese hooga nägin mingit skeemi, kus 65W 20v on takisti 285oomi, 90W 548oomi... aga 230w 20v?
....
samas... kui takisti jäi sinna sisse (no see põhimõtteliselt valatud plasti sisse), siis ei tohiks ju takistis jama olla? oleks takisti läbi, ei laeks üldse?
(oeh, keeruline värk).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
20.03.2022 19:10:44
|
|
|
Kui on selle takisti viga, siis polegi ta läbi vaid jootest lahti.
230W oli äkki 4.7k, aga kahjuks täpselt meeles hetkel pole.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
20.03.2022 19:35:47
|
|
|
Lihtsalt uudishimust küsin, mis sellel P5 seeria lenovol nii palju voolu võtab, et 230W laadijat on vaja? See kütaks juba omajagu tuba kui tõesti 230W tarbib..... ja räägime ju läpakast mitte "kaevurist".
14" T-seeria saab 60W adapteriga ka hakkama, dokis vist on soovitav 90W.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
20.03.2022 20:06:10
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Lihtsalt uudishimust küsin, mis sellel P5 seeria lenovol nii palju voolu võtab, et 230W laadijat on vaja? See kütaks juba omajagu tuba kui tõesti 230W tarbib..... ja räägime ju läpakast mitte "kaevurist".
14" T-seeria saab 60W adapteriga ka hakkama, dokis vist on soovitav 90W. |
Videokaart. Ning 170W sobib ka.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
20.03.2022 21:06:24
|
|
|
| Natuke OT, aga mida see videokaart annab? Hetkel kirjutan seda postitust T460p masinaga.... pilti näitab ilma et silma riivaks.... videot ka näitab ilma et CPU kooma tõmbaks isegi kui 4k teleka külge ühendan. Mida mul sellest videokaardist veel vaja peaks olema kui "kulda kaevata" ei taha?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
20.03.2022 21:11:48
|
|
|
| Vaata masina võimalikke konfe, mis siin niisama pärida, link on ka mõned postitused ülevalpool olemas. Näiteks RTX seeria sobib masinõppeks - aga üldiselt on tegu väga suure koguse arvutusvõimsusega, mida võib erinevatel eesmärkidel kasutada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
20.03.2022 21:44:39
|
|
|
napoleon, workstationitel pole üldiselt tavaline videokaart. Inteli peal cad-da pole lõbus.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Albert4584
HV vaatleja
liitunud: 08.02.2009
|
20.03.2022 23:04:45
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Natuke OT, aga mida see videokaart annab? Hetkel kirjutan seda postitust T460p masinaga.... pilti näitab ilma et silma riivaks.... videot ka näitab ilma et CPU kooma tõmbaks isegi kui 4k teleka külge ühendan. Mida mul sellest videokaardist veel vaja peaks olema kui "kulda kaevata" ei taha? |
Photoshop, Indesign, Illustrator kõik korraga töös enamvähem... ikka veits videokaart ja prose jms. söövad "elektrit".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
22.03.2022 21:33:17
|
|
|
Lenovo Thinkpad T14s mälu(d) emaplaadi külge joodetud? Teine pesa puudub?
Ainult üks NVMe pesa?
Kuidas Eestis garantiiga lood?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
22.03.2022 21:40:32
|
|
|
Garantii IBM Eesti või Kernel. Esimene on endiselt läpakate puhul kvaliteetse ja kiire teeninduse etalon.
T14 masinate puhul peamiste tüüpvigadena võib välja tuua klaviatuuriprobleemid (osad klahvid lihtsalt lakkavad vahepeal töötamast või siis hakkavad ise vajutusi imiteerima) ja osadel touchpadi probleemid (touchpadil liikumin katkendlik/hakib nagu vahepeal kaoks ühendus ära).
Võib-olla mulle tundub, aga iga generatsiooniga on korpused T-seerial kuidagi painduvamaks muutunud. T460s ja T470s olid korralikud ja jäigad, aga pärast seda järk-järgult iga mudel üha pehmem. X-seeria tundub samuti pehmem olevat. Ei oskagi öelda, kas probleem korpuse materjalis või selle vähesuses.
S-mudelid on kõik joodetud mäluga ja ilma vaba pesata. Kui õigesti mäletan, siis juba T490s alates. Nvme pesasid on kõikidel ainult üks. Võib-olla uuematel P-seeriatel on rohkem.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Naabrivana
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2012
|
23.03.2022 08:33:28
|
|
|
| siLc kirjutas: |
Olen paar kuud kasutanud T14 AMD Gen1 ja täitsa OK on. Gen2 osas tasub tähelepanelik olla kas LAN port on ikka konkreetsel masinal küljes - komponendikitsikuse tõttu tegi Lenovo selle valikuliseks. Loomulikult kui see üldse vajalik peaks olema. |
Ostsin Euronics-ist Lenovo läpaka - väljas oligi see näidis LAN pordiga ja kaameraga mille sai kinni katta. Kodus kasti avades selgus, et LAN puudu ja kaameral katikut pole.
_________________ Oma ala meister.. www.grillmeister.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
23.03.2022 11:18:55
|
|
|
| Naabrivana kirjutas: |
| siLc kirjutas: |
Olen paar kuud kasutanud T14 AMD Gen1 ja täitsa OK on. Gen2 osas tasub tähelepanelik olla kas LAN port on ikka konkreetsel masinal küljes - komponendikitsikuse tõttu tegi Lenovo selle valikuliseks. Loomulikult kui see üldse vajalik peaks olema. |
Ostsin Euronics-ist Lenovo läpaka - väljas oligi see näidis LAN pordiga ja kaameraga mille sai kinni katta. Kodus kasti avades selgus, et LAN puudu ja kaameral katikut pole. |
Said siis üldse õige mudeli? LAN puudu veel arusaadav aga kaamera katiku puudumine viitab, et tegu on hooooopis millegi muuga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
23.03.2022 14:55:15
|
|
|
--
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 15.06.2024 00:57:57, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
23.03.2022 15:27:00
|
|
|
| Mulle on mulje jäänud, et foorumis pakutakse hea hinnaga peamiselt rendimasinaid, mis umbestäpselt siis uuema vastu vahetatakse kui tehasegarantii läbi saab. Aga kindlasti on erandeid. Kui ise poest tutika masina ostaks, siis ilmselt seda küll varem kui 3a pärast välja ei vahetaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
25.03.2022 13:56:59
|
|
|
On ikka. Antud lingil on kirjas, et shutter ei kata infrapunakaamerat, vaid ainult tavalise kaamera.
Pildil vasak on infrapunakaamera ja parempoolne tavaline kaamera.
Spoiler 
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
04.04.2022 01:58:01
|
|
|
| Kuidas on mõistlk laadimine konfida, kui peamiselt kasutan masinat juhtme otsas? Kas alustab kui on alla 40% ja lõpetab 80% peal on OK? Seda tean, et tuleb korra maha võtta ja 100% peale laadida kui on vaja masin kuhugi kaasa võtta ja teadmata aja jooksul aku pealt kasutada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
04.04.2022 09:16:12
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Kuidas on mõistlk laadimine konfida, kui peamiselt kasutan masinat juhtme otsas? Kas alustab kui on alla 40% ja lõpetab 80% peal on OK? Seda tean, et tuleb korra maha võtta ja 100% peale laadida kui on vaja masin kuhugi kaasa võtta ja teadmata aja jooksul aku pealt kasutada. |
Sõltub su enda vajadustest. Mul on kõik akud töö juures seadistatud laadima siis, kui protsent on alla 80. Seejärel laeb 100% täis.
Kui arvuti on dokis/juhtme otsas, siis võid panna samamoodi laadima. Täiesti piisav.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
04.04.2022 10:38:55
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Kuidas on mõistlk laadimine konfida, kui peamiselt kasutan masinat juhtme otsas? Kas alustab kui on alla 40% ja lõpetab 80% peal on OK? Seda tean, et tuleb korra maha võtta ja 100% peale laadida kui on vaja masin kuhugi kaasa võtta ja teadmata aja jooksul aku pealt kasutada. |
Maitse asi ja sõltub vajadusest.
Kodused masinad mis praktiliselt ringi ei liigu olen pannud 70% pealt laadima 80ni.
Töömasin on pandud 80% pealt laadima 90ni.
Kui on teada, et akuintensiivsem päev tulemas siis "Vantage Quicksettings" (avaneb aku ikoonil klikkides) saab mugavalt välja lülitada laadimispiirangu ühe täiendava klikiga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
23.04.2022 14:35:21
|
|
|
| Mis mudeli kohta see ütlus käib?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
04.05.2022 16:50:34
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
T14.
Windows 11 all on need valikud puudu:
Spoiler 
Ja ma ei suuda leida kohta, kust saaks Taskbaril Battery Gauge'i kuvada. Google väidab, et Windows 11 puhul seda polegi. |
Mul juba ThinkPadid Win11 ja ei saa võrrelda. Battery Gauge'i X390 Yoga'l Win11 samuti ei saanud, seega tõenäoliselt nii ongi.
Kui see 20V suudab väljastada, siis võiks olla.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
05.05.2022 09:32:27
|
|
|
| Tihti mugavam kasutada, kui adapter otse seina läheb.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
30.05.2022 23:48:27
|
|
|
Häbi peaks olema, kui Thinkpad'i touchpadil kasvõi näpujälgki on. Mul nagu uued, kui keegi varem nühkinud pole. Kusjuures kasutan paralleelselt Macbook Pro-d ka ja seal tundub touchpad'i kasutamine ok. Thinkpadil läheb aga näpp automaatselt kliitorile.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Forss
HV kasutaja

liitunud: 11.04.2004
|
31.05.2022 00:07:59
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Kas Eestis kusagil T480/T490 touchpadi kleepse kah müüakse? Ei suutnud leida.
Paaril masinal touchpad ketendab ja vajaks mingit uut katet, sest see läikiv plastik, mis sealt alt välja tuleb, pole just kõige kasutuskõlblikum.
Arusaamatu üldse, miks Lenovo sellise jama tootmisega endiselt tegeleb  |
Kui garantii veel kestab, siis mul vahetati tasuta ära.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
01.06.2022 18:53:51
|
|
|
| rex kirjutas: |
Häbi peaks olema, kui Thinkpad'i touchpadil kasvõi näpujälgki on. Mul nagu uued, kui keegi varem nühkinud pole. Kusjuures kasutan paralleelselt Macbook Pro-d ka ja seal tundub touchpad'i kasutamine ok. Thinkpadil läheb aga näpp automaatselt kliitorile. |
Ma pole erinevate läpakatega seda "kliitorit" juba üle 15a näppinud. Alguses oli harjumatu kui esimese touchpadiga masina sain, aga praegu küll ei saa isegi aru miks see üldse mõnel veel olemas on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
01.06.2022 19:01:46
|
|
|
| Nii kui pead kuskil otseses mõttes põlve otsas tegutsema, saad plussidest aru. Lisaks middle button.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
02.06.2022 07:29:50
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Nii kui pead kuskil otseses mõttes põlve otsas tegutsema, saad plussidest aru. Lisaks middle button. |
Alles siis kui pead mingi teise masina klaverit kasutama saad aru kui hea on lenovo klaver. Getac V11 klaver on (vist) kõige hullem mida saab ette kujutada. Isegi pooled tähed tuleb 2-e klahviga sisestada ja osasid ei saanudki aru kust neid saab sisestada. Välitingimustes suht võimatu ülesanne, samas aga masin ise on hea ja töökindel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vahelduvool
HV kasutaja

liitunud: 26.07.2006
|
02.06.2022 20:33:22
|
|
|
Tere!
Sai soetatud mõned aastad tagasi T460s, mis täiesti tänaseni toimib. Kuid olen täheldanud, et CPU (I5-6200U 2,3GHz) istub hoopis 0,79GHz peal ning ei mõtlegi sealt ülesse poole liikuma hakata. Laadija on originaal ja 45W.
Ehk on kellelgi rohtu antud teema kohta?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
newarvuti
Kreisi kasutaja
liitunud: 24.04.2007
|
02.06.2022 20:55:39
|
|
|
| vahelduvool kirjutas: |
Tere!
Sai soetatud mõned aastad tagasi T460s, mis täiesti tänaseni toimib. Kuid olen täheldanud, et CPU (I5-6200U 2,3GHz) istub hoopis 0,79GHz peal ning ei mõtlegi sealt ülesse poole liikuma hakata. Laadija on originaal ja 45W.
Ehk on kellelgi rohtu antud teema kohta? |
Kui CPU temp on kõrge, siis piiratakse CPU kella. Temperatuuri kasvu põhjustavad kõige tõenäolisemalt piisavas koguses tolm (blokeerib õhuvoolu), vigane ventilaator või tõsiselt aegunud termopasta. Kui need ei aita, tuleb sügavamale uurida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vahelduvool
HV kasutaja

liitunud: 26.07.2006
|
02.06.2022 21:35:20
|
|
|
| Temperatuuriga probleeme pole. Olen täheldanud, et koheselt peale käivitust on see nii seatud. Temperatuurid on maksimaalselt olnud 55kraadi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
02.06.2022 21:46:09
|
|
|
| Ega kuskil mingi üliagressivne power saving setting pole peale keeratud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|