Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Kõvaketta kloonimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2008 10:22:59 Kõvaketta kloonimine vasta tsitaadiga

Tere,
Äkki keegi oskab soovitada mõnda programmijuppi

Vaja kloonida ketas, sisu 1:1, k.a BOOT sektor.
Ketas on ühe spets riistvara sees, ja spets softiga, mingi x failisüsteem, enda OP süsteem ja programm. Spetsiaalselt arendatud selle pilli jaoks.
Ja hakkab läbi minema...
Uus ketas on päris kalli hinnaga..

Oleks vaja mingit programmi, mis suudab võimalikult low-level tasemel teha sellest kettast koopa teisele. ( mida ma pean arvestama ? kettad võimalikult sarnased, a kui uus on suurem ei tohiks ju segada ? lihtsalt üleliigne ruum jääb kasutamata ? )

Ja mis softiga seda teha ?
Võiks vist olla CD/USB pealt bootiv OS ja programm sinna peale ?
et linux/win ei läheks selle ketta kallale isetegevust tegema.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2008 10:45:47 vasta tsitaadiga

Programmijuppi oskan soovitada küll: dd (ja vajadusel mingi shell script) saaks asjaga igal juhul hakkama.

Kuigi praegu kirjeldasid sa rohkem enda rumalust kui probleemi, nii et rohkem ei oskagi midagi arvata.

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
montez
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 21.07.2008 18:36:36 vasta tsitaadiga

Olen ise kasutanud Dubaron tarkvara DiskImage 1.0 (freeware) ja seejuures tõstnud nii kloonitava kui uue ketta teise oma op.süsteemiga arvutisse kuid sinu puhul esineb programmil selline puudus, et ta tahab mõlemate ketaste identset suurust. Kuna mul on ka identsed mudelid, siis pole probleemi. Kahjuks ei mäleta selle programmi nime, millega sain väiksemast kettast suuremale töötava koopia (vaba pinna sai teha uuteks partitsioonideks).
Op. süsteem läheb ketta peale isetegevust tegema vaid siis kui sa sealt mõnda faili tahad kätte saada.

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 21.07.2008 19:51:11 vasta tsitaadiga

montez kirjutas:
Op. süsteem läheb ketta peale isetegevust tegema vaid siis kui sa sealt mõnda faili tahad kätte saada.
Eksid. Läheb kohe, kui söödava failisüsteemiga partitsiooni leiab.
Edit: Käib MS-i Op. süsteemide kohta.

_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2008 19:56:49 vasta tsitaadiga

miniPE sees on norton ghost 8, UBCD sees on ka paar asja.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 21.07.2008 20:25:46 vasta tsitaadiga

Ghost ei tee täitsa 1:1-le koopiat!!!
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2008 10:38:36 vasta tsitaadiga

toivos kirjutas:
Ghost ei tee täitsa 1:1-le koopiat!!!

Kasuta võtit -ia, kui on katkine ketas, siis ka -fro
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 22.07.2008 11:07:10 vasta tsitaadiga

Kui kloonitava süsteemi näol on "tundmatu looma nahaga", siis oleks -IR ehk isegi parem lähenemine, -IA puhul üritatakse kloonimisel natukene veel loogikat kasutada, samuti jäetakse kopeerimata ala mida ghost partitsioneerimata alaks peab.

http://service1.symantec.com/SUPPORT/on-technology.nsf/docid/2001111413481325

Aga üldiselt oleks kõike parem riist siiski dd. Kasvõi bootida knoppixiga ja siis sealt alt.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2008 12:11:00 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Kui kloonitava süsteemi näol on "tundmatu looma nahaga", siis oleks -IR ehk isegi parem lähenemine, -IA puhul üritatakse kloonimisel natukene veel loogikat kasutada, samuti jäetakse kopeerimata ala mida ghost partitsioneerimata alaks peab.

IA oli mõningalmääral kasulikum katkise ketta puhul, kui ketta algus on loetamatu. IR on tõenäoliselt parem lihtsa kloonimise jaoks.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2010 13:22:49 vasta tsitaadiga

kas programmide vaesus on ikka sama või miskit uut juurde tulnud?
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2010 13:30:26 vasta tsitaadiga

dd töötas heasti. kui fucking manuali lugeda. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2010 13:34:21 vasta tsitaadiga

seffasin seda proge, kas keegi katsetand on? Tundub eriti lihtne : http://www.xxclone.com/index.htm
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.11.2010 13:39:47 vasta tsitaadiga

Tiim: Aga miks eelistada kloonija juures lihtsust. Kloonija juures tuleb hinnata hoopis tema kvaliteeti. Sest mis sa sellest kloonist ikka teed, kui pärast on mingid jamad või anomaaliad...
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2010 14:00:00 vasta tsitaadiga

no vahel on sul õigus ka jah..
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2010 14:01:58 vasta tsitaadiga

Tiim kirjutas:
seffasin seda proge, kas keegi katsetand on? Tundub eriti lihtne : http://www.xxclone.com/index.htm


Paar korda olen XP sellega teisele kettale tõstnud, töötas küll, kui välja arvata, et Daemon Tools ei elanud kloonimist üle ja tuli uuesti installida (üks fail oli kuidagi eriti hõivatud ja jäi kopeerimata). Samas muude proovitud softidega ei õnnestund mul kloonimine üldse...

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2010 14:03:44 vasta tsitaadiga

eks ma teen täna õhtal ise ka proovi, siis annan teada kud läks thumbs_up.gif
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tarmo
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2010 21:44:07 vasta tsitaadiga

Omal on pikaajalised positiivsed kogemused sellise NetBSD baasil tehtud kloonijaga http://www.feyrer.de/g4u/

Kunagi oli vaja ühtede seadmete op. süsteemi kloonida (SCSI ketastel LynxOS) - tegi 1:1 koopia.

_________________
Run To The Hills,
Run From Your Wife
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2010 22:27:03 vasta tsitaadiga

raporteerin: täna ketast kloonida ei saanud. Arvuti ei võtnud enam pilti ette, tegelen diagnostikaga thumbs_down.gif
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 10.11.2010 02:36:01 vasta tsitaadiga

Ise olen viimasel ajal Clonezillat kasutanud (LiveCD või mälupulk). Sisaldab mitut erinevat head kloonimistööriista.
Teeb kettast täpse koopia, ainult sihtketas peab olema sama mahuga või suurem.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 11.11.2010 16:29:43 vasta tsitaadiga

Sai soetatud Cruciali C300 64Gb SSD ketas ja oli plaan olemasolev Windows 7 install koos programmide ja kõige muuga SSD -le kloonida.
Aga võta näpust, teist päeva pusin ja tulemust ei ole. Kõige kaugemale sain mingi ROBOCOPY käsku kasutades, peale seda buutis isegi windowsi üles aga kasutaja parooli ei tunnitanud ja sellest ei saanud üle ega ümber.
Viimasena tegin paar katset snaptool-iga - ketast näen, faile näen, aga ei buudi, windowsi repair plaat ei leia üldse windowsi ja parandada ei suuda, 'bootsect' käsuga bootsektorit luues küll väidab, et tehti ära aga ei midagi.
Alguses sai seda windowsi enda "backup image"-t ka proovitud aga see ei ole end nõus sinna SSD-le kirjutama, olen erinevate katsete käigus saanud erinevaid keeldumise põhjuseid ja loobunud sellest.
Muidu puhta originaal installi teeb ilusti kettale ära.
Nüüd kus ma olen niipalju kahju kannatanud ei saa ma seda enam pooleli jätta, oma mõistus otsas ja ootan mida soovitate. Mul on tunne, et ma ei tea mida ma teen... icon_smile.gif

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.11.2010 16:38:32 vasta tsitaadiga

H_K: Aga kas su kettal olev Win on ise 100% korras, mitte vigane.

Igatahes soovitatakse tihti seda, et Win tuleb kõigepealt, kasvõi chkdsk-iga üle kontrollida ja alles siis kopeerima või kloonima asuda.
------------------------------------
Asi on kinni selles, et koopia / kloon tehakse korras infost. Ja kui selle tulemusena mingi info puudu jääb, siis ei lähegi Win uuel kettal tööle.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 11.11.2010 16:56:44 vasta tsitaadiga

win peaks olema korras, praegugi läbi selle siin kirjutan, igasugused mittevajalikud proged ja failid ning temporary failid kustutatud, ketas defrgmenditud, mahult 42.4Gb.

Edit: lasin selle chkdsk-iga ka üle - ei lugenud välja, et seal midagi viga oleks olnud.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.11.2010 16:56:48 vasta tsitaadiga

H_K: Aga mis firma ketast kloonid - osadel tootjatel on endil kloonimistarkvara täiesti olemas. Mida sel juhul firma tarkvara kostab.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 11.11.2010 17:04:33 vasta tsitaadiga

Selline: WD 500GB, WD5000AAKS 7200rpm, SATA II 300Mb/s, 16MB cache http://www.wdc.com/en/products/products.asp?DriveID=301
Uurin seda võimalust ka kohe.

Muidu seda eespool mainitud Acronise Migrate Easy-t proovisin, aga sellega ei osanud eraldi partitsiooni valida, ja 500Gb image 64GB SSD-le tõenäoliselt ei istu icon_smile.gif

Laadisin alla selle Acronise True Image WD Edition-i, tundub tore, aga see ei kloonija näita mu SSD ketast. Samal ajal Windowsis on SSD nähtav ja igatepidi kasutatav.
S


viimati muutis H_K 11.11.2010 17:22:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 11.11.2010 17:20:56 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Sai soetatud Cruciali C300 64Gb SSD ketas ja oli plaan olemasolev Windows 7 install koos programmide ja kõige muuga SSD-le kloonida.../...Nüüd kus ma olen niipalju kahju kannatanud ei saa ma seda enam pooleli jätta, oma mõistus otsas ja ootan mida soovitate. Mul on tunne, et ma ei tea mida ma teen...
Heips!
Eee... ma pole küll kindel, kas minu soovitatav utiliit SSD kettaga oskab miskit ette võtta, kuid siiski... proovida ju võiks icon_rolleyes.gif icon_wink.gif
Nimelt olen kasutanud sellist "vidinat" nagu GParted
Igatahes olen selle abil saanud praktiliselt kõik senised kettad(ATA/PATA ja SATA) kloonitud. Kui GParted su SSD ketta "omaks võtab" siis lihtsalt kopeerid vana ketta partitsiooni SSD kettale. Üks asi, mida peab veel lisaks tegema, on uuele kettale kloonitud partitsiooni käivituvaks ehk boot-ivaks määrama. Teed hiire parema nupuga uuel kettal klõpsu ja valid menüüst Manage flags ning teed "linnukese" vastavasse kasti. Sama protseduuri peaks ka nö ülamenüüst teha saama. Ja sel moel on kõik minu kloonitud kettad tööle hakanud icon_smile.gif

Kas SSD ketta puhul ka asi nii lihtne on, ma tõesti öelda/väita ei oska - pole veel selliseid kogemusi icon_rolleyes.gif
Igatahes Sõber-Google või GParted utiliidi veebileht peaksid selle kohta ehk täpsemaid juhendeid pakkuma.

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivar130
HV kasutaja
ivar130

liitunud: 04.05.2005




sõnum 11.11.2010 17:21:41 vasta tsitaadiga

Ostsin omale Cruciali C300 256GB SSD ketta ja mul oli täpselt sama jama..
Alguses tegin windowsi backupiga selle image, windows pani täiega vigast selle peale, bootis väga kaua üles ja täitsa ilusti tööle ei hakanudki, siis sain sellise programmi nagu Acronis True Image Home 2011 ja see tegi kõik ilusti ise ära(saab suuremat ketast väiksemale ka kloonida!).
Seda ka veel, et kui sa winni ja asjad ilusti tööle saad siis vaata seda linki ka icon_exclaim.gif


viimati muutis ivar130 11.11.2010 17:30:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 11.11.2010 17:28:13 vasta tsitaadiga

No ma nüüd natuke katsetan vahelduseks.

Kas see Gparted Ubuntu Live CD kooseisus võib olla? kas see bootivaks tegemine tuleb peale kopeerimist teha või enne?
Eks laen selle Acronis True Image Home 2011 igaksjuhuks ka alla.

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 11.11.2010 17:41:07 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Kas see Gparted Ubuntu Live CD kooseisus võib olla? kas see bootivaks tegemine tuleb peale kopeerimist teha või enne?
Ma pole Ubuntu asjaga kursis, mul on ta eraldi aga põmst ei tohiks mingit vahet olla icon_rolleyes.gif
Boot "lipukese" olen ikka pärast kopeerimist-kloonimist püsti upitanud - kui sul kettal mingit partitsiooni veel pole, siis pole ka millelegi boot-i määrata icon_wink.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.11.2010 18:40:00 vasta tsitaadiga

H_K: Acronis ongi see programm, mida HDD-tootjad ise kasutavad ning mida soovitavad kasutada.

WD-l ja Seagatel on see programm kodulehel täiesti olemas, kuid selle väikse "konksuga", et masinas peab üks (suvaline) ketas "õige" olema, siis töötab see programm.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 11.11.2010 19:49:39 vasta tsitaadiga

WD oma proovisin, seal kloonimine olemas aga seda ketast kuhu kloonida ehk mu SSD ketast valikus ei näidata mingil põhjusel.
_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.11.2010 23:30:15 vasta tsitaadiga

H_K: Selline võimalus on olemas, et Acronis tahab saada formaaditud ketast.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 12.11.2010 12:34:02 vasta tsitaadiga

Ei suutnud mingi nipiga ja loobusin kloonimisest ja lasin Windowsi ja asjad uuesti peale.
Aga tänud aitajatele sellegipoolest icon_smile.gif

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 12.11.2010 12:58:39 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Kas see Gparted Ubuntu Live CD kooseisus võib olla?


Ubuntu kohta ei tea, aga Estobuntu Live DVD-l on olemas.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 12.11.2010 18:02:22 vasta tsitaadiga

ivar130 kirjutas:

Seda ka veel, et kui sa winni ja asjad ilusti tööle saad siis vaata seda linki ka icon_exclaim.gif


Saan sealt lingilt aru, et Intelil on mingid kobedamad draiverid, aga kas need sobivad kõikide SSD-le või toetavad ainult Inteli enda toodangut.
Ei julge päris huupi katsetama hakata.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivar130
HV kasutaja
ivar130

liitunud: 04.05.2005




sõnum 28.12.2010 23:01:08 vasta tsitaadiga

Kuidas see tegevus huupi katsetamise alla kuulub?
Pealkiri peaks juba kõik vajaliku ütlema: "TweakTown's Solid State Drive Optimization Guide".
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 17:04:58 vasta tsitaadiga

mis softi soovitatakse üle networki backupimisel? ei soovi IMAGE tekitada, vaid andmed kloonida.

oleks vaja sülearvuti kõvaketta sisu 1:1 kopeerida üle networki teise arvutisse et siis see uus ketas sülearvutisse toppida.
midagi uuesti installida ei sooviks, äärmisel juhul windowsi enda startup repair.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2011 17:55:30 vasta tsitaadiga

Kui sa midagi installida ei taha, siis just tekitad image.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2019 13:37:10 NVMe M.2>USB vasta tsitaadiga

Ei tea kas päris õige teema...aga...
Tekkis soov vahetada välja oma masinas olev Samsung 950 PRO 256GB M.2(Win10) uuema vastu, Samsung 970 PRO 512GB NVMe M.2 2280. Kuna uue Win. installimisega tegeleda ei soovi siis otsustasin läbi Samsung Data Migration softi lihtsalt kloonida ja nautida edasi kasutamist. Kuna hiljuti vahetasin sama softiga oma vanas sülearvutis (840>850) läbi adapteri (mis maksis praktiliselt kopikaid) siis mõtlesin et NVMe M.2 teeb samuti läbi adapteri. Hakkasin uurima ja paistab et need adapterid on hoopis teise hinnaga (palju kallimad). Osta sellist et korraks kasutada, on minu arust raha raiskamine. On ehk kellelgi mõni idee kuidas valutult ja kiirelt kloonida? Või veel parem variant, ehk on kellelgi laenata (väikse raha eest icon_razz1.gif ) korraks seda adapteri kloonimiseks?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2019 21:11:06 vasta tsitaadiga

Disk to image?
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2019 21:15:10 vasta tsitaadiga

laurx, emm....saaks ehk lahti seletada mida see täpsemalt peaks tähendama? icon_neutral.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 25.01.2019 22:29:27 vasta tsitaadiga

Timoha kirjutas:
laurx, emm....saaks ehk lahti seletada mida see täpsemalt peaks tähendama? icon_neutral.gif


laurx, mõtles, et tee hetkel seesolevast kettast backup kuhugi, pärast paned uue ketta sisse ja siis taastad backupist uuele kettale.
Kas seda kloonimist pead tingimata win sees tegema. Palju kindlam oleks mingi buutiva CD/USB pulgaga teha. Vahetad kettad ära ja siis kloonid.
Hmm ma ainult ei tea arvata kas M.2 to NVMe M.2 kloonimisel midagi pärast peab tegema... umbes sama teema nagu HDD to SSD puhul.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2019 22:37:10 vasta tsitaadiga

Longero, aaa, nüüd sain mõttest aru. icon_smile.gif Eks ma tahtsin/tahaks läbi Samsung Data Migration softi + adapter teha. Minu arust kõige kergem ja kindlam asi (vähemalt siiani on see toiminud), lihtsalt seda adapterit hetkel veel ei leia laenatuseks. icon_confused.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 25.01.2019 22:51:16 vasta tsitaadiga

Kuigi see "hoopealt" kloonimine toimib, aga ma ise klooniks ikkagi ilma Win'ita. Vabavaralisi asju küll saada. Pole vaadanud kas Samsungil on mingit buutivat softi.

Edit: Ilmselt vist jah mõistlikum samsa oma jaoga teha.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2019 00:30:33 vasta tsitaadiga

https://www.macrium.com/reflectfree

https://www.neowin.net/news/macrium-reflect-free-631745/

selle buudikas päästis mu mingist naljakast w10 jamast ära hiljuti. iseenesest on see paari lisaga PE keskkond aga asja ajab ära.. alati ei saa ketas kettale teha ja kindlasti ei tasu teha sellest osist millelt buutinud oled. sul võib tulla jama ka sellest, et sul on seal m2 ja uus peaks tulema nvme.. uuri enne seda asja kui lammutama hakkad.

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2019 01:34:31 vasta tsitaadiga

laurx, mõlemad ssd't peaksid olema NVMe M.2 (nii vana 950 PRO NVMe M.2 SSD MZ-V5P256BW kui ka plaanitud uus 970 PRO NVME M.2 MZ-V7P512BW).
Hetkel peas on kaks lahendust:
1. Kas ostan/laenan adapteri ja teen läbi Samsung Data Migration. Aga juhul kui peaksin ostma seda adapterit kõrge hinnaga siis vast see üleminek eriti ei tasu end hetkel ära ja küll ma selle 'vana' 950 PRO NVMe M.2'ga edasi jätkan. icon_confused.gif
2. Millalgi tulevikus plaanin uue emaplaadi ja prose peale kolida (äkki on see aasta aeg AMD maitset proovida icon_razz1.gif ) ja juba siis osta midagi NVMe M.2 ning panna sinna värske Windows).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2019 02:14:38 vasta tsitaadiga

Kui saad mõlemad ühe seadme külge panna, siis lihtne - kasuta mida tahad, näiteks Clonezilla. See võtab küll veidi aega, aga sobib.
Minitool on ka täitsa hea.

Kui ühe masina külge ei saa, siis võid teha topelt kloonimise, mis võtab lihtsalt aega... samas asjalikumad programmid lasevad teha "backup" ka näiteks võrgukettale (NAS vms) ning pärast uue kettaga sealt ka taastada.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2019 17:20:12 vasta tsitaadiga

Millist programmi kasutada on suht mõttetu vaidlus, kasutad kõigepealt seda mis olemas on, siis seda mida oskad kasutada ja viimasena seda mis teeb seda mida vaja on.

Kui vahelaoks ühtegi ketast käepärast pole, vaata seda:
https://www.markit.eu/ee/et/kovaketta-korpused/v1c140301?SA=6505301-75533235!6507128-75438240.75668143.75630199
Kas need on piisavalt odavad? Googelda mudeleid site:ee, kõik poed müüvad. Ainult tarneajad on ~nädalased.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2019 00:44:26 vasta tsitaadiga

kaabakas, tänud muidugi info eest aga...nagu ma saan aru nendel adapteritel on vahe, ühed on m.2 (need odavamad) ja teised on NVMe M.2 (need mis on kallimad) ja tavalised m.2 adapterid mis mel siin kohalikes poodides sinna 20.-€ kanti, ei sobi 970 PRO NVME M.2 MZ-V7P512BW. Vähemalt nii ma seda välja lugesin. Kui eksin siis täpsustav info on teretulnud icon_smile.gif
Softi suhtes olen siiani Samsungi omaga väga rahul (kloonisin Win 10 probleemideta oma sülearvutis).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2019 01:57:46 vasta tsitaadiga

ise kasutan lazesoft-i clonimist
http://www.lazesoft.com/lazesoft-disk-image-clone.html

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 05.03.2019 00:43:50 vasta tsitaadiga

dohc-48v12, Tundub paljude võimalustega proge olema, teistel tootjatel samad asjad eraldi.
Vaatasin screenshote ja ei saanud pihta mida mõeldakse nende kahe menüükirje all, "Image to Drive" vs "Image to Disk" tunduvad samad asjad olema.... ee v on mõeldud CD draivi? Panin Lazesoft Recovery Suite pildi ka spoilerisse.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Kõvaketta kloonimine mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.