Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 133, 134, 135  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 20:06:20 vasta tsitaadiga

7nm peal on see edasiminek ikka tegelikult tohutu. Ootame RX6900XT ja võimaliku XTX-i ka ära.
Lisaks nüüd pikemat aega uued konsoolid väljas, saab rohkem auru protsessorite/videokaartide peale suunata.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 20:11:07 vasta tsitaadiga

Guru3d ülevaates oli huvitav info SAMi kohta, mida ma ei teadnudki.

What about Smart Access Memory?
You will have noticed that AMD introduced SAM, smart Access memory. And it's a feature to keep an eye on as the results have shown IF it kicks in, it is able to boost your framerates significantly. Out of the three games tested only one kicked in, but extremely well; Assassins Creed: Valhalla absolutely loves this feature. As explained it does come with compromises, as SAM requires that CSM Support is turned off in the BIOS in order to enable above 4G Decode, which will allow Resizable Bar Support (SAM) to be enabled. The problem here is that if your Windows installation is configured as non-UEFI, Windows will be unable to boot from your currently installed SSD/HDD. Most PCs will be configured like that. The only solution is to disable CSM, and reinstall Windows 10 to get this feature-set supported.

Ühesõnaga CSM tuleb disableda... thumbs_down.gif

https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-radeon-rx-6800-xt-review,35.html

Huvitav oli ka see, et AMD ruulid suht korralikult Guru3d ülevaadetes, kuid Borderlandis oli tunduvalt kehvem... teistes ülevaadetes, kus Borderland3 on sees benchides, siis seal AMD seal just Nvidiat võitnud.

Seega ikka päris seinast seina on isegi sarnaste benchidega need tulemused erinevate ülevaadete vahel.


Vaadates RDNA3 poole, kus lubati +50% perfi vs RDNA2, siis Nvidial saab olema päris töine 2021, et praegusele perfile ka leida +50% otsa.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 18.11.2020 21:31:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 20:14:30 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Guru3d ülevaates oli huvitav info SAMi kohta, mida ma ei teadnudki.

What about Smart Access Memory?
You will have noticed that AMD introduced SAM, smart Access memory. And it's a feature to keep an eye on as the results have shown IF it kicks in, it is able to boost your framerates significantly. Out of the three games tested only one kicked in, but extremely well; Assassins Creed: Valhalla absolutely loves this feature. As explained it does come with compromises, as SAM requires that CSM Support is turned off in the BIOS in order to enable above 4G Decode, which will allow Resizable Bar Support (SAM) to be enabled. The problem here is that if your Windows installation is configured as non-UEFI, Windows will be unable to boot from your currently installed SSD/HDD. Most PCs will be configured like that. The only solution is to disable CSM, and reinstall Windows 10 to get this feature-set supported.

Ühesõnaga CSM tuleb disableda... thumbs_down.gif ning siis Windowsi reinstall thumbs_down.gif thumbs_down.gif



Mnjaa kuna ise lasen AC Valhallat nädal aega juba, siis oleks just hea olnud ära proovida aga tühjad pihud jäid. Eks näis mis hinnaga ja saadavusega AIB tulevad järgmine nädal.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 20:26:09 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Ühesõnaga CSM tuleb disableda... thumbs_down.gif ning siis Windowsi reinstall thumbs_down.gif thumbs_down.gif

Kolimise käigus kloonisin hiljuti oma SSD data ühelt teisele ja soft keeras automaatselt UEFI boodi peale elu. Oli natuke leiutamist, miks uus SSD ei boodi. Usun seda saab ilma reinstallita ka teha aga pusimist omajagu.
See oleks hea seletus, miks osades review'des SAM nii vähe juurde annab.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 20:30:59 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Guru3d ülevaates oli huvitav info SAMi kohta, mida ma ei teadnudki.

What about Smart Access Memory?
You will have noticed that AMD introduced SAM, smart Access memory. And it's a feature to keep an eye on as the results have shown IF it kicks in, it is able to boost your framerates significantly. Out of the three games tested only one kicked in, but extremely well; Assassins Creed: Valhalla absolutely loves this feature. As explained it does come with compromises, as SAM requires that CSM Support is turned off in the BIOS in order to enable above 4G Decode, which will allow Resizable Bar Support (SAM) to be enabled. The problem here is that if your Windows installation is configured as non-UEFI, Windows will be unable to boot from your currently installed SSD/HDD. Most PCs will be configured like that. The only solution is to disable CSM, and reinstall Windows 10 to get this feature-set supported.

Ühesõnaga CSM tuleb disableda... thumbs_down.gif ning siis Windowsi reinstall thumbs_down.gif thumbs_down.gif



Mnjaa kuna ise lasen AC Valhallat nädal aega juba, siis oleks just hea olnud ära proovida aga tühjad pihud jäid. Eks näis mis hinnaga ja saadavusega AIB tulevad järgmine nädal.


Seni on Valhalla olnud suurim võitja 1080p ja 1440p resol, kui SAM on sees AMD kastil. +15% ja +5% vastavalt. 4K resol suurt vahet polnud.
Samas Forza Horizon 4 näeb just suurimat tõusu 4K resol (+14%!) seega väga huvitav on see SAM.

Väga hea ülevaade Coreteksi poolt ja päris palju teisi mänge, mida testis.

Link

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 20:36:04 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Guru3d ülevaates oli huvitav info SAMi kohta, mida ma ei teadnudki.

What about Smart Access Memory?
You will have noticed that AMD introduced SAM, smart Access memory. And it's a feature to keep an eye on as the results have shown IF it kicks in, it is able to boost your framerates significantly. Out of the three games tested only one kicked in, but extremely well; Assassins Creed: Valhalla absolutely loves this feature. As explained it does come with compromises, as SAM requires that CSM Support is turned off in the BIOS in order to enable above 4G Decode, which will allow Resizable Bar Support (SAM) to be enabled. The problem here is that if your Windows installation is configured as non-UEFI, Windows will be unable to boot from your currently installed SSD/HDD. Most PCs will be configured like that. The only solution is to disable CSM, and reinstall Windows 10 to get this feature-set supported.

Ühesõnaga CSM tuleb disableda... thumbs_down.gif ning siis Windowsi reinstall thumbs_down.gif thumbs_down.gif



Mnjaa kuna ise lasen AC Valhallat nädal aega juba, siis oleks just hea olnud ära proovida aga tühjad pihud jäid. Eks näis mis hinnaga ja saadavusega AIB tulevad järgmine nädal.


Seni on Valhalla olnud suurim võitja 1080p ja 1440p resol, kui SAM on sees AMD kastil. +15% ja +5% vastavalt. 4K resol suurt vahet polnud.
Samas Forza Horizon 4 näeb just suurimat tõusu 4K resol (+14%!) seega väga huvitav on see SAM.


Jah ma just vaatasingi 1440p peal. 6800xt andis tunduvalt parema tulemuse kui isegi 3090. 4K ikkagi paljudes mängudes sinna 60fps kanti, mis ei ole just väga kutsuv liikuda 4K peale kahjuks. Seni kuni DLSS või AMD enda variant laiemat kasutust saab.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 20:37:10 vasta tsitaadiga

Ülevaateid vaadates.. kuhu see keskmine teispidi pöörlev fan jäi? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 20:59:42 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Ülevaateid vaadates.. kuhu see keskmine teispidi pöörlev fan jäi? icon_biggrin.gif

Tuleb järgmisel nädalal?
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 21:05:21 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Guru3d ülevaates oli huvitav info SAMi kohta, mida ma ei teadnudki.

What about Smart Access Memory?
You will have noticed that AMD introduced SAM, smart Access memory. And it's a feature to keep an eye on as the results have shown IF it kicks in, it is able to boost your framerates significantly. Out of the three games tested only one kicked in, but extremely well; Assassins Creed: Valhalla absolutely loves this feature. As explained it does come with compromises, as SAM requires that CSM Support is turned off in the BIOS in order to enable above 4G Decode, which will allow Resizable Bar Support (SAM) to be enabled. The problem here is that if your Windows installation is configured as non-UEFI, Windows will be unable to boot from your currently installed SSD/HDD. Most PCs will be configured like that. The only solution is to disable CSM, and reinstall Windows 10 to get this feature-set supported.

Ühesõnaga CSM tuleb disableda... thumbs_down.gif ning siis Windowsi reinstall thumbs_down.gif thumbs_down.gif



Mnjaa kuna ise lasen AC Valhallat nädal aega juba, siis oleks just hea olnud ära proovida aga tühjad pihud jäid. Eks näis mis hinnaga ja saadavusega AIB tulevad järgmine nädal.


Seni on Valhalla olnud suurim võitja 1080p ja 1440p resol, kui SAM on sees AMD kastil. +15% ja +5% vastavalt. 4K resol suurt vahet polnud.
Samas Forza Horizon 4 näeb just suurimat tõusu 4K resol (+14%!) seega väga huvitav on see SAM.


Jah ma just vaatasingi 1440p peal. 6800xt andis tunduvalt parema tulemuse kui isegi 3090. 4K ikkagi paljudes mängudes sinna 60fps kanti, mis ei ole just väga kutsuv liikuda 4K peale kahjuks. Seni kuni DLSS või AMD enda variant laiemat kasutust saab.


Kuidas sa selle 60fpsi keskmiselt välja lugesid? Coreteks sai juba 6800ga 4k ja max sätetel keskmiseks 108fpsi ja 6800xt oli 123+fpsi.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 21:11:29 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Guru3d ülevaates oli huvitav info SAMi kohta, mida ma ei teadnudki.

What about Smart Access Memory?
You will have noticed that AMD introduced SAM, smart Access memory. And it's a feature to keep an eye on as the results have shown IF it kicks in, it is able to boost your framerates significantly. Out of the three games tested only one kicked in, but extremely well; Assassins Creed: Valhalla absolutely loves this feature. As explained it does come with compromises, as SAM requires that CSM Support is turned off in the BIOS in order to enable above 4G Decode, which will allow Resizable Bar Support (SAM) to be enabled. The problem here is that if your Windows installation is configured as non-UEFI, Windows will be unable to boot from your currently installed SSD/HDD. Most PCs will be configured like that. The only solution is to disable CSM, and reinstall Windows 10 to get this feature-set supported.

Ühesõnaga CSM tuleb disableda... thumbs_down.gif ning siis Windowsi reinstall thumbs_down.gif thumbs_down.gif



Mnjaa kuna ise lasen AC Valhallat nädal aega juba, siis oleks just hea olnud ära proovida aga tühjad pihud jäid. Eks näis mis hinnaga ja saadavusega AIB tulevad järgmine nädal.


Seni on Valhalla olnud suurim võitja 1080p ja 1440p resol, kui SAM on sees AMD kastil. +15% ja +5% vastavalt. 4K resol suurt vahet polnud.
Samas Forza Horizon 4 näeb just suurimat tõusu 4K resol (+14%!) seega väga huvitav on see SAM.


Jah ma just vaatasingi 1440p peal. 6800xt andis tunduvalt parema tulemuse kui isegi 3090. 4K ikkagi paljudes mängudes sinna 60fps kanti, mis ei ole just väga kutsuv liikuda 4K peale kahjuks. Seni kuni DLSS või AMD enda variant laiemat kasutust saab.


Kuidas sa selle 60fpsi keskmiselt välja lugesid? Coreteks sai juba 6800ga 4k ja max sätetel keskmiseks 108fpsi ja 6800xt oli 123+fpsi.


Ma vaatasin mingit 2-3 erinevat reviewed 4k peal. Osades mängudes isegi vajus nõks alla 60fps. Keskmine loomulikult on kõrgem sõltub milliseid mänge vaadata. Seda ma ei väidagi, et kesmkiselt on 60.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 21:19:13 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
The problem here is that if your Windows installation is configured as non-UEFI, Windows will be unable to boot from your currently installed SSD/HDD. Most PCs will be configured like that. The only solution is to disable CSM, and reinstall Windows 10 to get this feature-set supported.

Ühesõnaga CSM tuleb disableda... thumbs_down.gif ning siis Windowsi reinstall thumbs_down.gif thumbs_down.gif


SAM töötab vist ainult 5XXX seeria Ryzeniga ja 6XXX seeria kaartidega? Miks peaks keegi 5XXX seeriaga non-UEFI Windows installi peal olema?
Sisuliselt juba Sandy Bridge-i aegadel polnud sel mõtet.

Saan aru kui on taritud vana installi kaasas igiammustest aegadest, ent juba see iseenesest on ebamõistlik ja mõjutab perfi tõenäoliselt ühe SAM-i jagu eniveis, st. mõistlik oleks ikka värske install teha.
Ise teen uue installi alati kui uus mobo.

BTW: huvitav, et sa ütled "Assassins Creed: Valhalla absolutely loves this feature", samas allviidatud Coretex-i video ütleb: "almost no change in performance"...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 21:28:32 vasta tsitaadiga

Ma oma gigabyte plaadil panin CSM kinni windows ei teinud teist nägugi ,et ei bootiks. Ei pe seda winni reinstallima ,et ülesse ei tuleks. See sõltub paljuski emaplaadist ka.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 18.11.2020 21:29:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 21:31:57 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
The problem here is that if your Windows installation is configured as non-UEFI, Windows will be unable to boot from your currently installed SSD/HDD. Most PCs will be configured like that. The only solution is to disable CSM, and reinstall Windows 10 to get this feature-set supported.

Ühesõnaga CSM tuleb disableda... thumbs_down.gif ning siis Windowsi reinstall thumbs_down.gif thumbs_down.gif


SAM töötab vist ainult 5XXX seeria Ryzeniga ja 6XXX seeria kaartidega? Miks peaks keegi 5XXX seeriaga non-UEFI Windows installi peal olema?
Sisuliselt juba Sandy Bridge-i aegadel polnud sel mõtet.

Saan aru kui on taritud vana installi kaasas igiammustest aegadest, ent juba see iseenesest on ebamõistlik ja mõjutab perfi tõenäoliselt ühe SAM-i jagu eniveis, st. mõistlik oleks ikka värske install teha.
Ise teen uue installi alati kui uus mobo.

BTW: huvitav, et sa ütled "Assassins Creed: Valhalla absolutely loves this feature", samas allviidatud Coretex-i video ütleb: "almost no change in performance"...

Sest ta testis seda ainult 4K peal... seal oli tõesti 1% vahet.


Margus kirjutas:
Ma oma gigabyte plaadil panin CSM kinni windows ei teinud teist nägugi ,et ei bootiks. Ei pe seda winni reinstallima ,et ülesse ei tuleks. See sõltub paljuski emaplaadist ka.


Lugesin ise valesti, see CSM disabled ei vajanud reinstalli, lihtsalt kui on nonUEFI install siis pead reinstalli tegema.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2020 23:36:32 vasta tsitaadiga

Sisuliselt vist peaks olema nii, et kui on non-UEFI konfiguratsioon ja teed non-UEFI installi, siis hiljem UEFI peale seadistuse muutmisega kolida ei saa, tuleb reinstall teha.

Kahju, et alternatiivsete tiitlite statse pole, mingite üksikute mängude valik vaid... võiks ju eraldi paar tiitlit competitive mängudest ka visata, et arusaam oleks.
Mingid "Real Gaming Test" kasutajad viskavad videoid, mis iseendaga vastuollu lähevad: https://www.youtube.com/watch?v=XOjBRUcwp5s&t=9m37s & https://www.youtube.com/watch?v=9C8pvh2hhXY&t=10m8s
(1440p: https://www.youtube.com/watch?v=DU4nOe6GuCI&t=1m54s)
Osad joonistavad suvaliste scenery videote peale tabeleid: https://www.youtube.com/watch?v=ZLEQvTC6bHg&t=6h56m48s

¯\_(ツ)_/¯

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 00:26:52 vasta tsitaadiga

Vaata seda ülevaadet, kui soovid comp. mängude teste näha.

Link

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 00:29:56 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
4K-s jääb üllatuslikult 3080-le alla (TPU) ?!?!, kas siis tõesti mäluläbilaskevõime piirab? samas 700€+ kaarti nagu 1080-ks ka pole väga mõtet soetada. 1440p perf oli hea muidugi.
ei ole üllatuslik.
mida suurem reso seda rohkem asi arvutusvõimsuse taha kipub jääma, seda on amperel lihtsalt rohkem.
madalatel resodel ja suurte kaadrisageduste juures mängib fillrate ja muu klassikalisem kraam ja seda on suurel navil rohkem (ja jookseb kõrgemal taktil).
hetkel tundubki nii, et (kuni) 1440p jaoks pigem 6800xt ja 2160p jaoks pigem 3080.

rmc kirjutas:
Sisuliselt vist peaks olema nii, et kui on non-UEFI konfiguratsioon ja teed non-UEFI installi, siis hiljem UEFI peale seadistuse muutmisega kolida ei saa, tuleb reinstall teha.
täpselt nii. workarounde muidugi leiab kui kõvasti otsida aga afaik ei ole ükski neist hea ega lihtsam kui reinstall.
csm on teine asi ja selle muutmine ei vaja reinstalli.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 01:29:05 vasta tsitaadiga

No mida, et siis 6800xt oli niipalju kehvem 4k peal, et ainult 3080 kõlbab? BS!
Avg fps vahe oli 4k peal heal juhul 5fpsi. Ja seda +120 fpsi juures.
Seega kui on 120hz 4k monitor siis täpselt sobib.
6800'l on avg fps 100 peal 4k, seega see sobib ka 1440p ja 4k huvilistele.

Hetkel 6800xt ja 3080 on nii lähedal üksteisele, et rumalus oleks öelda üks on parem 4k jaoks.
Seda enam, et tegu on launch draiveritega, see +5% edu võib vabalt kokku sulada.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 01:38:13 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

wirx kirjutas:
Neid agasid on AMD enda poolt väljastatud võrdlustestis ikka väga palju.
Siin testis vanema ja aeglasema protsessoriga i9-9900 on 3080FE enamus mängudes 10-20% paremaid tulemusi saanud, kui AMD enda testis 5800X prosega-
https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3080-founders-edition/10.html
Eks tuleb ära oodata, kui sõltumatud testijad kaardid kätte saavad. PR trikina on väga mugav sundida peale 3070 launchi inimesed ootama AMD kaartide müügile tulekut, sest AMD enda benchmarkide järgi on nende uued videokaardid palju mõistlikum ost.

No ei usu, et AMD kümnete protsentidega oleks hakanud petma. See tuleks ju üsna pea välja PR mainekahju oleks tohutu. Samas kindlasti on valitud nö best case scenario nagu Nvidia ise tegu on 2x faster than 2080 loosungiga (ainult täielikult path traced mängudes a'la Q2 RTX). See oli tõesti palju suurem vahe kui AMD mõned protsendid, kuna reaalselt on 3080 mingi 70-80% kiirem kui 2080 mitte 100% kiirem.


Nüüd sõltumatud testid väljas, võtsin mõned testid, kus 5900x tehtud ja oleks olemas ka võrdluseks 3090fe, 3080fe, et oleks võimalikult võrdne tulemus -
Tomshardware testitud https://www.tomshardware.com/news/the-amd-radeon-rx-6800-xt-and-rx-6800-review
AMD enda slaidilt / Tomshardware / AMD eksimus %

Borderlands
6800xt 66 / 68 / 3%
6800 55 / 58 / 5%
3090fe 66 / 76 / 15%
3080fe 58 / 65 / 12%

Forza 4
6800xt 153 / 144 / -6%
6800 133 / 128 / -4%
3090fe 147 / 158 / 8%
3080fe 131 / 142 / 8%

Division 2
6800xt 91 / 67 / -35%
6800 77 / 57 / -35%
3090fe 86 /82 / -4%
3080fe 81 /73 / -10%

Tombrider
6800xt 88 /81 / -8%
6800 76 / 70 / -8%
3090fe 96 / 88 / -9%
3080fe 88 / 84 / -4%

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 01:42:15 vasta tsitaadiga

Viilutaja, tänud - imelikul kombel parima info saan viimasel ajal tolle naise ja Jarrods Techi käest icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 02:33:45 vasta tsitaadiga

See "Techtesters" (naine) on päris hea kanal jah.
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naps
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2001




sõnum 19.11.2020 03:03:03 vasta tsitaadiga

@wirx mismoodi saab keegi võrrelda inteli 9900k testbenchi numbreid amd slaididega ? mida selline võrdlus andma peaks ?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 03:23:17 vasta tsitaadiga

Keri nati allapoole seal, 5900x omad samuti olemas.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Naps
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2001




sõnum 19.11.2020 03:39:38 vasta tsitaadiga

vist leidsin, tomsi formaat suht kehva ja hiline tund ka , tänu.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 03:40:26 vasta tsitaadiga

wirx võiks tegelikult rääkida, mida ta AMD 6000-seeriast arvab nii AMD vaatest kitsalt kui ka konkurendiga võrreldes. Saaks midagi konkreetse arvamuse laadset ka ehk tuima mahategemise asemel icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naps
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2001




sõnum 19.11.2020 04:15:49 vasta tsitaadiga

tundub, et vahepeal miskid muud slaidid ilmunud kus teised numbrid. Esitlusel kasutati https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/KPyTELvD8rAdxiMTjxaH8R-970-80.jpg.webp

ehk siis divisionis nii slaidil kui testis 3080 natu kiirem, forzas amd kaart nii testis kui slaidil natu kiirem, borderlandis amd testis rohkem üle kui slaidil ja tomb raideris nvidia 2 fps testis rohkem kui amd kaart


üldiselt paari % sees , ehk siis amd slaid peab paika
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 11:08:21 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Tomorrow kirjutas:

wirx kirjutas:
Neid agasid on AMD enda poolt väljastatud võrdlustestis ikka väga palju.
Siin testis vanema ja aeglasema protsessoriga i9-9900 on 3080FE enamus mängudes 10-20% paremaid tulemusi saanud, kui AMD enda testis 5800X prosega-
https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3080-founders-edition/10.html
Eks tuleb ära oodata, kui sõltumatud testijad kaardid kätte saavad. PR trikina on väga mugav sundida peale 3070 launchi inimesed ootama AMD kaartide müügile tulekut, sest AMD enda benchmarkide järgi on nende uued videokaardid palju mõistlikum ost.

No ei usu, et AMD kümnete protsentidega oleks hakanud petma. See tuleks ju üsna pea välja PR mainekahju oleks tohutu. Samas kindlasti on valitud nö best case scenario nagu Nvidia ise tegu on 2x faster than 2080 loosungiga (ainult täielikult path traced mängudes a'la Q2 RTX). See oli tõesti palju suurem vahe kui AMD mõned protsendid, kuna reaalselt on 3080 mingi 70-80% kiirem kui 2080 mitte 100% kiirem.


Nüüd sõltumatud testid väljas, võtsin mõned testid, kus 5900x tehtud ja oleks olemas ka võrdluseks 3090fe, 3080fe, et oleks võimalikult võrdne tulemus -
Tomshardware testitud https://www.tomshardware.com/news/the-amd-radeon-rx-6800-xt-and-rx-6800-review
AMD enda slaidilt / Tomshardware / AMD eksimus %

Borderlands
6800xt 66 / 68 / 3%
6800 55 / 58 / 5%
3090fe 66 / 76 / 15%
3080fe 58 / 65 / 12%

Forza 4
6800xt 153 / 144 / -6%
6800 133 / 128 / -4%
3090fe 147 / 158 / 8%
3080fe 131 / 142 / 8%

Division 2
6800xt 91 / 67 / -35%
6800 77 / 57 / -35%
3090fe 86 /82 / -4%
3080fe 81 /73 / -10%

Tombrider
6800xt 88 /81 / -8%
6800 76 / 70 / -8%
3090fe 96 / 88 / -9%
3080fe 88 / 84 / -4%



Sa palun veendu ikka, et õigeid teste vaatad kus on samad sätted!
See sama TomsHardware Borderlands3 test- seal nad kasutavad Ultra qualityt, kuid AMD originaal slaidis oli Badass quality ehk max.

Võtsin lahti IgorsLabi tulemused.
Sama mis AMD orig esituses.
Spoiler Spoiler Spoiler


Väga tõenäoliselt on sul samad vead ka teiste nr'tega, ei ole aega neid üle vaadata.
Võiksid ennem lahmimist ja AMD süüdistamist oma kodutöö ilusti ära teha!

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
HV Guru
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 11:08:44 vasta tsitaadiga

Biostar laskis RX 6800/XT välja https://videocardz.com/press-release/biostar-announces-radeon-rx-6800-series
Ma ei teadnudki, et Biostar graafikakaarte teeb. Kunagi pole ühtegi kuskil müügis näinud. HV ametlik marketing isegi ei maini võimalust Biostari VGA osta (mitte et keegi neist puudust tunneks).
Lähem uurimine näitas, et Biostar teeb juba ammu graafikakaarte https://www.biostar.com.tw/app/en/vga/series.php?S_ID=125

Nvidia kaartidega siiski vist hästi ei edene sest GTX 1080 jäi viimaseks tippmudeliks ja GTX 1080 Ti enam välja ei tulnud, samuti ei tulnud välja ühtegi RTX 2xxx ja 3xxxx
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 11:15:01 vasta tsitaadiga

Biostar jne pigem rohkem aasia turule suunatud
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 11:29:45 vasta tsitaadiga

Understandably many of you are upset and angry that you were unable to get an RX 6800 or RX 6800 XT GPU.

Supply simply cannot keep up with demand, and unlike previous GPU launches, you now have to contend with bots and scalpers.


Ah, I love the smell of bullshit in the morning. Oleks pidanud soolakaevanduse eile avama, sest ometi ju kõik teadsid, et AMDil pole mingit supply probleemi ja kaarte tuleb nii palju, et kogu Ülemiste AT salong on neid laeni täis boss.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 11:38:17 vasta tsitaadiga

"supply vs demand" on hea vabandus - aga esitaks siis ka reaalseid numbreid - palju toodetud on.

Kui supply on 1 ja demand 2, siis saab ka öelda, et "can't keep up with demand".
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 11:39:45 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Ah, I love the smell of bullshit in the morning. Oleks pidanud soolakaevanduse eile avama, sest ometi ju kõik teadsid, et AMDil pole mingit supply probleemi ja kaarte tuleb nii palju, et kogu Ülemiste AT salong on neid laeni täis boss.gif

Pole supply probleemi nagi pole üldse supply'd ? icon_biggrin.gif See oli juba nädalaid kõigile teada, et konsoolide ja CPU'de kõrvalt ei maksa selle aasta Navi saadavusest väga unistada. Järgmise nädala AIB kaardid siin palju ei muuda.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 11:52:29 vasta tsitaadiga

LDLCs oli mitu 6800/6800xt kaarti vähemalt 10-15 minutit kättesaadaval, €719/€729/€799ga.

Mul õnneks ostuga ei sügele ja saab oodata hinna normaliseerumist.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 19.11.2020 11:55:02 vasta tsitaadiga

seda ma mõtlesingi, et säärast launchi pole vaja. või öelgu siis kohe ausalt, et tegu ongi soft-launchiga, et näete, et ainult pre-batch pressile ja oodake poelaunchi sel ja sel kuupäeval. ikka palju mõistlikum.

ääri-veeri, et "might have supply shortages" on puhas pullikaka. supplyd põmst polnud. kraabiti sada kaarti kogu ilma peale ja kõva launch küll.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 11:57:28 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, üheski arvutitargas pole hetkel ühtegi 3 seeria nvidiat ka saada ja nende ülevaated tulid 16 september ehk üle kahe kuu tagasi icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
gzzld
HV vaatleja

liitunud: 18.06.2012




sõnum 19.11.2020 11:59:30 vasta tsitaadiga

enamus testid on tehtud ka uue protsessoriga. tahaks näha tulemusi 3600x vms. see tähendaks seda, et sa peaksid ka uue cpu koos kaardiga ostma, et selliseid tulemusi saada icon_question.gif

ma oma 3070 FE hetkel rahul icon_smile.gif

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-3070-vs-AMD-RX-6800/4083vs4088
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 12:00:51 vasta tsitaadiga

LDLCs oli pre-built masinaid, 5600x ja 6800/6800xt, veel täna hommikul saada.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 12:09:22 vasta tsitaadiga

Kus juures peaks ütlema, et teatud poodidele loodi päris palju ebamugavusi juurde, et botid ja scalperid liiga palju ligi ei saaks. Endal õnnestus scan uk-st kaart kätte saada kaart 10 min peale launchi.. samas tuli "double captchaga" kakelda ostu jooksul 2x.. esmalt lehele minnes ja siis veel tellimust esitades..
_________________
Pentestimise ja küberturbe konsultatsiooni soovi korral võib kirjutada..
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 12:12:19 vasta tsitaadiga

Igast uiarite eemalhoidmiseks oleks võind ju ka teha nö. double verify süsteemi kus saadetakse verification code telo numbriole - no bnagiu igast steam'id asjad.


Kuna kõik kaardi kättesaanud foorumlased vist mängivad jne. siis pigem kuulaks, et mis on arvamused tuleviku osas - kes saab oma tehased kiiremini käima ja kaarte suures koguses poodi - millal sellises koguses üldse pakkumist võiks olla, et hind normaliseeruks?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gzzld
HV vaatleja

liitunud: 18.06.2012




sõnum 19.11.2020 12:16:38 vasta tsitaadiga

ma loodan, et Teil kõigil on soetatud uus prose ka siis, et saada sama tulemusi, mis enamustes testides hetkel icon_smile.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 12:17:40 vasta tsitaadiga

Kui sel aastal asja kontrolli alla ei saa ja koroona edasi möllab siis enne veebruari vaevalt nii Samsung kui TSMC asja kontrolli alla saavad.. Ja siis ka hiinlastel uusaasta ja pidu katku ajal.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 12:18:19 vasta tsitaadiga

Järgmine nädal tulevad ju RX 6800 AIB kaardid. Kuskil oli info, et ref kaartide alla läks ~veerand? ja ülejäänud gpu stock läks custom kaartide peale. Seega custom kaartide saadavus peaks selle loogika põhjal olema suurem.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.11.2020 12:20:46 vasta tsitaadiga

Diesel157 kirjutas:
Järgmine nädal tulevad ju RX 6800 AIB kaardid. Kuskil oli info, et ref kaartide alla läks ~veerand? ja ülejäänud gpu stock läks custom kaartide peale. Seega custom kaartide saadavus peaks selle loogika põhjal olema suurem.


Et siis jätkub minuti asemel viieks minutiks?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 12:24:32 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Diesel157 kirjutas:
Järgmine nädal tulevad ju RX 6800 AIB kaardid. Kuskil oli info, et ref kaartide alla läks ~veerand? ja ülejäänud gpu stock läks custom kaartide peale. Seega custom kaartide saadavus peaks selle loogika põhjal olema suurem.


Et siis jätkub minuti asemel viieks minutiks?

Praegu ju jagus 10ks minutiks sõltuvalt poest.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 12:37:40 vasta tsitaadiga

Kauemgi veel.

Hinnad olid ka paremad kui nVidial.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gzzld
HV vaatleja

liitunud: 18.06.2012




sõnum 19.11.2020 12:45:12 vasta tsitaadiga

https://gpu.userbenchmark.com/AMD-RX-6800/Rating/4088

need kellel pole uut cpu.. soovitan vaadata userbenche. pms kaart töötab 40% kehvemini.

kui 5800 prosega saad 160% ja 9900k saad 109%, siis tasub ennem läbi mõelda amd ost.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 12:47:09 vasta tsitaadiga

EvilMick007 kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Diesel157 kirjutas:
Järgmine nädal tulevad ju RX 6800 AIB kaardid. Kuskil oli info, et ref kaartide alla läks ~veerand? ja ülejäänud gpu stock läks custom kaartide peale. Seega custom kaartide saadavus peaks selle loogika põhjal olema suurem.


Et siis jätkub minuti asemel viieks minutiks?

Praegu ju jagus 10ks minutiks sõltuvalt poest.


Mina näiteks ei näinud eile kella nelja ajal ühtegi lisa ostukorvi nuppu. Jäin küll nii umbes 4 minutit hiljaks ja ei tea, kuidas enne seda oli. Hiljem Alternate lehel näitas, et kaardid on olemas, aga ostukorvi lisada ei lasknud. See on ka kõik.

Scan.co.uk mul üldse ebaõnnestus, sest neil on mingi uus kaitseüsteem nii tõhus, et võtab tavalised ostlejad samuti rajalt maha. Loopis ainult erroreid.

Järgmine nädal on vast rohkem valikut ja võibolla soovijad isegi pääsevad löögile, kui kiiresti tegutsevad.

Paari nädala pärast on mõlemal tootjal kõik kaardid laual (selleks aastaks) ja igaüks saab südamerahus enda vajadustele sobiliku valiku teha (muidugi saadavust peab kaartidel samuti olema).

gzzld kirjutas:
https://gpu.userbenchmark.com/AMD-RX-6800/Rating/4088

need kellel pole uut cpu.. soovitan vaadata userbenche. pms kaart töötab 40% kehvemini.

kui 5800 prosega saad 160% ja 9900k saad 109%, siis tasub ennem läbi mõelda amd ost.


See leht on küll üks viimaseid kohti, mille testtulemusi usaldada. Eriti AMD osas.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 12:51:02 vasta tsitaadiga

Kas te ei selgitaks seda osa et "kaarte jätkus kümneks minutiks"? Nii paljud tahtsid osta kuid sekundi-kahega olid kaardid läinud. Peate silmas seda, et kaarte ei olnud võimalik osta peale kahte sekundit ja kümme minutit hiljem oli kõikjal "out of stock"?
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™


viimati muutis Killhoven 19.11.2020 12:51:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gzzld
HV vaatleja

liitunud: 18.06.2012




sõnum 19.11.2020 12:51:16 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
EvilMick007 kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Diesel157 kirjutas:
Järgmine nädal tulevad ju RX 6800 AIB kaardid. Kuskil oli info, et ref kaartide alla läks ~veerand? ja ülejäänud gpu stock läks custom kaartide peale. Seega custom kaartide saadavus peaks selle loogika põhjal olema suurem.


Et siis jätkub minuti asemel viieks minutiks?

Praegu ju jagus 10ks minutiks sõltuvalt poest.


Mina näiteks ei näinud eile kella nelja ajal ühtegi lisa ostukorvi nuppu. Jäin küll nii umbes 4 minutit hiljaks ja ei tea, kuidas enne seda oli. Hiljem Alternate lehel näitas, et kaardid on olemas, aga ostukorvi lisada ei lasknud. See on ka kõik.

Scan.co.uk mul üldse ebaõnnestus, sest neil on mingi uus kaitseüsteem nii tõhus, et võtab tavalised ostlejad samuti rajalt maha. Loopis ainult erroreid.

Järgmine nädal on vast rohkem valikut ja võibolla soovijad isegi pääsevad löögile, kui kiiresti tegutsevad.

Paari nädala pärast on mõlemal tootjal kõik kaardid laual (selleks aastaks) ja igaüks saab südamerahus enda vajadustele sobiliku valiku teha (muidugi saadavust peab kaartidel samuti olema).

gzzld kirjutas:
https://gpu.userbenchmark.com/AMD-RX-6800/Rating/4088

need kellel pole uut cpu.. soovitan vaadata userbenche. pms kaart töötab 40% kehvemini.

kui 5800 prosega saad 160% ja 9900k saad 109%, siis tasub ennem läbi mõelda amd ost.


See leht on küll üks viimaseid kohti, mille testtulemusi usaldada. Eriti AMD osas.


miks? seal on tava inimeste benchid ju? sama test nii nvidial kui amd-el.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 12:52:03 vasta tsitaadiga

Caseking.de oli kutu, ei saanudki ligi sinna.
Alternate.de oli ka kutu.
LDCL toimis, saadavus oli täitsa mitmel kaardil.
Scani ei saanud ligi.
computeruniverse.net oli kutu.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 12:53:01 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Caseking.de oli kutu, ei saanudki ligi sinna.
Alternate.de oli ka kutu.
LDCL toimis, saadavus oli täitsa mitmel kaardil.
Scani ei saanud ligi.
computeruniverse.net oli kutu.


LDCL ei olnud kaarte launchi ajal minu kogemusel. Ehk ei olnud sekunditki.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 133, 134, 135  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.