Märgin ka teema enda jaoks ära. Ilmselt tuleb aasta lõpu poole praegune teler välja vahetada.
Ei tea kas aasta lõpu poole Lg CX seerial hinnasula ka oodata on, 55” mudelile hetkel silm pidama jäänud. Või on ehk kellelgi kogemusi LG NanoCell variantidega?
Elpex, vaata eelmise aasta hinnagraafikut _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kui kohe vaja on, siis B9 või philips oled804. Philipsil on kõik HDR formaadid ja ambilight ja qwerty klaviatuuriga pult, aga android philipsi kastmes, LG-l webos, ilmselt sujuvam ja kiirem. HDMI2.1 on mõlemal puudu, aga kas on vajagi.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Oleks vaja ka üks odavam (max 500) teler kohale lohistada.
Tean, et tuleb osta kõige suurema diagonaaliga mis selle raha eest koju mahub, sõltumata kõigest muust. Minu puhul on see ilmselt 50". Aga tähtsuselt teine küsimus on, kui mugav on teleriga youtubis otsida?
Praegu on üks Samsung ja seal pead ükshaaval nooleklahvidega tähti taga ajama- jube. Tean, et LG-l on see magic remote, mis tekitab hiirekursori ja peaks olema tuntavalt parem. Teistest aga ei tea midagi, siit ka küsimus, kas valikus ongi siis vaid LG mudelid kui ei taha äpiga telekas otsinguid teha vaid teleripuldiga?
lightbluefox, See kursor pole nüüd ka eriti mugav.
Eelpool viidatud telefoniga kasutamine on palju kasutajasõbralikum.
Philipsil on lausa mingid klaviatuuriga puldid. Samas, LGl saab ka kasutada füüsilist klaviatuuri, lihtsalt toetatud mudelite valik on piiratud. _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
IPS ekraan kõigil tegelikult ja muudes spekkides ei tundu ka vahet (mitte Euronicsi vaid teiste lehtede info järgi).
Mul on ka oluline, et kõrgus ei oleks üle 76cm. Valik tõmbub kitsamaks, samas mul on teleka kohal riiul, ei tea kas ambilight üldse selliselt efektne on...
IPS ekraan kõigil tegelikult ja muudes spekkides ei tundu ka vahet (mitte Euronicsi vaid teiste lehtede info järgi).
Mul on ka oluline, et kõrgus ei oleks üle 76cm. Valik tõmbub kitsamaks, samas mul on teleka kohal riiul, ei tea kas ambilight üldse selliselt efektne on...
6704 ja 6754 vahe seisneb korpuse värvis ja pisut ka disainis, 6554 mudel on sama, ilma ambilightita.
Hinnavahe on olematu, võta valgusega. Kui pealmine riba ei anna efekti, siis küljed ikka. Kui needki ei paista välja, lükkad ambilighti off'i, kuid kunagi järelturult saad ikkagi selle hinnavahe tagasi.
Kas see mitte 2018a mudel pole. Töötundide arvu oleks tore vaadata, kaua see näidis seal ketranud on.
Sellise hinnaga kasutatud kraami ma ei ostaks, eriti veel poe demo. Ja suure tõenäosusega see on demo, sest vaevalt keegi viimast isendit laos ja karbis hoiab
Siis tasuks Tartu kohale minna juba _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Sai valitud siis hoopis too https://www.euronics.ee/t/96508/tv-av/55-ultra-hd-led-lcd-teler-philips/55pus7304-12
Siin on mikker, ehk saab juutuubile öelda mida otsida, eks ole näha kui hea on. Arvestades, et enamus filmikraamist liigub 720-1080p ja Telial ka midagi eriti vaadata pole, siis native 4k sisu teler vist lähiajal nägemas pole Loodame, et upscale on tugev külg.
https://www.avforums.com/reviews/lg-cx-4k-oled-tv-review.17085
LG CX48
"The connections are the same as last year, with LG still highlighting HDMI 2.1 connections, but you should be aware that these are 40Gbps and not 48Gbps. As a result, the CX can support eARC (enhanced audio return channel), VRR (variable refresh rate), ALLM (auto low latency mode), and 4K/120Hz."
"For gamers, there is already plenty of support including VRR, ALLM, 4K/120Hz and an extremely low input lag. New this year is NVIDIA G-SYNC compatibility for a PC gaming experience free from screen tearing or other distracting visual artefacts.
The CX also features the HDR Gaming Interest Group’s HGiG Mode so gamers can enjoy high-quality visuals as game creators and developers intended when playing HDR games via consoles on their LG TV." _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
"The connections are the same as last year, with LG still highlighting HDMI 2.1 connections, but you should be aware that these are 40Gbps and not 48Gbps. As a result, the CX can support eARC (enhanced audio return channel), VRR (variable refresh rate), ALLM (auto low latency mode), and 4K/120Hz."
tl;dr, see läbilase saab piiravaks juhul kui on vaja 2160p@120hz 4:4:4 ja 12-bit pilti saata. tuleb leppida 10-bit pildiga (või mõnes muus parameetris tagasi anda). _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
"The connections are the same as last year, with LG still highlighting HDMI 2.1 connections, but you should be aware that these are 40Gbps and not 48Gbps. As a result, the CX can support eARC (enhanced audio return channel), VRR (variable refresh rate), ALLM (auto low latency mode), and 4K/120Hz."
tl;dr, see läbilase saab piiravaks juhul kui on vaja 2160p@120hz 4:4:4 ja 12-bit pilti saata. tuleb leppida 10-bit pildiga (või mõnes muus parameetris tagasi anda).
Asja point on ikka asjaolus, et reklaamitakse justnagu sammukese uuema põlvkonna liidest, kuid see on ainult turundustrikk (teadlik tarbija petmine isegi), tegelikult ei vasta reklaamitav number standardile.
Kunagi vaatad enda teleril seda numbrit, ja mõtled, et miks teler ei suuda pilti näidata, on ju HDMI 2.1 liides kirjas _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Mis minu arust on väga ok, arvestades, et paneel ise on 10-bit
jägaja kirjutas:
Asja point on ikka asjaolus, et reklaamitakse justnagu sammukese uuema põlvkonna liidest, kuid see on ainult turundustrikk (teadlik tarbija petmine isegi), tegelikult ei vasta reklaamitav number standardile.
Kunagi vaatad enda teleril seda numbrit, ja mõtled, et miks teler ei suuda pilti näidata, on ju HDMI 2.1 liides kirjas
Tarbija jaoks on maailm keeruline ja meenutab natuke USB-C vs Thunderbolt 3 teemat (pistik on ju neil sama!?!). Aga HDMI v2.1 spec ise annabki võimaluse tootjal implementeerida võimekusi vastavalt soovidele. Ehk tulevikus me näeme palju HDMI 2.1 templiga asju, millest tegelt odavama poole seadmed on palju vähemate võimalustega kui kallima poolsed seadmed. See ei ole LG probleem vaid see kuidas HDMI 2.1 spec kokku kirjutati. CX puhul aga minu arust on teema täiesti ülepaisutatud, sest paneel ise on 10-bit ja see 2160p@120Hz 12-bit sisend ei anna sulle midagi juurde pildile. Pigem siis juba mitte sellist sisendit lõppseadmele saata, kui ta seda tegelt kuvada ei suuda. Sama jabur oleks toetada 120Hz inputi aga ekraani ennast jooksutada 60Hz peal?
No ometigi me ju vaatame filme, 24p, mis jooksevad 60Hz paneeli peal. Milleks üldse toota selliseid paneele? _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Mudelid, mis arvatavasti ka euroopasse sattunud. Kes tahab, siis võib LG-t üle küsida
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Appi, a. Loll küsimus aga. Ma olen päris vanakooli inimene, mis telekatesse ja nende perifeeriasse puutub - tavaelus üldse ei huvita see asi.
Nüüd sätin siin ülesse üht uut telerit (32" Samsung Frame) ja sellega on kaasas One Connect boks. Kõik juhendid One Connect kohta ütlevad, et selle kaabli otsad on erinevad, boksi poolne ja teleka poolne sest mõlemas on oma chipset, ja tingimata tuleb õiget pidi ühendada, muidu juhtub halbu asju. Samas minu kaabli otsad on täpselt ühesugused nii suuruse kui kujunduse poolest, ühtki eri märki ka pole kummaski otsas. Suure googeldamise peale sain niipalju aru, et (ilmselt teleri väiksuse tõttu) Ei ole see One Connect täisversioon, vaid One Connect mini. Aga kas selle juhtme puhul siis vahet pole, keegi ei ütle.
Kuna seesama juhe on ka toitejuhe ühtlasi, on tõesti väike kartus sees seda valepidi külge panna. On kellelgi kogemusi?
Terekest, Soovitage palun.. 12a poisipõnn tahab uut 55" telekat saada, aga tema põhiline aeg on ps4(varsti ps5) mängimine. Telekas peaks sobima hästi mängurile, muud vidinad ei ole olulised. Hinnaklass 500-700€
Terekest, Soovitage palun.. 12a poisipõnn tahab uut 55" telekat saada, aga tema põhiline aeg on ps4(varsti ps5) mängimine. Telekas peaks sobima hästi mängurile, muud vidinad ei ole olulised. Hinnaklass 500-700€
endal magamistoas c.a. aastakese tcl dp600 seeria telekas seinal rippund ja ei oska küll nuriseda. hinna poolest muidugi 500ni ei küündi.
soovitan muidugi enne pilk poes peale visata igkaks juhuks nendele odavatele telektele. värvid minu meelest täitsa okeid, hdr võibolla pole tal kõige parem ja vaatenurk on pisut niru võitu, kui see peaks oluline olema.
heli tuleb kindlasti juurde osta, teleka enda saund viisakalt öeldes sitavõitu.
50" miski 500€ philips teeb samas täitsa talutavat heli, mudeli võin õhtul kribada.
98"-se puhul võiks 8K juba abiks olla. Huvitav, kas hiinlaste jaoks tundus kohe 100"-se tegemine liigse uhkeldamisena? Või jääb see pigem korealaste taha?
Kah nüüd mõned päevad 55"-st OLED-i vaadanud. On ikka teine pilt küll.
2,5m-se diagonaaliga teleka peaks otse põrandale panema, et diivanilt ok vaadata oleks.
Vahvli suurusest tuleb see 98 _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
LG WebOS 4.x. peab teleris olema, et saaks vaadata Jupiteri sisu. MUl on vanem versioon ja ei näe.
Kui sul on Chromecast lisajubin, siis see on toetatud https://menu.err.ee/1090381/jupiteri-sisu-saab-nuud-jalgida-ka-suurematelt-ekraanidelt , kuid minu kasutamise katsetused jooksid liiva, kuna õnnestus ainult üks saade striimima saada ja peale seda chrom,ecasti ei tuvastatud. _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
kisab c8 jah, siis avab...aga mängima ei hakka videot _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.