|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
25.11.2018 18:41:11
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
Sisulist kriitikat või arutelu pole saanud spetsiifiliselt selle raamistiku VASTU olijatest ühegi suust.
Korduvad küsimused pareeritakse lihtsalt demagoogia või puhta ad hominem rünnakuga. |
Ehk siis täpselt see mis sa minu viimatiste küsimuste puhul viljelesid?  |
?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9996339#9996339
Ad hominem - ründad isikut mitte ei väitle sisuliselt. Kus ma sind ründasin?
Demagoogia oli mis, need punktid mis ma alguses välja tõin või lühikokkuvõte olukorrast? Ma tõesti ei jõua koguaeg samu küsimusi küsida, seinaga rääkimine pole põnev.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006
|
25.11.2018 19:48:59
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Omaenda postitusele viitamine, kus pole toodud viited dokumendile, pole ehk kõige konstruktiivsem?  |
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006
|
25.11.2018 19:55:39
|
|
|
anubis, sa ise sisu ka lugesid või ainult teemade pealkirju?
Wishlist võib üllas olla, aga kuidas seda korda saadetakse on teine asi.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ykshuntka
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2007
|
25.11.2018 20:04:05
|
|
|
Valged vaidlevad omavahel ja mustad tungivad koos peale. Malelaud varsti pruun.
Kolhoosiaegse tõulehma aretuse ABC meenutab see rändepoliitika st. lehm võib ainult vait olla käe sisse surumisel.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
25.11.2018 20:12:02
|
|
|
| Selles osas on anubisel õigus, et siiani ei ole sisuliselt suudetud selgitada, miks pakti vastu ollakse. Tavalised argumendid on "aga miks poolt olla?" või "Eesti suveräänsus kaob" või "immigratsioon legaliseeritakse". Ilma lisaselgitusteta.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smith
HV veteran

liitunud: 25.08.2002
|
25.11.2018 20:17:38
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Saate ikka aru rahvusvaheliste raamistike olulisusest?  |
Ma julgen pakkuda, et veel hiljuti polnud sul "rahvusvaheliste raamistike" olemasolustki vähimatki aimu.
Aga nüüd on juba vaat et tähtsamgi kui Kavanaugh valedetektori test.
_________________ Only the Central Computer knows the truth |
|
| Kommentaarid: 158 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
145 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
25.11.2018 20:18:41
|
|
|
Muide, kas järgmisena tuleks hakata võitlema ÜRO inimõiguste deklaratsiooni vastu? Ka need õigused kehtivad immigrantidele.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
25.11.2018 20:21:19
|
|
|
| Smith kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
Saate ikka aru rahvusvaheliste raamistike olulisusest?  |
Ma julgen pakkuda, et veel hiljuti polnud sul "rahvusvaheliste raamistike" olemasolustki vähimatki aimu.
Aga nüüd on juba vaat et tähtsamgi kui Kavanaugh valedetektori test. |
Nats oli, tegelikult.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jänes
HV kasutaja
liitunud: 16.11.2003
|
25.11.2018 20:44:12
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Selles osas on anubisel õigus, et siiani ei ole sisuliselt suudetud selgitada, miks pakti vastu ollakse. Tavalised argumendid on "aga miks poolt olla?" või "Eesti suveräänsus kaob" või "immigratsioon legaliseeritakse". Ilma lisaselgitusteta. |
See, et teatud seltskond ignoreerib süstemaatiliselt igasuguseid selgitusi, ei tee neid sugugi olematuks. Aga demagoogitsemine on ju nii pagana mugav.
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/helen-haal-randelepe-on-valisministeeriumi-tolkes-kaduma-lainud-eesti-votaks-kohustusi-mitte-lihtsalt-ei-puhenduks?id=84551035
| tsitaat: |
Kõige olulisem fakt puudutab sõna „commitment“ (tõlge - kohustus) või „we commit“ (tõlge - me kohustume) või „we further commit“ (tõlge - me edaspidi kohustume) „to realize this commitment“ (tõlge - seda kohustust ellu viima/realiseerima) ÜRO rändeleppe inglisekeelses versioonis. Selle sõna tõlge ÜRO rändeleppe saksakeelses versioonis on “Verpflichtung” oder “wir verpflichten uns”, oder “wir verpflichten uns außerdem”, oder “um diese Verpflichtung zu verwirklichen”.
Inglise keelne sõna „commitment“ nii nagu saksa keelne sõna „Verpflichtung“ on väga tugeva tähendusega õiguslikult siduvad väljendid, mis tähendavad mõlemad üht ja seda sama - kohustuma.
ÜRO Globaalse rändeleppe eestikeelses versioonis, on sõna „commitment“ tõlgitud kui „pühenduma“ ja „pühenduma sellele“ või „selle pühendumuse järgimiseks“, mille tähendus ei oma mingeid siduvaid elemente ja mis ei väljenda kuidagi moodi inglise keelse sõna „commitment“ või saksa keelse sõna „verpflichtung“ tegelikku tähendust.
Eestikeelne sõna „pühenduma“ tähendab inglise keeles „to dedicate“ ja saksa keeles „widmen“. Inglise- ja saksakeelsetest ÜRO globaalse rändeleppe versioonides neid sõnu aga selles kontekstis isegi ei esine.
Inglisekeelse sõna „commitment“ või saksa keelse sõna „Verpflichtung“ vale tõlget „pühenduma“ on kasutatud ÜRO globaalse rändeleppe dokumendis vähemalt 82 korral!
Kas saab väita, et tegemist on lohakuse, hoolimatuse või kergekäelise suhtumisega niivõrd olulisse dokumenti? |
Las ,ma pakun, anubiselt tuleb kommentaar - Helen Hääl - isamaa.
| sakinaga kirjutas: |
| Muide, kas järgmisena tuleks hakata võitlema ÜRO inimõiguste deklaratsiooni vastu? Ka need õigused kehtivad immigrantidele. |
Just, just ! Demagoogitsemine on nii pagana mugav .
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
25.11.2018 20:50:21
|
|
|
Ei saa tõsiselt võtta arvamusartiklit, kus väidetakse, et pakt annab Venemaale õiguse paigutada Eestisse piiramatul hulgal oma kodanikke. Faktide piires tuleb arutleda. Leppes on konkreetselt kirjas, et sellega ei kaasne õiguslikke kohustusi, miks seda jätkuvalt ja jätkuvalt eiratakse, jääb mõistetamatuks.
Tsitaat leppest:
| tsitaat: |
| This Global Compact presents a non-legally binding, cooperative framework that builds on the commitments agreed upon by Member States in the New York Declaration for Refugees and Migrants. It fosters international cooperation among all relevant actors on migration, acknowledging that no State can address migration alone, and upholds the sovereignty of States and their obligations under international law. |
Suurriigid ei kirjutaks alla taolisele leppele, millel oleksid õiguslikud tagajärjed.
Selles kontekstis on pühenduma täitsa õige vaste sõnale commit. http://www.eki.ee/dict/ies/index.cgi?Q=commit&F=M&C06=en
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
25.11.2018 20:54:35
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Muide, kas järgmisena tuleks hakata võitlema ÜRO inimõiguste deklaratsiooni vastu? Ka need õigused kehtivad immigrantidele. |
Inimõiguste deklaratsioon ei ole üle maailma kehtiv, ja mõni riik kes ka allkirja andnud, ei tunnista seda eriti.
Aga võidelda võiks ikka. Kui delfi kommentaariumi lugeda, siis tuleks kohe see ÜRO inimõiguste deklaratsioon tühistada.
Võiks alustada uuesti umbes aastast 1700. Ja alustuseks tuleks kõik uuringu ja teadusmehed teibasse tõmmata.
Pööbel teab täpselt kuidas tuleb elada!
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
25.11.2018 20:56:04
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
Ei saa tõsiselt võtta arvamusartiklit, kus väidetakse, et pakt annab Venemaale õiguse paigutada Eestisse piiramatul hulgal oma kodanikke. Faktide piires tuleb arutleda. Leppes on konkreetselt kirjas, et sellega ei kaasne õiguslikke kohustusi, miks seda jätkuvalt ja jätkuvalt eiratakse, jääb mõistetamatuks.
Tsitaat leppest:
| tsitaat: |
| This Global Compact presents a non-legally binding, cooperative framework that builds on the commitments agreed upon by Member States in the New York Declaration for Refugees and Migrants. It fosters international cooperation among all relevant actors on migration, acknowledging that no State can address migration alone, and upholds the sovereignty of States and their obligations under international law. |
Suurriigid ei kirjutaks alla taolisele leppele, millel oleksid õiguslikud tagajärjed.
Selles kontekstis on pühenduma täitsa õige vaste sõnale commit. http://www.eki.ee/dict/ies/index.cgi?Q=commit&F=M&C06=en |
USA ei "kirjuta alla" ka sellele "kohustusteta raamidele".
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
25.11.2018 21:06:49
|
|
|
| HDvurle kirjutas: |
| sakinaga kirjutas: |
Ei saa tõsiselt võtta arvamusartiklit, kus väidetakse, et pakt annab Venemaale õiguse paigutada Eestisse piiramatul hulgal oma kodanikke. Faktide piires tuleb arutleda. Leppes on konkreetselt kirjas, et sellega ei kaasne õiguslikke kohustusi, miks seda jätkuvalt ja jätkuvalt eiratakse, jääb mõistetamatuks.
Tsitaat leppest:
| tsitaat: |
| This Global Compact presents a non-legally binding, cooperative framework that builds on the commitments agreed upon by Member States in the New York Declaration for Refugees and Migrants. It fosters international cooperation among all relevant actors on migration, acknowledging that no State can address migration alone, and upholds the sovereignty of States and their obligations under international law. |
Suurriigid ei kirjutaks alla taolisele leppele, millel oleksid õiguslikud tagajärjed.
Selles kontekstis on pühenduma täitsa õige vaste sõnale commit. http://www.eki.ee/dict/ies/index.cgi?Q=commit&F=M&C06=en |
USA ei "kirjuta alla" ka sellele "kohustusteta raamidele". |
Suurbritannia? Venemaa? Ma loodan, et keegi ei taha tõsiselt väita, et Venemaa loobub oma suveräänsusest. USA praegune välispoliitika on Trumpi nägu, paari aasta pärast see loodetavasti muutub.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
25.11.2018 21:12:19
|
|
|
| Mis nägu see selline siis on ka? Miks loodetavasti? Kas sa tahad, et suurriigi välispoliitika nägu muutuks selliseks, nagu *sina* tahad? Või mis selle märkuse mõte on?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
25.11.2018 21:14:48
|
|
|
Lugesin nüüd diagonaalis seda dokumenti. No rõhk on ikka sellel, et tagame migrantidele seda teist ja kolmandat, anname juhiseid rändeks jne. No see jutt on ka, et lähteriigis probleemiga tegeleda, et survet rändeks vähendada, millega võib mõningate mööndustega nõustuda, kuigi jään seisukohale, et see peaks siiski rohkem lähteriigi asi olema.
Ikkagi ei nõustu. Kes väga tahab teise riiki minna, see suudab endale selgeks teha kuidas ja mis tingimustel see võimalik on. Kes on otsustanud teise riiki minna, see peab ise hoolt kandma selle eest, et ühiskond ta omaks võtaks mitte ei pea hakkama näpuga kohalike peale näitama, kui nood teda väga omaks võtta ei taha. Kui see dokument kirjutab, et ränne on kogu aeg toimunud ja on täiesti loomulik, siis täpselt niisama loomulik on see, et ega võõraid kohe avasüli vastu ei võeta vaid nad peavad ennast tõestama. Ränne ei ole kohustus vaid võimalus ja migrant võib alati oma koju tagasi minna kui ei meeldi, aga põliselanik ongi oma kodus ja peabki omama rohkem õigusi ja privileege kui sisserännanu.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
25.11.2018 21:16:55
|
|
|
Trumpi poliitika pole arusaadav. Vähemalt mina ei saa aru mida ta tahab, või mida ja millepärast teeb. Tundub täitsa segane vend olema.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smith
HV veteran

liitunud: 25.08.2002
|
25.11.2018 21:24:39
|
|
|
| SSD kirjutas: |
Trumpi poliitika pole arusaadav. Vähemalt mina ei saa aru mida ta tahab, või mida ja millepärast teeb. Tundub täitsa segane vend olema.  |
See on ehk sellepärast, et loed tema kohta kohalikust peavoolu meediast?
_________________ Only the Central Computer knows the truth |
|
| Kommentaarid: 158 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
145 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jänes
HV kasutaja
liitunud: 16.11.2003
|
25.11.2018 21:25:55
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
Suurbritannia? Venemaa? Ma loodan, et keegi ei taha tõsiselt väita, et Venemaa loobub oma suveräänsusest. USA praegune välispoliitika on Trumpi nägu, paari aasta pärast see loodetavasti muutub. |
Venemaad nüüd mingite lepingute või kokkulepete etaloniks tuua on paras naljanumber.
Molotovi-Ribbentropi pakt.
Budapesti memorandum.
Venemaa käib ringi rahvusvaheliste lepetega täpselt nii, nagu heaks arvab. Hetkel on Venemaa aktiivselt ajamas rahastust Süüria ülesehitusele, millest enamuse ta ise maatasa pommitas. Sellega seoses püüab head nägu teha igasugu põgenike abistamis asutuste juures, teadagi mis eesmärgiga.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
25.11.2018 21:32:48
|
|
|
| anubis kirjutas: |
| Renka kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
Sisulist kriitikat või arutelu pole saanud spetsiifiliselt selle raamistiku VASTU olijatest ühegi suust.
Korduvad küsimused pareeritakse lihtsalt demagoogia või puhta ad hominem rünnakuga. |
Ehk siis täpselt see mis sa minu viimatiste küsimuste puhul viljelesid?  |
?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9996339#9996339
Ad hominem - ründad isikut mitte ei väitle sisuliselt. Kus ma sind ründasin?
Demagoogia oli mis, need punktid mis ma alguses välja tõin või lühikokkuvõte olukorrast? Ma tõesti ei jõua koguaeg samu küsimusi küsida, seinaga rääkimine pole põnev. |
ja kui sa oma vastust loed (mida oled kusjuures hiljem täiendanud kui mu viimane postitus) siis seal ei ole ju mu küsimustele vastatud. Puhas demagoogia ainult sel teemal, et ilma selle paktita ei ole võimalik midagi teha. Ma väidan, et on küll. Ja mind selguse mõttes huvitaski justnimelt see hetkel Mehhikos toimuv, et ei läheks liiga laiapõhiseks ja üldsõnaliseks see teemaarendus. Ole hea seleta (või keegi teine kes teemat valdab) lihtsale inimesele ära miks Mehhiko ei saa hetkel midagi ette võtta ilma selle paktita? Ja/või kuidas see pakt aitaks hetkel Tijuanas toimuvat lahendada. Ma olen seda pakti lugenud (mitte küll kõiki seletusi - aga põhipunktid ja osade punktide seletusi) ja mulle jääb see osa selgusetuks mida sa selle Mehhiko/Tijuana kontekstis väitsid.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
25.11.2018 21:41:22
|
|
|
| Venemaa võib seda endale lubada, et liitub mingi leppega ja kui hiljem ei sobi, siis saadab pikalt. Elavad võibolla natuke kehvemini kui läänest läikivaid asju ei saa enam importida, aga elavad suht samamoodi edasi. Eesti ei saa seda endale lubada - kui kohe ei ütled, siis mõni arvab et oled munadega, mõni teine arvab et oled loll ja keegi kolmas kehitab õlgu, kuid midagi hullu ei juhtu. Kui hiljem alt ära hüppad, siis oled reetur ja saad tõenäoliselt reeturi palga.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
25.11.2018 22:03:07
|
|
|
| Jänes kirjutas: |
| sakinaga kirjutas: |
Suurbritannia? Venemaa? Ma loodan, et keegi ei taha tõsiselt väita, et Venemaa loobub oma suveräänsusest. USA praegune välispoliitika on Trumpi nägu, paari aasta pärast see loodetavasti muutub. |
Venemaad nüüd mingite lepingute või kokkulepete etaloniks tuua on paras naljanumber. :lol:
Molotovi-Ribbentropi pakt. (y)
Budapesti memorandum. (y)
Venemaa käib ringi rahvusvaheliste lepetega täpselt nii, nagu heaks arvab. Hetkel on Venemaa aktiivselt ajamas rahastust Süüria ülesehitusele, millest enamuse ta ise maatasa pommitas. Sellega seoses püüab head nägu teha igasugu põgenike abistamis asutuste juures, teadagi mis eesmärgiga. |
Miks su postituses sõnagi Suurbritanniast ei ole? Raske on sisulist vestlust pidada, kui hakatakse kinni õlekõrrest, mitte ei vaadelda teemat süsteemselt.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
25.11.2018 22:37:12
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
| Renka kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
Sisulist kriitikat või arutelu pole saanud spetsiifiliselt selle raamistiku VASTU olijatest ühegi suust.
Korduvad küsimused pareeritakse lihtsalt demagoogia või puhta ad hominem rünnakuga. |
Ehk siis täpselt see mis sa minu viimatiste küsimuste puhul viljelesid?  |
?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9996339#9996339
Ad hominem - ründad isikut mitte ei väitle sisuliselt. Kus ma sind ründasin?
Demagoogia oli mis, need punktid mis ma alguses välja tõin või lühikokkuvõte olukorrast? Ma tõesti ei jõua koguaeg samu küsimusi küsida, seinaga rääkimine pole põnev. |
ja kui sa oma vastust loed (mida oled kusjuures hiljem täiendanud kui mu viimane postitus) siis seal ei ole ju mu küsimustele vastatud. Puhas demagoogia ainult sel teemal, et ilma selle paktita ei ole võimalik midagi teha. Ma väidan, et on küll. Ja mind selguse mõttes huvitaski justnimelt see hetkel Mehhikos toimuv, et ei läheks liiga laiapõhiseks ja üldsõnaliseks see teemaarendus. Ole hea seleta (või keegi teine kes teemat valdab) lihtsale inimesele ära miks Mehhiko ei saa hetkel midagi ette võtta ilma selle paktita? Ja/või kuidas see pakt aitaks hetkel Tijuanas toimuvat lahendada. Ma olen seda pakti lugenud (mitte küll kõiki seletusi - aga põhipunktid ja osade punktide seletusi) ja mulle jääb see osa selgusetuks mida sa selle Mehhiko/Tijuana kontekstis väitsid. |
Paranduse tegin ma lisamaks sedasama selgitust, kaks-kolm minutit hiljem. Ajamärge on ilusti postituse all, minul pole võimalik midagi muuta foorumis ilma nende ajamärgisteta. Erinevalt teistest.
Ma pole väitnud, et Mehhiko ei saa ilma raamistikuga liitumata midagi teha. Ma väitsin, et raamistikus on paikapandud rahvusvaheline tegevusplaan, kuidas selle probleemiga süsteemselt tegelema hakata. Pole kunagi midagi vastupidist väitnudki. Humanitaarkriis kuulutatakse välja siis kui kohalike resursside ammendumise võimalus on tekkimas ja seega oht inimeludele.
Kui Kesk-Ameerikast liiguvad inimesed USAsse ja soovivad paluda seal varjupaika, siis praeguse seisuga ei takista neid teel suuresti keegi peale kurjategijate. USA tagab piiril seda küsinutele asüüli. Nad on ju põgenike ja tagakiusatute riik, suuresti kõik kes seal on on põgenikud või nende järeltulijad või väevõimuga sissetoodud orjade järeltulijad.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jänes
HV kasutaja
liitunud: 16.11.2003
|
25.11.2018 22:56:43
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Jänes kirjutas: |
| sakinaga kirjutas: |
Suurbritannia? Venemaa? Ma loodan, et keegi ei taha tõsiselt väita, et Venemaa loobub oma suveräänsusest. USA praegune välispoliitika on Trumpi nägu, paari aasta pärast see loodetavasti muutub. |
Venemaad nüüd mingite lepingute või kokkulepete etaloniks tuua on paras naljanumber.
Molotovi-Ribbentropi pakt.
Budapesti memorandum.
Venemaa käib ringi rahvusvaheliste lepetega täpselt nii, nagu heaks arvab. Hetkel on Venemaa aktiivselt ajamas rahastust Süüria ülesehitusele, millest enamuse ta ise maatasa pommitas. Sellega seoses püüab head nägu teha igasugu põgenike abistamis asutuste juures, teadagi mis eesmärgiga. |
Miks su postituses sõnagi Suurbritanniast ei ole? Raske on sisulist vestlust pidada, kui hakatakse kinni õlekõrrest, mitte ei vaadelda teemat süsteemselt. |
Ise sa tõid selle venemaa siia sisse, mis sisulist vestlust sa selisega ikka pead, kes lihtsalt haarab õlekõrrest ja demagoogitseb.
Mulle pole sa ikkagi vastanud, kes-kus-millal sai Taneli valetajaks nimetamise eest bänni? Kolm korda olen küsinud. Ise nõuad iga sõna kommenteerimist ja midagi vahele jätta ei tohi.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
25.11.2018 23:16:36
|
|
|
| Jänes kirjutas: |
| sakinaga kirjutas: |
| Jänes kirjutas: |
| sakinaga kirjutas: |
Suurbritannia? Venemaa? Ma loodan, et keegi ei taha tõsiselt väita, et Venemaa loobub oma suveräänsusest. USA praegune välispoliitika on Trumpi nägu, paari aasta pärast see loodetavasti muutub. |
Venemaad nüüd mingite lepingute või kokkulepete etaloniks tuua on paras naljanumber. :lol:
Molotovi-Ribbentropi pakt. (y)
Budapesti memorandum. (y)
Venemaa käib ringi rahvusvaheliste lepetega täpselt nii, nagu heaks arvab. Hetkel on Venemaa aktiivselt ajamas rahastust Süüria ülesehitusele, millest enamuse ta ise maatasa pommitas. Sellega seoses püüab head nägu teha igasugu põgenike abistamis asutuste juures, teadagi mis eesmärgiga. |
Miks su postituses sõnagi Suurbritanniast ei ole? Raske on sisulist vestlust pidada, kui hakatakse kinni õlekõrrest, mitte ei vaadelda teemat süsteemselt. |
Ise sa tõid selle venemaa siia sisse, mis sisulist vestlust sa selisega ikka pead, kes lihtsalt haarab õlekõrrest ja demagoogitseb. |
Venemaa oli vaid üks näidetest. Suurbritannia teine. Kui tahta midagi ümber lükata, siis ei ole kuigi asjalik keskenduda ühele näitele ja teist ignoreerida. Lisaks võib näideteks tuua Kanada, Hispaania, Jaapani, Hiina, Norra, Soome, Rootsi, Itaalia jne.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jänes
HV kasutaja
liitunud: 16.11.2003
|
25.11.2018 23:21:29
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Miks su postituses sõnagi Suurbritanniast ei ole? Raske on sisulist vestlust pidada, kui hakatakse kinni õlekõrrest, mitte ei vaadelda teemat süsteemselt. |
Aga palun, sinu suurel soovil toome siis Suurbritannia ka sisse. Ma saan aru, et sina erinevalt sinu mõttekaaslasest rändeleppe alal anubisest, oled siis Suurbritannia praeguse poliitika toetaja ? Seega BREX-it on sinu arust õige poliitika mida ajada ? Hea, et seegi selgeks sai, et sa BREX-itit toetad, ei ole siis päris 100% anubisega ühel nõul.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
25.11.2018 23:31:41
|
|
|
Kanada, Hispaania, Jaapan, Hiina, Norra, Soome, Rootsi, Itaalia jne? Püüame teemas püsida ja mitte isiklikuks minna. Sellest ei muutu arutelu paremaks.
Muide, Brexit peaks väljendama, et Suurbritannial oleks eriti põhjust vältida leppeid, kus nad suveräänsusest loobuksid. Oli ju migratsiooni tõkestamine üks Brexiti põhilisi ajendeid.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
26.11.2018 11:19:14
|
|
|
| tsitaat: |
| Vasakpoolne peaminister Peter Pellegrini ütles pühapäeval Brüsselis, et Slovakkia ei toeta "seda ÜRO pakti Marrakechis mingil viisil ega nõustu sellega". |
Vat siis kus lugu, pidid ju "parempoolsed populistid" vaid vastu olema
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliverk
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
26.11.2018 11:24:28
|
|
|
| CnZ kirjutas: |
| tsitaat: |
| Vasakpoolne peaminister Peter Pellegrini ütles pühapäeval Brüsselis, et Slovakkia ei toeta "seda ÜRO pakti Marrakechis mingil viisil ega nõustu sellega". |
Vat siis kus lugu, pidid ju "parempoolsed populistid" vaid vastu olema  |
Ju sattus ajudega vasakpoolne olema, kes oskab kaugemale mõelda kui esimese wc pausini.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
26.11.2018 11:30:34
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Kusjuures "naljakas" on Brexiti puhul tõik, et probleemsete migrantide all peeti silmas just ida-eurooplasi, kes brittidelt töö ära võtavad.
Igasugused tumedama nahavärviga migrandid polnud eriti teemaks, kuna nemad ju brittide tööd ära ei võtnud/võta, sest vegeteerivad riigi abirahade peal, sh moslemite naised olid ja on sünnitusmasinateks. |
See on vale.
Ka varem välja toodud fakt, et UK näite puhul on immigrandid netosummas vähem riiklikke teenuseid tarbinud kui väärtusi loonud/makse maksnud. Kuna kohalikud tarbivad rohkem kui toodavad siis võib isegi järeldada, et immigrandid hoiavad elus süsteemi mis tarbib rohkem väärtusi kui toodab.
Siin detailsemalt lahatud.
https://migrationobservatory.ox.ac.uk/resources/briefings/the-fiscal-impact-of-immigration-in-the-uk/
| tsitaat: |
| The OBR estimates suggest that the government budget surplus in 2020-2021 would be higher under the high migration scenario and lower in the low migration scenario: it projected a £16.9bn surplus in 2010-2021 under the high migration scenario, compared to £5.2bn in the low migration scenario. Debt as a share of GDP would also be lower under the high migration scenario (73.3% vs. 76.1% by 2020-2021). |
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
26.11.2018 11:38:13
|
|
|
anubis, kuidas see vale on? Su enda lingil on ju kirjas:
| tsitaat: |
Dustmann and Fratini (2013) estimated the fiscal impact of EEA and non-EEA migrants during the 1995-2011 period. Their results suggest that during this period the total fiscal impact of EEA migrants in the UK was close to GBP + 8.8 billion (an average of close to GBP + 0.6 billion per year). The total fiscal impact of non-EEA migrants for this period was estimated at GBP -104 (an average of close to GBP -6.5 billion per year).
|
Ehk siis perioodil (1995-2011):
Euroopa migrandid tootsid aastas 8.8 miljardit kasu.
Väljaspool EU'd tulnud migrandid aga -6.5 miljardit kahju.
See tsitaat mida sa välja tõid on ainult EEA migrantide kohta. Selle kohta on artiklis ka kenasti riikide kaupa tulpdiagramm välja toodud.
EDIT: oled nüüd oma postituse sisu muutnud ja selle EEA tsitaadi eemaldanud.
EDIT2: Ja kui edasi lugeda siis need eespool toodud numbrid on kahtluse alla seatud ja MigrationWatch UK arust peaksid korrektsed andmed olema:
| tsitaat: |
| Looking at the recent EEA migrants, MigrationWatch UK (2014) estimates that the total fiscal impact of recent EEA migrants for the 2001-¬2011 period was GBP -0.25 billion and the impact of recent non-EEA migrants was GBP -27 billion for the same period. |
_________________ There is no place like 127.0.0.1
viimati muutis Renka 26.11.2018 11:42:43, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
26.11.2018 11:41:43
|
|
|
Immigratsioon tervikuna on riigile kasulik oli asja mõte, ma panin kokkuvõttest tsitaadi kuna see võtab selle viite sisu paremini kokku. EEA kohta käis juba see algne viide.
Riiklikul UK kaotab Brexitist seega veel rohkem.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rixk
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.06.2004
|
26.11.2018 11:42:33
|
|
|
| Renka kirjutas: |
anubis, kuidas see vale on? Su enda lingil on ju kirjas:
| tsitaat: |
Dustmann and Fratini (2013) estimated the fiscal impact of EEA and non-EEA migrants during the 1995-2011 period. Their results suggest that during this period the total fiscal impact of EEA migrants in the UK was close to GBP + 8.8 billion (an average of close to GBP + 0.6 billion per year). The total fiscal impact of non-EEA migrants for this period was estimated at GBP -104 (an average of close to GBP -6.5 billion per year).
|
Ehk siis perioodil (1995-2011):
Euroopa migrandid tootsid aastas 8.8 miljardit kasu.
Väljaspool EU'd tulnud migrandid aga -6.5 miljardit kahju.
See tsitaat mida sa välja tõid on ainult EEA migrantide kohta. Selle kohta on artiklis ka kenasti riikide kaupa tulpdiagramm välja toodud.
EDIT: oled nüüd oma postituse sisu muutnud ja selle EEA tsitaadi eemaldanud. |
Lihtsalt parandus. 8.8 miljardit tõid Euroopa migrandid kasu perioodil 1995-2011 (0.6 miljardit aastas). Väljastpoolt tulnud migrandid tekitasid samal perioodil, 1995-2011, kahju 104 miljardit (6.5 miljardit aastas).
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
26.11.2018 11:47:19
|
|
|
rixk, sul on õigus. Kiiruga jäi viga sisse
Aga täiendasin ka oma eelmist posti natukene.
| anubis kirjutas: |
Immigratsioon tervikuna on riigile kasulik oli asja mõte, ma panin kokkuvõttest tsitaadi kuna see võtab selle viite sisu paremini kokku. EEA kohta käis juba see algne viide.
Riiklikul UK kaotab Brexitist seega veel rohkem. |
Seda küll jah. EUst tulnud kasu tootvad migrandid pekstakse eemale ja non-EEA riikidest tuleb mittetöötavat kontingenti aina peale.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
26.11.2018 11:53:51
|
|
|
| tsitaat: |
During the 2001-2011 period, recent migrants from A10 countries had an estimated net fiscal impact at approximately GBP + 4.9 billion, other recent EEA migrants at GBP + 15.3 billion, while recent non-EEA migrants at GBP + 5.2 billion.
|
Seal tuleb juttu veel edasi. Ei pea jääma 1995-2011 pidama.
Lingi mõte polnud terve sisu foorumisse pasteerida, ikka selleks, et kõik keda huvitab saaks allikaga tutvuda.
edit: (Lisaks, Migrationwatch UK on oma väidetava apoliitilisuse juures esitanud järjepidevalt [väga] parempoolseid väiteid, seega nende analüüsi soovitaks veidi skeptilisemalt suhtuda kui akadeemikute omasse)
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
26.11.2018 12:10:57
|
|
|
|
EKRE teebki vaid lapsikut poliitikat. Ainult karjuvad, mitte ühtegi konkreetset ettepanekut olukordade lahendamiseks. Naaskli pidin Facebookist ära kustutama, hakkas igasugust EKRE iba jagama. :/
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliverk
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
26.11.2018 12:21:27
|
|
|
| raxz kirjutas: |
|
EKRE teebki vaid lapsikut poliitikat. Ainult karjuvad, mitte ühtegi konkreetset ettepanekut olukordade lahendamiseks. Naaskli pidin Facebookist ära kustutama, hakkas igasugust EKRE iba jagama. :/ |
Pole küll EKRE valija. Aga mida nad peaks välja pakkuma? Pole ju mingit olukorda lahendada.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
26.11.2018 12:34:40
|
|
|
https://www.postimees.ee/6458971/jaak-joeruut-randeraamistikust-eestis-on-tehtud-kaks-suurt-viga?_ga=2.184727599.725113271.1543221349-1693703661.1526145589
| tsitaat: |
Esiteks on Jõerüüdi hinnangul rikutud üht põhipostulaati, mis on Eesti puhul hästi töötanud üle veerand sajandi. «Ei tohi segada välispoliitikat sisepoliitikaga ja vastupidi.
|
| tsitaat: |
Teine asi, millest on väga vähe räägitud, on endise diplomaadi sõnul meie julgeolekulise, välispoliitilise käitumise ja diplomaatia nurgakivi, mis lepiti kokku 1990. aastate alguses. «Ma olen sügavalt imestunud ja pettunud, et kõrgel riigi tasemel on unustatud, milline see nurgakivi on. See on väga lihtne ja lühikene lause: mitte iialgi enam üksinda! Ja nüüd äkitselt näeme seda valetamisega läbipõimitud poliitilist kaost, mille tulemusel on hakanud mõne meid pidevalt jälgiva suursaadiku silmis Eesti senine suur usaldusväärsus äkitselt kõikuma.»
|
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
26.11.2018 13:14:26
|
|
|
| Oliverk kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
|
EKRE teebki vaid lapsikut poliitikat. Ainult karjuvad, mitte ühtegi konkreetset ettepanekut olukordade lahendamiseks. Naaskli pidin Facebookist ära kustutama, hakkas igasugust EKRE iba jagama. :/ |
Pole küll EKRE valija. Aga mida nad peaks välja pakkuma? Pole ju mingit olukorda lahendada. |
Täpselt. Ei olegi vaja, aga muudkui räuskavad pidevalt ja jätavad oma lihtsameelsetele (kuidas sa nimetad selliseid, kel oma ajaga targemat teha pole kui linna peal räusata?) valijatele mulje, et kõik on sitasti. Mitte midagi sellega paremaks ei muutu.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ertai
HV veteran

liitunud: 11.05.2007
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
26.11.2018 13:25:01
|
|
|
|
EKRE on oma jüngritel süütenööri üpris ära kulutanud. Kui kuuldakse midagi, mis ei meeldi, on pauk kerge tulema.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
26.11.2018 13:39:44
|
|
|
Nats koomiline kogu selle pakti juures on, et korraga vaieldakse, et see ei tekita mingeid kohustusi ega probleeme aga samas on kriitilise tähtsusega, et see läbi surutaks.
Tekib küsimus, et millised on konkreetsed probleemid mis tekiksid kui toda pakti läbi ei suruta ning millised on konkreetsed muutused riigi käitumises kui pakt vastu võetakse.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
26.11.2018 13:43:35
|
|
|
| Mis meie saatuses muutub?
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|