|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
16.07.2021 08:51:35
|
|
|
Mismoodi need hiinlased paremini teevad kõike, kui ise aku teha siis peab oskama samapalju kui too hiinlane. Elemente ei trei ju ise samuti ise ei tee bmsi ega juhtmeid ja isolatsiooni pabereid. Ja akut ei anna kuidagi teistmoodi teha kui too hiinlane teeb. 250 Euri aku in igati ok juu. See nikkli keevitamine ei ole ka kuidagi teisiti kui hiinlane seda teha oskab. Hiinas on lihtaslt kõika asjad saada veel odavamalt kui meil, samuti mõne asja kättesaamine on kulukam meie jaoks.
Kellel keevitus olmas saab yuutuubida ja vaadata kuidas tehakse internetis on infi lademetes. See mant kokku osta muidugi maksab igasugune, nikkel, paberid, korpus, mõni meeter juhet ka.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 16.07.2021 09:31:27, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
16.07.2021 09:25:01
|
|
|
| m365 kirjutas: |
| ... panin esirattale 10" rehvi ... |
Millist rehvi kasutate ja kas jäi sirge?
Esimene katse oli see. Tuli välja et sise diameeter on 150mm ja ei venita kuidagi velje peale.
Spoiler 
Teine katse oli 10" wanda. Sisemõõt on 156mm ja ei hoia ennast tsentris, tund aega pumpasin ja venitan, et rehv tsentrisse saada. Ventiili kohapeal on ikka muhk ja annab siledal teel tunda.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Erik_Est
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.08.2005
|
16.07.2021 11:53:22
|
|
|
Mina ei väida , et hiinlane paremini teeb. Kiidan AKF-i. On ju paremini tehtud kui 3x kergema kaaluga on saavutatud pea sama kiirus pluss sõiduulatus kui hiinlastel, või saan ma millestki valesti aru?
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M3-Marek
HV kasutaja
liitunud: 03.01.2004
|
16.07.2021 12:40:29
|
|
|
| M3-Marek kirjutas: |
| Kas leidub seltsimehi kes on oma m365 kiiremaks flashinud ja seejärel vähemalt 500km peale uhanud? Kuidas on tagasiside üldiselt ja kas on ülekuumenemist ette tulnud? |
custom firmware peale lastud ja esimesed 50km sõidetud
Tippkiirus kasvas 24kmh pealt 29-30kmh peale, kuid need numbrid on saavutatavad pigem kerge kallakuga või taganttuulega.
Reaalselt kiirus pigem 27-28kmh (Polar kellaga mõõdetud) ehk umbes 5kmh sain ikka juurde.
Kaal 90kg.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
16.07.2021 14:12:06
|
|
|
| Erik_Est kirjutas: |
Mina ei väida , et hiinlane paremini teeb. Kiidan AKF-i. On ju paremini tehtud kui 3x kergema kaaluga on saavutatud pea sama kiirus pluss sõiduulatus kui hiinlastel, või saan ma millestki valesti aru?  |
Kui rohkem investeerida ja parema speci järgi teed siis saad vägagi korraliku asja. Murekoht hakkab akudel ikkagi peale kolmandat aastat. Smart bms on hädavajalik, tavalise bmsiga kui midagi paigast läheb on ülelaadimine ja alavoltimine kerge tulema, mis terve aku pekki keerab. Kui on tavaline bms siis laadija näeb palju seal volti on kui seeria on paigast siis laeb kuni lõpp voldini kuid rohkem ta ei näe. Kui midagi kuski alavoltinud siis teised laetakse üle seal võib juhtuda ,et osadesse pumbatakse 4.90v siisse.
Smart bms kui on siis seal paned paika seeria voldi ja mittemingi valemaga ei lähe üle, ega liiga alla.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m365
HV vaatleja
liitunud: 15.07.2021
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
26.07.2021 17:15:32
|
|
|
Sain oma ES4'ja juba teist korda garantiisse saata.
Kevadel, umbes 40km pealt lõpetas laadimise ära. Mingit veakoodi kuhugi ei näidanud. Vahetati emaplaat/kontroller.
Järgmine seiklus algas umbes 400 pealt. Sõitsin rahulikult ja üks hetk hoogu maha pidurdades (täitsa tavaline olukord, polnud allamäge ega miskit, regen miinimumis) viskas ette error 52. Kiire guugel ütles, et "battery voltage error" ja vaheta aku ära. Kuna korra välja-sisse lülitamine tegi asja näiliselt korda, siis ei teinud suurt probleemi ja sõitsin edasi. Üks hetk aga märkasin, et aku näidik vähenes kuidagi liialt kiirelt. Lõpuks täiesti tühja rattaga koju jõudnud ja juhtme külge lükanud selgus järgmine viga - error 42 "No communication with external BMS". Tõepoolest, äpp enam välist akut ei näidanud ja drastiliselt vähenenud läbisõit tuleneski sellest, et lõpp sai sisemise akuga tuldud. Ilma välise akuta laadimine ei õnnestunud (e. sama mis kevadel). Huvitaval kombel läbi välise sai ikkagi laadida. Jube aeglaselt aga lõpuks hambad risti sain sisemise kuidagi ~70% peale.
Ei aidanud kõikvõimalikud resettimised ja välise aku kontaktide puhastamised, ratas läks jälle Leedu poole teele - seekord siis vahetati ära nii väline aku kui ka teistkordselt kontroller.
Ei saagi siis nüüd aru, mis valesti läks. Tarkvarad olid viimased ametlikud, ei viitsinud igasuguste häkkimistega tegelema hakata. Hetkel jälle äpp pakub mingeid uuendusi kontrollerile ja välise aku BMS'ile. Krt, targem oleks vist mitte torkida. Ei ole enam seda jõu ära kadumist ka märganud, mis siin samas teemas ka korra jutuks oli.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
26.07.2021 17:44:44
|
|
|
| warwas, kuigi mulle uuendused meeldivad, siis ikkagi kehtib eluline reegel. Töötavat asja ei näpita!
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
26.07.2021 18:43:38
|
|
|
keegi oskab soovitada, kuskandist ES-ile välise aku mõistliku hinnaga saaks?
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
26.07.2021 19:01:30
|
|
|
pwn13, pruugitud akusid võib saada selle seltsimehe käest, kes siin kunagi renditõukse teisele ringile müüs. Vähemalt kevadel tal veel oli
Uue aga sai toona kõige soodsamalt Ali'st. EU laost paari päevase tarnega aku oli vist ~140..150 eurtsi. Kammisin kohalikke poode ka läbi aga valik oli väga niru ja need vähesed algasid ka kuskilt ~250€ juurest.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
26.07.2021 19:13:10
|
|
|
| warwas kirjutas: |
pwn13, pruugitud akusid võib saada selle seltsimehe käest, kes siin kunagi renditõukse teisele ringile müüs. Vähemalt kevadel tal veel oli
Uue aga sai toona kõige soodsamalt Ali'st. EU laost paari päevase tarnega aku oli vist ~140..150 eurtsi. Kammisin kohalikke poode ka läbi aga valik oli väga niru ja need vähesed algasid ka kuskilt ~250€ juurest. |
kes see kohalik ärimees ka on? oleks huvi küll.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
26.07.2021 19:56:36
|
|
|
pwn13, ei suuda hetkel ta tel. numbrit üles leida.
Pärast arvuti taha jõuan, surfan veidi postkastis ringi.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
26.07.2021 22:40:36
|
|
|
warwas, selle raha eest saaksin siitsamast kasutatud välise ja sisese aku koos ülejäänud tõuksiga
Mul ka mõned kasutatud välised olemas, aga pole hetkel tõuksi, millega laadida ja testida neid.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
26.07.2021 23:27:08
|
|
|
The_Boss, no siis on ju tore, kui Sul õnnestub nõnda odavalt korralikke tõukse hankida
Küsimus oli, kus kohast akusid saab. Pakkusin variandid. Eks igaüks otsustab, kus tal see "valulävi" läheb. Eelpool mainit kogemusele tuginedes olen suht happy, et sai uus ja garantiiline aku võetud.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
27.07.2021 07:15:24
|
|
|
Paraku sellel vennal akud otsas. boss ehk jõuan sinuga mingi kokkuleppeni?
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
villu70
HV Guru

liitunud: 19.12.2006
|
27.07.2021 07:30:54
|
|
|
Pärast kruiisimist pärnu linnas.... average speed 27,4 , maximum 47,9
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
122 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
27.07.2021 07:37:09
|
|
|
pwn13, proovin siis miski ajutise tõuksi kokku panna ja akusid sellega testida/laadida.
Uurin kasutamata akusid ka, äkki on veel.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indumen
HV veteran

liitunud: 31.03.2004
|
27.07.2021 17:03:29
|
|
|
Väike followup isikliku GPad Storm omamisest, kilomeetreid kellal väga vähe endiselt, esimene error oli see et esimene "amordilaadne toode" lendas kildudeks, amordi hülss lihtsalt tuli ühest otsast läbi korpuse. OK vahetati garantii korras välja eks ole näha kaua kestab,
kehvem osa selle juures oli et päris ohtlik ja ebameeldiv olukord oli see juhtum keset sõitu.
Mõnda aega hiljem esipidur lõpetas keset liiklust koostöö, lihtsalt viskas üle, võtsin lahti midagi silmatorkavat ei leidnud töö loogika tundus ka imelihtne. Paar korda sai harjutatud aga tugevamal pigistamisel ikka viskas süsteem üle, Voltride poole pöördudes murega siis arvati et garantii korras vahetataks ära küll, aga täpselt samasuguse juustu vastu, enda elu veidi kallimaks pidades kui 20€ "päris tootja" pidurisupport läksin seda teed, pidurduse effektiivsuse vahe on meeletu omakorda.
Väga värske ärevam hetk just paar päeva tagasi kus Tesla pagassi peale ei pidanud maanduma, pidur võtab nüüd nii et tagaratta saab maast lahti.
Samuti on kollitama hakanud esirattast tulenev vibratsioon 40+ kiirustel. aga nii väikse ratta puhul balansseerida neid keeruline
üks rehvi tühjenemine sattus ka hulka, mis tundus omakorda lihtsalt praagi tõttu kuna auk oli velje pool, nipli kinnituse piirkonna ääres, mitte et oleks millestki üle sõitnud, vaid velje enda pool.
Läbisõit on nukker, aga ega ei hellita ka, fooride alt ikka täis jõuga minema kahe mootoriga ja enamjaolt gaas põhjas sõita. Värskelt laetud akuga tuleb max 20km läbisõitu. Reklaamlehel lubatud numbritest võib und näha.
_________________ ükskord me võidame niikuinii |
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
181 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
villu70
HV Guru

liitunud: 19.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
122 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m365
HV vaatleja
liitunud: 15.07.2021
|
27.07.2021 20:38:07
|
|
|
| indumen kirjutas: |
| Läbisõit on nukker, aga ega ei hellita ka, fooride alt ikka täis jõuga minema kahe mootoriga ja enamjaolt gaas põhjas sõita. Värskelt laetud akuga tuleb max 20km läbisõitu. |
see tundub mingi error. ei taha hästi uskuda et 950Wh aku nii kiirelt tühjaks läheb.
näitena, konservatiivsed 800Wh 20km peale on:
1) keskmiselt 800W 60min jooksul @20km/h - sellise kiirusega peaks keskmine kulu max 400W olema
2) 1200W 40min @30km/h - peaks 700-800W-ga hakkama saama
3) 1600W 30min @40km/h - ikkagi ei meigi senssi, 1kW on maa ja ilm et liigutada inimene 40km/h läbi õhu
4) ...2400W 20min @60km/h?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mehis123
HV kasutaja
liitunud: 19.06.2007
|
27.07.2021 23:53:21
|
|
|
Kas inokim quick3 superit annab ka softiga kuidagi paremaks tuunida?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indumen
HV veteran

liitunud: 31.03.2004
|
28.07.2021 09:59:13
|
|
|
| m365 kirjutas: |
| indumen kirjutas: |
| Läbisõit on nukker, aga ega ei hellita ka, fooride alt ikka täis jõuga minema kahe mootoriga ja enamjaolt gaas põhjas sõita. Värskelt laetud akuga tuleb max 20km läbisõitu. |
see tundub mingi error. ei taha hästi uskuda et 950Wh aku nii kiirelt tühjaks läheb.
näitena, konservatiivsed 800Wh 20km peale on:
1) keskmiselt 800W 60min jooksul @20km/h - sellise kiirusega peaks keskmine kulu max 400W olema
2) 1200W 40min @30km/h - peaks 700-800W-ga hakkama saama
3) 1600W 30min @40km/h - ikkagi ei meigi senssi, 1kW on maa ja ilm et liigutada inimene 40km/h läbi õhu
4) ...2400W 20min @60km/h?  |
Matemaatika pole minu tugevaim külg aga kiirendused ja mõned pikemad tõusud tööle koju trajektooril on need mis rohkem särtsu tahavad ja läbisõit on google mapsi põhjal võetud samuti mitte onboard spido järgi.
endal kaalu ~90kg kandis (koos turvavarustusega) viimati venitasin 26km ära kui lõpus ühe mootori ja eco peal piinlesin ja 20km sõidab ikka veidi kauem kui 20 minutit 60km/h kiiruse juures seda enam et linnas tuleb keskmine kiirus kõvasti alla.
Fakt on see et reklaamlehtedel ilutsevad mingisugused ideaaltingimustel saadud random numbrid. real life on teine tera.
Voltride kehitab selle peale õlgu ja ütleb et mis sa saada tahad.
_________________ ükskord me võidame niikuinii |
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
181 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
28.07.2021 11:50:38
|
|
|
Spoiler 
| villu70 kirjutas: |
Pärast kruiisimist pärnu linnas.... average speed 27,4 , maximum 47,9
 |
Mis tõuks sul on?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Erik_Est
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.08.2005
|
28.07.2021 13:45:40
|
|
|
| indumen kirjutas: |
Läbisõit on nukker, aga ega ei hellita ka, fooride alt ikka täis jõuga minema kahe mootoriga ja enamjaolt gaas põhjas sõita. Värskelt laetud akuga tuleb max 20km läbisõitu. Reklaamlehel lubatud numbritest võib und näha. |
GPad Foxen V2 , lubatud vahemaa 70km , reaalselt Lõuna-Eesti teedel 80 km
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
villu70
HV Guru

liitunud: 19.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
122 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
29.07.2021 11:48:35
|
|
|
| Erik_Est kirjutas: |
Tõukse tootvatelt firmadelt peaks vist nüüd küll tööpakkumisi tulema. Põlve otsas selline aparaat ja sellise kaaluga.... Tiba - toba.
Minu tõukekas sõidab 25km/h kiiruse juures ca 80 km ja 40km/h juures pealt 50 km AGA kaalub 35 kg. |
Mahtu võiks ju puhtalt selle pealt juurde saada, kui vist tüüpilise 2-2,5 Ah elemendi asemel kasutada akupakis 3,6 (või mis tänapäeval 18650 max ongi?) Ah elemente. Tootja ei kasuta neid seepärast, et need on tunduvalt kallimad ja ei püsiks konkurentsis. Valitakse lihtsalt optimaalseim ja enamikku ostjaist rahuldav hinna ja läbisõidu suhe. Teine variant on mõõtmetelt suuremaid elemente kasutada, kuid 18650 mõõt on vist energia pakkimise osas üks paremaid - ega neid muidu ka autode akupakkides kasutataks.
Boldil jälle uus mudel. Seekord pimestavalt alt üles kiirgav esituli (loodetavasti sai selle arendaja kinga) parandatud.
https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/bolt-toob-tanavatele-uued-ja-paremad-toukerattad/
| tsitaat: |
| "Uue mudeli arendamisel oleme arvestanud ka oluliste turvalist sõitu tagavate elementidega, nagu stabiilsus, turvaline manööverdamine, madal raskuskese, kõrge kliirens, parem sõidugeomeetria ja kerge kaal,” ütles Bolti tõukerataste tootejuht Dmitri Pivovarov. |
No shit. Ühegagi neist pole varem tõesti ükski tõuksitootja arvestanud. Krt, kui midagi tarka öelda pole, võiks lihtsalt vait olla. Igaüks saab vast aru, et tõuks ongi kompromiss-elektriratas, millel on väikesed rattad ja madal kliirens just kompaktsuse huvides. Loomulikult on 26" ratastega ja sadulaga elektrirattaga parem sõita, kuid mitte seda trepist viiendale tassida ega isegi tänaval parkida.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enigma
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.05.2004
|
29.07.2021 19:19:01
|
|
|
| Soovitage elektritõukeratast. Kaalun 120kg.Kas Xiaomi rattad on head? Vaatasin et Saksamaal on Xiaomi müügihitt.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m365
HV vaatleja
liitunud: 15.07.2021
|
30.07.2021 00:23:52
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Mahtu võiks ju puhtalt selle pealt juurde saada, kui vist tüüpilise 2-2,5 Ah elemendi asemel kasutada akupakis 3,6 (või mis tänapäeval 18650 max ongi?) Ah elemente. Tootja ei kasuta neid seepärast, et need on tunduvalt kallimad ja ei püsiks konkurentsis. Valitakse lihtsalt optimaalseim ja enamikku ostjaist rahuldav hinna ja läbisõidu suhe. Teine variant on mõõtmetelt suuremaid elemente kasutada, kuid 18650 mõõt on vist energia pakkimise osas üks paremaid - ega neid muidu ka autode akupakkides kasutataks. |
Tänapäeval levib rohkem 21700, eriti energiatihedate akupakkide puhul, kuigi ka 18650 on laialt kasutuses. Näiteks model S/X akud tehti 18650 cellidest aga model 3 kasutab juba 21700. Varsti hakkavad lausa 4680-st akupakke tegema.
Aga see on õige, et tootja valib kõige optimaalsema Wh/€ celli. M365-s kasutatavad 2500mAh EVE-d on hetkel nkonis hinnaga 1.53€, võrdluseks mina ostsin 5000mAh (21700) samsungid hinnaga 4.20€, pea 40% kallimad sama mahutavuse kohta. Ninebot MAX G30-s on ka EVE-d, ainult 2x rohkem elemente.
Samas M365 pro-s kasutatakse 3200mAh MH1-sid, EVE cellist ainult 6% raskem aga 28% mahukam, speki järgi annab natuke rohkem voolu ka välja.
Keegi teab mis elemente poldid või tuuled kasutavad?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
30.07.2021 01:37:30
|
|
|
1000 mAh on tegelikult sama tobe öelda kui 1000 mm. Eriti kui täpsuses isegi mitte kümnendikke kasutada. Eks (peamiselt moblatootjate) turundusosakonnad teevad seda kindla tagamõttega ja osalt on see rudiment ajastust, kui moblaakud olid 650 mAh jms.
Omale sai paar aastat tagasi ühe projekti jaoks paar 26650 tellitud, aga ei läinudki käiku ja seisavad. Vaja paarkümmend tk juurde tellida ja tõuksi toppida. Max võetav vool vist ainult lahjapoolne.
Kas mõõtmetelt väiksema elemendi kasutamise üheks põhjuseks võib olla ka parem soojuse elementidest ära juhtimine?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
01.08.2021 17:20:53
|
|
|
ei saa. soojust elemendist ära juhtimiseks peab element olema lapiku kujuga ja kahe suure külgpinnaga. 18650 on ikka ultraebaefektiivne soojuse ära andja. kui sa just ei kasuta eriti täpse siseläbimõõduga alumiiniumtoru näiteks , kuhu sisse need järjest laod ja siis teatavat tüüpi radika ehitad.
eks suured tootjad valivad selle, mis nad võimalikult odavalt kätte saavad suures koguses ja mis annab enamvähem selle komplekti ja specid kokku, mida neil turul konkureerimiseks vaja on.
iseenesest võiks ju tõuksides kasutada ka li-po keemiat, mis minuteada on üksjagu väiksem ja ka kergem kui li-ion.
lexuse akupaki elemendid, mida ise kasutan olid üldse mingi kolmas keemia, mille nimetus mul hetkel ei tulegi meelde. aga kuju on neil igatahes jube mugav (lapik), poltkeerme klemmid on küljes, energiatihedus on hea ja ühe elemendiga saab kohe 20ah kätte. jahutada on selliseid samuti megalihtne.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
01.08.2021 18:29:43
|
|
|
Mõtlesin pigem, et ventikaga hea õhku hõredamast kärjest läbi puhuda.
Toyotsi hübriidides olid vist veel NiMH-d?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MammPamm
HV vaatleja
liitunud: 02.08.2021
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
03.08.2021 13:10:37
|
|
|
| enigma kirjutas: |
| Soovitage elektritõukeratast. Kaalun 120kg.Kas Xiaomi rattad on head? Vaatasin et Saksamaal on Xiaomi müügihitt. |
Ma olen ise pärast suvepuhkust sarnases kaaluklassis ning olen viimased 1.5a kasutanud Ninebot Max G30 tõuksi. Oma lolluse tõttu trikitades olen paar korda suutnud tagumise porilapatsi ribadeks sõita aga üldkonstruktsioon peab väga kenasti kaalule vastu. Ainus suur viga, mis ilmnenud on selle aja jooksul on nüüd võrdlemisi värskelt juhtunud kokkulappimise mehhanismis oleva poldi murdumine. Otseselt vist poole sõidu pealt tõukeratas kokku ei vaju selle probleemi pärast, aga tunned ära kui lenksu on veider lõtk sisse tulnud. Suurema kaalu juures soovitan rehvidesse 50bar sisse panna, muidu vahetad rehve nagu sokke.
Igasuguste purunemiste puhul on Xiaomi/Segway (sisuliselt sama ettevõte) kraam hea, sest Aliexpressist leiab varuosi kommiraha eest.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
03.08.2021 17:33:41
|
|
|
| Rauno266 kirjutas: |
| Suurema kaalu juures soovitan rehvidesse 50bar sisse panna, muidu vahetad rehve nagu sokke. |
See on isegi metallist mahuti kohta päris suur rõhk.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
03.08.2021 17:46:45
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Rauno266 kirjutas: |
| Suurema kaalu juures soovitan rehvidesse 50bar sisse panna, muidu vahetad rehve nagu sokke. |
See on isegi metallist mahuti kohta päris suur rõhk. |
Küllap viite mõtles. Mul on neli. Aga kui kuskil kahe juurde peaks langema, siis väheneb sõiduulatus palju. Küllap see sõltub muidugi sõitja kaalust ka, aga mul langeb kohe poole vähemaks.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
03.08.2021 17:50:46
|
|
|
Kummid peavad kivid olema jah kui distansi tahad. Isegi elektrirattal on kivid paremad muidu hakkad vaatam mis jama selle akuga on.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
03.08.2021 18:38:34
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Rauno266 kirjutas: |
| Suurema kaalu juures soovitan rehvidesse 50bar sisse panna, muidu vahetad rehve nagu sokke. |
See on isegi metallist mahuti kohta päris suur rõhk. |
Oeh jah, unise peaga tehtud postitused. Mõtlesin psi-sid. Mul mingi xiaomi elektriline kaasaskantav pump, kuhu lööd 50psi sisse ja see siis ise vuristab rehvid täis.
Üks asi on sõiduulatus, kuid teine asi on rehvide vastupidavus üle äärekivide sõites jne (märksõna pinch flat). Viimased 2 kuud olen sõitnud lõhkise rehviga. Hommikul tööle minnes 50 sisse ja järgmiseks hommikuks on 25 järel. Muidugi sõitja enda kaal on ka üsna oluline faktor nende torgete tekkimiseks.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
03.08.2021 18:56:15
|
|
|
| Ma lükkasin kevadel esimest korda sõitma minnes 10 tollistele 3,5 sisse ja pole rohkem näppinud. Sellest ajast sõitnud ca 1700 km. Aasta tagasi tellisin hiinast varurehvi koos lohviga ära, aga eks sellega nii ole, et kui vaja, siis pole võtta ja kui on olemas, siis pole vaja. Hea et ka kulumisjälgi pole veel silmaga näha
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
03.08.2021 19:18:21
|
|
|
Kuidas seda tüüpiliselt näiteks M365-ga kaasa antud ventiilipikendajat kasutate? Klappi tal sees pole, nii et nii kui selle otsast pumba või kompressori otsa lahti lased, on rehv tühi. Rehvi pool jääb ka mutter nii halvasti krutitavaks, et kui ükskord küüneotstega lahti jõuad kruvida, jällegi - rehv tühi.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
03.08.2021 19:43:35
|
|
|
See on ju iPod?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
03.08.2021 20:04:33
|
|
|
| rex kirjutas: |
See on ju iPod?  |
iPump. Testitud ja täis akuga pumpab terve jooksu autorehve täis.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
03.08.2021 21:12:22
|
|
|
Ma Olerexis oma max-il ei saanud pumbata. Nibin-nabin aga ei saanud. Kompressoriots liiga jäme ja ei saanud korralikult ventiilile peale. Nüüd on mul auto kompressor ja selle ots käib üldse keermega, mitte klõpsuga külge. Nüüd on eli lill!
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
03.08.2021 21:17:04
|
|
|
| SSD kirjutas: |
Ma Olerexis oma max-il ei saanud pumbata. Nibin-nabin aga ei saanud. Kompressoriots liiga jäme ja ei saanud korralikult ventiilile peale. Nüüd on mul auto kompressor ja selle ots käib üldse keermega, mitte klõpsuga külge. Nüüd on eli lill!  |
Tankla pumpadega jah esiratta pumpamine pole ka mul õnnestunud.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
04.08.2021 09:38:03
|
|
|
| rex kirjutas: |
Kuidas seda tüüpiliselt näiteks M365-ga kaasa antud ventiilipikendajat kasutate? Klappi tal sees pole, nii et nii kui selle otsast pumba või kompressori otsa lahti lased, on rehv tühi. Rehvi pool jääb ka mutter nii halvasti krutitavaks, et kui ükskord küüneotstega lahti jõuad kruvida, jällegi - rehv tühi.  |
On ju klapp 0 probleemi igatahes sellega pumpamisel
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
04.08.2021 09:47:23
|
|
|
| Nii kui otsa keerad hakkab õhu läbi tulema. Äkki uuel teistsugune kaasas? Mul eelmine suvi ostetud.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
04.08.2021 12:19:06
|
|
|
| 2-3 tk on mul neid garaažis ja pole klappi ühelgi. Viimati pumpasin vist nii, et suurem rõhk sisse ja käbedalt pöial otsa peale pärast pumba eemaldamist. Kiirühendusega tehtav, mutriga mitte. Kõige parem oleks lihtsalt peenike vastu ventiili lükatav ja käega kinni hoitav ots.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
04.08.2021 13:53:52
|
|
|
| Tavaline ventiil klapiks sellel mis mul. 2a tagasi m365 komplektis oli kaasas
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zpider
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2010
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|