|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
25.10.2020 20:08:41
|
|
|
corona16,
| ot: |
Huvitav kasutajanimi. 3 aastaga panid küll mööda aga siiski hea tulemus 10 aastat ette ennustada |
Ok nali naljaks. Veidi soovitusi kah. Ostuga tasuks tsipa oodata. 3600 hind langeb nüüd kui 5000 seeria välja tuleb Novembris.
Emaplaate on sul ostukorvis kaks tükki. Eeldan, et tegu on eksitusega. 3000 kiirusega mälude asemel soovitan 3200 CL16 või 3600 CL16 (uuesti vaadates on juba muudetud 3600 CL18 peale). Hinnavahe tohutu suur ei tohiks olla. 2x8GB peaks piisama kirjeldatud eesmärkide jaoks.
Emaplaadi osas soovitan pigem B550 osta. Mõni korralikum nagu nt MSI Mortar või Tomahawk. See tagab selle, et aastate pärast saad võimsama prose juurde võtta ilma, et emaplaat takistama jääks. Juhul kui mATX väiksus pole just nõue?
Graafika osas peaks foorumist saama midagi paremat sama raha eest kui pole probleem kasutatult osta. Uued odavama otsa kaardid küll tulevad aga sinna on veel kuu-kaks aega kuni need saadaval on. Pean silmas RTX 3050/3060 ja RX 6700.
Maksta üle 200€ hetkel 1660 eest ei tundu hea mõte.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hddadhd
HV kasutaja
liitunud: 15.10.2014
|
25.10.2020 22:20:14
|
|
|
28 Oktoober tuleb järgmine AMD presentatsioon, kus räägivad GPUdest, kas neid osta ka saab 2020 aastal on omaette teema. Soovitaks ka pigem oodata Ryzen 5000 protsessorite launch ära.
Kui tõesti vaja arvutit siis minuarust hea alternatiiv oleks osta B550 mobo mis toetab 2000 seeriat kah. Panna kokku terve arvuti uuena va prose ja gpu. Gtx 1070 manli mis siin 140ga liigub on päris okei kaart ja cpuks Ryzen 2600. Koguhind ~260 nendel, kas Gtx 1660super ja Ryzen 3600 mis maksavad koos ~450 on väärt seda hinnavahet, pigem mitte.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
corona16
HV vaatleja
liitunud: 22.08.2010
|
25.10.2020 22:20:29
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
corona16,
| ot: |
Huvitav kasutajanimi. 3 aastaga panid küll mööda aga siiski hea tulemus 10 aastat ette ennustada |
Ok nali naljaks. Veidi soovitusi kah. Ostuga tasuks tsipa oodata. 3600 hind langeb nüüd kui 5000 seeria välja tuleb Novembris.
Emaplaate on sul ostukorvis kaks tükki. Eeldan, et tegu on eksitusega. 3000 kiirusega mälude asemel soovitan 3200 CL16 või 3600 CL16 (uuesti vaadates on juba muudetud 3600 CL18 peale). Hinnavahe tohutu suur ei tohiks olla. 2x8GB peaks piisama kirjeldatud eesmärkide jaoks.
Emaplaadi osas soovitan pigem B550 osta. Mõni korralikum nagu nt MSI Mortar või Tomahawk. See tagab selle, et aastate pärast saad võimsama prose juurde võtta ilma, et emaplaat takistama jääks. Juhul kui mATX väiksus pole just nõue?
Graafika osas peaks foorumist saama midagi paremat sama raha eest kui pole probleem kasutatult osta. Uued odavama otsa kaardid küll tulevad aga sinna on veel kuu-kaks aega kuni need saadaval on. Pean silmas RTX 3050/3060 ja RX 6700.
Maksta üle 200€ hetkel 1660 eest ei tundu hea mõte. |
Numpadi peal peale paari coronat läks 6 ja 9 vahetusse ja
Emaplaadi pärast praegu ei muretse, suure tõenäosusega lähevad jupid enne järgmist suve turule tagasi. Ja kui ka plaanid muutuvad ning jään paikseks pikemaks ajaks, siis see olgu tuleviku probleem
Oodanud selle ostmisega küll ja küll, nüüd oleks aeg midagi kokku panna järgnevaks aastaks. Praegu midagi asjalikku kasutatud juppidest ei leidnud ning igapäev silma peal hoida hetkel ei ole aega.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kurjus0000
HV vaatleja
liitunud: 20.02.2019
|
30.10.2020 07:01:04
1500€ kast. |
|
|
| Tere, sooviks max 1500€ kasti mängimiseks. Soovitage palun.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
03.11.2020 13:24:16
|
|
|
| Rumal küsimus aga kas 4x70n24889 16GB RAM klots ühildub Lenovo T460s läpaga ka ? Ma ise ei näe nagu põhjust miks ei peaks, läheb 2133 speedi peal lihtsalt käima ja thats it.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hddadhd
HV kasutaja
liitunud: 15.10.2014
|
03.11.2020 17:19:44
Re: 1500€ kast. |
|
|
| Kurjus0000 kirjutas: |
| Tere, sooviks max 1500€ kasti mängimiseks. Soovitage palun. |
Mis monitoriga või täpsemini resolutsiooniga mängima hakkad, 1500 eur on päris overkill eelarve kui monitor on näiteks 1080p144hz ainult.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kapuuts
HV vaatleja
liitunud: 25.09.2004
|
03.11.2020 23:22:51
|
|
|
Plaan uuele buildile DDR4 mälu osta. Emaplaadiks B550M AORUS ELITE ja CPU tuleb loodetavasti 5600x. '
Memory Support Listi selle CPU seeriale emaplaadi kodulehel ei paista, niiet tuleb uupi osta ja loota et sobib?
Näiteks G.SKILL DDR4 16GB (2x8GB) RipjawsV 3600MHz CL16 XMP2 toimiks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kurjus0000
HV vaatleja
liitunud: 20.02.2019
|
05.11.2020 20:43:25
Re: 1500€ kast. |
|
|
| hddadhd kirjutas: |
| Kurjus0000 kirjutas: |
| Tere, sooviks max 1500€ kasti mängimiseks. Soovitage palun. |
Mis monitoriga või täpsemini resolutsiooniga mängima hakkad, 1500 eur on päris overkill eelarve kui monitor on näiteks 1080p144hz ainult. |
Monitoriks on BenQ Zowie XL2546 24".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mixkamitte
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.01.2002
|
05.11.2020 21:35:08
|
|
|
Milline monitor oleks hea valik uuena nii 200 euroses hinnaklassis, mis sobiks mängimiseks?
Hetkel läheks videokaardi GT 1030 taha, aga ehk kaugemas tulevikus midagi rohkemat.
Tõenäolised parameetrid 24", 144hz, response 1 ms?
Või siis kasutatuna: https://www.facebook.com/marketplace/item/355503485738181 (BENQ Zowie XL2411)?
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
06.11.2020 17:39:00
|
|
|
Olen ka siin natuke jännis oma mõtetega.
Cpu - i7 6700k @4.8
Gpu - 1080ti
Rami 16gb-ddr4
Kohati tunne,et ei saa isegi tarkovi/warzonen normaalselt mängida, peab leppima low-med settingutega,sest ei taha joosta hästi eriti.
Probleeme ka mõnede teiste mängudega.
Korra käis mõte,et 1080ti-Sli või siis pigem juba tervenisti kõik uus?
_________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hddadhd
HV kasutaja
liitunud: 15.10.2014
|
06.11.2020 18:13:54
|
|
|
| -myyr- kirjutas: |
Olen ka siin natuke jännis oma mõtetega.
Cpu - i7 6700k @4.8
Gpu - 1080ti
Rami 16gb-ddr4
Kohati tunne,et ei saa isegi tarkovi/warzonen normaalselt mängida, peab leppima low-med settingutega,sest ei taha joosta hästi eriti.
Probleeme ka mõnede teiste mängudega.
Korra käis mõte,et 1080ti-Sli või siis pigem juba tervenisti kõik uus? |
Warzone imo ei toetagi SLI normaalselt vähemalt. Tarkov nii ja naa teisest gpust normilt midagi juurde ei saa. Kas kindel, et gpu bottleneck mitte cpu?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
06.11.2020 18:16:25
|
|
|
Ega ma pole millegis kindel.
Nii kaua sellest teemast eemal olnud,et ei oskagi arvata midagi
Või siis ongi,et peaks pigem teisem mobo ja cpu leidma?
_________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hddadhd
HV kasutaja
liitunud: 15.10.2014
|
06.11.2020 18:18:53
|
|
|
| Pane msi afterburner käima koos overlayga mängudes ja vali sealt, et sa näeksid cpu load gpu load jne. Siis näed kas GPU on 100% või on CPU 100% ja jääb jalgu, kui GPU mingi 50-70% aga framed kukuvad siis asi pigem Cpu süü. Kui GPU 100% ja framed tõusevad kui langeb alla selle kasutus siis gpu maxed out.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
06.11.2020 18:21:03
|
|
|
-myyr-, võid proovida resolutsiooni tõsta ja vaadata, kuidas FPS-ile mõjub... kui FPS parem on, siis GPU piiratud CPU poolt...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
06.11.2020 18:23:38
|
|
|
Peab selle afterburneri ära proovima, tänud igatahes
_________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
07.11.2020 01:08:22
|
|
|
| Keegi mingeid normaalseid cat5/6 kaableid oskab poest soovitada? Ei viitsi ise teha enam, aga päris sitta ka ei taha.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
07.11.2020 18:43:03
|
|
|
Kas Ryzen 5 5600x või ryzen 7 3800x(t) pigem ?
Koliks siiski oma i7 6700k pealt üle juba.
Ise kaldun 3800xt poole.
Eks pealmiseks ikka mängimine ja kohati ka töötlused/kujundused jms
_________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
07.11.2020 18:49:37
|
|
|
| Sõltub, mis see "töötlemine/kujundamine" endast ette kujutab, aga enamikel juhtudel on 5600X parem (ka mängudes). Rohkem tuumasid < kiiremad tuumad.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
07.11.2020 18:50:04
|
|
|
| kristjan* kirjutas: |
| Sõltub, mis see "töötlemine/kujundamine" endast ette kujutab, aga enamikel juhtudel on 5600X parem (ka mängudes). Rohkem tuumasid < kiiremad tuumad. |
3800 peaks olema ju 8/16, 5600x 6/12, või saan mina valesti aru millegist
_________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
07.11.2020 19:14:49
|
|
|
Nojah, nii on, aga ainult tuumade arvu järgi ei ole võimalik hinnata seda, kui hea üks protsessor on. Vähem kiireid tuumasid annab tihti parema tulemuse kui palju aeglaseid tuumasid.
5600X on mängudes nobedam kui 3800XT. Photoshopi kasutades niisamuti. Võta mõni 5600X arvustus ette ja võrdle neid. Näiteks: https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-5600x/
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hddadhd
HV kasutaja
liitunud: 15.10.2014
|
07.11.2020 20:09:07
|
|
|
| -myyr- kirjutas: |
| kristjan* kirjutas: |
| Sõltub, mis see "töötlemine/kujundamine" endast ette kujutab, aga enamikel juhtudel on 5600X parem (ka mängudes). Rohkem tuumasid < kiiremad tuumad. |
3800 peaks olema ju 8/16, 5600x 6/12, või saan mina valesti aru millegist  |
Kui otsustad osta 8 core jupi, pigem ryzen 7 3700x, see 3800x ei ole väärt lisa 30 euri, hetkel on ka mu arust üks 3700x kasutatuna müüa foorumis võibolla saad sealt vähem kui 300ga. 5600x ei saa reaalselt soovitada pole nagu müüa ja hinnad on ebareaalsed.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
09.11.2020 12:57:09
|
|
|
Läksin siiski 5600x teed ära, sai eeltellimus ära tehtud.
Panin hetkel kokku ka mobo+jahuti+mälud.
Nii palju kui leidsin, siis x570e peale ei näinud mineku põhjust.
Sellise setiga peaks olema vast igati okei?
http://arvutitark.ee/est/tellimine/zHMCFx9HX5
_________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
09.11.2020 15:08:24
|
|
|
Ostukorvid tehakse tavaliselt "mõistlike inimeste" poolt tühjaks - arusaamatu, miks sellised hingesi77ujatena eksisteerima peavad, st. nende kõige kõrgem elunauding on vist selline tühine si7akeeramine
Ehk tasub kuvatõmmis panna või list ..
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hants
HV vaatleja
liitunud: 16.03.2009
|
10.11.2020 13:27:19
|
|
|
| Tere, soov arvutit uuendada, mängin Tarkovi ja see nagu jookseb, aga vahepeal hangub sekundiks v kaheks. Praegu on Ryzen 5 1400, 2*8gb mälu 3200Mhz mälu @3000(õigetel timingutel ei jooksnud), RX 580 8gb, toide 650W, emaplaat Asus Prime b350m-a. Mõtlesin, et ootaks uue amd seeria ära ja võtaks kasutusele. Vana emaplaat ei toeta uut seeriat ja mälusi ka vist kiiremaid vaja. Kuigi lugedes eelmisi postitusi, siis uut seeriat kas ei saa või see ülehinnatuid, ideid mida ja kuidas uuendada?
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
10.11.2020 13:29:49
|
|
|
Hetkel on YT täis 5600x vs vanemad ryzenid.
Upgrade igatepidi hea.
Uue emaplaadi võid võtta näiteks b550 chipsetiga, see toetab niisama uuemaid, 450 peaks toetama biosi updatega ( parandage kui eksin )
Mäludega pidi sweetspot olema 3600mhz
_________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hants
HV vaatleja
liitunud: 16.03.2009
|
10.11.2020 16:28:30
|
|
|
| Aitäh, kas midagi konkreetset oskate soovitada? Kuskilt jäi silma B550 MSI mortar, see vast okei või overkill? Millised mälud?
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-myyr-
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2011
|
10.11.2020 16:58:10
|
|
|
Pead valima rohkem meelepärasema...
YT aitab kindlati kaasa ja mortar võiks olla ka okei.
Eks oleneb jällegi kasutatavast korpusest,et kas ATX või mAtx.
Mälud ikka DDR4 aga siinikiirus kas siis 3200-3600 näiteks
Ryzeni puhul pidavat olema 3600 sweet spot
_________________ Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
10.11.2020 17:02:52
|
|
|
| hants kirjutas: |
| Aitäh, kas midagi konkreetset oskate soovitada? Kuskilt jäi silma B550 MSI mortar, see vast okei või overkill? Millised mälud? |
B550 üldiselt kõik piisavalt kvaliteetsed tooted, et ei pea VRM järgi luubiga otsima, nagu B450 ja vanemaid.
Kui just 12+ core 24/7 kasutuseks overclockima ei hakka, siis vaata lihtsalt missugust I/O tahad ja siis võta kõige odavam
_________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rumpy
HV vaatleja
liitunud: 25.11.2011
|
13.11.2020 20:43:07
|
|
|
Tere,
Lähikuudel oleks vaja uus gaming PC osta (5600x põhine, eelarve 2-3K) ja tekkis küsimus emaplaadi osas (x570 vist). Nimelt oleks seekord soov ka normaalne audio setup tekitada. Siiamaani (viimase ~10 aasta PCdel) on pidev sahin klappides ja rändom kiiksud ja kääksud, suuretõenäosusega mingi io shieldingu ja liht sita emaplaadi audio chipi vmt tõttu. Pole otseselt tähelepanu ka sellele väga pööranud, aga seekord sooviks mõnusat ja puhast audiot tarbida.
Kas selle lahendus on hea audioga emaplaat, nagu näiteks Asus ROG X570 Crosshair VIII Hero, mida ma reviewde järgi saan aru nimetatakse suht parimaks emaplaadiks ja audio tundub seal pro ja korralik io shielding ka. Või annab samaväärse tulemuse odavam emaplaat, aga eraldi audiokaart? Või kuidas see audio värk heaks teha, pole väga kursis
Tänud ette!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hddadhd
HV kasutaja
liitunud: 15.10.2014
|
13.11.2020 23:25:18
|
|
|
| Eraldi amp+dac kõrvaklappidele annab parema tulemuse niipalju kui ma uurinud netist, aga audiokaardi spetsialistid võibolla oskavad paremini vastata.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
14.11.2020 14:39:25
|
|
|
| rumpy kirjutas: |
| Siiamaani (viimase ~10 aasta PCdel) on pidev sahin klappides ja rändom kiiksud ja kääksud, suuretõenäosusega mingi io shieldingu ja liht sita emaplaadi audio chipi vmt tõttu. Pole otseselt tähelepanu ka sellele väga pööranud, aga seekord sooviks mõnusat ja puhast audiot tarbida. |
Nagu isegi mainisid on tõenäoliselt probleem kehvas varjestuses (shielding). Helisignaal on väga tundlik väliste segajate suhtes ja arvutis on igasugu elektrilist müra üpriski palju. Enamikel viisakamatel emaplaatidel tänapäeval sellega probleemi pole.
| Tomorrow kirjutas: |
| Emaplaadid on odavamad audiokaardid pmst ära tapnud. Pealegi alates Windows Vistast tehakse audio softis mitte raual niikuinii. Seega audiokaart pole nii oluline enam. |
Mis mõttes "audiot tehakse softis"? Kui ühendad tavalise 3,5mm audiokaabliga arvuti taha kõrvaklapid või kõlarid tarbid sa sealt tulevat analoogsignaali. Bittide ja baitide analoogsignaaliks muundamise eest vastutab emaplaadil olev DAC kiip (või helikaart, mis seda sisaldab). Puhtalt riistvaraline värk – omab olulist mõju helikvaliteedile.
Väljatoodud Hero ja Dark Hero emaplaadid kasutavad mõlemad üht ja sama ESS Sabre ES9023P DACi, mida peetakse (emaplaadi audio kohta) üpriski heaks. Kindlasti saaks veelgi parema tulemuse eraldiseisva DAC seadme ja võimendusega. Kas sellel ka mõtet on sõltub olemasolevatest klappidest/kõlaritest. Näiteks 50€ kõrvaklappidele pole pointi osta 150€ DACi, sest klapid jäävad selpuhul pudelikaelaks.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rumpy
HV vaatleja
liitunud: 25.11.2011
|
14.11.2020 16:21:53
|
|
|
Ok, cool, tänud kõigile
Dark Hero tundub päris äge emme, aga saadavusega vist nadi, eestis ei leia esmapilgul üldse sellist isendit.
EDIT : ahaa, see plaat alles tuli välja, sellest ka saadavus mured
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
14.11.2020 16:53:16
|
|
|
Milleks 500€-ne mobo?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
14.11.2020 17:46:02
|
|
|
| kristjan* kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Emaplaadid on odavamad audiokaardid pmst ära tapnud. Pealegi alates Windows Vistast tehakse audio softis mitte raual niikuinii. Seega audiokaart pole nii oluline enam. |
Mis mõttes "audiot tehakse softis"? Kui ühendad tavalise 3,5mm audiokaabliga arvuti taha kõrvaklapid või kõlarid tarbid sa sealt tulevat analoogsignaali. Bittide ja baitide analoogsignaaliks muundamise eest vastutab emaplaadil olev DAC kiip (või helikaart, mis seda sisaldab). Puhtalt riistvaraline värk – omab olulist mõju helikvaliteedile. |
Pidasin silmas mängude heli riistvaralist kiirendamist läbi EAX:
| tsitaat: |
| With Microsoft's decision to remove the audio hardware layer in Windows Vista, legacy DirectSound 3D games will no longer use hardware 3D algorithms for audio spatialization. Instead they will have to rely upon the new Microsoft software mixer that is built into Windows Vista. This new software mixer will give the users basic audio support for their old Direct Sound games but since it has no hardware layer, all EAX® effects will be lost, and no individual per-voice processing can be performed using dedicated hardware processing. |
https://blog.codinghorror.com/who-needs-a-sound-card-anyway/
| rmc kirjutas: |
| Milleks 500€-ne mobo? |
Ilmselt ta plaanib pikemalt kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.11.2020 15:21:30
|
|
|
Endiselt: Ja mida X570 juurde annab korraliku B550 kõrval näiteks?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.11.2020 15:54:09
|
|
|
B550-l ka ju PCIe 4.0 - eks see laienduste ulatuse suurus on otseselt kasutaja vajadustega seotud.
Korralikku B550-t tuleb ka korraliku X570-ga võrrelda @hind...
500€ eest saab kaks B550-t ja jääb ülegi.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
15.11.2020 16:01:58
|
|
|
rmc, B550 implementatsioon sõltub otseselt prosest. Ehk siis esimene M.2 slot ja esimene PCIe x16 slot omavad 4.0 tuge. Kiibistikust tuleb teistele slottidele ikkagi 3.0
Pealegi see 500€ on veidi üle pingutatud. Enamus X570 platesid pole nii kallid vaid jäävad pigem 200-300 vahemikku. 500 ja rohkem on tipp plaadid millel mingi erifeatuurid mida ehk keegi tahab.
Näiteks kõigi Ryzeni seeriate tugi. B550 on selles mõttes piiratum. Lisaks on vist kõik peale ühe B550 piiratud kahe M.2 sloti peale. Ainult B550 Master mis maksab keskmise X570 hinda saab mingi hookuspookusega kolm slotti nagu paljud X570 plated.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.11.2020 16:30:35
|
|
|
Rääkisin konkreetselt selle Dark Hero soovituse peale teemast...
Kas onboard heli osas pole B550-l ka midagi samaväärset pakkuda?
Nagu öeldud, siis laienduspesade vajadus on isikute vajadustega otseselt seotud.
Keskmisel inimesel on ühest PCIe 4-st täiesti piisav mõlemal puhul.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
16.11.2020 04:24:13
|
|
|
Kui kellelgi igav on, siis lähiajal on vist ühte high-end foto-/videotöötlusmasinat vaja - tõenäoliselt mõttekas ZEN 3 ja Big Navi koostöö perfid ära oodata... eelarve ~3000€ ainult kast.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zaitz
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.07.2003
|
16.11.2020 16:53:54
|
|
|
Nii üks huvitav vahepala siin uuritavatele multi-k eur kastidele
Aidake säästugeimer komplekteerida. Ehk siis uus platvorm, mida tulevatel aastatel vaikselt edasi arendada, aga mis võimaldaks ka täna üht-teist mängida (1080p), eelarve ca 500eur, tore oleks, kui alla. Või on liiga väike eelarve ?
Igaljuhul tänud ette
Edit: Märgin veel ära, et jutt käiks uutest pulkadest nt. arvutitark vms baasil. Mille saaks siis vaikselt ära tiksutada.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-kasutaja-
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.12.2007
|
16.11.2020 17:11:58
|
|
|
| zaitz kirjutas: |
Nii üks huvitav vahepala siin uuritavatele multi-k eur kastidele
Aidake säästugeimer komplekteerida. Ehk siis uus platvorm, mida tulevatel aastatel vaikselt edasi arendada, aga mis võimaldaks ka täna üht-teist mängida (1080p), eelarve ca 500eur, tore oleks, kui alla. Või on liiga väike eelarve ?
Igaljuhul tänud ette
Edit: Märgin veel ära, et jutt käiks uutest pulkadest nt. arvutitark vms baasil. Mille saaks siis vaikselt ära tiksutada. |
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zaitz
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.07.2003
|
16.11.2020 17:59:41
|
|
|
Ilma graafikakaardita kooslus? Pigem odavam plate, vähem mälu ja ketast ja mingigi kaart sisse? Ei?
| -kasutaja- kirjutas: |
| zaitz kirjutas: |
Nii üks huvitav vahepala siin uuritavatele multi-k eur kastidele
Aidake säästugeimer komplekteerida. Ehk siis uus platvorm, mida tulevatel aastatel vaikselt edasi arendada, aga mis võimaldaks ka täna üht-teist mängida (1080p), eelarve ca 500eur, tore oleks, kui alla. Või on liiga väike eelarve ?
Igaljuhul tänud ette
Edit: Märgin veel ära, et jutt käiks uutest pulkadest nt. arvutitark vms baasil. Mille saaks siis vaikselt ära tiksutada. |
 |
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
16.11.2020 18:56:32
|
|
|
Pigem alguses APU ja hiljem GPU lisaks kui kogutud ja isu juures.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|