|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Bumer
HV veteran
liitunud: 16.10.2004
|
27.03.2022 23:22:37
|
|
|
hddadhd,
Eks ole eluaeg siin mängud pigem 30 ja 60 fps vahel olnud kuna pole nii võimekas süsteem olnud, seega võiks vahelduseks väheke rohkem olla. Peab netist muidugi natuke vaatama mis FPS'iga jooksevad 4K peal erinevate kaartidega, siis teab et reaalsuses võiks natuke parem olla kuna mul eeldatav pikslite arv väiksem. Kui toimib ka 3070 või 3070ti'ga kenasti 100+ fps seda parem hinna mõttes on aga ärme praegu siia kinni jää. Monitorid või võib-olla hoopiski ultrawide saab niikuinii olema 144hz miinimum kuigi need tänapäeval enamasti veel võimekamad.
Eks leidsin esialgu mingi sellise mATX korpuse mis üldmõõtudelt ka just ülemäära suur ei ole. Seab küll ka kaardi pikkusele (335mm), toiteplokile (SFX) ja protsessori jahutusele (155mm) oma piirangud, aga saab sellest siis juba mingi oluliselt mõistlikuma ja samas ka odavama komplekti teha?
https://www.inter-tech.de/en/products/case/micro-tower/im-1-pocket
https://www.galador.ee/1600-korpused/10064820-mini-inter-tech-im-1-pocket-schwarz-ohne-netzteil
Tomorrow,
OK, vaataks siis mida mATX puhul teha saab.
Seega ilmselt muud üle ei jää kui ikka kas videokaart ka kohe muretseda või panna arvuti esialgu protsessori videoga tööle.
Ei ole ausalt öeldes sellesse SSD teemasse nii süvenenudki, kuna vanal endiselt HDD ja muudel tahvlitel/läpakatel juba originaalis SSD sees olnud. Vaatasin lihtsalt et seal 1A lehel näitas, et lugemis/kirjutamiskiirused tuhandetes, mis kordades suurem kui SATA omadel et vast peaks kärama küll, aga eks siis tuleks ilmselt jah midagi mõistlikumat vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hddadhd
HV kasutaja
liitunud: 15.10.2014
|
28.03.2022 18:49:51
|
|
|
| Bumer kirjutas: |
hddadhd,
Eks ole eluaeg siin mängud pigem 30 ja 60 fps vahel olnud kuna pole nii võimekas süsteem olnud, seega võiks vahelduseks väheke rohkem olla. Peab netist muidugi natuke vaatama mis FPS'iga jooksevad 4K peal erinevate kaartidega, siis teab et reaalsuses võiks natuke parem olla kuna mul eeldatav pikslite arv väiksem. Kui toimib ka 3070 või 3070ti'ga kenasti 100+ fps seda parem hinna mõttes on aga ärme praegu siia kinni jää. Monitorid või võib-olla hoopiski ultrawide saab niikuinii olema 144hz miinimum kuigi need tänapäeval enamasti veel võimekamad.
Eks leidsin esialgu mingi sellise mATX korpuse mis üldmõõtudelt ka just ülemäära suur ei ole. Seab küll ka kaardi pikkusele (335mm), toiteplokile (SFX) ja protsessori jahutusele (155mm) oma piirangud, aga saab sellest siis juba mingi oluliselt mõistlikuma ja samas ka odavama komplekti teha?
https://www.inter-tech.de/en/products/case/micro-tower/im-1-pocket
https://www.galador.ee/1600-korpused/10064820-mini-inter-tech-im-1-pocket-schwarz-ohne-netzteil
Tomorrow,
OK, vaataks siis mida mATX puhul teha saab.
Seega ilmselt muud üle ei jää kui ikka kas videokaart ka kohe muretseda või panna arvuti esialgu protsessori videoga tööle.
Ei ole ausalt öeldes sellesse SSD teemasse nii süvenenudki, kuna vanal endiselt HDD ja muudel tahvlitel/läpakatel juba originaalis SSD sees olnud. Vaatasin lihtsalt et seal 1A lehel näitas, et lugemis/kirjutamiskiirused tuhandetes, mis kordades suurem kui SATA omadel et vast peaks kärama küll, aga eks siis tuleks ilmselt jah midagi mõistlikumat vaadata. |
Vaatasin emaplaatide ja asjade hindu intelil, üpris kallis kõik. Ma ootaks sinu asemel vähemalt 4nda aprillini, siis tulevad AMDl odavamad protsessorid välja ja ehk ka lööb turul hinnad langusesse, üldiselt Intel teeb soodukaid kui Amd uusi tooteid launchib.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
29.03.2022 00:28:24
|
|
|
Ei tea, kuid AliExpressis on neid ka palju.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puer
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.08.2005
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hddadhd
HV kasutaja
liitunud: 15.10.2014
|
29.03.2022 23:14:11
|
|
|
| Nvidia poolelt Rtx 2060Super oleks upgrade mis jääks võibolla 400 euro suurusjärku kasutatult ning kasutab alla 200w üldjuhul nagu Gtx 1070. See upgrade oleks üpris tagasihoidlik muidugi, võibolla 70fpsi pealt 90ne peale. Parim jõudlus/watt/hind kombo on minuarust hetkel Rtx 3060ti lhr, hetkel müügis isegi 550eu ostakohe hinnaga foorumis. Premiere prost ja amd valikust ei oska midagi rääkida.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puer
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.08.2005
|
30.03.2022 08:09:33
|
|
|
| hddadhd kirjutas: |
| ...Parim jõudlus/watt/hind kombo on minuarust hetkel Rtx 3060ti lhr, hetkel müügis isegi 550eu... |
Tänud, parimat jõudluse/watt/hinna kombot tegelt otsingi ja 550€ leiab ka
Otsuga pole kiiret ja väidetavalt hinnad langevad... Kas prognoositav parim aeg GPU ostmiseks on "end of April/beginning of May" (allikas: https://www.pcgamer.com/graphics-card-price-drops-2022/)?
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eestim33s
HV kasutaja
liitunud: 29.11.2011
|
30.03.2022 08:34:50
|
|
|
| Palju muidu keskmiselt GPU hinnad on tipuga võrreldes praegu langenud?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puer
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.08.2005
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eestim33s
HV kasutaja
liitunud: 29.11.2011
|
03.04.2022 09:13:58
|
|
|
Tänud.
Tundub, et 1-2 kuu pärast on hea aeg võimsam kaart soetada.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C1rca
HV veteran

liitunud: 05.03.2006
|
03.04.2022 10:36:51
|
|
|
| Kuni 800 eurot kast mängimiseks, kas i3 12100F ja RX6600 on õige suund?
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
03.04.2022 10:43:16
|
|
|
| C1rca kirjutas: |
| Kuni 800 eurot kast mängimiseks, kas i3 12100F ja RX6600 on õige suund? |
Jep.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
03.04.2022 14:03:53
|
|
|
| eestim33s kirjutas: |
Tänud.
Tundub, et 1-2 kuu pärast on hea aeg võimsam kaart soetada. |
Ma seda trendi niimoodi ei lihtsustaks, hinda kujundavaid komponente on erinevaid. Krüpto hinnad ise on jälle tõusmas.
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zaitz
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.07.2003
|
05.04.2022 14:41:27
|
|
|
Tere,
vahendan ostuabisoovi.
Palun abi mängurikasti komplekteerimisel. Hinnalimiit 1500 eur.
Hiired, klaverid ja monitor on olemas.
Tänud juba ette.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
08.04.2022 11:44:47
|
|
|
Plaanis osta üks võimalikult odav, umbes 10" ekraaniga tahvelarvuti, min 1080p ekraaniga. Mis asjadele kasutatud tahvlite turul otsides rõhku pöörata? Kas on üldse vajalik ja kuidas kontrollida kas seadmel on äkki näiteks mingi lukk peal, iCloudis või Google Plays vms?
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
08.04.2022 11:49:24
|
|
|
| zaitz kirjutas: |
Tere,
vahendan ostuabisoovi.
Palun abi mängurikasti komplekteerimisel. Hinnalimiit 1500 eur.
Hiired, klaverid ja monitor on olemas.
Tänud juba ette. |
Intel® Core™ i5-12400F(18M, 6c/12t, kuni 4.40 GHz) - Box 195.90€
MSI MAG B660M MORTAR WIFI D DR4 s1700 DDR4 198.47€
G.SKILL PC memory - DDR4 16GB (2x8GB) RipjawsV 3600MHz CL16 XMP2 must [3609] 107.41€
FRACTAL DESIGN Define Mini C FD-CA-DEF-MINI-C-BK 100.10€
Gigabyte RX 6700XT EAGLE 12GB GDDR6 192BIT 2HDMI/2DP 769.00€
LEXAR SSD|LEXAR|1TB|M.2|PCIE|NVMe|Write speed 3000 MBytes/sec|Read speed 3300 MBytes/sec|MTBF 1500000 hours|LNM620X001T-RNNNG 103.06€
Seasonic Core GM 80 PLUS Gold Netzteil, semi-modular - 650 Watt 87.36€
be quiet! Pure Rock 2 Black 40.90€
Kokku: 1 602.20€
Videokaardi hinna osas on tõenäoliselt jätkuvalt allasuunas liikumine, sellepärast ka hetkel €100 üle eelarve.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zaitz
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.07.2003
|
08.04.2022 15:17:38
|
|
|
Super, tänud. Kuna Win ka 100 eur, seega, kui vaja natuke kokku tõmmata siis kuskohast annaks näpistada?
| anubis kirjutas: |
| zaitz kirjutas: |
Tere,
vahendan ostuabisoovi.
Palun abi mängurikasti komplekteerimisel. Hinnalimiit 1500 eur.
Hiired, klaverid ja monitor on olemas.
Tänud juba ette. |
Intel® Core™ i5-12400F(18M, 6c/12t, kuni 4.40 GHz) - Box 195.90€
MSI MAG B660M MORTAR WIFI D DR4 s1700 DDR4 198.47€
G.SKILL PC memory - DDR4 16GB (2x8GB) RipjawsV 3600MHz CL16 XMP2 must [3609] 107.41€
FRACTAL DESIGN Define Mini C FD-CA-DEF-MINI-C-BK 100.10€
Gigabyte RX 6700XT EAGLE 12GB GDDR6 192BIT 2HDMI/2DP 769.00€
LEXAR SSD|LEXAR|1TB|M.2|PCIE|NVMe|Write speed 3000 MBytes/sec|Read speed 3300 MBytes/sec|MTBF 1500000 hours|LNM620X001T-RNNNG 103.06€
Seasonic Core GM 80 PLUS Gold Netzteil, semi-modular - 650 Watt 87.36€
be quiet! Pure Rock 2 Black 40.90€
Kokku: 1 602.20€
Videokaardi hinna osas on tõenäoliselt jätkuvalt allasuunas liikumine, sellepärast ka hetkel €100 üle eelarve. |
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
08.04.2022 15:43:34
|
|
|
Korpus elab üle mitu arvutit. On mõistlik kohe korralik osta.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
08.04.2022 15:54:28
|
|
|
Minu soovitus ei ole mõeldud piraatlusena ühegi nurgaalt. Windowsi võib paigaldada proovimiseks täiesti seaduslikult. Äkki selgub, näiteks, et kasutajal on vaja Home asemel Pro versiooni funktsionaalsust.
Aga muus osas, et ei kaoks.
Kui säästa vaja siis oota natuke, hetkel on videokaartide hinnad langustrendis.
Kui hirmsasti ajaliselt pigistab siis äkki leiad kuskilt mingi kasutatud odava SSD ja jätad NVME ostmata. Kindlasti ära mine HDD teed, see oleks puhas piinamine.
Hiljem saad Nvme lisada.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.04.2022 16:08:55
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Korpus elab üle mitu arvutit. On mõistlik kohe korralik osta. |
Nõus. Isegi seda rakendanud aga proportsioon loeb. Sama võib ju toite kohta öelda.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
08.04.2022 16:47:49
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| von Wu kirjutas: |
| Korpus elab üle mitu arvutit. On mõistlik kohe korralik osta. |
Nõus. Isegi seda rakendanud aga proportsioon loeb. Sama võib ju toite kohta öelda. |
T6enäoliselt rumal küsimus ja vastus on "ei," kuid küsin siiski, kui palju ühilduvad suurte tootjate (Dell, HP ja Lenovo) korpused kaasaegsete MB m66tudega?
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
08.04.2022 17:32:21
|
|
|
Kasutavad väga tihti eriformaadilisi (k.a. füüsilised pistikud) emaplaate ja toiteplokke.
Pigem võib arvestada, et ei ühildu väga.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
08.04.2022 20:55:04
|
|
|
Vahel läheb õnneks, aga enamasti ei ühildu.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
09.04.2022 00:28:05
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
Plaanis osta üks võimalikult odav, umbes 10" ekraaniga tahvelarvuti, min 1080p ekraaniga. Mis asjadele kasutatud tahvlite turul otsides rõhku pöörata? Kas on üldse vajalik ja kuidas kontrollida kas seadmel on äkki näiteks mingi lukk peal, iCloudis või Google Plays vms?  |
Kui kiire ostuga on.. Prime Day ja Black Friday ajal saab Amazon Fire tahvleid "poolmuidu". Non-plus mudel veel soodsam. 1080p ekraan mõlemil.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puer
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.08.2005
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
15.04.2022 03:18:45
|
|
|
puer, Ei sa oled valesti aru saanud. Kaardi mälu kiirus (14Gbps Gigabitti sekundis) ei mängi mingit rolli emaplaadi suhtes. Isegi kui emaplaat oleks PCIe 2.0 (8GB/s GigaBaiti sekundis) ja kaardi mälud jookseksid 18Gbps, siis ei tekiks sellest pudelikaela. Nagu ma rasvases kirjas ka märkisin on ka mõõtühikud erinevad. Bait on suurem kui bitt ehk 14Gbps on tegelikult ainult 1.75GB/s mitte 14GB/s.
Piltlikult öeldes kui järgmine aasta vms tuleb GDDR7 mälu mis jookseb 32Gbps kiirusel on see ikkagi ainult 4GB/s mis esiteks ei mängu emaplaadi jaoks mingit rolli ja isegi kui mängiks jääks vabalt alla PCIe limiidi.
Jälgida tuleb hoopis kaardi enda kiirust ja PCIe ühenduse standardit. Ehk siis pole probleemi panna (PCIe 4.0) 3060Ti > B450 platele mis on PCIe 3.0, kuna 3060Ti ei ole piisavalt kiire, et kogu 3.0 ribalaiust ära kasutada. Vot kui sa paneks sinna 3090 Ti või järgmise põlvkonna veel kiiirema kaardi, siis saa hakkaksid jõudlust kaotama vs PCIe 4.0 emaplaat. Lisaks muutuks siis prose pudelikaelaks. Tegelikult soovitan praegugi juba mõelda prose vahetusele. Näiteks 2700X pealt liikuda 5700X peale jääb tuumade arv samaks aga saab kena kiirusetõusu. Seega isegi kui kaart toetab 4.0, siis see ei tähenda, et see igal ajahetkel nõuaks või suudaks ära kasutada täit 4.0 ribalaiust mis on 32GB/s.
Ja PCIe on ka tagasiühilduv mis tähendab, et kui sa just ei kasuta riser kaablit kaardi paigutamisel kasti (4.0 riser kaablid on kahtlased), siis ei teki 3.0 ja 4.0 paaritamisel ka ühilduvusprobleeme.
550W toide on sul korralik ja ma ei näe, et 264W kaarti ära ei toidaks, kuna ülejäänud süsteem sul teist 250W ei kasuta:
Spoiler 
Pigem võib probleemiks saada see, et Ampere (30 seeria) kaartidel on komme hetkeliselt tarbida voolu rohkem kui keskmiselt. Ilmselt sellest tuleneb ka 600W toite soovitus.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
15.04.2022 09:32:40
|
|
|
RM550X kannatab hetkeliselt GPUle vajadusel ~100W rohkem anda kui see 550W mida ta suudab 48C juures muretult välja ajada kas või päev läbi.
Tee ta tolmust puhtaks ja kasuta mureta.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puer
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.08.2005
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiwefak
HV kasutaja
liitunud: 29.10.2010
|
19.04.2022 21:50:57
|
|
|
Tere jälle sooviks feedbacki praeguse kasti üle mida plaan kokku panna. Arvutitarga link https://arvutitark.ee/est/tellimine/YC0wjamWLZ
CPU: Ryzen 5800x3d
Cooler: Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 PRO BK022
MOBO: ASUS TUF GAMING B550-PLUS - (Ryzen AM4) ATX
CHASSIS: Fractal Design Torrent Compact must Solid
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3600MHz C18 AMD Ryzen Memory Kit - Black
PSU: Seasonic Prime GX 80 PLUS Gold Netzteil, modular - 850 Watt
GPU: ASUS TUF-RTX3070TI-O8G-GAMING
SSD: SAMSUNG 970 Evo Plus - 1TB M.2 PCIE NVMe
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.04.2022 07:18:52
|
|
|
| Wiwefak kirjutas: |
Tere jälle sooviks feedbacki praeguse kasti üle mida plaan kokku panna. Arvutitarga link https://arvutitark.ee/est/tellimine/YC0wjamWLZ
CPU: Ryzen 5800x3d
Cooler: Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 PRO BK022
MOBO: ASUS TUF GAMING B550-PLUS - (Ryzen AM4) ATX
CHASSIS: Fractal Design Torrent Compact must Solid
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3600MHz C18 AMD Ryzen Memory Kit - Black
PSU: Seasonic Prime GX 80 PLUS Gold Netzteil, modular - 850 Watt
GPU: ASUS TUF-RTX3070TI-O8G-GAMING
SSD: SAMSUNG 970 Evo Plus - 1TB M.2 PCIE NVMe |
https://arvutitark.ee/est/tellimine/YC0wjamWLZ
| tsitaat: |
ASUS TUF GAMING B550-PLUS - (Ryzen AM4) ATX
ASUS TUF-RTX3070TI-O8G-GAMING
Seasonic Prime GX 80 PLUS Gold Netzteil, modular - 850 Watt
Fractal Design Torrent Compact must Solid
Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 PRO BK022
AMD Ryzen 7 5800X (8c16t, kuni 4.7Ghz, 32Mb)
Crucial SSD 1TB P5 Plus M.2 NVMe, R-W: 6600-5000 MB-s, M.2 80mm PCIe Gen4 Micron 3D NAND
Corsair Memory DDR4 Vengeance RGB RT 32GB/3600 (2x16GB) CL16 |
Asendasin SSD PCIe 4.0 versiooniga. Sama maht. Poole kiirem ja ainult ~15€ kallim.
Mälud panin kah CL18 asemel CL16. Kiirus ja maht sama. Umbes ~40€ kallimad aga kõrgemad kui LPX versioonid seega peab vaatama ühilduvust Be quiet jahutiga.
5800X3D peaks tulema 450 kanti seega kogu komplekt ~2500 mis ma eeldan on ka hinnapiir?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiwefak
HV kasutaja
liitunud: 29.10.2010
|
20.04.2022 09:34:28
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Wiwefak kirjutas: |
Tere jälle sooviks feedbacki praeguse kasti üle mida plaan kokku panna. Arvutitarga link https://arvutitark.ee/est/tellimine/YC0wjamWLZ
CPU: Ryzen 5800x3d
Cooler: Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 PRO BK022
MOBO: ASUS TUF GAMING B550-PLUS - (Ryzen AM4) ATX
CHASSIS: Fractal Design Torrent Compact must Solid
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3600MHz C18 AMD Ryzen Memory Kit - Black
PSU: Seasonic Prime GX 80 PLUS Gold Netzteil, modular - 850 Watt
GPU: ASUS TUF-RTX3070TI-O8G-GAMING
SSD: SAMSUNG 970 Evo Plus - 1TB M.2 PCIE NVMe |
https://arvutitark.ee/est/tellimine/YC0wjamWLZ
| tsitaat: |
ASUS TUF GAMING B550-PLUS - (Ryzen AM4) ATX
ASUS TUF-RTX3070TI-O8G-GAMING
Seasonic Prime GX 80 PLUS Gold Netzteil, modular - 850 Watt
Fractal Design Torrent Compact must Solid
Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 PRO BK022
AMD Ryzen 7 5800X (8c16t, kuni 4.7Ghz, 32Mb)
Crucial SSD 1TB P5 Plus M.2 NVMe, R-W: 6600-5000 MB-s, M.2 80mm PCIe Gen4 Micron 3D NAND
Corsair Memory DDR4 Vengeance RGB RT 32GB/3600 (2x16GB) CL16 |
Asendasin SSD PCIe 4.0 versiooniga. Sama maht. Poole kiirem ja ainult ~15€ kallim.
Mälud panin kah CL18 asemel CL16. Kiirus ja maht sama. Umbes ~40€ kallimad aga kõrgemad kui LPX versioonid seega peab vaatama ühilduvust Be quiet jahutiga.
5800X3D peaks tulema 450 kanti seega kogu komplekt ~2500 mis ma eeldan on ka hinnapiir? |
Tänud kaasa mõtlemast. Plaan jah endale kast kokku ehitada, et oleks pikemaks ajaks rahu majas.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hddadhd
HV kasutaja
liitunud: 15.10.2014
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiwefak
HV kasutaja
liitunud: 29.10.2010
|
21.04.2022 15:45:10
|
|
|
Bad timing, kuna osa juppe mul juba olemas aga tänud ikkagi.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
priitpa
HV kasutaja
liitunud: 07.11.2010
|
22.04.2022 09:54:59
|
|
|
| Oskab keegi soovitada kohta, kust osta rasperry pi-d hetkel? Kohad, kust varem olin vaatanud, on tühjaks jäänud.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
22.04.2022 09:58:54
|
|
|
| priitpa kirjutas: |
| Oskab keegi soovitada kohta, kust osta rasperry pi-d hetkel? Kohad, kust varem olin vaatanud, on tühjaks jäänud. |
Kasutatud ei sobi? Igasugu osta-d ja soovid jms läbi vaadatud?
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
priitpa
HV kasutaja
liitunud: 07.11.2010
|
22.04.2022 10:32:36
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| priitpa kirjutas: |
| Oskab keegi soovitada kohta, kust osta rasperry pi-d hetkel? Kohad, kust varem olin vaatanud, on tühjaks jäänud. |
Kasutatud ei sobi? Igasugu osta-d ja soovid jms läbi vaadatud? |
Mõned portaalid olen üle vaatanud ja ega valikut eriti ei ole ja hinnad ka krõbedad, mistõttu võtaks siis juba uue.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.04.2022 11:09:53
|
|
|
| priitpa kirjutas: |
| Oskab keegi soovitada kohta, kust osta rasperry pi-d hetkel? Kohad, kust varem olin vaatanud, on tühjaks jäänud. |
Tee siiasamasse foorumisse ostuteema, niimoodi näkkab ka teinekord.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skazaam
HV vaatleja
liitunud: 30.04.2022
|
05.05.2022 12:13:49
|
|
|
https://pcpartpicker.com/list/8h9Xk9
Mis sellest komplektist arvate? Pole 15a ühtegi lauaarvutit ostnud ja väga ei jaga nendest asjadest, aga olen siin paar päeva researchi teinud. Overclockimist ilmselt ei tee ja sellepärast sai mitte kõige võimsam aircooler ja odavam emaplaat valitud. Mälude puhul vist peab ainult mingeid xmp seadeid muutma, et 5200mhz jookseks? Algselt valisin ddr4, aga kuna komplekti hind on nagunii u 2500eur, siis see ekstra 100 euri ei mängi enam väga suurt rolli. Või on see hetkel suht mõttetu ja jääda ikka ddr4 peale?
Põhiliselt küsimus emaplaadi, mälude, cooleri ja psu osas. Vajadusel võin veidi rohkem kulutada, aga kui see mulle reaalselt midagi juurde ei anna, siis ei tahaks 500 euri emaplaadi eest maksta või liquid coolerit võtta. Konkreetselt selle cooleri võtsin selle pärast, et sama firma mis kast ja musta värvi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
C1rca
HV veteran

liitunud: 05.03.2006
|
05.05.2022 13:08:32
|
|
|
Mis hetkel budget PSU-de kuningas on? Oleks vaja i3 12100 ja RX6600XT miskit toitma kuni 60€ eest.
Ise leidsin Seasonic CORE-GC-500. Modulaarsetest oli vist CX550M ka suht samas hinnaklassis aga Bronze efektiivsusega.
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
05.05.2022 13:56:40
|
|
|
| C1rca kirjutas: |
Mis hetkel budget PSU-de kuningas on? Oleks vaja i3 12100 ja RX6600XT miskit toitma kuni 60€ eest.
Ise leidsin Seasonic CORE-GC-500. Modulaarsetest oli vist CX550M ka suht samas hinnaklassis aga Bronze efektiivsusega. |
Leia mis kõige rohkem garantiid pakub selle hinna eest, 95% juhtudest on garantii kestvus ja komponentide kvaliteet 1:1 suhtes. PSU enda efektiivsus on lihtsalt hea boonus.
Igatahes mõlemad su valikud on okeid, kui Seasonicul tõesti on 7a garantiid nagu tootjalehel ütleb + veel gold efektiivsus, siis ülihea diil 60€ eest.
| skazaam kirjutas: |
https://pcpartpicker.com/list/8h9Xk9
Mis sellest komplektist arvate? Pole 15a ühtegi lauaarvutit ostnud ja väga ei jaga nendest asjadest, aga olen siin paar päeva researchi teinud. Overclockimist ilmselt ei tee ja sellepärast sai mitte kõige võimsam aircooler ja odavam emaplaat valitud. Mälude puhul vist peab ainult mingeid xmp seadeid muutma, et 5200mhz jookseks? Algselt valisin ddr4, aga kuna komplekti hind on nagunii u 2500eur, siis see ekstra 100 euri ei mängi enam väga suurt rolli. Või on see hetkel suht mõttetu ja jääda ikka ddr4 peale?
Põhiliselt küsimus emaplaadi, mälude, cooleri ja psu osas. Vajadusel võin veidi rohkem kulutada, aga kui see mulle reaalselt midagi juurde ei anna, siis ei tahaks 500 euri emaplaadi eest maksta või liquid coolerit võtta. Konkreetselt selle cooleri võtsin selle pärast, et sama firma mis kast ja musta värvi. |
Milleks arvutit kasutama hakkad?
Igatahes jah, kui sa just ei googelda välja milleks just sinul oleks praegu DDR5 vajalik, siis ta ei ole vajalik, tee midagi muud selle rahaga, ega ju ei pea ka kindlalt 2500€ ära kulutama
https://pcpartpicker.com/list/YgHbLs
Nii on 393 dollarit odavam ja tõenäoliselt 0 vahet.
Emaplaadiga on samamoodi nagu RAM-iga: kui sa ei suuda põhejndada midagi kallimat (näiteks vaja rohkem mingeid slotte või I/O porte) siis jällegi ei ole mingit vahet FPS või millegi muu poolest kas sul on kõige odavam või mingi high end mudel peal, kui just räiget overclocki ei tee või 16 tuuma 24/7 loadi all ei tööta.
Cooler on vähemalt newweggi järgi veidi odavam ja parem, eks kõik 120mm õhkjahutatud tornid on samasse auku, aga lihtsalt kui tahad BQ toodet, vali kõige odavam mis pole "slim", eesti poodides on sama hinnaga mõlemad.
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
viimati muutis Launger 05.05.2022 14:05:52, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
05.05.2022 13:58:33
|
|
|
| skazaam kirjutas: |
https://pcpartpicker.com/list/8h9Xk9
Mis sellest komplektist arvate? Pole 15a ühtegi lauaarvutit ostnud ja väga ei jaga nendest asjadest, aga olen siin paar päeva researchi teinud. Overclockimist ilmselt ei tee ja sellepärast sai mitte kõige võimsam aircooler ja odavam emaplaat valitud. Mälude puhul vist peab ainult mingeid xmp seadeid muutma, et 5200mhz jookseks? Algselt valisin ddr4, aga kuna komplekti hind on nagunii u 2500eur, siis see ekstra 100 euri ei mängi enam väga suurt rolli. Või on see hetkel suht mõttetu ja jääda ikka ddr4 peale?
Põhiliselt küsimus emaplaadi, mälude, cooleri ja psu osas. Vajadusel võin veidi rohkem kulutada, aga kui see mulle reaalselt midagi juurde ei anna, siis ei tahaks 500 euri emaplaadi eest maksta või liquid coolerit võtta. Konkreetselt selle cooleri võtsin selle pärast, et sama firma mis kast ja musta värvi. |
Kuna ise samuti Be Quiet toodangu austaja siis ei ole midagi halba öelda selle komplekti kohta. Üsna hästi balansis ja peaks nii mängude kui ka nõudlike programmidega hästi hakkama saama.
Kui midagi muuta siis Slim jahuti asemel võimsam Dark Rock Pro 4 võtta (kui kasti mahub) ja 1TB 980 Pro asemel odavam või kiirem SSD, kuna 980 Pro on suht keskmik oma hinna ja kiiruse poolest. Crucial P5 Plus on odavam ja sama kiire või kiirem ja Corsairil jms on variante mis on 7000/7000 kiirustega. Iseasi, et tavakasutuses 5000 ja 7000 vahet ei tunne.
Kui komplekti maksumus juba 2500+ siis on tõesti mõistlik DDR5 võtta kuigi 5200 CL40 pole kiirem kui asjalik DDR4 3600 vms. Samas jääb võimalus tulevikus kiirema DDR5 vastu vahetada.
Seda ma samas ei teadnud, et 2TB HDD veel üldse toodetakse. See on HDD kohta tänapäeval nii väike maht, et parem juba juurde maksta ja teine 2TB SSD juurde võtta.
Või kui maht on tähtsam kui kiirus, siis mingi 8TB HDD vähemalt.
Mis videokaarti puutub, siis mina pigem paneks paar-kolmsada juurde ja vaataks 3080Ti poole (kui soov on Nvidia võtta). Pea sama kiire kui 3090 ja 2GB ekstra VRAM. Lisaks pole hinnavahe tavalise 3080-ga väga suur. Lisaks hinnad pidevalt kukuvad hetkel.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skazaam
HV vaatleja
liitunud: 30.04.2022
|
05.05.2022 17:22:27
|
|
|
Tänud kiirete vastuste eest.
Kasutan tööks (pole väga koormav), mängimiseks ja hobi korras videotöötluseks.
Võtan ilmselt selle Dark rock pro 4 siis jah. Ma algul ei pannud tähele, et see ka mustana olemas.
On see 5600x ikka võrreldav 12700k-ga? Benchmarkide järgi päris arvestatav vahe. Sellega saab muidugi päris palju kokku hoida emaplaadi arvelt ka jah.
3080 tundub hinna ja jõudluse osas minu jaoks sweet spot. Mis olukordades see extra VRAM oluline on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
05.05.2022 21:58:40
|
|
|
skazaam, 5600X on küll odavam aga ei ole võrreldav 12700K-ga. Viimane on nii mängudes kui ka programmides ikkagi kiirem. 5800X3D on mängudes kiirem aga on ka kallim kui 12700K. 5900X on programmides parem vaste olles umbes sama kallis aga kaotab jälle mängudes.
Aga kõik see kõrvale jättes ma ei investeeriks 2500+ süsteemi kus on AM4 emaplaat hetkel. AM4 ei saa enam uusi prosesi ja asendatakse aasta teises pooles AM5-ga.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|