|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
11.06.2019 13:05:24
|
|
|
Pakun nagu varasemate Zen-idega siis ja kõik need tulevased Zen2 prosed langevad hinnas märkimisväärselt juba järgneva aasta jooksul, sest need ei saa olema parimad prosed mida AM4 peale saab istutada.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
11.06.2019 13:33:19
|
|
|
ASUS X570 hinnad väidetavalt:
https://www.techpowerup.com/256443/alleged-asus-amd-x570-motherboard-price-list-paints-a-horror-story
Prime X570-P: $159.99
TUF Gaming X570-Plus: $169.99
TUF Gaming X570-Plus Wi-Fi: $184.99
Prime X570-Pro: $249.99
ROG Strix X570-F Gaming: $299.99
ROG Strix X570-E Gaming: $329.99
ROG Crosshair VIII Hero: $359.99
ROG Crosshair VIII Hero Wi-Fi: $379.99
ROG Crosshair VIII Formula: $699.99
^ Üllatus on sub 200$ X570 plated ja 700$ Formula (ilmselt integreeritud veeploki tõttu).
Teised on seal vahemikus mis ma arvasin.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
11.06.2019 13:33:56
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Plaan on võtta 4x8GB 3600 CL16 mälud |
7a perspektiivis? võta ikka 2x16gb
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
11.06.2019 13:53:38
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| võrdluseks, inteli prosedega peaks 3200cl16 kuskile 60ns kanti tulemuse andma. |
Ära unusta et uuel Zenil (3700X,3800X) on Intelist (i9-9900K) 2x suurem L2 kui ka 2x suurem L3 cache. Seega suurem latency by design.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
11.06.2019 13:56:58
|
|
|
| Optimist kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
| võrdluseks, inteli prosedega peaks 3200cl16 kuskile 60ns kanti tulemuse andma. |
Ära unusta et uuel Zenil (3700X,3800X) on Intelist (i9-9900K) 2x suurem L2 kui ka 2x suurem L3 cache. Seega suurem latency by design. |
Kas ei peaks just vastupidi olema?
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
11.06.2019 15:11:40
|
|
|
| Optimist kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
| võrdluseks, inteli prosedega peaks 3200cl16 kuskile 60ns kanti tulemuse andma. |
Ära unusta et uuel Zenil (3700X,3800X) on Intelist (i9-9900K) 2x suurem L2 kui ka 2x suurem L3 cache. Seega suurem latency by design. |
teistpidi ikka, polnud muud valikut kui cache suuremaks ajada kuna disain põhjustab kõrgema latency
4600 on ilmselt see koht, kuhu zen2 takti osas kinni jääb:
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
11.06.2019 15:15:59
|
|
|
Ehk sisuliselt on AMD nüüd mängudes samal pulgal, kus Intel ja kui Intel kastaneid tulest välja ei too, siis järgmise generatsiooniga ees...
Samale pulgale jõudmine oli hea stsenaarium, parem oleks olnud möödaminek, ent praegune ei ole üldse halb.
Eks näis, mis juhtuma hakkab.... kui AMD välja tuleb, siis, kas Intel langetab... kui Intel langetab, siis, mida AMD teeb... jne.
Loodetavasti ei lööda, nahktagid seljas, õlle kokku, füüri lennutades
EDIT: 3950X kui eriti hästi binned tükk teeb 4,7
_________________

viimati muutis rmc 11.06.2019 15:17:39, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
11.06.2019 15:17:41
|
|
|
| R9 3950x on kõige paremad kivid, nende endi kinnitus selle kohta too 4600mhz max sagedus slaid.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
11.06.2019 15:23:48
|
|
|
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
11.06.2019 15:25:20
|
|
|
rmc, Mängudes ei ole cpu juba ju ammu pidur/pudelikael. Minu arust mängudes võrrelda cpu'sid pole just targeim tegu, kui cpu niikuinii istub 10-20% peal.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
11.06.2019 16:12:09
|
|
|
https://www.amd.com/en/processors/ryzen-9
https://www.amd.com/en/ryzen
| tsitaat: |
AMD GameCache
More Memory On-Chip to Accelerate Gaming
Up to twice the cache of previous generations, GameCache is designed to reduce memory latency for higher framerates in top titles. |
ehh, see oli isegi slaidi pealkirjas suurelt, ma õnneks ei näe marketingitermineid vist:
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
11.06.2019 16:31:47
|
|
|
SilQ, jah, ent seda tehakse siiski. + ma mängin 1080P peal ka (kuigi uue platvormiga on plaan >=144Hz 1440p)
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
11.06.2019 18:00:57
|
|
|
Zen2 yieldid peavad ikka pagana head olema kui kivi-uarchi koosluse normaalpiir jookseb 4600 peal ja AMD suudab 100% funktsionaalseid kive tooteks vormida mis sellest 100mhz kõrgemale boostivad.
Edit: https://wccftech.com/amd-ryzen-9-3950x-16-core-cpu-5-GHz-overclock-ddr4-5100-mhz-world-record/
Cinebench R15: Ryzen 9 3950X @ 5434 points (Previous WR: Core i9-9960X @ 5320 points)
Cinebench R20: Ryzen 9 3950X @ 12167 points (Previous WR: Core i9-7960X @ 10895 points)
Geekbench 4: Ryzen 9 3950X @ 65499 points (Previous WR: Core i9-7960X @ 60991points)
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
12.06.2019 09:48:12
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Optimist kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
| võrdluseks, inteli prosedega peaks 3200cl16 kuskile 60ns kanti tulemuse andma. |
Ära unusta et uuel Zenil (3700X,3800X) on Intelist (i9-9900K) 2x suurem L2 kui ka 2x suurem L3 cache. Seega suurem latency by design. |
teistpidi ikka, polnud muud valikut kui cache suuremaks ajada kuna disain põhjustab kõrgema latency  |
Iga transside nodega läheb cache'i suurendamine suhteliselt odavamaks. Isegi suurema cache'iga on chiplet 47% väiksem, seega oleks väga rumal lüke olnud cache'i mitte suurendada.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
12.06.2019 15:26:43
|
|
|
| Optimist kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
| Optimist kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
| võrdluseks, inteli prosedega peaks 3200cl16 kuskile 60ns kanti tulemuse andma. |
Ära unusta et uuel Zenil (3700X,3800X) on Intelist (i9-9900K) 2x suurem L2 kui ka 2x suurem L3 cache. Seega suurem latency by design. |
teistpidi ikka, polnud muud valikut kui cache suuremaks ajada kuna disain põhjustab kõrgema latency  |
Iga transside nodega läheb cache'i suurendamine suhteliselt odavamaks. Isegi suurema cache'iga on chiplet 47% väiksem, seega oleks väga rumal lüke olnud cache'i mitte suurendada. |
see ei olnud point. selline chiplet disain põhjustab vältimatult mälu latency tõusu. ryzen 3000 seeria puhul sellepärast, et mälu on lihtsalt üks if hop kaugemal. seda vältida ei saa. saab leida variante mõju vähendamiseks. chipleti ja io die vahelise if laiemaks tegemisel on tradeoffid ja seda tehti niigi (pealegi aitab see rohkem läbilaske kui viitega). cache suurendamine annab võidu igal juhul, nii et see oli loogiline lähenemine.
hind ei mänginud siin rolli. poolteist aastat tagasi ei olnud cache suurendamine odavam. praeguseks ilmselt juba on, mil määral, ei tea.
jätkuvalt, neil ei olnud teist valikut. see, et gamecache jms lollakas marketingus seda kasutada saab on vaid kõrvalnähtus.
edit:
https://twitter.com/IanCutress/status/1138443875154944000
| tsitaat: |
Rome large IO die = GF 14nm
Matisse small IO die = GF 12nm
X570 Chipset = Matisse IO die on GF 14nm
That's right. The X570 chipset is the same floorplan as the Matisse IO die, but with diff chicken bits enabled/disabled. AMD has good reuse of chips |
edit:
keegi zen2 täielikku slaiddecki on näinud kuskil?
kas amd tõesti seekord reaalselt sandbaggib? see jutt, et amd testis inteli prosesid ilma mitigationiteta on kahtlane. kui on vähegi kaasaegne windowsi versioon (arvestades, et dx12, siis peab windows 10 testimiseks olema) ja enam-vähemgi updated siis peaks mitigationid automaatselt peal olema ja nende välja lülitamine on eraldi käsitsi tegevus. 1903 oleks ka nagu loogiline lähenemine arvestades raporteeritavat perf boosti.
edit:
https://www.youtube.com/watch?v=XGFwOSEPZs4
9:00 kandis - x570 chipset on väidetavalt $40
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serviti
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2003
|
12.06.2019 16:08:42
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
| Ma tõenäoliselt lähen esialgu seda teed, et võtan korraliku plaadi ja odavama prose, ning siis 2020 alguses või 2019 lõpus, kui tulevad head aled siis võtaks mingi korralikuma prose. |
Pole vaja oodata 1a näpukas Ryzen 7 2700X 63.98.-
_________________ Teisipäeval vaktsineeritakse meid kõiki maavärina vastu. Olge siis valmis! |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
12.06.2019 17:49:10
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| kas amd tõesti seekord reaalselt sandbaggib? see jutt, et amd testis inteli prosesid ilma mitigationiteta on kahtlane. kui on vähegi kaasaegne windowsi versioon (arvestades, et dx12, siis peab windows 10 testimiseks olema) ja enam-vähemgi updated siis peaks mitigationid automaatselt peal olema ja nende välja lülitamine on eraldi käsitsi tegevus. 1903 oleks ka nagu loogiline lähenemine arvestades raporteeritavat perf boosti. |
See tundub kahtlane jah. Miks nad peaks siinjkohal enam sandbaggima kui kaardid on juba laulale löödud?
Muidugi kui see tõele vastab näeme ülevaadetes veel paremaid numbreid. Ainus põhjus seda teha mida ma näen on pakkuda välja konservatiivsed numbrid, et keegi ei saaks tagantjärgi süüdistada, et nad näitasid oma salidides asju parematena kui need tegelikult on.
Eks näis. Keegi teab milllal ülevaadete NDA kukub? Eeldan, et 7.7 hiljemalt ja selle kuu lõpus saadetakse review kitid välja. Raske öelda mis review kit sisaldab aga kui peaksin pakkuma, siis ilmselt mingi tootja high end X570 emaplaat, 2x8GB 3600Mhz mälud ja ja 3800X ja 3900X prosed. 3600 kahjuks vist revieweritele kohe ei jagata ja ammugi mitte 3950X mis tuleb alles Septembris.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
12.06.2019 23:13:41
|
|
|
mida see liivaga kottimine tähendab? minu ajal ei kasutatud selliseid väljendeid
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
12.06.2019 23:19:05
|
|
|
Umbes nagu teekottimine, ainult et kotid on raskemad
Peaks tähendama seda, et AMD näitab oma tooteid kehvemana kui need tegelikult on.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
13.06.2019 00:46:04
|
|
|
anubis, 3600 on 3200MHz ha 2700X 3600MHz RAM peal ka. AMD'le peaks mälu meeldima. CL'i ei tea, tho.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristocfc
HV veteran

liitunud: 07.01.2009
|
13.06.2019 09:25:34
|
|
|
vaata aga vaata, selle järgi võiks 2700x downgradeda 3600 peale ja saaks rohkem perffi. GJ.
bang for buck tundub ikka eriti hea
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
13.06.2019 10:06:31
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| anubis, 3600 on 3200MHz ha 2700X 3600MHz RAM peal ka. AMD'le peaks mälu meeldima. CL'i ei tea, tho. |
Huvitav kas need ulme mälukiirused (nt. 4133MHz) on endiselt IF kiirusega 1:1 seoses. Vot siis usun küll et RAM kiiruse tõstmine AMD-le meeldib. Kui on kordajatega poolitatud siis ilmselt mingit jõudlusevõitu loota pole?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
13.06.2019 10:12:53
|
|
|
degreal, amd enda nägemuses on peale 3600 või äärmisel juhul 3733 divider.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
13.06.2019 10:27:32
|
|
|
cinebenchis on mälu kiirusest vähe kasu. samal ajal divider peaks vähendama ka selle if kiirust, mis mäluni läheb. if-id on küll erinevad aga clock domain on neil sama.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
13.06.2019 10:57:02
|
|
|
| Mälu bandwith'is on meeletu edasiminek.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alartt
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
13.06.2019 18:51:16
|
|
|
Elu ei koosne ainult mängimisest
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alartt
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2006
|
13.06.2019 18:54:37
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
Elu ei koosne ainult mängimisest  |
Ei kõlba kassi saba alla ka
viimati muutis alartt 13.06.2019 18:55:40, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
13.06.2019 18:55:00
|
|
|
| 240hz 1080p on tore küll aga kui tegu pole miski competative shooteriga siis eelistaks küll suuremat reso/ekraani 1080p näeb ikka väga kole välja.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
13.06.2019 19:04:28
|
|
|
| kriss83 kirjutas: |
| Viilutaja kirjutas: |
| Ma tõenäoliselt lähen esialgu seda teed, et võtan korraliku plaadi ja odavama prose, ning siis 2020 alguses või 2019 lõpus, kui tulevad head aled siis võtaks mingi korralikuma prose. |
Pole vaja oodata 1a näpukas Ryzen 7 2700X 63.98.- |
Ma tellisin ühe, tellimus tühistati ja vabandati.
edit: https://twitter.com/MarissaHop/status/1138329843647442944/photo/1
Spoiler 
Paistab, et AMD on lock-stock-and-ready-to-go..
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
13.06.2019 19:30:36
|
|
|
9900K 1080p mängimiseks
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
14.06.2019 01:17:35
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
flameas, Varem oli AMD enamvähem on par CPU osas mis puutus 1440p ja 4K mängimist. Intelil oli teatav edu 1080p peal. Nüüd kus seegi edu kuivab kokku hakkame vist nägema 720p gamingut koos RT-ga. Glorious 720p  |
Miks mitte, 720p peal ultra RT'ga peaks olema constantselt üle 100fps'i
Ise arvan, et otsustavaks näitajaks saab kui hästi overclokivad uued Ryzenid.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
14.06.2019 08:17:37
|
|
|
| Margus kirjutas: |
| amd proset ei tasu kellata liiga käkerdid. Ise saanud nedest lahti väga ruttu mõne lausa mõne minutiga. Mina küll enam amd asju ei osta. Kui nad on saanud paremaks ehk siis kuid enam ei julge. Mul vanasti ainult amd oligi lõhkusin ära ostsin uue ja ei torkinud enam. Teinekord põles läbi 2 aastaga mis siis et ei kellanud lihtsalt enam rohkem ei julge amd poole vaadata. CPU on nii kalliks läinud tänapäeval lihtsalt kaheks aastaks ei taha neid osta enam. Eks tooaeg olid kehvad emaplaadid ka konded punnis pidevalt võib-olla tulevikus ehk proovin jälle amd muretseda. |
kaks aastat juba ryzen 1600 istunud overclocki peal, ei ole olnud mingeid probleeme
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
14.06.2019 08:32:10
|
|
|
| Margus kirjutas: |
| amd proset ei tasu kellata liiga käkerdid. Ise saanud nedest lahti väga ruttu mõne lausa mõne minutiga. Mina küll enam amd asju ei osta. Kui nad on saanud paremaks ehk siis kuid enam ei julge. Mul vanasti ainult amd oligi lõhkusin ära ostsin uue ja ei torkinud enam. Teinekord põles läbi 2 aastaga mis siis et ei kellanud lihtsalt enam rohkem ei julge amd poole vaadata. CPU on nii kalliks läinud tänapäeval lihtsalt kaheks aastaks ei taha neid osta enam. Eks tooaeg olid kehvad emaplaadid ka konded punnis pidevalt võib-olla tulevikus ehk proovin jälle amd muretseda. |
AM3/AM3+ enamus emaplaate vist reaalselt ei sobinudki kehva VRMi tõttu FX-8000/9000 seeria jaoks, eriti OC.
16-tuumaliste Ryzen 9 mõjul tekkisid ka AM4 korralikud VRM-id (X570 vähemalt), 300 ja 400 seeria emaplaatidel enamikus samuti kehvad (OC mõistes).
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
14.06.2019 08:42:15
|
|
|
| Margus kirjutas: |
| amd proset ei tasu kellata liiga käkerdid. Ise saanud nedest lahti väga ruttu mõne lausa mõne minutiga. Mina küll enam amd asju ei osta. Kui nad on saanud paremaks ehk siis kuid enam ei julge. Mul vanasti ainult amd oligi lõhkusin ära ostsin uue ja ei torkinud enam. Teinekord põles läbi 2 aastaga mis siis et ei kellanud lihtsalt enam rohkem ei julge amd poole vaadata. CPU on nii kalliks läinud tänapäeval lihtsalt kaheks aastaks ei taha neid osta enam. Eks tooaeg olid kehvad emaplaadid ka konded punnis pidevalt võib-olla tulevikus ehk proovin jälle amd muretseda. |
Puhas tihendi viga. Aeg on edasi läinud, igasugused üle voldikaitsed jne on nüüd peal.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
14.06.2019 09:28:41
|
|
|
AMD ainuke häda on ikka teatud ebastabiilsuse kalad millele lõplikult jälile ei pruugi saada. St. see vajaks jõledalt aega...
Aga muidu see bang for buck on ikka väga hea.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
14.06.2019 09:52:16
|
|
|
Ebastabiilsus?
Aastaid ja kuid koormust saanud (Zen 2017 kevadel launchi järgselt oli lastehaigusi ühilduvuses kuid need olid suveks lahendatud) ja stabiilsuses pole siiani puudujääke tuvastanud. Enamasti jäävad need probleemid viimase pooleteise aasta jooksul lähemal uurimisel kasutaja oskuste taha kinni.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|