Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 178, 179, 180 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 01.12.2020 23:32:19 vasta tsitaadiga

Mängimisel pole vahet, töötegemist hakkab nõgusus segama.
27" on piisavalt väike, et pole ka mängimiseks või filmivaatamiseks mõtet nõgusat osta. Efekti annab suuremate mõõtmete puhul.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 14:06:46 vasta tsitaadiga

mul 1800R on kasutusel ja see on nii väike kumerus et praktiliselt ei ole tuntav
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 20:03:56 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Mängimisel pole vahet, töötegemist hakkab nõgusus segama.
27" on piisavalt väike, et pole ka mängimiseks või filmivaatamiseks mõtet nõgusat osta. Efekti annab suuremate mõõtmete puhul.


Mis effekti ta annab`? Mul 34Ultrawide nõgus,ei saa küll aru,et filmielamus erilsiem oleks kui tavalisega.

_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 21:01:14 vasta tsitaadiga

Sooviksin 2K monitori 144hz 24 tolli. Mis maalt alates hakkavad nende hinnad ja millist soovitaksite? Tundub, et nõgusat ei soovitata nagu ma eelnevast kommentaarist aru sain.

Aitäh
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2020 02:38:09 vasta tsitaadiga

nõgusal pole häda midagi. mine käi mõnest tehnikapoest läbi ja vaata ise. siin kommentaariumi jutu põhjal 100% järeldust teha pole mõtet


https://www.viewsonic.com/library/entertainment/monitor-curvature-explained/
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 03.12.2020 15:08:56 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
von Wu kirjutas:
Mängimisel pole vahet, töötegemist hakkab nõgusus segama.
27" on piisavalt väike, et pole ka mängimiseks või filmivaatamiseks mõtet nõgusat osta. Efekti annab suuremate mõõtmete puhul.


Mis effekti ta annab`? Mul 34Ultrawide nõgus,ei saa küll aru,et filmielamus erilsiem oleks kui tavalisega.


Täidab kogu vaatevälja, perifeerses nägemisalas ka midagi toimub. Kuigi 34" on ka veel väike, proovi lähemal istuda. Kinos on juba tunda nagu toimuks tegevus mu ümber.

24" puhul pole 2K resolutsioonil mõtet. 1080p 144Hz saab odavamalt.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 00:09:47 vasta tsitaadiga

selle raha eest peaks monitori olema küll

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/LG-32GK650F-B-315-VA-2560x1440-144-Hz-5ms-373140
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 00:29:36 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
rmc kirjutas:
Odavaim siin ülal, ehk: https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?query=m27q&sort=price
Sealt edasi: https://www.hinnavaatlus.ee/1965533/dell-27-lcd-gaming-s2721dgfa/


330€, ent parim, mida sealkandis saada on. Suhteliselt sama, mis need 400€-sed.


Pigem pigistaks selle ära juba siis icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 13:49:02 vasta tsitaadiga


Link


https://mts.ee/et/toode/gigabyte-m27q-6858-cm-27-zoll-wqhd-170hz-freesync-premium-154076381
https://gig.ee/et/catalog/product/view/id/378511

Parim 1440p alla 400€ monitor thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 14:31:02 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Link


https://mts.ee/et/toode/gigabyte-m27q-6858-cm-27-zoll-wqhd-170hz-freesync-premium-154076381
https://gig.ee/et/catalog/product/view/id/378511

Parim 1440p alla 400€ monitor thumbs_up.gif

Milline parim 32" molu?
G32QC?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 15:05:32 vasta tsitaadiga

Tüübid tegid review ära, lebo! Saab vaadates otsustada, kas peaks ikka ootama pühadesoodustusi või suisa uue aasta hinnalangust DELL-i osas (LG hind on veits sulanud) või peaks ikkagi selle poole vaatama (eraldiseisev powerbrick ei meeldi üldse nt. :/) VÕI peaks kohe ära tellima, sest meil see DELL muu maailmaga võrreldes isegi imelikult hea hinnaga.

EDIT: ikkagi tundub, et pigem DELL is the way to go. Päästikusõrm sügeleb, ent miski hoiab nagu tagasi.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreL
Kreisi kasutaja
andreL

liitunud: 25.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 15:26:06 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Tüübid tegid review ära, lebo! Saab vaadates otsustada, kas peaks ikka ootama pühadesoodustusi või suisa uue aasta hinnalangust DELL-i osas (LG hind on veits sulanud) või peaks ikkagi selle poole vaatama (eraldiseisev powerbrick ei meeldi üldse nt. :/) VÕI peaks kohe ära tellima, sest meil see DELL muu maailmaga võrreldes isegi imelikult hea hinnaga.

EDIT: ikkagi tundub, et pigem DELL is the way to go. Päästikusõrm sügeleb, ent miski hoiab nagu tagasi.


Vajuta päästikule, super monitor!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 15:32:24 vasta tsitaadiga

andreL kirjutas:
rmc kirjutas:
Tüübid tegid review ära, lebo! Saab vaadates otsustada, kas peaks ikka ootama pühadesoodustusi või suisa uue aasta hinnalangust DELL-i osas (LG hind on veits sulanud) või peaks ikkagi selle poole vaatama (eraldiseisev powerbrick ei meeldi üldse nt. :/) VÕI peaks kohe ära tellima, sest meil see DELL muu maailmaga võrreldes isegi imelikult hea hinnaga.

EDIT: ikkagi tundub, et pigem DELL is the way to go. Päästikusõrm sügeleb, ent miski hoiab nagu tagasi.


Vajuta päästikule, super monitor!


Võta see Dell rahus ära. Ma ise kui oleks uuesti ostmas võtaks kõhkelamata Delli uuesti.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telempe
Kreisi kasutaja
Telempe

liitunud: 02.11.2002




sõnum 04.12.2020 19:57:47 vasta tsitaadiga

Kas Dellil VESA kinnitus on?
_________________
ORLY? I hardly know her!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 20:05:29 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Tomorrow kirjutas:

Link


https://mts.ee/et/toode/gigabyte-m27q-6858-cm-27-zoll-wqhd-170hz-freesync-premium-154076381
https://gig.ee/et/catalog/product/view/id/378511

Parim 1440p alla 400€ monitor thumbs_up.gif

Milline parim 32" molu?
G32QC?


Parim milleks? G7 32 on krdi hea.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2020 20:34:22 vasta tsitaadiga

Telempe, google? => VESA wall mount : 100x100 mm
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telempe
Kreisi kasutaja
Telempe

liitunud: 02.11.2002




sõnum 05.12.2020 00:07:44 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Telempe, google? => VESA wall mount : 100x100 mm

Aitäh. Delli leht seda millegi pärast ei maininud.

_________________
ORLY? I hardly know her!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 13:18:52 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
SKG kirjutas:
Tomorrow kirjutas:

Link


https://mts.ee/et/toode/gigabyte-m27q-6858-cm-27-zoll-wqhd-170hz-freesync-premium-154076381
https://gig.ee/et/catalog/product/view/id/378511

Parim 1440p alla 400€ monitor thumbs_up.gif

Milline parim 32" molu?
G32QC?


Parim milleks? G7 32 on krdi hea.


M27Q-st parem tundub Gigabyte G27Q. Samas hinnas suht, aga tollel G27Q-l on G-sync compatible vähemalt, erinevalt M27Q-st. nVidia kaartidega oleks suur eelis. Uurisin need reviewd ja tutvustused läbi, kontrast ja color gammut on samasse auku, nagu MSI MAG274QRF-QD (ehk siis IPSu kohta väga head kontrastid ja noh, color gammut on muidu mänguri molu kohta kõva, piisav entry level pilditöötluse jaoks).

Seega hetkel tundub 27" IPS allarounderite hulgas G27Q parim monitor (bang for buck). Kuna tal on lisaks G-sync compatiblile ka Freesync tugi beer_yum.gif ja millestki nagu puudust pole icon_smile.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 13:28:33 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
SKG kirjutas:
Tomorrow kirjutas:

Link


https://mts.ee/et/toode/gigabyte-m27q-6858-cm-27-zoll-wqhd-170hz-freesync-premium-154076381
https://gig.ee/et/catalog/product/view/id/378511

Parim 1440p alla 400€ monitor thumbs_up.gif

Milline parim 32" molu?
G32QC?


Parim milleks? G7 32 on krdi hea.

Mängima ei hakka, seega 1ms ja 144Hz pole vaja icon_smile.gif
Pigem hea värviedastus, HDR. Reso 2K või 4K.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 13:48:23 vasta tsitaadiga

32" 1440p ppi on juba natuke teine kui 27" peal. Tasub ka seda silmas pidada, eriti kui piltide ja videotega tegeled.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 13:58:17 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
32" 1440p ppi on juba natuke teine kui 27" peal. Tasub ka seda silmas pidada, eriti kui piltide ja videotega tegeled.

Loomulikult, aga erinev tihedus pole ju takistuseks.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 05.12.2020 14:20:28 vasta tsitaadiga

Sõltub, millega harjunud olla. 2560x1440 32" monitor on sama pikslitihedusega kui FHD 24" monitor.

Mulle isiklikult tundub see suht karvane ja pigem sihiks 32"+ diagonaali korral juba suuremat reso. Filme vaadates/mängides ei ole resolutsioonide vahe nii tajutav, ent teksti lugedes näiteks küll.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 14:31:36 vasta tsitaadiga

Aastal 2020 võtaks ikka hea, tiheda monitori juba. Neid karvaseid pilte on vahitud küll, tänapäeval võiks silmal lasta puhata.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 14:46:10 vasta tsitaadiga

maitia 27" on paras lukuauk, no milleks
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 14:56:41 vasta tsitaadiga

27 tolli jäi mulle ka veits lukuauguks. Samas 32 tolli 1440p tundus selline, et suurust nagu on, aga ekraanile ei mahu niipalju tavaari kui võiks(pikslitihedus).
Lõpuks maandusin üldse 34 tollise ultra wide peal(3440x1440), mille kõrgus küll on ainult 27 tollise oma... aga ruumi desktopil toimetamiseks on kõvasti ning mängudes annab ka palju juurde.
38 tolline ultra wide(3840 x 1600) muidugi oleks veel parem, aga see maksab ka korralikult ning seda vägevamat GPU-d vaja(kui mängida).
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telempe
Kreisi kasutaja
Telempe

liitunud: 02.11.2002




sõnum 05.12.2020 15:49:54 vasta tsitaadiga

Kas ma olen õigesti aru saanud, et alla 31 tolli on reaalne valik ainult 27? Üle 30 mulle lauale ei mahu, aga 28-30 tolliste valik on väga kesine. Otsin minimaalselt 1440, 120 Hz.
_________________
ORLY? I hardly know her!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 15:53:12 vasta tsitaadiga

ot:
Vändad on teil ka kõigil 12" miinimum? Alla selle on ju paras nuudel millega lukuauke torkida... icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 16:12:32 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
maitia 27" on paras lukuauk, no milleks


Oleneb mida teed ja millega harjunud oled.
Ma istusin vahepeal 7a jutti 13,3" ultrabooki peal icon_lol.gif
21,5" molu tundus norm. 24" juba rämesuur. Hetkel olen 24" harjunud j tundub täiesti paras, need on nagunii igalpool kontorites ka.
Üritan vaimu valmis panna 27" jaoks. See tundub ikka totaalne teler juba. TV on mul 49" icon_smile.gif

Ise pigem olen alati sihtinud pikslitihedust. Mida teravam pilt, seda mõnusam vaadata thumbs_up.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 16:27:22 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 juba teada omalt mättalt poriseja, pole mõtet suuremalt tähele panna icon_lol.gif

Igapäevaselt kasutan 13,3" FHD sülerit ja 24" FHD lauaka taga, 27" tundub täpselt paras edasiminek.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 16:52:22 vasta tsitaadiga

kogu aeg räägitakse siin 32 1440p on sama punktitihedus mis 24 1080p.

huvitav kui mul on praegu 27 1080p siis minu jaoks peaks 32 1440p kõva edasiminek olema ju?

Lg32 650 hetkel ajuvaba hinnaga ka

mis sellisest upgradest arvate?
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 17:27:03 vasta tsitaadiga

Kas 1440p monitori peal 1080p ka kannatab mängida kuni videokaartide hinnad ja saadavus oma tsirkuse lõpetab?
_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 17:33:02 vasta tsitaadiga

Kristocfc, 32 tollist monitori vaatad natuke kaugemalt ka kui 27 tollist, et kindlasti on edasiminek.
lauri23, 1440p peal 1080p resoga mängides on suht udune pilt, pigem eelistad seda 33% madalamat fps icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 05.12.2020 17:54:08 vasta tsitaadiga

Kristocfc kirjutas:
huvitav kui mul on praegu 27 1080p siis minu jaoks peaks 32 1440p kõva edasiminek olema ju?


On küll. 27" 1080p on üsna karvane, 32" 1440p juba normaalne. Suuruse poolest on ka palju märgatavam muutus kui 24->27.

Kas 32" ja 43" vahel mõnda head 4K või UHD monitori on? Ülilaia ei taha ja 43" 16:9 on liiga suur.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 17:57:47 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Kristocfc, 32 tollist monitori vaatad natuke kaugemalt ka kui 27 tollist, et kindlasti on edasiminek.


mul MONITORID niivõinaa mingi 80cm-1m kaugusel. seega ei saa ka aru nendest 1080p 27" karvase juttudest. mul boomer eyes ka:(
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 19:03:06 vasta tsitaadiga

lauri23, mängi windowis, 1080p. Parem variant, kui see udune saast.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 20:34:25 vasta tsitaadiga

Kristocfc kirjutas:
Arx07 kirjutas:
Kristocfc, 32 tollist monitori vaatad natuke kaugemalt ka kui 27 tollist, et kindlasti on edasiminek.


mul MONITORID niivõinaa mingi 80cm-1m kaugusel. seega ei saa ka aru nendest 1080p 27" karvase juttudest. mul boomer eyes ka:(


Ma vaatan 55cm kauguselt. Gamer ka (FPS-sid peamiselt, CSGO, Battlefield3, vahel ka mingit stratti).
Üldiselt FPS-ide jaoks on valdavalt hea 1080p. Pikema vahemaaga ja snaipritega tuleks kasuks kuskil maastikul liikudes kõrgem reso, 1440p oleks hea. UHD veel hetkel overkill.
Ma ei tea, mulle see lähedus ikka meeldib, kuidagi hea tunne. Sai vaadatud ühe AHVi pool ka 24" 1440p monitori (IPS). No kurjam, see oli hea, nauditav icon_biggrin.gif Väga terav mõnus pilt (Dell ka), aga DPI 100% oli selline et tahaks 40cm pealt vaadata... DPI 125% tundus õigem. Samas Win10 on scalemise probleemid jah.

Eks ma nüüd vaikselt hakkan aru saama sellest 27" 1440p võlust... thumbs_up.gif icon_razz.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ifeeldeadp
Kreisi kasutaja
ifeeldeadp

liitunud: 06.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 04:00:25 vasta tsitaadiga

G27Q käes - läksin siin ühe foorumlase arvamuse teed pidi ja võtsin selle. Odavam kui M27Q ja OC saab 165Hz kätte ilusti. Gsync töötab, no bleed - üsna hea diil selle raha eest.
PS. sisseehitatud kõlarid on nali, nad ei oleks pidanud nende peale raha raiskama, nööbid teevad ka rohkem ja kvaliteetsemat häält.

Üks aga, mis on märgata võrreldes eelmise monitoriga. Mängust Windowsisse ja tagasi minek on aeglasem, molu nagu mingit sorti mõtleks enne kui pildi ette võtab - kummaline.
NVM. Korra võtsin nvidia paneelist scaling Monitor asemel GPU ja siis panin tagasi Monitori peale ning nüüd probleem kadunud.. minetea
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 16:42:30 vasta tsitaadiga

ifeeldeadp kirjutas:
G27Q käes - läksin siin ühe foorumlase arvamuse teed pidi ja võtsin selle. Odavam kui M27Q ja OC saab 165Hz kätte ilusti. Gsync töötab, no bleed - üsna hea diil selle raha eest.
PS. sisseehitatud kõlarid on nali, nad ei oleks pidanud nende peale raha raiskama, nööbid teevad ka rohkem ja kvaliteetsemat häält.

Üks aga, mis on märgata võrreldes eelmise monitoriga. Mängust Windowsisse ja tagasi minek on aeglasem, molu nagu mingit sorti mõtleks enne kui pildi ette võtab - kummaline.
NVM. Korra võtsin nvidia paneelist scaling Monitor asemel GPU ja siis panin tagasi Monitori peale ning nüüd probleem kadunud.. minetea


Nice icon_biggrin.gif
See on just see molu, mida ka kaalun võtta. Kui peaks minema varsti monitori vahetuseks.
Kuidas mustad toonid on? Väga hallid ei ole pimedas?
Seda heideti ette nt Dell S2721DGF ja eriti LG27GL850 mudelitele nt siin võrdluses - https://www.youtube.com/watch?v=i3X3yFh0-gE&ab_channel=HardwareUnboxed at 12:50.

Kuidas üldine pildikvaliteet on? Mõnus ja terav? Mingit tobedat coatingut ei ole?

Ning kuidas color gamut'iga rahul oled? Kas sRGB mode on ikka olemas?


Suured tänud kui viitsid jagada seda infot thumbs_up.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 20:05:37 vasta tsitaadiga

1440 resul monitor suurem kui 27 tolli on juba pikslimeri ja 4K resul .pptx slaidishow elamus ka mõttetus kui just viimase vindi videokaarti ei oma.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Harrison
HV veteran
Harrison

liitunud: 13.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 22:54:06 vasta tsitaadiga

Mis monitori võiks vaadata Dell U2717D uuenduseks? Vahest saab ka miskit mängida, seega hetkel ainuke etteheide sellele, et 60hz, muidu värvid ja pilt hea pildi/videotöötluseks.

Hetkel olen vaadanud küll sama reso ja suurusega monitore:
1) Dell S2721DGFA
2) Gigabyte M27Q
3) Midagi veel?

Nende saadavusega on kuidagi nigel, Dell ühestki poest hetkel reaalselt saadav/tellitav pole. https://www.hinnavaatlus.ee/1965533/dell-27-lcd-gaming-s2721dgfa/

M27Q justkui oleks tellitav: https://www.hinnavaatlus.ee/1969188/gigabyte-27-lcd-m27q/


Kui lisada ka 32" monitorid, siis mis sellest Dellist arvata? - S3220DGF, ainuke miinus tundub, et VA paneel.
https://www.dell.com/en-uk/shop/dell-32-curved-gaming-monitor-s3220dgf/apd/210-atvc/monitors-monitor-accessories#techspecs_section
Kommentaarid: 286 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 255
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 23:37:48 vasta tsitaadiga

https://www.hinnavaatlus.ee/1596122/lg-27-lcd-27gl850-b/ sobib ka sinna 27" kampa
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 00:10:24 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
https://www.hinnavaatlus.ee/1596122/lg-27-lcd-27gl850-b/ sobib ka sinna 27" kampa

Sellest peaks olema ka uuem 27GN850 versioon.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 00:13:04 vasta tsitaadiga

Olen nüüd 4k@27 tolli "lukuaku, mõttetut teemat ja ma ei tea mida veel" kasutanud umbes 2 aastat ja tekkis võimalus sama suurusega 1440p monitori kasutamiseks. Kogemus on kehv, inimene harjub kõigega aga pixlid on silmaga nähtavad. Ilmselt olen luupsilm icon_sad.gif
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 01:29:41 vasta tsitaadiga

Tomorrow, jep, vahe USB hubi eemaldamises: https://linustechtips.com/topic/1237759-lg-27gl850-vs-27gn850/
(Ja meil müügis mitteolemises icon_lol.gif)

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 01:46:27 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
https://www.hinnavaatlus.ee/1596122/lg-27-lcd-27gl850-b/ sobib ka sinna 27" kampa


See on muidu väga hea isend, aga mustad toonid on liiga hallikad ja heledad.
Antud monitorile heidetakse seda ette igal pool reviewdes.
Samas see on ka ainus viga tal.
Kes pimedas väga ei istu, siis... peaks olema hetkel parim. 1440p-dest. MSI MAG274QRF-QD, mis olla parim, ei ole tegelikult üle LG-st. Sest tal on oma miinused - MSI monitoridel pole SRGB mode'i olemas, on välja tulnud tõsiasi. Teine selle molu kiiks on liiga punased toonid. Inimesed näevad välja nagu oleks korraliku sunburn'i saanud. See ON väga suur probleem. Seega tuleb antud isendit mingisse sRGB mode lähedasse modesse panna ja ka korralikult ära kalibreerida. Lihtinimene isegi ei tea, kust korralikku kalibraatorit saada jne kogu seda vajalikku tarkust ja know-how'd sinnajuurde.

Mina täna, kui peaks ostma, võtaks pigem LG.
Need Gigabyte'd M ja G27Q-d, vaatasin, neil on ghostingu probleemid review'de järgi, isegi videotest oli näha, seega pigem ei uuriks neid.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 03:10:26 vasta tsitaadiga

Ma üritan DELL-i kätte saada...

Ghostingu osas pead silmas neid eri mode-e? Standard mode-is oli küll igati okei ja hind ka väga OK, samas ütleks, et see LG >400 hind on pigem end õigustav.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 15:47:25 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ma üritan DELL-i kätte saada...

Ghostingu osas pead silmas neid eri mode-e? Standard mode-is oli küll igati okei ja hind ka väga OK, samas ütleks, et see LG >400 hind on pigem end õigustav.


Isegi mitte eri mode vaid seda oli üldiselt väga edukalt näha ytube kohe esimeses suures reviews kus tüüp CSGOd pelas.

Mulle on tekkinud huviorbiiti täiesti uus monitor - Asus TUF Gaming VG27AQ1A

Täiesti saadaval ka HV järgi ja alates 450€st.

Tundub igati decent ja seekord võiks ka olla pre calibrationi hinnang kõrgem (RTINGS).
Sarnasel mudelil VG27AQL1A oli see hinnang vaid 4,6/10. Kuid samas post calibration oli 9,5/10 icon_smile.gif
Muud flawd olid tüüpilised a la contrast ja black uniformity. Samas midagi väga hullu pole.
Üldjuhul tundub parem kui pea kõik muud siin arutatud 27" 1440p IPS isendid.

Ootused on päris suured ja väga suur hulk poode on seda ka tellinud mis juba ise märk sellest et väga halb asi olla ei saa icon_smile.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Harrison
HV veteran
Harrison

liitunud: 13.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 17:18:50 vasta tsitaadiga

Maagid h00s kirjutas:
rmc kirjutas:
Ma üritan DELL-i kätte saada...

Ghostingu osas pead silmas neid eri mode-e? Standard mode-is oli küll igati okei ja hind ka väga OK, samas ütleks, et see LG >400 hind on pigem end õigustav.


Isegi mitte eri mode vaid seda oli üldiselt väga edukalt näha ytube kohe esimeses suures reviews kus tüüp CSGOd pelas.

Mulle on tekkinud huviorbiiti täiesti uus monitor - Asus TUF Gaming VG27AQ1A

Täiesti saadaval ka HV järgi ja alates 450€st.

Tundub igati decent ja seekord võiks ka olla pre calibrationi hinnang kõrgem (RTINGS).
Sarnasel mudelil VG27AQL1A oli see hinnang vaid 4,6/10. Kuid samas post calibration oli 9,5/10 icon_smile.gif
Muud flawd olid tüüpilised a la contrast ja black uniformity. Samas midagi väga hullu pole.
Üldjuhul tundub parem kui pea kõik muud siin arutatud 27" 1440p IPS isendid.

Ootused on päris suured ja väga suur hulk poode on seda ka tellinud mis juba ise märk sellest et väga halb asi olla ei saa icon_smile.gif thumbs_up.gif


Ei hakanud küll silma, et VG27AQL1A oleks millegi olulise poolest parem kui S2721DGFA.
VG27AQL1A: https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/tuf-gaming-vg27aql1a
S2721DGFA: https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s2721dgf
Kommentaarid: 286 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 255
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 19:45:26 vasta tsitaadiga

Maagid h00s kirjutas:
Asus TUF Gaming VG27AQ1A

Täiesti saadaval ka HV järgi ja alates 450€st.

Tundub igati decent ja seekord võiks ka olla pre calibrationi hinnang kõrgem (RTINGS).
Sarnasel mudelil VG27AQL1A oli see hinnang vaid 4,6/10. Kuid samas post calibration oli 9,5/10 icon_smile.gif


Kas sa töötled fotosid lõpptulemusena väljatrükiga paberile? Kui sa seda ei tee, siis need pre- ja post-calibration skoorid on (gameri-)monitori juures täiesti irrelevantsed icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aspiriin
HV kasutaja
Aspiriin

liitunud: 28.11.2010




sõnum 08.12.2020 20:12:24 vasta tsitaadiga

Aga miks mitte see?
LG 27GL850 UltraGear™ - 27" Nano IPS / QHD 144Hz / 1ms / G-Sync® - Freesync / VESA / HDR 10

https://www.hinnavaatlus.ee/1596122/lg-27-lcd-27gl850-b/
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 178, 179, 180 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.