|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
26.03.2020 07:32:24
|
|
|
Mis neil mäkihingedel täpsemalt see häda on?
Airil on jah viletsad, aga nagunii võtaks ju Pro kui peaks mäki võtma.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
26.03.2020 14:54:50
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Peab vist jah mäki võtma, sellele korralikud hinged installima ja windooza peale ajama. Otsin veel lahendusi, kuidas kliitor keset klaverit saada... |
vaata delli muelivalik üle
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kaupz
HV Guru

liitunud: 14.10.2002
|
02.04.2020 12:10:36
|
|
|
T530 on VGA ja mini displayport ning võtsin ebay 1,50eur Hdmi-> miniDP ülemineku, aga ei hakka tööle.
Win10pro64 ja driverid uuendatud ning Biosis proovitud erinevaid sätteid:
integrated graphics, discrete graphics, nVidia optimus
aga ei tule Duplicate ega Extend valikuga pilti ette telekasse (eks pean teise monitori otsima ja kus proovida ning ka teise kaabli) ja Bios uuenduse üle kontrollima ka veel uuesti (aasta tagasi sai install tehtud, ei mäleta)
Spoiler 
_________________ O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
04.04.2020 07:52:38
|
|
|
| Tõenäoliselt juust kaabel. Mul oli X230 ja Lindy miniDP-HDMI üleminekuga sai FullHD pildi kenasti telekasse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
04.04.2020 14:07:44
|
|
|
... pole kahjuks ka võimatu, et mDP lihtsalt surnud. Ideeliselt hea väike port läpakate jaoks, kuid kui käid koosolekutel ja tuleb tihti pilti telekasse näidata, siis kogemus on näidanud, kõigil on lõpuks see port, kui mitte päris surnud, siis vähemalt vigane. Raske kaabel väänab selle väikse pordi lihtsalt liiga kiiresti katki, samuti surevad üleminekud nagu loogu. Alguses sai katsetatud erinevaid ja odavamate hulgas leidus ka selliseid, mis pakendist võttes juba ei toiminud ...
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
09.04.2020 15:40:46
|
|
|
Kuhu Tallinnas viia üks vana ja tolmune T420 et ära puhastataks ja vajadusel termopasta vahetataks?
Endal pole kodus sobivaid tööriistu ega kogemust.
Koolivaheajal oleks hea masin üle käia.
Kuna masin on lärmakam kui varem siis peaks venti ka kontrollima, et kas vajab vahetust.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.04.2020 20:56:38
|
|
|
| Lenovo T420, ei ole kusagil korpusel Win7 võtme kleepekat. Installisin Win7 ära, aktiveerimisel tahab Win7 võtit. Proovisin mõnda netist leitud skripti, mis peaks võtme välja lugema - aga tulemuseks on "The product key you have entered appears to be a default product key and cannot be used for activation" veateade. Niipalju sain aru, et see tulebki antud juhul skriptiga Windowsi enda installika seest kuna tegin tühja installi. Aga kuidas algne võti kätte saada?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.04.2020 22:46:38
|
|
|
friik1, aitäh, oligi aku all kleeps. Kusjuures kui ma nüüd meenutan siis ma olen sellesama arvutiga aastaid tagasi sama reha läbi käinud...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
01.05.2020 10:39:20
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| ot: |
| Miks sa 7 sinna praegusel ajal panid? T420 on täielik Windows 10 tugi olemas ja töötab probleemideta. |
|
Viimane kord kui sinna peale 10 panin siis hakkas wifi rämedalt katkema. Kuna oluline oli saada töötav masin siis panin tollal selle, mis garanteeritult töötas. Vbolla on olukord parem praeguseks - aga kuna masin läheb müüki siis panen sinna selle op.süsi, mis ametlikult kaasa tuli.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
01.05.2020 17:10:58
|
|
|
| T420 töötab kenasti Win10-ga. BIOS ei ole igivana?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
01.05.2020 17:17:29
|
|
|
| Jääb kõik uuele omanikule avastada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
01.05.2020 18:28:52
|
|
|
| Ka T410 töötab W10-ga kenasti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
01.05.2020 18:46:55
|
|
|
... põhiline osa rauast ei tohiks W10 karta, kuid leidub Wifi, BT, GPS vms. lisasid, millel on küll potentsiaali ebameeldivusi põhjustada, mõned neist polnud kiita juba uuena
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
01.05.2020 19:05:40
|
|
|
T420 peal win 10 peksab kohati wifi ja bluetooth sisse- välja lülitamisega segast. Viimati jätad peale, et bluetooth on off. Teed resa ja bluetooth jälle peal koos wifiga. Võimalik, et arvuti pihta saanud (ei ole esimene ega ka teine kasutaja).
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
01.05.2020 19:58:24
|
|
|
Gobi 2000 on mul vist ainuke disabletud asi. Üles ta W10 poolt leiti, aga pole selle 3G ega gepsuga läpakas suurt midagi peale hakata (kuigi 15a tagasi oli Regio/Autoroute + Globalsat USB jubin päris põneb mänguasi).
BT ja Inteli WIFi (vist oli 6200) toimivad probleemitult.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
07.05.2020 23:01:23
|
|
|
| Kas keegi T460s peal microsoft precision trackpad driverid on tööle saanud? Originaal synapticsi driverid on tänapäeva mõistes täielik prügi, funktsionaalsus ikka väga kehva. Leiab erinevaid artikleid 2019 keskpaigast ja varasemast kuidas T470s driveritega saab precision driveri tööle, aga kahjuks w10 fall creators updatega on see võimalus ära lõhutud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
m6mm
HV kasutaja
liitunud: 28.10.2003
|
15.05.2020 18:39:18
|
|
|
Otsin kaasamõtlejaid järgnevale probleemile
Olemas W510, kõik töötab v.a sisemine ventilaator on hakanud aeglaseks jääma ning seetõttu ei suuda enam sama edukalt sisemust maha jahutada. Kuna laptopi mudel on vanem, siis ametlikku varuosa enam saadaval pole (vähemalt mitte Tartus). Olen proovinud praeguseks kahte alternatiivset ventilaatorit (kumbki pole täpne mudelinumber), mis mõlemad peaksid olema ühilduvad antud arvuti JA antud venti mudelinumbriga, kuid uue ventilatoori sisestamisel ning arvuti käivitamisel teeb ventilaator paar tiiru, jääb seisma ning arvuti ütleb "Fan error". Fan error-ist saab mööda, kuid ilmselgelt ei oska arvuti neid alternatiivseid ventilaatoreid kasutada...
Arvutil peal viimane saadaval BIOSi versioon. Sellest tulenevalt küsimused a) kuidas mõni neist alternatiivsetest ventidest tööle saada? b) milliste näitajate alusel arvuti arvab, et "see ventilaator talle ei sobi" ning kas neid parameetreid saab äkki talle siiski sobivaks teha? c) mõni mulle veel tundmatu lahend
Aitäh võimaliku abi eest ette!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
15.05.2020 22:18:47
|
|
|
| m6mm kirjutas: |
Otsin kaasamõtlejaid järgnevale probleemile
Olemas W510, kõik töötab v.a sisemine ventilaator on hakanud aeglaseks jääma ning seetõttu ei suuda enam sama edukalt sisemust maha jahutada. Kuna laptopi mudel on vanem, siis ametlikku varuosa enam saadaval pole (vähemalt mitte Tartus). Olen proovinud praeguseks kahte alternatiivset ventilaatorit (kumbki pole täpne mudelinumber), mis mõlemad peaksid olema ühilduvad antud arvuti JA antud venti mudelinumbriga, kuid uue ventilatoori sisestamisel ning arvuti käivitamisel teeb ventilaator paar tiiru, jääb seisma ning arvuti ütleb "Fan error". Fan error-ist saab mööda, kuid ilmselgelt ei oska arvuti neid alternatiivseid ventilaatoreid kasutada...
Arvutil peal viimane saadaval BIOSi versioon. Sellest tulenevalt küsimused a) kuidas mõni neist alternatiivsetest ventidest tööle saada? b) milliste näitajate alusel arvuti arvab, et "see ventilaator talle ei sobi" ning kas neid parameetreid saab äkki talle siiski sobivaks teha? c) mõni mulle veel tundmatu lahend
Aitäh võimaliku abi eest ette! |
Toksi oma arvuti seerianumber siia ja vaata mis alternatiivseid ventilaatori varuosakoode annab -> https://support.lenovo.com/us/en/partslookup
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kaupz
HV Guru

liitunud: 14.10.2002
|
19.05.2020 10:18:22
|
|
|
| kaupz kirjutas: |
| T530 mini displayport : võtsin ebay 1,50eur Hdmi-> miniDP ülemineku, aga ei hakka tööle. Win10pro64 ja driverid uuendatud ning Biosis proovitud erinevaid sätteid |
| Betamax kirjutas: |
| Kaks varianti. Kas juust kaabel või siis on HDMI (PC) > miniDP (monitor) suunaline kaabel. Ehk siis mõeldud kasutamiseks miniDP pesaga monitoridega. |
sain teise 1,50eur prooviks ja toimib, ning esimene ei tööta 3-ernievas arvutis. välimuselt ja päritolult identsed.
T410 on W10pro64bit on aastaid normaalselt toiminud, korra kadus uuendusega Brightness reguleerimise funktsioon, aitas tootja driveri vanem(vist) versioon.
T420 on praegu veel täitsa Lenovo.com lehel Support valikus olemas (T410 pole juba aastaid listis).
_________________ O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
19.05.2020 10:24:31
|
|
|
Sajased seeriad on kümne aastaga kenasti täis tiksunud, millisele numeratsioonile üle minnakse (või on juba mindud)? T411 jne?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raitm
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2005
|
19.05.2020 13:38:50
|
|
|
| T14 ja T15 peaks tulema...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
S.I.L.L.U
HV veteran

liitunud: 26.06.2003
|
19.05.2020 13:40:07
|
|
|
| Jup, ning peale seda näiteks "T14 gen1" ning peale seda "T14 gen2" jne jne
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
19.05.2020 17:45:01
|
|
|
Just sattus mulle kätte Lenovo Thinkpad 13. Aga tegu oli chromebookiga. 11e juba mitu generatsiooni olnud. Nii tava kui chromebook.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
19.05.2020 18:21:56
|
|
|
11e samuti. Mõlemast on chromebook variant olemas. Chromebooki klava ka küljes.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
19.05.2020 19:09:23
|
|
|
... Lenovo on ThinkPad nime ikka täiesti ära rikkunud, mis krdi ajast on TP Chromebook
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
19.05.2020 19:18:13
|
|
|
Seda imestasin isegi. Emaplaat on õhuke kui paber. Korpus oli keskmisest parem, aga ei vääri thinkpadi logo.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
19.05.2020 21:29:22
|
|
|
| raitm kirjutas: |
| T14 ja T15 peaks tulema... |
Kisub dellinspironlikuks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
26.05.2020 19:01:13
|
|
|
... ma olen seda siin teemas juba maininud, aga T460s ja T470s akud surevad murdu, paljud on nii paistes, et arvuti ei mahu enam docki
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
26.05.2020 19:16:54
|
|
|
... siis on tegemist tavapärase kulumisega, sest see aku saab ka kõige rohkem vatti
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
28.05.2020 11:34:34
|
|
|
Huvitav, Lenovol need sisemised akud ju peaksid vaheldumisi väikeste intervallidega laadima, mitte selliselt, et üks 100% täis ja siis võetakse teine ette
Tuli nüüd kaks identset Carbon X1 Type: 20FB ette. Mõlemal kaamera kaks sekundit töötab (Teams, Skype, Zoom jms) ja seejärel pilt hangub, kaamera tuluke kustub. Camera äpiga jääb lihtsalt restartima - hangub ära, tuluke kustub, pilt mustaks, tuluke süttib, pilt läheb kaheks sekundiks käima ja niimoodi jääbki tsüklisse. Kaamera kustutamine koos driveritega Device Managerist, restart ja Lenovo Vantage'iga driverite uus install lahendas asja. Tööl suur arvutipark uuemate ja vanematega ThinkPadidega, aga just need kaks Type 20FB said (tõenäoliselt) pihta mingi uuendusega.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
28.05.2020 11:56:15
|
|
|
... ei lae vaheldumisi, kust selline info pärit?
Kaameratega on praegu palju probleeme, kogu aeg lõhub miski draiveri ära ja peab uuesti paigaldama, praktiliselt iga nädal keegi kurdab ...
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
29.05.2020 18:49:14
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| ... ei lae vaheldumisi, kust selline info pärit? |
See on mu enda tähelepanek. Vaheldumisi laeb ja siiani tundub tegevat kõikide mudelite puhul, kus kaks akut. Vahepeal üks on Not charging ja teine Charging. Seejärel tundub paari-kolmekümne protsendi laadimise järel laaditav aku vahetuvat.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
30.05.2020 11:57:53
|
|
|
| kui laadija võimsusest ei piisa mõlema korraga laadimiseks ja arvuti tööks, siis selline vaheldumisi laadimine on just mõistlik tehniline lahendus
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
30.05.2020 17:06:42
|
|
|
... pead panti ei pane praegu, kuid minuteada peaks laadima esmalt täis põhiaku ja siis lisaaku
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
31.05.2020 13:16:26
|
|
|
T460s on 45W laadija kaasas. Vanematel ThinkPadi mudelitel nagu T440s jms oli vist 65W. Kõik laevad vaheldumisi. Eks laadima pannes jälgin nüüd, kuidas käitub.
Kusjuures, kui akude pealt töötada, siis kasutab samuti vaheldumisi akusid. Vahepeal üks, siis teine. Mitte nii, et üks tühjaks ja siis teise pealt edasi.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
06.06.2020 03:31:23
|
|
|
Mu X270 käitub enamvähem loogiliselt. Kütab järjest sisemise ja välimise aku 80% peale, sest nii saab optimaalselt rohkem energiat sisse. Edasi tilgutab vaikselt samas järjekorras viimased 20% kuni täis saavad. 45W toitega siis.
Mingit thinkvantaget ega windowsi seal jooksutanud pole, peaks olema power distributioni default seadetes AFAIK.
Võimsama toite ja/või uuema firmwarega võib vabalt olla profiil, mis "thermal throttle" vms eest kaitseb.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2007
|
16.07.2020 08:56:49
|
|
|
| Kas keegi teab, kas Eestist saab Trackpointile asenduskumme osta?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
16.07.2020 13:31:17
|
|
|
| Tänapäeval on vist lame nupuline levinuim, kuigi kõige mugavam oli vist tegelikult see kergelt kausikujuline.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|