Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Pagulaste/immigrantide teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 234, 235, 236  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 17:45:06 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
The difference between patriotism and nationalism is that the patriot is proud of his country for what it does, and the nationalist is proud of his country no matter what it does; the first attitude creates a feeling of responsibility, but the second a feeling of blind arrogance that leads to war


Selle seletuse põhjal on ju kõik jänkid natsionalistid.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 23.11.2018 17:50:02 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Artikkel tasub enne reageerimist mõttega lõpuni lugeda.


Üritatakse pehmendada eilset artiklit, mis sai natuke liiga radikaalne.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/merkel-rahvusriigid-peaksid-olema-valmis-suveraansuse-loovutamiseks?id=84522851

tsitaat:
Rahvusriigid peavad täna, peaksid täna, ütlen ma, valmis olema suveräänsuse loovutamiseks,” ütles Merkel eile Konrad Adenaueri fondi üritusel teemal „Parlamentarism globaliseerumise ja rahvusliku suveräänsuse vahel” Berliinis, vahendab Die Welt.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 17:53:27 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ei tea kas see on juhuslik kokkusattumus, et selle naisterahva joonistusel kõik pahad on valged mehed, kuid seevastu kõik õilsad ja head on enamuses naised, neegrid ja moslemid? Kui see pole vaenu ja vihkamise õhutamine, siis mis on? Sellest ei maksa rääkidagi, et pildil kujutatud fantaasiad ei lähe reaalsusega ka muul moel eriti kokku.

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 18:14:06 vasta tsitaadiga

Kodumaad võib armastada ka nii, et kõiki teisi ei vihka/karda.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 18:31:01 vasta tsitaadiga

Kui ehk ei märganud,

elukaz kirjutas:
anubis kirjutas:
Patriotism != natsionalism


Mis vahe seal siis on? Naabriantsule arusaadavas keeles.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 18:45:12 vasta tsitaadiga

Patriotism != natsionalism
Ehk
Kodumaad võib armastada ka nii, et kõiki teisi ei vihka/karda.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 18:45:34 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kodumaad võib armastada ka nii, et kõiki teisi ei vihka/karda.

Kas keegi meist siin vihkab/kardab kõiki teisi? Kas või EKRE ise?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 18:47:02 vasta tsitaadiga

Sildistamise/demoniseerimise näiteid tahad?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 18:53:13 vasta tsitaadiga

Sa ilmselt pead iseenesestmõisetavaks mida natsionalism sinu jaoks tähendab ja mida see sinu arust ka kõigi teiste jaoks peaks tähendama. Aga ma ei saa sellestki aru kas see on sinu jaoks positiivne või negatiivne nähtus. Kui keegi seda sõna tarvitab siis üks võib seda võtta tunnustusena ja teine hukkamõistuna. Nii et mis neil siis vahet on? Vähemalt nii palju võiksid oma mõttemaailma avada kas see on hea või halb.

Sakinaga seisukoht sai teada, see on halb.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 19:30:50 vasta tsitaadiga

Ma võtsin Googlest esimese vaste. Sooviti ju definitsiooni.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 23.11.2018 19:59:55 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Sildistamise/demoniseerimise näiteid tahad?


Jah, palun !
Sest sinu poolt ju sellist asja ei esine, see käib lihtsalt sinu põhimõtete ja vaadete vastu. Ei ole sildistamist, ei ole demoniseerimist.

anubis kirjutas:

Kui sa tuima järjekindlusega mingit poliit-populistlikku jura kordad siis tekib küsimusi pigem sinu arukuse suhtes.


anubis kirjutas:
Mul kergelt kopp ees sellest, et mingid radikaalid järjepidevalt üritavad hämada ja kaaperdada väga lihtsat ja põhimõttelist väärtust oma populistliku sildi alla.


anubis kirjutas:

Ehh. Ärge ometi muutuge, sõitkem ikka sama rada ja silmad kinni, kuulame %lemmikraadiojaam% ja õhtul sõimame %inimgrupp%.


anubis kirjutas:
Juhitakse tähelepanu sellele, et lugupeetud patrioot Tõnis Mägi on oma enda eluloo ära unustanud. Seega lihtsalt demagoogitseb. Tahad sellist inimest usaldada? Jõudu.


anubis kirjutas:
@Tanel - ära ole selline lumehelbeke, terrorikaitseharjutusi tehakse igasuguseid. Eesmärk on olla valmis igasuguseks juhtumiks.


Kes on anubise definitsiooni järgi lumehelbeke :
anubis kirjutas:
1860 tähistas rassisti, tähendus pole muutunud.


anubis kirjutas:
https://www.lugejakiri.ee/ekre-verivarske-valimislubadus-ka-arstid-olgu-rahva-poolt-valitavad

tsitaat:

EKRE esimees Mart Helme sõnul vajab Eesti tervishoiusüsteem põhjalikku puhastust homopropagandast läbiimbunud ekspertidest: „Iga normaalselt mõtlev heteroseksuaalne eestlane saab aru, et Eesti tervishoiusüsteem ei teeni juba ammu rahva huve. Kõik Eestis tegutsevad nõndanimetatud arstid kuuluvad globalistlikku vandenõuvõrgustikku, mille niite tõmbavad soroslased, vasakliberaalid, äärmusfeministid ja ravimifirmad. Miks muidu ei nimetata homoseksuaalsust arstide poolt enam raskeks vaimseks puudeks ega panda neid hullumajja?“ laiutas Helme nõutult käsi.


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 21:55:21 vasta tsitaadiga

https://poliitika.postimees.ee/6460388/valiskomisjon-toetas-reformierakonna-ettepanekut-viia-randepakti-arutelu-tagasi-valitsusse

tsitaat:
Komisjon lisas avaldusele Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni ettepanekul viite välissuhtlemisseaduse sättele, mis reguleerib valitsuse pädevust esineda välissuhtlemisalaste avalduste, deklaratsioonide ja pöördumistega või ühineda nendega.

Õiguskantsler Ülle Madise tutvustas komisjonile sõltumatut õiguslikku hinnangut. Ta tõi välja viis aspekti ja kinnitas, et ÜRO dokument ei ole välisleping ning ei ole riikidele õiguslikult siduv.

Välisminister Sven Mikser nõustus täielikult õiguskantsleri hinnanguga, et tegemist ei ole õiguslikult siduva dokumendiga.


Kus ikka inimene järjepidevalt valetab...

Uskumatu.

/s

Ja ometi on tegemist oma ala professionaaliga kelle pädevus pole kahtluse all ja kes määratud riiklikult selliseid hinnanguid andma. Erinevalt näiteks tänavanurga-teadurite ja erakondlike ajaloolaste loosungitega vehkimisest..

Aga sellest otsusest lähtuvalt ei saa Jüri enam hämada ja vastutust kellegi teise peale lükata.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 22:51:17 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
globalistide ideoloogia on ammu teada, selle vastu on lootusetu võidelda, kuna ülikoolid ja peavoolumeedia suuresti nende kontrolli all.
Küll aga võiksime meie (kes me oma lastest ja Eestist kui suveräänsest rahvusriigist hoolime), mõelda, kuidas paremini ühendada oma jõudusid.


wut blink.gif Nüüd ma saan ilmselt bänni, aga Tanel ole nüüd enda vastu korraks aus - kas sa tõesti ise ei näe vastuolu enda jutu ja tegeliku elukorralduse ja igapäevaste valikute vahel?

Su elatusallikas oleva portaali põhisisuks on põhimõtteliselt 100% globaalsel kapitalivoo vahendamine.

Äkki tuleks hakata kusiganes lapstööjõu abil sentide eest tehtud mälupulkade asemel siis ka ainult Eestis tehtud puust mälumispulkade hindu võrdlema? Või siis müüma reklaami ainult kodumaisele kapitalile, mitte hiinlastele või kellele iganes, kes on nõus maksma?

Või niikaua kui raha ja enda huvid mängus on, on kaupade, kapitali ja inimeste vaba liikumine OK? Eks ise on muidugi tore piiranguteta reisida, lasta kohalikel oma seljakotti mäkke tassida jne, aga kui siis need samad tüübid mõtlevad, et tahaks ka paremat elu, kui mingite välismaalaste pennide eest vireleda, siis tõmbame kohe piir vahele ja muutume rahvusalasteks ja globaliseerumisvastaseks?


Päris põnevalt silmakirjalik. Ma ei suuda isegi ette kujutada, kuidas selliselt iseenda vastu ausaks on võimalik jääda.


Ja asja nael on muidugi veel selles, et kõiges on süüdi keegi teine - ülikoolid ja peavoolumeedia ja kesiganes, mitte need, kes tegelikult raha liigutavad ja sellele kaasa aitavad icon_lol.gif Kui asjad hapuks läinud, siis kolivad järgmisesse kohta ja tsillivad edasi.

Nii nagu sotsid ja liberastid ja kesiganes on süüdi pagulaste Euroopase lubamises ja toomises, mitte puhtakujuline kapitalism, millele oli ja on vaja odavat tööjõusisendit ja toodetava sodi müümiseks suurenevat tarbijaskonda, et majanduskasv jätkuda saaks.
Ei-ei, ikka keegi teine tegi seda. thumbs_up.gif Raudselt ülikoolid. kopp.gif


Kui see nüüd peaks mu viimaseks postituseks HVs jääma, siis - head aega!
Kunagi oli siin täitsa tore, aga need ajad on kahjuks juba mõnda aega möödas. Natuke kurb, aga ju siis paratamatu.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 23.11.2018 23:29:01 vasta tsitaadiga

Nii see kipub välja paistma küll, kus globaliseerumise positiivsed aspekte võtame loomulikuna ja see meid ei häiri, aga negatiivsete aspektide ees tahame silmad kõvasti kinni pigistada. Objektiivselt võivad positiivsed aspektid isegi rohkem meie rahvusriiklust õõnestada, kui pidada silmas inglise keele pealetungi, kus eesti rahvusest noored ei suuda end enam eesti keeles väljendada ja kasutavad eesti-inglise segakeelt, või kogu lääne popkultuur, alates muusikast kuni hollywoodi toodanguni, mis meie kultuuriruumis vohab - kas see globaalne võõrkultuurirünnak ei õõnesta meie rahvuskultuuri-riiklust.

Rändepakti võiks vaadelda ka täiesti alusprintsiipidest lähtuvalt, täiesti algusest, näiteks:
Kas inimeste ränne on inimkonnale võõras ja arusaamatu nähtus, või läbi aegade-ajaloo pigem loomulik nähtus. Kui inimesed on läbi sajandite ja aastatuhandete rännanud, võiks inimeste rändamist pidada inimkonna loomulikuks osaks. Kui tegemist on loomuliku nähtusega, võib mistahes rände eiramine, takistamine või pidurdamine olla hoopis ebaloomulik käitumisviis icon_smile.gif

Teine vaatepunkt võiks olla, suurte paljusid inimesi puudutavate, või ka riikide üleste probleemide võimalikult globaalset käsitlemist. Sarnaselt muude ühiste ettevõtmistega, kus heaks näiteks on osooniaugu edukas vähendamine ühiste pingutustega, kus samamoodi riigid tunnistasid probleemi ja võtsid endale kohustuse vähendada osooniauku tekitavate gaaside kasutamist - ja see ühine pingutus oli isegi edukam kui oodati.
Teine, mitte nii õnnestunud näide võiks olla võitlus üleilmse kliimasoojenemisega, kus osade riigid peavad võitlust kliimasoojenemise nimel riigi majandust kahjustavaks ehk riiki kahjustavaks, ning argumendid on suhteliselt sarnased meie tänase rändepakti vastaste argumentidega, alates kliimasoojenemise eitamisest, kuni suveräänse õiguseni oma rahvuslikes huvides saastamist jätkata icon_smile.gif

Rändepakt liigitub eelnevaga sarnasesse skaalasse, kas me tunnistame, kus inimeste rändeulatus on ületanud kriitlise piiri, kus see ränne tekitab riikidele probleeme ning see probleemiulatus võib tulevikus suureneda. Kas lasta rändeprobleemistikul kontrollimatult vohada, las need tegelevad, kelle piiridest sisse trügitakse - oma viga, kui tara ei ehita või smugeldajate laevu põhja ei lase.
Või on mõistlikum riikidel ühiselt tunnistada, et rändeprobleemistik on globaalse mastaabiga ning vähemalt kaudselt võim mõjutada igaüht ja kontrollimatud arengud võivad kutsuda esile omakorda uued probleemid, ning mõistlik on leppida kokku ühine alus ja raamistik, mille pealt rändeprobleemistikuga ühiselt aga kontrollitult üritada edasi minna.
Ja sellel raamistikul võibki olla mitmeid aspekte, alates moraalsest, kus rändajaid, ka illegaalseid koheldakse inimestena, nende paate ei lasta põhja, ja neid ei tervitata kuulirahega, kuni selleni, et migrante ei hakataks pikaaegselt kohtlema ebavõrdselt. Ebavõrdsuse alla vist on peetud silmas arengudi, kus osad riigid paigutavad sisserändajad laagritesse, kus need inimesed sisuliselt elavadki koonduslaagrilikes tingimustes aastaid, saavad seal lapsi, olemasolevad lapsed ja sündivad kooliharidust ei saa, meditsiiniabi on puudub, vohab laagrisisene tugevama õigus ja kuritegevus. Selline olukord ei ole lahendus ja riigid peaksid pingutama, sellise kohtlemise vältimiseks.

Lõppeks ühise pingutuse ja rände kontrollitud käsitlusega on teoreetiline lootus, et probleemistik ei kumuleeru soovimatus suunas.
Isiklikult olen rändepakti suhtes skeptiline, seda põhjusel, et mitmed, ka suured ja olulised riigid on otsustanud teemaga mitte tegeleda, mis tähendab, et rändepakt võib jääda poolikuks ürituseks nagu kliimalepe ja see võib rändepaktile pandud lootusi tõhusust kärpida.

Lõpetuseks võib mõelda, kas ilma rändepaktita läheb midagi paremaks või on suur võimalus, et hoopis halvemaks. Rändepakt iseenesest ei lahenda ühtegi probleemi, loob ainult ühiselt arusaadava raamistiku-eeldused, mille pealt tuleb lahendusi alles hakata looma.


viimati muutis H_K 23.11.2018 23:29:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 23:29:06 vasta tsitaadiga

Rahvusvaheline kaubandus ja reisimine ei ole globalism. namstoop, ma loodan et sa ise ei osta lapstööjõu abil sentide eest tehtud jõledaid asju. Ikka ainult kallist kohalikku käsitööd?

namstoop kirjutas:
...aga kui siis need samad tüübid mõtlevad, et tahaks ka paremat elu, kui mingite välismaalaste pennide eest vireleda, siis tõmbame kohe piir vahele...


Kas ainuke võimalus paremat elu saada on minna seda kellegi teise käest saama?

Üldjuhul on ühel rahval parajasti nii hea elu, kui nende geneetiline materjal seda võimaldab. Selle materjali kuhugi mujale vedamine vaevalt et mingit heaolu summat suurendab. Pigem vähendab seda nii lähte- kui sihtkohas.

namstoop kirjutas:
...on süüdi keegi teine - ülikoolid ja peavoolumeedia ja kesiganes, mitte need, kes tegelikult raha liigutavad ja sellele kaasa aitavad icon_lol.gif


Kes finantseerivad ülikoole ja omavad meediat (ja seega tellivad selle, millega need asutused tegelevad)?

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 23:33:49 vasta tsitaadiga

Smith kirjutas:
Üldjuhul on ühel rahval parajasti nii hea elu, kui nende geneetiline materjal seda võimaldab. Selle materjali kuhugi mujale vedamine vaevalt et mingit heaolu summat suurendab. Pigem vähendab seda nii lähte- kui sihtkohas.
Tanel, bännisid kasutaja selle eest, et ta ütles sinu kohta valetaja, kas taoline sõnum on HVF-s rohkem vastuvõetav kui sinu valetajaks kutsumine?

Tuletan meelde, et sama kasutaja on läbi aastate seda sõnumit korduvalt ja korduvalt HV foorumis väljendanud, siiamaani pole mingisuguseid sanktsioone järgnenud, tundub, et see on siis HV foorumi administratsiooni poolt aktsepteeritav seisukoht?
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 00:02:26 vasta tsitaadiga

sakinaga, kui minu väljendatav seisukoht niivõrd ärevusse ajab, siis miks mitte esitada vastuargumente?

Või lihtsalt selgitada, miks selline seisukoht ei peaks aktsepteeritav olema.

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
excalibur
HV Guru

liitunud: 24.01.2003




sõnum 24.11.2018 00:08:59 vasta tsitaadiga

namstoop- pagulased ei tule ise siia neid organiseeritakse siia. Heal juhul oskavad nad oma kodukandis jooksuga teise külla minna.

Targutamise asemel võiksid kohapeal vabatahtlik olla ja kapitalismi seljataha jätta. Pattude lunastamisest oled midagi kuulnud. icon_smile.gif
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 4 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 01:41:01 vasta tsitaadiga

Smith kirjutas:
Kas ainuke võimalus paremat elu saada on minna seda kellegi teise käest saama?

Üldjuhul on ühel rahval parajasti nii hea elu, kui nende geneetiline materjal seda võimaldab. Selle materjali kuhugi mujale vedamine vaevalt et mingit heaolu summat suurendab. Pigem vähendab seda nii lähte- kui sihtkohas.


Nõustun tagajärgede osas, ei nõustu põhjuste osas.

Asi pole niivõrd geneetikas kui kultuuriruumis ja väärtustes. Ma olen kindel, et kui vahetada rassid omavahel ära oleks tulemus enam-vähem sama.
Siiski juudilikud ja kristlikud kultuuriruumid on põhinenud päris produktiivsetel põhimõtetel, mis on lasknud ühiskondadel ja majandusel õitseda. Probleeme on muidugi, aga seda on igal pool. Lihtsalt Lääne väärtused on sedasi etemad.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 01:54:09 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Smith kirjutas:
Üldjuhul on ühel rahval parajasti nii hea elu, kui nende geneetiline materjal seda võimaldab. Selle materjali kuhugi mujale vedamine vaevalt et mingit heaolu summat suurendab. Pigem vähendab seda nii lähte- kui sihtkohas.
Tanel, bännisid kasutaja selle eest, et ta ütles sinu kohta valetaja, kas taoline sõnum on HVF-s rohkem vastuvõetav kui sinu valetajaks kutsumine?

Tuletan meelde, et sama kasutaja on läbi aastate seda sõnumit korduvalt ja korduvalt HV foorumis väljendanud, siiamaani pole mingisuguseid sanktsioone järgnenud, tundub, et see on siis HV foorumi administratsiooni poolt aktsepteeritav seisukoht?



Lumehelbeke, kas oli väga valus.


We mustn’t flood Germany with Africans, there are too many of them – African AfD politician
https://voiceofeurope.com/2018/11/we-mustnt-flood-germany-with-africans-there-are-too-many-of-them/
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 02:33:08 vasta tsitaadiga

Azatris kirjutas:
Nõustun tagajärgede osas, ei nõustu põhjuste osas.

Asi pole niivõrd geneetikas kui kultuuriruumis ja väärtustes. Ma olen kindel, et kui vahetada rassid omavahel ära oleks tulemus enam-vähem sama.


Ja kust tuleb see, mida kutsud kultuuriruumiks ja väärtusteks?

On ainult üks võimalik allikas. See on DNA. Muidugi kandub kultuur rohkem või vähem üle populatsioonide kokkupuudete ja segunemise korral, kuid see on ikkagi tugevalt piiratud geneetilise materjali omadustega.

Neegrid annavad alati tulemuseks Aafrika, pane nad kuhu tahes. Eurooplased aga Euroopa.

Hea näide selle kohta, et rasside vahetamisel tulemus ei ole üldse sama, on kristlus. Seda on eksporditud Aafrikasse ja see näeb seal ikka hoopis teistmoodi välja, kui näiteks ütleme Saksamaal. Või vaata kasvõi neegrite kirikuid USA-s.

See on ka põhjus, miks ma ei arva, et islam iseenesest oleks eriti ohtlik või kole. Oleneb ikka konkreetsest rahvast, kes seda harrastab või kas üldse omaks võtab.

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 08:38:27 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 08:51:18 vasta tsitaadiga

https://www.postimees.ee/6461171/mehhiko-linn-kuulutas-migrantide-tottu-valja-humanitaarkriisi
Eestist suurema rahvaarvuga linn pärib ÜRO-lt abi. tea kust see abi küll tulla võiks? ja mis kujul?

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 09:05:05 vasta tsitaadiga

https://www.postimees.ee/6461163/iom-liibuast-on-tanavu-repatrieeritud-15-000-migranti
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 24.11.2018 10:14:27 vasta tsitaadiga

excalibur kirjutas:
namstoop- pagulased ei tule ise siia neid organiseeritakse siia. Heal juhul oskavad nad oma kodukandis jooksuga teise külla minna.
Targutamise asemel võiksid kohapeal vabatahtlik olla ja kapitalismi seljataha jätta. Pattude lunastamisest oled midagi kuulnud. icon_smile.gif


Eestis on 100 pagulast (+-) ja näiteks 10000 (+-) ukrainlast, kes siin T1 malli ehitavad. Huvitav, kumb on reaalne proleem Eesti jaoks?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 10:28:00 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
excalibur kirjutas:
namstoop- pagulased ei tule ise siia neid organiseeritakse siia. Heal juhul oskavad nad oma kodukandis jooksuga teise külla minna.
Targutamise asemel võiksid kohapeal vabatahtlik olla ja kapitalismi seljataha jätta. Pattude lunastamisest oled midagi kuulnud. icon_smile.gif


Eestis on 100 pagulast (+-) ja näiteks 10000 (+-) ukrainlast, kes siin T1 malli ehitavad. Huvitav, kumb on reaalne proleem Eesti jaoks?


Kas peame ootama, kuni need pagulased meil probleemiks saavad, et sellega siis saaks tegelema hakata? Või vaatame lähiriikide kogemust ja üritame neid potentsiaalseid probleeme ennetada?
Ukrainlaste teemal.. Illegaalid on illegaalid, kas nad on ukrainlased, venelased või kuskilt lähis-ida/aafrika riikidest pärit tegelased. Ukrainlaste vahe on aga see, et neil ei ole kombeks noaga õigeusu kiriku nimel mööda tänavaid joosta. Eks nad sellepärast eriti fookuses ka ei ole.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 10:39:00 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
https://www.postimees.ee/6461171/mehhiko-linn-kuulutas-migrantide-tottu-valja-humanitaarkriisi
Eestist suurema rahvaarvuga linn pärib ÜRO-lt abi. tea kust see abi küll tulla võiks? ja mis kujul?


Rahvusvahelised kokkulepped annavad võimaluse probleemiga süsteemselt tegeleda.
Justnimelt selliste olukordade süsteemse lahendamise jaoks ongi vaja põhimõtetes kokku leppida (inimeste dokumendid, info liikumine, piirikontrolli tõhustamine, logistika mõlemas suunas jne), mitte kätepeal istuda ja vinguda või lihtsalt FUDi levitada.

Keegi sisuliselt lõpuks selle dokumendiga ka tutvub või jääbki selliseid näiteid tulema, mis tegelikult raamistikus näidatud kui probleemid millega tegelema saab hakata?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9982610#9982610
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 24.11.2018 11:50:04 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:

Rändepakti võiks vaadelda ka täiesti alusprintsiipidest lähtuvalt, täiesti algusest, näiteks:
Kas inimeste ränne on inimkonnale võõras ja arusaamatu nähtus, või läbi aegade-ajaloo pigem loomulik nähtus. Kui inimesed on läbi sajandite ja aastatuhandete rännanud, võiks inimeste rändamist pidada inimkonna loomulikuks osaks. Kui tegemist on loomuliku nähtusega, võib mistahes rände eiramine, takistamine või pidurdamine olla hoopis ebaloomulik käitumisviis icon_smile.gif


Inimesed on läbi sajandite ja aastatuhandete rännanud. On muidugi. Üks väike aspekt jäetakse muidugi mugavalt mainimata. Kui praegu on maakeral inimesi 7+miljardit, 1950 oli 2,5 miljardit, 1900 1,6 miljardit ja 1800 980 miljonit, siis loomulik nähtus jääb muidugi samadesse piiridesse nagu ta oli paarsada aastat tagasi.
Kliima muutused on samuti meie planeedil koguaeg olnud. Järelikult on see loomulik nähtus ja selle vastu võitlemine samuti ebaloomulik käitumisviis. Mis kliima soojenemine ? Milleks selle vastu võidelda ? Kui see on koguaeg niimoodi olnud, siis nii peabki ju olema? icon_rolleyes.gif

sakinaga kirjutas:
Smith kirjutas:
Üldjuhul on ühel rahval parajasti nii hea elu, kui nende geneetiline materjal seda võimaldab. Selle materjali kuhugi mujale vedamine vaevalt et mingit heaolu summat suurendab. Pigem vähendab seda nii lähte- kui sihtkohas.
Tanel, bännisid kasutaja selle eest, et ta ütles sinu kohta valetaja, kas taoline sõnum on HVF-s rohkem vastuvõetav kui sinu valetajaks kutsumine?

Tuletan meelde, et sama kasutaja on läbi aastate seda sõnumit korduvalt ja korduvalt HV foorumis väljendanud, siiamaani pole mingisuguseid sanktsioone järgnenud, tundub, et see on siis HV foorumi administratsiooni poolt aktsepteeritav seisukoht?


Kes ? Kus ? Mis ? Äkki saaks viite selle sündmuse kohta !
Ja äkki oskad öelda, kus mindi isiklikuks ja hakati kedagi isiklikult solvama sinu viidatud tekstis ?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 24.11.2018 13:49:17 vasta tsitaadiga

rixk kirjutas:
630 kirjutas:
excalibur kirjutas:
namstoop- pagulased ei tule ise siia neid organiseeritakse siia. Heal juhul oskavad nad oma kodukandis jooksuga teise külla minna.
Targutamise asemel võiksid kohapeal vabatahtlik olla ja kapitalismi seljataha jätta. Pattude lunastamisest oled midagi kuulnud. icon_smile.gif


Eestis on 100 pagulast (+-) ja näiteks 10000 (+-) ukrainlast, kes siin T1 malli ehitavad. Huvitav, kumb on reaalne proleem Eesti jaoks?


Kas peame ootama, kuni need pagulased meil probleemiks saavad, et sellega siis saaks tegelema hakata? Või vaatame lähiriikide kogemust ja üritame neid potentsiaalseid probleeme ennetada?
Ukrainlaste teemal.. Illegaalid on illegaalid, kas nad on ukrainlased, venelased või kuskilt lähis-ida/aafrika riikidest pärit tegelased. Ukrainlaste vahe on aga see, et neil ei ole kombeks noaga õigeusu kiriku nimel mööda tänavaid joosta. Eks nad sellepärast eriti fookuses ka ei ole.


? Rändepakti vastu hüsteeritsemine on kuidas täpsemalt probleemiga tegelemine? Mis see tegelemine sinu arvates üldse on? Imho on Eesti lähenemine - korralik kontroll - et leida õiged abi vajajad õnneotsijate seest ülesse täitsa ok ja toimib. Ikka on mõni tont sekka sattunud - järelikult tuleb kontrolli veel tugevdada. See pakt ei keela või ei käse mitte midagi lõpetada ega muuta.

Loomulikult peame probleemiga tegelema, kas keegi üldse väidab vastupidist? Miks selline küsimus?
Tead täpsemalt ukrainlaste kombeid? Hiljuti üks tahtis katuselt alla hüpata ja molotovi tont teab kuhu visata.
On ju ilmselge, et muidu normaalne inimene, kui teda järsku orjana hakatakse kohtlema võib ära snäppida.
Küsimus on - a) kas me peame tegelema ukrainlastega, neid kinni püüdma ja deporteerima
b) firmadega, kes neid palkavad
c) looma võimalused neil legaalselt siin töötama
d) lööma ukse kinni ja ütlema, meil pole kedagi vaja, me oleme vinged tegijad. Ainult teistelt tahame endiselt kõike - see on loomulik.
e) ... f)....

Me (valitsus) ei tegele praegu nende 10000, aga kisa 100 ümber on meeletu.

Ekre kisab aastaid juba, et kohe on meeletud massid (või hordid) siia tulemas - mingit tõestust pole vaja, sest no "Saksamaale ju tulid".
See on eriti kompetentne võrdlus ja analüüs.

Miks see ÜRO pakt kukkus välja selline, et nüüd jube paanika on. Kes olid meie esindajad, millised olid meie ettepanekud, kuidas need hääletati.
Need oleks küsimused, millele vastust ootaks.
Iseenesest on see ÜRO pakt tegelemine - lihtsalt kisamine on mitte tegelemine.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 13:52:57 vasta tsitaadiga

630, katuselt alla tahtis hüpata siiski grusiin, mitte ukrainlane...
https://leht.postimees.ee/6460208/molotovi-kokteiliga-vehkinud-grusiin-eestlased-on-sudametunnistuseta

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 24.11.2018 13:57:21 vasta tsitaadiga

Tõsi, mälu järgi kirjutasin, ei hakanud uudist üles otsima. Sisu väga palju sellest ei muutu - aga olgem korrektsed - tegu oli grusiiniga.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 14:32:56 vasta tsitaadiga

grusiin, keda kotiti.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 24.11.2018 15:01:10 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
Tõsi, mälu järgi kirjutasin, ei hakanud uudist üles otsima. Sisu väga palju sellest ei muutu - aga olgem korrektsed - tegu oli grusiiniga.


Kas tõesti sisu ei muutu ?

630 kirjutas:

Me (valitsus) ei tegele praegu nende 10000, aga kisa 100 ümber on meeletu.

Ekre kisab aastaid juba, et kohe on meeletud massid (või hordid) siia tulemas - mingit tõestust pole vaja, sest no "Saksamaale ju tulid".
See on eriti kompetentne võrdlus ja analüüs.


On sul andmeid siin töötava 10000 illegaalse grusiiniga, või kuidas sisu ei muutu ?
Tegelikult on neid ajutise tööloaga töötajaid Eestis u 22000. Ja kuidas täpselt valitsus peaks nendega tegelema ? Nad on siin täitsa ametliku ajutise tööloaga.
See, et rendifirmad skeemitavad ja jokitavad on ikkagi MTA rida ja nad ka reide teevad.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 15:10:19 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
arm2004 kirjutas:
https://www.postimees.ee/6461171/mehhiko-linn-kuulutas-migrantide-tottu-valja-humanitaarkriisi
Eestist suurema rahvaarvuga linn pärib ÜRO-lt abi. tea kust see abi küll tulla võiks? ja mis kujul?


Rahvusvahelised kokkulepped annavad võimaluse probleemiga süsteemselt tegeleda.
Justnimelt selliste olukordade süsteemse lahendamise jaoks ongi vaja põhimõtetes kokku leppida (inimeste dokumendid, info liikumine, piirikontrolli tõhustamine, logistika mõlemas suunas jne), mitte kätepeal istuda ja vinguda või lihtsalt FUDi levitada.

Keegi sisuliselt lõpuks selle dokumendiga ka tutvub või jääbki selliseid näiteid tulema, mis tegelikult raamistikus näidatud kui probleemid millega tegelema saab hakata?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9982610#9982610
Kuidas see rändepakt seda Tijuana probleemi lahendaks? Miks praegu ei saa seda teha?

Mul puudub hetkel arusaamine, et kuidas need migrandid üldse Mehhikosse said? Kes nad üle piiri lubas? Või on Mehhikol avatud piir ja igaüks võib lihtsalt üle jalutada?

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 24.11.2018 15:31:07 vasta tsitaadiga

Jänes kirjutas:
630 kirjutas:
Tõsi, mälu järgi kirjutasin, ei hakanud uudist üles otsima. Sisu väga palju sellest ei muutu - aga olgem korrektsed - tegu oli grusiiniga.


Kas tõesti sisu ei muutu ?

630 kirjutas:

Me (valitsus) ei tegele praegu nende 10000, aga kisa 100 ümber on meeletu.

Ekre kisab aastaid juba, et kohe on meeletud massid (või hordid) siia tulemas - mingit tõestust pole vaja, sest no "Saksamaale ju tulid".
See on eriti kompetentne võrdlus ja analüüs.


On sul andmeid siin töötava 10000 illegaalse grusiiniga, või kuidas sisu ei muutu ?
Tegelikult on neid ajutise tööloaga töötajaid Eestis u 22000. Ja kuidas täpselt valitsus peaks nendega tegelema ? Nad on siin täitsa ametliku ajutise tööloaga.
See, et rendifirmad skeemitavad ja jokitavad on ikkagi MTA rida ja nad ka reide teevad.


Sisu ei muutu, sest ma ei pidanud rahvust silmas, vaid töötajate liiki.
Mis illegaalsetest grusiinidest sa räägid?
Ma räägin immigrantidest, üldiselt. Mitte illegaalidest. Nendele immigrantidele see pakt üldiselt keskendubki.

"ja kuidas täpselt valitsus peaks nendega tegelema" - no, alustuseks võiks valitsus näiteks oma eesmärgi välja öelda, mida üldse teha tahetakse, soovitakse. Need on ikkagi ju immigrandid.
"See, et rendifirmad saavad jokitada ja skeemitada" - on täpselt valitsuse tegemata töö. Seadused selles vallas järelikult ei päde, kui jokk skeeme saab punuda - või mitte?

Fookus on paigast ära - sest üks kisa "müüb", teine mitte. Aga teine on see, kus valupunkt asub, vähemalt Eesti jaoks.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 15:55:42 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
anubis kirjutas:
arm2004 kirjutas:
https://www.postimees.ee/6461171/mehhiko-linn-kuulutas-migrantide-tottu-valja-humanitaarkriisi
Eestist suurema rahvaarvuga linn pärib ÜRO-lt abi. tea kust see abi küll tulla võiks? ja mis kujul?


Rahvusvahelised kokkulepped annavad võimaluse probleemiga süsteemselt tegeleda.
Justnimelt selliste olukordade süsteemse lahendamise jaoks ongi vaja põhimõtetes kokku leppida (inimeste dokumendid, info liikumine, piirikontrolli tõhustamine, logistika mõlemas suunas jne), mitte kätepeal istuda ja vinguda või lihtsalt FUDi levitada.

Keegi sisuliselt lõpuks selle dokumendiga ka tutvub või jääbki selliseid näiteid tulema, mis tegelikult raamistikus näidatud kui probleemid millega tegelema saab hakata?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9982610#9982610
Kuidas see rändepakt seda Tijuana probleemi lahendaks? Miks praegu ei saa seda teha?

Mul puudub hetkel arusaamine, et kuidas need migrandid üldse Mehhikosse said? Kes nad üle piiri lubas? Või on Mehhikol avatud piir ja igaüks võib lihtsalt üle jalutada?


Kas. Palun. Ei. Võiks. Tutvuda. Selle. Dokumendi. Sisuga.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 16:13:04 vasta tsitaadiga

anubis, olen tutvunud kusjuures.

Aga nendele küsimustele sealt küll kuidagi vastust ei saa.

Tundub, et igaks juhuks peab täpsustama. Muidu peetakse automaatselt ühe või teise äärmuse liikmeks:
Ma ei leia, et see pakt oleks üdini halb ja tuleks iga hinnaga sellest hoiduda. Samas mul on selle osas kõhkluseid. Seetõttu üritan aru saada, et mis see probleem siis on milles see reaalselt aitaks. Kuna sa selle Tijuana case juures väitsid, et see pakt lahendaks sealse probleemi siis oleks tore teada, et kuidas. Ja/või miks seda ei saa lahendada ilma paktita. Kus seal see vahe sisse tuleb? Ma pole hetkel suutnud endale seda selgeks teha.

_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 24.11.2018 16:17:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 16:18:41 vasta tsitaadiga

Dokumendid.
Piiriületuskord.
Õigused.
Kohustused.
Võitlus smugeldajate tegevuse vastu.

Praegu inimesed kaovad ühes riigis ja ilmuvad välja teises kuna riikide arusaam immigratsioonist ja immigrantide õigusest erineb.

Tegemist on ülemaailmse probleemiga, hakkame kõik eraldi omavahel arutama, et kuidas ja mida me aluseks võtame? Kuidas seda ÜHISE RAAMISTIKUTA teha plaanid.

Mis kordi paketist te räägite, RAAMISTIK millele ehitatakse tulevikus seadused. Kuid ilma selleta ei ole võimalik midagi alustadagi.

Ikka seal tagasi, et ei taha lahendada. Pigistama silmad kinni ja loodame, et ei pea ise tegelema..


viimati muutis anubis 24.11.2018 16:22:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 16:19:00 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Dokumendid.
Piiriületuskord.
Õigused.
Kohustused.


Praegu inimesed kaovad ühes riigis ja ilmuvad välja teises kuna riikide arusaam immigratsioonist ja immigrantide õigusest erineb.
järsku üritad täpsemalt lahti kirjutada? Võta see konkreetne Mehhiko juhtum ja too näited vmt. Oleks kõigile abiks ja arusaadavam.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 17:00:03 vasta tsitaadiga

Smith kirjutas:
Azatris kirjutas:
Nõustun tagajärgede osas, ei nõustu põhjuste osas.

Asi pole niivõrd geneetikas kui kultuuriruumis ja väärtustes. Ma olen kindel, et kui vahetada rassid omavahel ära oleks tulemus enam-vähem sama.


Ja kust tuleb see, mida kutsud kultuuriruumiks ja väärtusteks?

On ainult üks võimalik allikas. See on DNA. Muidugi kandub kultuur rohkem või vähem üle populatsioonide kokkupuudete ja segunemise korral, kuid see on ikkagi tugevalt piiratud geneetilise materjali omadustega.

Neegrid annavad alati tulemuseks Aafrika, pane nad kuhu tahes. Eurooplased aga Euroopa.

Hea näide selle kohta, et rasside vahetamisel tulemus ei ole üldse sama, on kristlus. Seda on eksporditud Aafrikasse ja see näeb seal ikka hoopis teistmoodi välja, kui näiteks ütleme Saksamaal. Või vaata kasvõi neegrite kirikuid USA-s.

See on ka põhjus, miks ma ei arva, et islam iseenesest oleks eriti ohtlik või kole. Oleneb ikka konkreetsest rahvast, kes seda harrastab või kas üldse omaks võtab.


Aafrikas on kristlus pidanud koguaeg islamiga võitlema, mis nõrgestab seda meeletult. Euroopa on ikka olnud väga tugevalt kristlaslik, ja isegi kui on vahepeal olnud probleeme ühe sordi kristlusega, on tehtud teine sort samast asjast (protestantism vs katoliiklus). Ja Euroopast kolis see otse USAsse.
Ja USA mustanahaliste osas ja nende kirikukultuur - kahjuks pole seda millegagi võrrelda, nii et ses osas tühine argument. Ilmselgelt on mitmeid faktoreid, mis lähevad sinna, miks nt USA mustanahalised on majanduslikult keskmiselt vähem võimekad. Minu hüpotees on see, et selles "mahataotud" mõttelaadist pole veel lahti saadud koos rassismiga valgete jms näiliselt edukamate kultuurigruppide osas, on kibestumus, ei taheta olla nagu "valge" vaid teha oma asja. Kus tegelikult pole sellel rassiga pistmist.

Aa ja kust tulevad need väärtused ja kultuuriruum? Ma leian, et põlvest põlve edasi antud kristlik õpetus.
Nüüdseks on see suuresti lääne maailmas asendatud teaduse ja teistusuguste ideedega mis annavad midagi sarnast tulemuseks välja, aga ma leian et kristlus kui elamise heuristika on olnud meeletult edukas.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 24.11.2018 17:02:33 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
anubis kirjutas:
Dokumendid.
Piiriületuskord.
Õigused.
Kohustused.


Praegu inimesed kaovad ühes riigis ja ilmuvad välja teises kuna riikide arusaam immigratsioonist ja immigrantide õigusest erineb.
järsku üritad täpsemalt lahti kirjutada? Võta see konkreetne Mehhiko juhtum ja too näited vmt. Oleks kõigile abiks ja arusaadavam.

Mida sa sotsist tahad? Ei tule sealt peale sooja õhu ja silmade pööritamise midagi.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 24.11.2018 17:51:58 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:

Sisu ei muutu, sest ma ei pidanud rahvust silmas, vaid töötajate liiki.
Mis illegaalsetest grusiinidest sa räägid?
Ma räägin immigrantidest, üldiselt. Mitte illegaalidest. Nendele immigrantidele see pakt üldiselt keskendubki.

"ja kuidas täpselt valitsus peaks nendega tegelema" - no, alustuseks võiks valitsus näiteks oma eesmärgi välja öelda, mida üldse teha tahetakse, soovitakse. Need on ikkagi ju immigrandid.
"See, et rendifirmad saavad jokitada ja skeemitada" - on täpselt valitsuse tegemata töö. Seadused selles vallas järelikult ei päde, kui jokk skeeme saab punuda - või mitte?

Fookus on paigast ära - sest üks kisa "müüb", teine mitte. Aga teine on see, kus valupunkt asub, vähemalt Eesti jaoks.


Kui sa räägid immigrantidest üldiselt, siis miks sa paned ühte patta ajutised töölised ja immigrandid ? Sinu arust on see üks ja sama ? icon_rolleyes.gif
Ajutine tööjõud ei ole immigrandid, nad ei jää siia püsivalt.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 18:24:35 vasta tsitaadiga

Jänes kirjutas:
Ajutine tööjõud ei ole immigrandid, nad ei jää siia püsivalt.


Türgi gastarbeiterid ka ju ei jäänud Saksamaale.

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 24.11.2018 18:40:51 vasta tsitaadiga

Jänes kirjutas:


Kui sa räägid immigrantidest üldiselt, siis miks sa paned ühte patta ajutised töölised ja immigrandid ? Sinu arust on see üks ja sama ? icon_rolleyes.gif
Ajutine tööjõud ei ole immigrandid, nad ei jää siia püsivalt.


Loomulikult on ka nemad immigrandid. Kes nad veel peaks olema? Niikaua, kui nad on siin, on nad immigrandid. See, et sa mingi enda jaoks peene
ajutine tööjõud nende jaoks kasutad - ok. Aga nad on ikkagi immigrandid. Kui lahkuvad, siis on hästi. Kas oled kindel, et kõik lahkuvad?

Kui palju eestlasi "ajutiselt" tööle läks Soome? Palju sinna jäi? Kõik nad olid "ajutine tööjõud".
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 18:45:57 vasta tsitaadiga

630, ei ole nii. Ajutiselt teises riigis viibiv inimene ei ole immigrant. või tahad sa öelda, et kui ma reisin mõnda teise riiki siis ma olen immigrant? icon_eek.gif

Immigrandi definitsioon on ikka selline: "a person who comes to live permanently in a foreign country."

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 18:51:48 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
rixk kirjutas:
630 kirjutas:
excalibur kirjutas:
namstoop- pagulased ei tule ise siia neid organiseeritakse siia. Heal juhul oskavad nad oma kodukandis jooksuga teise külla minna.
Targutamise asemel võiksid kohapeal vabatahtlik olla ja kapitalismi seljataha jätta. Pattude lunastamisest oled midagi kuulnud. icon_smile.gif


Eestis on 100 pagulast (+-) ja näiteks 10000 (+-) ukrainlast, kes siin T1 malli ehitavad. Huvitav, kumb on reaalne proleem Eesti jaoks?


Kas peame ootama, kuni need pagulased meil probleemiks saavad, et sellega siis saaks tegelema hakata? Või vaatame lähiriikide kogemust ja üritame neid potentsiaalseid probleeme ennetada?
Ukrainlaste teemal.. Illegaalid on illegaalid, kas nad on ukrainlased, venelased või kuskilt lähis-ida/aafrika riikidest pärit tegelased. Ukrainlaste vahe on aga see, et neil ei ole kombeks noaga õigeusu kiriku nimel mööda tänavaid joosta. Eks nad sellepärast eriti fookuses ka ei ole.


? Rändepakti vastu hüsteeritsemine on kuidas täpsemalt probleemiga tegelemine? Mis see tegelemine sinu arvates üldse on? Imho on Eesti lähenemine - korralik kontroll - et leida õiged abi vajajad õnneotsijate seest ülesse täitsa ok ja toimib. Ikka on mõni tont sekka sattunud - järelikult tuleb kontrolli veel tugevdada. See pakt ei keela või ei käse mitte midagi lõpetada ega muuta.

Loomulikult peame probleemiga tegelema, kas keegi üldse väidab vastupidist? Miks selline küsimus?
Tead täpsemalt ukrainlaste kombeid? Hiljuti üks tahtis katuselt alla hüpata ja molotovi tont teab kuhu visata.
On ju ilmselge, et muidu normaalne inimene, kui teda järsku orjana hakatakse kohtlema võib ära snäppida.
Küsimus on - a) kas me peame tegelema ukrainlastega, neid kinni püüdma ja deporteerima
b) firmadega, kes neid palkavad
c) looma võimalused neil legaalselt siin töötama
d) lööma ukse kinni ja ütlema, meil pole kedagi vaja, me oleme vinged tegijad. Ainult teistelt tahame endiselt kõike - see on loomulik.
e) ... f)....

Me (valitsus) ei tegele praegu nende 10000, aga kisa 100 ümber on meeletu.

Ekre kisab aastaid juba, et kohe on meeletud massid (või hordid) siia tulemas - mingit tõestust pole vaja, sest no "Saksamaale ju tulid".
See on eriti kompetentne võrdlus ja analüüs.

Miks see ÜRO pakt kukkus välja selline, et nüüd jube paanika on. Kes olid meie esindajad, millised olid meie ettepanekud, kuidas need hääletati.
Need oleks küsimused, millele vastust ootaks.
Iseenesest on see ÜRO pakt tegelemine - lihtsalt kisamine on mitte tegelemine.


icon_biggrin.gif hüsteeria läks lahti pakti pooldajate poolt siis, kui otsustati seda pakti mitte toetada. Mõelda vaid, prantsuse suursaadik avaldas pettumust.
Ning piiride sulgemine on täpselt samamoodi lahendus, see, et see sulle ei meeldi, ei muuda midagi. Lihtne loogika ütleb, et nende illegaalsete immigrantide poolt sooritatud kuriteod oleks kõik olemas, kui neid ei oleks sisse lastud.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 24.11.2018 19:06:15 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
630, ei ole nii. Ajutiselt teises riigis viibiv inimene ei ole immigrant. või tahad sa öelda, et kui ma reisin mõnda teise riiki siis ma olen immigrant? icon_eek.gif

Immigrandi definitsioon on ikka selline: "a person who comes to live permanently in a foreign country."



Sellepärast ma eestlaste ja Soome näite sisse tõingi. Sellele vist ei ole väga vastu vaielda?

Kust meie teame, kauaks nad jääda soovivad/tahavad? Need, kellel on ajutise töötamise viisa (enamusel pole) - need on siin vähemalt aasta.
Enamus ei ole tööle registreeritud ametlikult - sealt võib järeldada mida? Et nad on kohe lahkumas? .Vaatad intervjuusid - "ei mina koju ei taha minna, seal pole mul enam midagi".

Rixk - loe nüüd enda teksti uuesti. Selgita, kuidas täpsemalt on see, mis praegu tehakse "tegutsemine"?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 19:19:22 vasta tsitaadiga

Sisulist kriitikat tegemata jätkatakse samade ümberlükatud valeväidetega loosungitega lehvitamist ja ad hominem ajup**retustega.

Hea.

Täiskasvanud inimesed.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 19:35:55 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
Renka kirjutas:
630, ei ole nii. Ajutiselt teises riigis viibiv inimene ei ole immigrant. või tahad sa öelda, et kui ma reisin mõnda teise riiki siis ma olen immigrant? icon_eek.gif

Immigrandi definitsioon on ikka selline: "a person who comes to live permanently in a foreign country."



Sellepärast ma eestlaste ja Soome näite sisse tõingi. Sellele vist ei ole väga vastu vaielda?

Kust meie teame, kauaks nad jääda soovivad/tahavad? Need, kellel on ajutise töötamise viisa (enamusel pole) - need on siin vähemalt aasta.
Enamus ei ole tööle registreeritud ametlikult - sealt võib järeldada mida? Et nad on kohe lahkumas? .Vaatad intervjuusid - "ei mina koju ei taha minna, seal pole mul enam midagi".

Rixk - loe nüüd enda teksti uuesti. Selgita, kuidas täpsemalt on see, mis praegu tehakse "tegutsemine"?


See on ennetamine. Mis iganes probleemide. Sinu arvamus on selline, et laseme rahva sisse, küll probleemidega tegeleme jooksvalt. Minu oma selline, et meil ei ole vaja neid probleeme, sellepärast illegaalseid immigrante sisse ei lase. Legaalsed migratsioonimehhanismid on meil olemas, kõik saavad endale viisat/elamisluba taotleda.. see muidugi ei tähenda, et kõik taotlused rahuldatakse.

Kui sa nüüd ukrainlastest tahad edasi rääkida, siis sellega tuleks jah tegeleda, kui ikka illegaalselt riigis, siis tuleks nad koju tagasi saata ning sellega tõesti ei tegelda praegu. Samas ei saa ma aru, kuidas see on argument rohkemate illegaalide sissevedamiseks. Et meil on probleem, millega ei tegelda, siis see oleks nagu ettekääne seda probleemi veel süvendada.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2018 19:43:35 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
Renka kirjutas:
630, ei ole nii. Ajutiselt teises riigis viibiv inimene ei ole immigrant. või tahad sa öelda, et kui ma reisin mõnda teise riiki siis ma olen immigrant? icon_eek.gif

Immigrandi definitsioon on ikka selline: "a person who comes to live permanently in a foreign country."



Sellepärast ma eestlaste ja Soome näite sisse tõingi. Sellele vist ei ole väga vastu vaielda?

Kust meie teame, kauaks nad jääda soovivad/tahavad? Need, kellel on ajutise töötamise viisa (enamusel pole) - need on siin vähemalt aasta.
Enamus ei ole tööle registreeritud ametlikult - sealt võib järeldada mida? Et nad on kohe lahkumas? .Vaatad intervjuusid - "ei mina koju ei taha minna, seal pole mul enam midagi".

Rixk - loe nüüd enda teksti uuesti. Selgita, kuidas täpsemalt on see, mis praegu tehakse "tegutsemine"?



Kust otsast nad vähemalt aasta. Esiteks max pool aastat võivad olla ja teiseks tahavad ka nemad iga natukese aja tagant pere juurde tagasi. Keegi veel pole tahtnud eestisse elama jääda Ukrainlastest. Ainult, et töö hea ja palk hea, vähemalt 1100 peavad kätte saama, oli vist riigi poolt kehtestatud ka. Arvestades, et ukrainas saavad nad ainult 200, siis väga rahul nad.
Eestist töötajaid võtta pole, siis peabki välismaalt tooma.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Pagulaste/immigrantide teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 146, 147, 148 ... 234, 235, 236  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.