|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor? |
| 10-15" |
|
0% |
[ 3 ] |
| 15-20" |
|
2% |
[ 7 ] |
| 20-25" |
|
17% |
[ 56 ] |
| 25-30" |
|
40% |
[ 129 ] |
| 30-35" |
|
25% |
[ 80 ] |
| 35" või suurem |
|
12% |
[ 40 ] |
|
| hääli kokku : 315 |
|
| autor |
|
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
01.12.2020 23:32:19
|
|
|
Mängimisel pole vahet, töötegemist hakkab nõgusus segama.
27" on piisavalt väike, et pole ka mängimiseks või filmivaatamiseks mõtet nõgusat osta. Efekti annab suuremate mõõtmete puhul.
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristocfc
HV veteran

liitunud: 07.01.2009
|
02.12.2020 14:06:46
|
|
|
| mul 1800R on kasutusel ja see on nii väike kumerus et praktiliselt ei ole tuntav
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pistyk
HV veteran

liitunud: 11.08.2007
|
02.12.2020 20:03:56
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
Mängimisel pole vahet, töötegemist hakkab nõgusus segama.
27" on piisavalt väike, et pole ka mängimiseks või filmivaatamiseks mõtet nõgusat osta. Efekti annab suuremate mõõtmete puhul. |
Mis effekti ta annab`? Mul 34Ultrawide nõgus,ei saa küll aru,et filmielamus erilsiem oleks kui tavalisega.
_________________ parem varblane katusel,kui nuga neerus |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
02.12.2020 21:01:14
|
|
|
Sooviksin 2K monitori 144hz 24 tolli. Mis maalt alates hakkavad nende hinnad ja millist soovitaksite? Tundub, et nõgusat ei soovitata nagu ma eelnevast kommentaarist aru sain.
Aitäh
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristocfc
HV veteran

liitunud: 07.01.2009
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
03.12.2020 15:08:56
|
|
|
| pistyk kirjutas: |
| von Wu kirjutas: |
Mängimisel pole vahet, töötegemist hakkab nõgusus segama.
27" on piisavalt väike, et pole ka mängimiseks või filmivaatamiseks mõtet nõgusat osta. Efekti annab suuremate mõõtmete puhul. |
Mis effekti ta annab`? Mul 34Ultrawide nõgus,ei saa küll aru,et filmielamus erilsiem oleks kui tavalisega. |
Täidab kogu vaatevälja, perifeerses nägemisalas ka midagi toimub. Kuigi 34" on ka veel väike, proovi lähemal istuda. Kinos on juba tunda nagu toimuks tegevus mu ümber.
24" puhul pole 2K resolutsioonil mõtet. 1080p 144Hz saab odavamalt.
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristocfc
HV veteran

liitunud: 07.01.2009
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
04.12.2020 00:29:36
|
|
|
| rmc kirjutas: |
330€, ent parim, mida sealkandis saada on. Suhteliselt sama, mis need 400€-sed. |
Pigem pigistaks selle ära juba siis
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
04.12.2020 14:31:02
|
|
|
Milline parim 32" molu?
G32QC?
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
04.12.2020 15:05:32
|
|
|
Tüübid tegid review ära, lebo! Saab vaadates otsustada, kas peaks ikka ootama pühadesoodustusi või suisa uue aasta hinnalangust DELL-i osas (LG hind on veits sulanud) või peaks ikkagi selle poole vaatama (eraldiseisev powerbrick ei meeldi üldse nt. :/) VÕI peaks kohe ära tellima, sest meil see DELL muu maailmaga võrreldes isegi imelikult hea hinnaga.
EDIT: ikkagi tundub, et pigem DELL is the way to go. Päästikusõrm sügeleb, ent miski hoiab nagu tagasi.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
04.12.2020 15:26:06
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Tüübid tegid review ära, lebo! Saab vaadates otsustada, kas peaks ikka ootama pühadesoodustusi või suisa uue aasta hinnalangust DELL-i osas (LG hind on veits sulanud) või peaks ikkagi selle poole vaatama (eraldiseisev powerbrick ei meeldi üldse nt. :/) VÕI peaks kohe ära tellima, sest meil see DELL muu maailmaga võrreldes isegi imelikult hea hinnaga.
EDIT: ikkagi tundub, et pigem DELL is the way to go. Päästikusõrm sügeleb, ent miski hoiab nagu tagasi. |
Vajuta päästikule, super monitor!
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
04.12.2020 15:32:24
|
|
|
| andreL kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
Tüübid tegid review ära, lebo! Saab vaadates otsustada, kas peaks ikka ootama pühadesoodustusi või suisa uue aasta hinnalangust DELL-i osas (LG hind on veits sulanud) või peaks ikkagi selle poole vaatama (eraldiseisev powerbrick ei meeldi üldse nt. :/) VÕI peaks kohe ära tellima, sest meil see DELL muu maailmaga võrreldes isegi imelikult hea hinnaga.
EDIT: ikkagi tundub, et pigem DELL is the way to go. Päästikusõrm sügeleb, ent miski hoiab nagu tagasi. |
Vajuta päästikule, super monitor! |
Võta see Dell rahus ära. Ma ise kui oleks uuesti ostmas võtaks kõhkelamata Delli uuesti.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telempe
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.11.2002
|
04.12.2020 19:57:47
|
|
|
Kas Dellil VESA kinnitus on?
_________________ ORLY? I hardly know her! |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
04.12.2020 20:05:29
|
|
|
| SKG kirjutas: |
Milline parim 32" molu?
G32QC? |
Parim milleks? G7 32 on krdi hea.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
04.12.2020 20:34:22
|
|
|
Telempe, google? => VESA wall mount : 100x100 mm
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telempe
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.11.2002
|
05.12.2020 00:07:44
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| Telempe, google? => VESA wall mount : 100x100 mm |
Aitäh. Delli leht seda millegi pärast ei maininud.
_________________ ORLY? I hardly know her! |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2002
|
05.12.2020 13:18:52
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
Milline parim 32" molu?
G32QC? |
Parim milleks? G7 32 on krdi hea. |
M27Q-st parem tundub Gigabyte G27Q. Samas hinnas suht, aga tollel G27Q-l on G-sync compatible vähemalt, erinevalt M27Q-st. nVidia kaartidega oleks suur eelis. Uurisin need reviewd ja tutvustused läbi, kontrast ja color gammut on samasse auku, nagu MSI MAG274QRF-QD (ehk siis IPSu kohta väga head kontrastid ja noh, color gammut on muidu mänguri molu kohta kõva, piisav entry level pilditöötluse jaoks).
Seega hetkel tundub 27" IPS allarounderite hulgas G27Q parim monitor (bang for buck). Kuna tal on lisaks G-sync compatiblile ka Freesync tugi ja millestki nagu puudust pole
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
05.12.2020 13:28:33
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
Milline parim 32" molu?
G32QC? |
Parim milleks? G7 32 on krdi hea. |
Mängima ei hakka, seega 1ms ja 144Hz pole vaja
Pigem hea värviedastus, HDR. Reso 2K või 4K.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
05.12.2020 13:48:23
|
|
|
32" 1440p ppi on juba natuke teine kui 27" peal. Tasub ka seda silmas pidada, eriti kui piltide ja videotega tegeled.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
05.12.2020 13:58:17
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
| 32" 1440p ppi on juba natuke teine kui 27" peal. Tasub ka seda silmas pidada, eriti kui piltide ja videotega tegeled. |
Loomulikult, aga erinev tihedus pole ju takistuseks.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
05.12.2020 14:20:28
|
|
|
Sõltub, millega harjunud olla. 2560x1440 32" monitor on sama pikslitihedusega kui FHD 24" monitor.
Mulle isiklikult tundub see suht karvane ja pigem sihiks 32"+ diagonaali korral juba suuremat reso. Filme vaadates/mängides ei ole resolutsioonide vahe nii tajutav, ent teksti lugedes näiteks küll.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
05.12.2020 14:31:36
|
|
|
| Aastal 2020 võtaks ikka hea, tiheda monitori juba. Neid karvaseid pilte on vahitud küll, tänapäeval võiks silmal lasta puhata.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
05.12.2020 14:46:10
|
|
|
| maitia 27" on paras lukuauk, no milleks
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
05.12.2020 14:56:41
|
|
|
27 tolli jäi mulle ka veits lukuauguks. Samas 32 tolli 1440p tundus selline, et suurust nagu on, aga ekraanile ei mahu niipalju tavaari kui võiks(pikslitihedus).
Lõpuks maandusin üldse 34 tollise ultra wide peal(3440x1440), mille kõrgus küll on ainult 27 tollise oma... aga ruumi desktopil toimetamiseks on kõvasti ning mängudes annab ka palju juurde.
38 tolline ultra wide(3840 x 1600) muidugi oleks veel parem, aga see maksab ka korralikult ning seda vägevamat GPU-d vaja(kui mängida).
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telempe
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.11.2002
|
05.12.2020 15:49:54
|
|
|
Kas ma olen õigesti aru saanud, et alla 31 tolli on reaalne valik ainult 27? Üle 30 mulle lauale ei mahu, aga 28-30 tolliste valik on väga kesine. Otsin minimaalselt 1440, 120 Hz.
_________________ ORLY? I hardly know her! |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
05.12.2020 15:53:12
|
|
|
| ot: |
Vändad on teil ka kõigil 12" miinimum? Alla selle on ju paras nuudel millega lukuauke torkida...  |
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2002
|
05.12.2020 16:12:32
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| maitia 27" on paras lukuauk, no milleks |
Oleneb mida teed ja millega harjunud oled.
Ma istusin vahepeal 7a jutti 13,3" ultrabooki peal
21,5" molu tundus norm. 24" juba rämesuur. Hetkel olen 24" harjunud j tundub täiesti paras, need on nagunii igalpool kontorites ka.
Üritan vaimu valmis panna 27" jaoks. See tundub ikka totaalne teler juba. TV on mul 49"
Ise pigem olen alati sihtinud pikslitihedust. Mida teravam pilt, seda mõnusam vaadata
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
05.12.2020 16:27:22
|
|
|
pots4t4j4 juba teada omalt mättalt poriseja, pole mõtet suuremalt tähele panna
Igapäevaselt kasutan 13,3" FHD sülerit ja 24" FHD lauaka taga, 27" tundub täpselt paras edasiminek.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristocfc
HV veteran

liitunud: 07.01.2009
|
05.12.2020 16:52:22
|
|
|
kogu aeg räägitakse siin 32 1440p on sama punktitihedus mis 24 1080p.
huvitav kui mul on praegu 27 1080p siis minu jaoks peaks 32 1440p kõva edasiminek olema ju?
Lg32 650 hetkel ajuvaba hinnaga ka
mis sellisest upgradest arvate?
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri23
HV veteran

liitunud: 17.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
05.12.2020 17:33:02
|
|
|
Kristocfc, 32 tollist monitori vaatad natuke kaugemalt ka kui 27 tollist, et kindlasti on edasiminek.
lauri23, 1440p peal 1080p resoga mängides on suht udune pilt, pigem eelistad seda 33% madalamat fps
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
05.12.2020 17:54:08
|
|
|
| Kristocfc kirjutas: |
huvitav kui mul on praegu 27 1080p siis minu jaoks peaks 32 1440p kõva edasiminek olema ju?
|
On küll. 27" 1080p on üsna karvane, 32" 1440p juba normaalne. Suuruse poolest on ka palju märgatavam muutus kui 24->27.
Kas 32" ja 43" vahel mõnda head 4K või UHD monitori on? Ülilaia ei taha ja 43" 16:9 on liiga suur.
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristocfc
HV veteran

liitunud: 07.01.2009
|
05.12.2020 17:57:47
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
Kristocfc, 32 tollist monitori vaatad natuke kaugemalt ka kui 27 tollist, et kindlasti on edasiminek.
|
mul MONITORID niivõinaa mingi 80cm-1m kaugusel. seega ei saa ka aru nendest 1080p 27" karvase juttudest. mul boomer eyes ka:(
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
05.12.2020 19:03:06
|
|
|
| lauri23, mängi windowis, 1080p. Parem variant, kui see udune saast.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2002
|
05.12.2020 20:34:25
|
|
|
| Kristocfc kirjutas: |
| Arx07 kirjutas: |
Kristocfc, 32 tollist monitori vaatad natuke kaugemalt ka kui 27 tollist, et kindlasti on edasiminek.
|
mul MONITORID niivõinaa mingi 80cm-1m kaugusel. seega ei saa ka aru nendest 1080p 27" karvase juttudest. mul boomer eyes ka:( |
Ma vaatan 55cm kauguselt. Gamer ka (FPS-sid peamiselt, CSGO, Battlefield3, vahel ka mingit stratti).
Üldiselt FPS-ide jaoks on valdavalt hea 1080p. Pikema vahemaaga ja snaipritega tuleks kasuks kuskil maastikul liikudes kõrgem reso, 1440p oleks hea. UHD veel hetkel overkill.
Ma ei tea, mulle see lähedus ikka meeldib, kuidagi hea tunne. Sai vaadatud ühe AHVi pool ka 24" 1440p monitori (IPS). No kurjam, see oli hea, nauditav Väga terav mõnus pilt (Dell ka), aga DPI 100% oli selline et tahaks 40cm pealt vaadata... DPI 125% tundus õigem. Samas Win10 on scalemise probleemid jah.
Eks ma nüüd vaikselt hakkan aru saama sellest 27" 1440p võlust...
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ifeeldeadp
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.09.2010
|
06.12.2020 04:00:25
|
|
|
G27Q käes - läksin siin ühe foorumlase arvamuse teed pidi ja võtsin selle. Odavam kui M27Q ja OC saab 165Hz kätte ilusti. Gsync töötab, no bleed - üsna hea diil selle raha eest.
PS. sisseehitatud kõlarid on nali, nad ei oleks pidanud nende peale raha raiskama, nööbid teevad ka rohkem ja kvaliteetsemat häält.
Üks aga, mis on märgata võrreldes eelmise monitoriga. Mängust Windowsisse ja tagasi minek on aeglasem, molu nagu mingit sorti mõtleks enne kui pildi ette võtab - kummaline.
NVM. Korra võtsin nvidia paneelist scaling Monitor asemel GPU ja siis panin tagasi Monitori peale ning nüüd probleem kadunud.. minetea
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2002
|
06.12.2020 16:42:30
|
|
|
| ifeeldeadp kirjutas: |
G27Q käes - läksin siin ühe foorumlase arvamuse teed pidi ja võtsin selle. Odavam kui M27Q ja OC saab 165Hz kätte ilusti. Gsync töötab, no bleed - üsna hea diil selle raha eest.
PS. sisseehitatud kõlarid on nali, nad ei oleks pidanud nende peale raha raiskama, nööbid teevad ka rohkem ja kvaliteetsemat häält.
Üks aga, mis on märgata võrreldes eelmise monitoriga. Mängust Windowsisse ja tagasi minek on aeglasem, molu nagu mingit sorti mõtleks enne kui pildi ette võtab - kummaline.
NVM. Korra võtsin nvidia paneelist scaling Monitor asemel GPU ja siis panin tagasi Monitori peale ning nüüd probleem kadunud.. minetea |
Nice
See on just see molu, mida ka kaalun võtta. Kui peaks minema varsti monitori vahetuseks.
Kuidas mustad toonid on? Väga hallid ei ole pimedas?
Seda heideti ette nt Dell S2721DGF ja eriti LG27GL850 mudelitele nt siin võrdluses - https://www.youtube.com/watch?v=i3X3yFh0-gE&ab_channel=HardwareUnboxed at 12:50.
Kuidas üldine pildikvaliteet on? Mõnus ja terav? Mingit tobedat coatingut ei ole?
Ning kuidas color gamut'iga rahul oled? Kas sRGB mode on ikka olemas?
Suured tänud kui viitsid jagada seda infot
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
07.12.2020 20:05:37
|
|
|
| 1440 resul monitor suurem kui 27 tolli on juba pikslimeri ja 4K resul .pptx slaidishow elamus ka mõttetus kui just viimase vindi videokaarti ei oma.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Harrison
HV veteran

liitunud: 13.08.2010
|
|
| Kommentaarid: 286 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
255 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.12.2020 00:10:24
|
|
|
Sellest peaks olema ka uuem 27GN850 versioon.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aff
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.03.2005
|
08.12.2020 00:13:04
|
|
|
Olen nüüd 4k@27 tolli "lukuaku, mõttetut teemat ja ma ei tea mida veel" kasutanud umbes 2 aastat ja tekkis võimalus sama suurusega 1440p monitori kasutamiseks. Kogemus on kehv, inimene harjub kõigega aga pixlid on silmaga nähtavad. Ilmselt olen luupsilm
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2002
|
08.12.2020 01:46:27
|
|
|
See on muidu väga hea isend, aga mustad toonid on liiga hallikad ja heledad.
Antud monitorile heidetakse seda ette igal pool reviewdes.
Samas see on ka ainus viga tal.
Kes pimedas väga ei istu, siis... peaks olema hetkel parim. 1440p-dest. MSI MAG274QRF-QD, mis olla parim, ei ole tegelikult üle LG-st. Sest tal on oma miinused - MSI monitoridel pole SRGB mode'i olemas, on välja tulnud tõsiasi. Teine selle molu kiiks on liiga punased toonid. Inimesed näevad välja nagu oleks korraliku sunburn'i saanud. See ON väga suur probleem. Seega tuleb antud isendit mingisse sRGB mode lähedasse modesse panna ja ka korralikult ära kalibreerida. Lihtinimene isegi ei tea, kust korralikku kalibraatorit saada jne kogu seda vajalikku tarkust ja know-how'd sinnajuurde.
Mina täna, kui peaks ostma, võtaks pigem LG.
Need Gigabyte'd M ja G27Q-d, vaatasin, neil on ghostingu probleemid review'de järgi, isegi videotest oli näha, seega pigem ei uuriks neid.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.12.2020 03:10:26
|
|
|
Ma üritan DELL-i kätte saada...
Ghostingu osas pead silmas neid eri mode-e? Standard mode-is oli küll igati okei ja hind ka väga OK, samas ütleks, et see LG >400 hind on pigem end õigustav.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2002
|
08.12.2020 15:47:25
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Ma üritan DELL-i kätte saada...
Ghostingu osas pead silmas neid eri mode-e? Standard mode-is oli küll igati okei ja hind ka väga OK, samas ütleks, et see LG >400 hind on pigem end õigustav. |
Isegi mitte eri mode vaid seda oli üldiselt väga edukalt näha ytube kohe esimeses suures reviews kus tüüp CSGOd pelas.
Mulle on tekkinud huviorbiiti täiesti uus monitor - Asus TUF Gaming VG27AQ1A
Täiesti saadaval ka HV järgi ja alates 450€st.
Tundub igati decent ja seekord võiks ka olla pre calibrationi hinnang kõrgem (RTINGS).
Sarnasel mudelil VG27AQL1A oli see hinnang vaid 4,6/10. Kuid samas post calibration oli 9,5/10
Muud flawd olid tüüpilised a la contrast ja black uniformity. Samas midagi väga hullu pole.
Üldjuhul tundub parem kui pea kõik muud siin arutatud 27" 1440p IPS isendid.
Ootused on päris suured ja väga suur hulk poode on seda ka tellinud mis juba ise märk sellest et väga halb asi olla ei saa
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Harrison
HV veteran

liitunud: 13.08.2010
|
08.12.2020 17:18:50
|
|
|
| Maagid h00s kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
Ma üritan DELL-i kätte saada...
Ghostingu osas pead silmas neid eri mode-e? Standard mode-is oli küll igati okei ja hind ka väga OK, samas ütleks, et see LG >400 hind on pigem end õigustav. |
Isegi mitte eri mode vaid seda oli üldiselt väga edukalt näha ytube kohe esimeses suures reviews kus tüüp CSGOd pelas.
Mulle on tekkinud huviorbiiti täiesti uus monitor - Asus TUF Gaming VG27AQ1A
Täiesti saadaval ka HV järgi ja alates 450€st.
Tundub igati decent ja seekord võiks ka olla pre calibrationi hinnang kõrgem (RTINGS).
Sarnasel mudelil VG27AQL1A oli see hinnang vaid 4,6/10. Kuid samas post calibration oli 9,5/10
Muud flawd olid tüüpilised a la contrast ja black uniformity. Samas midagi väga hullu pole.
Üldjuhul tundub parem kui pea kõik muud siin arutatud 27" 1440p IPS isendid.
Ootused on päris suured ja väga suur hulk poode on seda ka tellinud mis juba ise märk sellest et väga halb asi olla ei saa  |
Ei hakanud küll silma, et VG27AQL1A oleks millegi olulise poolest parem kui S2721DGFA.
VG27AQL1A: https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/tuf-gaming-vg27aql1a
S2721DGFA: https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s2721dgf
|
|
| Kommentaarid: 286 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
255 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
08.12.2020 19:45:26
|
|
|
| Maagid h00s kirjutas: |
Asus TUF Gaming VG27AQ1A
Täiesti saadaval ka HV järgi ja alates 450€st.
Tundub igati decent ja seekord võiks ka olla pre calibrationi hinnang kõrgem (RTINGS).
Sarnasel mudelil VG27AQL1A oli see hinnang vaid 4,6/10. Kuid samas post calibration oli 9,5/10  |
Kas sa töötled fotosid lõpptulemusena väljatrükiga paberile? Kui sa seda ei tee, siis need pre- ja post-calibration skoorid on (gameri-)monitori juures täiesti irrelevantsed
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aspiriin
HV kasutaja

liitunud: 28.11.2010
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|