|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kavatsed peale järelvaatamise lõppemist tellida salvestusteenust 5€ kuus? |
| Jah |
|
9% |
[ 51 ] |
| Ei |
|
43% |
[ 228 ] |
| Mul juba olemas |
|
38% |
[ 202 ] |
| Kolin mujale |
|
9% |
[ 49 ] |
|
| hääli kokku : 530 |
|
| autor |
|
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
18.11.2018 19:35:14
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Pole mitu kuud teemat jälginud aga vaatan, et 5305 digiboks on nüüd saadaval. Rääkige nüüd mis buge keegi kohanud on juba sellega seoses? |
Kaasatulev pult on endiselt sitt. Vajalike nuppude põud. Samas on lisatud mitte midagi tegev nupp.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mirc
HV kasutaja

liitunud: 18.08.2010
|
18.11.2018 19:40:01
|
|
|
| seeru kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Pole mitu kuud teemat jälginud aga vaatan, et 5305 digiboks on nüüd saadaval. Rääkige nüüd mis buge keegi kohanud on juba sellega seoses? |
Kaasatulev pult on endiselt sitt. Vajalike nuppude põud. Samas on lisatud mitte midagi tegev nupp. |
Kohe tuleb meesterahvas, kes "manuaalides ridu tsiteerib", et kasutajad ei soovi tegelikult "mute" nuppu.
Eks vanal S5 oli välja lülitamise nupp paremini käe sees. Nüüd see valge taustaga ei ole nii mugavalt pöidla all.
Keegi võiks siin foorumis küsitluse luua ja las HV kasutajad vastavad küsitlusele. Mute nupp võiks olla. Jah/Ei
_________________ ▂ ▃ ▅ ▆ █ We forget to live █ ▆ ▅ ▃ ▂ |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
18.11.2018 19:42:23
|
|
|
btw kunasest see vana nuti nüüd kinni pidi minemagi?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
18.11.2018 19:44:31
|
|
|
Mute nupp ja sisendi valimise nupp on ainsad mida pean teleri puldilt otsima. Ok Magic Remote omab õnneks ka muud funktsionaalsust aga tavaliselt on see nii olnud. Mute võiks olla küll S6 puldil. Pildilt tundus, et on lisatud otsingu ja kodu nupp?
Otsingu nupust saan veel aru aga kodu nupp jääb veidi arusaamatuks. Kuhu see viib ja mis selle point on? Menüüd pole ju nii sügavad, et tagasi nupuga sealt välja ei saaks.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kamma
HV kasutaja

liitunud: 19.12.2016
|
18.11.2018 21:00:46
|
|
|
Tihti peale viskab 'Palun oodake, filmi sisu veel laetakse' ette ja salvestus läheb null minuti peale. 1113'l küll seda pulli polnud.
Üks salvestus ufo peal ei keri. 1113 peal kerib. Nii, et tundub pigem boksi viga.
Ja no heli tuleb ruttu vanal ja pilt suht ruttu järgi. Ufol käib ikka tõsiselt närvi, et nii pikk paus vaikust kui kanaleid vahetada, peale kerimist jne. Kui uuel menüüd nii nobedalt ei laeks siis ausalt läheks vist vana peale tagasi.
Ning tavakasutuses ufo ei reageeri mõnikord õieti puldile kui puldil pole selget nähtavust boksiga(ehk pult teki all vms). Kas ei reageeri kohe või teeb topelt vajutust.
Ühenduse saab täielikult ära kaotada nt nii: boks laua peal tv kõrval, pulti hoian laua all ja teise käega katan puldi ülemise osa ära. BLE ühendus vist kaob ära ja siis nupuvajuste tuluke läheb rohelise pealt punaseks, ehk vist üritab nüüd IR'ga aga sõkun nuppe palju tahan, boks ei reageeri üldse, sest BLE'd pole ja IR ei pääse ligi. Kui jälle pulti näidata boksile siis ühendab BLE ära ja töötab.
Eks see on mure vähestele aga vana boksi ja RF puldiga polnud kordagi sellist jama. Läks läbi igalt poolt.
| Tomorrow kirjutas: |
| kodu nupp jääb veidi arusaamatuks. Kuhu see viib ja mis selle point on? Menüüd pole ju nii sügavad, et tagasi nupuga sealt välja ei saaks. |
Kodu nupp ei tee hetkel mitte kui midagi.
|
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
19.11.2018 13:33:54
|
|
|
Tomorrow, minul see uus boks teeb stoppkaardeid siiani (heli käib edasi, aga pilt seisab ca 1 minut ja nii teeb 1-2x minutis).
Ja minule kirjutas privas ka üks kodanik, et tal täpselt sama mure, seega ma pole ainuke selle hädaga.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
19.11.2018 13:49:27
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| Tomorrow, minul see uus boks teeb stoppkaardeid siiani (heli käib edasi, aga pilt seisab ca 1 minut ja nii teeb 1-2x minutis). |
Et siis seisev pilt on ainult kogu aeg ees? Kui 1-2x minutis pilt seisab 1 minut?
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nipi1000
HV kasutaja
liitunud: 25.10.2010
|
19.11.2018 14:15:54
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
btw kunasest see vana nuti nüüd kinni pidi minemagi?  |
endale saadeti hoiatus, et 26.11 sulgevad vana menüü...kirjas veel kiidavad, et uus on mugavam, kiirem ja kõik mis veel
"Uus menüü on kiirem, kaasaegsem, võimaldab tänapäevaseid uuendusi ja pakub sama kuutasu eest märksa rikkalikumat meelelahutust."
olen siiamaale venitanud uuele üle minemisega, aga nüüd vist ei jäeta muud varianti ja tuleb minna. sai ka käidud sõbra juures piilumas, kuidas see uus siis ka välja näeb ja muljed olid:
1. tohutu aeglane, ei tea kas tõesti nii peabki olema, et vajutad vasakule nuppu ja siis ootad 3-4 seki et üldse registreeriks ja kanali nimekirja ette viskaks..esimest korda vajutasin mitu korda, et ehk pult ei tööta, aga tundub, et nii vist ongi mõeldud? salvestatud saadete nimekirja ootad 5+ seki..vanas tulevad nagu hetkega need menüüd ette
2. ei saa kiirelt noolega üles/alla vaadata mis teisel kanalil hetkel jookseb ja mis järgmisena tuleb(nt. saade saab läbi 18:57, otsin teisi kanaleid, siis pean ootama kuni kell 19:00 saab, et näha mis järgmisena eetris on...või siis ava iga kord see aeglane saatekava, mis tundus täiesti kasutamattu oma aegluse tõttu)
loodan, et selle uusima boxiga on menüüd kiired ja muid väga häirivaid muudatusi ei ole, aga eriti usku pole...esmamuljena tundus küll korralik tagasiminek. muidu tuleb vb tõesti elisa/starmani teenust vahepeal proovida, pakkumistega nad kitsid pole
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
19.11.2018 15:35:43
|
|
|
Nipi1000, sõltuvalt rauast on uus menüü kiirem. 2007 aasta pc peal on ka win10 sigaaeglane, täna pakutaval masinal aga lippab.
Too uusim boks ära ja proovi, ei pea ju kohe välja ostma, sulle ehk pakuvad 6 kuud tasuta renti ka.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
19.11.2018 15:51:12
|
|
|
Neid stoppkaadreid esineb minul ka aeg-ajalt uusima Arrisega. Kõik muu tundub toimivat.
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
19.11.2018 15:53:06
|
|
|
| Üks tähelepanek HDMI CEC toimimise kohta, mille juhuslikult koosluses Arris 5305, LGUH7707, Marantz NR1403 avastasin, kui olin tükk aega juurelnud, et miks Marantz kord sisse lülitub ja siis jälle mitte. Kui Marantzil on valitud Pure Direct heli, siis lülituvad Telia pudil TV nuppu vajutades telekas ja Marantz välja ja samast nupust sisse lülitades käivituvad samuti nii telekas kui ka Marantz. Telia TV nuppu vajutades lülituvad käik seadmed korralikult välja, aga uuesti sisse lülitades Marantz ei käivitu. Stereo heli valides käivitub ka Marantz
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MultiUser
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2007
|
19.11.2018 16:08:10
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
Nipi1000, sõltuvalt rauast on uus menüü kiirem. 2007 aasta pc peal on ka win10 sigaaeglane, täna pakutaval masinal aga lippab.
Too uusim boks ära ja proovi, ei pea ju kohe välja ostma, sulle ehk pakuvad 6 kuud tasuta renti ka. |
Kui ikka Telia nõuab, et olemasolev Motorola ära uuendatakse ning lubab uut kiiremat ning mugavamat kasutajakogemust, siis miks sa soovitad uusimat boksi?
Sõltuvalt rauast võib igasuguseid asju lubada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
19.11.2018 16:17:11
|
|
|
| MultiUser kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
Nipi1000, sõltuvalt rauast on uus menüü kiirem. 2007 aasta pc peal on ka win10 sigaaeglane, täna pakutaval masinal aga lippab.
Too uusim boks ära ja proovi, ei pea ju kohe välja ostma, sulle ehk pakuvad 6 kuud tasuta renti ka. |
Kui ikka Telia nõuab, et olemasolev Motorola ära uuendatakse ning lubab uut kiiremat ning mugavamat kasutajakogemust, siis miks sa soovitad uusimat boksi?
Sõltuvalt rauast võib igasuguseid asju lubada  |
Kedagi ei üllata sinu vastus enam. Soovitasin kliendile kiiremat menüüd ja lahendust.
Pilt on kõigil samasugune ja on ka kasutajaid keda ei häiri kanalivahetuse kiirus seega seadme vahetus ei ole tungivalt vajalik vaid soovituslik.
See kuidas kasutaja nendest uutest sisuteenustest lugu peab, on samuti kliendipõhine.
Me ei tea mida selgitati kliendile uue menüü kiiruse ja mugavuse all aga fakt jääb, klient peab uuele menüüle üle minema.
tõesti.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-parun-
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.11.2013
|
19.11.2018 16:51:10
|
|
|
Iga uus Windows on alati olnud vanast kiirem. Sõltuvalt rauast muidugi Ei ole Telia kaugeltki ainuke kes sellega inimesi lollitab
_________________ There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't. |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
19.11.2018 17:03:36
|
|
|
| harakas kirjutas: |
| Üks tähelepanek HDMI CEC toimimise kohta, mille juhuslikult koosluses Arris 5305, LGUH7707, Marantz NR1403 avastasin, kui olin tükk aega juurelnud, et miks Marantz kord sisse lülitub ja siis jälle mitte. Kui Marantzil on valitud Pure Direct heli, siis lülituvad Telia pudil TV nuppu vajutades telekas ja Marantz välja ja samast nupust sisse lülitades käivituvad samuti nii telekas kui ka Marantz. Telia TV nuppu vajutades lülituvad käik seadmed korralikult välja, aga uuesti sisse lülitades Marantz ei käivitu. Stereo heli valides käivitub ka Marantz |
See CEC tegelikult käib suht suvaliselt ikka.
Mul Denoni ress. Oli ka probleem et ressi suutis küll boks sisse lülitada aga välja lülitada ei suutnud.
Eile kui katsetasin siis jällegi kõik toimis. Lülitas nii sisse kui välja. Siis ühel hetkel jälle ei toiminud.
Hakkas toimima peale seda kui olin teleka TV puldist kinni-tööle pannud.
No OK. Pistsin siis boksi TV taha ja õpetasin talle TV juhtimise IR signaalid selgeks.
Boksist endast keelasin TV sisse/välja lülitamise ära, samas TV poolt boksi juhtimise jätsin lubatuks.
Nüüd kui puldil TV nuppu pressida lähevad kenasti kõik 3 seadet tööle ja samast nupust ka kõik 3 välja.
Eks näis kaua see niiviisi toimib.
Ainuke kooslus kus mul pole kunagi ühegi boksiga CEC probleeme senini olnud on see kui boks on otse telekaga ühenduses. Siis on nii Motorola kui ka mõlemad Arrised normaalselt toiminud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
19.11.2018 19:29:01
|
|
|
Sattusin vist Telia uue UI miski testgruppi. Väga minimalistlik on. Ütleks, et lausa kasutamatult minimalistlik.
Hetkel kiiruga ei saa pilti siia lisada.
Igal juhul tahaks tagasi toimivat UId
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
19.11.2018 19:35:56
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
Tomorrow, minul see uus boks teeb stoppkaardeid siiani (heli käib edasi, aga pilt seisab ca 1 minut ja nii teeb 1-2x minutis).
Ja minule kirjutas privas ka üks kodanik, et tal täpselt sama mure, seega ma pole ainuke selle hädaga. |
Ok. Eks ma see nädal toon ära aga igaks juhuks 1113 veel tagasi ei vii. Enne testin 5305 ära nädalakese ja kui probleeme ei esine, siis viin 1113 tagasi. Mul nimelt renditud. Peab teendindaja ära rääkima, et mulle nende päevade eest topelt renditasu ei panda, kuna mul justkui kaks boksi siis rendis.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
S.W.A.T.
HV kasutaja
liitunud: 22.09.2003
|
19.11.2018 20:11:41
|
|
|
See peaks mingi ajutine probleem olema, on endalgi juhtunud.
"Have you tried turning it off and on again?" ... "Is it definitely plugged in?"
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-parun-
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.11.2013
|
19.11.2018 22:06:10
|
|
|
Oeh, ma juba mõtlesin et ongi mingi uus UI testimisel
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
19.11.2018 22:10:23
|
|
|
Mul on seda ka vana Arrise boxiga juhtunud...restart abiks...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
19.11.2018 22:31:34
|
|
|
Olen restarti mitu korda proovinud. Ei aita nagu.
Saba seinast välja tõmbamine aga aitas
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ready
HV kasutaja
liitunud: 25.11.2005
|
21.11.2018 07:16:05
|
|
|
Täitsa toimib!
| KillFrenzy kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
Pildi pealt tundub see telia pakutav scart variant kõige labasem lahti käiv pistik olevat.
Ma ei tea kui kriitiline see on, et sisendi lülitus tahab just 12V saada, äkki piisab ka 5V.
Siis oleks kõige lihtsam raiua pooleks suva usb kaabel ja ühendanda digiboksi taha ja punane ots ühendada scart pin 8 külge. |
Tundub, et 5V ongi õige kui 16:9 vaja.
 |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
21.11.2018 08:27:44
|
|
|
| Tegin ka ise kodus vähe vahetust ja uue digiboksiga mingi siuke jant, et teleka sisse lülitan siis vahest läheb normaalselt tööle - enamikel kordadel siuke jant kus hääl taustal mängib, kanalit ja volüümi saab vahetada aga mida pole on pilt. Mingi 5-10 minutit oodata siis üheltmaalt tuleb ka pilt. Proovind kahe erineva boksiga ja sama jant. Arrise boksiga on pilt alati kohe ees.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madmel
HV veteran

liitunud: 21.03.2004
|
21.11.2018 10:52:35
|
|
|
| Auron, proovisid ikka komplektis oleva HDMI kaabliga, mitte vana arrise omaga?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
21.11.2018 11:55:51
|
|
|
Kas selle "stoppkaadrite" vastu on mingi ravi ka lähitulevikus loota? Uue viimase Arrisega siis mõtlen. Kuna ma pole ainus kellel seda esineb, siis võiks arvata, et Telia poolne mingi jama?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
21.11.2018 13:49:45
|
|
|
Tõin kah eile uue 5305 siis koju. Hetkel igatahes väga rahul. 1113 kah veel alles ja pole ära veel viinud.
Kirjeldatud probleeme ei esine. LG odavama otsa 2018 aasta 4K teler ja kasutasin karbis olnud kaableid kuigi tehniliselt iga HDMI 2.0/2.1 kaabel peaks asja ära ajama.
Ainus mida märkasin oli see, et kui S6 pult panna telekat sisse/välja lülitama ja ühendada 5305 ja telekas omavahel mõlemat pidi CEC abil, siis kohe peale väljalülitamist uuesti puldist telekas ja digiboks sisse lülitada on viide sees vs kui nö külmalt sisse lülitada kus digiboks on nö ootereziimis (punane tuluke) istunud. Ilmselt siis peale väljalülitust teeb veel midagi taustal, et kohe uuesti sisse ei lülitu aga samas võib ka teleka enda kala olla.
Menüüd on märgatavalt kiiremad uue boksiga küll. Pildikvaliteet vb on veidi tervavam Eesti SD kanaleid vaadates aga see võib ka platseebo olla. Kontrollisin teleka seadetest, et tuleb 2160p50 signaal ikka digiboksist.
Milles on kahju on see, et kanalivahetus ei läinud põrmugi kiiremaks. Ikka sama viide mis eelmise boksiga. Ju siis pudelikael kuskil mujal....
Nägin ära ka selle paljukirutud mitmekordse Kahju küll teksti kui loobud oma andmete jagamisest . Põhjus miks ma seda 1113-ga ei näinud oli see, et boks oli juba ammu enne olemas, kui GDPR tuli, samas kui uus boks tuli peale seda ja seega küsis esmasel käivitumisel kinnitust.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sass24
HV kasutaja
liitunud: 01.09.2011
|
21.11.2018 14:19:17
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| Tegin ka ise kodus vähe vahetust ja uue digiboksiga mingi siuke jant, et teleka sisse lülitan siis vahest läheb normaalselt tööle - enamikel kordadel siuke jant kus hääl taustal mängib, kanalit ja volüümi saab vahetada aga mida pole on pilt. Mingi 5-10 minutit oodata siis üheltmaalt tuleb ka pilt. Proovind kahe erineva boksiga ja sama jant. Arrise boksiga on pilt alati kohe ees. |
Sekundeeerin varemmainitud Sony taga. Mul käis jant kuni minut. Täpsustama peab, et jutt käib Arrise uuemast hokilitrit meenutavast boxist, nn UFO-st.
| madmel kirjutas: |
| Auron, proovisid ikka komplektis oleva HDMI kaabliga, mitte vana arrise omaga? |
Sellist küsimust küsida võib ikka, kuid enamus juhtudel pannakse ikka komplekti kaabel. Ja mis neil kaablitel vana teleka sabas vahet on? Audiofiilidel on isegi tähtis, kummast otsast heli kaablisse läheb- kuid tundub rohkem esoteerika teema. Vanadel telekatel Arris reeglina üle 1080p ei paku (vaikimisi 720), sinna pista, mis vähedegi HDMI-d meenutab.
Nii palju infoks, et uuema LG taga see Arrise UFO kõigile vaatamata tahab minna xxxxp36 peale, seega kõike varemmainitut kogumis võtta, ma väidan, et selle boxi FW on bugine, mis bugine. Võite siin ironiseerida, palju jaksate, kuid ma seda seisukohta ei muuda.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
21.11.2018 17:23:32
|
|
|
| madmel kirjutas: |
| Auron, proovisid ikka komplektis oleva HDMI kaabliga, mitte vana arrise omaga? |
Loomulikult.
sass24, täpselt nii - tegu selle kõige uuema hokilitter boksiga ja telekaks samuti SONY. Magamistoas Samsa teleka taga toimib kõik nagu peab iga laks. Ahjaa, tundub, et see olukord kipub tekkima eriti siis kui telekas on pikemalt kinni olnud ehk siis näiteks öö otsa või siis pool päeva - natuke aega tagasi kinni pandud ja uuesti tööle pannes toimib kohe või siis on viivitus mõni sekund. Ahjaa, boks on mul koguaeg sees - lülin välja aint telekat. Vana arrisega samuti aastaid sedasi ja 0 probleemi. Täna hommikul ootasin vist ligi 5 minutit enne kui pilt ka tuli.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
21.11.2018 18:18:13
|
|
|
Auron, aga lase telekal boks ka üle cec sisse-välja lülitada?
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
21.11.2018 18:24:33
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| Auron, aga lase telekal boks ka üle cec sisse-välja lülitada? |
Jap, seda pole jõud veel katsetada - praegu on CEC just väljas, et vaadata kas väljas äkki toimib aga nagu näha siis mitte.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Inspiro
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.05.2012
|
21.11.2018 20:31:34
|
|
|
| sass24 kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
| Tegin ka ise kodus vähe vahetust ja uue digiboksiga mingi siuke jant, et teleka sisse lülitan siis vahest läheb normaalselt tööle - enamikel kordadel siuke jant kus hääl taustal mängib, kanalit ja volüümi saab vahetada aga mida pole on pilt. Mingi 5-10 minutit oodata siis üheltmaalt tuleb ka pilt. Proovind kahe erineva boksiga ja sama jant. Arrise boksiga on pilt alati kohe ees. |
Sekundeeerin varemmainitud Sony taga. Mul käis jant kuni minut. Täpsustama peab, et jutt käib Arrise uuemast hokilitrit meenutavast boxist, nn UFO-st.
| madmel kirjutas: |
| Auron, proovisid ikka komplektis oleva HDMI kaabliga, mitte vana arrise omaga? |
Sellist küsimust küsida võib ikka, kuid enamus juhtudel pannakse ikka komplekti kaabel. Ja mis neil kaablitel vana teleka sabas vahet on? Audiofiilidel on isegi tähtis, kummast otsast heli kaablisse läheb- kuid tundub rohkem esoteerika teema. Vanadel telekatel Arris reeglina üle 1080p ei paku (vaikimisi 720), sinna pista, mis vähedegi HDMI-d meenutab.
Nii palju infoks, et uuema LG taga see Arrise UFO kõigile vaatamata tahab minna xxxxp36 peale, seega kõike varemmainitut kogumis võtta, ma väidan, et selle boxi FW on bugine, mis bugine. Võite siin ironiseerida, palju jaksate, kuid ma seda seisukohta ei muuda. |
Uus Arris VIP5305 vajab HDMI 2.0 ja HDCP 2.2 toega kaablit. Motorola VIP1003,1903 ja Arris VIP1113ga on komplektis HDMI ver. 1.4 kaabel mis ei sobi uuele digiboksile. Ei mingit hookuspookust ega esoteerikat.
UHD LG teleri olemasolul pead kasutama UHD HDMI pesa ning sisse lülitama UHD Deep Color valiku enda LG telerist, samuti kaabel peab olema toetatud. Kui need kolm tingimust on sul täidetud siis digiboksi resolutsioon ei lähe 720p peale vaid jääb 2160p50 peale kui oled selle
Valiku teinud. Olen kohanud mitut LG ja Philipsi UHD telerit millel on Arris VIP5305, mitteükski neist ei oma probleeme.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
21.11.2018 20:33:58
|
|
|
Lemmiklistid lampi kadunud... Nice, very nice
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.11.2018 20:38:51
|
|
|
| sass24 kirjutas: |
| Audiofiilidel on isegi tähtis, kummast otsast heli kaablisse läheb- kuid tundub rohkem esoteerika teema. |
| ot: |
| Teoreetiliselt võib seal siiski vahe olla, iseasi kas keegi seda ka reaalselt kuuleb... |
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
21.11.2018 20:46:19
|
|
|
| Inspiro kirjutas: |
Uus Arris VIP5305 vajab HDMI 2.0 ja HDCP 2.2 toega kaablit. Motorola VIP1003,1903 ja Arris VIP1113ga on komplektis HDMI ver. 1.4 kaabel mis ei sobi uuele digiboksile. |
Oot, aga mis kasu on HDMI 2.0 kaablist kui teises otsas 1.4 seade kuulab?
Ei loe kusagilt välja, et uus telekas kah osta tuleb
(või siis uimase VIP1003-ga leppida).
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Inspiro
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.05.2012
|
21.11.2018 20:53:37
|
|
|
| p2ep kirjutas: |
| Inspiro kirjutas: |
Uus Arris VIP5305 vajab HDMI 2.0 ja HDCP 2.2 toega kaablit. Motorola VIP1003,1903 ja Arris VIP1113ga on komplektis HDMI ver. 1.4 kaabel mis ei sobi uuele digiboksile. |
Oot, aga mis kasu on HDMI 2.0 kaablist kui teises otsas 1.4 seade kuulab?
Ei loe kusagilt välja, et uus telekas kah osta tuleb
(või siis uimase VIP1003-ga leppida). |
Teleka pesa vōib olla 1.4 kuid 2.0 kaabel ühildub tagasi vanemate versioonidega. Tähtis element on siiski ka HDCP 2.2 mille olemasolu nōuab uus digiboks VIP5305 ning seda ei toeta ver. 1.4 kaablid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
21.11.2018 20:58:52
|
|
|
tegelikult FHD telerite puhul vist väga vahet pole, võib ka 1.4 kaabel olla, nendel ei ole flashimise muret näinud.
soovitus kasutada kaasas olnud juhet siiski jääb.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sass24
HV kasutaja
liitunud: 01.09.2011
|
21.11.2018 21:27:14
|
|
|
Kaablite jutt: https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_2_0/hdmi_2_0_faq.aspx#144
Lühidalt öeldes, kui keegi hakkab vanade telerite ja 720/1080 p50 puhul ajama juttu uuest uhkest kaablist, on peast põrunud. Jälle lammaste lollitamiseks, et võita aega ja mõned leebemad lambad eemale peletada oma vigase boxi üle jahumisest.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
21.11.2018 21:46:52
|
|
|
Nonii paistab, et rääkisin liiga vara. Esimene probleem esines nüüd ka minul uue 5305-ga. Nimelt pilti polnud sisselülitades st telekas näitas, et signaali pole. Samas taustal audio toimis ja kanalivahetus jms kõik toimis.
Proovisin siis järgmisi asju selles järjekorras:
Digiboksi ja teleka restart puldilt üle CEC: olukord ei muutunud
Digiboksi vooluvõrgust eemaldamine ja tagasipanek: olukord ei muutunud
Ainult teleka restart: olukord ei muutunud
Ruuteri restart (DG400 Prime): olukord ei muutunud
Vana digiboksi (VIP1113) asemelepanek: olukord ei muutunud
HDMI juhtme tõstmine teleka teise (kolm on kokku) pessa: probleem lahendatud ja pilt olemas
VIP5305 tagasipanek: olukord ei muutunud
VIP5305 ja HDMI kaabli veelkorra edasi kolmandasse pessa panek: probleem lahendatud ja pilt olemas
Nii, et kahtlustan teleka kala pigem, sest kui oleks puhtalt digiboksi kala, siis VIP1113 tagasipanek oleks pidanud probleemi koheselt lahendama aga probleemi lahendas hoopis telekal teise HDMI sisendi kasutamine.
Probleem esines ~20:15 kuni 20:27 - panen igaks juhuks kirja juhul kui tegu oli üldise häirega.
Võrgukaabel digiboksi taga oli kõigil katsetustel sama. Samamoodi ka HDMI kaabel (kasutasin 5305-ga kaasatulevat).
Nii, et neil kellel pilt kohe ette ei tule või keset vaatamist lampi ära kaob, siis proovige tõsta HDMI kaabel teise pessa telekal eeldusel, et teil on rohkem kui üks port.
Kui ma peaks lampi pakkuma, siis äkki mingi HDCP kala aga ma ei tea kas see mõjutab siis ainult pilti, et telekas äkki "unustab" äkitselt enne kokkulepitud HDCP ja seetõttu kaob pilt ära aga uude porti panek nõuab uut HDCP "handshake" ja seetõttu tuleb ka pilt tagasi?
Krdi DRM ma ütlen . Aus inimene kannatab alati kõige rohkem selle tõttu samas kui piraadid naeravad.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
22.11.2018 00:38:28
|
|
|
HDCP 2.2 on ainult 4K puhul kasutuses, FHD peab toimima ja toimib ilma selleta.
Mul on omal 5a vana HDCP 2.2 mitteühilduv ressiiver ja VIP5305 näitab 1080p pilti probleemideta.
Ja ma ei kasuta kaasatulnud kaablit (küll aga HDMI 2.0 ühilduvat).
Aga see "pilt kadunud, heli on" on suht kindlalt HDCP 2.2 anomaalia.
Ehk tekib siis kui seadmed ei suuda omavahel krüptos kokku leppida mingil põhjusel.
Mõni seade näitab seepeale vea/hoiatusteksti, mõni viskab pildi mustaks.
Ühest Kanada foorumist jäi parajalt hala silma Arris VIP5662 suunal et HDCP 2.2 ei toimi nii nagu peaks. Ennekõike siis kui ahelas oli mõni 1080p seade.
Tüüpilisem probleem oli et ressiiver toetas küll HDCP 2.2 kuid telekas oli ainult 1080p ja boks üritas ikkagi HDCP 2.2 peale suruda kuigi 1080p puhul peaks 1.x kasutama ja tulemuseks oli siis pildi puudumine.
Arris VIP5662 on küll veidi teine boks kui Telia kasutab, aga võib suhtkoht kindel olla et HDCP 2.2 on neis kõigis ühteviisi realiseeritud.
Arvatavasti paari aasta vanust tehnikat kasutades ei tohiks jällegi probleeme esineda.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
22.11.2018 00:42:32
|
|
|
| tsitaat: |
Tüüpilisem probleem oli et ressiiver toetas küll HDCP 2.2 kuid telekas oli ainult 1080p ja boks üritas ikkagi HDCP 2.2 peale suruda kuigi 1080p puhul peaks 1.x kasutama ja tulemuseks oli siis pildi puudumine
|
Mul oli väheke teine teemq, ress ei toetanud hdcp ja ei saanud arvutis telekasse(uus 4k) pilti
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sass24
HV kasutaja
liitunud: 01.09.2011
|
22.11.2018 03:15:05
|
|
|
hdcp2.2 on spetside järgi seotud vaid 4k-ga. Telia samas ei tea 4k-st veel midagi.
viimati muutis sass24 22.11.2018 03:28:33, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
22.11.2018 03:21:26
|
|
|
| sass24 kirjutas: |
| hdcp2.2 on spetside järgi seotud vaid 4k-ga. Telia samas ei tea 4k-st veel midagi. |
uus Arris on 4k ...
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sass24
HV kasutaja
liitunud: 01.09.2011
|
22.11.2018 04:15:33
|
|
|
ahelas peavad kõik lülid olema 4k, siis saab see kokku olema 4k. Kaasaarvatud multifilm, mida näidatakse, ka 4k-s. Sellise multikaga tuleb kaasa DRM-i nõue HDCP 2.2. Nii, et olemasoleva, hetke kuni 1k jaoks täiesti mõttetu poks.
https://www.techhive.com/article/2881620/4k-content-protection-will-frustrate-consumers-more-than-pirates-meet-hdcp-22.html
Aga noh, mõned esoteerikud arvavad ikka, et kui toru 1-st otsast 1 bitt teele panna, siis toredam on, kui toru teisest otsast 4 välja tuleb. Ja eriti oluline on see, mis värvi toru on.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
22.11.2018 08:29:06
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
tegelikult FHD telerite puhul vist väga vahet pole, võib ka 1.4 kaabel olla, nendel ei ole flashimise muret näinud.
soovitus kasutada kaasas olnud juhet siiski jääb. |
Kasutan uut juhet.
Kas CEC sees kus telekat välja lülides peaks ka boks välja minema peaks boksi tuli minema punaseks nagu otseselt boksi välja lülides- kui jahh siis see ei tööta
Tomorrow, kõik samad asjad proovitud. Samuti ei ole abi kabla erinevates pesades proovimisest.
Pull ongi selles, et see kas toimib või mitte on suht rändom ja mul on suht väga tavapärane režiim - õhta kinni, hommiku vaatan ja siis vaatab keset päeva laps kes koolist tuleb.
Enivei, täna oomeku küll uimas aga läks talutavalt tööle - eks lõunaaeg jälle paistab kuidas siis.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
22.11.2018 09:16:58
|
|
|
| Inspiro kirjutas: |
| Uus Arris VIP5305 vajab HDMI 2.0 ja HDCP 2.2 toega kaablit. Motorola VIP1003,1903 ja Arris VIP1113ga on komplektis HDMI ver. 1.4 kaabel mis ei sobi uuele digiboksile. Ei mingit hookuspookust ega esoteerikat. |
ja nüüd tahaks näha mingit tehnilist viidet, et see nii on.
ei ole olemas sellist asja nagu hdmi 2.0 kaabel, veel vähem hdcp 2.2 toega kaabel.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anryo
HV kasutaja
liitunud: 14.10.2004
|
22.11.2018 12:00:33
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
tegelikult FHD telerite puhul vist väga vahet pole, võib ka 1.4 kaabel olla, nendel ei ole flashimise muret näinud.
soovitus kasutada kaasas olnud juhet siiski jääb. |
Kaablil ja kaablil on siiski vahe. Kasutasin esimese hooga eelmise digiboksi HDMI kaablit (ei viitsinud uut pakist välja võtta) ja sellega olid vahel häired sees (vana boksiga toimis laitmatult) - panin uue kaasasolnud kaabli ja häired kadusid.
Muidugi võis viga olla ka kehvas kontaktis pesas ja oleks piisanud ka vaid kontaktide puhastamisest, kuid kui juba uus kaabel kaasa pannakse, siis võib seda ju ka kasutada?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Inspiro
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.05.2012
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|