|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Snuffdadd
HV vaatleja

liitunud: 15.01.2002
|
01.07.2004 13:34:36
Seagate kettad ja garantii |
|
|
Kas keegi teab, kuda neil Seagate Barracuda 7200.7 ST3120026A 120 GB 7200rpm UDMA/100 8MB ketastel see kolme aastane garantii kehtib Seagate lehel on selgelt kirjas, et neil ketastel on kolme aastane garantii, aga näiteks K-Salongis öeldi, et nemad ei tea sellest halligi ja nemad annavad kõigile ketastele ainult ühe aasta garantiid Kas Eestis ei kehtigi siis see kolme aastane garantii
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
svenman
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.04.2003
|
01.07.2004 13:43:25
|
|
|
| Tootja garantii on 3 aastat, aga edasimüüja annab aasta. Tootja garantiiga mässamine on parajalt *** värk.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snuffdadd
HV vaatleja

liitunud: 15.01.2002
|
01.07.2004 13:47:54
|
|
|
Ja kuidas see tootja garantiiga mässamine siis reaalselt toimub Kas siis peale aastast K-Salongi garantii lõppemist ei ole neilt enam midagi nõuda
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pl1600
HV Guru
liitunud: 29.01.2002
|
01.07.2004 13:49:20
|
|
|
saadad ketta tootjale, mis muud
_________________ mäx2 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
svenman
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.04.2003
|
01.07.2004 13:51:10
|
|
|
| Snuffdadd kirjutas: |
Ja kuidas see tootja garantiiga mässamine siis reaalselt toimub Kas siis peale aastast K-Salongi garantii lõppemist ei ole neilt enam midagi nõuda  |
Jep, peale aastat saadab k saluun viisakalt pikalt ja täielik õigus neil seda teha.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snuffdadd
HV vaatleja

liitunud: 15.01.2002
|
01.07.2004 14:00:21
|
|
|
Siis on ikka sitasti küll see garantii asi
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyberlord
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
01.07.2004 14:01:05
|
|
|
| Tean, et eestis annab Seagate ketaste müüa sellistele vintidele 2a. garantiid. Aga garantiipoliitika on iga firma enda teha, seega nõuda neilt midagi ei ole jah.
|
|
| Kommentaarid: 546 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
449 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
01.07.2004 15:58:25
|
|
|
| Tegelikult saab ikkagi küll. Kui maaletooja annab 2 aastat garantiid siis lõppmüüjal ei ole õigus garantiid vähendada.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pealuu
HV veteran

liitunud: 07.02.2004
|
01.07.2004 16:28:08
|
|
|
| üks hulgimüüja (tõenäoliselt ka nn maaletooja) annab nimetet kettale 1 aastase garantii. nii et... 1 aasta.
|
|
| Kommentaarid: 211 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raibert
HV kasutaja
liitunud: 16.05.2002
|
01.07.2004 23:35:58
|
|
|
Vastavalt tarbijakaitseseadusele on vähemalt tööstuskaupadele (ka arvutidetailid) pretensioonide esitamise aeg 2a, kui selle aja jooksul esineb mingi defekt, siis tuleb see viga/defekt OMANIKUL tõestada ja vidina müüja peab vastavalt seduses ettenähtud korrale vigase toote ringi vahetama/parandama jne.
Garantii annab aga lokaalne maaletooja, edasimüüja, kes kaebuse korral garantiiajal omal kulul vea selgitab ja siis kas vahetab/parandab jne.
Tänu sellele pretensioonide esitamise ajale olen ise Ordis ühe lulla saanud ringi vahetada
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cyberlord
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
02.07.2004 10:17:30
|
|
|
| Raibert kirjutas: |
Vastavalt tarbijakaitseseadusele on vähemalt tööstuskaupadele (ka arvutidetailid) pretensioonide esitamise aeg 2a, kui selle aja jooksul esineb mingi defekt, siis tuleb see viga/defekt OMANIKUL tõestada ja vidina müüja peab vastavalt seduses ettenähtud korrale vigase toote ringi vahetama/parandama jne.
Garantii annab aga lokaalne maaletooja, edasimüüja, kes kaebuse korral garantiiajal omal kulul vea selgitab ja siis kas vahetab/parandab jne.
Tänu sellele pretensioonide esitamise ajale olen ise Ordis ühe lulla saanud ringi vahetada  |
Vaatasin seaduse 2 korda üle, küll ei kohanud seal aga seda kohta, kus see kirjas oleks Äkki juhatad...
|
|
| Kommentaarid: 546 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
449 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001

|
02.07.2004 10:31:52
|
|
|
ma usun, et see on selline kahe otsaga asi.
garantii küll jah 2 või 3 aastat, aga müüja võtab endale kohustuseks ainult ühe aasta, kusjuures kõik on loomulikult ilusti kirjas ja vaielda sellele ei saa.
Teine asi: kas juhuslikult ei olnud garantii kestvuse vahe OEM ja retail ketaste puhul. OEM (tulevad nende läbipaitvate karpide sees) garantii käib vastavalt edasimüüjatele, eks nemad siis ka määravad. Kusjuures näiteks Seagate oligi see tootja (ma kuskilt lugesin), kes hakkaski eristama OEM ja retail tooteid.
Retail-kettad aga, mis ilusti karpi pakitud, tulevad manuaali ja tootja garantiitalongiga (note: OEM ketastel seda kaasa ei tule). Ja kui tõesti see "pikem" garantii on olemas, siis on seal kõik ilusti kirjutatud, kust ja kuidas saab neud tootjale tagasi saata ja sel puhul ketta müüja (kuigi ta pakkus vähemat garantiiaega, kui tootja on määranud) on kohustatud selle ketta edasi parandusse saatma.
Meil müüdavatest ketaastest on pea KÕIK eranditult OEM kettad, mingit tootja rahvusvahelist garantiitalongi sellega kaasa ei tule (näidake keegi mulle seda, minul pole seda ka mitte), seega pole suurt midagi nõuda ka, isegi juhul kui ketas tõesti defektne ja saata tootjale edasi.
Mida aga maaletooja/müüja võib abivalmilt teha: lasta see (enamasti omaniku kulul) edasi saata. Tänapäeva hindade juures pole see muidugi mõttekas tegu, lisaks veel kulunud aeg võib vabalt kuni kuu ajani või rohkemgi venida.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
02.07.2004 13:58:48
|
|
|
Tegelikult peaks asi olema nii. Riik annab minimaalseks garantiiks 6kuud ja pretensioonide esitamise ajaks 2 aastat, see on eraisikule. Kõik lõppmüüjad ja edasimüüjad vahendavad valmistaja garntiid ja neil ei ole õigust väiksemaks seda teha.
Cyberlord vaata sissetuleva arve pealt palju on seal Seagate garantiiks antud, seda tuleb ka tarbijale edasi anda. Juriidilise isikuga on natsa teine lugu.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henrik
HV kasutaja
liitunud: 26.11.2003
|
02.07.2004 14:47:56
|
|
|
| Tahaks kohe teada missugune seadus kohustab maaletoojat tootjapoolset näiteks 5 aastase pikkusega garantiid andma seadmele?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Raibert
HV kasutaja
liitunud: 16.05.2002
|
02.07.2004 19:16:44
|
|
|
| Cyberlord kirjutas: |
Vaatasin seaduse 2 korda üle, küll ei kohanud seal aga seda kohta, kus see kirjas oleks Äkki juhatad...  |
Kuna olen praegast puhkusel ja ei viitsi töökohta minna, kus oleks dokumentaalsed viited vastavatele punktidele, siis saan vaid öelda, et olen osa võtnud käesoleval aastal kahel korral tarbijakaitse koolitustest, mis olid just suunitlusega tööstuskaupadele. Ja nendel koolitustel me ise uurisime, mis oleks ka meie, kui müüja õigused, kui mõni ostja tuleks midagi põhjendamatult nõudma. ja siis tuligi välja palju uut ja huvitavat ning ka äraunustatud vana.
Üks lihtne näide: ka eluslilled on tööstuskaup ning neile kehtib 2 a. pretensioonide esitamise õigus tootmisdefektidele. Ja lillede alla kuuluvad ka lõikelilled
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telex
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2002
|
02.07.2004 19:17:05
|
|
|
Mul ka just sellise ketta ost plaanis Teab keegi , mis firma neid Eestis siis pikema , kui ühe aastase garantiiga praegu müüb
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinnawaatluz
HV kasutaja
liitunud: 12.02.2002
|
03.07.2004 02:13:24
|
|
|
3a garantiid ikka antakse mõnelpool, põgusa surfamisega leidus näiteks:
ase:
ST3120026A, 1620 kr. , garantii 36 kuud
elgate:
Tootekood: ST3120026A, Garantii: 36 kuud, Hind: 1,550.00 EEK
kindlasti on veelgi kes seda pakuvad..
peaks ikka eri haige vend olema kui k-kuudist 1a garantiiga selle ostaks ST-3120026A, 1490 kr.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
03.07.2004 10:36:31
|
|
|
| kas gennet ei paku?
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
06.07.2004 11:55:42
|
|
|
| Cyberlord kirjutas: |
Vaatasin seaduse 2 korda üle, küll ei kohanud seal aga seda kohta, kus see kirjas oleks Äkki juhatad...  |
Pretensiooni esitamise tingimusi sätestab VÕS § 218.
| toivos kirjutas: |
Tegelikult peaks asi olema nii. Riik annab minimaalseks garantiiks 6kuud ja pretensioonide esitamise ajaks 2 aastat, see on eraisikule. Kõik lõppmüüjad ja edasimüüjad vahendavad valmistaja garntiid ja neil ei ole õigust väiksemaks seda teha.
Cyberlord vaata sissetuleva arve pealt palju on seal Seagate garantiiks antud, seda tuleb ka tarbijale edasi anda. Juriidilise isikuga on natsa teine lugu. |
Sellist mõistet nagu garantii selles kontekstis enam ei eksisteeri. On olemas 2 mõistet
1. Müügigarantii - müüjapoolne lisagarantii toote müümisel (tasuta vahetus X aja jooksul, tasuta parandus jne)
2. Pretensiooni esitamise tähtaeg - VÕS sätestatud ajaline piir pretensiooni esitamiseks sätestatud tingimustel.
VÕS rakendub ainult tarbijalemüügi puhul. St juriidiliste isikute vahelisi äritehinguid reguleerivad sõlmitud lepingud ja kokkulepped. Seadus ei kohusta millekski.
Näide: Kui ma ostan maaletoojalt toote ja müün selle kaupluses maha 6 kuud hiljem, siis ei ole maaletoojal mitte mingisugust kohustust arvestada pretensiooni esitamise tähtaja algust kauba müümisest lõpptarbijale, vaid aega hakatakse arvestama kahe juriidilise isiku vahel toimunud tehingu ajahetkest.
Muidugi on Eestis maaletoojaid, kes on kokkuleppel edasimüüjatega rakendanud pretensiooni esitamise tähtaja alguse arvestuse algust alates toote müümisest lõpptarbijale. Kahjuks on ka hulgimüüjaid, kes seda ei tee ja tänu sellele on mul mitmedki väga head koostöösuhted katkenud.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
06.07.2004 12:08:12
|
|
|
Theum:
Siit tuleb siis välja et kui firmaomanik ostab omale näiteks notebooki millel on üks aasta müügigarantiid kui eraisik, siis saab ta 1aasta müügigarantiid ja pretensioonide esitamise aja 2 aastat. Aga kui ta otsustab selle näiteks oma firma arvele osta siis saab ta ainult müügigarantii 1 aasta. On mul õigus?
Kuidas on siis kui edasimüüja annab jaemüüjale 3 aastat müügigarantiid, kas jaemüüjal on õigus kärpida see 1 aasta peale?
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
06.07.2004 15:46:46
|
|
|
Just. Sa oled täpselt õigesti aru saanud. Tarbijalemüügi puhul sätestab garantiitingimusi ja pretensiooni esitamise tähtaega seadus, kuid juriidiliste isikute vahel vaid omavahelised kokkulepped.
Loomulikult on jaemüüjal õigus kärpida müügigarantiid. Iseasi on see, et kas hulgimüüja seda ka lubab, sest sõlmitakse ju omavahel koostöölepingud, mis ka seda vabalt sätestada võib. Pealegi jaemüüja jaoks muutub asi ju kahjulikuks.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
06.07.2004 16:02:33
|
|
|
To Theum
Aga kui näiteks OEM kõvakettaga antakse kaasa väike installi raamatuke (nagu vahel on olnud) ja seal kirjas et gar 3 aastat, kas õigus vähendada seda 1 aasta peale?
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Computer Doctor
HV kasutaja
liitunud: 23.03.2003
|
06.07.2004 16:14:39
|
|
|
Üks väike "konks" on veel olemas - emafirmad annavad tihti erinevatele tootjatele erinevate regioonide jaoks eri tingimusi ning regioonis kehtib "enda" reegel, mitte emafirma oma.
See on näiteks Samsungil väga selgelt "lahti kirjutatud" ehk siis mõni toode mõnes regioonis 1 aasta, mõnes 2 mõnes 3.
Ning tihti esineb ka selline klausel, et on olemas põhigarantii ning lisamaksu tehes "pikendatud garantii". Näiteks HP - põhigarantii 1 aasta, lisamaksudega 3-5 aastat, sõltuvalt tootest.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telex
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2002
|
06.07.2004 16:21:26
|
|
|
Mind hakkas see teema päris huvitama ja uurisin asja tarbijakaitsest Nende kindel seisukoht on , et kui tootja firma annab asjale ikka kolm aastat garantiid , siis ei saa seda , eraisikule müües kärpida , ei maaletooja ega ka müüja firma Konkreetse kõvaketta ja K-Salongi puhul on K-Salong igal juhul kohustatud ka kahe ja poole aasta pärast selle kettaga tegelema Selline pidi tarbija õigus olema Loomulikult on iseküsimus , kuda oma õigus K-Salongis maksma panna
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henrik
HV kasutaja
liitunud: 26.11.2003
|
06.07.2004 16:30:14
|
|
|
Mis te vaidlete? Klisserani gar. tingimusi olete lugenud? 3 punkt.
3. Garantiiaeg: hakkab kehtima alates asja üleandmisest ostjale ja kehtib kuni kauba tootja poolt määratud perioodini.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
07.07.2004 09:17:20
|
|
|
Selles osas vaidleks nüüd natukene tarbijakaitsele vastu. Tarbijalemüügi puhul peab lähtuma ikkagi VÕS § 218, kus maksimaalseks ajaks on 2 aastat. Loomulikult võib tehas rakendada pikemat müügigarantiid, kui seda nõuavad Eesti seadused, aga müüjapoolne kohustus see kindlasti ei ole v.a. juhtudel, kus tootja teeb lepinguga selle kohustuseks. Üldjuhul ei teki müüjatega selles osas probleeme, aga samas ei saa ära unustada, et garantiiga on ka müüjal seotud kulutused, mida maaletooja ja tehas ei hüvita. Raha loevad aga kõik ja keegi ei taha rohkem maksta kui just seadus ei kohusta.
Juhul, kui ma eksin, parandage mind.
P.S. Arvan, et HV-s võiks olla tarbijakaitse küsimustega jms seotud teema, kus siis kasutajad saaksid nõu küsida ja kaupluste esindajad vastata.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wilts
HV veteran
liitunud: 07.02.2002
|
07.07.2004 09:31:30
|
|
|
| Theum kirjutas: |
P.S. Arvan, et HV-s võiks olla tarbijakaitse küsimustega jms seotud teema, kus siis kasutajad saaksid nõu küsida ja kaupluste esindajad vastata. |
Kaupluste esindajad peaks sellest kül eemale jääma... need võivad ju igasugu jama ajada...
_________________ L.A.M.P/ LAMP "Loose Association of Mercenaries & Privateers" |
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raibert
HV kasutaja
liitunud: 16.05.2002
|
07.07.2004 10:19:51
|
|
|
| Telex kirjutas: |
Mind hakkas see teema päris huvitama ja uurisin asja tarbijakaitsest Nende kindel seisukoht on , et kui tootja firma annab asjale ikka kolm aastat garantiid , siis ei saa seda , eraisikule müües kärpida , ei maaletooja ega ka müüja firma |
Garantiid ei anna mitte tootja, vaid maaletooja, sest konkreetne toode võib olla müügis nii Jaapanis, Saksamaal, või Eestis ja igal pool on erinevad tarbijakaitseseadused.
Ja tarbijakaitseseadus on meil kahjuks selline, et iga isik võib seda erinevalt tõlgendada, loomulikult nii, nagu talle endale kasulikum on
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
07.07.2004 11:28:12
|
|
|
| Raibert kirjutas: |
Ja tarbijakaitseseadus on meil kahjuks selline, et iga isik võib seda erinevalt tõlgendada, loomulikult nii, nagu talle endale kasulikum on  |
Mida sa täpsemalt silmas pead?
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raibert
HV kasutaja
liitunud: 16.05.2002
|
09.07.2004 08:37:34
|
|
|
Seda pean silmas, et kui sa tahaksid tarbijakaitsest mingi konkreetse asja kohta nõu saada ja helistad sinna, siis tõlgendatakse probleemi 1 versiooni kohaselt, kui sama asja kohta annad ametliku käigu, siis teine ametnik ütleb lahenduseks teise versiooni ja kui sa näiteks palkaksid omale advokaadi, siis see suudab omakorda omamoodi sama seadust tõlgendada.
Tarbijakaitses sa võid rääkida mõne ülemusega näiteks oma kaupluse mingi konkreetse toote müügi/markeerimise nõuetest ja saad kindla vastuse ning paned asja müüki. Järgmisel päeval tuleb selle inimese alluv, kes su kauplust kontrollib ja teeb sulle ettekirjutuse, sest tema nägemus ei lähe ülemuse omaga kokku.
Vot see on minu arust erinevate tõlgendamiste võimalikkus.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henrik
HV kasutaja
liitunud: 26.11.2003
|
09.07.2004 08:47:33
|
|
|
| On täiesti võimalik nõuda tarbijakaitselt kirjalik kinnitus toote vastavuse kohta seadusega. Kui keegi tuleb midagi rääkima et ei klapi siis tuleb paber nina alla ajada - see peaks vaidlluse lõpetama. Ei taha uskuda et tarbijakaitse iseenda allkirjaga kinnitatud sõnu sööma hakkab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
09.07.2004 17:19:32
|
|
|
Seaduse mittetõlgendamist ei tohiks Eesti riigis tekkida kuna siis on tegemist õigusliku kriisiga, mis on ise-enesest väga paha. Seadused peavad olema nii koostatud, et nad oleksid üheselt mõistetavad ja ühtepidi tõlgendavad.
Kui sa suudaksid oma jutu tõestuseks mõne hea elulise näite tuua argumenteeriks hea meelega edasi
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raibert
HV kasutaja
liitunud: 16.05.2002
|
10.07.2004 12:53:41
|
|
|
Küsimus pole "mittetõlgendamises", vaid "mitmeti tõlgendamises".
Mul on neid näiteid mitmeid, kuid ma võin koheselt ühe suure minu jaoks arusaamatu näite tuua: väidetavalt kontrollib tarbijakaitse kõiki kaupluseid ühtedel alustel ja karistab kõiki ühtemoodi, kuid kui Prismades, Citymarketites jne. on praktiliselt kõikidel toodetel eesti keelne kasutusjuhend ja info maaletooja kohta, siis näiteks Jyski (ja praktiliselt kõikides arvutisalongides) kauplustes seda praktiliselt ühelgi tootel pole. Kas neid kaupluseid kontrollivad erinevad isikud, või on Jyski esindajad leidnud seadustes mingi lünga, tänu millele nad ei pea enda jaoks lisatööd tegema?
Ja veel, üks Eesti autokeemiatootjaid konsulteeris enne uue toote maaletoomist nii tarbijakaitse kontoriga, et kas võib seda toodet Eestis müüa,kas eestikeelne juhend on piisav jne. Kõik sai kooskõlastatud ja müük algas. Ja umbes 3 kuu pärast avastas üks tarbijakaitse tädi, et see eestikeelne tõlge pole ikka õige (seadused ei olnud vahepeal muutunud) ning käskis toote müügilt kõrvaldada. Aitas ainult asjaolu, et kirjavahetus tarbijakaitsega enne toote müüki oli firmas säilinud ja saadi tõestada kooskõlastamise õigus.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|