Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2021 14:36:12 vasta tsitaadiga

Keegi oskab öelda, mis värk selle Homey samal ajal tulede kustutamisega on? Väidetavalt lähevad mingid paketid kaotsi. hakkasin uurima kui hommikuks üks tuli polnud kustunud, mis flow kohaselt pidi - logis polnud kirjet. Teine täpselt sama flowga tuli oli ilusti off.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.03.2021 17:28:45 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Keegi oskab öelda, mis värk selle Homey samal ajal tulede kustutamisega on? Väidetavalt lähevad mingid paketid kaotsi. hakkasin uurima kui hommikuks üks tuli polnud kustunud, mis flow kohaselt pidi - logis polnud kirjet. Teine täpselt sama flowga tuli oli ilusti off.


Seda juhtub, timeouti saab, aga põhjust ei tea. Osadel seadmetel on seda tihedamini (näiteks osrami lambid), teistel vähem. Vahel tundub, et asi on ruutingutes, kui ruudib läbi rohkem, kui ühe teise seadme, siis armastab ära kaduda, vahel jäädavalt. Enne 5.0 versiooni tuli seda üsna sagedasti ette, mistõttu olin homey'le juba autorestardid schedulenud öiseks ajaks mõnepäevaste tsüklitega. 5.0 ja 5.0.1 tundus, et asi on hästi, nüüd tuli 5.0.2 välja ja jälle on mingi kasjakk. Zigbee alamsüsteem sai muidu 5.0 alates korraliku refreshi, aga see nagu näha pole suurt muutnud. Ühesõnaga, agiilsus ja stabiilsus ei käi paraku käsikäes nagu ikka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 20.03.2021 17:42:58 vasta tsitaadiga

Zigbee peaks ju ka 2poolse sidega olema, st Homey saadab käsu välja ja ootab kinnitust tagasi, kui ei tule saadab uuesti käsu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2021 19:42:03 vasta tsitaadiga

Muudega pole täheldatud seda jama? ... kuna kõik Fibaro moodulid nagunii vahel, siis viskaks pigem HC3'me vahele.
Scene aktiveerimisel on mingi häiriv viivitus ka tol. Kui ei oleks tuled / lülitid, siis ehk ei häiriks nii väga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2021 19:54:45 vasta tsitaadiga

Kas Fibaro Dimmer 2 järgi võib otse ühendada 12V dimmerdatavad G53 1.4A LED pirnid või peaks ikkagi paigaldama Dimmer - toiteplokk AC 230V > DC 12V - pirnid?

Kõige kaugem lamp on lülitist 8m kaugusel, seega pinge juhtme lõpus peaks ca 11V olema.

Juhend ei anna konkreetset vastust:
230V operated conventional incandescent and halogen light sources
12V operated ELV halogen lamps and dimmable LED bulbs (with electronic transformers)
12V operated MLV halogen lamps (with ferromagnetic transformers)
dimmable LED bulbs

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2021 20:00:02 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
Etsike kirjutas:
Soovitame mõnda jubinat, mis hoiab ruumi temperatuuril "silma" peal ja saadab teate (meili) kui temp liiga kõrgeks kasvab. Wi-Fi ja elekter on ruumis olemas. Tahaks paigaldada ja unustada. Patareisid vahetamas käia ei taha.

Etsike, Sonoff TH. Istub 230V toites, kasutab WiFit ja kui nokitseda ei taha siis kasutad hiinlaste oma pilve. Saadab sealt kaudu oma äppi teate. IFTTT'd kasutades saad ka meili omale saata.

Ja täpselt nii saigi. Sonoff TH16 paigas ja IFTTT abil tuleb meil olulistele isikutele. Tänud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.03.2021 21:25:31 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Muudega pole täheldatud seda jama? ... kuna kõik Fibaro moodulid nagunii vahel, siis viskaks pigem HC3'me vahele.
Scene aktiveerimisel on mingi häiriv viivitus ka tol. Kui ei oleks tuled / lülitid, siis ehk ei häiriks nii väga.


Fibaro on z-wave, ehk hoopis teine protokoll. Sedapidi vaadates tundub, et asi ongi rohkem homey's endas, kui protokollis. Kas tavaline või pro muidu ? Mul on tavaline ja kohati tundub, et viivitused on tingitud sellest, et palju seadmeid ja lihtsalt ei jaksa, eriti, kui järjest/korraga aktiveerub mitu scenet.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.03.2021 21:33:52 vasta tsitaadiga

VR53, sul on ju selgelt kirjutatud, et väikepingetrafo või dimmerdatav alaldi peab siiski 12V pirnidel ees olema, kui soovid fibaro dimmerit kasutada madalpinge lampidega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2021 22:26:13 vasta tsitaadiga

Lauri_s, suur tänu kiire tarne eest! Karp oli järgmine päev juba pakiautomaadis 😊
Täna hakkasin asja paigaldama, aga tekkis takerdus. Kas see POW relee on äkki suurem kui teised? Juhtmetega koos hakkasin paika sättima ja no ei saa kuidagi. Siis panin pcb üksi karpi ja ruumi nagu tõesti ei ole enam kaablite jaoks. Või peaks ikkagi külge panama ja siis näpitsate abiga ära väänama ja suht jõuga selle plaadi paika suruma? Tundub ebareaalne, aga võibolla ongi nii mõeldud?


https://ibb.co/fQRx5vj
https://ibb.co/XkqMSDT
https://ibb.co/pjksMW2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.03.2021 22:30:30 vasta tsitaadiga

olafsand, POW/TH/DUAL jmt ei mahu jah koos korpusega sellesse standardkarpi. Seega peadki paigaldama trükkplaadi paljana.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2021 22:35:37 vasta tsitaadiga

jägaja, piltidelt näed, et ongi ainult trükkplaat...Korpusega koos on POW 1,5x nii suur kui karp ise.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.03.2021 22:37:32 vasta tsitaadiga

olafsand, https://ewelink.coolkit.cc/?p=1149
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2021 22:56:38 vasta tsitaadiga

jägaja, POW on ikkagi sinna ära pressitud jah. Ei istu küll kruvidega omal kohal, aga on kaane all kindlas kohas. Mul on muidugi vähe tigedamad ja kangemad kaablid, küllap see ka segab. Just käis peast mõte läbi, et kasutaks neid karbi kaablite sisse- ja väljaviike mõne suurema hermeetilise toidukarbiga näiteks icon_biggrin.gif
Homme proua karbid üle vaatama ja ühe siis vaikselt eraldama endale icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2021 00:30:56 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
RassK kirjutas:
Muudega pole täheldatud seda jama? ... kuna kõik Fibaro moodulid nagunii vahel, siis viskaks pigem HC3'me vahele.
Scene aktiveerimisel on mingi häiriv viivitus ka tol. Kui ei oleks tuled / lülitid, siis ehk ei häiriks nii väga.


Fibaro on z-wave, ehk hoopis teine protokoll. Sedapidi vaadates tundub, et asi ongi rohkem homey's endas, kui protokollis. Kas tavaline või pro muidu ? Mul on tavaline ja kohati tundub, et viivitused on tingitud sellest, et palju seadmeid ja lihtsalt ei jaksa, eriti, kui järjest/korraga aktiveerub mitu scenet.


Z-wave peal jah kõik - ma kõrgetel sagedustel ei taha opereerida. Mudel on Homey Early 2019. Mul just palju seadmeid pole, just sai tõsisemalt ette võetud infra. Too lihtsalt tuli korteriga kaasa, siis mõtlesin, et hüva kui ta juba olemas on - siis võib HC3 rahade eest mooduleid osta esmalt pigem. Tal vaja teha ainult 2 operatsiooni kindlal ajal - öösel 2 lülitit välja lülida ja kogu moos. Siiamaani töötas ideaalselt... icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2021 01:08:30 vasta tsitaadiga

olafsand, kui otseselt uputada ei plaani, võib ka sellisesse pista:

https://www.k-rauta.ee/p/harukarp-333-916-37x85x130-ip55/fd5v

POW relee kannatab küll 16A ära, kuid kui boiler ~2kW kanti jääb, pole pointi üle 1,5-ruuduse kaabli kasutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2021 04:34:07 vasta tsitaadiga

RassK, Z-Wave puhul on teada probleem see et kui saadad käsu suurele hulgale seadmetele korraga siis tekib ummik ja mõni pakett võib kaduma minna. Eriti veel juhul kui mõne seadme asukoht on selline et suhtlus käib mitme hüppega. Ma ei tea nüüd seda kas Homey saadab käsklusi välja lollilt puusalt tulistades või ainult siis kui vaja. Näiteks kui valgusti on juba väljas, kas siis saadab ikkagi OFF käsu või mitte - mis võimendaks probleemi veelgi. Lahenduseks on see kui suurema hulga seadmetele käsu saatmist ajatada. Näiteks iga individuaalsele seadmele käsu saatmise vahele pisike delay. Samuti võiks oma z-wave setupi selle pilguga üle vaadata et ega seal võrgus üleliigset läbu ei liigu. Näiteks kui ruumides on temp andurid mis kütet majandavad, siis võiks need sättida oma näitu edastama mitte tihedamalt kui kord 10-15 minuti järel. Luxi andurid samamoodi - defaultis pikk rahulik samm plus siis suure muutuse tuvastamisel kohene raport, jms. Erinevate seadmete energiaraportite edastamine ei peaks ka vast kord minutis toimuma. Neid asju on väga palju millele hakata tähelepanu pöörama kui seadmete arv suuremaks hakkab minema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.03.2021 08:18:45 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Markos kirjutas:
RassK kirjutas:
Muudega pole täheldatud seda jama? ... kuna kõik Fibaro moodulid nagunii vahel, siis viskaks pigem HC3'me vahele.
Scene aktiveerimisel on mingi häiriv viivitus ka tol. Kui ei oleks tuled / lülitid, siis ehk ei häiriks nii väga.


Fibaro on z-wave, ehk hoopis teine protokoll. Sedapidi vaadates tundub, et asi ongi rohkem homey's endas, kui protokollis. Kas tavaline või pro muidu ? Mul on tavaline ja kohati tundub, et viivitused on tingitud sellest, et palju seadmeid ja lihtsalt ei jaksa, eriti, kui järjest/korraga aktiveerub mitu scenet.


Z-wave peal jah kõik - ma kõrgetel sagedustel ei taha opereerida. Mudel on Homey Early 2019. Mul just palju seadmeid pole, just sai tõsisemalt ette võetud infra. Too lihtsalt tuli korteriga kaasa, siis mõtlesin, et hüva kui ta juba olemas on - siis võib HC3 rahade eest mooduleid osta esmalt pigem. Tal vaja teha ainult 2 operatsiooni kindlal ajal - öösel 2 lülitit välja lülida ja kogu moos. Siiamaani töötas ideaalselt... icon_confused.gif


2 lülitit pole just palju. Mul on sama homey, vaata tarkvaraversiooni, kas on äkki 5.0.2 peale uuendanud. Ma olen autoupdate kinni keeranud endal. Eelpool mainitud delay’d on abiks ka ja flow’de tegemisel on alati mõistlik enne ka seadme staatust kontrollida, et tarbetuid ON ja OFF käske elimineerida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2021 14:29:06 vasta tsitaadiga

Hea teada, sensorid ma juba unustasin. Neid on tõesti terve posu (temp, co2, niiskus ...) + fibaro lülititega tulenev auto energia reporting.

Pm teen Fibaro moodulite paigaldamisest ka vahekokkuvõtte.
- Toosid peavad olema min 60mm sügavad
- Kui toosi tuleb rohkem kui 2 juhet - toide + lamp, on jama majas
- Lauri_s pakutud toosid ei toimi topelt kipsseinal. Mul tundub olema vist kõigil seintel topelt kips, ühekordset pole veel leidnud.

Hetkel ei ole leidnud karpi kuhu Fibaro moodul sisse läheks, mis mahuks ühesest toosiaugust läbi ka. Kui on topelt toosid, siis selleks puhuks leidsin karbi, kuhu mahub 2 moodulit sisse. Juhtmestus läheb keeruliseks, pruune juhtmeid läheb natukene paljuks, peab hakkama tähistusi kasutama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.03.2021 15:38:35 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Hea teada, sensorid ma juba unustasin. Neid on tõesti terve posu (temp, co2, niiskus ...) + fibaro lülititega tulenev auto energia reporting.

Pm teen Fibaro moodulite paigaldamisest ka vahekokkuvõtte.
- Toosid peavad olema min 60mm sügavad
- Kui toosi tuleb rohkem kui 2 juhet - toide + lamp, on jama majas
- Lauri_s pakutud toosid ei toimi topelt kipsseinal. Mul tundub olema vist kõigil seintel topelt kips, ühekordset pole veel leidnud.

Hetkel ei ole leidnud karpi kuhu Fibaro moodul sisse läheks, mis mahuks ühesest toosiaugust läbi ka. Kui on topelt toosid, siis selleks puhuks leidsin karbi, kuhu mahub 2 moodulit sisse. Juhtmestus läheb keeruliseks, pruune juhtmeid läheb natukene paljuks, peab hakkama tähistusi kasutama.


Kasutan siinkohal võimalust küsida, kas fibaro releed (just releed, mitte dimmerid) plõksuvad ka või ei ? Mul siin üks projekt ees ja seal ei taheta plõkse, aga dimmerid iga valgusti ette nö releena ei sobi, osad kipuvad vilkuma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2021 15:59:21 vasta tsitaadiga

Plõksuvad ikka ja kipsseinas eriti hästi kuulda. Häirib just see kerge viitega lausa tuntav klõps pärast lüliti enda klõpsu. Ma kirjutasin sellest kuskil eespool ja oli jutuks solid state releedega asendamisest, aga see oleks nokitsemisprojekt, kuna poest vist selliseid hetkel ei tule. Nokitsemisprojektile garantii andmine on jälle omaette teema. Endale võid teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edz
HV Guru

liitunud: 19.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2021 16:26:29 vasta tsitaadiga

RassK, kas el.kilpi paigaldada ei võimalda? Olen näinud DIN liistule paigaldatavad moodulid vms.
_________________
M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2021 16:44:38 vasta tsitaadiga

Kilpi paigaldamine on igati ok ja see elimineeriks ka kohapeal klõpsumised, aga eeldab ka teistsugust kaabeldust. Iga valgusti ja lüliti peab siis kilpi jooksma, tavapärast jadamisi ahelat ei saa kasutada. Kilbis oleks vast mõistlikum ka releeplokke kasutada, odavam ja võtab vähem ruumi. Sel juhul pole otsest vajadust ka keskseadmega üle õhu suhelda, kaabliga modbus vms on töökindlam.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2021 17:36:52 vasta tsitaadiga

Kui kaabeldus puudub ja klõpse vaja vältida, siis Smart implant + 2xSSR lahendaks kahe valgusti juhtimise ilma klõpsuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2021 18:08:59 vasta tsitaadiga

Nonii, hinnavaatlejad, kes leiab kõige pisema ja odavama 230V toiteka üksiku Smart Implanti jaoks? Karbil 9-30V / 0,05A. SSR võib muidugi veel lisavoolu tahta, nii et ütleme 12V ja 0,1-0,3A.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2021 21:00:02 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Nonii, hinnavaatlejad, kes leiab kõige pisema ja odavama 230V toiteka üksiku Smart Implanti jaoks? Karbil 9-30V / 0,05A. SSR võib muidugi veel lisavoolu tahta, nii et ütleme 12V ja 0,1-0,3A.
Ma ei tea, kas Eesti kaubandusvõrgust ka leida võib, aga suures maailmas on päris kompaktseid lahendusi olemas.
https://a.aliexpress.com/_msEkBTN
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2021 14:24:37 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
rex kirjutas:
Nonii, hinnavaatlejad, kes leiab kõige pisema ja odavama 230V toiteka üksiku Smart Implanti jaoks? Karbil 9-30V / 0,05A. SSR võib muidugi veel lisavoolu tahta, nii et ütleme 12V ja 0,1-0,3A.
Ma ei tea, kas Eesti kaubandusvõrgust ka leida võib, aga suures maailmas on päris kompaktseid lahendusi olemas.
https://a.aliexpress.com/_msEkBTN
Mind hakkas see pakutud isend huvitama teisel põhjusel. Aga enne ostmist võiks kommentaaridega tutvuda. Seal paar viidet toote omaduste kohta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2021 17:53:39 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
warwas, tavalised 230V LED'id. Eraldi toitekat neil pole, ehk siis individuaalselt pirnidesle soklitesse sisse miskit ehitatud. Dimmerdan tavalise Fibaro dimmeriga otse faasi. Kui sul 12-24V DC LEDid siis on väga lihtne - Fibaro RGBW juhib kuni 4 LEDi eraldi või koos vastavalt soovile ja vajadusele.

Ahaa! RGBW jäi tõesti kuidagi tähelepanuta.
Mul 12V süsteem, ~20W jagu "linti". RGBW'ga saaks tõesti dimmerdamise ära teha. Nüüd aga jääb küsimus, et kuidas seda juhtida - vool tuleb sisse lüliti toosi ja seal läheb omakorda kolm soont peegli poole (millest kaks läheb peegli toiteks). Mis variandid oleks - Smart Implant lüliti taha? Siis on muidugi uus probleem selle implantaadi toitmisega. Võib-olla see eelnevalt reklaamitud mini-toitekas mahuks isegi ära. Kas sedasi ümber nurga juhtides jääks väga häiriv viide sisse? (keskuseks on HCL)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2021 06:34:51 vasta tsitaadiga

warwas

Smart implanti asemel siis mõistlikum kasutada sul toosis mõnda 230V moodulit. Jääb toitekaga mässamine ära. Ja nii Fibaro relee kui Dimmer suudavad ilusti klahvivajutused RGBW'le edastada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2021 10:59:19 vasta tsitaadiga

Tekkis selline küsimus, et kas on andurit mis mõõdaks hapniku taset ruumis? Idee oleks leiliruumis õhku kontrollida ja vajadusel automaatne sundvent käima panna sisse puhuma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2021 11:29:55 vasta tsitaadiga

Väike leiliruum, palju inimesi korraga pikalt sees, siis võib CO2 tase tõsti tõusta üle optimaalse. CO2 andureid apkub pmst iga nutitoodete tootja, pead vaatama mis on sinu nutikodule kõige sobivam.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2021 15:47:36 vasta tsitaadiga

Terror, co2 andur on vist tõesti lihtsam lahendus, tänud!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2021 15:54:39 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
warwasSmart implanti asemel siis mõistlikum kasutada sul toosis mõnda 230V moodulit. Jääb toitekaga mässamine ära. Ja nii Fibaro relee kui Dimmer suudavad ilusti klahvivajutused RGBW'le edastada

RGBW tahab ikka 12V, kuidas selle lahendad? Või mõtledki panna seina relee, seejärel 230>12V toiteplokk ja toiteploki külge RGBW ja selle külge 12V LEDid? Tundub jube palju seadmeid.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2021 15:56:53 vasta tsitaadiga

VR53, ma sain praegusest kirjeldusest aru et peegli toitekale jooksevad kaks karva pistikust. Kui peeglil endal toitekat üldse hetkel ei ole, siis peaks jah alustama sellest - kust LEDidele toide võetakse. Ja siis sinna samasesse juurde RGBW paigaldada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2021 20:31:24 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
VR53, ma sain praegusest kirjeldusest aru et peegli toitekale jooksevad kaks karva pistikust. Kui peeglil endal toitekat üldse hetkel ei ole, siis peaks jah alustama sellest - kust LEDidele toide võetakse. Ja siis sinna samasesse juurde RGBW paigaldada

Mul ühes kohas sarnane probleem. Aga kui panna RGBW 12V toiteploki taha, siis ta jääks peale lülitit. Ehk kui keegi lülitist voolu välja lülitab, siis ei RGWB jääb ilma toiteta, mis pole parim lahendus.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 24.03.2021 20:42:03 vasta tsitaadiga

Miks on vaja veel eraldi lülitit kasutada? Pane otseks see lüliti!
Mul on aastaid lülitid RGBW sisendisse ühendatud, nendega juhingi valgusteid
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2021 23:52:31 vasta tsitaadiga

Ei saanud hästi aru. Hetkel on nii: Fibaro dimmer koos vedrulülitiga, see on ühendatud AC DC toiteplokiga ja selle järgi on 12V LEDid. Mul endal RGBW-ga kogemused puuduvad, aga lülitit ei saa otse RGBW-ga ühendada, sest lüliti on 230V. Ja isegi kui saaks, siis otseühenduse puhul jääks aga AC DC ilma toiteta.
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2021 00:13:03 vasta tsitaadiga

RGBW saab enda toite sellest samast 12V LEDide adapterist. RGBW mooduli külge lähevad LEDid otse. Lülitist ühendad 230V lahti ja paned selle otse AC/DC adapterisse. 12V juhid läbi lüliti RGBW sisendisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 26.03.2021 01:07:52 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Ei saanud hästi aru...

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2021 02:02:18 vasta tsitaadiga

Ok, lüliti osa on selge thumbs_up.gif. Aga lülitist lakke läheb 3 soonega kaabel, mis toidab praegu AC/DC adapterit. Kui juhet ainult lülitamiseks kasutada, siis jääb AC/DC ilma toiteta...
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2021 06:18:50 vasta tsitaadiga

VR53, kui sul on lüliti taga ka Fibaro Dimmer, siis ühenda LEDide lüliti ka selle dimmeri teise sisendisse. Dimmeri seod RGBW'ga ära Association'it kasutades ja mure murtud. AC/DC adapteri jätad püsivalt toitesse ja RGBW'l on kogu aeg toide olemas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2021 10:07:58 vasta tsitaadiga

Mul vist ongi suht sama setup, mis VR53'l.

raitl, ehk et Dimmeri moodulit kasutaks põhimõtteliselt ainult lüliti impulsi edastamiseks, kogu selle jõuelektroonika jääks mängust välja?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2021 12:01:52 vasta tsitaadiga

warwas, jep. Ideaalne seadmete ära kasutus oleks muidugi see kui on kahe klahviline lüliti ja kaks valgustit. Ühte juhiks dimmer ise ja teine oleks siis impulsi edastamine RGBW'le
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2021 10:15:16 vasta tsitaadiga

Siin oli juttu ka päevavalgustoru vahetamisest led toru vastu. Meenus, et ostsin ka led toru, aga see põledes julmalt väreleb ja pöriseb. Nüüd katkusin lambi lahti. See nõuka-aegne kobakas tuleks süsteemis vast vahele jätta ja torule otse 220V peale anda eks?

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 27.03.2021 10:57:52 vasta tsitaadiga

Kust sa sellise mustaks põlenud lambi said üldse? Terve see armatuur tuleks prügikasti visata.
Too "must kobakas" + kondekas ei anna leed torule tõesti midagi juurde. Aga ise ei ole praktilisi katseid kunagi teinud selles osas.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2021 16:21:08 vasta tsitaadiga

jägaja, see pole põlenud, see köögis 100 aastat olnud. Kleepub jne rasva tõttu. Läheb kogu täiega vahetusse jah.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2021 19:17:35 vasta tsitaadiga

Kellelgi kuskil sahtlites Homey'le Komfovendi ja Huumi jaoks liidestust pole?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2021 14:54:33 vasta tsitaadiga

Segan ka küsimusega vahele, loodan et eelmiseid vestlusi ei lõhu.

Kas keegi oskab soovitada Zigbee seinalüliteid? Just selliseid, mis on füüsilise push buttoniga (mitte puutetundlik). Kindlasti peab siis mahtuma EU ümarasse toosi.
Ma ise proovisin ühe sellise: https://www.aliexpress.com/item/33015851884.html ja toimib täitsa edukalt HA'ga.

Tellisin ka testiks sellise: https://www.aliexpress.com/item/4000298926256.html
Näeb kenam välja kui see eelmine lüliti, aga sellel on väga veider mure. Peale Conbee kaudu ühendamist HA'ga on funktsioon, kus lamp lülitub välja alati peale 2 minutit (vahet pole kuidas sisse lülitada). https://github.com/dresden-elektronik/deconz-rest-plugin/issues/3693

Ehk mõtlesin enne kui kinnitan enda valiku selle esimese väljatoodud lüliti peale, et äkki on veel mingeid alternatiive ja kogemusi?

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wanur
HV kasutaja


liitunud: 05.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2021 16:05:26 vasta tsitaadiga

Ostsin ka kunagi katsetamiseks mõned sellised sinu esimese variandi lülitid ja ei oska midagi kurta, plaanin mõned juurdegi võtta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2021 16:27:22 vasta tsitaadiga

Ostsin katsetuseks Aqara wireless lüliti. 20 kuud hiljem töötab sama patarei pealt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 30.03.2021 14:02:18 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Ostsin katsetuseks Aqara wireless lüliti. 20 kuud hiljem töötab sama patarei pealt.


https://shop.indome.ee/et/a/aqara-wireless-remote-switch-mini samasugune?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.