|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
fatality
HV vaatleja

liitunud: 02.11.2004
|
03.11.2004 10:24:22
Küsimus kas P4 2.8Ghz HT võib üle klokkida? Ja kui võib kui palju on norm? |
|
|
| Bios-ist saan panna 4.9Ghz, emme on mul Epox 4PLA series. Mälu on 512MB 400Mhz PC 3200. Kas standardjahutusega saab 3.6Ghz kätte? Kas tasub panna 9000+ pöördeline jahutus põhjasillale? Kui keegi soovitab prose cooleri välja vahetada siis palun anna mudeli nimi ja hind mida tasuks peale panna. PS! Mingit vesijahutust ma osta ei jõua!
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oioi
HV veteran

liitunud: 15.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
236 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
03.11.2004 11:25:24
Re: Küsimus kas P4 2.8Ghz HT võib üle klokkida? Ja kui võib kui palju on norm? |
|
|
| fatality kirjutas: |
| Bios-ist saan panna 4.9Ghz, emme on mul Epox 4PLA series. Mälu on 512MB 400Mhz PC 3200. Kas standardjahutusega saab 3.6Ghz kätte? Kas tasub panna 9000+ pöördeline jahutus põhjasillale? Kui keegi soovitab prose cooleri välja vahetada siis palun anna mudeli nimi ja hind mida tasuks peale panna. PS! Mingit vesijahutust ma osta ei jõua! |
Mis siis et sa saad 4.9ghz panna ? ,512MB PC3200 mäluga sa synkroonis seal vaevalt midagi korda saadad [kui d43 pole]
Starndardiga 3.6ghz v6imalik vast täitsa ,ja 9000+ pääret jahutus põhjasillale ? sa õige pisut segi peast ? või oopistykkis kurt Zalmantech 7000cu pane peale !
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mati_p
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
03.11.2004 12:38:48
Re: Küsimus kas P4 2.8Ghz HT võib üle klokkida? Ja kui võib kui palju on norm? |
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
9000+ pääret jahutus põhjasillale ? sa õige pisut segi peast ? või oopistykkis kurt Zalmantech 7000cu pane peale ! |
see peab üks õite kobe põhjasild olema, kuhu zalman7k peale istub
|
|
| Kommentaarid: 57 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
03.11.2004 12:59:50
Re: Küsimus kas P4 2.8Ghz HT võib üle klokkida? Ja kui võib kui palju on norm? |
|
|
| fatality kirjutas: |
| Kui keegi soovitab prose cooleri välja vahetada siis palun anna mudeli nimi ja hind mida tasuks peale panna. PS! Mingit vesijahutust ma osta ei jõua! |
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mati_p
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.09.2002
|
03.11.2004 13:59:27
|
|
|
kui sa ei taibanud, siis tsiteeritud lauset oli võimalik mõista ka niipidi, et põhjasillale tuleks 9000 pöördelise vendi asemel zalman7000 panna. sellest ka kommentaar. teinekord torkan smaili lõppu, kui tõsiselt ei räägi, siis ehk ei pea hakkama üle seletama.
aga aitab offtopicust, jätkake teemakohast vestlust.
|
|
| Kommentaarid: 57 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fatality
HV vaatleja

liitunud: 02.11.2004
|
03.11.2004 19:18:32
|
|
|
| No kas on mõtet klokkida mingi 3.6Ghz-iseks või mitte? Ja kas standard jahutus kannatab ära?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
leits
HV Guru

liitunud: 28.07.2004
|
03.11.2004 19:28:16
|
|
|
| fatality kirjutas: |
| No kas on mõtet klokkida mingi 3.6Ghz-iseks või mitte? Ja kas standard jahutus kannatab ära? |
alla 4 pole mingit mõtet
väike offtopic ka: palju HV rekord on ? miski 4ghz ongi ?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AMD
HV veteran

liitunud: 29.07.2003
|
03.11.2004 21:47:31
|
|
|
[offtopic]
miks sa seda asja veel klokkida tahad ?
kas 2.8 GHz'ist tuleb puudu ?
ma olen alati tahtnud seda küsida nendelt, kes mingeid üle 2 GHz'iseid prosesi klokivad
[/offtopic]
_________________ From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel. |
|
| Kommentaarid: 335 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
145 :: |
3 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
03.11.2004 22:13:04
|
|
|
| AMD kirjutas: |
[offtopic]
miks sa seda asja veel klokkida tahad ?
kas 2.8 GHz'ist tuleb puudu ?
ma olen alati tahtnud seda küsida nendelt, kes mingeid üle 2 GHz'iseid prosesi klokivad
[/offtopic] |
Alati tuleb puudu
Ise klokkasin kah p4-sid kõvasti, kaks 2.4ghz isendit, tulemused on profiilis
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fatality
HV vaatleja

liitunud: 02.11.2004
|
04.11.2004 12:01:48
|
|
|
| Kas Standard jahutusega veab 4Ghz välja, krt vist ikka ei vea, ma panen miskit võimsamat peale. On soovitusi?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
04.11.2004 12:05:56
|
|
|
seda ei saa niimoodi öelda, kas veab või mitte jne.
ainus võimalus on ise proovida...
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
04.11.2004 12:17:41
|
|
|
| fatality kirjutas: |
| Kas Standard jahutusega veab 4Ghz välja, krt vist ikka ei vea, ma panen miskit võimsamat peale. On soovitusi? |
Zamlan 7000CU pane prose peale !
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fatality
HV vaatleja

liitunud: 02.11.2004
|
04.11.2004 12:53:12
|
|
|
| Kust ma selle Zalman 7000C saan? Ja mis hinnaga? Ise asun Tartus, seega kas Tartust saab osta sellist?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
04.11.2004 13:42:47
|
|
|
| fatality kirjutas: |
| Kas Standard jahutusega veab 4Ghz välja, krt vist ikka ei vea, ma panen miskit võimsamat peale. On soovitusi? |
Vesijahutus ikka, sama lärmi juures jahutab õhkjahutus 20c halvemini.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fatality
HV vaatleja

liitunud: 02.11.2004
|
05.11.2004 11:52:23
|
|
|
| Vesijahutust ca 1k eest ei saa minu teada. Mingi 2.4´k maksab..
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
05.11.2004 12:57:47
|
|
|
| fatality kirjutas: |
| Vesijahutust ca 1k eest ei saa minu teada. Mingi 2.4´k maksab.. |
Mmh, saab
Kunagi müüsin isegi odavamalt oma vana vesijahutuse maha
Aga oma vesijahutust ei müü, kuigi vahepeal mõtlesin, et müün maha (1500.- eest). Praegu kiskusin ajutiselt vesijahutuse maha ja panin nexuse 3600 kuuleri asemele ja tulemus on masendav. Lärmi teeb ikka sama palju, kui vesijahutuse vaiksed ventilaatorid, kuid jahutab kõvasti halvemini. Praegu on temp kuskil 15 kraadi kõrgem, kui vesijahutusega. Klokata ei kannata muidugi üldse, jooksutan default kiirustel, klokates peaks kriitiline piir ületatud saama juba.
Veega tuleb 2.4@4ghz jooksutades juurde umbes 10 kraadi temperatuuri. Tavajahutusel on see number umbes 15 ma pakuks. Mis on täiesti liig, prose temp full loadis oleks siis ligi kaudu üle 80 kraadi.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kirsa
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2003
|
11.11.2004 19:25:41
|
|
|
Mingi 3.4ghz peaksid võiksid kõik Inteli p4 prosed tänapäeval vähemalt minema.
Mul on endal ka 2.8HT nw, aga kuna epoxi emaplaat rohkem volte kui 0.075 tõsta ei lase siis üle 3.5 mina ei saanud.
Sellest ka küsimus icecuulile ja teistele et kuidas te asjadele rohkem volte annate? Või kasutavad kõik abitit vms?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
12.11.2004 06:09:46
|
|
|
| Kirsa kirjutas: |
Mingi 3.4ghz peaksid võiksid kõik Inteli p4 prosed tänapäeval vähemalt minema.
Mul on endal ka 2.8HT nw, aga kuna epoxi emaplaat rohkem volte kui 0.075 tõsta ei lase siis üle 3.5 mina ei saanud.
Sellest ka küsimus icecuulile ja teistele et kuidas te asjadele rohkem volte annate? Või kasutavad kõik abitit vms? |
volte tuleb anda jah. Julmalt ikka Üle 1.6 pole vist eriti mõtet 1.375 prosele anda. 1.5v prosele võib vabalt 1.7v lasta.
Mul on max mingi 1.85v mis anda saab, abiti emaplaat jah, ilma selleta nagu on asi mage
Toitekas on kah tähtis osa, et voldid oleks stabiilsed ja piisavalt powerit jaguks, et asja korralikult jooksutada.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
leits
HV Guru

liitunud: 28.07.2004
|
12.11.2004 08:13:55
|
|
|
Räägi siis meile oma klokkimis elamustest fatality Said 4ghz'i kätte ?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
12.11.2004 14:29:43
|
|
|
| ma arvan küll, et kui tahtmist on siis saab, samas pinget tuleb nagu IceUul ütles julmalt selga lajatada...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kirsa
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2003
|
12.11.2004 15:16:17
|
|
|
| IceUul kirjutas: |
volte tuleb anda jah. Julmalt ikka :) Üle 1.6 pole vist eriti mõtet 1.375 prosele anda. 1.5v prosele võib vabalt 1.7v lasta.
Mul on max mingi 1.85v mis anda saab, abiti emaplaat jah, ilma selleta nagu on asi mage :)
Toitekas on kah tähtis osa, et voldid oleks stabiilsed ja piisavalt powerit jaguks, et asja korralikult jooksutada. |
Mul on 1.525v prose ja üle 1.6 ei lase biosest valida. Ma tean et osade emaplaatidega saab rohkem, aga on muid meetodeid?
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
12.11.2004 15:34:58
|
|
|
| Kirsa kirjutas: |
| IceUul kirjutas: |
volte tuleb anda jah. Julmalt ikka Üle 1.6 pole vist eriti mõtet 1.375 prosele anda. 1.5v prosele võib vabalt 1.7v lasta.
Mul on max mingi 1.85v mis anda saab, abiti emaplaat jah, ilma selleta nagu on asi mage
Toitekas on kah tähtis osa, et voldid oleks stabiilsed ja piisavalt powerit jaguks, et asja korralikult jooksutada. |
Mul on 1.525v prose ja üle 1.6 ei lase biosest valida. Ma tean et osade emaplaatidega saab rohkem, aga on muid meetodeid? |
praegu küll meelde ei tule. Mingi variant on küll, et mingi jalgade ühendamine vms. Et siis on prose defaultis kohe suurm volt.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fatality
HV vaatleja

liitunud: 02.11.2004
|
22.11.2004 16:53:26
|
|
|
| panin 3.2ghz, ja standardjahutusega 40c, aga mängides tõusis 44c vahest 45c. Ilma clokita on 2.8ghz, 29-30c. Ennem lükkan vee peale siis vaatame mis 4ghz saab..
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fatality
HV vaatleja

liitunud: 02.11.2004
|
23.11.2004 12:52:07
|
|
|
| Nii sain kätte 1.7Ghz, alla ei luba, ja default on 2.8Ghz, hetkel max on 3.4Ghz, mängisin Generals ZH-d mõnda aega ja temp oli 50c @ 3.4Ghz. Kui panin 3.5Ghz siis viskas enne windowsi sisselogimist sinise pildi ette. Ma arvan et mälu ei kannatanud välja kuna mul 400mhz mälu ja bootimisel näitas üle 400mhz. Seega 3.4Ghz hetke rekord!
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.09.2003
|
23.11.2004 15:22:58
|
|
|
Mis sul see fsb ka on. Ma oma 2.8 prescotiga sain 3.8Ghz winni a siis oli see jama et mälu ikka ei jagand laksu välja kuigi 4/3 (või oli see nüüd 5/4) oli peal. 3/2 ei võtt üldse pilti ette. Praegu nagu profiilist näha, on stabiilselt 3.5 ja see divaidör vms on 4/3 (või oli see nüüd 5/4). Emme on ic7-g ja cooler see zalman cnps7000B Cu
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tHE maD
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2004
|
23.11.2004 17:17:24
|
|
|
emm,mälu peaks veel kannatama,ehk saab liiga vähe voolu
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mothys
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2004
|
25.11.2004 00:12:40
|
|
|
Seda sa küll ile ei löö..... 6.2 GHz on ikka suur arv P4 kohta amaizing oi see karm asi ja klokab weel edasi see prose on varsti prügikastis ja see kutt nutab " HOLY F**k, i screwd up my 6.2 GHz P4 processor." vuut, see oleks kurb
_________________ Christmas.................. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
25.11.2004 00:39:43
|
|
|
| mothys kirjutas: |
Seda sa küll ile ei löö..... 6.2 GHz on ikka suur arv P4 kohta amaizing oi see karm asi ja klokab weel edasi see prose on varsti prügikastis ja see kutt nutab " HOLY F**k, i screwd up my 6.2 GHz P4 processor." vuut, see oleks kurb  |
See oli ikkagi 3.6ghz prose ja vaata mis jahutust ta seal kasutas.
Ise tegin kah uue rekordi, 2.4ghz p4 @ 4.3ghz windowsis stabiine ja seda veel vesijahutusega.
Mõtle mis tulemus siis veel sarnase jahutusega tuleks...
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
25.11.2004 00:58:10
|
|
|
Oma northwoodi sain stabiilselt tööle eelpool mainitud zalmani jahutusega 3.3 peal. Temp idles 35-42, fullis 50 kanti. Lisa volte pole millelegi pannud. Prosel korra proovisin 1.525 pealt 1.7 peale ning ramil 2.7 pealt 2.8 peale kuid selle peale enam 3.3 üles ei buutinud ainult piiksus. Võibolla peaks rohkem tõstma?
Mul põhjasilla radikas väga haledalt ära retsitud. Kiskusin vendi maha ning võtsin radikal neljandiku ribisid maha et videokaardi jahutust peale mahutada. Võibolla seal miski jama kuigi speedfan väidab selle tempiks suht rahuldava 42kraadi.
Kui korra panin fsb miski settingu 4/5 peale siis läks mälu kiirus alla kuid cpu ikka ei läinud rohkem. Ju siis 3.3 mu konkreetse isendi stabiilseks piiriks. Vahepeal sain isegi 3.4 peal tööle kuid siis hakkas superpi erroreid genereerima.
Idieed kuidas asja kiirendada on alati oodatud .
Nati OT kuid mul on juba ammusest ajast küsimus et kui palju mõjutavad rami timingud reaalset kiirust? 2.8G ning 2.5 8 4 4 ning 2.8G 2 6 3 3 vahe oli praktiliselt olematu, võibolla 1-3% povray renderdamises. Pealegi saan ma ju suuremate timingutega märksa rohkem fsb'd tõsta mis annab märksa suurema jõudluse kasvu (imho).
| tsitaat: |
ma olen alati tahtnud seda küsida nendelt, kes mingeid üle 2 GHz'iseid prosesi klokivad
|
Kui kasutad gentood või lihtsalt tegeled palju progemisega on igasugune kiiruse kasv teretulnud, isegi rohkem kasu kui mängudes sest peale eputamise on sellest ka praktiline kasu.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.09.2003
|
05.01.2005 22:57:57
|
|
|
| MOBO? N/B panin endal 800 peal lukku ja enne oli mul N/B radikal vent a änam ei ole. Vb on rammil ja prosel liiga palju volte.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
s4nder
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.10.2004
|
06.01.2005 00:34:18
|
|
|
| AMD kirjutas: |
[offtopic]
miks sa seda asja veel klokkida tahad ?
kas 2.8 GHz'ist tuleb puudu ?
ma olen alati tahtnud seda küsida nendelt, kes mingeid üle 2 GHz'iseid prosesi klokivad
[/offtopic] |
Vahel ajab ka muigama kuidas näiteks Aquamarki foorumis mingi rikas ameeriklane ostab oma mänguarvutile a64 3800+, kuigi eelmine oli 3500+ või midagi. Vingub veel et miks skoor madalam on. Küsiti siis, et mis ta eelmisega tegi, see vastas, et ah see läks internetiarvutile. No mille kuradi pärast on inimesel vaja KÕIGE uuemat juppi, mis natuke aeglasemast kordi rohkem maksab?! 3500+ oleks ka kõik mängud VÄGA hästi jooksutanud. Noh eks muidugi tekitab selline asi ka kadedust kui oma cellu peale mõtlen, aga krt annetagu see raha parem Aasia tsunamiohvritele.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
06.01.2005 02:25:25
|
|
|
Kui see üle-eelmine post oli mulle suunatud siis ehk seletaks nati seda liiga palju volte loogikat ning seletaks ülejäänud suht segase teksti veidi pikemalt lahti. Oma mobo tüübi olen millegipärast unustanud profiili panna. Isend siis Abit IS7.
Mõned päevad tagasi tegin enda masinaga pulli . Tahtsin ööseks gentood jätta kompileerima ning siis panin kasti ning kinni et väga palju ei ragistaks kettad(2xsatad, mõlema temp 45-50 keskmiselt). Masin oli hetkel kellamata, prosevent käis min pööretel. Ainsaks kastis õhku vahetavaks vendiks oli üks suht nõrk 80mm'ne toiteplokis. Umbes paar tundi hiljem kui vaatasin kui kaugele asi jõudnud oli tabas kerge üllatus: kasti sisetemp oli 60 ning prosel 75 . Varem pole sisetemp kordagi üle 45 ning prose oma üle 50 eriti tihti läinud(klokkamata kui õhku vahetasid kaks korpuseventi). Kiskusin küljeplaadi kähku maha ning vaatasin olukorra üle. Zalmani vasekolakas oli sõrmikõrvetavalt tuline . Õnneks midagi hullu ei juhtunud ning masin töötas täiesti stabiilselt. Siit järeldus et kui kastis pole korralikku öhuringlust ei piisa jahutamiseks ka parimatest cooleritest.
[OT]
Vastaks sellele klokkamise mõttekusele veelkord.
Kui ma oma 2.8 panin tööle 3.3 peal siis povray renderdas ~5-10% kiiremini. Suhteliselt mõttetu võib arvata kuid kuna progen suht palju ning ka gentoo tahab aeg-ajalt kompileerimist siis see 5% annab pikapeale päris suure ajavõidu. Punktide tagaajamist pean ma omamoodi spordiks/hasartmänguks millega ise eriti ei tegele.
5% võimsama prose ostmist ei pea eriti mõttekaks kui sama kiirusekasvu võib ka tasuta saada.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ZerOZer05
HV kasutaja
liitunud: 17.11.2004
|
06.01.2005 23:10:04
|
|
|
Mina sain oma 2.8 GHz Prescottist 3.5 GHz kätte stock jahutusega agp siin oli fixed ja mälusiin 1:1 prosega.
Arvuti oli aknaääres küljelt lahti ja peale puhus külm õueõhk
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PowerPuff
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2005
|
07.01.2005 11:29:34
|
|
|
| Mul tekkis lihtsalt küsimus, et milleks on üldse vaja näiteks 2,8GHz't proset klokkima hakata? Arusaadav, et klokiti 500MHz'iseid, aga 2,8 peaks ju küll piisav olema. Ja tahaks teada, millist kasu sa siis kiiruses ka saad (silmaga nähtavat)?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kaivo
HV kasutaja
liitunud: 16.05.2004
|
07.01.2005 11:40:00
|
|
|
Äkki jõuldlus kasvab ??
_________________ Tracker------------------->-Dra[EST]coN-<------------------- |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PowerPuff
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2005
|
07.01.2005 11:46:03
|
|
|
| jõudlus kasvab jah. aga mind huvitab, et mis on selle asja mõte? Ega prose jõudlus ju üksi kogu su süsteemi kiiremaks ei tee. Kas mõttekam ei oleks RAM''i juurde panna kui proset klokkida? Sest vaevalt sul see 2,8GHz'ine prose kunagi 100% jõudlusega töötab. Tavaliselt jääb selle saavutamine muude komponentide taha.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ZerOZer05
HV kasutaja
liitunud: 17.11.2004
|
07.01.2005 13:52:13
|
|
|
| PowerPuff kirjutas: |
| jõudlus kasvab jah. aga mind huvitab, et mis on selle asja mõte? Ega prose jõudlus ju üksi kogu su süsteemi kiiremaks ei tee. Kas mõttekam ei oleks RAM''i juurde panna kui proset klokkida? Sest vaevalt sul see 2,8GHz'ine prose kunagi 100% jõudlusega töötab. Tavaliselt jääb selle saavutamine muude komponentide taha. |
Aga järsku ma tahan suuremat skoori superpi-s ja 3dmargis. Ja klokkamine on odavam kui RAMi juurde ostmine.
Ja kuna see teema räägib ikkagi 2.8GHz prescotti clokkamisest siis üks küsimus kah.
kui ma oma prose 3.6GHZ peale panen siis peale restarti ei lähe arvuti tööle ja teeb ainult paar pikka piiksu. kas keegi oskab aidata?
3.5 GHz peal töötab korralikult.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaare
HV vaatleja

liitunud: 31.12.2004
|
07.01.2005 14:37:27
|
|
|
Klokkamise mõte ongi siis nagu enda arvuti piiksumise piirini ajada vms? . Et kuni ei piiksu siis on kõik kõige paremas korras. Ja mida annab sulle suurem skoor superpi-s ja 3dmargis? Saad teiste ees hüpata, et mul kõrgem skoor? või mis on asja mõte?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cooler(-10)
Kreisi kasutaja
liitunud: 26.09.2003
|
07.01.2005 15:46:11
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Kui see üle-eelmine post oli mulle suunatud siis ehk seletaks nati seda liiga palju volte loogikat ning seletaks ülejäänud suht segase teksti veidi pikemalt lahti. Oma mobo tüübi olen millegipärast unustanud profiili panna. Isend siis Abit IS7.
|
Vaata mul hakkasid probleemid tekkima seoses suurema taktsagedusega. Siis lugesin, et kui volte juurde anda, siis muutub süsteem stabiilsemaks. Kui aga liiga palju juurde andsin, siis oli asi stabiilsusest kaugel. (Nii rammi kui cpu voldid katsetasin kordamööda läbi.) Ma ei tea, kuidas is7 lood on, aga ic7-g lasi mul ilusti ka põhjasilla sagedust määrata sõltumata prosest ja praegu töötab põhjasild 800MHz stabiilselt.
Aa see ka veel, et kuna põhjasilla orig. vent hakkas roppumoodi möirgama, otsustasin selle ära võtta. (Nüüd jahutab põhjasilda ainult orig. radikas.) See jutt on selleks, et kui NB töötab 800MHz peal, siis ei tohiks probleem olla mõnes äralõigatud ribis NB radikal.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PowerPuff
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2005
|
07.01.2005 16:13:05
|
|
|
| ZerOZer05 kirjutas: |
Aga järsku ma tahan suuremat skoori superpi-s ja 3dmargis. Ja klokkamine on odavam kui RAMi juurde ostmine.
|
Et tegu on eestlasliku mentaliteediga, et mul peab olema suurem kui sinul?
Palju õnne. Saate ehk kõik oma prosed piiksuma.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaare
HV vaatleja

liitunud: 31.12.2004
|
07.01.2005 17:48:30
|
|
|
| ZerOZer05 kirjutas: |
Aga järsku ma tahan suuremat skoori superpi-s ja 3dmargis. Ja klokkamine on odavam kui RAMi juurde ostmine.
|
Ja mis sa siis teed, kui omaarust klokkad oma arvutit, aga järsku avastad, et arvuti piiksub küll, aga mitte midagi muud ei tee (tööle ei lähe ja koguaeg ainult must pilt ees)? Et siis on vist jah päris odav klokata, kui pärast pead veel uued jupid ka ostma, kuigi tegelikult töötas algne (ilma klokkamata) arvuti täiesti korralikult ja kiiresti.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ZerOZer05
HV kasutaja
liitunud: 17.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
08.01.2005 17:59:36
|
|
|
| Cooler(-10) kirjutas: |
| Vaata mul hakkasid probleemid ... |
Volte pole ma hetkel kusagile juurde pannud. Vahepeal natuke proovisin(sammu kaupa kuni 0.2v juurde) kuid midagi paremaks ei tundunud minavat.
Mingi setting mul vist oli isegi olemas biosis et mis kiirusel põhjasild tööle panna kuid hetkel on see automaatse peal. Kui fsb on 4x236 siis nb temp paari tunnise seti lammutamisega tõuseb umbes 50ni mida pean suht rahuldavaks.
| PowerPuff kirjutas: |
| jõudlus kasvab jah. aga mind huvitab, et mis on selle asja mõte? Ega prose jõudlus ju üksi kogu su süsteemi kiiremaks ei tee. Kas mõttekam ei oleks RAM''i juurde panna kui proset klokkida? Sest vaevalt sul see 2,8GHz'ine prose kunagi 100% jõudlusega töötab. Tavaliselt jääb selle saavutamine muude komponentide taha. |
Heh, kui mainstream oli 350 ja high-end 600 siis rääkisid sedasama ka 500'ste kohta
RAM'i lisamine on mõttekas ainult teatud piirini. Hetkel masinas mälu 512 ning ainult mõnes üksikus mängus on nati väheks jäänud, kõik programmid mida jooksutada tarvis on ilusti ära mahtunud. Ainus mälu mille lisamine ka reaalselt kiirust parandaks on L1/2/3 cahce. L2'st saab prose andmed kätte ~50x kiiremini kui ramist võttes, L1 jookseb minu teada prosega samas taktis. Tõenäoliselt on hetkel kõige suuremaks piduriks arvutites hoopis kõvaketas mis mälust tuhandeid kordi aeglasem. Vennal on xp2500@3200 vana kõvakettaga ning see on xp all on ainult natuke kiirem kui üks cel400 mida vahest torkida tarvis.
Oma teada olen ma juba mitu korda toonud näiteid miks on kiirem prose ka reaalelus kasulik kuid eks ma siis üritan veelkord põhjusi selgitada. Põhimõtteliselt on õige et enamus arvuteid ei jookse pidevalt 100% peal* kuid siiski kui on tarvis midagi ressursinõudlikumat teha siis kiiremast prosest on rohkem kasu. Näiteks kui progen siis kompileerin oma iga natukese aja tagant, iga kord kulub selleks ~10s-2min. Kui sellest saaks 10% maha siis nädalaga koguneks sellest mõni tund mis muidu läheks ilma asjata raisku. Progeja töötund maksab firmale 500-1000eeq ning seega kokkuhoid suht suur.
*Mul küll seti koguaeg taustal ning vaid mõni üksik tsükkel läheb raisku
Loomulikult ei anna kiirem arvuti tavalisele netisurfajale mitte midagi juurde, neile piisaks vabalt ka 500'sest kui ei taha liiga palju silmailu ning filme vaadata.
Ise klokkan oma masinat ainult nii palju et see mul pärast ka sellistel settingutel rahulikult töötaks. Igasuguseid teste jooksutan ainult selleks et teada saada kas mingi asja muutmine ka midagi reaalset juurde andis. Need kes mingeid rekordeid teevad võtavad seda kui sporti. Vaevalt et mõni inimene kasutaks igapäevaselt nitrot oma auto kiirendamiseks kuid samas mõne jupi vastav töötlemine võib anda selge kokkuhoiu kas kütusekulus või siis võimsuse juurdekasvu.
Kui vaadata viimase paari aasta trende siis on prosede kiirusekasv praktiliselt seisma jäänud. Viimase aasta-poolteisega on arvutite võimsus kasvanud minimaalselt, isegi intel koristas 4G'se prose roadmapilt. Paljud eksperdid väidavad et ühetuumsete prosede kiirused lähiajal enam eriti ei kasva. Ainus lootus ongi multicore lahendused kuid need kiirendavad ainult väga väikest osa tänapäeval saada olevaid programme. Seega hetkel ongi ainus võimalus kiirema masina saamiseks olemasoleva klokkimine.
Lõpetuseks üks artikkel ka. The Free Lunch Is Over: A Fundamental Turn Toward Concurrency in Software ehk kuidas tuleb hakata tulevikus programme kirjutama et need multicoredel jookseks. Veidi räägib ka prosede kiirenemise trendidest ning mida annaks ära teha et single-core prosedest viimast välja võtta.
http://www.gotw.ca/publications/concurrency-ddj.htm
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Iron miki
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2004
|
08.01.2005 18:46:05
|
|
|
| variant on selles et sul võib ju hea jahutus olla aga kui riistvara seda clokkamist ei kannata siis pole ka midagi teha
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
neoman
HV veteran
liitunud: 12.11.2004
|
21.01.2005 09:24:57
|
|
|
P4 3.0HT @ 3,4 m2ly 1:1 230 mhz peal 2-5-2-2 timing
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
25.02.2005 15:34:56
|
|
|
| Endal ka mul P4 2,8GHz HT Northwood ja stock jahutusega ning default pingega (1,5) jõudsin laeni 3,3Ghz peal, edasi hakkas laks restarte tegema
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
27.02.2005 20:25:29
|
|
|
| UrmoZ kirjutas: |
| Endal ka mul P4 2,8GHz HT Northwood ja stock jahutusega ning default pingega (1,5) jõudsin laeni 3,3Ghz peal, edasi hakkas laks restarte tegema |
Lhe, naabrimees ka muljeid jagamas, AGA NÄED; VÕTTA NÄPUST, ma sain 3.0@3,4GHz teha, ning kui edasi proovisin, siis kusagilt lendab mingi KAMM sisse ja WINDOWSI laadimisel teeb arvuti lihtsalt ise restardi, kuigi temp püsib ise kusagil 27-32 kraadi juures olevat. jõudsin järeldusele et ülejäänud süsteem ei pea stressile vastu ja minestab. näiteks videokaart ise muutub ilma korpuse vendikata nii kuumaks et EMAPLAAT teeb omavoliliselt restardi. ega see naljaasi ka pole, lausa kahju hakkab teisest, kuigi jah, ma saaks oma procet veelgi tõsta, kui ülejäänud RIISTVARA välja vahetan.
eks teile kõigile väikest mõtlemist siin, pole mõtet jamada, kui ei oska, ja PAREM KARTA KUI KAHETSEDA....
kõike tehke ikka mõistuse piirides, muidu on SUSS ja SININE TOSS..
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
04.03.2005 09:18:41
|
|
|
vanemate P4-ga pole õnneks asi väga hull... samas nende Inteli tippmudelite puhul peab ikka jahutus olema hea
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
04.03.2005 20:28:24
|
|
|
| Kirsa kirjutas: |
Mingi 3.4ghz peaksid võiksid kõik Inteli p4 prosed tänapäeval vähemalt minema.
Mul on endal ka 2.8HT nw, aga kuna epoxi emaplaat rohkem volte kui 0.075 tõsta ei lase siis üle 3.5 mina ei saanud.
Sellest ka küsimus icecuulile ja teistele et kuidas te asjadele rohkem volte annate? Või kasutavad kõik abitit vms? |
no jah, mina ei saa oma canyoga üldsegi clocata voltide poolest, nimelt voldid on kinni ja töötab 1,32v peal. aga FSB-ga sain 3,0@3,4GHz kätte ning pärast seda kui isegi 1 võrra FSB-d tõstan, tuleb ilus restart windowsi laadimisel. temp. tavaline 27-29 ja full load 42 kraadi.
suvel ka plaanis GYGABYTE emaplaat endale muretseda. https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Emaplaadid/12125/
andmete järgi on päris hea ning peaks ka saama ikka korralikult clockata....
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|