|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
hans
Nii ränk on olla.
liitunud: 17.09.2004
|
19.07.2008 10:22:59
Kõvaketta kloonimine |
|
|
Tere,
Äkki keegi oskab soovitada mõnda programmijuppi
Vaja kloonida ketas, sisu 1:1, k.a BOOT sektor.
Ketas on ühe spets riistvara sees, ja spets softiga, mingi x failisüsteem, enda OP süsteem ja programm. Spetsiaalselt arendatud selle pilli jaoks.
Ja hakkab läbi minema...
Uus ketas on päris kalli hinnaga..
Oleks vaja mingit programmi, mis suudab võimalikult low-level tasemel teha sellest kettast koopa teisele. ( mida ma pean arvestama ? kettad võimalikult sarnased, a kui uus on suurem ei tohiks ju segada ? lihtsalt üleliigne ruum jääb kasutamata ? )
Ja mis softiga seda teha ?
Võiks vist olla CD/USB pealt bootiv OS ja programm sinna peale ?
et linux/win ei läheks selle ketta kallale isetegevust tegema.
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smith
HV veteran

liitunud: 25.08.2002
|
19.07.2008 10:45:47
|
|
|
Programmijuppi oskan soovitada küll: dd (ja vajadusel mingi shell script) saaks asjaga igal juhul hakkama.
Kuigi praegu kirjeldasid sa rohkem enda rumalust kui probleemi, nii et rohkem ei oskagi midagi arvata.
_________________ Only the Central Computer knows the truth |
|
| Kommentaarid: 158 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
145 |
|
| tagasi üles |
|
 |
montez
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.12.2002
|
21.07.2008 18:36:36
|
|
|
Olen ise kasutanud Dubaron tarkvara DiskImage 1.0 (freeware) ja seejuures tõstnud nii kloonitava kui uue ketta teise oma op.süsteemiga arvutisse kuid sinu puhul esineb programmil selline puudus, et ta tahab mõlemate ketaste identset suurust. Kuna mul on ka identsed mudelid, siis pole probleemi. Kahjuks ei mäleta selle programmi nime, millega sain väiksemast kettast suuremale töötava koopia (vaba pinna sai teha uuteks partitsioonideks).
Op. süsteem läheb ketta peale isetegevust tegema vaid siis kui sa sealt mõnda faili tahad kätte saada.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
21.07.2008 19:51:11
|
|
|
| montez kirjutas: |
| Op. süsteem läheb ketta peale isetegevust tegema vaid siis kui sa sealt mõnda faili tahad kätte saada. |
Eksid. Läheb kohe, kui söödava failisüsteemiga partitsiooni leiab.
Edit: Käib MS-i Op. süsteemide kohta.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
21.07.2008 19:56:49
|
|
|
miniPE sees on norton ghost 8, UBCD sees on ka paar asja.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
21.07.2008 20:25:46
|
|
|
Ghost ei tee täitsa 1:1-le koopiat!!!
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
22.07.2008 10:38:36
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| Ghost ei tee täitsa 1:1-le koopiat!!! |
Kasuta võtit -ia, kui on katkine ketas, siis ka -fro
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
22.07.2008 11:07:10
|
|
|
Kui kloonitava süsteemi näol on "tundmatu looma nahaga", siis oleks -IR ehk isegi parem lähenemine, -IA puhul üritatakse kloonimisel natukene veel loogikat kasutada, samuti jäetakse kopeerimata ala mida ghost partitsioneerimata alaks peab.
http://service1.symantec.com/SUPPORT/on-technology.nsf/docid/2001111413481325
Aga üldiselt oleks kõike parem riist siiski dd. Kasvõi bootida knoppixiga ja siis sealt alt.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
22.07.2008 12:11:00
|
|
|
| pppd kirjutas: |
Kui kloonitava süsteemi näol on "tundmatu looma nahaga", siis oleks -IR ehk isegi parem lähenemine, -IA puhul üritatakse kloonimisel natukene veel loogikat kasutada, samuti jäetakse kopeerimata ala mida ghost partitsioneerimata alaks peab.
|
IA oli mõningalmääral kasulikum katkise ketta puhul, kui ketta algus on loetamatu. IR on tõenäoliselt parem lihtsa kloonimise jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
08.11.2010 13:22:49
|
|
|
kas programmide vaesus on ikka sama või miskit uut juurde tulnud?
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans
Nii ränk on olla.
liitunud: 17.09.2004
|
08.11.2010 13:30:26
|
|
|
dd töötas heasti. kui fucking manuali lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
08.11.2010 13:34:21
|
|
|
seffasin seda proge, kas keegi katsetand on? Tundub eriti lihtne : http://www.xxclone.com/index.htm
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
08.11.2010 13:39:47
|
|
|
| Tiim: Aga miks eelistada kloonija juures lihtsust. Kloonija juures tuleb hinnata hoopis tema kvaliteeti. Sest mis sa sellest kloonist ikka teed, kui pärast on mingid jamad või anomaaliad...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
08.11.2010 14:00:00
|
|
|
no vahel on sul õigus ka jah..
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smith
HV veteran

liitunud: 25.08.2002
|
08.11.2010 14:01:58
|
|
|
Paar korda olen XP sellega teisele kettale tõstnud, töötas küll, kui välja arvata, et Daemon Tools ei elanud kloonimist üle ja tuli uuesti installida (üks fail oli kuidagi eriti hõivatud ja jäi kopeerimata). Samas muude proovitud softidega ei õnnestund mul kloonimine üldse...
_________________ Only the Central Computer knows the truth |
|
| Kommentaarid: 158 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
145 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
08.11.2010 14:03:44
|
|
|
eks ma teen täna õhtal ise ka proovi, siis annan teada kud läks
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tarmo
HV kasutaja
liitunud: 26.12.2002
|
08.11.2010 21:44:07
|
|
|
Omal on pikaajalised positiivsed kogemused sellise NetBSD baasil tehtud kloonijaga http://www.feyrer.de/g4u/
Kunagi oli vaja ühtede seadmete op. süsteemi kloonida (SCSI ketastel LynxOS) - tegi 1:1 koopia.
_________________ Run To The Hills,
Run From Your Wife |
|
| Kommentaarid: 152 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
08.11.2010 22:27:03
|
|
|
raporteerin: täna ketast kloonida ei saanud. Arvuti ei võtnud enam pilti ette, tegelen diagnostikaga
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
10.11.2010 02:36:01
|
|
|
Ise olen viimasel ajal Clonezillat kasutanud (LiveCD või mälupulk). Sisaldab mitut erinevat head kloonimistööriista.
Teeb kettast täpse koopia, ainult sihtketas peab olema sama mahuga või suurem.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 900 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
674 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
11.11.2010 16:29:43
|
|
|
Sai soetatud Cruciali C300 64Gb SSD ketas ja oli plaan olemasolev Windows 7 install koos programmide ja kõige muuga SSD -le kloonida.
Aga võta näpust, teist päeva pusin ja tulemust ei ole. Kõige kaugemale sain mingi ROBOCOPY käsku kasutades, peale seda buutis isegi windowsi üles aga kasutaja parooli ei tunnitanud ja sellest ei saanud üle ega ümber.
Viimasena tegin paar katset snaptool-iga - ketast näen, faile näen, aga ei buudi, windowsi repair plaat ei leia üldse windowsi ja parandada ei suuda, 'bootsect' käsuga bootsektorit luues küll väidab, et tehti ära aga ei midagi.
Alguses sai seda windowsi enda "backup image"-t ka proovitud aga see ei ole end nõus sinna SSD-le kirjutama, olen erinevate katsete käigus saanud erinevaid keeldumise põhjuseid ja loobunud sellest.
Muidu puhta originaal installi teeb ilusti kettale ära.
Nüüd kus ma olen niipalju kahju kannatanud ei saa ma seda enam pooleli jätta, oma mõistus otsas ja ootan mida soovitate. Mul on tunne, et ma ei tea mida ma teen...
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.11.2010 16:38:32
|
|
|
H_K: Aga kas su kettal olev Win on ise 100% korras, mitte vigane.
Igatahes soovitatakse tihti seda, et Win tuleb kõigepealt, kasvõi chkdsk-iga üle kontrollida ja alles siis kopeerima või kloonima asuda.
------------------------------------
Asi on kinni selles, et koopia / kloon tehakse korras infost. Ja kui selle tulemusena mingi info puudu jääb, siis ei lähegi Win uuel kettal tööle.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
11.11.2010 16:56:44
|
|
|
win peaks olema korras, praegugi läbi selle siin kirjutan, igasugused mittevajalikud proged ja failid ning temporary failid kustutatud, ketas defrgmenditud, mahult 42.4Gb.
Edit: lasin selle chkdsk-iga ka üle - ei lugenud välja, et seal midagi viga oleks olnud.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.11.2010 16:56:48
|
|
|
| H_K: Aga mis firma ketast kloonid - osadel tootjatel on endil kloonimistarkvara täiesti olemas. Mida sel juhul firma tarkvara kostab.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
11.11.2010 17:04:33
|
|
|
Selline: WD 500GB, WD5000AAKS 7200rpm, SATA II 300Mb/s, 16MB cache http://www.wdc.com/en/products/products.asp?DriveID=301
Uurin seda võimalust ka kohe.
Muidu seda eespool mainitud Acronise Migrate Easy-t proovisin, aga sellega ei osanud eraldi partitsiooni valida, ja 500Gb image 64GB SSD-le tõenäoliselt ei istu
Laadisin alla selle Acronise True Image WD Edition-i, tundub tore, aga see ei kloonija näita mu SSD ketast. Samal ajal Windowsis on SSD nähtav ja igatepidi kasutatav.
S
viimati muutis H_K 11.11.2010 17:22:00, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
11.11.2010 17:20:56
|
|
|
| H_K kirjutas: |
| Sai soetatud Cruciali C300 64Gb SSD ketas ja oli plaan olemasolev Windows 7 install koos programmide ja kõige muuga SSD-le kloonida.../...Nüüd kus ma olen niipalju kahju kannatanud ei saa ma seda enam pooleli jätta, oma mõistus otsas ja ootan mida soovitate. Mul on tunne, et ma ei tea mida ma teen... |
Heips!
Eee... ma pole küll kindel, kas minu soovitatav utiliit SSD kettaga oskab miskit ette võtta, kuid siiski... proovida ju võiks
Nimelt olen kasutanud sellist "vidinat" nagu GParted
Igatahes olen selle abil saanud praktiliselt kõik senised kettad(ATA/PATA ja SATA) kloonitud. Kui GParted su SSD ketta "omaks võtab" siis lihtsalt kopeerid vana ketta partitsiooni SSD kettale. Üks asi, mida peab veel lisaks tegema, on uuele kettale kloonitud partitsiooni käivituvaks ehk boot-ivaks määrama. Teed hiire parema nupuga uuel kettal klõpsu ja valid menüüst Manage flags ning teed "linnukese" vastavasse kasti. Sama protseduuri peaks ka nö ülamenüüst teha saama. Ja sel moel on kõik minu kloonitud kettad tööle hakanud
Kas SSD ketta puhul ka asi nii lihtne on, ma tõesti öelda/väita ei oska - pole veel selliseid kogemusi
Igatahes Sõber-Google või GParted utiliidi veebileht peaksid selle kohta ehk täpsemaid juhendeid pakkuma.
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar130
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2005
|
11.11.2010 17:21:41
|
|
|
Ostsin omale Cruciali C300 256GB SSD ketta ja mul oli täpselt sama jama..
Alguses tegin windowsi backupiga selle image, windows pani täiega vigast selle peale, bootis väga kaua üles ja täitsa ilusti tööle ei hakanudki, siis sain sellise programmi nagu Acronis True Image Home 2011 ja see tegi kõik ilusti ise ära(saab suuremat ketast väiksemale ka kloonida!).
Seda ka veel, et kui sa winni ja asjad ilusti tööle saad siis vaata seda linki ka
viimati muutis ivar130 11.11.2010 17:30:44, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
11.11.2010 17:28:13
|
|
|
No ma nüüd natuke katsetan vahelduseks.
Kas see Gparted Ubuntu Live CD kooseisus võib olla? kas see bootivaks tegemine tuleb peale kopeerimist teha või enne?
Eks laen selle Acronis True Image Home 2011 igaksjuhuks ka alla.
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
11.11.2010 17:41:07
|
|
|
| H_K kirjutas: |
| Kas see Gparted Ubuntu Live CD kooseisus võib olla? kas see bootivaks tegemine tuleb peale kopeerimist teha või enne? |
Ma pole Ubuntu asjaga kursis, mul on ta eraldi aga põmst ei tohiks mingit vahet olla
Boot "lipukese" olen ikka pärast kopeerimist-kloonimist püsti upitanud - kui sul kettal mingit partitsiooni veel pole, siis pole ka millelegi boot-i määrata
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.11.2010 18:40:00
|
|
|
H_K: Acronis ongi see programm, mida HDD-tootjad ise kasutavad ning mida soovitavad kasutada.
WD-l ja Seagatel on see programm kodulehel täiesti olemas, kuid selle väikse "konksuga", et masinas peab üks (suvaline) ketas "õige" olema, siis töötab see programm.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
11.11.2010 19:49:39
|
|
|
WD oma proovisin, seal kloonimine olemas aga seda ketast kuhu kloonida ehk mu SSD ketast valikus ei näidata mingil põhjusel.
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.11.2010 23:30:15
|
|
|
| H_K: Selline võimalus on olemas, et Acronis tahab saada formaaditud ketast.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
12.11.2010 12:34:02
|
|
|
Ei suutnud mingi nipiga ja loobusin kloonimisest ja lasin Windowsi ja asjad uuesti peale.
Aga tänud aitajatele sellegipoolest
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
12.11.2010 12:58:39
|
|
|
| H_K kirjutas: |
| Kas see Gparted Ubuntu Live CD kooseisus võib olla? |
Ubuntu kohta ei tea, aga Estobuntu Live DVD-l on olemas.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 900 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
674 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
12.11.2010 18:02:22
|
|
|
| ivar130 kirjutas: |
Seda ka veel, et kui sa winni ja asjad ilusti tööle saad siis vaata seda linki ka  |
Saan sealt lingilt aru, et Intelil on mingid kobedamad draiverid, aga kas need sobivad kõikide SSD-le või toetavad ainult Inteli enda toodangut.
Ei julge päris huupi katsetama hakata.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar130
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2005
|
28.12.2010 23:01:08
|
|
|
Kuidas see tegevus huupi katsetamise alla kuulub?
Pealkiri peaks juba kõik vajaliku ütlema: "TweakTown's Solid State Drive Optimization Guide".
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
04.02.2011 17:04:58
|
|
|
mis softi soovitatakse üle networki backupimisel? ei soovi IMAGE tekitada, vaid andmed kloonida.
oleks vaja sülearvuti kõvaketta sisu 1:1 kopeerida üle networki teise arvutisse et siis see uus ketas sülearvutisse toppida.
midagi uuesti installida ei sooviks, äärmisel juhul windowsi enda startup repair.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
04.02.2011 17:55:30
|
|
|
Kui sa midagi installida ei taha, siis just tekitad image.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
25.01.2019 13:37:10
NVMe M.2>USB |
|
|
Ei tea kas päris õige teema...aga...
Tekkis soov vahetada välja oma masinas olev Samsung 950 PRO 256GB M.2(Win10) uuema vastu, Samsung 970 PRO 512GB NVMe M.2 2280. Kuna uue Win. installimisega tegeleda ei soovi siis otsustasin läbi Samsung Data Migration softi lihtsalt kloonida ja nautida edasi kasutamist. Kuna hiljuti vahetasin sama softiga oma vanas sülearvutis (840>850) läbi adapteri (mis maksis praktiliselt kopikaid) siis mõtlesin et NVMe M.2 teeb samuti läbi adapteri. Hakkasin uurima ja paistab et need adapterid on hoopis teise hinnaga (palju kallimad). Osta sellist et korraks kasutada, on minu arust raha raiskamine. On ehk kellelgi mõni idee kuidas valutult ja kiirelt kloonida? Või veel parem variant, ehk on kellelgi laenata (väikse raha eest ) korraks seda adapteri kloonimiseks?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.01.2019 21:11:06
|
|
|
Disk to image?
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
25.01.2019 21:15:10
|
|
|
laurx, emm....saaks ehk lahti seletada mida see täpsemalt peaks tähendama?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
25.01.2019 22:29:27
|
|
|
| Timoha kirjutas: |
laurx, emm....saaks ehk lahti seletada mida see täpsemalt peaks tähendama?  |
laurx, mõtles, et tee hetkel seesolevast kettast backup kuhugi, pärast paned uue ketta sisse ja siis taastad backupist uuele kettale.
Kas seda kloonimist pead tingimata win sees tegema. Palju kindlam oleks mingi buutiva CD/USB pulgaga teha. Vahetad kettad ära ja siis kloonid.
Hmm ma ainult ei tea arvata kas M.2 to NVMe M.2 kloonimisel midagi pärast peab tegema... umbes sama teema nagu HDD to SSD puhul.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
25.01.2019 22:37:10
|
|
|
Longero, aaa, nüüd sain mõttest aru. Eks ma tahtsin/tahaks läbi Samsung Data Migration softi + adapter teha. Minu arust kõige kergem ja kindlam asi (vähemalt siiani on see toiminud), lihtsalt seda adapterit hetkel veel ei leia laenatuseks.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
25.01.2019 22:51:16
|
|
|
Kuigi see "hoopealt" kloonimine toimib, aga ma ise klooniks ikkagi ilma Win'ita. Vabavaralisi asju küll saada. Pole vaadanud kas Samsungil on mingit buutivat softi.
Edit: Ilmselt vist jah mõistlikum samsa oma jaoga teha.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
26.01.2019 01:34:31
|
|
|
laurx, mõlemad ssd't peaksid olema NVMe M.2 (nii vana 950 PRO NVMe M.2 SSD MZ-V5P256BW kui ka plaanitud uus 970 PRO NVME M.2 MZ-V7P512BW).
Hetkel peas on kaks lahendust:
1. Kas ostan/laenan adapteri ja teen läbi Samsung Data Migration. Aga juhul kui peaksin ostma seda adapterit kõrge hinnaga siis vast see üleminek eriti ei tasu end hetkel ära ja küll ma selle 'vana' 950 PRO NVMe M.2'ga edasi jätkan.
2. Millalgi tulevikus plaanin uue emaplaadi ja prose peale kolida (äkki on see aasta aeg AMD maitset proovida ) ja juba siis osta midagi NVMe M.2 ning panna sinna värske Windows).
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
27.01.2019 00:44:26
|
|
|
kaabakas, tänud muidugi info eest aga...nagu ma saan aru nendel adapteritel on vahe, ühed on m.2 (need odavamad) ja teised on NVMe M.2 (need mis on kallimad) ja tavalised m.2 adapterid mis mel siin kohalikes poodides sinna 20.-€ kanti, ei sobi 970 PRO NVME M.2 MZ-V7P512BW. Vähemalt nii ma seda välja lugesin. Kui eksin siis täpsustav info on teretulnud
Softi suhtes olen siiani Samsungi omaga väga rahul (kloonisin Win 10 probleemideta oma sülearvutis).
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dohc-48v12
Aeg maha 1p

liitunud: 28.07.2008
|
01.03.2019 01:57:46
|
|
|
ise kasutan lazesoft-i clonimist
http://www.lazesoft.com/lazesoft-disk-image-clone.html
_________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid! |
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
05.03.2019 00:43:50
|
|
|
dohc-48v12, Tundub paljude võimalustega proge olema, teistel tootjatel samad asjad eraldi.
Vaatasin screenshote ja ei saanud pihta mida mõeldakse nende kahe menüükirje all, "Image to Drive" vs "Image to Disk" tunduvad samad asjad olema.... ee v on mõeldud CD draivi? Panin Lazesoft Recovery Suite pildi ka spoilerisse.
Spoiler 
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|