Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 47, 48, 49  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Bumer
HV veteran

liitunud: 16.10.2004




sõnum 27.03.2022 23:22:37 vasta tsitaadiga

hddadhd,
Eks ole eluaeg siin mängud pigem 30 ja 60 fps vahel olnud kuna pole nii võimekas süsteem olnud, seega võiks vahelduseks väheke rohkem olla. Peab netist muidugi natuke vaatama mis FPS'iga jooksevad 4K peal erinevate kaartidega, siis teab et reaalsuses võiks natuke parem olla kuna mul eeldatav pikslite arv väiksem. Kui toimib ka 3070 või 3070ti'ga kenasti 100+ fps seda parem hinna mõttes on aga ärme praegu siia kinni jää. Monitorid või võib-olla hoopiski ultrawide saab niikuinii olema 144hz miinimum kuigi need tänapäeval enamasti veel võimekamad.

Eks leidsin esialgu mingi sellise mATX korpuse mis üldmõõtudelt ka just ülemäära suur ei ole. Seab küll ka kaardi pikkusele (335mm), toiteplokile (SFX) ja protsessori jahutusele (155mm) oma piirangud, aga saab sellest siis juba mingi oluliselt mõistlikuma ja samas ka odavama komplekti teha?
https://www.inter-tech.de/en/products/case/micro-tower/im-1-pocket
https://www.galador.ee/1600-korpused/10064820-mini-inter-tech-im-1-pocket-schwarz-ohne-netzteil

Tomorrow,
OK, vaataks siis mida mATX puhul teha saab.
Seega ilmselt muud üle ei jää kui ikka kas videokaart ka kohe muretseda või panna arvuti esialgu protsessori videoga tööle.
Ei ole ausalt öeldes sellesse SSD teemasse nii süvenenudki, kuna vanal endiselt HDD ja muudel tahvlitel/läpakatel juba originaalis SSD sees olnud. Vaatasin lihtsalt et seal 1A lehel näitas, et lugemis/kirjutamiskiirused tuhandetes, mis kordades suurem kui SATA omadel et vast peaks kärama küll, aga eks siis tuleks ilmselt jah midagi mõistlikumat vaadata.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 14:54:12 vasta tsitaadiga

Kas taoliseid seadmeid Eestis ka kusagil müüakse?
https://www.amazon.com/dp/B07G9NHRGQ?tag=murraynet-20&linkCode=osi&th=1&psc=1
https://www.amazon.com/dp/B074XNYHL4?tag=murraynet-20&linkCode=osi&th=1&psc=1
https://shop.netgate.com/products/1100-pfsense
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hddadhd
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2022 18:49:51 vasta tsitaadiga

Bumer kirjutas:
hddadhd,
Eks ole eluaeg siin mängud pigem 30 ja 60 fps vahel olnud kuna pole nii võimekas süsteem olnud, seega võiks vahelduseks väheke rohkem olla. Peab netist muidugi natuke vaatama mis FPS'iga jooksevad 4K peal erinevate kaartidega, siis teab et reaalsuses võiks natuke parem olla kuna mul eeldatav pikslite arv väiksem. Kui toimib ka 3070 või 3070ti'ga kenasti 100+ fps seda parem hinna mõttes on aga ärme praegu siia kinni jää. Monitorid või võib-olla hoopiski ultrawide saab niikuinii olema 144hz miinimum kuigi need tänapäeval enamasti veel võimekamad.

Eks leidsin esialgu mingi sellise mATX korpuse mis üldmõõtudelt ka just ülemäära suur ei ole. Seab küll ka kaardi pikkusele (335mm), toiteplokile (SFX) ja protsessori jahutusele (155mm) oma piirangud, aga saab sellest siis juba mingi oluliselt mõistlikuma ja samas ka odavama komplekti teha?
https://www.inter-tech.de/en/products/case/micro-tower/im-1-pocket
https://www.galador.ee/1600-korpused/10064820-mini-inter-tech-im-1-pocket-schwarz-ohne-netzteil

Tomorrow,
OK, vaataks siis mida mATX puhul teha saab.
Seega ilmselt muud üle ei jää kui ikka kas videokaart ka kohe muretseda või panna arvuti esialgu protsessori videoga tööle.
Ei ole ausalt öeldes sellesse SSD teemasse nii süvenenudki, kuna vanal endiselt HDD ja muudel tahvlitel/läpakatel juba originaalis SSD sees olnud. Vaatasin lihtsalt et seal 1A lehel näitas, et lugemis/kirjutamiskiirused tuhandetes, mis kordades suurem kui SATA omadel et vast peaks kärama küll, aga eks siis tuleks ilmselt jah midagi mõistlikumat vaadata.


Vaatasin emaplaatide ja asjade hindu intelil, üpris kallis kõik. Ma ootaks sinu asemel vähemalt 4nda aprillini, siis tulevad AMDl odavamad protsessorid välja ja ehk ka lööb turul hinnad langusesse, üldiselt Intel teeb soodukaid kui Amd uusi tooteid launchib.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2022 00:28:24 vasta tsitaadiga

argo1 kirjutas:
Kas taoliseid seadmeid Eestis ka kusagil müüakse?
https://www.amazon.com/dp/B07G9NHRGQ?tag=murraynet-20&linkCode=osi&th=1&psc=1
https://www.amazon.com/dp/B074XNYHL4?tag=murraynet-20&linkCode=osi&th=1&psc=1
https://shop.netgate.com/products/1100-pfsense

Ei tea, kuid AliExpressis on neid ka palju.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2022 22:20:05 vasta tsitaadiga

Soovitage GPU'd (pigem vaikne ehk hea jahutusega). Võiks jääda ~400€ suurusjärku (võib HV järelturult).
Plaanin 1070 välja vahetada (ja hiljem CPU ka), Humankind @1440p on peamine, mida mängin: https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/humankind/19604
ps. Premiere Pro'd kasutan ka korra kuus.

Praegune masin:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hddadhd
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2022 23:14:11 vasta tsitaadiga

Nvidia poolelt Rtx 2060Super oleks upgrade mis jääks võibolla 400 euro suurusjärku kasutatult ning kasutab alla 200w üldjuhul nagu Gtx 1070. See upgrade oleks üpris tagasihoidlik muidugi, võibolla 70fpsi pealt 90ne peale. Parim jõudlus/watt/hind kombo on minuarust hetkel Rtx 3060ti lhr, hetkel müügis isegi 550eu ostakohe hinnaga foorumis. Premiere prost ja amd valikust ei oska midagi rääkida.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 08:09:33 vasta tsitaadiga

hddadhd kirjutas:
...Parim jõudlus/watt/hind kombo on minuarust hetkel Rtx 3060ti lhr, hetkel müügis isegi 550eu...

Tänud, parimat jõudluse/watt/hinna kombot tegelt otsingi ja 550€ leiab ka thumbs_up.gif

Otsuga pole kiiret ja väidetavalt hinnad langevad... Kas prognoositav parim aeg GPU ostmiseks on "end of April/beginning of May" (allikas: https://www.pcgamer.com/graphics-card-price-drops-2022/)?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eestim33s
HV kasutaja

liitunud: 29.11.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 08:34:50 vasta tsitaadiga

Palju muidu keskmiselt GPU hinnad on tipuga võrreldes praegu langenud?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2022 13:20:02 vasta tsitaadiga

eestim33s kirjutas:
Palju muidu keskmiselt GPU hinnad on tipuga võrreldes praegu langenud?


https://www.3dcenter.org/dateien/abbildungen/AMD-nVidia-Retail-Price-Trend-2021-2022-v5.png
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eestim33s
HV kasutaja

liitunud: 29.11.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2022 09:13:58 vasta tsitaadiga

puer kirjutas:
eestim33s kirjutas:
Palju muidu keskmiselt GPU hinnad on tipuga võrreldes praegu langenud?


https://www.3dcenter.org/dateien/abbildungen/AMD-nVidia-Retail-Price-Trend-2021-2022-v5.png


Tänud.
Tundub, et 1-2 kuu pärast on hea aeg võimsam kaart soetada.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2022 10:36:51 vasta tsitaadiga

Kuni 800 eurot kast mängimiseks, kas i3 12100F ja RX6600 on õige suund?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2022 10:43:16 vasta tsitaadiga

C1rca kirjutas:
Kuni 800 eurot kast mängimiseks, kas i3 12100F ja RX6600 on õige suund?


Jep.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2022 14:03:53 vasta tsitaadiga

eestim33s kirjutas:
puer kirjutas:
eestim33s kirjutas:
Palju muidu keskmiselt GPU hinnad on tipuga võrreldes praegu langenud?


https://www.3dcenter.org/dateien/abbildungen/AMD-nVidia-Retail-Price-Trend-2021-2022-v5.png


Tänud.
Tundub, et 1-2 kuu pärast on hea aeg võimsam kaart soetada.

Ma seda trendi niimoodi ei lihtsustaks, hinda kujundavaid komponente on erinevaid. Krüpto hinnad ise on jälle tõusmas.

_________________
https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zaitz
Kreisi kasutaja
zaitz

liitunud: 08.07.2003




sõnum 05.04.2022 14:41:27 vasta tsitaadiga

Tere,

vahendan ostuabisoovi.
Palun abi mängurikasti komplekteerimisel. Hinnalimiit 1500 eur.
Hiired, klaverid ja monitor on olemas.
Tänud juba ette.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2022 11:44:47 vasta tsitaadiga

Plaanis osta üks võimalikult odav, umbes 10" ekraaniga tahvelarvuti, min 1080p ekraaniga. Mis asjadele kasutatud tahvlite turul otsides rõhku pöörata? Kas on üldse vajalik ja kuidas kontrollida kas seadmel on äkki näiteks mingi lukk peal, iCloudis või Google Plays vms? icon_rolleyes.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2022 11:49:24 vasta tsitaadiga

zaitz kirjutas:
Tere,

vahendan ostuabisoovi.
Palun abi mängurikasti komplekteerimisel. Hinnalimiit 1500 eur.
Hiired, klaverid ja monitor on olemas.
Tänud juba ette.


Intel® Core™ i5-12400F(18M, 6c/12t, kuni 4.40 GHz) - Box 195.90€
MSI MAG B660M MORTAR WIFI D DR4 s1700 DDR4 198.47€
G.SKILL PC memory - DDR4 16GB (2x8GB) RipjawsV 3600MHz CL16 XMP2 must [3609] 107.41€
FRACTAL DESIGN Define Mini C FD-CA-DEF-MINI-C-BK 100.10€
Gigabyte RX 6700XT EAGLE 12GB GDDR6 192BIT 2HDMI/2DP 769.00€
LEXAR SSD|LEXAR|1TB|M.2|PCIE|NVMe|Write speed 3000 MBytes/sec|Read speed 3300 MBytes/sec|MTBF 1500000 hours|LNM620X001T-RNNNG 103.06€
Seasonic Core GM 80 PLUS Gold Netzteil, semi-modular - 650 Watt 87.36€
be quiet! Pure Rock 2 Black 40.90€
Kokku: 1 602.20€

Videokaardi hinna osas on tõenäoliselt jätkuvalt allasuunas liikumine, sellepärast ka hetkel €100 üle eelarve.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zaitz
Kreisi kasutaja
zaitz

liitunud: 08.07.2003




sõnum 08.04.2022 15:17:38 vasta tsitaadiga

Super, tänud. Kuna Win ka 100 eur, seega, kui vaja natuke kokku tõmmata siis kuskohast annaks näpistada?


anubis kirjutas:
zaitz kirjutas:
Tere,

vahendan ostuabisoovi.
Palun abi mängurikasti komplekteerimisel. Hinnalimiit 1500 eur.
Hiired, klaverid ja monitor on olemas.
Tänud juba ette.


Intel® Core™ i5-12400F(18M, 6c/12t, kuni 4.40 GHz) - Box 195.90€
MSI MAG B660M MORTAR WIFI D DR4 s1700 DDR4 198.47€
G.SKILL PC memory - DDR4 16GB (2x8GB) RipjawsV 3600MHz CL16 XMP2 must [3609] 107.41€
FRACTAL DESIGN Define Mini C FD-CA-DEF-MINI-C-BK 100.10€
Gigabyte RX 6700XT EAGLE 12GB GDDR6 192BIT 2HDMI/2DP 769.00€
LEXAR SSD|LEXAR|1TB|M.2|PCIE|NVMe|Write speed 3000 MBytes/sec|Read speed 3300 MBytes/sec|MTBF 1500000 hours|LNM620X001T-RNNNG 103.06€
Seasonic Core GM 80 PLUS Gold Netzteil, semi-modular - 650 Watt 87.36€
be quiet! Pure Rock 2 Black 40.90€
Kokku: 1 602.20€

Videokaardi hinna osas on tõenäoliselt jätkuvalt allasuunas liikumine, sellepärast ka hetkel €100 üle eelarve.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 08.04.2022 15:43:34 vasta tsitaadiga

Korpus elab üle mitu arvutit. On mõistlik kohe korralik osta.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2022 15:54:28 vasta tsitaadiga

Minu soovitus ei ole mõeldud piraatlusena ühegi nurgaalt. Windowsi võib paigaldada proovimiseks täiesti seaduslikult. Äkki selgub, näiteks, et kasutajal on vaja Home asemel Pro versiooni funktsionaalsust.

Aga muus osas, et ei kaoks.

Kui säästa vaja siis oota natuke, hetkel on videokaartide hinnad langustrendis.

Kui hirmsasti ajaliselt pigistab siis äkki leiad kuskilt mingi kasutatud odava SSD ja jätad NVME ostmata. Kindlasti ära mine HDD teed, see oleks puhas piinamine.

Hiljem saad Nvme lisada.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2022 16:08:55 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Korpus elab üle mitu arvutit. On mõistlik kohe korralik osta.

Nõus. Isegi seda rakendanud aga proportsioon loeb. Sama võib ju toite kohta öelda.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.04.2022 16:47:49 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
von Wu kirjutas:
Korpus elab üle mitu arvutit. On mõistlik kohe korralik osta.

Nõus. Isegi seda rakendanud aga proportsioon loeb. Sama võib ju toite kohta öelda.


T6enäoliselt rumal küsimus ja vastus on "ei," kuid küsin siiski, kui palju ühilduvad suurte tootjate (Dell, HP ja Lenovo) korpused kaasaegsete MB m66tudega?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2022 17:32:21 vasta tsitaadiga

Kasutavad väga tihti eriformaadilisi (k.a. füüsilised pistikud) emaplaate ja toiteplokke.

Pigem võib arvestada, et ei ühildu väga.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 08.04.2022 20:55:04 vasta tsitaadiga

Vahel läheb õnneks, aga enamasti ei ühildu.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2022 00:28:05 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Plaanis osta üks võimalikult odav, umbes 10" ekraaniga tahvelarvuti, min 1080p ekraaniga. Mis asjadele kasutatud tahvlite turul otsides rõhku pöörata? Kas on üldse vajalik ja kuidas kontrollida kas seadmel on äkki näiteks mingi lukk peal, iCloudis või Google Plays vms? icon_rolleyes.gif

Kui kiire ostuga on.. Prime Day ja Black Friday ajal saab Amazon Fire tahvleid "poolmuidu". Non-plus mudel veel soodsam. 1080p ekraan mõlemil.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 14.04.2022 01:34:36 vasta tsitaadiga

Kuidas te HinnaVaatluses võrgukaardid üles leiate? Vastavat filtrit ka pole mille järgi otsida.
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2022 07:42:40 vasta tsitaadiga

Longero, On olemas:

Arvutikomponendid > Võrguseadmed:
* Ethernet Adapter
* PCI LAN Adapter

Valik on küll üsna kesine...

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/V%C3%B5rguseadmed/878239cd12edb3e73d00a4232c637b96/?sort=min_price
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 14.04.2022 19:51:59 vasta tsitaadiga

Tomorrow, jah, igalepoole vahele ära susatud.
võrgukaart https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=v%C3%B5rgukaart&min_price=&max_price=
pcie network https://www.hinnavaatlus.ee/search/index/?query=pcie+network&min_price=&max_price=&sort=min_price
10GBase https://www.hinnavaatlus.ee/search/index/?query=10GBase&min_price=&max_price=&sort=min_price&page=3
Keegi võiks ''Võrgukaardid'' kategooria lisada kus kõik koos, hetkel on suht võimatu saadaolevaid kaarte vaadata thumbs_down.gif

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2022 00:29:25 vasta tsitaadiga

Mul on MoBo PCIe 3.0 x16 https://www.msi.com/Motherboard/B450-GAMING-PRO-CARBON-AC/Specification
ja plaan on osta GPU PCIe 4.0 https://rog.asus.com/graphics-cards/graphics-cards/rog-strix/rog-strix-rtx3060ti-o8g-v2-gaming-model/spec (Memory Speed 14 Gbps)

tsitaat:
a PCIe 4.0 x16 slot can theoretically hit approximately 32 gigabytes per second (GB/s) of data flowing in each direction, while PCIe 3.0 maxed out around, you guessed it, 16GB/s. Allikas.


Kas saan õigesti aru, et MoBo pudelikaelaks ei muutu sest MoBo PCIe 3.0 16GB/s > GPU 14 Gbps ja rohkem peidetud parameetreid ei pea otsima/googledama? icon_rolleyes.gif

Edit:
PSU RM550x 80+ Gold (~4a vana) https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Power-Supply-Units/Power-Supply-Units-Advanced/RMx-Series/p/CP-9020177-NA#tab-tech-specs
ja GPU rog-strix-rtx3060ti-o8g-v2: Kas Recommended PSU 750W on probleem või on see soovituslik suurusjärk ~200 võrra paindlik? https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/Accessory/Power_Supply/Manual/RECOMMENDED_PSU_TABLE.pdf

outervision.com/power-supply-calculator Recommended PSU Wattage:439 W




Praegune desktop:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2022 03:18:45 vasta tsitaadiga

puer, Ei sa oled valesti aru saanud. Kaardi mälu kiirus (14Gbps Gigabitti sekundis) ei mängi mingit rolli emaplaadi suhtes. Isegi kui emaplaat oleks PCIe 2.0 (8GB/s GigaBaiti sekundis) ja kaardi mälud jookseksid 18Gbps, siis ei tekiks sellest pudelikaela. Nagu ma rasvases kirjas ka märkisin on ka mõõtühikud erinevad. Bait on suurem kui bitt ehk 14Gbps on tegelikult ainult 1.75GB/s mitte 14GB/s.
Piltlikult öeldes kui järgmine aasta vms tuleb GDDR7 mälu mis jookseb 32Gbps kiirusel on see ikkagi ainult 4GB/s mis esiteks ei mängu emaplaadi jaoks mingit rolli ja isegi kui mängiks jääks vabalt alla PCIe limiidi.

Jälgida tuleb hoopis kaardi enda kiirust ja PCIe ühenduse standardit. Ehk siis pole probleemi panna (PCIe 4.0) 3060Ti > B450 platele mis on PCIe 3.0, kuna 3060Ti ei ole piisavalt kiire, et kogu 3.0 ribalaiust ära kasutada. Vot kui sa paneks sinna 3090 Ti või järgmise põlvkonna veel kiiirema kaardi, siis saa hakkaksid jõudlust kaotama vs PCIe 4.0 emaplaat. Lisaks muutuks siis prose pudelikaelaks. Tegelikult soovitan praegugi juba mõelda prose vahetusele. Näiteks 2700X pealt liikuda 5700X peale jääb tuumade arv samaks aga saab kena kiirusetõusu. Seega isegi kui kaart toetab 4.0, siis see ei tähenda, et see igal ajahetkel nõuaks või suudaks ära kasutada täit 4.0 ribalaiust mis on 32GB/s.
Ja PCIe on ka tagasiühilduv mis tähendab, et kui sa just ei kasuta riser kaablit kaardi paigutamisel kasti (4.0 riser kaablid on kahtlased), siis ei teki 3.0 ja 4.0 paaritamisel ka ühilduvusprobleeme.

550W toide on sul korralik ja ma ei näe, et 264W kaarti ära ei toidaks, kuna ülejäänud süsteem sul teist 250W ei kasuta:
Spoiler Spoiler Spoiler


Pigem võib probleemiks saada see, et Ampere (30 seeria) kaartidel on komme hetkeliselt tarbida voolu rohkem kui keskmiselt. Ilmselt sellest tuleneb ka 600W toite soovitus.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2022 09:32:40 vasta tsitaadiga

RM550X kannatab hetkeliselt GPUle vajadusel ~100W rohkem anda kui see 550W mida ta suudab 48C juures muretult välja ajada kas või päev läbi.

Tee ta tolmust puhtaks ja kasuta mureta.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2022 16:28:00 vasta tsitaadiga

Tänud selgituste eest thumbs_up.gif

Veel üks täpsustus seoses PCIe daisy chain ühendusega:
PSU RM550X võimaldab ainult ühe PCIe 8 pin kaabelit, sh. daisy chain võimekus. Kas see teeb kokku kuni 225w (8 pin=150w, PCI-E slot=75w) või daisy chain suudab samast kaablist puuduva 39w vajadusel tõmmata (max load nt)?
GPU ROG-STRIX-RTX3060TI-O8G-V2 tahab 2 x 8-pin, kuni ~264W.

https://www.corsair.com/corsairmedia/sys_master/productcontent/RMx_2018_Manual.pdf

ps. plaan on kunagi ka CPU uuendada (AM4 5X00)

Edit: Tundub, et single PCIe kaabli kaudu kuni 288W daisy chain on ok https://www.gpuminingresources.com/p/psu-cables.html + PCI-E slot=75w
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiwefak
HV kasutaja

liitunud: 29.10.2010




sõnum 19.04.2022 21:50:57 vasta tsitaadiga

Tere jälle sooviks feedbacki praeguse kasti üle mida plaan kokku panna. Arvutitarga link https://arvutitark.ee/est/tellimine/YC0wjamWLZ

CPU: Ryzen 5800x3d
Cooler: Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 PRO BK022
MOBO: ASUS TUF GAMING B550-PLUS - (Ryzen AM4) ATX
CHASSIS: Fractal Design Torrent Compact must Solid
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3600MHz C18 AMD Ryzen Memory Kit - Black
PSU: Seasonic Prime GX 80 PLUS Gold Netzteil, modular - 850 Watt
GPU: ASUS TUF-RTX3070TI-O8G-GAMING
SSD: SAMSUNG 970 Evo Plus - 1TB M.2 PCIE NVMe
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 07:18:52 vasta tsitaadiga

Wiwefak kirjutas:
Tere jälle sooviks feedbacki praeguse kasti üle mida plaan kokku panna. Arvutitarga link https://arvutitark.ee/est/tellimine/YC0wjamWLZ

CPU: Ryzen 5800x3d
Cooler: Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 PRO BK022
MOBO: ASUS TUF GAMING B550-PLUS - (Ryzen AM4) ATX
CHASSIS: Fractal Design Torrent Compact must Solid
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3600MHz C18 AMD Ryzen Memory Kit - Black
PSU: Seasonic Prime GX 80 PLUS Gold Netzteil, modular - 850 Watt
GPU: ASUS TUF-RTX3070TI-O8G-GAMING
SSD: SAMSUNG 970 Evo Plus - 1TB M.2 PCIE NVMe

https://arvutitark.ee/est/tellimine/YC0wjamWLZ

tsitaat:
ASUS TUF GAMING B550-PLUS - (Ryzen AM4) ATX
ASUS TUF-RTX3070TI-O8G-GAMING
Seasonic Prime GX 80 PLUS Gold Netzteil, modular - 850 Watt
Fractal Design Torrent Compact must Solid
Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 PRO BK022
AMD Ryzen 7 5800X (8c16t, kuni 4.7Ghz, 32Mb)
Crucial SSD 1TB P5 Plus M.2 NVMe, R-W: 6600-5000 MB-s, M.2 80mm PCIe Gen4 Micron 3D NAND
Corsair Memory DDR4 Vengeance RGB RT 32GB/3600 (2x16GB) CL16

Asendasin SSD PCIe 4.0 versiooniga. Sama maht. Poole kiirem ja ainult ~15€ kallim.
Mälud panin kah CL18 asemel CL16. Kiirus ja maht sama. Umbes ~40€ kallimad aga kõrgemad kui LPX versioonid seega peab vaatama ühilduvust Be quiet jahutiga.
5800X3D peaks tulema 450 kanti seega kogu komplekt ~2500 mis ma eeldan on ka hinnapiir?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiwefak
HV kasutaja

liitunud: 29.10.2010




sõnum 20.04.2022 09:34:28 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Wiwefak kirjutas:
Tere jälle sooviks feedbacki praeguse kasti üle mida plaan kokku panna. Arvutitarga link https://arvutitark.ee/est/tellimine/YC0wjamWLZ

CPU: Ryzen 5800x3d
Cooler: Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 PRO BK022
MOBO: ASUS TUF GAMING B550-PLUS - (Ryzen AM4) ATX
CHASSIS: Fractal Design Torrent Compact must Solid
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3600MHz C18 AMD Ryzen Memory Kit - Black
PSU: Seasonic Prime GX 80 PLUS Gold Netzteil, modular - 850 Watt
GPU: ASUS TUF-RTX3070TI-O8G-GAMING
SSD: SAMSUNG 970 Evo Plus - 1TB M.2 PCIE NVMe

https://arvutitark.ee/est/tellimine/YC0wjamWLZ

tsitaat:
ASUS TUF GAMING B550-PLUS - (Ryzen AM4) ATX
ASUS TUF-RTX3070TI-O8G-GAMING
Seasonic Prime GX 80 PLUS Gold Netzteil, modular - 850 Watt
Fractal Design Torrent Compact must Solid
Be quiet! Cooler CPU Dark Rock 4 PRO BK022
AMD Ryzen 7 5800X (8c16t, kuni 4.7Ghz, 32Mb)
Crucial SSD 1TB P5 Plus M.2 NVMe, R-W: 6600-5000 MB-s, M.2 80mm PCIe Gen4 Micron 3D NAND
Corsair Memory DDR4 Vengeance RGB RT 32GB/3600 (2x16GB) CL16

Asendasin SSD PCIe 4.0 versiooniga. Sama maht. Poole kiirem ja ainult ~15€ kallim.
Mälud panin kah CL18 asemel CL16. Kiirus ja maht sama. Umbes ~40€ kallimad aga kõrgemad kui LPX versioonid seega peab vaatama ühilduvust Be quiet jahutiga.
5800X3D peaks tulema 450 kanti seega kogu komplekt ~2500 mis ma eeldan on ka hinnapiir?


Tänud kaasa mõtlemast. Plaan jah endale kast kokku ehitada, et oleks pikemaks ajaks rahu majas.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hddadhd
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2022 03:02:24 vasta tsitaadiga

Wiwefak foorumis müüakse just peaaegu sama combo kasti https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=819125
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiwefak
HV kasutaja

liitunud: 29.10.2010




sõnum 21.04.2022 15:45:10 vasta tsitaadiga

hddadhd kirjutas:
Wiwefak foorumis müüakse just peaaegu sama combo kasti https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=819125


Bad timing, kuna osa juppe mul juba olemas aga tänud ikkagi. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2022 09:25:52 vasta tsitaadiga

Kas keegi saaks postitada mu müügiteemasse? icon_redface.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
priitpa
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2022 09:54:59 vasta tsitaadiga

Oskab keegi soovitada kohta, kust osta rasperry pi-d hetkel? Kohad, kust varem olin vaatanud, on tühjaks jäänud.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2022 09:58:54 vasta tsitaadiga

priitpa kirjutas:
Oskab keegi soovitada kohta, kust osta rasperry pi-d hetkel? Kohad, kust varem olin vaatanud, on tühjaks jäänud.

Kasutatud ei sobi? Igasugu osta-d ja soovid jms läbi vaadatud?

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
priitpa
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2022 10:32:36 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
priitpa kirjutas:
Oskab keegi soovitada kohta, kust osta rasperry pi-d hetkel? Kohad, kust varem olin vaatanud, on tühjaks jäänud.

Kasutatud ei sobi? Igasugu osta-d ja soovid jms läbi vaadatud?

Mõned portaalid olen üle vaatanud ja ega valikut eriti ei ole ja hinnad ka krõbedad, mistõttu võtaks siis juba uue.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2022 11:09:53 vasta tsitaadiga

priitpa kirjutas:
Oskab keegi soovitada kohta, kust osta rasperry pi-d hetkel? Kohad, kust varem olin vaatanud, on tühjaks jäänud.
Tee siiasamasse foorumisse ostuteema, niimoodi näkkab ka teinekord.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2022 18:25:17 vasta tsitaadiga

Siin Raspberry PI poodide nimekiri: https://rpilocator.com/

Hetkel in stock €23,21, aga peab order history olema (võid proovida customer supporti kirjutada, ehk lubavad osta): https://shop.pimoroni.com/products/raspberry-pi-3-a-plus?variant=17989206507603
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2022 20:59:43 vasta tsitaadiga

Kellelgi värskeid kogemusi 2-in-1 süleritega, st. tahvliks volditavate süleritega?

Üks soovib siin igati korralikku 13,3-14" masinat, hinnaga kuni ~1200€, ja üritan aru saada, milline see kõige mõistlikum hetkel oleks.

https://www.hinnavaatlus.ee/2315336/lenovo-yoga-6-13alc6-fhd-ryzen-5/

Keegi oskab öelda, mis on MX ja MH sülerite vahe? MX puhul on mainitud kohati Nordic klaviatuur ja MH puhul ENG, ehk on MX Nordic regioon reaalselt?
https://www.hinnavaatlus.ee/1965334/lenovo-thinkbook-14s-yoga-itl/
https://www.hinnavaatlus.ee/2003827/lenovo-thinkbook-14s-yoga-itl/
https://www.hinnavaatlus.ee/1965335/lenovo-thinkbook-14s-yoga-itl/
https://www.hinnavaatlus.ee/1984310/lenovo-thinkbook-14s-yoga-itl-mineral-grey/
https://www.hinnavaatlus.ee/2353945/lenovo-thinkbook-14s-yoga-itl-mineral-grey/

https://www.hinnavaatlus.ee/2315338/lenovo-yoga-7-14itl5-fhd-i7-16gb/

Ei pea otseselt Lenovo olema, ent olen pigem neid eelistanud.

& boonusküsimus ka: kui loobutaks 2-in-1 masinast, siis Ultrabookidest:
https://www.hinnavaatlus.ee/2356086/lenovo-yoga-slim-7-pro/
https://www.hinnavaatlus.ee/2285617/lenovo-yoga-slim-7-pro-82n5001sdu/
https://www.hinnavaatlus.ee/2313882/lenovo-yoga-slim-7-pro-14ach5-slate/
https://www.hinnavaatlus.ee/2395094/lenovo-yoga-slim-7-pro-14ihu5-14/
https://www.hinnavaatlus.ee/2356087/lenovo-yoga-slim-7-pro-14/
https://www.hinnavaatlus.ee/2358418/lenovo-yoga-slim-7-pro-14ach5-od/
?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skazaam
HV vaatleja

liitunud: 30.04.2022




sõnum 05.05.2022 12:13:49 vasta tsitaadiga

https://pcpartpicker.com/list/8h9Xk9

Mis sellest komplektist arvate? Pole 15a ühtegi lauaarvutit ostnud ja väga ei jaga nendest asjadest, aga olen siin paar päeva researchi teinud. Overclockimist ilmselt ei tee ja sellepärast sai mitte kõige võimsam aircooler ja odavam emaplaat valitud. Mälude puhul vist peab ainult mingeid xmp seadeid muutma, et 5200mhz jookseks? Algselt valisin ddr4, aga kuna komplekti hind on nagunii u 2500eur, siis see ekstra 100 euri ei mängi enam väga suurt rolli. Või on see hetkel suht mõttetu ja jääda ikka ddr4 peale?

Põhiliselt küsimus emaplaadi, mälude, cooleri ja psu osas. Vajadusel võin veidi rohkem kulutada, aga kui see mulle reaalselt midagi juurde ei anna, siis ei tahaks 500 euri emaplaadi eest maksta või liquid coolerit võtta. Konkreetselt selle cooleri võtsin selle pärast, et sama firma mis kast ja musta värvi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2022 13:08:32 vasta tsitaadiga

Mis hetkel budget PSU-de kuningas on? Oleks vaja i3 12100 ja RX6600XT miskit toitma kuni 60€ eest.
Ise leidsin Seasonic CORE-GC-500. Modulaarsetest oli vist CX550M ka suht samas hinnaklassis aga Bronze efektiivsusega.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2022 13:56:40 vasta tsitaadiga

C1rca kirjutas:
Mis hetkel budget PSU-de kuningas on? Oleks vaja i3 12100 ja RX6600XT miskit toitma kuni 60€ eest.
Ise leidsin Seasonic CORE-GC-500. Modulaarsetest oli vist CX550M ka suht samas hinnaklassis aga Bronze efektiivsusega.

Leia mis kõige rohkem garantiid pakub selle hinna eest, 95% juhtudest on garantii kestvus ja komponentide kvaliteet 1:1 suhtes. PSU enda efektiivsus on lihtsalt hea boonus.
Igatahes mõlemad su valikud on okeid, kui Seasonicul tõesti on 7a garantiid nagu tootjalehel ütleb + veel gold efektiivsus, siis ülihea diil 60€ eest.



skazaam kirjutas:
https://pcpartpicker.com/list/8h9Xk9

Mis sellest komplektist arvate? Pole 15a ühtegi lauaarvutit ostnud ja väga ei jaga nendest asjadest, aga olen siin paar päeva researchi teinud. Overclockimist ilmselt ei tee ja sellepärast sai mitte kõige võimsam aircooler ja odavam emaplaat valitud. Mälude puhul vist peab ainult mingeid xmp seadeid muutma, et 5200mhz jookseks? Algselt valisin ddr4, aga kuna komplekti hind on nagunii u 2500eur, siis see ekstra 100 euri ei mängi enam väga suurt rolli. Või on see hetkel suht mõttetu ja jääda ikka ddr4 peale?

Põhiliselt küsimus emaplaadi, mälude, cooleri ja psu osas. Vajadusel võin veidi rohkem kulutada, aga kui see mulle reaalselt midagi juurde ei anna, siis ei tahaks 500 euri emaplaadi eest maksta või liquid coolerit võtta. Konkreetselt selle cooleri võtsin selle pärast, et sama firma mis kast ja musta värvi.


Milleks arvutit kasutama hakkad?
Igatahes jah, kui sa just ei googelda välja milleks just sinul oleks praegu DDR5 vajalik, siis ta ei ole vajalik, tee midagi muud selle rahaga, ega ju ei pea ka kindlalt 2500€ ära kulutama icon_smile.gif

https://pcpartpicker.com/list/YgHbLs
Nii on 393 dollarit odavam ja tõenäoliselt 0 vahet.
Emaplaadiga on samamoodi nagu RAM-iga: kui sa ei suuda põhejndada midagi kallimat (näiteks vaja rohkem mingeid slotte või I/O porte) siis jällegi ei ole mingit vahet FPS või millegi muu poolest kas sul on kõige odavam või mingi high end mudel peal, kui just räiget overclocki ei tee või 16 tuuma 24/7 loadi all ei tööta.

Cooler on vähemalt newweggi järgi veidi odavam ja parem, eks kõik 120mm õhkjahutatud tornid on samasse auku, aga lihtsalt kui tahad BQ toodet, vali kõige odavam mis pole "slim", eesti poodides on sama hinnaga mõlemad.

_________________
https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent


viimati muutis Launger 05.05.2022 14:05:52, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2022 13:58:33 vasta tsitaadiga

skazaam kirjutas:
https://pcpartpicker.com/list/8h9Xk9

Mis sellest komplektist arvate? Pole 15a ühtegi lauaarvutit ostnud ja väga ei jaga nendest asjadest, aga olen siin paar päeva researchi teinud. Overclockimist ilmselt ei tee ja sellepärast sai mitte kõige võimsam aircooler ja odavam emaplaat valitud. Mälude puhul vist peab ainult mingeid xmp seadeid muutma, et 5200mhz jookseks? Algselt valisin ddr4, aga kuna komplekti hind on nagunii u 2500eur, siis see ekstra 100 euri ei mängi enam väga suurt rolli. Või on see hetkel suht mõttetu ja jääda ikka ddr4 peale?

Põhiliselt küsimus emaplaadi, mälude, cooleri ja psu osas. Vajadusel võin veidi rohkem kulutada, aga kui see mulle reaalselt midagi juurde ei anna, siis ei tahaks 500 euri emaplaadi eest maksta või liquid coolerit võtta. Konkreetselt selle cooleri võtsin selle pärast, et sama firma mis kast ja musta värvi.

Kuna ise samuti Be Quiet toodangu austaja siis ei ole midagi halba öelda selle komplekti kohta. Üsna hästi balansis ja peaks nii mängude kui ka nõudlike programmidega hästi hakkama saama.
Kui midagi muuta siis Slim jahuti asemel võimsam Dark Rock Pro 4 võtta (kui kasti mahub) ja 1TB 980 Pro asemel odavam või kiirem SSD, kuna 980 Pro on suht keskmik oma hinna ja kiiruse poolest. Crucial P5 Plus on odavam ja sama kiire või kiirem ja Corsairil jms on variante mis on 7000/7000 kiirustega. Iseasi, et tavakasutuses 5000 ja 7000 vahet ei tunne.

Kui komplekti maksumus juba 2500+ siis on tõesti mõistlik DDR5 võtta kuigi 5200 CL40 pole kiirem kui asjalik DDR4 3600 vms. Samas jääb võimalus tulevikus kiirema DDR5 vastu vahetada.
Seda ma samas ei teadnud, et 2TB HDD veel üldse toodetakse. See on HDD kohta tänapäeval nii väike maht, et parem juba juurde maksta ja teine 2TB SSD juurde võtta.
Või kui maht on tähtsam kui kiirus, siis mingi 8TB HDD vähemalt.

Mis videokaarti puutub, siis mina pigem paneks paar-kolmsada juurde ja vaataks 3080Ti poole (kui soov on Nvidia võtta). Pea sama kiire kui 3090 ja 2GB ekstra VRAM. Lisaks pole hinnavahe tavalise 3080-ga väga suur. Lisaks hinnad pidevalt kukuvad hetkel.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skazaam
HV vaatleja

liitunud: 30.04.2022




sõnum 05.05.2022 17:22:27 vasta tsitaadiga

Tänud kiirete vastuste eest.

Kasutan tööks (pole väga koormav), mängimiseks ja hobi korras videotöötluseks.

Võtan ilmselt selle Dark rock pro 4 siis jah. Ma algul ei pannud tähele, et see ka mustana olemas.

On see 5600x ikka võrreldav 12700k-ga? Benchmarkide järgi päris arvestatav vahe. Sellega saab muidugi päris palju kokku hoida emaplaadi arvelt ka jah.

3080 tundub hinna ja jõudluse osas minu jaoks sweet spot. Mis olukordades see extra VRAM oluline on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2022 21:58:40 vasta tsitaadiga

skazaam, 5600X on küll odavam aga ei ole võrreldav 12700K-ga. Viimane on nii mängudes kui ka programmides ikkagi kiirem. 5800X3D on mängudes kiirem aga on ka kallim kui 12700K. 5900X on programmides parem vaste olles umbes sama kallis aga kaotab jälle mängudes.
Aga kõik see kõrvale jättes ma ei investeeriks 2500+ süsteemi kus on AM4 emaplaat hetkel. AM4 ei saa enam uusi prosesi ja asendatakse aasta teises pooles AM5-ga.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 09.05.2022 07:00:30 vasta tsitaadiga

Terv.
Soovitage mingit ok CPU jahutit mis võimalikult paljude socket'itega ühilduks ja vajadusel mingile muule platele hea ringi tõsta on. Väga rasket ei tahaks. Läheb vanemale rauale hetkel LGA 775. Mingid RGB tilulilud ei huvita... kui küljes on siis nagunii ei kasuta.
Koi ma pole, aga väga palju ülemaksta ei tahaks, ca 40eur v nats siia sinna ei tapa.

See vist pole suurem asi, aga ühilduvus hea eri prosedega: Cooler Master MasterAir G100M https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/cpu-air-coolers/masterair-g100m/
Sama HV's https://www.hinnavaatlus.ee/1225651/cooler-master-masterair-g100m/
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 47, 48, 49  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.