Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Video Hakib märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 01:01:02 Video Hakib vasta tsitaadiga

Tere!

Probleem selles et kui tahan kuskil videot vaadata kas arvutis või netis siis hakkab hakkima.

Keegi teab kuidas viga parandada? Kõik draiverid peaks olema installitud.

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
frygor
Kreisi kasutaja
frygor

liitunud: 07.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2010 13:32:14 vasta tsitaadiga

ennem ei hakkinud? kindel et sul mingit Standard VGA Display või värki pole seal Device Manageris videokaardiks märgitud?
vaheinfoks võiks avaldada, mis arvutiga tegu ja mis Op.süsteem sul jookseb seal peal.

_________________
Hunt kriimsilm 9 ametiga!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 13:48:27 vasta tsitaadiga

Hmm.. Device manageri alt on video codecsi all (Standard system devices), kas see on põhjuseks?

Arvuti op.süsteem on xp professional sp3 , tegin just formati ja panin uue windowsi ning installisin emaplaadi(asrock p4i65g) lehelt vajaliku vga driveri, aga videod ei mängi korralikult.

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
frygor
Kreisi kasutaja
frygor

liitunud: 07.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2010 13:58:05 vasta tsitaadiga

Device manager->Display adapters... mis ta seal all näitab?
_________________
Hunt kriimsilm 9 ametiga!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 14:04:34 vasta tsitaadiga

frygor kirjutas:
Device manager->Display adapters... mis ta seal all näitab?


Intel(R) 82865G Graphics Controller

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
frygor
Kreisi kasutaja
frygor

liitunud: 07.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2010 14:07:39 vasta tsitaadiga

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=9498&ProdId=1049&lang=eng
tõmba alla siit inteli kodukalt ja installi ära see driver ning mis ta siis teeb?

_________________
Hunt kriimsilm 9 ametiga!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 14:19:07 vasta tsitaadiga

frygor kirjutas:
http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=9498&ProdId=1049&lang=eng
tõmba alla siit inteli kodukalt ja installi ära see driver ning mis ta siis teeb?


Kõik sama.

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 25.12.2010 15:02:08 vasta tsitaadiga

Aga milline on protsessori koormus sele "hakkimise" ajal? Ja millise resolutsiooniga videot mängid? Vahel põhjustab video "hakkimist" ka liiga suur resolutsioon nõrgema videokaardi/protsssoriga arvuti korral.

viimati muutis Pikkkõrv 25.12.2010 15:06:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 15:03:50 vasta tsitaadiga

Pikkkõrv kirjutas:
Aga milline on protsessori koormus sele "hakkimise" ajal?


100%

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 25.12.2010 15:20:27 vasta tsitaadiga

Kui 100 % siis seal peakski olema koer maetud! Proovi kasutada mõnd teist playerit video vaatamiseks mis vähem protsessorit koormaks või teisi koodekeid. Mis playeriga sa praegu vaatad üldse? Proovi näiteks Media Player Classic Home Cinemat koos selle oma juba sisse ehitatud koodekitega (paned siis tema sätetes linnukesed neile videovormingutele kus tahad et kasutaks sisemisi koodekeid). Mis see näiteks teeb?
Sest protsessori koormus peaks jääma reaalajas toimuva video vaatamise puhul igal juhul stabiilselt alla 100%.
Ja võid ka vaadata, ega midagi muud kogemata taustal ei tööta, mis seda protsessori koormust kasvataks nii, et video vaatamiseks enam suurt üle ei jää. Ühesõnga peaks koormus ilma videot mängimata olema praktiliselt olematu.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 15:22:23 vasta tsitaadiga

Pikkkõrv kirjutas:
Kui 100 % siis seal peakski olema koer maetud! Proovi kasutada mõnd teist playerit video vaatamiseks mis vähem protsessorit koormaks või teisi koodekeid. Mis playeriga sa praegu vaatad üldse? Proovi näiteks Media Player Classic Home Cinemat koos selle oma juba sisse ehitatud koodekitega (paned siis tema sätetes linnukesed neile videovormingutele kus tahad et kasutaks sisemisi koodekeid). Mis see näiteks teeb?
Sest protsessori koormus peaks jääma reaalajas toimuva video vaatamise puhul igal juhul stabiilselt alla 100%.
Ja võid ka vaadata, ega midagi muud kogemata taustal ei tööta, mis seda protsessori koormust kasvataks nii, et video vaatamiseks enam suurt üle ei jää. Ühesõnga peaks koormus ilma videot mängimata olema praktiliselt olematu.



Kas op.süsteemis ei või viga olla? Mäletan et kunagi oli xp home ning video probleeme polnud.

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
frygor
Kreisi kasutaja
frygor

liitunud: 07.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2010 15:23:26 vasta tsitaadiga

kas lasid mingi muditud xp peale või mõnelt originaal plaadilt?
_________________
Hunt kriimsilm 9 ametiga!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 15:27:23 vasta tsitaadiga

originaal plaat
_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 25.12.2010 15:32:38 vasta tsitaadiga

XP ehk antud juhul op-süsteem nüüd eriti video mängimisse nina ei topi. Kõik jääb tavaliselt ikka ahela sobiv raudvara + draiverid + player + koodekid raamidesse ja eks mingi lülii nüüd sul sellest ahelast pole see mis vaja samas kui sel teisel sinu mainitud arvutil taas olid kõik need lülid oma ülesannete kõrgusel. Kui nüüd op-süsteem tõesti mingi teab kust tiritud viiruste ja häkkide mesitaru pole icon_smile.gif !
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 15:39:38 vasta tsitaadiga

kust neid koodekeid tõmmata? draiverid ja muud asjad on korras, järelikult asi neis.
_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
frygor
Kreisi kasutaja
frygor

liitunud: 07.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2010 15:39:49 vasta tsitaadiga

http://filehippo.com/download_klite_codec_pack/
_________________
Hunt kriimsilm 9 ametiga!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 25.12.2010 15:49:23 vasta tsitaadiga

Esmalt oleks hea kui ütleksid, mis tüüpi videod (avi, flash jne) sul hakivad ja mis playeriga või programmidega neid vaadata oled proovinud. Siis, mis protsessor ja palju tavalist mälu su arvutil on ja millise resolutsiooniga sa pilti arvutist monitori saadad. Nagu ma emaplaadi andmeid vaadates juba nägin on sinu raudvara video vaatamiseks tänapäevases mõistes üsna piiri peal või isegi kohati juba alla selle, mis seab oma piirangud kasutavale tarkvarale ning selle sätetele kui tahad ikka asjast asja saada. Seda kõike teades saab juba ka edasi soovitada. Koodekeid ja kõike muud videoga seotut võib leida muidu näiteks siit: http://www.free-codecs.com/.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 15:56:42 vasta tsitaadiga

kõik tüüpi vist hakivad, nt reporteri lehel ei saa vaadata ning youtube. Prose: Intel(R)Pentium(R) 4 CPU 2.40GHz, mälu 1gb, 1280x1024 reso, ei aita ka koodekitest midagi icon_sad.gif
_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 25.12.2010 16:15:56 vasta tsitaadiga

Noh see rauakooslus peaks nüüd veel küll sedasorti asjad ära vedama. Siis vaata nagu juba soovitasin milline on protsessori koormus kui brauser ja muud videoplayerid on kinni ja proovi lasta peale uusim flash playeri versioon või siis kui see on juba kasutusel siis see üle installida või mõnd vanemat kasutada. Sama jutt ka Windowsi media playeriga, mida samuti mõnedel veebilehtedel kasutatakse. Samuti pole paha peale lasta ka kõik windowsi uuendused. Eriti kui internet Explorerit kasutad siis see ka uusim mis xp-le saada peale lasta. Võid ka proovida mõnd teist veebibrauserit. Neid flash pleyerite jms, versioone on erinevate brauserite jaoks ka erinevaid. Teinekord aitab seegi. Siis on ka flash playeri seadetes (saab lahti paremklikiga vaadataval videol) selline koht nagu enable hardware acceleration ning võid proovida ka sellega mängida. Muud nagu hetkel pähe ei tule mida veel soovitada.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2010 16:28:02 vasta tsitaadiga

Glacier kirjutas:
100%

Tekkis küsimus, et millisel protsessil konkreetselt see 100% on?
Kui nüüd Control Paneli IDE controllers alt vaadata, ega pole asi läinud DMA > PIO?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 16:48:03 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Glacier kirjutas:
100%

Tekkis küsimus, et millisel protsessil konkreetselt see 100% on?
Kui nüüd Control Paneli IDE controllers alt vaadata, ega pole asi läinud DMA > PIO?
 


Ei saa täpselt aru, mul eestikeelne windows

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2010 17:11:31 vasta tsitaadiga

Minul pole seda eestikeelset kusagilt võtta, ajutiselt tegin midagi. Ei oska arvatagi, kas sai piisavalt eestikeelne.

Kusagilt sa seda 100% ju vaatasid? Sealtsamast vaatad, milline protsess seda protsessorit kasutab, CPU veerust näed.



Minu arvuti > paremklõps > Atribuudid > Hardware > Device Manager > IDE ATA/ATAPI controllers > kasutusel olev IDE Channel (ega mina ei tea milline, ise pead teadma, suure tõenäosusega Primary IDE Channel) > paremklõps > Properties > Advanced Settings > Current Transfer Mode (ilmselt Device 0 e. master, ise tead) > peab olema mingi DMA. Kas on?


 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 17:14:44 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Minul pole seda eestikeelset kusagilt võtta, ajutiselt tegin midagi. Ei oska arvatagi, kas sai piisavalt eestikeelne.

Kusagilt sa seda 100% ju vaatasid? Sealtsamast vaatad, milline protsess seda protsessorit kasutab, CPU veerust näed.



Minu arvuti > paremklõps > Atribuudid > Hardware > Device Manager > IDE ATA/ATAPI controllers > kasutusel olev IDE Channel (ega mina ei tea milline, ise pead teadma, suure tõenäosusega Primary IDE Channel) > paremklõps > Properties > Advanced Settings > Current Transfer Mode (ilmselt Device 0 e. master, ise tead) > peab olema mingi DMA. Kas on?


 





Jah on sama mis pildil.

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2010 17:18:40 vasta tsitaadiga

Kui teine pilt sama (mitte pole DMA asemel PIO), siis kõvaketas ilmselt ei pidurda. Edasi vaatad selle Windowsi Tegumihalduri CPU veergu (pilt 1), mis protsess sul seda protsessorit siis ikkagi kasutab.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 18:10:06 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Kui teine pilt sama (mitte pole DMA asemel PIO), siis kõvaketas ilmselt ei pidurda. Edasi vaatad selle Windowsi Tegumihalduri CPU veergu (pilt 1), mis protsess sul seda protsessorit siis ikkagi kasutab.


Vaatasin algul seda jõudlust et protsessori hõivatus on video vaatamisel laes ehk 100%, aga kuidas mul see protsess system hõivab mälu 114 096K koguaeg?


http://www.upload.ee/files/1006554/1.bmp.html

http://www.upload.ee/files/1006563/2.bmp.html

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2010 18:20:27 vasta tsitaadiga

Et siis Google Chrome on see, mille vahendusel see asi sul käib ja mis protsessori kasutuse põhja lööb. Kas probleem on ka siis kui arvutis olevat videot näiteks VLC abil vaadata?

Aga et System palju mälu tahab. Kas see mitte ka videokaardi jaoks kasutatavat mälu ei näita? Ei oska arvata.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 25.12.2010 18:37:23 vasta tsitaadiga

Nagu näha on see sul ikka mingi brauseri, antud juhul Chrome siis ja flash playeri jama. Installi need uuesti või vaheta brauser mõne teise vastu kui see ei aita või proovi mingeid varasemaid versioone. Või siis kas sa seda flash playeri enable hardware acceleration proovisid muuta nagu ma juba soovitasin?
Lase näiteks Firefox peale, vaata mis see teeb?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 19:05:27 vasta tsitaadiga

Pikkkõrv kirjutas:
Nagu näha on see sul ikka mingi brauseri, antud juhul Chrome siis ja flash playeri jama. Installi need uuesti või vaheta brauser mõne teise vastu kui see ei aita või proovi mingeid varasemaid versioone. Või siis kas sa seda flash playeri enable hardware acceleration proovisid muuta nagu ma juba soovitasin?
Lase näiteks Firefox peale, vaata mis see teeb?


Teiste brauseritega sama asi, jah proovisin seda flash playeri enable hardware acceleration muuta, abi pole.

Kehvema kvaliteediga videod näitab ära selle VLC playeriga ilma hakkimiseta, aga nt 720p videod hakkavad hakkima, enne mul sellist jama polnud. Ei saa aru milles viga icon_sad.gif

Isegi nt need reklaamid reporteri lehel hakivad.

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 25.12.2010 19:49:02 vasta tsitaadiga

Noh HD jaoks mida 720p juba on hakkabki see raud ilmselt nõrgaks jääma millest eespool rääkisin ehkki ei tarvitse. Kui aga muu video ja reklaamidega juba jama on siis sinu raud siin küll põhjuseks olla ei tohi. Siis tasuks ikka proovida flash player mõne teise versiooni vastu välja vahetada, leida internetist mõni vanem variant või siis hoopis uuem beta. Ja samuti tasuks vaadata, kas kõik antud emaplaadi muud draiverid on ka installitud, mida tootja kodulehel ehk pakutakse. Teinekord võib asi olla ka lihtsalt mõnes muus emaplaadi komponendis läbi mille andmed liiguvad ja mis ilma oma spetsiifiliste draiveriteta lihtsalt õiget vunki sisse ei saa.

viimati muutis Pikkkõrv 25.12.2010 19:49:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 25.12.2010 19:49:43 vasta tsitaadiga

Pikkkõrv kirjutas:
Noh HD jaoks mida 720p juba on hakkabki see raud ilmselt nõrgaks jääma millest eespool rääkisin. Kui aga muu video ja reklaamidega juba jama on siis nõrk raud küll põhjuseks olla ei tohi. Siis tasuks ikka proovida flash player mõne teise versiooni vastu välja vahetada, leida internetist mõni vanem variant või siis hoopis uuem beta. Ja samuti tasuks vaadata, kas kõik antud emaplaadi muud draiverid on ka installitud, mida tootja kodulehel ehk pakutakse. Teinekord võib asi olla ka lihtsalt mõnes muus emaplaadi komponendis läbi mille andmed liiguvad ja mis ilma oma spetsiifiliste draiveriteta lihtsalt õiget vunki sisse ei saa.


Ei, varem oli kõik sama ja 720p video jooksis ilusti, ma ei saa aru milles asi on. Ma ei usu et asi selles flash playeris pigem arvutis kuskil või siis draiveris, aga ma ei oska viga otsida.

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 25.12.2010 19:56:42 vasta tsitaadiga

Siis nagu ma juba ütlesin tasuks sealt kodulehelt otsida kõik draiveri moodi asjad, mis sellele emaplaadile saada on ja peale lasta ning vaadata mis siis juhtub. Ja siis videokaardi enda sätetest kus nad sul seal on võiksid ka kõik sellised määrangud üle vaadata ja proovida muuta mis otseselt video mängimisega seotud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 26.12.2010 01:05:11 vasta tsitaadiga

Pikkkõrv kirjutas:
Siis nagu ma juba ütlesin tasuks sealt kodulehelt otsida kõik draiveri moodi asjad, mis sellele emaplaadile saada on ja peale lasta ning vaadata mis siis juhtub. Ja siis videokaardi enda sätetest kus nad sul seal on võiksid ka kõik sellised määrangud üle vaadata ja proovida muuta mis otseselt video mängimisega seotud.


Mnjh.. lasin umbes samale arvutile isegi natuke kehvemale xp peale ning installisin ainult flash playeri ei mingeid draivereid ja video jooksis ilusti. Viga peaks olema arvutis?

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 26.12.2010 05:12:40 vasta tsitaadiga

Kui sa selle arvutiga muud ei teinud, kui ainult ketta puhtaks lasid - format siis, installisid Windowsi ja videodraiveri nagu eespool kirjutasid ja enne seda sama arvuti näitas sul videod ilma protsessorit koormamata nagu ma aru sain siis ei saa seal nagu mingit viga olla. Vaevalt selle ajaga nüüd mingi rauaviga tekkis. Vaatasin järgi sellele emaplaadile pole ka mingeid erilisi draivereid, mis midagi mõjutada võiksid, kui nüüd ainult mingi inf draiver (http://www.asrock.com/MB/download.asp?Model=P4i65G&o=XP) aga ei usu, et seegi midagi enam päästab ehkki peale lasta selle muidugi võid häda ta nüüd ka vaevalt, et teeb. Ainus asi mida siin veel sovitada sedasi oskan võta kätte, tee ketas puhtaks lase XP uuesti peale koos uuendustega mis saada on video ja muud draiverid mis seal vaja on ja flash player ning vaata, mis siis teeb. Muud tarkvara nagu viirustõrjet jne. ei tasu algul kohe toppima hakatagi, võib olla, et ka sellest mingi konflikt vms. tekkis. Proovi esialgu lihtsalt puhta Windowsiga.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 27.12.2010 00:44:49 vasta tsitaadiga

Pikkkõrv kirjutas:
Kui sa selle arvutiga muud ei teinud, kui ainult ketta puhtaks lasid - format siis, installisid Windowsi ja videodraiveri nagu eespool kirjutasid ja enne seda sama arvuti näitas sul videod ilma protsessorit koormamata nagu ma aru sain siis ei saa seal nagu mingit viga olla. Vaevalt selle ajaga nüüd mingi rauaviga tekkis. Vaatasin järgi sellele emaplaadile pole ka mingeid erilisi draivereid, mis midagi mõjutada võiksid, kui nüüd ainult mingi inf draiver (http://www.asrock.com/MB/download.asp?Model=P4i65G&o=XP) aga ei usu, et seegi midagi enam päästab ehkki peale lasta selle muidugi võid häda ta nüüd ka vaevalt, et teeb. Ainus asi mida siin veel sovitada sedasi oskan võta kätte, tee ketas puhtaks lase XP uuesti peale koos uuendustega mis saada on video ja muud draiverid mis seal vaja on ja flash player ning vaata, mis siis teeb. Muud tarkvara nagu viirustõrjet jne. ei tasu algul kohe toppima hakatagi, võib olla, et ka sellest mingi konflikt vms. tekkis. Proovi esialgu lihtsalt puhta Windowsiga.


Tegin ära, sama tulemus. Isegi netis surfamisega on raskusi nt lehe allakerimisega. Kas see viga võib tulla sellest, et arvutile on lisatud nt kõvaketas vms?

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 27.12.2010 01:38:39 vasta tsitaadiga

Ei tohiks nagu kõvaketas jms. siin asjasse puutuda. Väga imelik üldiselt. Asi peaks nagu ikka kuidagi selle emaplaadi kiibistiku ja integreeritug graafikaga seotud olema. Vaatasin eile huvi pärast ka selle emaplaadi juhendit, kuid sealt ei hakanud ka midagi sellist silma, mis seda mõjutada võiks. Ma ei tea, proovi ehk värskeimat Inteli kodulehelt saadaolevat sellele kiibistikule mõeldud graafikadraiverit, ehk on see parem kui AsRocki kodulehel olev. Ehkki kas seegi nüüd siin aitab aga vähemalt on siis teada, et selles viga pole.
http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=9498&ProdId=1049&lang=eng
Ja siis võid viimase DirectX-i ka peale lasta. Teinekord on sellest ka video ja graafikaga seotud probleemide puhul abi ja kahju ta ka ei tee, kui seekord ehk ei aitagi.
http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3&displaylang=en
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Glacier
HV vaatleja
Glacier

liitunud: 29.09.2008




sõnum 27.12.2010 13:14:04 vasta tsitaadiga

Pikkkõrv kirjutas:
Ei tohiks nagu kõvaketas jms. siin asjasse puutuda. Väga imelik üldiselt. Asi peaks nagu ikka kuidagi selle emaplaadi kiibistiku ja integreeritug graafikaga seotud olema. Vaatasin eile huvi pärast ka selle emaplaadi juhendit, kuid sealt ei hakanud ka midagi sellist silma, mis seda mõjutada võiks. Ma ei tea, proovi ehk värskeimat Inteli kodulehelt saadaolevat sellele kiibistikule mõeldud graafikadraiverit, ehk on see parem kui AsRocki kodulehel olev. Ehkki kas seegi nüüd siin aitab aga vähemalt on siis teada, et selles viga pole.
http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=9498&ProdId=1049&lang=eng
Ja siis võid viimase DirectX-i ka peale lasta. Teinekord on sellest ka video ja graafikaga seotud probleemide puhul abi ja kahju ta ka ei tee, kui seekord ehk ei aitagi.
http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3&displaylang=en


Ei muutu midagi. Kas mõni viirus võiks midagi sellist põhjustada? Kuigi peale formatit peaks ju kõik kadund olema, või mitte?

_________________
Oksjonitel siis Vanaisa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 27.12.2010 14:42:53 vasta tsitaadiga

Ei viirus siin nüüd vaevalt kui sa Windowsi koos formaadiga installisid nii öelda puhtale kettale siis ta peaks kõik üle kirjutama ka boot sektori kettal nii, et viirus saab sel juhul tulla vaid koos installitava tarkvaraga, kuid kuna see on sul kõik nagu ametlikest allikatest saadud, siis on see ikka üsna ebatõenäoline, et viirus oleks. Pigem närib mind ikka väike kahtluseuss kas tõesti ikka seda probleemi vahetult enne nüüdset Windowsi installimist täpselt sellel arvutil täpselt selle raudvaraga ei olnud? Kasutasid ikka seda sama integreeritud videod jne? Sest kõik eelnev näitab, et tarkvaras siin nüüd küll vaevalt enam probleem olla saab. Mina paneks küll ise mingi sellest integreeritud videost veidi toekama AGP kaardi, kui sellist võtta on muidugi, peale ja vaataks mis ta sellega teeb või kui sa ikka mingi raudvara muutuse tegid siis prooviks selle võimaluse korral algseisu tagasi pöörata ja vaadata kuidas arvuti siis reageerib.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
päkapkkk
HV vaatleja

liitunud: 31.12.2010




sõnum 01.01.2011 12:59:22 vasta tsitaadiga

100% graafika driveri viga. ma kahtlen kas see installimine sul ikka võga õigesti käib osad installikad pakivad lihtsalt lahti ennast kõvakettale ja sealt tuleb exe fail käima ajada v device manageridt ntks driver installida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Video Hakib
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.