Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Pesumasinavaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 37, 38, 39  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2020 18:21:22 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
miga, Alusta elementaarsest: kas pealt või eeslaetav. Esimene siis kui ruumi vähe aga valik ka hulga kitsam. Kas eraldiseisev või integreeritav.
Üks mida kindlasti saan soovitada on invertermootor mis peaks tagama madalama müratasememe ja pikema eluea.
Vältida tasuks kõige odavamaid. Lisaks järgi energia ja veekulu efektiivsust. Paremate numbrite saavutamiseks (eeldusel, et tootja flat out ei valeta) peavad ka paremad komponendid olema: A+++ jne.

Kaks eraldi vs kõik ühes seadme osas ei oska kaasa rääkida aga loogiliselt võttes kui sul ruumi on, siis kaks eraldi peaks olema parem, sest need kõik ühes seadmed ei pruugi parimat tulemust anda.


Ma
mingil põhjusel kipun ise ka vaikselt selles suunas kaldu, et võtta kuivati eraldi ja panna nad tornina üksteise peale.
LG on siin teemas nagu läbivalt esile tõstetud. Vaatama, mis nende tipumudelid endast kujutavad. Invertermootor kindlasti, alla selle ei hakka kaalumagi icon_smile.gif


Eraldi masinad on seni olnud minu eelistus kuna:
- Samal ajal kui kuivati kuivatab, saab pesumasin juba uut täit pesta - mida suurem pere seda olulisem see võimalus
- Loogiliselt võiks 2 eraldi masinat ka kauem kesta võrreldes ühega mis saab sellevõrra suuremat koormust
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2020 15:55:37 vasta tsitaadiga

Eestlaetavat ja eraldiseisevsvat pesumasinat (mitte 2in1) vaja, mis peseks (sh. ka ei lärmaks megalt) ja kestaks.
Mingit tippmudelit selles otstarbes taga ei aja, pigem bang for bucki, ent mõistuse piires, kus kvaliteet ei kannata.

Soovitusi?
LG F2WN4S6N0 ja Electrolux EW6F428W hakkasid silma.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.08.2020 10:33:29 vasta tsitaadiga

kestavad need odavad kah. ostsin kodumasinatest kõige odavama atlandi 4 aastat tagasi. igapäevaselt saab valu. korra tuli trumli vahelt läbi jalutanud sokki püüda torustikust. maksis 185 äkki letil.. midagi sai alla kah. nelja tatika ja oma vahepealse töökoormusega sai vahepeal 2 masinatäit päevas pestud.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 31.08.2020 11:47:36 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Eestlaetavat ja eraldiseisevsvat pesumasinat (mitte 2in1) vaja, mis peseks (sh. ka ei lärmaks megalt) ja kestaks.
Mingit tippmudelit selles otstarbes taga ei aja, pigem bang for bucki, ent mõistuse piires, kus kvaliteet ei kannata.

Soovitusi?
LG F2WN4S6N0 ja Electrolux EW6F428W hakkasid silma.


Odavama otsa Miele (800-900€)?
V6imalusel v6ta trummli valgustiga mudel

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 31.08.2020 12:49:03 vasta tsitaadiga

Kes odavalt otsib, siis tasub siia vaadata: https://www.hansapost.ee/et/ale/komisjoni-muuk/kodumasinad/
Ise just võtsin sealt ilma pakendita ja paari kosmeetilise defektiga kasutamata tehnika.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2020 16:25:16 vasta tsitaadiga

rmc, Pigem juba LG. Endal on Electrolux (kallim kui lingil välja toodud aga pealtlaetav) ja 1000+ pöörde juures muutub häälekaks isegi kui on korralikult looditud ja pole liiga tühi või täis trummel.
Lisaks tekkis alguses mure, et luuk äkki ei sulgu korralikult, sest hakkas raskemalt käima. Õnneks see ei osutunud tõeks aga veidi hirmu põhjustas küll.

Lisaks võimalusel vaata ikka invertermootoriga. LG vist nimetab seda direct drive. Minu oma on samuti inverter. Muidugi müra osas see ei aita eriti kui RPM liiiga kõrgeks pushitud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2020 18:30:54 vasta tsitaadiga

Inverter võib ka ilma direct drive'ta olla.
Direct drive on invertermootor otse trumlivõlli otsas.

Kui ikka vedu ja pöörded peal on, siis pole nii väga vaikne enam midagi,
aga palju vaiksem küll kui harjade ja rihmülekandega masinad.

Õde ostis hiljuti Electroluxi pesumasina ja kuivati. Oli hädas, et masin ei taha isegi pesu loputamiseks vett kasutada. Koonerdab veega nii jubedalt, et pesuvahendit välja ei loputagi, ükskõik kui vähe seda doseerid.
LG-ga nagu seda häda pole märganud, eriti kui lisaloputust kasutada.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2020 18:37:56 vasta tsitaadiga

Dogbert, Kasutan alati lisaloputust. See veesäästu asi on ainult siis kui default programme kasutada. Kui valida nt puuvilla programm aga tõmmata aeg miinimumi siis on näha ka, et veesäästu eco tase kukub 3 pealt 1 peale. Pole mõtet 4 tundi kedrata asju, et vett säästa. Saab ka 2 tunniga hakkama. Kokkuvõttes on see masinale kah parem, sest tööaeg on lühem.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2020 18:59:42 vasta tsitaadiga

degrass, 800-900€ jääb selleks otstarbeks hinnaklassist välja.
Tomorrow, mõlemad ongi inverteriga.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2020 15:57:27 vasta tsitaadiga

Oskab keegi öelda, mis erinevus on LG F4DN408S0 ja LG F4DN409S0 vahel? Esimesel max kogus 8kg ja teisel 9kg, aga trummel on sama suur ja kõik muud näitajad ka samad nagu oleks tegu sama masinaga.

Sama küsimus LG F4DN408S0 ja LG F4DT408AIDD kohta. Ei leia mingit erinevust. icon_confused.gif

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2020 17:19:37 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Oskab keegi öelda, mis erinevus on LG F4DN408S0 ja LG F4DN409S0 vahel? Esimesel max kogus 8kg ja teisel 9kg, aga trummel on sama suur ja kõik muud näitajad ka samad nagu oleks tegu sama masinaga.

Aastane veetarve, elektritarve ja pesu- ja kuivatusaeg on 8kg mudeli kasuks..
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2020 00:55:10 vasta tsitaadiga

M00t kirjutas:
VR53 kirjutas:
Oskab keegi öelda, mis erinevus on LG F4DN408S0 ja LG F4DN409S0 vahel? Esimesel max kogus 8kg ja teisel 9kg, aga trummel on sama suur ja kõik muud näitajad ka samad nagu oleks tegu sama masinaga.

Aastane veetarve, elektritarve ja pesu- ja kuivatusaeg on 8kg mudeli kasuks..

Need on sellised teoreetilised numbrid, erinevuseks neid ei loeks. Samuti, kui 9kg masinasse panna samapalju pesu kui 8kg masinasse, siis oleks väga suure tõenäosusega mõlema masina vee- ja energiakulu sama.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2020 13:36:27 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Dogbert, Kasutan alati lisaloputust. See veesäästu asi on ainult siis kui default programme kasutada. Kui valida nt puuvilla programm aga tõmmata aeg miinimumi siis on näha ka, et veesäästu eco tase kukub 3 pealt 1 peale. Pole mõtet 4 tundi kedrata asju, et vett säästa. Saab ka 2 tunniga hakkama. Kokkuvõttes on see masinale kah parem, sest tööaeg on lühem.

Aitäh soovituse eest, annan selle õele edasi, kui räägime järgmine kord.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.09.2020 20:15:30 vasta tsitaadiga

Kellelgi uuemate Boschi või AEG masinatega kogemusi ? Kumba eelistada ? huvitaks veel wifi / äpp - on sellest erilist kasu ka ?
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2020 10:41:30 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Kellelgi uuemate Boschi või AEG masinatega kogemusi ? Kumba eelistada ? huvitaks veel wifi / äpp - on sellest erilist kasu ka ?


Oskan rääkida kaasa. AEG L6SE47SE pesumasin. Ostetud kevadel, kohe oli probleem vibratsiooniga. Käis tehnik ja nüüd ootab paagi vms vahetust. Ehk defektne.

Tehnik 16+ aastat kogemust, rääkisime juttu. Lihtne vastus LG. Miele ei ole oma hinda kindlasti väärt, Bosch on täitsa norm, aga võtaks hinna ja kvaliteedi osas LG.
AEG ja Electroluxidel lähevad isegi laagrid ja asjad, mis kunagi ei läinud üldse masinatel.

AEG pesurežiimid on üsna mõttetud naise arvates. Sellist kiiremat, tavalist 1h pesu näiteks pole. A la lapseriided, mis käivad anyways koguaeg ja ei peaks 2,5h seal loputama.

Sisustasin kevadel oma uusarendust tehnikaga (köök, telekas jne), siis hetkel pesumasin ainukene kahetsus. Võib-olla natukene arvamus paraneb pärast müra/vibratsiooni korda tegemist,
sest ostsin vaiksuse pärast just selle mudeli, kuid jah, väldiks AEG oma.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2020 11:45:48 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Kellelgi uuemate Boschi või AEG masinatega kogemusi ? Kumba eelistada ? huvitaks veel wifi / äpp - on sellest erilist kasu ka ?


Ise rahul Boschi pesumasina ja kuivatiga, mingi Series 8 mõlemad isendid. Wifi appist kasu siis kui remotely oled ja näed lihtsalt kaugel programm oma pesudega jõudnud on. Alguses äge asi proovida aga hiljem vähemalt endal unustuste hõlma vajunud.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1x1
HV vaatleja
1x1

liitunud: 05.08.2020




sõnum 08.09.2020 12:59:52 vasta tsitaadiga

infect kirjutas:
RassK kirjutas:
Kellelgi uuemate Boschi või AEG masinatega kogemusi ? Kumba eelistada ? huvitaks veel wifi / äpp - on sellest erilist kasu ka ?


Oskan rääkida kaasa. AEG L6SE47SE pesumasin. Ostetud kevadel, kohe oli probleem vibratsiooniga. Käis tehnik ja nüüd ootab paagi vms vahetust. Ehk defektne.

Tehnik 16+ aastat kogemust, rääkisime juttu. Lihtne vastus LG. Miele ei ole oma hinda kindlasti väärt, Bosch on täitsa norm, aga võtaks hinna ja kvaliteedi osas LG.
AEG ja Electroluxidel lähevad isegi laagrid ja asjad, mis kunagi ei läinud üldse masinatel.

AEG pesurežiimid on üsna mõttetud naise arvates. Sellist kiiremat, tavalist 1h pesu näiteks pole. A la lapseriided, mis käivad anyways koguaeg ja ei peaks 2,5h seal loputama.

Sisustasin kevadel oma uusarendust tehnikaga (köök, telekas jne), siis hetkel pesumasin ainukene kahetsus. Võib-olla natukene arvamus paraneb pärast müra/vibratsiooni korda tegemist,
sest ostsin vaiksuse pärast just selle mudeli, kuid jah, väldiks AEG oma.

mina arvan, et miele on igati oma hinda väärt, sest masinad kestavad neil 15-20 aastat vähemalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2020 13:20:29 vasta tsitaadiga

Vanasti kestis electrolux ka 20 aastat, alles viskasime ühe välja......tänapäeval saada masin, mis kestab sama kaua on kui jackpot thumbs_up.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2020 13:55:06 vasta tsitaadiga

Mul on Bosch 10 aastat kestnud. On see tänapäevane või vanakooli masin?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2020 14:10:56 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Mul on Bosch 10 aastat kestnud. On see tänapäevane või vanakooli masin?

See pigem juba tänapäevane. Eks paista palju mu bosch kestab, eelmine electrolux 10 aasta juubelit ei näinud icon_smile.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2020 21:14:48 vasta tsitaadiga

Küsin.
Mul 1a vana lg pesumasin-kuivati kuivatab viimasel ajal halvasti.

Üldse ei viitsi seda garantiise viia, kas on midagi sellist mida tasuks teha või vaadata ise?

Tube cleaningut tegin 2x ja alt filtri tegin tühjaks.

_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2020 10:11:25 vasta tsitaadiga

Kas oskab keegi öelda, mis erinevus on neil kahel LG pesumasinal?
LG kodukal võrdlusse pannes ei suutnud erinevust peale mudelinumbri tuvastada.
Sama asi välja antud järgmise aastakäigu mudelina?

F4WN809S2
vs
F4WN609S1
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2020 11:51:09 vasta tsitaadiga

Tundub küll sama, ainuke erinevus võrdluses on seeria V600 vs V800
_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2020 13:36:08 vasta tsitaadiga

Wusses kirjutas:
Küsin.
Mul 1a vana lg pesumasin-kuivati kuivatab viimasel ajal halvasti.

Üldse ei viitsi seda garantiise viia, kas on midagi sellist mida tasuks teha või vaadata ise?

Tube cleaningut tegin 2x ja alt filtri tegin tühjaks.


Ei tea täpselt. Võid vaadata ukseava ülemise serva taga olevat ava tihendis, kust kuivatusel sooja õhku pesu peale puhutakse. Ma panin tähele, et sinna ava servadesse kummitihendi külge kipub riidetolm kinni kleepuma. Oletan, et kui trumlipesu harva teha, siis võib seda sinna ka rohkem koguneda aja jooksul ja arvestades selle ava piklikku ja kitsast kuju, siis võib ta pikkamööda "kinni kasvada".
Ma teen trumlipesu iga 1-2 nädala tagant, et riidetolmu-pusade haakumist pestavate riiete külge ja froteerätikute sisse vähendada, küllap see mingil määral uhub ka seda ava puhtamaks. Sellegipoolest puhastasin seda nii umbes pool aastat tagasi käsitsi, sest avastasin sealt avast millimeetri-paari paksuse "vildi", millest pesu sisse aeg-ajalt tükke pudenes pesemise ajal.
Vaata üle igaks juhuks.

Millist kuivatusrežiimi sa muidu kasutad tavaliselt? Kas seda ökoreziimi ka kasutad, mis vett ei tarvita? Ma puhtalt oletan, et veega kuivatusel pihustatakse masinasse veeauru kondensaatorisse jahutusvett, mis sealt riidetolmu lahti uhab sellega mingil määral. Ma kindel ei ole, sest pole seda kunagi lahti kruvinud, aga oletan, sest see oleks mõistlik konstruktsiooniline lahendus ja kuivatuse ajal on seda kuulda. Ainult toaõhku jahutuseks kasutades jääb riidetolm kondensaatorisse.

Ma niipalju olen masinat lahti võtnud pealt, et selle katteplaadi võtsin maha ja nägin mis seal sees on. Diagonaalis üle paagi on plekist lame õhukanal, milles masina tagakülje pool peaks asuma kondensaator - õhu jahutamise kanal veeauru kogumiseks ja uksepool peaks olema küttekeha õhu soojendamiseks.
Kui midagi uurima ja lahti kruvima hakata iseseisvalt, siis mina alustaks selle uurimisest.
Leidsin YT videod natuke teistsuguse ja vanema mudeli puhastamisest, aga minu omal on see kaadervärk seal pealtnäha üsna sarnane:

1. osa: https://www.youtube.com/watch?v=lA07FcQZORQ
2. ja tähtsam osa: https://www.youtube.com/watch?v=ji-bH3BH58U
(päris korraliku tropi kougib välja sealt)

Videost jäi mulje, et mul oli õigus kondensaatorisse (sinna püstisesse õhukanalisse) vee pihustamise osas. Üsna tõenäoliselt aitab see riidetolmu maha, alla paaki uhada mingil määral. Kui vett ei kasuta kuivatamisel, siis jääb riidetolmu sinna rohkem püsima.
Küllap trumlipesu ajal üritatakse ka seda kanalit puhtaks uhada, aga kui tolmukiht on juba piisavalt paksuks muutunud, siis vaevalt sellest abi on.

Minu masin on praeguseks vanem, aga ei ole kuivatamisega probleemi. Ökorežiimi ei ole kordagi proovinud ja nagu ma märkisin, trumlipesu teen kord 1-2 nädala kohta.
Puhastanud olen peamiselt pumbafiltrit. Ükskord jõudis nii umbe minna, et jättis vee masinasse.
Ja kord olen lahti võtnud veepihustit uksetihendi sees. See oli ka riidetolmu ja pabertaskurätist tekkinud paberimassiga ummistunud koos selle külge mineva vooliku suudmeosaga u 5 cm pikkuselt.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 15:13:57 vasta tsitaadiga

Minu õhuke Electrolux on natuke rohkem kui aastaga jõudnud olukorda, kus vähemalt 2/3 juhtudest peab luuki enne 3 korda sulgema, enne kui ta nõusse jääb, et see kinni on.
Kas keegi teab, millest see viga?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 15:18:59 vasta tsitaadiga

netcat, ei oska täpselt vea kohta midagi arvata, ent lahendus peitub 2-aastases pretentsiooni esitamise võimaluses, ehk garantiis.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acer
HV veteran

liitunud: 22.06.2002




sõnum 17.09.2020 15:29:15 vasta tsitaadiga

Kõige lollim on see, kui timmid oma tehnilised näitajad ja hinna paika ning siis too sunnik koju tuues lihtsalt ei aktsepteeri mingit konkreetset pesupulbrit, vaid vahutab masina üle ja masin jääb seisma, sest automaatne kaitse lükkab masina välja.
Endal mingi suht hight end 450 eurine Bosch ostetud, mis ikka väga kõva sõna (soodusega, enne hind mingi 600) ja kõrval 200 eurine Beko, mis hoolimata odavast hinnast on igati lollikindlam ning pesemise kvaliteedilt alla kuidagi ei jää. Liiga intelligentsed masinad ei saa enam aru, millal nad võiksid tagasi tõmmata end ja pesta talupoja mõistusega.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 15:34:42 vasta tsitaadiga

Kui vahutab üle, siis o lihtsalt liiga palju pandud ainet või on aine kohta liiga vähe kraami trumlis
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acer
HV veteran

liitunud: 22.06.2002




sõnum 17.09.2020 15:50:19 vasta tsitaadiga

Kapslid kasutuses, seal nii mugavalt doseerida kogust kahjuks ei saa. Aga leidsin ka kapsleid, mis mu Boschi masinaga paremini läbi saavad.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2020 03:31:30 vasta tsitaadiga

acer kirjutas:
Kapslid kasutuses, seal nii mugavalt doseerida kogust kahjuks ei saa. Aga leidsin ka kapsleid, mis mu Boschi masinaga paremini läbi saavad.

Pane siis masin pesu täis. Vahutamine on pesuaine suur kogus vs pesukogus. Suurem ruum, rohkem õhku, rohkem vahtu.
Krdi loogiline ...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CryxOC
HV kasutaja
CryxOC

liitunud: 29.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2020 19:14:12 vasta tsitaadiga

CryxOC kirjutas:
Meil on kodus 2in1 kuivatiga pesumasin Indesit XWDE 861480, mis maksab praegu uuena ca 370 eur. Peseb 8 kg ja kuivatab 6 kg. Kasutust on saanud 4 aastat, pesukordi nädalas kuni 5. Remonti ega hooldamist pole seni vaja olnud, oleme lihtsalt kasutanud. Mingeid kopsikuid ei pea samuti tühjendama, kõik käib automaatselt. Enamuse ajast kasutame pesu koos kuivatusega, kuna eraldi kuivatamisega tegeleda ei soovi. Pärast kuivatusega pesu saab täiesti kuivad riided välja võtta ja otse kappi panna. Masina miinusena toon välja, et esimesed kolmveerand aastat oli riietel pärast kuivatamist kõrbenud kummi hais küljes. Iga pesukorraga hais vähenes. Muus osas teeb masin odava hinna juures head tööd, sh reguleerib pesu- ja kuivatusaega vastavalt sees olevatele anduritele. Isiklikult ei näe praegusel ajastul enam mõtet suurte "pesutornide" ehitamisel, julgen soojalt 2in1 masinat soovitada.


Masin sai nüüd 5 aastaseks ja jõudis kätte aeg remonti saatmiseks. Tööle pannes lööb kaitsme välja, teinekord viskab kohe alguses F08 veateate (heater). 5 aasta jooksul hooldatud pole, aga kuivatusrežiimi on palju kasutatud. Ostuhind oli 425, seega teeb 5 aasta peale kasutust 85€/aasta.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1x1
HV vaatleja
1x1

liitunud: 05.08.2020




sõnum 20.09.2020 21:20:46 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Minu õhuke Electrolux on natuke rohkem kui aastaga jõudnud olukorda, kus vähemalt 2/3 juhtudest peab luuki enne 3 korda sulgema, enne kui ta nõusse jääb, et see kinni on.
Kas keegi teab, millest see viga?

Äkki selle luugi "võti" on nõrk?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2020 12:54:16 vasta tsitaadiga

Võimalik... välisel vaatlusel ei tundu tal midagi viga olevat, samuti ei tee ma luugiga midagi teisiti neil kordadel, kui masin lõpuks usub, et võib luugi lukku panna. Mingi ajas progresseeruva hädaga on tegemist, alguses see ei avaldunud ja mida edasi, seda tihemini. Pood oli nõus, et see võiks garantii alla käia, ma rohkem tundsin huvi, et kas teistel Eluxi omanikel on sama häda olnud, et nagu võimalik tüüpviga või nii?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2020 07:52:32 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Wusses kirjutas:
Küsin.
Mul 1a vana lg pesumasin-kuivati kuivatab viimasel ajal halvasti.

Üldse ei viitsi seda garantiise viia, kas on midagi sellist mida tasuks teha või vaadata ise?

Tube cleaningut tegin 2x ja alt filtri tegin tühjaks.


Ei tea täpselt. Võid vaadata ukseava ülemise serva taga olevat ava tihendis, kust kuivatusel sooja õhku pesu peale puhutakse. Ma panin tähele, et sinna ava servadesse kummitihendi külge kipub riidetolm kinni kleepuma. Oletan, et kui trumlipesu harva teha, siis võib seda sinna ka rohkem koguneda aja jooksul ja arvestades selle ava piklikku ja kitsast kuju, siis võib ta pikkamööda "kinni kasvada".
Ma teen trumlipesu iga 1-2 nädala tagant, et riidetolmu-pusade haakumist pestavate riiete külge ja froteerätikute sisse vähendada, küllap see mingil määral uhub ka seda ava puhtamaks. Sellegipoolest puhastasin seda nii umbes pool aastat tagasi käsitsi, sest avastasin sealt avast millimeetri-paari paksuse "vildi", millest pesu sisse aeg-ajalt tükke pudenes pesemise ajal.
Vaata üle igaks juhuks.

Millist kuivatusrežiimi sa muidu kasutad tavaliselt? Kas seda ökoreziimi ka kasutad, mis vett ei tarvita? Ma puhtalt oletan, et veega kuivatusel pihustatakse masinasse veeauru kondensaatorisse jahutusvett, mis sealt riidetolmu lahti uhab sellega mingil määral. Ma kindel ei ole, sest pole seda kunagi lahti kruvinud, aga oletan, sest see oleks mõistlik konstruktsiooniline lahendus ja kuivatuse ajal on seda kuulda. Ainult toaõhku jahutuseks kasutades jääb riidetolm kondensaatorisse.

Ma niipalju olen masinat lahti võtnud pealt, et selle katteplaadi võtsin maha ja nägin mis seal sees on. Diagonaalis üle paagi on plekist lame õhukanal, milles masina tagakülje pool peaks asuma kondensaator - õhu jahutamise kanal veeauru kogumiseks ja uksepool peaks olema küttekeha õhu soojendamiseks.
Kui midagi uurima ja lahti kruvima hakata iseseisvalt, siis mina alustaks selle uurimisest.
Leidsin YT videod natuke teistsuguse ja vanema mudeli puhastamisest, aga minu omal on see kaadervärk seal pealtnäha üsna sarnane:

1. osa: https://www.youtube.com/watch?v=lA07FcQZORQ
2. ja tähtsam osa: https://www.youtube.com/watch?v=ji-bH3BH58U
(päris korraliku tropi kougib välja sealt)

Videost jäi mulje, et mul oli õigus kondensaatorisse (sinna püstisesse õhukanalisse) vee pihustamise osas. Üsna tõenäoliselt aitab see riidetolmu maha, alla paaki uhada mingil määral. Kui vett ei kasuta kuivatamisel, siis jääb riidetolmu sinna rohkem püsima.
Küllap trumlipesu ajal üritatakse ka seda kanalit puhtaks uhada, aga kui tolmukiht on juba piisavalt paksuks muutunud, siis vaevalt sellest abi on.

Minu masin on praeguseks vanem, aga ei ole kuivatamisega probleemi. Ökorežiimi ei ole kordagi proovinud ja nagu ma märkisin, trumlipesu teen kord 1-2 nädala kohta.
Puhastanud olen peamiselt pumbafiltrit. Ükskord jõudis nii umbe minna, et jättis vee masinasse.
Ja kord olen lahti võtnud veepihustit uksetihendi sees. See oli ka riidetolmu ja pabertaskurätist tekkinud paberimassiga ummistunud koos selle külge mineva vooliku suudmeosaga u 5 cm pikkuselt.


Tnx, tegin lahti kuna grantiise ma tõesti ei viitsi viia.
Nagu arvata oli siis jah, see kanal oli pask täis.

_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2020 17:53:46 vasta tsitaadiga

Äkki targemad oskavad nõu anda. Plaanin osta pesumasin+kuivatit (2in1). Lappasin siin viimased leheküljed läbi ja tundub, et soovitatakse LG masinaid (kui just Miele jaoks eelarvet pole). Enda eelarve selline 5-600 EURi.
Konkreetsemalt käis siin foorumis läbi see masin: https://www.euronics.ee/t/99898/kodumasinad/pesumasin-kuivati-lg-(9-kg-5-kg)/f4dn409s0. Omale jäi silma see masin: https://www.euronics.ee/t/98108/kodumasinad/pesumasin-kuivati-samsung-(9-kg-6-kg)/wd90j6a10aw-le, puhtalt "näitajate" põhjal on paistab natuke efektiivsem olevat, aga teab keegi ehk laita/kiita seda? Või soovitada selles hinnaklassis hoopis mingit kolmandat mudelit?
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2020 12:38:14 vasta tsitaadiga

Tarts5 kirjutas:
Äkki targemad oskavad nõu anda. Plaanin osta pesumasin+kuivatit (2in1). Lappasin siin viimased leheküljed läbi ja tundub, et soovitatakse LG masinaid (kui just Miele jaoks eelarvet pole). Enda eelarve selline 5-600 EURi.
Konkreetsemalt käis siin foorumis läbi see masin: https://www.euronics.ee/t/99898/kodumasinad/pesumasin-kuivati-lg-(9-kg-5-kg)/f4dn409s0. Omale jäi silma see masin: https://www.euronics.ee/t/98108/kodumasinad/pesumasin-kuivati-samsung-(9-kg-6-kg)/wd90j6a10aw-le, puhtalt "näitajate" põhjal on paistab natuke efektiivsem olevat, aga teab keegi ehk laita/kiita seda? Või soovitada selles hinnaklassis hoopis mingit kolmandat mudelit?

Mina kasutasin pesumasina valikul ka Google abi ja leidsin Amazonist sellised inimeste kogemused:
https://www.amazon.co.uk/Samsung-WD90J6A10AW-EcoBubble-1400rpm-Freestanding/dp/B079P314XY

Valisin igaks-juhuks LG.

Suurema mahutavusega LG leiab Euronicsi asemel HinnaVaatlusest päris soodsalt:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?query=F4DV710H1
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2020 14:41:16 vasta tsitaadiga

Teiste inimeste käest kuuldu on mullegi mulje jätnud, et Samsungi pesuka ost on riskibisnes.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1x1
HV vaatleja
1x1

liitunud: 05.08.2020




sõnum 28.09.2020 20:18:47 vasta tsitaadiga

See AEG tundub päris hea https://m.euronics.ee/kodumasinad/pesumasinad-ja-kuivatid/l7wbe69s/pesumasin-kuivati-aeg-(9kg-6kg) aga veitsa kallim kui 600 eurot.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CryxOC
HV kasutaja
CryxOC

liitunud: 29.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2020 21:07:19 vasta tsitaadiga

CryxOC kirjutas:
CryxOC kirjutas:
Meil on kodus 2in1 kuivatiga pesumasin Indesit XWDE 861480, mis maksab praegu uuena ca 370 eur. Peseb 8 kg ja kuivatab 6 kg. Kasutust on saanud 4 aastat, pesukordi nädalas kuni 5. Remonti ega hooldamist pole seni vaja olnud, oleme lihtsalt kasutanud. Mingeid kopsikuid ei pea samuti tühjendama, kõik käib automaatselt. Enamuse ajast kasutame pesu koos kuivatusega, kuna eraldi kuivatamisega tegeleda ei soovi. Pärast kuivatusega pesu saab täiesti kuivad riided välja võtta ja otse kappi panna. Masina miinusena toon välja, et esimesed kolmveerand aastat oli riietel pärast kuivatamist kõrbenud kummi hais küljes. Iga pesukorraga hais vähenes. Muus osas teeb masin odava hinna juures head tööd, sh reguleerib pesu- ja kuivatusaega vastavalt sees olevatele anduritele. Isiklikult ei näe praegusel ajastul enam mõtet suurte "pesutornide" ehitamisel, julgen soojalt 2in1 masinat soovitada.


Masin sai nüüd 5 aastaseks ja jõudis kätte aeg remonti saatmiseks. Tööle pannes lööb kaitsme välja, teinekord viskab kohe alguses F08 veateate (heater). 5 aasta jooksul hooldatud pole, aga kuivatusrežiimi on palju kasutatud. Ostuhind oli 425, seega teeb 5 aasta peale kasutust 85€/aasta.


61 euro eest remontimist ja masin töötab valutult edasi. Vaatasin vahepeal ka värskemaid masinad, kuid paraku 5 aasta jooksul arengut pole olnud. Seega kasutan vana mudelit edasi.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mac9
HV vaatleja

liitunud: 12.12.2014




sõnum 28.09.2020 22:25:34 vasta tsitaadiga

Tere.

Kas keegi Miele, LG omanikest oskab öelda kas Miele classic TWF649 WP kuivati on mõtet osta või on
mõistikum valida mingi LG max. võimalustega kuivati nagu näiteks RC90V9AV3Q?

Tänan.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2020 13:58:25 vasta tsitaadiga

LG'l on mingi selline uus mudel: https://www.euronics.ee/t/104656/kodumasinad/pesumasin-kuivati-lg-(8-5-kg-5-kg)/f2dv5s8s0
On kellelgi kogemusi?

_________________
Custom 3d-prinditud mATX / ITX / APU case - http://bit.ly/4kIJQZs
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2020 01:15:07 vasta tsitaadiga

krist2an kirjutas:
LG'l on mingi selline uus mudel: https://www.euronics.ee/t/104656/kodumasinad/pesumasin-kuivati-lg-(8-5-kg-5-kg)/f2dv5s8s0
On kellelgi kogemusi?

Tundub mingi kärbitud versioon F4DN408S0-st. F4DN408S0 on 8kg, mul on sama masina 9kg versioon ehk F4DN409S0. Toimib hästi nagu siin palju kiidetud eelmise aasta mudel F4J7TH1W.

Miks tundub kärbitud? Soovitan avada LG veebileht ja lisada mõlemad masinad võrdlusesse ja kuvada ainult erisused.

https://www.lg.com/ee/pesumasinad/lg-f2dv5s8s0
https://www.lg.com/ee/pesumasinad/lg-F4DN408S0

F2DV5S8S0
+ 8.5kg
- 58l trummel
- 1200rpm tsentrifuug
+ TurboWash (ei tea mida see täpsemalt endast kujutab, samas teisel masinal on kiirpesu 30min)
- kaal 63kg (kui masin kaalub 10% vähem kui teine samaväärne, siis tavaliselt on kuskilt midagi kärbitud)
- hind 530EUR

F4DN408S0
- 8kg
+ 59l trummel
+ 1400rpm tsentrifuug
+ kaal 69kg
+ hind 440EUR (9kg vers on 453EUR)

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1x1
HV vaatleja
1x1

liitunud: 05.08.2020




sõnum 20.10.2020 23:17:45 vasta tsitaadiga

lg-l tulevad need uued mudelid suht tihti välja, aga mingi suurt erinevust eelmiste mudelitega ei ole.
turbowash peseb pesu kiiremini kui teised masinad.
copy-paste LG kodukalt:
TurboWash pesumasinad
LG TurboWashi tehnoloogia lühendab pesemisaega kuni 30 minutit – seega saate teha oma ajaga seda, mis on tõeliselt tähtis. LG TurboWash on hea pesumasin suurepärase võimsusega. Tule ja tutvu pesumasinate valikuga!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2020 15:18:32 vasta tsitaadiga

1x1 kirjutas:
lg-l tulevad need uued mudelid suht tihti välja, aga mingi suurt erinevust eelmiste mudelitega ei ole.
turbowash peseb pesu kiiremini kui teised masinad.
copy-paste LG kodukalt:
TurboWash pesumasinad
LG TurboWashi tehnoloogia lühendab pesemisaega kuni 30 minutit – seega saate teha oma ajaga seda, mis on tõeliselt tähtis. LG TurboWash on hea pesumasin suurepärase võimsusega. Tule ja tutvu pesumasinate valikuga!


Huvitav kuivõrd see tuleb siis riideesemete kiirema kulumise arvelt?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Who
HV vaatleja
Who

liitunud: 21.10.2020




sõnum 22.10.2020 15:38:02 vasta tsitaadiga

riideesemed kuluvad rohkem siiski reeglina pikema pesutsükli ja/või kõrge temperatuuriga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2020 09:27:22 vasta tsitaadiga

Kui nüüd võrrelda neid kahte: https://www.euronics.ee/tootevordlus/81111-99898 Ehk siis AEG ja LG masinat. Tõsi, hinnavahe ca 130euri, aga kas AEG on seda raha väärt? Eelarve poolest kannataks AEG küll osta, aga on ta asja väärt? Ostan esimest korralikku pesumasinat (+kuivatit), et kogemus masinatega väga minimaalne. Kas 1400 vs 1600 rpm tsentrifuug annab kuivatamisel märgatava vahe? Teab ka keegi kasutusmugavust kommenteerida? Mina võin pesumasina erinevates menüüdes kolada, aga elukaaslane väga süvitsi ilmselt ei viitsiks minna icon_smile.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tommike
HV veteran
tommike

liitunud: 28.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2020 10:52:06 vasta tsitaadiga

Tarts5 kirjutas:
Kui nüüd võrrelda neid kahte: https://www.euronics.ee/tootevordlus/81111-99898 Ehk siis AEG ja LG masinat. Tõsi, hinnavahe ca 130euri, aga kas AEG on seda raha väärt? Eelarve poolest kannataks AEG küll osta, aga on ta asja väärt? Ostan esimest korralikku pesumasinat (+kuivatit), et kogemus masinatega väga minimaalne. Kas 1400 vs 1600 rpm tsentrifuug annab kuivatamisel märgatava vahe? Teab ka keegi kasutusmugavust kommenteerida? Mina võin pesumasina erinevates menüüdes kolada, aga elukaaslane väga süvitsi ilmselt ei viitsiks minna icon_smile.gif

Kui vaatad võrdlustabelt siis need tsentrifuugi pöörded ei ole üldse määravad ( ise kasutan AEG -l 1200 maksimaalselt). Määravamaks oleks vee ja elektrikulu ning ka lärmamisvõimekus. Tähelepanu tuleks ka pöörata mõõtudele, ise olin sunnitud ukselengid eemaldama kui masin koju toodi.Võrreldes mu eelmise masinaga (Candy pesu+kuivati) on ikka kõvasti vaiksem.ja kui vaja siis suur masin saab ka teki või kattemadratsi pesuga hakkama. Menüüs pakutavatest programmides on põhilised siiski põhipesu ja loputusprogramm, ülejäänud pesuprogrammid leiavad kasutust harva. keerad programmi ette , valid pesu temperatuuri ja tsentrifuugi kiiruse ja start -masin ise kaalub ja vastavalt sellele on siis pesuaeg.
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2020 13:20:40 vasta tsitaadiga

Tarts5 kirjutas:
Kui nüüd võrrelda neid kahte: https://www.euronics.ee/tootevordlus/81111-99898 Ehk siis AEG ja LG masinat. Tõsi, hinnavahe ca 130euri, aga kas AEG on seda raha väärt? Eelarve poolest kannataks AEG küll osta, aga on ta asja väärt? Ostan esimest korralikku pesumasinat (+kuivatit), et kogemus masinatega väga minimaalne. Kas 1400 vs 1600 rpm tsentrifuug annab kuivatamisel märgatava vahe? Teab ka keegi kasutusmugavust kommenteerida? Mina võin pesumasina erinevates menüüdes kolada, aga elukaaslane väga süvitsi ilmselt ei viitsiks minna icon_smile.gif


Mu elukaaslane pole üldse AEG masinaga rahul. Meil käis garantiis ära paari kuu möödudes. Paagi vahetus vms. Vibreeris jõledalt ringi.
Lisaks ei meeldi elukaaslasele režiimid. Valik on limiteeritud, sellist kiiremat pesu praktiliselt polegi.

15+ aastase kogemusega remondimehega arutades ütles, et ise ostaks LG. Miele-d on head, aga pole hinda väärt ning lagunevad nüüb juba samamoodi nagu kõik teised.

EDIT. Masin on see AEG L6SE47SE https://www.hinnavaatlus.ee/1779692/aeg-l6se47se/
Kurat hinnad ikka langenud, ma ostsin selle tunduvalt kallimalt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2020 13:25:01 vasta tsitaadiga

Tänud teile, pilt selge icon_smile.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Who
HV vaatleja
Who

liitunud: 21.10.2020




sõnum 23.10.2020 16:01:08 vasta tsitaadiga

LG on pesumasinate seast parim valik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Pesumasinavaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 37, 38, 39  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.