Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47, 48, 49  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2020 20:08:41 vasta tsitaadiga

corona16,
ot:
Huvitav kasutajanimi. 3 aastaga panid küll mööda aga siiski hea tulemus 10 aastat ette ennustada icon_razz.gif


Ok nali naljaks. Veidi soovitusi kah. Ostuga tasuks tsipa oodata. 3600 hind langeb nüüd kui 5000 seeria välja tuleb Novembris.
Emaplaate on sul ostukorvis kaks tükki. Eeldan, et tegu on eksitusega. 3000 kiirusega mälude asemel soovitan 3200 CL16 või 3600 CL16 (uuesti vaadates on juba muudetud 3600 CL18 peale). Hinnavahe tohutu suur ei tohiks olla. 2x8GB peaks piisama kirjeldatud eesmärkide jaoks.

Emaplaadi osas soovitan pigem B550 osta. Mõni korralikum nagu nt MSI Mortar või Tomahawk. See tagab selle, et aastate pärast saad võimsama prose juurde võtta ilma, et emaplaat takistama jääks. Juhul kui mATX väiksus pole just nõue?

Graafika osas peaks foorumist saama midagi paremat sama raha eest kui pole probleem kasutatult osta. Uued odavama otsa kaardid küll tulevad aga sinna on veel kuu-kaks aega kuni need saadaval on. Pean silmas RTX 3050/3060 ja RX 6700.
Maksta üle 200€ hetkel 1660 eest ei tundu hea mõte.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hddadhd
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2020 22:20:14 vasta tsitaadiga

28 Oktoober tuleb järgmine AMD presentatsioon, kus räägivad GPUdest, kas neid osta ka saab 2020 aastal on omaette teema. Soovitaks ka pigem oodata Ryzen 5000 protsessorite launch ära.
Kui tõesti vaja arvutit siis minuarust hea alternatiiv oleks osta B550 mobo mis toetab 2000 seeriat kah. Panna kokku terve arvuti uuena va prose ja gpu. Gtx 1070 manli mis siin 140ga liigub on päris okei kaart ja cpuks Ryzen 2600. Koguhind ~260 nendel, kas Gtx 1660super ja Ryzen 3600 mis maksavad koos ~450 on väärt seda hinnavahet, pigem mitte.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
corona16
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2020 22:20:29 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
corona16,
ot:
Huvitav kasutajanimi. 3 aastaga panid küll mööda aga siiski hea tulemus 10 aastat ette ennustada icon_razz.gif



Ok nali naljaks. Veidi soovitusi kah. Ostuga tasuks tsipa oodata. 3600 hind langeb nüüd kui 5000 seeria välja tuleb Novembris.
Emaplaate on sul ostukorvis kaks tükki. Eeldan, et tegu on eksitusega. 3000 kiirusega mälude asemel soovitan 3200 CL16 või 3600 CL16 (uuesti vaadates on juba muudetud 3600 CL18 peale). Hinnavahe tohutu suur ei tohiks olla. 2x8GB peaks piisama kirjeldatud eesmärkide jaoks.

Emaplaadi osas soovitan pigem B550 osta. Mõni korralikum nagu nt MSI Mortar või Tomahawk. See tagab selle, et aastate pärast saad võimsama prose juurde võtta ilma, et emaplaat takistama jääks. Juhul kui mATX väiksus pole just nõue?

Graafika osas peaks foorumist saama midagi paremat sama raha eest kui pole probleem kasutatult osta. Uued odavama otsa kaardid küll tulevad aga sinna on veel kuu-kaks aega kuni need saadaval on. Pean silmas RTX 3050/3060 ja RX 6700.

Maksta üle 200€ hetkel 1660 eest ei tundu hea mõte.


Numpadi peal peale paari coronat läks 6 ja 9 vahetusse ja icon_biggrin.gif

Emaplaadi pärast praegu ei muretse, suure tõenäosusega lähevad jupid enne järgmist suve turule tagasi. Ja kui ka plaanid muutuvad ning jään paikseks pikemaks ajaks, siis see olgu tuleviku probleem icon_biggrin.gif
Oodanud selle ostmisega küll ja küll, nüüd oleks aeg midagi kokku panna järgnevaks aastaks. Praegu midagi asjalikku kasutatud juppidest ei leidnud ning igapäev silma peal hoida hetkel ei ole aega.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kurjus0000
HV vaatleja

liitunud: 20.02.2019




sõnum 30.10.2020 07:01:04 1500€ kast. vasta tsitaadiga

Tere, sooviks max 1500€ kasti mängimiseks. Soovitage palun.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2020 13:24:16 vasta tsitaadiga

Rumal küsimus aga kas 4x70n24889 16GB RAM klots ühildub Lenovo T460s läpaga ka ? Ma ise ei näe nagu põhjust miks ei peaks, läheb 2133 speedi peal lihtsalt käima ja thats it.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hddadhd
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2020 17:19:44 Re: 1500€ kast. vasta tsitaadiga

Kurjus0000 kirjutas:
Tere, sooviks max 1500€ kasti mängimiseks. Soovitage palun.


Mis monitoriga või täpsemini resolutsiooniga mängima hakkad, 1500 eur on päris overkill eelarve kui monitor on näiteks 1080p144hz ainult.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kapuuts
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2020 23:22:51 vasta tsitaadiga

Plaan uuele buildile DDR4 mälu osta. Emaplaadiks B550M AORUS ELITE ja CPU tuleb loodetavasti 5600x. '
Memory Support Listi selle CPU seeriale emaplaadi kodulehel ei paista, niiet tuleb uupi osta ja loota et sobib?
Näiteks G.SKILL DDR4 16GB (2x8GB) RipjawsV 3600MHz CL16 XMP2 toimiks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2020 09:25:35 vasta tsitaadiga

kapuuts, Support List on rohkem vajalik siis kui sa plaanid jooksutada mingit eripärast konfiguratsiooni a'la 4x16GB vms.
Lisaks kuna mälude seadistuses märgatavaid erisusi pole 5000 seerial peaks ka Matisse support list sobima: https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550M-AORUS-ELITE-rev-10/support#support-doc

2x8GB 3600 CL16 toimib kohe kui XMP sisse lülitad BIOS'st.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kurjus0000
HV vaatleja

liitunud: 20.02.2019




sõnum 05.11.2020 20:43:25 Re: 1500€ kast. vasta tsitaadiga

hddadhd kirjutas:
Kurjus0000 kirjutas:
Tere, sooviks max 1500€ kasti mängimiseks. Soovitage palun.


Mis monitoriga või täpsemini resolutsiooniga mängima hakkad, 1500 eur on päris overkill eelarve kui monitor on näiteks 1080p144hz ainult.



Monitoriks on BenQ Zowie XL2546 24".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mixkamitte
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2020 21:35:08 vasta tsitaadiga

Milline monitor oleks hea valik uuena nii 200 euroses hinnaklassis, mis sobiks mängimiseks?
Hetkel läheks videokaardi GT 1030 taha, aga ehk kaugemas tulevikus midagi rohkemat.
Tõenäolised parameetrid 24", 144hz, response 1 ms?

Või siis kasutatuna: https://www.facebook.com/marketplace/item/355503485738181 (BENQ Zowie XL2411)?
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 06.11.2020 17:39:00 vasta tsitaadiga

Olen ka siin natuke jännis oma mõtetega.

Cpu - i7 6700k @4.8
Gpu - 1080ti
Rami 16gb-ddr4

Kohati tunne,et ei saa isegi tarkovi/warzonen normaalselt mängida, peab leppima low-med settingutega,sest ei taha joosta hästi eriti.
Probleeme ka mõnede teiste mängudega.

Korra käis mõte,et 1080ti-Sli või siis pigem juba tervenisti kõik uus?

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hddadhd
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2020 18:13:54 vasta tsitaadiga

-myyr- kirjutas:
Olen ka siin natuke jännis oma mõtetega.

Cpu - i7 6700k @4.8
Gpu - 1080ti
Rami 16gb-ddr4

Kohati tunne,et ei saa isegi tarkovi/warzonen normaalselt mängida, peab leppima low-med settingutega,sest ei taha joosta hästi eriti.
Probleeme ka mõnede teiste mängudega.

Korra käis mõte,et 1080ti-Sli või siis pigem juba tervenisti kõik uus?


Warzone imo ei toetagi SLI normaalselt vähemalt. Tarkov nii ja naa teisest gpust normilt midagi juurde ei saa. Kas kindel, et gpu bottleneck mitte cpu?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 06.11.2020 18:16:25 vasta tsitaadiga

Ega ma pole millegis kindel.
Nii kaua sellest teemast eemal olnud,et ei oskagi arvata midagi icon_rolleyes.gif

Või siis ongi,et peaks pigem teisem mobo ja cpu leidma?

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hddadhd
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2020 18:18:53 vasta tsitaadiga

Pane msi afterburner käima koos overlayga mängudes ja vali sealt, et sa näeksid cpu load gpu load jne. Siis näed kas GPU on 100% või on CPU 100% ja jääb jalgu, kui GPU mingi 50-70% aga framed kukuvad siis asi pigem Cpu süü. Kui GPU 100% ja framed tõusevad kui langeb alla selle kasutus siis gpu maxed out.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 06.11.2020 18:21:02 vasta tsitaadiga

Eks see, kas pidurdab GPU või CPU, sõltub ju suuresti ka sellest, mis resolutsiooni peal mängitakse.

https://support.activision.com/call-of-duty-warzone/articles/minimum-and-recommended-specs-for-call-of-duty-warzone

Seda infot vaadates arvaks, et tõenäolisemalt jääb prose lahjaks.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2020 18:21:03 vasta tsitaadiga

-myyr-, võid proovida resolutsiooni tõsta ja vaadata, kuidas FPS-ile mõjub... kui FPS parem on, siis GPU piiratud CPU poolt...
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 06.11.2020 18:23:38 vasta tsitaadiga

Peab selle afterburneri ära proovima, tänud igatahes beer_yum.gif beer_yum.gif
_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 07.11.2020 01:08:22 vasta tsitaadiga

Keegi mingeid normaalseid cat5/6 kaableid oskab poest soovitada? Ei viitsi ise teha enam, aga päris sitta ka ei taha.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 07.11.2020 18:43:03 vasta tsitaadiga

Kas Ryzen 5 5600x või ryzen 7 3800x(t) pigem ?
Koliks siiski oma i7 6700k pealt üle juba.

Ise kaldun 3800xt poole.
Eks pealmiseks ikka mängimine ja kohati ka töötlused/kujundused jms

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 07.11.2020 18:49:37 vasta tsitaadiga

Sõltub, mis see "töötlemine/kujundamine" endast ette kujutab, aga enamikel juhtudel on 5600X parem (ka mängudes). Rohkem tuumasid < kiiremad tuumad.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 07.11.2020 18:50:04 vasta tsitaadiga

kristjan* kirjutas:
Sõltub, mis see "töötlemine/kujundamine" endast ette kujutab, aga enamikel juhtudel on 5600X parem (ka mängudes). Rohkem tuumasid < kiiremad tuumad.


3800 peaks olema ju 8/16, 5600x 6/12, või saan mina valesti aru millegist icon_biggrin.gif

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 07.11.2020 19:14:49 vasta tsitaadiga

Nojah, nii on, aga ainult tuumade arvu järgi ei ole võimalik hinnata seda, kui hea üks protsessor on. Vähem kiireid tuumasid annab tihti parema tulemuse kui palju aeglaseid tuumasid.

5600X on mängudes nobedam kui 3800XT. Photoshopi kasutades niisamuti. Võta mõni 5600X arvustus ette ja võrdle neid. Näiteks: https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-5600x/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hddadhd
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2020 20:09:07 vasta tsitaadiga

-myyr- kirjutas:
kristjan* kirjutas:
Sõltub, mis see "töötlemine/kujundamine" endast ette kujutab, aga enamikel juhtudel on 5600X parem (ka mängudes). Rohkem tuumasid < kiiremad tuumad.


3800 peaks olema ju 8/16, 5600x 6/12, või saan mina valesti aru millegist icon_biggrin.gif


Kui otsustad osta 8 core jupi, pigem ryzen 7 3700x, see 3800x ei ole väärt lisa 30 euri, hetkel on ka mu arust üks 3700x kasutatuna müüa foorumis võibolla saad sealt vähem kui 300ga. 5600x ei saa reaalselt soovitada pole nagu müüa ja hinnad on ebareaalsed.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 09.11.2020 12:57:09 vasta tsitaadiga

Läksin siiski 5600x teed ära, sai eeltellimus ära tehtud.

Panin hetkel kokku ka mobo+jahuti+mälud.
Nii palju kui leidsin, siis x570e peale ei näinud mineku põhjust.

Sellise setiga peaks olema vast igati okei?

http://arvutitark.ee/est/tellimine/zHMCFx9HX5

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2020 15:08:24 vasta tsitaadiga

Ostukorvid tehakse tavaliselt "mõistlike inimeste" poolt tühjaks - arusaamatu, miks sellised hingesi77ujatena eksisteerima peavad, st. nende kõige kõrgem elunauding on vist selline tühine si7akeeramine icon_lol.gif
Ehk tasub kuvatõmmis panna või list ..

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 09.11.2020 15:19:44 vasta tsitaadiga

Siirad vabandused icon_lol.gif

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/ASROCK-MB-AMD-B550-SAM4-MATX-B550M-STEEL-LEGEND-ASROCK-531388

ja https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Malud-lauaarvutile-DDR4-malud-lauaarvutile/GSKILL-PC-memory-DDR4-16GB-2x8GB-RipjawsV-3600MHz-CL16-XMP2-must-3609-473900

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hants
HV vaatleja

liitunud: 16.03.2009




sõnum 10.11.2020 13:27:19 vasta tsitaadiga

Tere, soov arvutit uuendada, mängin Tarkovi ja see nagu jookseb, aga vahepeal hangub sekundiks v kaheks. Praegu on Ryzen 5 1400, 2*8gb mälu 3200Mhz mälu @3000(õigetel timingutel ei jooksnud), RX 580 8gb, toide 650W, emaplaat Asus Prime b350m-a. Mõtlesin, et ootaks uue amd seeria ära ja võtaks kasutusele. Vana emaplaat ei toeta uut seeriat ja mälusi ka vist kiiremaid vaja. Kuigi lugedes eelmisi postitusi, siis uut seeriat kas ei saa või see ülehinnatuid, ideid mida ja kuidas uuendada?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 10.11.2020 13:29:49 vasta tsitaadiga

Hetkel on YT täis 5600x vs vanemad ryzenid.

Upgrade igatepidi hea.
Uue emaplaadi võid võtta näiteks b550 chipsetiga, see toetab niisama uuemaid, 450 peaks toetama biosi updatega ( parandage kui eksin )
Mäludega pidi sweetspot olema 3600mhz

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hants
HV vaatleja

liitunud: 16.03.2009




sõnum 10.11.2020 16:28:30 vasta tsitaadiga

Aitäh, kas midagi konkreetset oskate soovitada? Kuskilt jäi silma B550 MSI mortar, see vast okei või overkill? Millised mälud?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 10.11.2020 16:58:10 vasta tsitaadiga

Pead valima rohkem meelepärasema...
YT aitab kindlati kaasa ja mortar võiks olla ka okei.
Eks oleneb jällegi kasutatavast korpusest,et kas ATX või mAtx.
Mälud ikka DDR4 aga siinikiirus kas siis 3200-3600 näiteks
Ryzeni puhul pidavat olema 3600 sweet spot

_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 17:02:52 vasta tsitaadiga

hants kirjutas:
Aitäh, kas midagi konkreetset oskate soovitada? Kuskilt jäi silma B550 MSI mortar, see vast okei või overkill? Millised mälud?

B550 üldiselt kõik piisavalt kvaliteetsed tooted, et ei pea VRM järgi luubiga otsima, nagu B450 ja vanemaid.
Kui just 12+ core 24/7 kasutuseks overclockima ei hakka, siis vaata lihtsalt missugust I/O tahad ja siis võta kõige odavam icon_rolleyes.gif

_________________
https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rumpy
HV vaatleja

liitunud: 25.11.2011




sõnum 13.11.2020 20:43:07 vasta tsitaadiga

Tere,

Lähikuudel oleks vaja uus gaming PC osta (5600x põhine, eelarve 2-3K) ja tekkis küsimus emaplaadi osas (x570 vist). Nimelt oleks seekord soov ka normaalne audio setup tekitada. Siiamaani (viimase ~10 aasta PCdel) on pidev sahin klappides ja rändom kiiksud ja kääksud, suuretõenäosusega mingi io shieldingu ja liht sita emaplaadi audio chipi vmt tõttu. Pole otseselt tähelepanu ka sellele väga pööranud, aga seekord sooviks mõnusat ja puhast audiot tarbida.

Kas selle lahendus on hea audioga emaplaat, nagu näiteks Asus ROG X570 Crosshair VIII Hero, mida ma reviewde järgi saan aru nimetatakse suht parimaks emaplaadiks ja audio tundub seal pro ja korralik io shielding ka. Või annab samaväärse tulemuse odavam emaplaat, aga eraldi audiokaart? Või kuidas see audio värk heaks teha, pole väga kursis icon_smile.gif

Tänud ette!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hddadhd
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2020 23:25:18 vasta tsitaadiga

Eraldi amp+dac kõrvaklappidele annab parema tulemuse niipalju kui ma uurinud netist, aga audiokaardi spetsialistid võibolla oskavad paremini vastata.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 06:18:49 vasta tsitaadiga

rumpy kirjutas:
Tere,

Lähikuudel oleks vaja uus gaming PC osta (5600x põhine, eelarve 2-3K) ja tekkis küsimus emaplaadi osas (x570 vist). Nimelt oleks seekord soov ka normaalne audio setup tekitada. Siiamaani (viimase ~10 aasta PCdel) on pidev sahin klappides ja rändom kiiksud ja kääksud, suuretõenäosusega mingi io shieldingu ja liht sita emaplaadi audio chipi vmt tõttu. Pole otseselt tähelepanu ka sellele väga pööranud, aga seekord sooviks mõnusat ja puhast audiot tarbida.

Kas selle lahendus on hea audioga emaplaat, nagu näiteks Asus ROG X570 Crosshair VIII Hero, mida ma reviewde järgi saan aru nimetatakse suht parimaks emaplaadiks ja audio tundub seal pro ja korralik io shielding ka. Või annab samaväärse tulemuse odavam emaplaat, aga eraldi audiokaart? Või kuidas see audio värk heaks teha, pole väga kursis icon_smile.gif

Tänud ette!

Tänapäevased emaplaadi audio lahendused on päris ok. Audiokaarti on mõtet osta ainult kõrgemas otsas. Pean silmas 150€+ hinnaklassis.
Emaplaadid on odavamad audiokaardid pmst ära tapnud. Pealegi alates Windows Vistast tehakse audio softis mitte raual niikuinii. Seega audiokaart pole nii oluline enam.

Emaplaadi osas tasub vaadata Dark Hero poole: https://geizhals.eu/asus-rog-crosshair-viii-dark-hero-90mb1760-m0eay0-a2413242.html
Samas hinnaklassis vanem X570 Aorus Master mida ise oman.

Odavamad hea variandid nt Tomahawk: https://geizhals.eu/msi-mag-x570-tomahawk-wifi-7c84-001r-a2283303.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk
Või Unify: https://geizhals.eu/msi-meg-x570-unify-7c35-010r-a2156019.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

Kõigi nelja võrdlus: https://geizhals.eu/?cmp=2283303&cmp=2156019&cmp=2078160&cmp=2413242
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 14.11.2020 14:39:25 vasta tsitaadiga

rumpy kirjutas:
Siiamaani (viimase ~10 aasta PCdel) on pidev sahin klappides ja rändom kiiksud ja kääksud, suuretõenäosusega mingi io shieldingu ja liht sita emaplaadi audio chipi vmt tõttu. Pole otseselt tähelepanu ka sellele väga pööranud, aga seekord sooviks mõnusat ja puhast audiot tarbida.

Nagu isegi mainisid on tõenäoliselt probleem kehvas varjestuses (shielding). Helisignaal on väga tundlik väliste segajate suhtes ja arvutis on igasugu elektrilist müra üpriski palju. Enamikel viisakamatel emaplaatidel tänapäeval sellega probleemi pole.
Tomorrow kirjutas:
Emaplaadid on odavamad audiokaardid pmst ära tapnud. Pealegi alates Windows Vistast tehakse audio softis mitte raual niikuinii. Seega audiokaart pole nii oluline enam.

Mis mõttes "audiot tehakse softis"? Kui ühendad tavalise 3,5mm audiokaabliga arvuti taha kõrvaklapid või kõlarid tarbid sa sealt tulevat analoogsignaali. Bittide ja baitide analoogsignaaliks muundamise eest vastutab emaplaadil olev DAC kiip (või helikaart, mis seda sisaldab). Puhtalt riistvaraline värk – omab olulist mõju helikvaliteedile.

Väljatoodud Hero ja Dark Hero emaplaadid kasutavad mõlemad üht ja sama ESS Sabre ES9023P DACi, mida peetakse (emaplaadi audio kohta) üpriski heaks. Kindlasti saaks veelgi parema tulemuse eraldiseisva DAC seadme ja võimendusega. Kas sellel ka mõtet on sõltub olemasolevatest klappidest/kõlaritest. Näiteks 50€ kõrvaklappidele pole pointi osta 150€ DACi, sest klapid jäävad selpuhul pudelikaelaks.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rumpy
HV vaatleja

liitunud: 25.11.2011




sõnum 14.11.2020 16:21:53 vasta tsitaadiga

Ok, cool, tänud kõigile icon_smile.gif

Dark Hero tundub päris äge emme, aga saadavusega vist nadi, eestis ei leia esmapilgul üldse sellist isendit.

EDIT : ahaa, see plaat alles tuli välja, sellest ka saadavus mured icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 16:53:16 vasta tsitaadiga

Milleks 500€-ne mobo?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2020 17:46:02 vasta tsitaadiga

kristjan* kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Emaplaadid on odavamad audiokaardid pmst ära tapnud. Pealegi alates Windows Vistast tehakse audio softis mitte raual niikuinii. Seega audiokaart pole nii oluline enam.

Mis mõttes "audiot tehakse softis"? Kui ühendad tavalise 3,5mm audiokaabliga arvuti taha kõrvaklapid või kõlarid tarbid sa sealt tulevat analoogsignaali. Bittide ja baitide analoogsignaaliks muundamise eest vastutab emaplaadil olev DAC kiip (või helikaart, mis seda sisaldab). Puhtalt riistvaraline värk – omab olulist mõju helikvaliteedile.

Pidasin silmas mängude heli riistvaralist kiirendamist läbi EAX:
tsitaat:
With Microsoft's decision to remove the audio hardware layer in Windows Vista, legacy DirectSound 3D games will no longer use hardware 3D algorithms for audio spatialization. Instead they will have to rely upon the new Microsoft software mixer that is built into Windows Vista. This new software mixer will give the users basic audio support for their old Direct Sound games but since it has no hardware layer, all EAX® effects will be lost, and no individual per-voice processing can be performed using dedicated hardware processing.

https://blog.codinghorror.com/who-needs-a-sound-card-anyway/
rmc kirjutas:
Milleks 500€-ne mobo?

Ilmselt ta plaanib pikemalt kasutada.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 15:21:30 vasta tsitaadiga

Endiselt: Ja mida X570 juurde annab korraliku B550 kõrval näiteks?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 15:44:44 vasta tsitaadiga

rmc, PCIe 4.0 kiibistikust ja rohkem porte. Pealegi korralik B550 pole sugugi tohutult odavam kui X570.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 15:54:09 vasta tsitaadiga

B550-l ka ju PCIe 4.0 - eks see laienduste ulatuse suurus on otseselt kasutaja vajadustega seotud.
Korralikku B550-t tuleb ka korraliku X570-ga võrrelda @hind...

500€ eest saab kaks B550-t ja jääb ülegi.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 16:01:58 vasta tsitaadiga

rmc, B550 implementatsioon sõltub otseselt prosest. Ehk siis esimene M.2 slot ja esimene PCIe x16 slot omavad 4.0 tuge. Kiibistikust tuleb teistele slottidele ikkagi 3.0

Pealegi see 500€ on veidi üle pingutatud. Enamus X570 platesid pole nii kallid vaid jäävad pigem 200-300 vahemikku. 500 ja rohkem on tipp plaadid millel mingi erifeatuurid mida ehk keegi tahab.
Näiteks kõigi Ryzeni seeriate tugi. B550 on selles mõttes piiratum. Lisaks on vist kõik peale ühe B550 piiratud kahe M.2 sloti peale. Ainult B550 Master mis maksab keskmise X570 hinda saab mingi hookuspookusega kolm slotti nagu paljud X570 plated.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 16:30:35 vasta tsitaadiga

Rääkisin konkreetselt selle Dark Hero soovituse peale teemast...
Kas onboard heli osas pole B550-l ka midagi samaväärset pakkuda?

Nagu öeldud, siis laienduspesade vajadus on isikute vajadustega otseselt seotud.
Keskmisel inimesel on ühest PCIe 4-st täiesti piisav mõlemal puhul.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2020 17:09:27 vasta tsitaadiga

rmc, Kasutatav DAC veidi eriineb aga suures osas kasutavad kõik ALC1220+Sabre DAC lahendust.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 04:24:13 vasta tsitaadiga

Kui kellelgi igav on, siis lähiajal on vist ühte high-end foto-/videotöötlusmasinat vaja - tõenäoliselt mõttekas ZEN 3 ja Big Navi koostöö perfid ära oodata... eelarve ~3000€ ainult kast.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zaitz
Kreisi kasutaja
zaitz

liitunud: 08.07.2003




sõnum 16.11.2020 16:53:54 vasta tsitaadiga

Nii üks huvitav vahepala siin uuritavatele multi-k eur kastidele icon_smile.gif
Aidake säästugeimer komplekteerida. Ehk siis uus platvorm, mida tulevatel aastatel vaikselt edasi arendada, aga mis võimaldaks ka täna üht-teist mängida (1080p), eelarve ca 500eur, tore oleks, kui alla. Või on liiga väike eelarve ?
Igaljuhul tänud ette thumbs_up.gif

Edit: Märgin veel ära, et jutt käiks uutest pulkadest nt. arvutitark vms baasil. Mille saaks siis vaikselt ära tiksutada.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-kasutaja-
Kreisi kasutaja
-kasutaja-

liitunud: 21.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 17:11:58 vasta tsitaadiga

zaitz kirjutas:
Nii üks huvitav vahepala siin uuritavatele multi-k eur kastidele icon_smile.gif
Aidake säästugeimer komplekteerida. Ehk siis uus platvorm, mida tulevatel aastatel vaikselt edasi arendada, aga mis võimaldaks ka täna üht-teist mängida (1080p), eelarve ca 500eur, tore oleks, kui alla. Või on liiga väike eelarve ?
Igaljuhul tänud ette thumbs_up.gif

Edit: Märgin veel ära, et jutt käiks uutest pulkadest nt. arvutitark vms baasil. Mille saaks siis vaikselt ära tiksutada.


Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zaitz
Kreisi kasutaja
zaitz

liitunud: 08.07.2003




sõnum 16.11.2020 17:59:41 vasta tsitaadiga

Ilma graafikakaardita kooslus? Pigem odavam plate, vähem mälu ja ketast ja mingigi kaart sisse? Ei?

-kasutaja- kirjutas:
zaitz kirjutas:
Nii üks huvitav vahepala siin uuritavatele multi-k eur kastidele icon_smile.gif
Aidake säästugeimer komplekteerida. Ehk siis uus platvorm, mida tulevatel aastatel vaikselt edasi arendada, aga mis võimaldaks ka täna üht-teist mängida (1080p), eelarve ca 500eur, tore oleks, kui alla. Või on liiga väike eelarve ?
Igaljuhul tänud ette thumbs_up.gif

Edit: Märgin veel ära, et jutt käiks uutest pulkadest nt. arvutitark vms baasil. Mille saaks siis vaikselt ära tiksutada.


Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 18:15:36 vasta tsitaadiga

Kui valida APU siis pigem 4000 seeria mitte vanem 3400G: https://www.hinnavaatlus.ee/1939835/amd-ryzen-3-pro-4350g-4c8t-380ghz/
Samas ega odavama plate, vähema mälu ja väiksema ketta pealt ei säästa nii palju, et kaarti saaks lisada.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2020 18:56:32 vasta tsitaadiga

Pigem alguses APU ja hiljem GPU lisaks kui kogutud ja isu juures.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitused arvuti ja arvutijuppide ostmiseks 2.0 mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47, 48, 49  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.