Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2021 17:49:37 vasta tsitaadiga

Olid jah kallid ma vedasin ühel lg omale oli 4:3 screen väga hea response time oli seda sai niikaua kasutada kui konded punni läksid ja lõpuks 2 aastat hiljem ikkagi saba andis peale kondede vahetust. Ma nutsin kui katki läks sest uued screenid olid juba selleks hetkeks väga kehvad juba. Ma lihtsalt neid uusi 60hz screene ei kannatanud vaadata. Kuniks ma vedasin koju benq2411z kuid selle vahetasin välja sest uutel kaartidel oli vaja DP juba. Hetkel on küll 2536 kasutusel tõesti millega võib rahul olla. Ega tegelt need odavad just pole. 2411z seisab lihtsal nurgas kuna see suudab stroobida ka 60hz peal kuid sai välja vahetatud sest polnud DP

2411Z monitoril pole tearingut jah 60hz peal kuna paneel mõeldud 144ja jaoks hea kui vanasti said nende vanade videokaartidega üldse 100gi kätte pidid õnnelik olema. 144jast rääkimata omalajal.
Enne seda kasutasin ühte 60hz monitori mis oli ikka kah kehva mis sai kiirkorras ostetud kuna ei tahtnud raha sinna alla panna ja kiiresti oli vaja peale 4:3 monitori surma. 2411z kui sain siis see ravis hetkega kõik mured. Probleem nende monitoridega on see ,et silmad harjuvad ära kui monitor näiteks 144 peal on ja selle 100 peale paned siis on juba liikumises eristatav vahe.
Sama on nende teiste ips paneelidega kui korra kasutanud siis rohkem muud ei tahagi. Kuid tänapäeva TN paneel on kah hoopis midagi muud kui olid need esimesed.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2021 23:25:49 vasta tsitaadiga

Mängisin just üle paari kuu ennist ja 165Hz monitori taga 90+ FPS kandis mängida oli kõvasti parem kui vana 60Hz monitori taga, isegi kõrge FPS-iga.
Reaalselt on hoopis teine muusika, küll aega selle monitori taha neid GPU-sid vahetada (teine käsil).

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2021 00:00:17 vasta tsitaadiga

Mis jutt see on, et esimesed lcd mainstream monitorid ei teari\ghosti. Ma ostsin endale esimese lcd 5000 krooniga umbes 2005. 19 " kõik jutud. See elamus oli kohutav. Muidugi oli äge ja lahe, et laual palju ruumi oli, kuid 100fps cs 1.6 kogemus oli kehv. Siis peale seda kasutasin 2011 aastani CRT monitori. Käisin isegi lanil kus enamus poisse istusid lcd taga ja vahtisid, et näe vaene talu poiss tassib oma 17" sony monitori. Mida aga keegi ei teadnud , et see sony monitor teeb 120hz ja ühegi lcd taga ei ole seda tunnetust nagu oli crt. Kui praegu saaks osta normaalse raha eest näiteks 27 " crt siis ma vahetaks koheselt oma lg oledi välja. Loomulikult peaksin siis ostma ka 3 meeteri sügavuse laua.

Ise olen alates 2011 kasutanud 120+ hz lcd monitore ja ütleks, et 10 aasta jooksul pole erilist arengut toimunud. Blurri on küll vähemaks jäänud aga kui nüüd valida 2011 viewsonic 120hz mis mul oli või 2021 60 hz tippmonitor, siis gamingu jaoks valiks ma igal juhul esimese.

Igaks juhuks kirjutan siia enda kasutatud monitoride listi ka viimase 10 aasta jooksul: Viewsonic VX2268wm 120hz , Asus VG278Hr 144hz, Benq XL2411Z 144hz, asus rog pg279q 165hz, alienware AW2518H 240hz, Asus PG27UQ 144hz, MSI OPTIX MAG241C 144hz (see oli kõige kohutavam neist kõigist), ROG Swift PG258Q 240hz . g9 samsung 240 hz superuw, lg oled cx 120hz.

Vaieldamatult kõige suuremat elamust on pakkunud VX2268wm (esimene lcd monitor kus nägin 120hz), PG27UQ 4k hdr (maksis 2.5 k välja tulles , hdr kogemus) ja kindlasti g9. super ultrawide .
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2021 07:27:21 vasta tsitaadiga

aff198, Ma mõistan LCD vahetamist CRT vastu kui see võimalus oleks aga OLED vahetada CRT vastu? See on ju ajas tagasiminek. OLED on igas mõttes CRT'st üle. LCD kohta seda muidugi öelda ei saa...
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2021 08:35:02 vasta tsitaadiga

CRT ei olnud üldse paha omalajal minul oli 75hz crt siis omalajal ikkagi need LCDd mis olid sellele vastu ei saanud kui juba lcd peal olnud siis see crt flickering oli päris karjuv kuid silmad harjuvad ära.
Mina igaljuhul enam 144 pealt allapoole minema ei hakka pigem kui siis juba 165 peale vaikselt kuid ilmselt lähima 5 aastajooksul mitte 144 ja DYAC on piisavalt hea tänapäeva videokaartidega.
Mina igaljuhul 144ja ei soovita näiteks lahja videokaardiga 6800xt või 3080 on täielik miinimum. Vana geniga võid näiteks SLI vm teha siis saad odavamalt oma 144ja kätte kui on isu mässata.
Samuti ma ei soovita igasuguseid freesynke ja gsynke need ei toimi kõigis mängudes ja effect pole päris see.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2021 08:48:21 vasta tsitaadiga

Mina jällegi ei soovita SLI ja CF. Mikrostutter on vastik. 144Hz sõltub resost ja sätetest. Selle jaoks pole 3090 vms vaja kui just 4K max sätetel ei taha 144Hz pelada.
Freesync/Gsync on head asjad kuigi lisavad vähesel määral input lagi. Isegi 360Hz peal ei tohiks see veel tunnetatav olla aga kui me kunagi 1000Hz peale jõuame, siis on ilmselt muudatusi vaja, et see probleemiks ei muutuks.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2021 08:53:09 vasta tsitaadiga

Paras juust jutt, et 3080 või 6800xt on miinimum 144Hz jaoks. Ma enda "hädise" 2070 Superiga tükk aega 144Hz (high) peal mänginud ja ühtegi häda pole, kuid osade jaoks peab kõik olema hyper-super-max peal. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.08.2021 08:55:57 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Samuti ma ei soovita igasuguseid freesynke ja gsynke need ei toimi kõigis mängudes ja effect pole päris see.
pullikaka.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2021 09:08:02 vasta tsitaadiga

londiste, mulle tundub, et tegu trolliga.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2021 09:18:30 vasta tsitaadiga

Slazenger kirjutas:
Paras juust jutt, et 3080 või 6800xt on miinimum 144Hz jaoks. Ma enda "hädise" 2070 Superiga tükk aega 144Hz (high) peal mänginud ja ühtegi häda pole, kuid osade jaoks peab kõik olema hyper-super-max peal. icon_rolleyes.gif


Resu on ka mis loeb. FullHD jaoks kindlasti suva, 1440p kisub raskeks lahjema kaardiga. 4k 144Hz jaoks pole siiani ükski kaart piisavalt võimas.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2021 09:21:52 vasta tsitaadiga

heretic666, minu paha, jäi kirjutamata. Täpsustan siis üle, endal 1440p@144Hz (PG279Q) ja RTX 2070 Super.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.08.2021 16:10:56 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Slazenger kirjutas:
Paras juust jutt, et 3080 või 6800xt on miinimum 144Hz jaoks. Ma enda "hädise" 2070 Superiga tükk aega 144Hz (high) peal mänginud ja ühtegi häda pole, kuid osade jaoks peab kõik olema hyper-super-max peal. icon_rolleyes.gif


Resu on ka mis loeb. FullHD jaoks kindlasti suva, 1440p kisub raskeks lahjema kaardiga. 4k 144Hz jaoks pole siiani ükski kaart piisavalt võimas.


Aga mis siis juhtu kui ma lahjema kaardi taha 1440p 144Hz monitori ühendan?
Kahjuks pole isegi UFO lehel selleteemalist korralikku artiklit, aga puht uudishimust. Vb peaks ka enda 5700xt taga igaks juhuks monitori 30Hz težiimi lükkama...

Gsync võib olenevalt mootorist tõesti input lagi suurendada aga seda saab OFf lülata lihtsalt, seega pigem boonus.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2021 16:25:11 vasta tsitaadiga

Sa võid integreeritud junni külge 360hz monitori ka ajada kui raha puuga seljas kasvab, pilti ikka näitab. Iseasi kui mõttekas see on.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 26.08.2021 17:33:51 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Sa võid integreeritud junni külge 360hz monitori ka ajada kui raha puuga seljas kasvab, pilti ikka näitab. Iseasi kui mõttekas see on.


144Hz monitorid ei maksa enam ulme palju. Korralikuma 144x2 monitoriga on rahu majas 5a+.
Ja just nimelt, kõige rohkem ongi märgata kasutegurit 144Hz monitoril kehvema GPU taga, alustuseks APU+ monitor, hiljem korralik GPU juurde. GPUd saab alati juurde lisada, vana kehva monitor eest head hinda enam ei saa ja välja vahetamine tüütu protsess imho.

Aga küsimusele ootan ikkagi vastust. Mis takistab lahjema GPU taga kasutamast 144Hz monitori. Ma näen ainult häid külgi: väiksem input lag, vähem pildirebimist, üldiselt kaasneb ka suurema sagedusega vähem ghostingut.

Kui eelarve on tõesti alla 100€ monitor, või kokkuhoid cpu+gpu pealt. Siis on jah teine teema.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cabbage
HV kasutaja
cabbage

liitunud: 07.02.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2021 23:29:49 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
heretic666 kirjutas:
Sa võid integreeritud junni külge 360hz monitori ka ajada kui raha puuga seljas kasvab, pilti ikka näitab. Iseasi kui mõttekas see on.


144Hz monitorid ei maksa enam ulme palju. Korralikuma 144x2 monitoriga on rahu majas 5a+.
Ja just nimelt, kõige rohkem ongi märgata kasutegurit 144Hz monitoril kehvema GPU taga, alustuseks APU+ monitor, hiljem korralik GPU juurde. GPUd saab alati juurde lisada, vana kehva monitor eest head hinda enam ei saa ja välja vahetamine tüütu protsess imho.

Aga küsimusele ootan ikkagi vastust. Mis takistab lahjema GPU taga kasutamast 144Hz monitori. Ma näen ainult häid külgi: väiksem input lag, vähem pildirebimist, üldiselt kaasneb ka suurema sagedusega vähem ghostingut.

Kui eelarve on tõesti alla 100€ monitor, või kokkuhoid cpu+gpu pealt. Siis on jah teine teema.


Sõna. Endal 1440p 144hz taga 1050 ti. Mängudes muidugi maximumist me ei räägi aga juba veebis lehitsemine sujuvam.
Kui nüüd paari aasta jooksul uus kaart võtta, siis vähemalt saab kohe ilu nägema hakata, mitte mõtlema järgmisele investeeringule...

Jah, kui eelarve üldse ei luba siis arusaadav aga kui natukenegi kannatab juurde panna siis 300€ kanti saab juba ok 1440p 144hz. 100€ lisaks ja mitmeks aastaks rahu majas.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2021 20:12:24 vasta tsitaadiga

Kumb monitor mängurile parem on?
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Monitorid-kuni-25-diagonaal/LG-UltraGear-24GN600-B-236-144Hz-1920x1080-IPS-1ms-FreeSync-Vesa-552427

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Monitorid-kuni-25-diagonaal/MSI-Optix-G24C4-24-VA-1920-x-1080-FHD-144Hz-1ms-1500R-520634

LG,sest sellel IPS paneel?

_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.09.2021 20:14:04 vasta tsitaadiga

LG sest see pole curved, 24" peal pole selle kurviga mitte midagi teha
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2021 20:35:30 vasta tsitaadiga

See kurv ei anna minu meelest 34 tolli juures ka suurt midagi,vb eksin.Pole nagu aru saanud.A kumb paneeli tüüp pigem parem?
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.09.2021 20:46:35 vasta tsitaadiga

ips on kiirem, va-l on (oluliselt) parem kontrast.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 05.09.2021 20:50:07 vasta tsitaadiga

IPS-il on (oluliselt) parem vaatenurk.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2021 21:01:43 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
Kumb monitor mängurile parem on?
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Monitorid-kuni-25-diagonaal/LG-UltraGear-24GN600-B-236-144Hz-1920x1080-IPS-1ms-FreeSync-Vesa-552427

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Monitorid-kuni-25-diagonaal/MSI-Optix-G24C4-24-VA-1920-x-1080-FHD-144Hz-1ms-1500R-520634

LG,sest sellel IPS paneel?


Sellest MSI monitorist käi kaarega mööda. Ma võtsin samaväärse endale teiseks monitoriks MSI poolt ja see oli nii kohutav, et sõber ei tahtnud seda tasuta ka endale. Lõpuks andsin selle ära inimesele, kes istus 60hz taga. Häbi oleks olnud seda isegi edasi müüa.

IPS ja va koha pealt ei oska mina isiklikult seisukohta võtta. Ise olin kogu aeg ips usku kuni võtsin endale samsung g9. Selle värvid ja kõik muu olid igati üle näiteks ASUS pg279uq 4k pildist.

Tuleb ise ilmselt proovida ja vaadata. IPSiga ilmselt mööda ei pane.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2021 21:04:58 vasta tsitaadiga

Kuidas nüüd nii hullusti?? Tahtsin tuua just võrdlusesse veel ühe msi,mis on IPS ja mitte kurv.
https://m.euronics.ee/it/monitorid/monitorid/optixg241/24-full-hd-led-ips-monitor-msi-optix-g241#spetsifikatsioon

_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2021 21:10:24 vasta tsitaadiga

Minu jutt käis siis MSI VA paneeli kohta. Oli ka mingi 24" curved . Maksis ainult natuke rohkem.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2021 21:34:24 vasta tsitaadiga

Siis vast see Euronicsis müüdav IPS paneel iga Msi parem? Või oskab keegi mõne parema valiku tuua kuni 200 euro eest?
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 05.09.2021 21:41:56 vasta tsitaadiga

Soovitasin hiljuti ühele inimesele seda: https://www.hinnavaatlus.ee/1779529/acer-25-lcd-predator-xb3-xb253qgpbmiiprzx/
Vähemalt esialgu on rahul.
On küll 53€ üle 200€. Alla 200 on ilmselt nii, et kui head pilti tahad, siis peab 60Hz juurde jääma.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2021 22:35:52 vasta tsitaadiga

Praegu jääks vist selle MSI Optix G241juurde.See samuti IPS ja Euronicsis hea hinnaga hetkel.
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.09.2021 14:46:16 vasta tsitaadiga


Link

https://www.techspot.com/article/2322-display-tech-compared/

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 07.09.2021 15:05:39 vasta tsitaadiga

Oskab keegi öelda, kas see lameda ekraaniga Samsung Odyssey G7 ka juba kusagil müügil on ?
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.09.2021 15:08:28 vasta tsitaadiga

4k ja 144hz sa mõtled või on 1440p 240 ja lamedad ka tekkinud?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 07.09.2021 15:21:17 vasta tsitaadiga

pots4t4j4,Mõtlesin seda 1440p 240hz varianti, võin eksida aga kusagilt lugesin, et peaks see aasta müügile tulema.

E: Sul õigus... mõttetu pask
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2021 00:08:31 vasta tsitaadiga

Mis tavaline 60Hz korraliku paneeliga LCD monitor kui tahta suuremat paneeli, a'la 32"?
1440p peaks veits vanematele ja mitte üübernõudlikele inimestele okei olema - on mingit head paneeli? Võib ka sinna suuruse kanti olla, ent väiksem, a'la 29 või 30"

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 13.09.2021 00:40:36 vasta tsitaadiga

rmc, Kui ma tahaks vanemale inimesele siis 1440p puhul alla 32" ei julgeks võtta ega soovitada ka. piksli suurus võiks olla vanemal inimesel vähemalt ca 0.265xx mm v suurem.
Võite ju mõelda, et mis paar tolli teeb kui väiksem, aga vahe täiesti tuntav. Mina ei saa kaua olla 27" ja 1440p taga kuigi silmad terved, pean silmas ilma scalingut tegemata.


viimati muutis Longero 13.09.2021 00:49:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2021 00:46:49 vasta tsitaadiga

Jah, 32" 1440p tundub ideaalne - pole tegemist päris vanuritega ka, ent eks teel sinna icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 13.09.2021 00:51:17 vasta tsitaadiga

Jõudsid vahepeal vastata kui posti edisin. piksli suurus võiks olla vanemal inimesel vähemalt ca 0.265xx mm v suurem.
Siit hea vaadata https://www.sven.de/dpi/
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2021 21:15:59 vasta tsitaadiga


Link


32" OLED. Pole mõeldud mängimiseks ja maksab 4000+ aga näitab, et sellises mõõdus OLED on teostatav.
Muidugi märgatavalt odavam oma usecase jaoks vs 30k+ mastering monitorid.

Samas OLED peal tekib probleem värvidega. Videos on kah sellest juttu. Inimesed eelistavad värvilisemat ja heledamat pilti aga reaalsed värvid on tuhmimad ja OLED pole nii hele kui IPS. Samas IPS vaikesätted on ka enamus monitoridel absurdselt heledad või valede värvidega. Igaüks kes on monitori ostnud teab, et esimene asi mida sa teed on heleduse vähemalt poole võrra vähendamine. Seega see pole minu silmis nii suur miinus OLED puhul.

Suurim infokild mis videos poetatakse (08:14) on hoopis see, et kõrgema värskendussagedusega paneel on "on horizon" (loe:paar aastat arendust) ja VRR tugi on samuti töös. Järgmise aasta esimeses pooles peaks umbes 1000 eest tulema 42" OLED telekas aga mõistetavalt on see siiski paljudele liiga suur monitoriks. Burn-in pole probleemiks kuna vähemalt sellel isendil on igas ääres 50 piksli laiune ala mida kasutatakse nn pixel shift tehnoloogia jaoks, kus monitor ise mingitel idle hetkedel liigutab kogu pildi ühe piksli võrra mingis suunas. Ja LG väitel kui inimene meelega ei ürita burn-in tekitada, siis peaks ok olema.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2021 21:45:03 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Mis tavaline 60Hz korraliku paneeliga LCD monitor kui tahta suuremat paneeli, a'la 32"?
1440p peaks veits vanematele ja mitte üübernõudlikele inimestele okei olema - on mingit head paneeli? Võib ka sinna suuruse kanti olla, ent väiksem, a'la 29 või 30"


Ma hankisin emale just mõned päevad tagasi Dell'i P3221D, esmased muljed on küll väga positiivsed.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2021 22:55:40 vasta tsitaadiga

Tänud ja jep, jäi ka silma...
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2021 17:41:47 vasta tsitaadiga

Siin kasutusel BenQ PD2705Q, 27", kah nagu täitsa vinks-vonks
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kris
HV kasutaja

liitunud: 24.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2021 08:53:11 vasta tsitaadiga

Otsin 27" valget monitori, min resoga 1440. Kas olukord ongi selline nagu HV andmebaas näitab: 1440/2160 resoga kategoorias mõlemas ainult 1 variant ...? icon_eek.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2021 09:34:52 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
rmc, Kui ma tahaks vanemale inimesele siis 1440p puhul alla 32" ei julgeks võtta ega soovitada ka. piksli suurus võiks olla vanemal inimesel vähemalt ca 0.265xx mm v suurem.
Võite ju mõelda, et mis paar tolli teeb kui väiksem, aga vahe täiesti tuntav. Mina ei saa kaua olla 27" ja 1440p taga kuigi silmad terved, pean silmas ilma scalingut tegemata.
Tänapäeval on ammu juba scaling vähemalt Windowsi ja MacOSi puhul (linuxi kohapealt ei tea) väga kvaliteetne, milleks seda karta? Pealegi on olukordi, kus näiteks teravam pilt ongi tulevikus meeldivam, seega rohkem piksleid võiks olla sama hinnaklassi juures hea valik.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 24.09.2021 09:40:31 vasta tsitaadiga

kris, ma kasutaks esialgu otsinguks Googlit, et saada ülevaade turul pakutavast ning sealt edasi otsiks mudeli järgi saadavust Eesti kaubandusvõrgustikust.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2021 16:11:51 vasta tsitaadiga

kris kirjutas:
Otsin 27" valget monitori, min resoga 1440. Kas olukord ongi selline nagu HV andmebaas näitab: 1440/2160 resoga kategoorias mõlemas ainult 1 variant ...? icon_eek.gif

Paraku küll jah. Lisaks tundmatu tootja minu jaoks: https://geizhals.eu/lc-power-lc-m27-qhd-165-c-k-a2596249.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

EDIT:


Samsungi probleemid:


Link


EDIT 2:

Link


4K (mängu)monitoride hetkeseis 2021 aastal. Hea kokkuvõte.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.10.2021 10:50:27 vasta tsitaadiga

https://www.asus.com/Displays-Desktops/Monitors/TUF-Gaming/TUF-Gaming-VG27AQ/techspec/

Kas selle monitoriga on kellelgi kogemust, vanasti asuse pg278q läks kohe tööle kui nuppu vajutada, enamus monitoridel ootad nagu loll 5+ sekundit enne kui pilt ette tuleb. Ma ei tea et sellist featurit oleks kuskil promotud või seda isegi kuskil kirjas oleks aga jube mugav oli küll.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2021 16:17:15 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
https://www.asus.com/Displays-Desktops/Monitors/TUF-Gaming/TUF-Gaming-VG27AQ/techspec/

Kas selle monitoriga on kellelgi kogemust, vanasti asuse pg278q läks kohe tööle kui nuppu vajutada, enamus monitoridel ootad nagu loll 5+ sekundit enne kui pilt ette tuleb. Ma ei tea et sellist featurit oleks kuskil promotud või seda isegi kuskil kirjas oleks aga jube mugav oli küll.


TN vs IPS, TN läheb laksult käima ja IPS muneb vähemalt enda kogemuste põhjal. Parandage keegi kui eksin.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2021 16:19:59 vasta tsitaadiga

Peate silmas arvuti nullist käivitamist a'la POST või unerežiimist äratamisel esinevat viidet?

PG279Q (IPS) ja pole ju mingit viidet. Kui nupust moniitor välja lülida ja nupust uuesti sisse, siis pole mingit 5sek viidet sees.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.10.2021 16:27:03 vasta tsitaadiga

Ei lihtsalt kui kàimasoleva arvuti monitori powernuppu klōbistada siis vōiks pilt ette tulla siis kui nuppu vajutad nagu pg278q puhul oli mitte 5 sekki hiljem, huvitav mis selle featuri nimi vôiks olla aitaks monitori valida.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2021 16:37:12 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, Mis monitor sul praegu on ja kui vana? Vanasti oli selline asi märk sellest, et "lambid" ehk CCFL katoodid hakkasid surema. Uued on kõik LED aga mõtlen, et kas äkki ei esine midagi sarnast ka neil.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.10.2021 16:41:10 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
pots4t4j4, Mis monitor sul praegu on ja kui vana? Vanasti oli selline asi märk sellest, et "lambid" ehk CCFL katoodid hakkasid surema. Uued on kõik LED aga mõtlen, et kas äkki ei esine midagi sarnast ka neil.


Asi pole üldse minu monitoris(55c9) ja peale seda pg278q on ikka paras ports monitore kàest làbi kàinud aga enne ega ka párast pole sellist monitori olnud mis nupu vajutamise hetkel pildi ette vötab, kōikidega peab ootama halvemal juhul on mingi lollakas logo ka veel topitud sinna...
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2021 16:46:27 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, C9 pole ju monitor. Tegu on telekaga icon_razz.gif . See käitubki teistmoodi kui monitorid. Seal on tavaline viide ja logo näitamine, kuna ei käivitata mitte ainult paneel vaid terve OS mis sellel jookseb.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.10.2021 16:52:51 vasta tsitaadiga

Loe nüüd mu tekst uuesti làbi...
Minu praegusel "monitoril" pole selle kysimusega yldse midagi tegemist jutt oli monitoridest mis v6tavad see moment kui powernuppu vajutad pildo ette, mitte lihtsalt ei lähe káima, vaid saadki toimetama hakata kohe kui nuppu vajutad, see hunnik monitore mis on endal läbi káinud ja ka suvalised mis on saanud mujal proovida on delay peale nupu vajutust tykk arga enne kui pilt ette tuleb.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.