Huvitaks sama. Kui see on järjekordne mingi Hiina ime vene tarkvaraga, siis taolist asja kuskile enda võrgu lähedale ei tahaks panna
Ja ons see selles osas ka Ambilight telekaga võrreldav, et töötab nii teleri siseste äppidega kui ka konsooli või arvutit kasutades? Seni olen leidnud vaid kas üht või teist viisi töötavaid alternatiive, mitte aga sellist, mis mõlemat suudaks. _________________ Geek it til it MHz
Olen veendunud, et eraldiseisvad ambilight systeemid on kordades paremad kui Philipsi oma.
Jah on jura toppida käsitsi paar meertit led-e ja maksta u 100-300€ lisaks aga tulemus on seda väärt.
Soovitaksin LG-d, juba üksiainu nende kasutajaliidese pärast.
Mina ütleksin, et LG CX on igati mõistlik/win-win valik, all-in-one 55" monitor ~1200€
LG-l on paremad liidesed, see on selge. Aga, kuna ma magamistoa telekal neid liideseid ei vaja, siis hetkel on mulle kõige olulisem pildi kvaliteet. Poes neid telekaid vaadates tundus mulle Philipsi pilt parem, aga no kes teab, mis pildisätted CX-l tol hetkel olid. Liikuva pildiga saavad vast kõige paremini hakkama Sony oled tv-d, kuid need on jällegi tunduvalt kallimad. Seega jääb küsimus, kas Philips 805 pilditöötlus on parem, kui LG CX oma?
Mis nende uhkete vilkuvate ambilightide mõte on, see disko tüütab ju kiiresti ära ja paned mingi ühte värvi valguse ja ongi kõik ju ?
Mingit dünaamilist muusikavideot vist fun vaadata? Ei tea. Muud ei kujutaks ette. Pole ka veel aru saanud, miks see hea on. Mul on isegi teleri on/stadby LED softist välja lülitatud.
Kui teleka paneel on väga halb, siis on Ambilightiga hea see ära varjata. Pimedas toas pimedal taustal tulevad paljud paneeli vead lihtsalt välja. Ambilight vähendab kontrasti ja silm ei saa enam pildivigadest aru. Lahendus on tegelikult parem telekas.
Olen veendunud, et eraldiseisvad ambilight systeemid on kordades paremad kui Philipsi oma.
Jah on jura toppida käsitsi paar meertit led-e ja maksta u 100-300€ lisaks aga tulemus on seda väärt.
Soovitaksin LG-d, juba üksiainu nende kasutajaliidese pärast.
Mina ütleksin, et LG CX on igati mõistlik/win-win valik, all-in-one 55" monitor ~1200€
LG-l on paremad liidesed, see on selge. Aga, kuna ma magamistoa telekal neid liideseid ei vaja, siis hetkel on mulle kõige olulisem pildi kvaliteet. Poes neid telekaid vaadates tundus mulle Philipsi pilt parem, aga no kes teab, mis pildisätted CX-l tol hetkel olid. Liikuva pildiga saavad vast kõige paremini hakkama Sony oled tv-d, kuid need on jällegi tunduvalt kallimad. Seega jääb küsimus, kas Philips 805 pilditöötlus on parem, kui LG CX oma?
Millist 65" TVd soovitate?
- max 1000€
- Android TV, vana teleriga olen Chromecasti kasutamisega ära harjunud. Apple seadmeid ei oma.
- Enamasti vaatan Telia TV-d (seriaalid, sport jms), vahest ka voogedastusest mõne filmi.
- Mängukonsooliga mängida pole plaanis aga huvi hakkas pakkuma emulaator äpp RetroArch ehk saab natuke nostalgitseda.
- IPS v VA? Vaatan telerit väikese nurga alt, mitte otse ja valgustatud toas mitte täielikus pimeduses.
Endal jäi valikusse Philips 65PUS8505 ja Sony KD-65XH8096 aga võrdlusvideo on alt filmitud ja ei anna vaatekõrguselt tõelist ülevaadet. Või on meelega nii filmitud, et vahe välja tuleks? Ilutulestiku põhjal valiks Philipsi aga värvide esiletoomise poolest Sony.
Millist 65" TVd soovitate?
- max 1000€
- Android TV, vana teleriga olen Chromecasti kasutamisega ära harjunud. Apple seadmeid ei oma.
- Enamasti vaatan Telia TV-d (seriaalid, sport jms), vahest ka voogedastusest mõne filmi.
- Mängukonsooliga mängida pole plaanis aga huvi hakkas pakkuma emulaator äpp RetroArch ehk saab natuke nostalgitseda.
- IPS v VA? Vaatan telerit väikese nurga alt, mitte otse ja valgustatud toas mitte täielikus pimeduses.
Endal jäi valikusse Philips 65PUS8505 ja Sony KD-65XH8096 aga võrdlusvideo on alt filmitud ja ei anna vaatekõrguselt tõelist ülevaadet. Või on meelega nii filmitud, et vahe välja tuleks? Ilutulestiku põhjal valiks Philipsi aga värvide esiletoomise poolest Sony.
Ma koguks ~200.- juurde ja ostaks Samsung Q80T või siis Sony XH90. Miks just need? - sest mõlema tootja antud mudelid on LED teleri tippmudeli tehnoloogiaga varustatud. Mitte just päris tippmudelid, aga ligilähedased. Seega, sujuvam pilt, paremad värvid, lisaks on mõlemad väga head telerid valgustatud toas vaatamiseks. Mõlemal on VA tüüpi hea kontrastsusega ekraanid. Mõlemal on Full Array Local Dimming - seega LED ekraani kohta hea pilt ka hämaras või pimedas toas. Samsungi eeliseks Sony ees on see, et Samsungil on vaatamisnurk suurem - ekraan on kaetud mingi spetsiaalse kihiga, mis seda võimaldab. Sony eeliseks on soovitud Android tarkvara.
Millist 65" TVd soovitate?
- max 1000€
- Android TV, vana teleriga olen Chromecasti kasutamisega ära harjunud. Apple seadmeid ei oma.
- Enamasti vaatan Telia TV-d (seriaalid, sport jms), vahest ka voogedastusest mõne filmi.
- Mängukonsooliga mängida pole plaanis aga huvi hakkas pakkuma emulaator äpp RetroArch ehk saab natuke nostalgitseda.
- IPS v VA? Vaatan telerit väikese nurga alt, mitte otse ja valgustatud toas mitte täielikus pimeduses.
Endal jäi valikusse Philips 65PUS8505 ja Sony KD-65XH8096 aga võrdlusvideo on alt filmitud ja ei anna vaatekõrguselt tõelist ülevaadet. Või on meelega nii filmitud, et vahe välja tuleks? Ilutulestiku põhjal valiks Philipsi aga värvide esiletoomise poolest Sony.
Ma koguks ~200.- juurde ja ostaks Samsung Q80T või siis Sony XH90. Miks just need? - sest mõlema tootja antud mudelid on LED teleri tippmudeli tehnoloogiaga varustatud. Mitte just päris tippmudelid, aga ligilähedased. Seega, sujuvam pilt, paremad värvid, lisaks on mõlemad väga head telerid valgustatud toas vaatamiseks. Mõlemal on VA tüüpi hea kontrastsusega ekraanid. Mõlemal on Full Array Local Dimming - seega LED ekraani kohta hea pilt ka hämaras või pimedas toas. Samsungi eeliseks Sony ees on see, et Samsungil on vaatamisnurk suurem - ekraan on kaetud mingi spetsiaalse kihiga, mis seda võimaldab. Sony eeliseks on soovitud Android tarkvara.
Note that the EU version of the Q80T is different. It doesn't have the 'Ultra Viewing Angle' layer, and local dimming may perform worse. The Q85T, which is exclusive to the EU, appears to be the closest model to the one we've tested.
Millist 65" TVd soovitate?
- max 1000€
- Android TV, vana teleriga olen Chromecasti kasutamisega ära harjunud. Apple seadmeid ei oma.
- Enamasti vaatan Telia TV-d (seriaalid, sport jms), vahest ka voogedastusest mõne filmi.
- Mängukonsooliga mängida pole plaanis aga huvi hakkas pakkuma emulaator äpp RetroArch ehk saab natuke nostalgitseda.
- IPS v VA? Vaatan telerit väikese nurga alt, mitte otse ja valgustatud toas mitte täielikus pimeduses.
Endal jäi valikusse Philips 65PUS8505 ja Sony KD-65XH8096 aga võrdlusvideo on alt filmitud ja ei anna vaatekõrguselt tõelist ülevaadet. Või on meelega nii filmitud, et vahe välja tuleks? Ilutulestiku põhjal valiks Philipsi aga värvide esiletoomise poolest Sony.
Ma koguks ~200.- juurde ja ostaks Samsung Q80T või siis Sony XH90. Miks just need? - sest mõlema tootja antud mudelid on LED teleri tippmudeli tehnoloogiaga varustatud. Mitte just päris tippmudelid, aga ligilähedased. Seega, sujuvam pilt, paremad värvid, lisaks on mõlemad väga head telerid valgustatud toas vaatamiseks. Mõlemal on VA tüüpi hea kontrastsusega ekraanid. Mõlemal on Full Array Local Dimming - seega LED ekraani kohta hea pilt ka hämaras või pimedas toas. Samsungi eeliseks Sony ees on see, et Samsungil on vaatamisnurk suurem - ekraan on kaetud mingi spetsiaalse kihiga, mis seda võimaldab. Sony eeliseks on soovitud Android tarkvara.
Philipsi tipp mudel uuenes küll eeskujulikult. Ostes oli peal android 5.. uuendused tulid. 6.. 7.. 8.. Eks uue ja uhkema uuendusega aeglasemaks on jäänud aga rakendused töötavad ja on ajakohased.
Vaatasin korra veel LG selle aasta OLED hindu, et aru saada, kas õigustab end eelmise aasta CX soetamine või vaadata mõne teise tootja poole. Huvi pakub jätkuvalt 65"
2021:
LG G1 Evo 65" - 3500 €
LG C1 65" - 2800 € (eelmise aasta CX järeltulija)
2020:
LG CX 65" - 1750 €
Priskelt üks-ühele mängida C1 vs CX, siis karjub selgelt CX poole.
Alternatiivina luurama, mida teised pakuvad. Android sisuga teler oleks muidugi vähe huvitavam kui WebOS-ga.
miga, vähe vara vaatad. Kui need reaalselt kohal, siis hind hakkab alla kolisema samas rütmis nagu eelmise aasta oma. Hinnafraafikut näed HV lehel
Selle algse soovitusliku hinnaga pole need kunagi reaalselt kuu hiljem müügis olnud _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Millist 65" TVd soovitate?
- max 1000€
- Android TV, vana teleriga olen Chromecasti kasutamisega ära harjunud. Apple seadmeid ei oma.
- Enamasti vaatan Telia TV-d (seriaalid, sport jms), vahest ka voogedastusest mõne filmi.
- Mängukonsooliga mängida pole plaanis aga huvi hakkas pakkuma emulaator äpp RetroArch ehk saab natuke nostalgitseda.
- IPS v VA? Vaatan telerit väikese nurga alt, mitte otse ja valgustatud toas mitte täielikus pimeduses.
Endal jäi valikusse Philips 65PUS8505 ja Sony KD-65XH8096 aga võrdlusvideo on alt filmitud ja ei anna vaatekõrguselt tõelist ülevaadet. Või on meelega nii filmitud, et vahe välja tuleks? Ilutulestiku põhjal valiks Philipsi aga värvide esiletoomise poolest Sony.
Ma koguks ~200.- juurde ja ostaks Samsung Q80T või siis Sony XH90. Miks just need? - sest mõlema tootja antud mudelid on LED teleri tippmudeli tehnoloogiaga varustatud. Mitte just päris tippmudelid, aga ligilähedased. Seega, sujuvam pilt, paremad värvid, lisaks on mõlemad väga head telerid valgustatud toas vaatamiseks. Mõlemal on VA tüüpi hea kontrastsusega ekraanid. Mõlemal on Full Array Local Dimming - seega LED ekraani kohta hea pilt ka hämaras või pimedas toas. Samsungi eeliseks Sony ees on see, et Samsungil on vaatamisnurk suurem - ekraan on kaetud mingi spetsiaalse kihiga, mis seda võimaldab. Sony eeliseks on soovitud Android tarkvara.
Ma julgen arvata, et ka Sony teeb oma teleritele regulaarselt uuendusi. Aga minu jaoks on põhiline see, et Sony XH90-l ja Samsungi Q80T-l on FALD tugi olemas. Philips LED teleri tippmudelil PUS9435 peaks ka FALD vist olemas olema - igal juhul läheb ligikaudu 1200.- et üks neist valida.
raxz, vähe tihedamini, aga jah, ei saa kurta... _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Millist 65" TVd soovitate?
- max 1000€
- Android TV, vana teleriga olen Chromecasti kasutamisega ära harjunud. Apple seadmeid ei oma.
- Enamasti vaatan Telia TV-d (seriaalid, sport jms), vahest ka voogedastusest mõne filmi.
- Mängukonsooliga mängida pole plaanis aga huvi hakkas pakkuma emulaator äpp RetroArch ehk saab natuke nostalgitseda.
- IPS v VA? Vaatan telerit väikese nurga alt, mitte otse ja valgustatud toas mitte täielikus pimeduses.
Endal jäi valikusse Philips 65PUS8505 ja Sony KD-65XH8096 aga võrdlusvideo on alt filmitud ja ei anna vaatekõrguselt tõelist ülevaadet. Või on meelega nii filmitud, et vahe välja tuleks? Ilutulestiku põhjal valiks Philipsi aga värvide esiletoomise poolest Sony.
Ma koguks ~200.- juurde ja ostaks Samsung Q80T või siis Sony XH90. Miks just need? - sest mõlema tootja antud mudelid on LED teleri tippmudeli tehnoloogiaga varustatud. Mitte just päris tippmudelid, aga ligilähedased. Seega, sujuvam pilt, paremad värvid, lisaks on mõlemad väga head telerid valgustatud toas vaatamiseks. Mõlemal on VA tüüpi hea kontrastsusega ekraanid. Mõlemal on Full Array Local Dimming - seega LED ekraani kohta hea pilt ka hämaras või pimedas toas. Samsungi eeliseks Sony ees on see, et Samsungil on vaatamisnurk suurem - ekraan on kaetud mingi spetsiaalse kihiga, mis seda võimaldab. Sony eeliseks on soovitud Android tarkvara.
Millist 65" TVd soovitate?
- max 1000€
- Android TV, vana teleriga olen Chromecasti kasutamisega ära harjunud. Apple seadmeid ei oma.
- Enamasti vaatan Telia TV-d (seriaalid, sport jms), vahest ka voogedastusest mõne filmi.
- Mängukonsooliga mängida pole plaanis aga huvi hakkas pakkuma emulaator äpp RetroArch ehk saab natuke nostalgitseda.
- IPS v VA? Vaatan telerit väikese nurga alt, mitte otse ja valgustatud toas mitte täielikus pimeduses.
Endal jäi valikusse Philips 65PUS8505 ja Sony KD-65XH8096 aga võrdlusvideo on alt filmitud ja ei anna vaatekõrguselt tõelist ülevaadet. Või on meelega nii filmitud, et vahe välja tuleks? Ilutulestiku põhjal valiks Philipsi aga värvide esiletoomise poolest Sony.
Ma koguks ~200.- juurde ja ostaks Samsung Q80T või siis Sony XH90. Miks just need? - sest mõlema tootja antud mudelid on LED teleri tippmudeli tehnoloogiaga varustatud. Mitte just päris tippmudelid, aga ligilähedased. Seega, sujuvam pilt, paremad värvid, lisaks on mõlemad väga head telerid valgustatud toas vaatamiseks. Mõlemal on VA tüüpi hea kontrastsusega ekraanid. Mõlemal on Full Array Local Dimming - seega LED ekraani kohta hea pilt ka hämaras või pimedas toas. Samsungi eeliseks Sony ees on see, et Samsungil on vaatamisnurk suurem - ekraan on kaetud mingi spetsiaalse kihiga, mis seda võimaldab. Sony eeliseks on soovitud Android tarkvara.
Oleneb nurga suurusest. Korralik VA ekraan väikese nurga alt on nagu IPS ekraan otse vaatamisega. VA ekraani otse vaadates on aga pilt kõvasti IPS ekraanist erksam.
Oleneb nurga suurusest. Korralik VA ekraan väikese nurga alt on nagu IPS ekraan otse vaatamisega. VA ekraani otse vaadates on aga pilt kõvasti IPS ekraanist erksam.
Milleks seda erksust taga ajada? Tavaliselt esimese asjana uue teleri puhul keeran brightnessi 40% peale, et kannataks vaadata. Pragu kodus olev LG OLED on ka liiga ergas. _________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Oleneb nurga suurusest. Korralik VA ekraan väikese nurga alt on nagu IPS ekraan otse vaatamisega. VA ekraani otse vaadates on aga pilt kõvasti IPS ekraanist erksam.
Milleks seda erksust taga ajada? Tavaliselt esimese asjana uue teleri puhul keeran brightnessi 40% peale, et kannataks vaadata. Pragu kodus olev LG OLED on ka liiga ergas.
Ma ma mõtlesin jah värvide erksust ja pildi kontrastsust, mitte mitte taustavalguse tugevust.
Jõudu. Otsin kangekaelsele pensionärile säästutelerit:
- vaatab 4.5-5m kauguselt (polnud läbiräägitav), otse, üksi, nii valges, hämaras kui mõnikord kottpimedas toas
- valge ja valgusküllane ruum, lisaks suvel paistab mõni tund õhtupäike otse sisse, aga mitte ekraanile
- silmanägemine kulunud, aga 3m pealt 32" olevat OK, kuulmine OK
- tarbib ETV seriaale, saateid, mõniord filme, kasutab järelvaatamist (Elisa Elamus)
- nutikama ja ägedaid featuure (120Hz, HDR, 3D, ambilight) ei kasuta, ei striimi YT, NFLX ega muud
- ei mängi, pole helisüsteemi, bluraymängijaid, arvutit küljes, on ainult digibox
- soov €600-1k kanti
Ehk nõuded umbes:
- ~75"
- pigem eredam ekraan, pigem vähem peegelduv
- mitte väga heledad mustad ehk mitte maailma halvim contrast ratio nagu praegusel 32" Luxoril
- mingisugust keskmist häält võiks ka teha
- min FHD
Korrektuure? Kogemusi vanema generatsiooniga? Mudelisoovitusi? Põmst ideaalne oleks mõni eredam hea või keskmise kvaliteediga paneel, millel puuduvad kõik kaasagsed featuurid, et säästa.
Puhtteoreetiliselt, kas ERR Jupiteri on lihtne tänapäeval kasutada nutiteleris, eriti vanainimesel? Proovin ka ise, kui satun nutiteleri lähedale. Kui palju paremad on odavaimad €1200 QLED mudelid (Samsung Q60T, Samsung Q67T) võrreldes odavaimate €800 LED teleritega? (Endal 2014 Pana plasma, ei tea veel, mis vahepeal toimunud)
Palju küsimusi, vähe teadmisi. Aitäh
viimati muutis IntZ 05.03.2021 10:49:33, muudetud 2 korda
Üks kogemus oli, et vana 32 tolli jukerdas ja tõin mitte midagi küsimata uue 42" asemele, selle arvestusega et kapi peale ära mahuks ja selle kohta kobinat ei tuleks. Väga rahul ollakse, õpiti isegi Youtuubis mingite kahtlaste videode vaatamine ära
Võta asja niimoodi, et 75 tolli vast ei pea olema, aga viisakalt võiks ära mahtuda olemasolevasse setupisse. Leian et 65te hulgas on ka valik laiem äkki?
Jupiter on väga sõbralik apple tv äpina. Usun, et android TV äpp on sama hea. Millalgi peaks see ka LG appstore saabuma.
IntZ,
Sony 2018 mudeli peal Android TV äpina Jupiter toimetab eeskujulikult.
Algselt kasutasin läbi KODI, see ka töötas, kuid oli selline kamm, et kui filmi pausile panid siis edasi vaadata enam polnud võimalik, ei laadinud ära.
Sony puhul on puldil "Apps" nupp ning Jupiteri saab sättida järjekorras esimeseks, mis tähendab, et ka lihtne käivitada.
Ei suuda otsustada, kas võtta 65" Samsung q90t või LG CX (QLED vs OLED)
LG CX on ilmselt parim valik hetkel aga natuke hirmutab see OLED burn in, samas LCD võib olla see "dirty screen" teema.
Põhi kasutus päevas on 2-3h twitch streamid, kus päris palju staatilisi elemente ekraanil, 1-2h tava eesti kanaleid ja nädalavahetusel tuleb lisaks ka 3-6h mängimist konsoolil.
Päikest otseselt tuppa ei paista aga tuba ise on väga hele ja praegune vana Samsung peegeldab päris palju päevavalguse käes.
Teab keegi, kas LG pakub ka mingit garantiid Eestis OLED burn-in osas?
Või on kogu see burn-in teema uute mudelitega pigem unustatud teema?
Mul on nüüd aasta oled olnud, mingist burn-inist pole lõhnaga. Kasutus on tv+ Xbox, üsna mitu tundi päevas telekas mängib. See burnini teema on ületähtsustatud.
Ei suuda otsustada, kas võtta 65" Samsung q90t või LG CX (QLED vs OLED)
LG CX on ilmselt parim valik hetkel aga natuke hirmutab see OLED burn in, samas LCD võib olla see "dirty screen" teema.
Põhi kasutus päevas on 2-3h twitch streamid, kus päris palju staatilisi elemente ekraanil, 1-2h tava eesti kanaleid ja nädalavahetusel tuleb lisaks ka 3-6h mängimist konsoolil.
Päikest otseselt tuppa ei paista aga tuba ise on väga hele ja praegune vana Samsung peegeldab päris palju päevavalguse käes.
Teab keegi, kas LG pakub ka mingit garantiid Eestis OLED burn-in osas?
Või on kogu see burn-in teema uute mudelitega pigem unustatud teema?
Ostad Euronicsi lisa garantiiga, viis aastat muretu.
Ei suuda otsustada, kas võtta 65" Samsung q90t või LG CX (QLED vs OLED)
LG CX on ilmselt parim valik hetkel aga natuke hirmutab see OLED burn in, samas LCD võib olla see "dirty screen" teema.
Põhi kasutus päevas on 2-3h twitch streamid, kus päris palju staatilisi elemente ekraanil, 1-2h tava eesti kanaleid ja nädalavahetusel tuleb lisaks ka 3-6h mängimist konsoolil.
Päikest otseselt tuppa ei paista aga tuba ise on väga hele ja praegune vana Samsung peegeldab päris palju päevavalguse käes.
Teab keegi, kas LG pakub ka mingit garantiid Eestis OLED burn-in osas?
Või on kogu see burn-in teema uute mudelitega pigem unustatud teema?
Kui vaatad telekat enamasti päeval, siis võta Q90T. Kui vaatad rohkem õhtuti hämaras või pimedas toas, siis võta CX.
Ei suuda otsustada, kas võtta 65" Samsung q90t või LG CX (QLED vs OLED)
LG CX on ilmselt parim valik hetkel aga natuke hirmutab see OLED burn in, samas LCD võib olla see "dirty screen" teema.
Põhi kasutus päevas on 2-3h twitch streamid, kus päris palju staatilisi elemente ekraanil, 1-2h tava eesti kanaleid ja nädalavahetusel tuleb lisaks ka 3-6h mängimist konsoolil.
Päikest otseselt tuppa ei paista aga tuba ise on väga hele ja praegune vana Samsung peegeldab päris palju päevavalguse käes.
Teab keegi, kas LG pakub ka mingit garantiid Eestis OLED burn-in osas?
Või on kogu see burn-in teema uute mudelitega pigem unustatud teema?
Ostad Euronicsi lisa garantiiga, viis aastat muretu.
Euronicsis 2 aastat lisagarantiid 145€
Expertis 3 aastat lisagarantiid 140€
Teleri maksumus mõlemas kohas sama palju
Ei suuda otsustada, kas võtta 65" Samsung q90t või LG CX (QLED vs OLED)
LG CX on ilmselt parim valik hetkel aga natuke hirmutab see OLED burn in, samas LCD võib olla see "dirty screen" teema.
Põhi kasutus päevas on 2-3h twitch streamid, kus päris palju staatilisi elemente ekraanil, 1-2h tava eesti kanaleid ja nädalavahetusel tuleb lisaks ka 3-6h mängimist konsoolil.
Päikest otseselt tuppa ei paista aga tuba ise on väga hele ja praegune vana Samsung peegeldab päris palju päevavalguse käes.
Teab keegi, kas LG pakub ka mingit garantiid Eestis OLED burn-in osas?
Või on kogu see burn-in teema uute mudelitega pigem unustatud teema?
Kui vaatad telekat enamasti päeval, siis võta Q90T. Kui vaatad rohkem õhtuti hämaras või pimedas toas, siis võta CX.
Miks? CX-il eredusest puudu ei jää. Väljalülitatuna saab küll peegli asemel kasutada.
Q90T valgustugevus on praktiliselt 2 korda samatugev kui CX-i oma. Mul on kodus põrandast laeni suured aknad ja ma tean täpselt, kui halb on telekat keset päeva vaadata. 5 aastat vana LED teleka valgustugevusest ei jagu kaugeltki rahuldavaks päevaseks vaatamiseks. Ka OLED pildiilu ei maksa sel ajal mitte midagi, kui piisavat valgustugevust pole, Seetõttu plaanin isegi elutuppa päevaseks vaatamiseks miniLED teleka ja magamistuppa õhtuseks vaatamiseks OLED teleka soetamist. Või siis tuleb elutuppa pimendavad kardinad panna - ise ma ei soovi aga keset päeva koopavalguses elada:)
Räägitakse, et telekate saadavusega võib see aasta probleeme olla. Kui jutud tõeks saavad, siis on viimane aeg hakata ostma, sest eelmise aasta mudelid peaksid olema hetkel kõige soodsama hinnaga. See tähendab, et isegi, kui uued telekad on saadaval väheses koguses, siis pole mõtet oodata hinnasula, sest see väike kogus müüakse täishinnaga ka maha. Riiki ei tea, kuid keegi juba mainis, et edasimüüja pakkumine(LG/SONY) oli, et maksad kohe täishinna ja saad teleka juulis!
Ma ei tea kui hele see pilt peab olema, aknad ida poole, päike särab aknast sisse ja Anu on täitsa näha C9 ekraanilt. ISF Valge Tuba pildiprofiil.
Ma ei saa ka öelda, et ma midagi ei näe, kui päike särab, aga see pilt pole piisavalt hea. Näiteks päeva aeg konsooli mängides - pimedas ruumis, varjus või öös olevad detailid on halvasti näha. Sama on ka filmi või seriaali vaatamisega. Sellisel juhul ei ole isegi oluline, et sügavmusta taset on teleri poolt heledamaks tõstetud, peaasi et detailid on hästi näha. ETV telesaated on rahuldavad. Filmid, seriaalid, mängud aga mitte. Eks see oleneb muidugi sellest ka, kui valgusküllane kellegi elutuba on. Enda elutuppa vajan ma aga võimalikult suure valgustugevusega telekat igatahes. 2021 aasta Sony ja Panasonic OLED telerite tippmudelid sobiksid mulle muidugi ka, sest nendel on uut tüüpi OLED paneelid koos paneeli jahutusega, mistõttu on neil väga hea valgustugevus. Kuid kahjuks hind pidi praktiliselt kahekordne olema võrreldes tavapäraste 2021 OLED telekatega
viimati muutis Tuussa 07.03.2021 15:55:08, muudetud 1 kord
Vastus neilt: "Mul on siiralt hea meel, et Te kasutate Samsungi telerit. Antud tõrke puhul aitab tarkvara värskendus versiooniga 1469, mille eeldatav väljalaske kuupäev on selle aasta teine veerand."
Erinevalt välismaalt saadud infole keelduti varasemalt uut püsivara versiooni välja andmast. Sisuliselt on olukord kus telekas on originaalheliga kasutamatu. Variant hakata läbi garantii nõudma uut või oodata määramatu "kuu kuni 4 kuud" uut püsivara versiooni.
Uskumatult saast järelteenindus. Olen siiamaani Samsungist kui tootjast rohkem arvanud. Ei ole kõige odavam teler ka.
Mõni teine AHV sarnase mure eest Samsung teleriga? Menüüs proovitud heliseadeid näppida, muutusteta. Ei ole vahet mis programm heli tekitab, isegi menüü enda "klikid" on moonutatud heliga.
Kusjuures olen ise ka mõelnud, et võiks selle sama maale soetada aga pean krt telekalaua ka uue ennem vaatama, vana liiga kitsas _________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.