Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 177, 178, 179 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 00:12:33 vasta tsitaadiga

von Wu, LG moludel on näiteks.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 16.11.2020 18:11:34 vasta tsitaadiga

kristjan* kirjutas:
DCI-P3 värviruumi asemel on fotograafidel teemaks pigem Adobe RGB. Eriti kui pilte printida/trükkida..


See DCI-P3 on jah filmitööstuse teema, nagu ka Rec. 2020

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 18:39:00 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
kristjan* kirjutas:
DCI-P3 värviruumi asemel on fotograafidel teemaks pigem Adobe RGB. Eriti kui pilte printida/trükkida..


See DCI-P3 on jah filmitööstuse teema, nagu ka Rec. 2020

jägaja, nii ja naa. Tegelikult on P3 värviruum saamas järjest olulisemaks ka fotograafidele, sest esiteks on paljud uued wide-gamut esitlusseadmed (monitorid, telerid, projektorid) üle läinud P3 värviruumile, ja seda "tänu" Apple poolsele surumisele DCI-P3 derivaadi Display P3 standardiseerimisega oma ökosüsteemis, ning teiseks on P3 värviruum AdobeRGB-st paremini katmas tänapäevaste fotoprinterite ja -paberite reaalset võimekust värvitoone esitada. Adobe RGB ja Display P3 on küll mõlemad tehniliselt wide-gamut värviruumid aga kumbki ulatub kaugemale värvispektrumi erinevate servades - P3 rohkem kollaste-punaste poole ja aRGB rohkem siniste-lillade poole.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 19:21:20 vasta tsitaadiga

Igasuguseid sRGB'st suuremaid ruume on siis vaja kui neid ka reaalselt kasutada. Seni kuni väljund on reeglina mobiilis ja arvutis, on igasugune laiem ruum iga kord üsna raisatud kraam, lisaks on veel töövoog keerulisem. Eks alati võib mõtelda sellele, et "aga äkki on mu pildid nii head ja ma tahan neid tulevikus suurelt välja printida". Aga muidu on korralik sRGB enam kui küll.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 19:34:40 vasta tsitaadiga

Hetkel jäi selline tegelane silma, kellelgi arvamusi?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 19:42:29 vasta tsitaadiga

NxP kirjutas:
Hetkel jäi selline tegelane silma, kellelgi arvamusi?
LG 27UL seeria on endal silma jäänud küll, ise olen küll vaadanud natuke kallemaid isendeid (27UL850-W) kuna tahaks korra kümne aasta jooksul ostes pigem võimalikult palju saada (peamiselt just USB-C'st laadimine). Aga paneel peaks neil sama olema, seega odavaim isend(lingil olev 27UL500-W) on päris hea. St seda on erinevad ülevaated kiitnud.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 16.11.2020 21:22:33 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
[-] teiseks on P3 värviruum AdobeRGB-st paremini katmas tänapäevaste fotoprinterite ja -paberite reaalset võimekust värvitoone esitada. Adobe RGB ja Display P3 on küll mõlemad tehniliselt wide-gamut värviruumid aga kumbki ulatub kaugemale värvispektrumi erinevate servades - P3 rohkem kollaste-punaste poole ja aRGB rohkem siniste-lillade poole.

Kuivõrd printerid trükivad endiselt CMYK värvidega ja Adobe RGB on justnimelt selle suunitlusega loodud, siis kuidas saab DCI-P3 trükimeedia jaoks parem värviruum olla?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 23:00:02 vasta tsitaadiga

kristjan*, Adobe RGB sobib paremini sellise meedia ettevalmistamiseks, mis läheb paberile läbi trükipressi. Paremad modernsed fotoprinterid ja -tindid ja -paberid suudavad palju enamat kui trükipresside CMYK. Sellest lähtuvalt võib DCI-P3 olla parem värviruum foto ettevalmistamiseks kui Adobe RGB. Aga ei pea.
Tore oleks omada monitori, mis suudab katta mõlemad värviruumid ja siis nupuvajutusega soft-proof'ida icon_smile.gif

Ma lisan siia ühe üsna asjaliku artikli antud teemal
https://creativepro.com/how-do-p3-displays-affect-your-workflow/
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2020 18:44:24 vasta tsitaadiga

phpBB [media]


Kommentaariumis räägitakse Gigabyte M27Q-st ka: https://old.reddit.com/r/Monitors/comments/j2r224/m27q_its_ad27qd_but_no_rgb/
~310€ :O https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?query=m27q&sort=price
~100€ odavam kui teised...

https://tvreviewland.com/gigabyte-m27q-review-impressive-on-many-levels/
https://pcmonitors.info/gigabyte/gigabyte-m27q-170hz-wqhd-ips-model/
https://www.newegg.com/global/uk-en/p/N82E16824012018

Redditi teemast: "Honestly, M27Q is just AD27QD without RGB on the back of the monitor. I think this monitor is fairly priced."
phpBB [media]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ifeeldeadp
Kreisi kasutaja
ifeeldeadp

liitunud: 06.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 01:30:12 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
phpBB [media]


Kommentaariumis räägitakse Gigabyte M27Q-st ka: https://old.reddit.com/r/Monitors/comments/j2r224/m27q_its_ad27qd_but_no_rgb/
~310€ :O https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?query=m27q&sort=price
~100€ odavam kui teised...

https://tvreviewland.com/gigabyte-m27q-review-impressive-on-many-levels/
https://pcmonitors.info/gigabyte/gigabyte-m27q-170hz-wqhd-ips-model/
https://www.newegg.com/global/uk-en/p/N82E16824012018

Redditi teemast: "Honestly, M27Q is just AD27QD without RGB on the back of the monitor. I think this monitor is fairly priced."
phpBB [media]


Mul hetkel valik G27Q ja M27Q - mõlemad head kuvarid selle raha eest, aga ei suuda otsustada kumb.
M27Q 170hz, aga pole teada olevat nvidia gsync tuge.
G27Q 144hz, aga omab gsync tuge.
Hind ja kõik teised andmed sisuliselt samad.
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 01:36:07 vasta tsitaadiga

Paberi põhjal on G-l rohkem mõtet https://geizhals.eu/?cmp=2382972&cmp=2304395&active=1
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ifeeldeadp
Kreisi kasutaja
ifeeldeadp

liitunud: 06.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 01:42:31 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
Paberi põhjal on G-l rohkem mõtet https://geizhals.eu/?cmp=2382972&cmp=2304395&active=1

Tahad täpsustada, et mis ta paberi peal mõtekamaks teeb?
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 01:44:47 vasta tsitaadiga

Ma vist ikka lähen tuimalt selle teed: https://www.hinnavaatlus.ee/1877161/dell-27-lcd-s2721dgf/
DELL-iga suht rahul olnud igalpool, tundub lollikindlam.
Gigabyte-i puhul ei meeldi see, et powerbrick eraldi on, nt. ka.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 02:03:21 vasta tsitaadiga

ifeeldeadp kirjutas:
Early Access kirjutas:
Paberi põhjal on G-l rohkem mõtet https://geizhals.eu/?cmp=2382972&cmp=2304395&active=1

Tahad täpsustada, et mis ta paberi peal mõtekamaks teeb?
IMO 144 vs 170Hz pole niiiii tajutav, aga peale freesync toe, omab esimene ka G-synci ja on seejuures ka odavam

ära on ka märgitud sel USB quick charging function, "kõlarid"

ülevaateid ega kohalike hindasid pole näinud
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 19.11.2020 02:10:20 vasta tsitaadiga

rmc, Sellest on nüüd uus mudel väljas:
S2721DGFA
AT-s mõnikümmend euri soodsam kui ilma a-ta mudel.

Väidetavalt ainuke erinevus on a mudeli uuem firmware. Kas see ka monitori tööle mõjub, selle kohta ei ole kahjuks webist veel infot leidnud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 02:23:25 vasta tsitaadiga

See Gigabyte M27Q tundub huvitav selle hinnaga, kas dell on ikka 100 euri parem? Ei aja taga kõrgeimaid hertse, see pole oluline.
_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 08:16:09 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ma vist ikka lähen tuimalt selle teed: https://www.hinnavaatlus.ee/1877161/dell-27-lcd-s2721dgf/
DELL-iga suht rahul olnud igalpool, tundub lollikindlam.
Gigabyte-i puhul ei meeldi see, et powerbrick eraldi on, nt. ka.



Oled kindel, et sa ips tahad? Kui ma s2721dgf ja g7 võrdlen siis valiksin igaljuhul g7 korralik va paneel on ikka thumbs_up.gif Dell küll võidab standi ja muude mugavuste osas pikem garantii (probably parem ka) näiteks erdi powerbutton, jube tülikas on ühe joystikuga koguaeg powerbuttonit otsida g7 puhul, stand on sucky, garantii aint 2a jne. Dell laheb rutem tööle ka peale nupu vajutust, g7 võtab kole kaua aega. Aastal 2015 l@ks asus pg278q tööle kohe kui nuppu vajutasid, mis siis nüüd juhtus, et nad nii aeglaselt käivituvad?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 17:49:03 vasta tsitaadiga

Mul on telekas korralik VA ja mulle meeldivad sisuliselt mõlemad, ent mängude puhul tundub IPS siiski parem. Filme vaatan eniveis teleka taga, seega seal need mustad, jne. on väga omal kohal.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2020 03:15:27 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:


Kommentaariumis räägitakse Gigabyte M27Q-st ka: https://old.reddit.com/r/Monitors/comments/j2r224/m27q_its_ad27qd_but_no_rgb/
~310€ :O https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?query=m27q&sort=price
~100€ odavam kui teised...

https://tvreviewland.com/gigabyte-m27q-review-impressive-on-many-levels/
https://pcmonitors.info/gigabyte/gigabyte-m27q-170hz-wqhd-ips-model/
https://www.newegg.com/global/uk-en/p/N82E16824012018

Redditi teemast: "Honestly, M27Q is just AD27QD without RGB on the back of the monitor. I think this monitor is fairly priced."

Miski review ka.

Link

_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2020 05:20:25 vasta tsitaadiga

lauri23, thumbs_up.gif.

Keegi reguleeritava ja stackimist võimaldava monitorijala osas midagi paremat oskab soovitada kui see: https://www.amazon.de/-/en/Adjustable-Monitor-Storage-Organizer-Computer/dp/B0861284GB/ ?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2020 06:51:39 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
lauri23, thumbs_up.gif.

Keegi reguleeritava ja stackimist võimaldava monitorijala osas midagi paremat oskab soovitada kui see: https://www.amazon.de/-/en/Adjustable-Monitor-Storage-Organizer-Computer/dp/B0861284GB/ ?

Laua klamber väga kitsas ja need "käpad" oleks parem valik, mis otse lauaklambri külge kinnituvad, mitte vertikaalse posti. Mida kõrgemal/kaugemal on monitori käpakinnitus lauaklambrist, seda ebastabiilsem see kogu kupatus on.
Mina vaataks miskit paremat. Või noh, ma ise ka siiani otsin veel.. pole leidnud, sobivat ja mis kahte 32" molu stabiilselt üleval jõuaks hoida. Tundub, et tuleb 2 eraldi käppa võtta endale icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2020 03:34:22 vasta tsitaadiga

Ma tahaks 27" peale kolida ja vana 24" selle kohale riputada. Olen review-sid lugenud ja tundus, et 27" on ok, sealt edasi kahtlane pigem.

EDIT: see tundub veidi bõkim vist? https://www.amazon.de/-/en/monitor-monitors-adjustable-rotatable-mounting/dp/B07QNXXYQ9/

Seal märgitud ka, et kui stackida, siis max 2x27"

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 13:52:01 vasta tsitaadiga

Kas keegi 24" suuruse vastu ka huvi tunneb? Gamingu ja ka (entry) fototöötluse jaoks nt.
Ise oman 24" AOC-d, 24G2U-d, mis on 24" IPS 1080p, 144Hz.
Aja jooksul on tekkinud soov ka kõrgema reso järele.
Oleks samal molul 1440p, oleks ideaalne icon_smile.gif Kuid paistab et 24" 1440p pole IPSuga, mis ka oleks 144Hz... icon_sad.gif
reddit'is oli arutatud ka selle üle (ei leia hetkel linki enam). Keegi väitis et väga vahet pole piksli teravuses 24" vs 27"... Teoorias peaks ikkagi üsna korralik vahe olema ju...

Hetkel UHD monitori (sel juhul võtaks 27", aga mitte suuremat) peale minek tundub veits liiga karm, arvestades et peale RTX3090 ja parima AMD kaardi muud väga pole mis neid veaks enam-vähem välja...

Muidu hetkel parimaid asju (üldarvestuses), mida võtta, olekski nt see - https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Monitorid-kuni-28-diagonaal/LG-UltraGear-27GN950-B-27-Nano-IPS-3840x2160-144Hz-1ms-G-SYNC-Freesync-HDR10-VESA100-537884
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:27:49 vasta tsitaadiga

Maagid h00s, Miks sa selle 24" juures nii kinni oled?
1440p optimaalne suurus on 27" mis on teravam kui 24" 1080p või siis 32" 1440p mis on umbes sama terav kui 24" 1080p. Kõigi nende puhul ei pea skaleerimist kasutama.

27" 4K kindlasti ei soovita kui pole hea silmanägemine ja soov skaleerimist kasutada (DPI sätte muutmist Windowsis 165% või rohkema peale).
4K 144Hz on alles arengujärgus ja HDR samamoodi. Rääkimata sellest, et 27" 4K on lukuauk ju. Sa maksad 4K reso eest aga siis pead skaleerimist kasutama mis suuresti nullib selle suure reso eelised. See oleks nagu luubiga pisikeselt plakatilt teksti vahtimine piltlikult öeldes. Selle asemel, et osta suurem plakat kust teksti parem lugeda ilma luubita. 4K optimaalne suurus algab 32" pealt. Veel parem 35-38". Üle selle läheb juba liiga suureks ja tuleb ette 48" LG CX OLED.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:57:44 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Maagid h00s, Miks sa selle 24" juures nii kinni oled?
1440p optimaalne suurus on 27" mis on teravam kui 24" 1080p või siis 32" 1440p mis on umbes sama terav kui 24" 1080p. Kõigi nende puhul ei pea skaleerimist kasutama.

27" 4K kindlasti ei soovita kui pole hea silmanägemine ja soov skaleerimist kasutada (DPI sätte muutmist Windowsis 165% või rohkema peale).
4K 144Hz on alles arengujärgus ja HDR samamoodi. Rääkimata sellest, et 27" 4K on lukuauk ju. Sa maksad 4K reso eest aga siis pead skaleerimist kasutama mis suuresti nullib selle suure reso eelised. See oleks nagu luubiga pisikeselt plakatilt teksti vahtimine piltlikult öeldes. Selle asemel, et osta suurem plakat kust teksti parem lugeda ilma luubita. 4K optimaalne suurus algab 32" pealt. Veel parem 35-38". Üle selle läheb juba liiga suureks ja tuleb ette 48" LG CX OLED.


Tomorrow,
Olen ses suuruses kinni sest kontorites on ka 24" ja kuidagi väga harjunud sellega... Samas enam väiksemat ka ei tahaks.
Hetke vaatekaugusega sobiks üsna hästi (u. 55cm vist).
Eluaegse PC eelistajana konsoolile meeldibki mulle selline teatav intiimsus, st lähedal istumine monitorile ja hiire klaveri kombot eelistan konsooli puldile iga kell... Lisaks igasugused shooterite online ja competitive playerid pelavad ka kõik 24" peal, osad isegi resodega alla 1080p....

Need on peamised põhjused...
Tahaks lihtsalt 1440p-ga saada suurema teravuse ja IPSust ei tahaks ka loobuda ning ka mitte 144Hz-st...

Sellist molu aga pole...
Lähim sellele on Dell S2417DG mis on aga TN, aga suht hea TN... umbes 430€ molu... Kuid vana mudel ja kahjuks seda enam pole kuskil müügil icon_sad.gif
Ainus probleem tal olevat color bending ja mustad toonid on veits hallikad...

Kui HVs keegi omab, oleks äge pildiga tutvuda icon_smile.gif Kes teab, müügisoovi korral oleks isegi ehk huvi. Ei usu väga et sellise konfiga IPS molusid tulemas on (liiga väike sihtgrupp).
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 16:33:22 vasta tsitaadiga

Maagid h00s, Sul on väga kummaline vajadus saada 1440p 24" peal. Kui teravus on sinu jaoks A ja O peaksid sa kasutama 15" 4K läpakat. Vot see on nii terav, et lõikab lausa terast thumbs_up.gif
27" 1440p on teravam kui sinu praegune. On IPS ja on 144-165Hz. Pole nagu midagi puudu. Eriti kui sa mängid ja teed kergemal kujul fototöötlust, siis peaks just 27" hästi sobima.
Need mudelid on 400-600€ vahemikus ja kohapeal olemas.

Kui sa tahad tingimata 24" juurde jääda ja räägid competetive shooteritest, siis ekisteerib ju ka 360Hz IPS paneeli valik. See on küll 1080p.
Erinevaid mudeleid saad otsida siit: https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&xf=11939_24%7E11955_IPS

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:42:51 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Maagid h00s, Sul on väga kummaline vajadus saada 1440p 24" peal. Kui teravus on sinu jaoks A ja O peaksid sa kasutama 15" 4K läpakat. Vot see on nii terav, et lõikab lausa terast thumbs_up.gif
27" 1440p on teravam kui sinu praegune. On IPS ja on 144-165Hz. Pole nagu midagi puudu. Eriti kui sa mängid ja teed kergemal kujul fototöötlust, siis peaks just 27" hästi sobima.
Need mudelid on 400-600€ vahemikus ja kohapeal olemas.

Kui sa tahad tingimata 24" juurde jääda ja räägid competetive shooteritest, siis ekisteerib ju ka 360Hz IPS paneeli valik. See on küll 1080p.
Erinevaid mudeleid saad otsida siit: https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&xf=11939_24%7E11955_IPS


Ise ei pela otseselt clannides aga niisama CSGO onlines Matchmakingus jms, ka Far Cry3, BF3, BF5 jne taolised mängud.

Eks see 4K gaming ole veel mitu head aastat overkill... Samas miskise 6a pärast kindlasti juba palju levinum icon_smile.gif

27" peaksin siis ka vaatekaugust veel suurendama. Mingi 60cm või isegi 65 ei teeks paha icon_smile.gif
Gfxi ei ole ka siis nii kõva vaja... RTX2060 hetkel. 3070 kaart peaks kärama küll... beer_yum.gif

Hetkel üks parimaid 27" IPSe gamingu omi, millel ka hea color gamut, on nt see - https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gl850-b

kellelgi kogemusi?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 18:05:07 vasta tsitaadiga

Maagid h00s, Jep 27GL850 on siin mitmel. Lisaks eksisteerivad veel alternatiivid nagu Dell S2721DGF (või uuem DGA versioon) ja uus mitte veel turule jõudnud MSI MAG274QRF-QD mis on neist kahest veel parem.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 15:50:27 vasta tsitaadiga

https://www.hinnavaatlus.ee/1133375/lg-32-lcd-32gk850g-b/

Mida sellest arvate? Tundub nagu decent gaming monitor icon_idea.gif saadavus on muidugi thumbs_down.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 15:58:35 vasta tsitaadiga

see peaks uuema paneeliga olema. iseasi kuidas saadavus on
https://www.hinnavaatlus.ee/1846890/gigabyte-32-lcd-g32qc/

parandage kui eksin
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 16:02:53 vasta tsitaadiga

KrikU kirjutas:
https://www.hinnavaatlus.ee/1133375/lg-32-lcd-32gk850g-b/

Mida sellest arvate? Tundub nagu decent gaming monitor icon_idea.gif saadavus on muidugi thumbs_down.gif

Sellest TFT Central´is review ka: https://www.tftcentral.co.uk/reviews/lg_32gk850g.htm
Ise vaatasin ka antud monitori too aeg kui välja tuli, aga siiski ei soetanud seda. Just sellepärast vaatasin, et on flat, sest enamus 31.5-32" on curved, mis mulle nii ei istu...
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 21:27:38 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Maagid h00s, Jep 27GL850 on siin mitmel. Lisaks eksisteerivad veel alternatiivid nagu Dell S2721DGF (või uuem DGA versioon) ja uus mitte veel turule jõudnud MSI MAG274QRF-QD mis on neist kahest veel parem.


Milles selle MSI MAG274QRF-QD eelised on nende kahe ülejäänud monitori ees mille välja tõid?
Ise uurides sain aru et vist (loodetavasti) parem HDR ja Night vision, millega on esmakordselt IPSudel paremad mustad ehk?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 21:37:50 vasta tsitaadiga

Maagid h00s kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Maagid h00s, Jep 27GL850 on siin mitmel. Lisaks eksisteerivad veel alternatiivid nagu Dell S2721DGF (või uuem DGA versioon) ja uus mitte veel turule jõudnud MSI MAG274QRF-QD mis on neist kahest veel parem.


Milles selle MSI MAG274QRF-QD eelised on nende kahe ülejäänud monitori ees mille välja tõid?
Ise uurides sain aru et vist (loodetavasti) parem HDR ja Night vision, millega on esmakordselt IPSudel paremad mustad ehk?


On olemas nö üks HDR ja see on HDR 1000. Kõik alla selle pole HDR ja loob inimestele vale ettekujutuse . "Polegi nii hea kui mõned inimesed räägivad" . Mäng\film korralikus HDR-is , on oluliselt rohkem wow effekti andev kui mingi rtx vms jama.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 21:57:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:

On olemas nö üks HDR ja see on HDR 1000. Kõik alla selle pole HDR ja loob inimestele vale ettekujutuse

Hoia oma hobuseid...see nüüd päris tõde ka pole.
OLED monitorga üldse teine teema icon_wink.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 22:06:21 vasta tsitaadiga

Maagid h00s kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Maagid h00s, Jep 27GL850 on siin mitmel. Lisaks eksisteerivad veel alternatiivid nagu Dell S2721DGF (või uuem DGA versioon) ja uus mitte veel turule jõudnud MSI MAG274QRF-QD mis on neist kahest veel parem.


Milles selle MSI MAG274QRF-QD eelised on nende kahe ülejäänud monitori ees mille välja tõid?
Ise uurides sain aru et vist (loodetavasti) parem HDR ja Night vision, millega on esmakordselt IPSudel paremad mustad ehk?


Link
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 22:08:34 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

On olemas nö üks HDR ja see on HDR 1000. Kõik alla selle pole HDR ja loob inimestele vale ettekujutuse

Hoia oma hobuseid...see nüüd päris tõde ka pole.
OLED monitorga üldse teine teema icon_wink.gif


Kahjuks jah. OLED koha pealt pean sõnad tagasi võtma kuna pole õrna aimugi kuidas see töötab. Rääkisin pigem VESA standarditest ja enda kogemusest erinevate monitoridega.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 22:49:00 vasta tsitaadiga

https://displayhdr.org/
displayhdr 1400 on ka olemas.
oledide suunitlusega on diaplayhdr true black 400/500

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 22:52:11 vasta tsitaadiga

aff198 kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

On olemas nö üks HDR ja see on HDR 1000. Kõik alla selle pole HDR ja loob inimestele vale ettekujutuse

Hoia oma hobuseid...see nüüd päris tõde ka pole.
OLED monitorga üldse teine teema icon_wink.gif


Kahjuks jah. OLED koha pealt pean sõnad tagasi võtma kuna pole õrna aimugi kuidas see töötab. Rääkisin pigem VESA standarditest ja enda kogemusest erinevate monitoridega.

https://displayhdr.org/
ctrl+f oled
saad ka vastuse icon_wink.gif
https://www.anandtech.com/show/13756/vesa-rolls-out-displayhdr-true-black-standard-for-oled

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 22:54:38 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
https://displayhdr.org/
displayhdr 1400 on ka olemas.
oledide suunitlusega on diaplayhdr true black 400/500


Nägin enne ka seda lehte aga see 1400 on pigem selline gimmik hetkel veel AsusPro art . Hetkel veel nö oled monitore vähe seega võiks lähtuda lcd teemaga, Telekas pole monitor. imo
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 18:51:44 vasta tsitaadiga

kas 27 tolli on FHD jaoks juba liiga suur, et vaja kõrgemat reso? Hetkel poiss mängib 24 tollise fhd peal. Tahaks osta 144hz monitori, aga mõistliku raha eest.Või võtta 24 tolline 144hz, see vist kõige optimaalsem selle reso jaoks, samas kui uus osta, võiks ju nõksa suurem ka olla!? icon_smile.gif
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 18:56:38 vasta tsitaadiga

Ütleks, et 24" on max. FHD jaoks ja 27" tundub idekas 1440p jaoks. 4K kogemus 32" peal ütleb, et vähemalt igapäevaseks tegevuseks liiga väike.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 18:59:59 vasta tsitaadiga

Sellinne võiks siis näiteks olla hea valik?
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Monitorid-kuni-28-diagonaal238/AOC-27G2U-BK-HD-27-VA-144Hz-VESA-Kolarid-Freesync-507186

_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 19:03:49 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
kas 27 tolli on FHD jaoks juba liiga suur, et vaja kõrgemat reso? Hetkel poiss mängib 24 tollise fhd peal. Tahaks osta 144hz monitori, aga mõistliku raha eest.Või võtta 24 tolline 144hz, see vist kõige optimaalsem selle reso jaoks, samas kui uus osta, võiks ju nõksa suurem ka olla!? icon_smile.gif


27" FHD monitorist soovitan eemale hoida. Eks asi ole vaataja silmades aga minu jaoks oli see elamus mitte kõige meeldivam. Mängudes ja liikuvat pilti jälgides sai hakkama aga kõik muu on päris kole. VG278HR kogemus siis.

Pigem natuke raha juurde panna ja võtta

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Monitorid-kuni-28-diagonaal238/Dell-Gaming-Monitor-S2721DGFA-27-IPS-2560x1440-165hz-Vesa-G-Sync-Freesync-548887

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Monitorid-kuni-28-diagonaal238/LG-27GL850-UltraGear-27-Nano-IPS-HD-144Hz-1ms-G-Sync-Freesync-VESA-HDR-10-461203

Endal mõned kuud tagasi oli VA paneeliga ebameeldiv kogemus. 144hz pilt aga värvid ujusid järgi (ghosting) oli päris tuntav.


viimati muutis aff 29.11.2020 19:08:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 19:09:24 vasta tsitaadiga

Odavaim siin ülal, ehk: https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?query=m27q&sort=price
Sealt edasi: https://www.hinnavaatlus.ee/1965533/dell-27-lcd-gaming-s2721dgfa/

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 19:10:34 vasta tsitaadiga

Eks ta muidu põhiliselt mängimiseks läheb 13 aastasele. Aga on see hertside vahe siis nii silmaga näha ja tuntav 60 vs 144? Praegu muidu näiteks euronics müüb 250. - musta reede raames ühte 27 tollist samsungit, a see ka fhd, a lausa 240hz!??

https://m.euronics.ee/it/monitorid/lc27rg50fquxen/27-nogus-full-hd-led-va-monitor-samsung#spetsifikatsioon

_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 19:13:51 vasta tsitaadiga

27" ja FHD osas sai juba ülal räägitud.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 19:19:15 vasta tsitaadiga

400 läheb juba paljuks, 300 võiks max hind jääda. Mis aelle eest parim valik oleks?
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 19:21:21 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Odavaim siin ülal, ehk: https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?query=m27q&sort=price
Sealt edasi: https://www.hinnavaatlus.ee/1965533/dell-27-lcd-gaming-s2721dgfa/


330€, ent parim, mida sealkandis saada on. Suhteliselt sama, mis need 400€-sed.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ifeeldeadp
Kreisi kasutaja
ifeeldeadp

liitunud: 06.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 22:54:15 vasta tsitaadiga

Kuidas 27" kumera ekraaniga mängimine on ? Ega see kumerus ebamugavust ei tekita (ei ole seni kumera ekraaniga midagi mängida saanud)
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 23:02:38 vasta tsitaadiga

ifeeldeadp kirjutas:
Kuidas 27" kumera ekraaniga mängimine on ? Ega see kumerus ebamugavust ei tekita (ei ole seni kumera ekraaniga midagi mängida saanud)


Kasutasin kumerat ekraani, normaljok oli, mingit erilist vahet pole. Pigem tekib probleem siis, kui tahad teist monitori kõrvale panna. silmailu icon_smile.gif

edit: loomulikult kui mingi samsung g9 poole vaatad , siis kogemus puudub. Pigem ikka selline tavaline kumer inimese monitor. icon_biggrin.gif 27" peaks olema ok
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 177, 178, 179 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.