anubis, ikka kõige uuemaid. Adrenalin 2019 Edition 19.7.2
Ei taha stabiilselt kõrget clocki hoida, korra võib sinna 2ghz kanti ära lüüa, aga meeldib kõikuda 1,9ghz kandis, mis sest et temperatuur jahe(korraliku FANi setinguga). Ja ega 1,9ghz juures isegi peaks parem skoor olema vist.
Peale mitmeid tunde youtubes 5700 xt Apex Legendsi videosi jälgides jõudsin järeldusele, et kõikidel 1 ja 2 seeria ryzen + 5700 xt kasutajatel kõikusid kellad täpselt nagu mul (800-1800mhz).
Intel ja 3 seeria ryzeni masinatel sama asja ei täheldanud. Täna panin uue Inteli põhise masina kokku ja.... WOW
Selles mängus on kaart kiirem kui 2080ti _________________ Postitan ainult Smartposti või DPD kulleriga !
Peale mitmeid tunde youtubes 5700 xt Apex Legendsi videosi jälgides jõudsin järeldusele, et kõikidel 1 ja 2 seeria ryzen + 5700 xt kasutajatel kõikusid kellad täpselt nagu mul (800-1800mhz).
Intel ja 3 seeria ryzeni masinatel sama asja ei täheldanud. Täna panin uue Inteli põhise masina kokku ja.... WOW
Selles mängus on kaart kiirem kui 2080ti
See jutt läheb kokku selle pildiga, kus i9-9900K peal on RX5700XT kiirem kui RTX2070S. Mis on loogiline, sest i9-9900K öaseb rohkem joosta kaardil, kuid siis miks huvitaval kombel RTX2070S on parem 3800X peal...
See jutt läheb kokku selle pildiga, kus i9-9900K peal on RX5700XT kiirem kui RTX2070S. Mis on loogiline, sest i9-9900K öaseb rohkem joosta kaardil, kuid siis miks huvitaval kombel RTX2070S on parem 3800X peal...
Minu probleem oli eelkõige selles ühes ja ainukeses mängus, mis mind huvitas ka. Shadow of the Tomb Raider ja Forza 4 jooksid näiteks täiesti normaalselt ka Ryzen süsteemis aga kuna Apex on oluliselt rohkem CPU nõudlik siis seal see kala ilmselt kuskil peitus.
Viimaseks piisaks saigi see, et kui Ryzeni masinal kaardi alumisse PCIE16X slotti tõstsin, mis läbi chipseti jookseb kadus kellade kõikumine samuti ära.
Mulle jäi mulje nagu GPU ja CPU ei suhelnud omavahel päris korrektselt seal...
See jutt läheb kokku selle pildiga, kus i9-9900K peal on RX5700XT kiirem kui RTX2070S. Mis on loogiline, sest i9-9900K öaseb rohkem joosta kaardil, kuid siis miks huvitaval kombel RTX2070S on parem 3800X peal...
Minu probleem oli eelkõige selles ühes ja ainukeses mängus, mis mind huvitas ka. Shadow of the Tomb Raider ja Forza 4 jooksid näiteks täiesti normaalselt ka Ryzen süsteemis aga kuna Apex on oluliselt rohkem CPU nõudlik siis seal see kala ilmselt kuskil peitus.
Viimaseks piisaks saigi see, et kui Ryzeni masinal kaardi alumisse PCIE16X slotti tõstsin, mis läbi chipseti jookseb kadus kellade kõikumine samuti ära.
Mulle jäi mulje nagu GPU ja CPU ei suhelnud omavahel päris korrektselt seal...
See jutt läheb kokku selle pildiga, kus i9-9900K peal on RX5700XT kiirem kui RTX2070S. Mis on loogiline, sest i9-9900K öaseb rohkem joosta kaardil, kuid siis miks huvitaval kombel RTX2070S on parem 3800X peal...
Minu probleem oli eelkõige selles ühes ja ainukeses mängus, mis mind huvitas ka. Shadow of the Tomb Raider ja Forza 4 jooksid näiteks täiesti normaalselt ka Ryzen süsteemis aga kuna Apex on oluliselt rohkem CPU nõudlik siis seal see kala ilmselt kuskil peitus.
Viimaseks piisaks saigi see, et kui Ryzeni masinal kaardi alumisse PCIE16X slotti tõstsin, mis läbi chipseti jookseb kadus kellade kõikumine samuti ära.
Mulle jäi mulje nagu GPU ja CPU ei suhelnud omavahel päris korrektselt seal...
Mis emaplaat ja mis Ryzeni CPU olid?
B450 Tomahawk ja R5 2600.
Jooksutasin ka huvipärast Firestrike. Stock voldid, tõstetud powerlimit, natuke on veel rauas ka kui voldid 1225mv peale tõsta.
10Fold, nojah... ma ikka üksi siis oma 24k-25k graphics score'ga. Täna naljaviluks veel vaatan üle BIOSist ega PCIe lambist gen1/gen2 peale pole läinud kaardivahetusega... rohkem ideesid enam ei ole miks kaart 10+% aeglasem kui peaks.
10Fold, nojah... ma ikka üksi siis oma 24k-25k graphics score'ga. Täna naljaviluks veel vaatan üle BIOSist ega PCIe lambist gen1/gen2 peale pole läinud kaardivahetusega... rohkem ideesid enam ei ole miks kaart 10+% aeglasem kui peaks.
Spoiler
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
10Fold, nojah... ma ikka üksi siis oma 24k-25k graphics score'ga. Täna naljaviluks veel vaatan üle BIOSist ega PCIe lambist gen1/gen2 peale pole läinud kaardivahetusega... rohkem ideesid enam ei ole miks kaart 10+% aeglasem kui peaks.
Mis GPU/mem takti ta hoiab Fire Strike runi ajal? Pane GPUz sensors tab taustale, saab pildi ette äkki.
anubis, mu arust oli seal 1900mhz kandis või vähemgi(ja memoryt pidi vist nagunii hetkel valesti näitama...?). Wattmani enda graafiku järgi vaadates.
Hetkel ei teagi, mis teha kas loota et aja jooksul asi loksub paika või on vigane ja arvutitarga jutule minna... Just jõudis smartpostiga uus jahuti ka kohale, nagu ei raatsiks väga peale visata kui kaart vigane, samas võibolla peale visates lahenevad jällegi probleemid
anubis, mu arust oli seal 1900mhz kandis või vähemgi(ja memoryt pidi vist nagunii hetkel valesti näitama...?). Wattmani enda graafiku järgi vaadates.
Hetkel ei teagi, mis teha kas loota et aja jooksul asi loksub paika või on vigane ja arvutitarga jutule minna... Just jõudis smartpostiga uus jahuti ka kohale, nagu ei raatsiks väga peale visata kui kaart vigane, samas võibolla peale visates lahenevad jällegi probleemid
anubis, mu arust oli seal 1900mhz kandis või vähemgi(ja memoryt pidi vist nagunii hetkel valesti näitama...?). Wattmani enda graafiku järgi vaadates.
Hetkel ei teagi, mis teha kas loota et aja jooksul asi loksub paika või on vigane ja arvutitarga jutule minna... Just jõudis smartpostiga uus jahuti ka kohale, nagu ei raatsiks väga peale visata kui kaart vigane, samas võibolla peale visates lahenevad jällegi probleemid
1900Mhz on ju Max Boos? MIlles üldse probleem, silicon lottery.
Kui mängus kalab siis vb Enhanced Sync ja Antilag välja lükata.
Ja kui vana platvorm, siis OS install ja Clear Cmos.
anubis, Kahju jah, et tulemused eriti paremad pole ülekellates, jääb mälu taha?
viimati muutis Vael 24.07.2019 16:31:22, muudetud 1 kord
Vente veel juurde keerasin siis sai 26k kätte graphics skooris. Kõikus 2000mhz kandis, stabiilselt üle 2000mhz ei läinud.
Aga kui kõigil on 28-29,5k kanti siis natuke nutune nagu ikkagi... Leppida või mitte?
Täna palav päev ka, et võibla jahedama ilmaga oleks veits rohkem tulnud...
Vael, pole veel kedagi kohanud, kel nii madal firestrike skoor oleks... ei taha sama raha eest sitemat asja ju... Anti lagid ja muud huinjaad on nagunii väljas, kõik software värske jne.
Vente veel juurde keerasin siis sai 26k kätte graphics skooris. Kõikus 2000mhz kandis, stabiilselt üle 2000mhz ei läinud.
Aga kui kõigil on 28-29k kanti siis natuke nutune nagu ikkagi... Leppida või mitte?
Täna palav päev ka, et võibla jahedama ilmaga oleks veits rohkem tulnud...
Vael, pole veel kedagi kohanud, kel nii madal firestrike skoor oleks... ei taha sama raha eest sitemat asja ju... Anti lagid ja muud huinjaad on nagunii väljas, kõik software värske jne.
Arx, mis protsessor sul ? Kui see jääb pudelikaelaks siis loogiline, et skoor päris sama mis mul või anubisel pole !!!
Prose söödab ju GPU'le frame ette ja see mõjutab ka graphics skoori !
Pole time Spy'd proovinud... aga ma vist lükkan talle ikkagi cooleri külge ära praegu... ei viitsi mingi garantiikeissidega nagunii väga jamama hakata
EDIT:
Täiesti haige kepp oli selle asja paigaldamine, algas kah sellega, et kui 20 kruvi oli lahti kruvitud siis tulid sellised pisikesed, millele ei hakanud kruvikeeraja peale ja tuli poodi ronida... selle ajaga muidugi jahtus pasta maha ja siis oli päris mõnus seda nühkida jne...
Igatahes nüüd firestrike graphics score 27,3k... mingi edasiminek on, aga mnjah... temperatuurid on oodatult paremad, aga ootasin paremaid:
GPU käis max 73 ära ja junction max 94. Memory 88.
Palju teil bloweriga memory temp maksimaalselt läheb? Mingi moment ehmatasin ära, et mu Accelero Xtreme IV'ga läks lausa 98 kraadi(Hunt Showdown mängides, muude mängudega nii kõrgele ei küündi)... tõmbasin kaardi 1900mhz@0,95V peale ökoreziimile kuni saab vasest radikad kätte, ökoreziimiga läheb max 85 kraadi.
Palju teil bloweriga memory temp maksimaalselt läheb? Mingi moment ehmatasin ära, et mu Accelero Xtreme IV'ga läks lausa 98 kraadi(Hunt Showdown mängides, muude mängudega nii kõrgele ei küündi)... tõmbasin kaardi 1900mhz@0,95V peale ökoreziimile kuni saab vasest radikad kätte, ökoreziimiga läheb max 85 kraadi.
Need pidid isegi veeploki all kohati 85c olema. Tundub normaalne.
10Fold, mulle tundub, et lihtsalt ei pöörata väga VRAMi jahutamisele tähelepanu kuna see pole kunagi eriline probleem olnud. GDDR6 on vähe kuumem kui eelnevad. Kriitiline piir peaks vist 95 olema ja soovituslik 85.
Tundub, et 5700XT kaartide puhul osad on micron ja teised samsung memorydega... pole ime, et performance ja muud kvaliteedinäitajad niipalju kõiguvad kui ühel samal mudelil isegi mälutootjad on erinevad.
Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.7.4 Highlights
Fixed Issues
*Grand Theft Auto™ V may experience an application crash or hang on Radeon RX 5700 series graphics products.
Ja kõik... vägev update
On mõtet updeitida üldse sellist driverit kui GTA ei mängi?
On mõtet updeitida üldse sellist driverit kui GTA ei mängi?
Suvalise tarkvara veaparanduse taustal kipub olema lisaks palju muud pisisodi, mida ei panda kuhugi changelogisse kirja. Ehk siis kõike pole alati kirjas, mida taustal parendatakse.
Peale uut driverit polnud mul eile ka ühtegi crashi. GTA V'd ei mängi a random crashid on siiani standard olnud. _________________ Postitan ainult Smartposti või DPD kulleriga !
7870XT ja R9 290 toimisid muretult ning RX 580 seni samuti. Ei ole üldiselt ka kuulnud-kohanud seda 2-aasta vanust brickimist.
Seda räägivad ainult nvidia fanboyd.
Olen kasutanud väga palju amd kaarte ja ka nvidia kaarte. Ühe amd kaardi uputasin kunagi ära ja see suri ära aga muidu mitte ükski pole maha surnud peale 2 aastat.
Ja siis kunagi vahetasin 9800gx2-l termopastat ning peale seda kaart enam pilti ette ei võtnud.
Navi on väga kickass asi oma raha eest, kui vega 64 ei omaks, siis oleks vast soetanud.
Keegi teist BF5 mängib?
Wattman annab jõle kummalisi andmeid seda mängides... algusest peale, mitte mingi juhus - temperatuurid ülimadalad, tarbimine max 150W ja clock kõigub ka toorelt. Ja noh Accelero Xtreme FAN kiirusi näitab ka täiesti mööda(max peaks üldse 2000 olema)... kas üks mäng kepib kõik mõõtmised ära või mis värk see on?
10Fold, no ma isegi ei saa aru kas kala või kalamari... Mäng ise jookseb okeilt, aga näitajad on täiesti mööda.
Igatahes mulje jääb, et nagu mingi early access GPU välja antud(nagu tänapäev mängudega kombeks)... aga põmst lõppkokkuvõttes ise süüdi, ca 10 aastat tagasi vandusin, et AMD/ATI tooteid rohkem ei osta ja kohe esimese asjaga sain vastu hambaid...
Ma olen nõus, et väga buggy on hetkel. Ma olen seda AMD ka küll vandunud
Aga kuna ainukesed 2 mängu mida hetkel mängin (Apex Legend ja Forza 4 ) jooksevad mõlemad AMD raual oluliselt paremini siis tasus proovimist.
Ma olen tegelt tänaseks kaardiga väga rahul ja tagasi ei viinud. Isegi see blower on adekvaatsem kui esialgu tundus. Mängides pole kunagi kõrva jäänud _________________ Postitan ainult Smartposti või DPD kulleriga !
Mul ka BF5 ja DR2 jooksevad paremini kui gtx 1080'ga, teised mängud vahet väga märgata ei ole.
Tahaks ka rahul olla... võib olla oleks kui oleks leppinud undervolted bloweriga, aga kuna ostsin peale Accelero Xtreme IV ning see sittagi perfot ei parandanud ja mälud on kuumad nagu pullimunad siis... pettumus.
Eks silicon lottery mängis rolli ja hype, mis üles aeti... aga tagant järgi tarkusega oleks igakell lõdvalt 80 euri peale plekkinud ja 2070 Superi võtnud.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.