|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
09.08.2012 17:59:35
Ethernet splitter |
|
|
Hei, kuna sain uue teleka, millel LAN port olemas, siis tekkis vajadus jagada olemasolevat põrandaalust kaablit. Mõeldud-tehtud, tellisin endale komplekti ethernet splittereid ja 4 Cat5E kaablit. Täna sain siis lahendust proovida, kuid tööle ta kahjuks ei hakanud.
Lahendus ise näeks välja siis selline- Ruuter - 2 Cat5E - Splitter - Kaabel (ei ole kindel kas Cat5 või Cat5e) - Splitter- Telekas ja digiboks.
Ühendasin nad ära ning ruuteris vahepeal vilkusid mõlema pordi tulukesed, vahepeal olid mõlemad kustus ning vahepeal põlesid. Saan aru, et andmeside toimub siis, kui nad vilguvad. Tööle kahjuks ei saanud selle lahendusega ei teleka võrku ega digiboksi võrku.
Digiboks ei käivitunud (tegemist HD Elioni digiboksiga). Laadis üles 4 palli viiest, viienda juures jäi toppama. Telekas alguses võrku ei tuvastanud, kui ta käima panin. Hiljem, kui telekas juba mängis ja talle kaabli sisse suskasin, siis hakkas viskama, et leidis kaabli / kaabel lahti ühendatud/ kaabel leitud/ kaabel lahti ühendatud ja jäi sellisesse ringi siis.
Ruuter on Thomson 784. Oskab keegi mingeid ideid veel anda, mida proovida? Proovisin muidugi lahti ühendada kaableid ja uuesti neid ühendada jms.
Kas viga võib olla selles, et splitterite vahel olev kaabel on Cat5 ja ülejäänud Cat5E? (pole selles kindel, kuid kuna see on paigaldatud mitmeid-mitmeid aastaid tagasi, siis tõenäosus on suur).
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
09.08.2012 18:05:25
|
|
|
Kuigi 100Mbit võrk kasutab 8st soonest ainult 4 ning kuigi teoreetiliselt saab sellest kaablist tõesti 2 signaali läbi seega ajada, on see jube häkk, mida ei tohiks kunagi kasutada.
Midagi standardset saaks ära teha tagged VLANidega ja mõistusega switchiga teleka-digiboksi pool, kui T784 üldse tagged VLANe tunneb...
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
09.08.2012 18:35:33
|
|
|
| Mina suran 2x 100Mbit ühest cat5e kaablist läbi, kuna ei viitsinud teist 30 meetrit vedada. Kõrvalnähte pole esinenud.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
09.08.2012 18:57:59
|
|
|
| degreal kirjutas: |
| Mina suran 2x 100Mbit ühest cat5e kaablist läbi, kuna ei viitsinud teist 30 meetrit vedada. Kõrvalnähte pole esinenud. |
Millist lahendust kasutad? Kas ka 2 splitterit? Räägi lähemalt.
friik1 mis ohte silmas pead?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
09.08.2012 19:16:42
|
|
|
| lühemate kaablite puhul tavaliselt isegi enamvähem toimib jah, aga natu pikemate kaablite puhul hakkab kohe jama pihta
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
09.08.2012 19:19:37
|
|
|
Ethernet küll ei kasuta ülejäänud 4 soont aga need toimivad varjestusena. Nüüd kui sama kaabli sees hakkavad need sooned tekitama mingeid häired, võivad bitid-baidid torus teistpidi hüpata ning jama kui palju.
Ma olen näinud selliseid häkke ning on ette tulnud ka andmete katkiminekut üle selliste ühenduste. See *võib* mingites tingimustes töötada aga on igati ebastandardne ning võid igasuguste jamade otsa sattuda.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
09.08.2012 19:21:10
|
|
|
| HA kirjutas: |
| lühemate kaablite puhul tavaliselt isegi enamvähem toimib jah, aga natu pikemate kaablite puhul hakkab kohe jama pihta |
Tegu pole.sugugi pikkade kaablitega, splitterite vahel on 10-15m juhe ja sealt edasi 3x0.5 ja 1x1m
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
09.08.2012 19:39:45
|
|
|
| friik1 kirjutas: |
Ethernet küll ei kasuta ülejäänud 4 soont aga need toimivad varjestusena. Nüüd kui sama kaabli sees hakkavad need sooned tekitama mingeid häired, võivad bitid-baidid torus teistpidi hüpata ning jama kui palju.
Ma olen näinud selliseid häkke ning on ette tulnud ka andmete katkiminekut üle selliste ühenduste. See *võib* mingites tingimustes töötada aga on igati ebastandardne ning võid igasuguste jamade otsa sattuda. |
Kasutanud ise kuni 100m kaablitega ja pole probleeme olnud. Pole küll standardi järgne lahendus, kuid teinekord pole valikut.
Kas teemaalgataja "lõi kaabli pooleks" või jagas töötavad sooned kaheks (kahele kaablile samad sooned)?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
09.08.2012 19:59:47
|
|
|
| Kindel, et üks splitteritest defektne pole (või lausa mõlemad)? Proovi kordamööda vaid ühe splitteri ja pesaga (teine pesa nagunii ei tööta).
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
09.08.2012 20:08:12
|
|
|
| HDvurle kirjutas: |
| friik1 kirjutas: |
Ethernet küll ei kasuta ülejäänud 4 soont aga need toimivad varjestusena. Nüüd kui sama kaabli sees hakkavad need sooned tekitama mingeid häired, võivad bitid-baidid torus teistpidi hüpata ning jama kui palju.
Ma olen näinud selliseid häkke ning on ette tulnud ka andmete katkiminekut üle selliste ühenduste. See *võib* mingites tingimustes töötada aga on igati ebastandardne ning võid igasuguste jamade otsa sattuda. |
Kasutanud ise kuni 100m kaablitega ja pole probleeme olnud. Pole küll standardi järgne lahendus, kuid teinekord pole valikut.
Kas teemaalgataja "lõi kaabli pooleks" või jagas töötavad sooned kaheks (kahele kaablile samad sooned)? |
Kasutasin sellist komplekti (2 tükki) http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160429363194#ht_2182wt_811
Homme proovin, kas 1 võib defektne olla. Kas võib rolli mängida ka see, et 1 "liin" on pikem kui teine?
Ning kui seda lahendust tööle ei saa, aga tahaks ikkagi telekat võrku saada, kas siis on võimalik selline lahendus, et Thomson 784- võrgukaabel- TP-Linki ruuter- Digiboks ja teler + wifi? Või peab Digiboksi ja Thomsoni vahel siiski otseühendus olema?
friik1 andmete katkimineku all pead silmas seda, et ühendus ei toimi korrektselt? Seega füüsilisi kahjustusi ei tohiks tekkida ning proovida võib?
Uue kaabli vedamine oleks ilge pornograafia, ei tasuks end ära. (Kaabel jookseb keldrist läbi, põranda peal on veel parkett mis tuleks lahti kakkuda, et auke puurima hakata jne).
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
09.08.2012 20:32:50
|
|
|
Pildi pealt paistavad need splitterid küll üsna rõvedad olevat, klemmid pole isegi mitte ühe rea peal, kuigi see iseenesest pole veel mingi probleem.
Kaablite erinev pikkus mingit tähtsust ei oma.
See TP-Linki ruuter vaevalt sellise jagamisega hakkama saab, eriti kui TG784 peab veel kuhugi netti jagama.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
09.08.2012 21:01:44
|
|
|
| warkriss kirjutas: |
| HDvurle kirjutas: |
| friik1 kirjutas: |
Ethernet küll ei kasuta ülejäänud 4 soont aga need toimivad varjestusena. Nüüd kui sama kaabli sees hakkavad need sooned tekitama mingeid häired, võivad bitid-baidid torus teistpidi hüpata ning jama kui palju.
Ma olen näinud selliseid häkke ning on ette tulnud ka andmete katkiminekut üle selliste ühenduste. See *võib* mingites tingimustes töötada aga on igati ebastandardne ning võid igasuguste jamade otsa sattuda. |
Kasutanud ise kuni 100m kaablitega ja pole probleeme olnud. Pole küll standardi järgne lahendus, kuid teinekord pole valikut.
Kas teemaalgataja "lõi kaabli pooleks" või jagas töötavad sooned kaheks (kahele kaablile samad sooned)? |
Kasutasin sellist komplekti (2 tükki) http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160429363194#ht_2182wt_811
|
Ma kahtlen, kas see vidin on splitter, pigem jagab see kõik kaheksa soont laiali. Splitter on see - http://yeint.ee/it-multimeedia/arvutivork/arvutivorgu-materjal/adapterid-3/utp-10100-pordi-jagaja-2-x-cat5-ethernet , lahutab neli paari kaheks.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
09.08.2012 21:04:02
|
|
|
| warkriss, pean silmas seda, et kaablis rändavad andmed lähevad katki, silent data corruption.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
09.08.2012 21:14:55
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
| Ma kahtlen, kas see vidin on splitter, pigem jagab see kõik kaheksa soont laiali. |
Seda on üsna lihtne kindlaks teha. Kui vaid üks kaabel läheb ruuterist näiteks telerisse ja asi töötab läbi splitteri mõlema pesa, siis tõesti pole splitter.
| friik1 kirjutas: |
| warkriss, pean silmas seda, et kaablis rändavad andmed lähevad katki, silent data corruption. |
Siis ei tohiks ju gigabitt võrk üldse töötada?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
09.08.2012 21:58:58
|
|
|
mina ostsin sellised tevalost. pidin lahti võtma ja klemme ümber tõstma. originaalis olid kõik 8 klemmi mõlemasse auku ühendatud, peab olema 4 ja 4.
kole pilt ka, alguses oli seal poole rohkem värvilisi juhtmeid:
igasugu silent data corruptioni jutt on ülearune hirmutamine.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
09.08.2012 22:10:05
|
|
|
Ääremärkusena: Ärge unustage, et CAT-kaablit ei kasutata ainult LAN-võrgu vedamiseks ja üle selle interneti pumpamiseks. CAT-kaablit saab kasutada mustmiljonis erinevas kohas.
Mõningad mõtted: 4 telefonipaari, 8 valveseadme signaali, nõrkvoolu ühendused jne,,,,jne. Lahendusi igale maitsele.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
09.08.2012 22:20:25
|
|
|
A.S., eks Giga väljamõtlejad pidid sellega arvestama ja palju tarkust elektroonikasse sisse toppima.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
09.08.2012 23:07:52
|
|
|
| taavi kirjutas: |
mina ostsin sellised tevalost. pidin lahti võtma ja klemme ümber tõstma. originaalis olid kõik 8 klemmi mõlemasse auku ühendatud, peab olema 4 ja 4.
kole pilt ka, alguses oli seal poole rohkem värvilisi juhtmeid:
igasugu silent data corruptioni jutt on ülearune hirmutamine. |
Tundub sama jullaga tegu olevat, seega peaks ka siis idee poolest lahti võtma ta ja juhtmeid ümber tõstma.. Kahjuks pole sellise asjaga enne tegelenud ja ei tea, kas saaks hakkama.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
10.08.2012 01:24:38
|
|
|
| tsitaat: |
Ethernet küll ei kasuta ülejäänud 4 soont aga need toimivad varjestusena. Nüüd kui sama kaabli sees hakkavad need sooned tekitama mingeid häired, võivad bitid-baidid torus teistpidi hüpata ning jama kui palju.
Ma olen näinud selliseid häkke ning on ette tulnud ka andmete katkiminekut üle selliste ühenduste. See *võib* mingites tingimustes töötada aga on igati ebastandardne ning võid igasuguste jamade otsa sattuda. |
Nii rumalat juttu ei loe just igapäev. Esiteks 10 ja 100BaseT ei kasuta, 1000BaseT, ehk siis gigabit ethernet kasutab. Keerupaari idee ongi müra ja ülekostvuse vähendamine/elimineerimine, mis tähendab, et vabade paaride peal (või ka kasutusel olevate paaride peal), võib muid asju, liiatigi teist ethernetti jooksutada küll. PoE (Power over ethernet) on näiteks üks selline asi, ja mitte ainult 100BaseT peal, vaid ka gigabitil, kus toide ja andmeside lõbusasti sama paari peal toimetab, seal on muidugi kasutusel helitehnikast tuttav phantom lahendus. No ei kvalifitseeru kohe kuidagi "koleda häki" alla.
Algsele autorile niipalju, et see lahendus on 100% toimiv, pane ainult paarid õigesti.
| tsitaat: |
| eks Giga väljamõtlejad pidid sellega arvestama ja palju tarkust elektroonikasse sisse toppima. |
Elektroonikasse ? giga puhul on lihtsalt kaks lisa paari datat ja teine modulatsiooniprofiil. Häirete elimineerimine on muide puhas füüsika. Phantomi tekitamine põhineb ka sel lihtsal füüsikaseadusel, et alalisvool ei läbi trafot.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skulmars
HV Guru
liitunud: 13.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 213 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
177 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
10.08.2012 09:28:46
|
|
|
Kurja, tundub, et olen endale vale asja muretsenud.. hiinamanid müüvad sellist asja, mis lubab vaid 1 seadet korraga kasutada. Kuna enne pole tegelenud, siis pole väga suur isu kaablit ise lõikuma ka hakata, kas kusagil eestis ka normaalse hinnaga splitterit müüakse?
taavi, vaatasin, et seal sinu pakutud kohas oli 10 euri tükk ja veidi teistsugused (2 female, 1 male ots, tahaks 3 female). Kas täpsustaksid linki ja palju maksid? Sellised nagu su pildil on sobiksid väga hästi, kui nad mõne euro plekivad siis võin ju juba proovida ka elektrikut mängida.
Muidu üritaks enda oma ümber ehitada, aga see on kahjuks traatidega.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
10.08.2012 10:31:44
|
|
|
minu oma on siis selline.. ei anna kahjuks midagi seal ümber tõsta. Tundub, et need traadid moodustavad siis "ringi" seal.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skulmars
HV Guru
liitunud: 13.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 213 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
177 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
10.08.2012 11:01:59
|
|
|
Pole tahtmist ise käkerdama hakata, eriti arvestades, et kui midagi valesti peaks minema, siis tuleb ikkagi uus kaabel vedada.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
10.08.2012 15:47:16
|
|
|
| Noh kui asja eest 20 euri lisaks tuleb maksta, siis pole enam sellel eriti jumet. Pole nii tähtis, mõtlesin lihtsalt, et kui saaks kuidagi kergesti tv netti ka oleks ju täitsa lahe, aga ega sellest midagi katki jää, kui ei saa. Selle raha eest saab peaaegu juba wifi riista, mis teleka ethernet porti läheb, ja see oleks juba palju tõhusam variant.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.08.2012 16:19:01
|
|
|
Aga miks sa ise seda 2x1 üleminekut ehitada ei taha.
1. Ostad 2 joodetavate klemmidega pesa ja ühe pistiku. Näiteks Oomipoest.
2. Siis joodad need ühendused omavahel kokku.
3. Siis otsid karbid ka ümber ja valmis ongi.
Ning suur rõõm pealekauba , et ka oma osavate näppude kaasabil on midagi valmis meisterdatud.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
10.08.2012 17:19:56
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Aga miks sa ise seda 2x1 üleminekut ehitada ei taha.
1. Ostad 2 joodetavate klemmidega pesa ja ühe pistiku. Näiteks Oomipoest.
2. Siis joodad need ühendused omavahel kokku.
3. Siis otsid karbid ka ümber ja valmis ongi.
Ning suur rõõm pealekauba , et ka oma osavate näppude kaasabil on midagi valmis meisterdatud.  |
Mul pole vastavaid riistu ega teadmisi.
http://www.cabling-design.com/references/pinouts/split.shtml
kas selle lahenduse jaoks on mingeid erilisi riistu vaja? Mõtlesin, et tegelikult saaks ma ju neid ostetud üleminekuid ära kasutada female-female otstena ja siis "poolitada" neid 0.5m kaableid, mis mul samuti olemas on. Sel juhul ei riskiks ma põrandaaluse kaabliga.
E: vaatasin youtubest, et oleks kahte tööriista ikkagi vaja, mida mul üsna kindlalt pole. Üks neist on siis see, millega kaitseümbris ära võtta (saaks võibolla ka tangidega hakkama, kui ettevaatlikult opereerida), kuid teine tööriist, millega kaabli otsad RJ45 otsa kinnitada, ilma selleta arvatavasti hakkama ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
10.08.2012 17:36:03
|
|
|
Kutsu keegi vastavate tangidega osavnäpp õlut jooma ja palu tal kaablile otsad panna. Või tee töövahendusfoorumisse teema, et keegi sulle antud üleminekud teeks. Ei saa nii saamatu olla ju. Olen ise korduvalt sellist asja teinud. Ei ütleks, et ma mingi ekspert olen.
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
11.08.2012 14:02:28
|
|
|
|
Aasta-paar tagasi sai eraisik kah osta....
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
13.08.2012 20:05:13
|
|
|
| Praegu saab ka.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|