Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Elektrilised tõukerattad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 100, 101, 102  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2020 13:13:00 vasta tsitaadiga

Kogu protseduur on ära kirjeldatud siin: https://rollerplausch.fandom.com/de/wiki/Zusatzakku_verbauen (Google Chrome tõlgib üsna ilusti lehe ingliskeelde).
Ehk siis lisa aku tavaliselt pannakse eraldi kotti selle ca 45kraadise nurga all oleva esimese "toru" külge. Googles ka hulganisti pilte.
Mul on just küsimus, et kes on teinud siis kust millised akud on võetud? Rollerplauschi lehel viitab hulganisti AliExpressile aga sealt kas nad Eestisse ei tule või siis on nende tarne liiga kallis, et ära tasuks.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 04.05.2020 13:40:56 vasta tsitaadiga

Head akud saab siit vist:
https://e5.ee/et/11-18650
Foorumis on mitu aku tegijat, tellid nendelt keevituse ja valmis.
Originaal m365 aku on 10s3p 7800mAh (7.8Ah), 2600mAh elemendid 18650 3.6v nominal. Isegi asendades need samad elemendid - > 3200mAh....3600mAh, saad suurema kWh aku. Või teed originaalile lisaks 10s2p aku 3600mAh elementidest saad kokku 7.8Ah+7.2Ah=15Ah aku (orienteeruvalt muidugi, reaalelus asi veidi siia-sinna).
Siis isegi suurema võimsuse firmwarega saad pikemalt sõita kui originaalis.

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
Kommentaarid: 289 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lancelot
HV vaatleja

liitunud: 13.01.2012




sõnum 04.05.2020 13:50:11 vasta tsitaadiga

Poolast elektritõuksi tulek Tallinna peaks kusagil max võtma nädala. Vahest tuleb ka kiiremini. Kui ilmad nats soojemaks lähevad siis hakkan tõuksiga sõitma. Küll jõuab veel kilometraaži kruvida. Nüüd juba rohkem kui Xiaomi M365 Pro tõuksiga.
Mulle rahulikuma reageeringuga elektritõuks sobib. Suure kiiruse ja äkilise tehnika aeg seljataha jäetud. Meeldib pikalt ja rahulikult kulgeda. Elektritõuks ongi selleks sobiv jalapikenduse seadeldis.

Vaatasin Youtubes õpetust kuidas Ninebot MAX G30 3-5 min Android nutitelefoniga ära flashida USA regioonile. "Kiired ja vihased" need USA liiklejad. Hetkel seda teha ei plaani sest 25 km/h on minule täiesti piisav kiirus. Ma ei teinud firmware fläshimist ka oma endisele Xiaomi M365 Pro elektritõuksile.

Mul töökaaslane ostis eelmisel aastal endale Xiaomi M365 Mi. Esimene asi mis ta koheselt esimesel päeval tegi oli see et fläshis tõuksi firmware (30 km/h). Kui ma küsisin temalt, et kas ta kiivrit sõidul ei kasuta siis ta ütles: "Ega ma tõuksiga sõtta ei lähe...milleks mulle see kiiver?"
Seejärel tegi mõned tiirud ja ütles kurvastusega, et kahju et see elektritõuks ei sõida 35-40 km/h. Kutile lihtsalt meeldis ja meeldib kiire kiirus. Ma ei sooviks mõtelda olukorrale kui tühjal kergliiklusteel kupatad hääletult 30-40 km/h ja põõsast hüppab välja üksik uitaja koos oma neljajalgse sõbra või veel hullem lapsega. icon_rolleyes.gif

Ise ma pole elektritõuksi kunagi rentinud. Ma olen selline rohkem nagu isiklike uute asjade omaja tüüp. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2020 14:35:45 vasta tsitaadiga

lancelot on onuheino?
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 04.05.2020 14:45:22 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
lancelot on onuheino?


Oh, snap

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarts5
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2020 14:54:07 vasta tsitaadiga

lancelot kirjutas:

Mul töökaaslane ostis eelmisel aastal endale Xiaomi M365 Mi. Esimene asi mis ta koheselt esimesel päeval tegi oli see et fläshis tõuksi firmware (30 km/h). Kui ma küsisin temalt, et kas ta kiivrit sõidul ei kasuta siis ta ütles: "Ega ma tõuksiga sõtta ei lähe...milleks mulle see kiiver?"
Seejärel tegi mõned tiirud ja ütles kurvastusega, et kahju et see elektritõuks ei sõida 35-40 km/h. Kutile lihtsalt meeldis ja meeldib kiire kiirus. Ma ei sooviks mõtelda olukorrale kui tühjal kergliiklusteel kupatad hääletult 30-40 km/h ja põõsast hüppab välja üksik uitaja koos oma neljajalgse sõbra või veel hullem lapsega. icon_rolleyes.gif


Siinkohal rõhutan ka mina omast kogemusest, koertest minge VÄGA aeglaselt ja VÄGA suure ringiga mööda. Eelmine aasta ma arvan, et liikusin tõuksiga kiirusega ca 15km/h allamäge kui rihma otsas pisike "taskukoer" väga ootamatult ja kiirelt risti üle terve kergliiklustee jooksis. Koerale otsasõidu või rihma sisse sõitmise vältimiseks tegin tõuksi pealt lennu vastu asfalti, kusjuures kiiver jäi ilma ühegi kriimuta, aga käeluuga läks kehvemini.

Aga maxfox04, oskad akude osas kedagi välja ka tuua, kellelt võiks uurida?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2020 14:58:16 vasta tsitaadiga

Vana autojuht teab, et koerale otsasõitu ei tasu iga hinna eest vältida - tulemus kipub palju kurvem olema. Kui pidurdamisega hakkama saab, siis sellega maksabki piirduda. Põder on see, kellest tasub üritada ümber põigata.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 04.05.2020 15:11:34 vasta tsitaadiga

Tarts5, mida uurida tahad? Kes keevitaks kokku? Minuarust sellega tegelevad vähemalt kasutajad DVDRW ja Margus.
_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
Kommentaarid: 289 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
onuheino
Aeg Maha 2a

liitunud: 25.04.2020




sõnum 04.05.2020 15:11:37 vasta tsitaadiga

Jah ikka 2020 'onuheino' mitte see nooruse 2012 aasta hetkeline 'lancelot'.
Tuleb välja et uue profiili puhul id-kaarti ei saa kasutada sest profiili sätete muutmine suunatakse automaatselt Starman e-postile mida pole enam mitte kellelgi olemas. Vana surnud Starman e-posti aadressi kahjuks muuta ei saa. icon_question.gif

_________________
HTOP - interactive processes viewer (Heino Tarbib Osavasti Pirukaid)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 04.05.2020 15:51:42 vasta tsitaadiga

Topeltkontod on HV-s reeglite vastased icon_exclaim.gif
_________________
------
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 04.05.2020 16:06:13 vasta tsitaadiga

Kas on kuidagi võimalik Segway Ninebot ES4 hard resettida? Manuaal õpetab throttle ja brake ning power nupu üheaegset allhoidmist, kuid midagi ei muutu. Laadijat järgi pannes jääb bootloopi, kus laeb ja seejärel ühenduse katkestab.

Alul arvasin, et aku tühi, kuid indikaator näitab 4 posti.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zpider
HV vaatleja
Zpider

liitunud: 17.03.2010




sõnum 04.05.2020 17:24:02 vasta tsitaadiga

Äkki õnnestub kuidagi aku lahti ühendada?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rem4605
Kreisi kasutaja
rem4605

liitunud: 07.03.2003




sõnum 04.05.2020 20:40:01 vasta tsitaadiga

Tarts5 kirjutas:
lancelot kirjutas:

Mul töökaaslane ostis eelmisel aastal endale Xiaomi M365 Mi. Esimene asi mis ta koheselt esimesel päeval tegi oli see et fläshis tõuksi firmware (30 km/h). Kui ma küsisin temalt, et kas ta kiivrit sõidul ei kasuta siis ta ütles: "Ega ma tõuksiga sõtta ei lähe...milleks mulle see kiiver?"
Seejärel tegi mõned tiirud ja ütles kurvastusega, et kahju et see elektritõuks ei sõida 35-40 km/h. Kutile lihtsalt meeldis ja meeldib kiire kiirus. Ma ei sooviks mõtelda olukorrale kui tühjal kergliiklusteel kupatad hääletult 30-40 km/h ja põõsast hüppab välja üksik uitaja koos oma neljajalgse sõbra või veel hullem lapsega. icon_rolleyes.gif


Siinkohal rõhutan ka mina omast kogemusest, koertest minge VÄGA aeglaselt ja VÄGA suure ringiga mööda. Eelmine aasta ma arvan, et liikusin tõuksiga kiirusega ca 15km/h allamäge kui rihma otsas pisike "taskukoer" väga ootamatult ja kiirelt risti üle terve kergliiklustee jooksis. Koerale otsasõidu või rihma sisse sõitmise vältimiseks tegin tõuksi pealt lennu vastu asfalti, kusjuures kiiver jäi ilma ühegi kriimuta, aga käeluuga läks kehvemini.

Aga maxfox04, oskad akude osas kedagi välja ka tuua, kellelt võiks uurida?


Mul juhtus ka täna nähvits mind ründama. Õnneks ligines paremalt poolt ja sain jalaga paugu ära anda kannaga, täishoog sees. Huvitav jah, et tõuks neile vabsee ei meeldi. Ja huvitav et julgevad kallale tulla icon_confused.gif

_________________
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2020 22:23:59 vasta tsitaadiga

Instinkt loeb saakloomaks.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2020 22:32:19 vasta tsitaadiga

onuheino kirjutas:
Jah ikka 2020 'onuheino' mitte see nooruse 2012 aasta hetkeline 'lancelot'.
Tuleb välja et uue profiili puhul id-kaarti ei saa kasutada sest profiili sätete muutmine suunatakse automaatselt Starman e-postile mida pole enam mitte kellelgi olemas. Vana surnud Starman e-posti aadressi kahjuks muuta ei saa. icon_question.gif
siis kontakteeru administraatoriga
_________________
Kommentaarid: 354 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 295
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.05.2020 15:42:31 vasta tsitaadiga

Võib-olla see tõuksi mootor teeb ultraheli või midagi, mis koeri ärrärritab, selle peale ei ole mõelnud?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lancelot
HV vaatleja

liitunud: 13.01.2012




sõnum 05.05.2020 22:31:03 vasta tsitaadiga

Vana hea 'lancelot' tuli HV foorumisse tagasi kuna 'onuheino' sai hetkeks erijärgu "Aeg Maha 2a". Pole kiiret, las aeg kulgeb! 'onuheino' ootab! icon_wink.gif

Tõuksiga sõidukogemus näitab tõesti et igasugu koertega on kergliiklusteedel vahete vahel sekeldusi. Enamus koertest koos oma peremeestega käituvad täiesti korralikult. Kuid on olemas mingi eriline sort väikeseid koeri ja üksikuid suuri kes on asotsiaalse käitumisega. Sisuliselt loom on ju oma peremehe 100% peegeldus. Stroomi-Õismäe kergliiklustee on miinidena täis pikitud memmede ja taatide koerakestest. Teate ju küll, sellised punnis silmadega, täis söödetud, kõverate jalgadega, vaevaliselt liikuvad olevused. Oma peremeeste ja -naistega on nendel väikestel pallidena veerevatel koerakestel ühised näitajad. Nimelt mõlemad ei kuule ega näe ega taju ümbritsevat. Seega on seal kandis soovitav sõita tähelepanelikult, mitte kiiremini kui 15-20 km/h.

Olen isegi sellele mõtelnud, et ehk teatud hüperaktiivsete koete kuulmistajule mõjub elektritõuksi kõrge mootori vibratsioon "ürgse kutsena" rünnakuks. Netis väidetakse et koerte kuulmissagedus on 67-45 000 Hz. Inimestel seevastu kuulmissagedus keskmiselt 20-20 000 Hz. Kuid vananedes on kõikidel kuulmislang. Vahet pole oled sa inimene või koer. Kui ei kuule ega näe siis ehmatad sagedamini.

Mina olen nähvitsat koera ja tema peremeest alati boikoteerinud sellega, et lasen neile tagant järele pikalt tõuksikella. Kuigi ma ei tea kas koeraomanik kella kuuleb ja aktsioonist aru saab. Selline vaikiv veretu vastupanu. icon_smile.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2020 12:32:13 vasta tsitaadiga

Kui küsimus on poolkurtidest vanakestest, siis võin enda omade näitel vastata, jah, nad ei kuule seda kellatilinat ega midagi, mis kõrget ja teravat häält teeb.
Oma elukaare lõpus ei kuule mõni neist isegi suitsuandurit ja vaatab sulle süütute silmadega otsa, kui see laes kriiskab. Samal põhjusel jäävad vanainimesed tagurdavate raskeveokite alla kuigi neil signaal töötab.

Parem oleks mingi toru mis jämeda häälega röötsu teeb. Nagu kruiisiauriku pasun noh.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zpider
HV vaatleja
Zpider

liitunud: 17.03.2010




sõnum 06.05.2020 12:42:33 vasta tsitaadiga

Läheb natuke offtopicu-ks aga üldiselt saab kuulmist parandada kuuldeaparaadiga, mis tanapäeval on väga väikesed ja mugavad. Aga vanakesi see ilmselt ei huvita.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 06.05.2020 12:54:38 vasta tsitaadiga

Poolkurtidest vanuritest hullemad on kasvav kõrvaklappidega liiklemise trend ja elementaarsete liiklusreeglite (meil on parempoolne liiklus; liiklusmärke/korraldusi ei vaata keegi jne.) eiramine thumbs_down.gif
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2020 21:21:36 vasta tsitaadiga

Tundub, et boltil tulevad uued tõukerattad:
https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/bolti-ja-stigo-koostoos-valmis-uus-elektriline-toukeratas-mis-jouab-suvel-ka-eesti-linnadesse?id=89777635

Huvitav, mis saab eelmise aasta tõukeratastest, neil oli vist kokku üle 500, kõik bolti kirjatega. Teenisid end eelmise suvega tagasi.
Ei usu, et neid bolti kirjadega spets neile ehitatud rattaid müüma hakatakse järelturul. Lähevad kõik utiliseerimisse.
Saabki nii olema, et iga aasta, kui uued mudelid peale tulevad lähevad vanad prügimäele?
Pole eriti keskkonna säästlik.
Kommentaarid: 211 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2020 23:01:56 vasta tsitaadiga

Kleepsud maha ja turgu loomulikult. Iseasi, kas siin riigis ja kas ühekaupa. Wirx'i käest saad osta varsti refurbished-na.

Uute puhul hakkab plussina kohe silma peidetud aku ja täiesti püstiselt parkimist võimaldav tugihark.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lancelot
HV vaatleja

liitunud: 13.01.2012




sõnum 07.05.2020 13:05:28 vasta tsitaadiga

Tõesti uued Bolt laenu elektritõuksid on tehniliselt paremad kui endised. Tunduvad esmasel pilgul olema tugevama konstruktsiooniga. Värv ilus roheline.
Eks peavadki olema tugevad tõuksid sest mitteomanikust sõitja ei hooli tehnikast nii palju kui tõuksi isiklik omanik.

Tallinn plaanib nende tõukside max kiiruseks 20 km/h. Arutatakse isegi seda et vahest veelgi kiirust alandada. Näiteks ECO režiimile 15 km/h. Kuigi ma ei tea kes siis nendega Tallinnas sõitma hakkab.
Olen sellelegi mõtelnud, et nedne Bolt elektritõuksidega saavad Tallinnas ju kõik sõita. Vahet pole oled kaine või joogine juht. Roomad silmini täis kusagilt Vanalinna baarist välja, võtad Bolt elektritõuksi ja kukud kiivrita kupatama. Kes seda kontrollib? Võõra Bolt laenutõuksi kasutamine ei tõsta ega soodusta sõitjate korraliku liiklemist. Kuid vahest on Bolt juba sellele teemale koos turvaspetsidega eelnevalt mõtelnud ja kasutusele võtnud ennetavad abinõud?

Ma ei pruugi Bolt elektritõuksidega kursis olla sest pole ise elus mitte ühtegi kasutanud. Ikka sõitnud oma isikliku elektritõuksiga. Samas olen ma täiesti päri et Bolt laenutab välja elektritõukse. Peaasi et sõitjatega ei tekiks probleeme, et nad ei ohustaks sõidul ei teiste ega enda tervist. Nõrgim lüli on siin sõidu kogemuseta ja kiivrita igasugu sõitjad. Valel kasutusel võib elektritõuks muutuda ohtlikuks relvaks.

Tagaveoga Ninebot Max elektritõuksi versioone on kaks. Ninebot Max G30 (oranzi triibuga rehvid, sõidukiirus 25-30 km/h) ja Ninebot Max G30D (sinise triibuga rehvid, 20 km/h). Viimane variant on näiteks turustamiseks Saksamaale. Võib arvata et seal maal ei tohi liikluseeskirjade järgi elektritõuksiga kiiremini sõita kui 20 km/h. Ise mõtlen et Saksamaa nii suur ja lai kas tõesti kergliiklusteedel ja mujal saab sellise kiirusega nagu 20 km/h hakkama. Arvan et sakslased ise teavad seda meist paremini.

Uurisin netist info mõttes nii Xiaomi kui Ninebot firmware muutmist kolmandate osa poolte kaasabil (hack). Tulin otsusele et seda ma ei tee. Nii ütelda plusside kõrval on palju ka miinuseid. Võidad küll elektritõuksi kiiruses ja jõudluses sest koormad rohkem mootorit ning akut. Miinuseks on see et mootor kuumeneb rohkem, pidi kaduma ECO sõidu režiim ja kaotad ka jalaga tõuksi käima lükkamise ehk siis seoses sellega kaob aku automaatse laadimise funktsioon jalaga tõukamisel või tõuksiga käekõrval käimisel.

Need elektritõukside firmware suuna muutjad-mudijad ei tegutse järjepidevalt ja konstruktiivselt. Täna kutt mudib põlveotsas elektritõuksi firmware't, homme aga tekivad kutil hoopis teised huvid. Hull "oina lugu" juhtub siis kui tekib elektritõuksi firmware'sse turvaauk (tehase poolne või asjaarmastajate firmware hack). Kes siis seda ASAP tõhusamalt lappima hakkab. Samas ei tasuks sedagi unustada et internet on täis hala ja nuttu kus firmware update hack on muutnud omaniku elektritõuksi telliskiviks. icon_smile.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2020 13:07:34 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Kleepsud maha ja turgu loomulikult. Iseasi, kas siin riigis ja kas ühekaupa. Wirx'i käest saad osta varsti refurbished-na.

Uute puhul hakkab plussina kohe silma peidetud aku ja täiesti püstiselt parkimist võimaldav tugihark.

Peale kleepsude tuleb firmware üle lasta ja gps moodulid eemaldada. Originaalist on see ikkagi piisavalt erinev.
Samas alati saab need mõnele teisele laenutajale maha ärida, näiteks Citybee.

Kui kasutajad hea peremehelikult kasutaksid neid, siis ei oleks tugevamaid rattaid vaja, osadel on eesmärgiks neid meelega
lõhkuda, nägin eelmine aasta linna peal pooleks löödud/sõidetud rattaid.
Kommentaarid: 211 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p3000
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.09.2008




sõnum 07.05.2020 13:51:13 vasta tsitaadiga

märk

tsitaat:
Kergliikuril peab olema:

töökorras pidur või pidurdamist võimaldav süsteem;
signaalkell (välja arvatud juhtrauata kergliikuri puhul);
ees valge ja taga punane ja külgedel (välja arvatud juhtrauata kergliikuri puhul) kollane, punane või valge helkur või tuli.

Kui kergliikurile ei ole selle ehituslikke iseärasusi arvestades võimalik paigaldada nõutud tulesid, peab kergliikuri juht pimedal ajal või halva nähtavuse korral jalgteel, kõnniteel, jalgrattateel ning jalgratta- ja jalgteel liikudes kasutama valgusallikat. Sõiduteel liikumine on pimeda ajal või halva nähtavuse korral ilma nõutud tuledeta keelatud.

10–15 aastased kergliikuri juhid peavad edaspidi omama jalgratta juhtimisõigust ja samuti kehtib alla 16-aastastele kiivri kandmise kohustus. Seni kehtinud nõue, et jalakäijatest tuleb ohutult ja nendega sarnasel kiirusel mööduda, kehtib ka edaspidi. Samuti tuleb sõidutee ületada jalakäija tavakiirusega.

https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/valitsus-kiitis-heaks-elektritoukerataste-eelnou-seaduse-joustumiseni-laheb-veel-aega?id=89792317
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Elektrilised tõukerattad mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 100, 101, 102  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.